TVP Rozrywka - Program TV na niedzielę 07 kwietnia 2024

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 235 Szlak rzeki Krutyni magazyn, magazyn, 2022
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.
  Szlak rzeki Krutyni uznawany jest za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Wiedzie przez urokliwe wioski, wije się wśród morenowych wzniesień, przez lasy Puszczy Piskiej, a miejscami przez podmokłe łąki. Kto nie widział Krutyni, ten nie widział Mazur - tak mówią okoliczni mieszkańcy i trudno z tym stwierdzeniem dyskutować. Szlak rzeki Krutyni to olbrzymia różnorodność mazurskich krajobrazów w otoczeniu dzikiej, nieskażonej przyrody i bogatej kultury.

 • 06:40 Smaki świata - pośród mórz s.I magazyn kulinarny, magazyn, 2021
  Ola Nguyen, znawczyni kuchni i ...  Ola Nguyen, znawczyni kuchni i mistrzyni gotowania, tym razem pozna bogactwo odległych smaków u ich źródła. Ola wyruszy na podbój południowego Adriatyku i północnego Morza Jońskiego, aby zabrać widzów w niezwykłą, kulinarną podróż od greckiej wyspy Korfu, przez porty Riwiery Albańskiej, wybrzeże włoskiej Apulii do Wysp Jońskich. W programie, obok pysznych przepisów, będzie można poznać miejsca fascynujące pod względem krajobrazu i historii, często odległe od popularnych szlaków turystycznych.

  Magazyn kulinarny,

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Obiad w jednym termosie magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  Prawie każdy z nas, będąc ...


  Prawie każdy z nas, będąc w podróży, na wycieczce czy w pracy, korzystał z tzw. chińskich zupek lub podobnych tego
  typu gotowych potraw w torebce. Wystarczy je zalać wrzątkiem i można zjeść coś ciepłego. Oczywiście ich smak i jakość
  pozostawiają wiele do życzenia, ale głodny człowiek nie wybrzydza.
  W tym odcinku Karol Okrasa pokaże widzom, że przy odrobinie wysiłku można sobie przyrządzić pyszny
  i wartościowy posiłek, zamknąć go w termos, a potem zabrać ze sobą na wycieczkę lub do pracy. Okazuje się bowiem,
  że istnieje wiele produktów takich jak niektóre kasze, mięsa czy ryby, które nie wymagają długiej obróbki cieplnej.
  Wystarczy je zalać wrzątkiem, potrzymać w termosie i są gotowe do spożycia.
  Zapraszając na obiad w jednym termosie Karol Okrasa zaprezentuje trzy posiłki: 1/ paprykarz z wędzonym
  pstrągiem i kaszą z komosy ryżowej; 2/ ciepły gulasz z tofu i ciecierzycy; 3/ szybka zupa rybna z dorsza i tofu.

 • 07:45 Okrasa łamie przepisy - Tajemnice domowej kiełbasy magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa wyruszy do gospodarstwa pana Zdzisława, który od lat 80. XX wieku wytwarza
  domowym sposobem wspaniałą kiełbasę. Zaczął na początku stanu wojennego, kiedy to powszechne braki i mięso
  na kartki sprawiały, że ludność w miastach rozpaczliwie poszukiwała dodatkowego zaopatrzenia u krewnych na wsi.
  Kiełbasa pana Zdzisława szybko zdobyła uznanie wygłodniałych mieszczuchów. Dziś sklepy i supermarkety
  pełne są wszelakich wyrobów wędliniarskich. Ale wciąż wśród przyjaciół i krewnych wielu jest amatorów domowej
  kiełbasy od pana Zdziśka. Dlatego Karol postanowił pokazać widzom, jak robi się taką kiełbasę, jak powstaje
  kiełbasa biała, a jak wędzona. I korzystając z tak wspaniałego produktu, przygotuje własne propozycje.
  Mając do dyspozycji kiełbasę pana Zdziśka, Karol przygotuje ciekawe potrawy. 1/ Pierożki nadziane farszem
  z kiełbasy podane z jarmużem i kurkami; 2/ Pieczona biała kiełbasa z jabłkami i cebulą. Ponadto Karol Okrasa
  pokaże jak przygotować czysto wegański smalec, ale pachnący i smakujący zupełnie jak prawdziwy.


 • 08:20 Na festiwalowej scenie - 2 plus 1 widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2016
 • 08:50 Niezapomniane Koncerty - Opole na bis koncert, koncert, 2014
 • 09:45 Koło fortuny - odc. 1639 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:20 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 3 reality show, reality show, 2023
  Czas na VI sezon "Sanatorium ...

  Czas na VI sezon "Sanatorium miłości". W programie, którego gospodynią jest znana i lubiana Marta Manowska, weźmie udział dwunastu seniorów - kobiet i mężczyzn, którzy przyjadą do tytułowego sanatorium z różnych zakątków Polski, jak i z zagranicy. W sezonie VI poznamy: Janinę z Warszawy, Małgorzatę z Sobótki, Teodozję z Krosna, Marię z Czarnowa, Marię Luizę z Gliwic, Elżbietę z Nowej Woli. Męska szóstka dzielnych kuracjuszy, którzy postarają się zdobyć serca kobiet to Stanisław z Irlandii, Zygmunt z Krakowa, Tadeusz z Krzyżanowic, Ryszard z Krakowa, Andrzej z Milanówka i Stefan pochodzący z Szemud. Dwunastka kuracjuszy spotka się w Krynicy - Zdroju. To tu, w mieście Jana Kiepury, śpiewająco zawalczą o siebie i swoją przyszłość. Mają różne życiowe doświadczenia, czasami bardzo trudne i bolesne, ale łączy ich jedno - są samotni, poszukują ciekawych przygód, emocji i nowych znajomości oraz przyjaźni, a nawet miłości. To program, którego misją jest zmiana stereotypowego myślenia o seniorach, których życie się kończy wraz z zakończeniem kariery zawodowej. Nasz program udowadnia, że jest dokładnie odwrotnie, że to życie po 60. dopiero się zaczyna. W kolejnych odcinkach staramy się zaproponować sposoby na życie na emeryturze, które wcale nie musi być nudne i bezproduktywne. Bohaterowie kolejnych serii wracają do swoich domów odmienieni, z poczuciem własnej wartości, aktywniejsi i atrakcyjniejsi dla siebie, ale także dla innych. To oni po programie są ambasadorami wartości prezentowanych w kolejnych edycjach "Sanatorium miłości", programu, który łączy ludzi 60+. To już całkiem spora sanatoryjna rodzina.
  Odc. 3
  Kolejny dzień sanatoryjnego życia. A dzień poświęcony będzie powrotom do lat młodości. A skoro tak, bez przejażdżki samochodami z młodych lat obyć się nie może. W parach wspominać będą swoje pierwsze samochody i pierwsze w nich randki. Po południu natomiast wzruszające spotkanie seniorów z ich pamięcią.
  Kuracjuszka odcinka zabiera wybrańca na przejażdżkę rowerami, a tymczasem Marta w rozmowie jeden na jeden spotyka się z Elżbietą, a przed wieczornym dancingiem ze Stefanem. Ten wspomnieniowy dzień kończy się zabawą do rana.

 • 11:20 Postaw na milion s.VIII - odc. 86 teleturniej, teleturniej, 2014
 • 12:15 Postaw na milion s.VIII - odc. 87 teleturniej, teleturniej, 2014
 • 13:10 Prywatne życie zwierząt - sezon 1 reportaż, reportaż, 2018
  Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po ...

  Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po świecie zwierząt. Podpatruje ich zachowania, interakcje między nimi i komentuje je. Obserwacje te prowadzi na zapleczu warszawskiego ogrodu zoologicznego, korzystając z pomocy opiekunów zwierząt, którzy mają z nimi bliski kontakt i dobre relacje. Miejscem obserwacji jest również dzika przyroda i widowiska przyrodnicze, takie jak: tokowiska cietrzewi czy batalionów, zalotne tańce żurawi, prezentacje męskiej sprawności podczas rykowiska jeleni czy bukowiska łosi, zabawy młodych zwierząt, relacje w stadzie żubrów czy dzików. Zaglądamy też w zakamarki: gęste krzaki, wysokie trawy, skraje oczek wodnych, gdzie podpatrujemy mniejsze życie, mało znane, a bardzo różnorodne i kolorowe. Punktem wyjścia jest wybrane zwierzę w zoo, z którym Andrzej lub opiekun mogą nawiązać bliższy kontakt i zaprezentować jego stany emocjonalne i ciekawe zachowania. W każdym odcinku wychodzimy w teren, gdzie przedstawiamy całą plejadę polskich gatunków, od owadów przez gady, płazy, ptaki i ssaki, tropiąc wśród nich zachowania będące naszym głównym tematem.

 • 13:40 To jest grane - (4) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Co tydzień prezentowane są największe ...

  Co tydzień prezentowane są największe przeboje z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienia bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrują fragmenty teledysków. W odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Istotnym punktem będzie krótka rozmowa z artystą i premiera jego nowej płyty bądź teledysku. W każdym odcinku zostanie przedstawiona zagraniczna lub polska nowość płytowa. Gospodarzem programu jest Marek Sierocki, który prezentuje utwory i ich wykonawców. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

 • 14:15 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 1 /5/ - Gwiaździsta noc (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
 • 15:00 Muzeum Polskiej Piosenki - /126/ , felieton, 2018
  W programie historia piosenki "Znamy ...


  W programie historia piosenki "Znamy się tylko z widzenia".

 • 15:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 10 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  W tej serii odwiedziliśmy wspaniałe, ...

  W tej serii odwiedziliśmy wspaniałe, drewniane wille, proste, klimatyczne chałupy, zachwycające, wielkie konstrukcje i warsztaty, w których do dziś powstają góralskie dzieła sztuki. Na ostatnim etapie podróży po Podhalu odkrywamy górlaszczyznę w nowoczesnej odsłonie. Sebastian pokazuje dom zbudowany na tradycyjnych, góralskich zasadach, jednak zamiast drewna w konstrukcji pojawiają się ogromne, szklane płyty. O montowaniu powierzchni szklanych i łączeniu ich z drewnem opowie stolarz Tadeusz Nędza-Kubiniec.

 • 15:45 Jeden z dziesięciu - 2/135 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:20 Jeden z dziesięciu - 3/135 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:55 Koło fortuny - odc. 1640 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 17:40 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (3) Jerzy Połomski widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
  W tym odcinku zatopimy się w pięknych wykonaniach piosenek mistrza estrady - Jerzego Połomskiego. Na jurorskiej kanapie - ludzie, którzy mieli przyjemność znać Pana Jerzego, a nawet śpiewać u jego boku: królowa eteru - Maria Szabłowska, miłośnik tamtych prywatek - Wojciech Gąssowski, jedna trzecia zespołu Ich Troje - Anna Świątczak oraz pierwszy polski zwycięzca The Voice of Poland - Damian Ukeje. Jerzy Połomski gościł w Szansie na Sukces w 1995 roku. Wtedy też mieliśmy okazje poznać wielki talent Ani Świątczak. Przypomnimy sobie to nagranie i wiele innych pięknych wykonań Jerzego Połomskiego zapisanych w archiwach TVP, a także usłyszymy wiele anegdot związanych z Jerzym Połomskim.

 • 18:45 Lady Pank na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Cykl kameralnych koncertów, których bohaterem ...


  Cykl kameralnych koncertów, których bohaterem będzie za każdym razem inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów przypominać będzie formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszą ich zespoły grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli jest dla nich szczególnie ważny.
  Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska. W tym odcinku wystąpi Lady Pank.

 • 19:50 Niezapomniane Koncerty - Golec uOrkiestra koncert, koncert, 2019
  Symphoethnic - zrealizowany z ogromnym ...


  Symphoethnic - zrealizowany z ogromnym rozmachem premierowy koncert zespołu Golec uOrkiestra z udziałem symfoników
  Silesian Art Collective, żeńskiej grupy śpiewaczej Fundacji Braci Golec, wirtuozów instrumentów etnicznych, grupy perkusyjnej
  Wataha Drums oraz czołowych artystów polskiej sceny muzycznej: Gromee ’go, Piotra Cugowskiego, Bedoesa, Kuby Badacha, Krzysztofa Trebuni - Tutki, Andrzeja Lamperta.
  Projekt Sphoethnic to wyjątkowe połączenie symfoniki i etniki. To jedyny w swoim rodzaju, nowatorski projekt muzyczny
  zespołu Golec uOrkiestra, stworzony we współpracy z symfonikami Silesian Art Collective pod batutą Rafała Rozmusa,
  wybitnych wirtuozów instrumentów etnicznych oraz zaproszonych do koncertu czołowych artystów polskiej sceny.
  Muzycznym zwiastunem tego wydarzenia jest niekwestionowany przebój lata 2019, utwór "Górą ty", nagrany przez
  Golec uOrkiestrę wspólnie z producentem Gromee oraz raperem młodego pokolenia - Bedoesem.
  Podczas koncertu, który odbył się 23 sierpnia 2019 roku, na ogromnej scenie rozstawionej w Międzynarodowym Centrum
  Kongresowym w Katowicach, wystąpili wspólnie z Golec uOrkiestrą wyjątkowi artyści: Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, Kuba
  Badach, Bedoes, Kuqe, Gromee, Krzysztof Trebunia - Tutka, orkiestra ludowa podopiecznych i instruktorów Fundacji Braci
  Golec, wybitny flecista Marcin Rumiński, podhalański cymbalista Robert Czech, niezwykła grupa perkusyjna Wataha Drums
  oraz żeńska grupa śpiewacza Fundacji Braci Golec.
  Na wspaniały efekt końcowy pracowało aż 100 muzyków, tworząc niezwykłe widowisko nie tylko muzyczne, ale i wizualne,
  które reżyserował, Jacek Kościuszko. Ten ceniony autor teledysków wielu polskich artystów stworzył do każdej z piosenek
  koncertu specjalną oprawę wizualną, aby przenieść telewidzów w najpiękniejsze zakątki Łuku Karpat.


 • 20:55 Niezapomniane Koncerty - Golec uOrkiestra koncert, koncert, 2019
  Symphoethnic - zrealizowany z ogromnym ...


  Symphoethnic - zrealizowany z ogromnym rozmachem premierowy koncert zespołu Golec uOrkiestra z udziałem symfoników
  Silesian Art Collective, żeńskiej grupy śpiewaczej Fundacji Braci Golec, wirtuozów instrumentów etnicznych, grupy perkusyjnej
  Wataha Drums oraz czołowych artystów polskiej sceny muzycznej: Gromee ’go, Piotra Cugowskiego, Bedoesa, Kuby Badacha,
  Krzysztofa Trebuni - Tutki, Andrzeja Lamperta.
  Projekt Sphoethnic to wyjątkowe połączenie symfoniki i etniki. To jedyny w swoim rodzaju, nowatorski projekt muzyczny
  zespołu Golec uOrkiestra, stworzony we współpracy z symfonikami Silesian Art Collective pod batutą Rafała Rozmusa,
  wybitnych wirtuozów instrumentów etnicznych oraz zaproszonych do koncertu czołowych artystów polskiej sceny.
  Muzycznym zwiastunem tego wydarzenia jest niekwestionowany przebój lata 2019, utwór "Górą ty", nagrany przez
  Golec uOrkiestrę wspólnie z producentem Gromee oraz raperem młodego pokolenia - Bedoesem.
  Podczas koncertu, który odbył się 23 sierpnia 2019 roku, na ogromnej scenie rozstawionej w Międzynarodowym Centrum
  Kongresowym w Katowicach, wystąpili wspólnie z Golec uOrkiestrą wyjątkowi artyści: Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, Kuba
  Badach, Bedoes, Kuqe, Gromee, Krzysztof Trebunia - Tutka, orkiestra ludowa podopiecznych i instruktorów Fundacji Braci
  Golec, wybitny flecista Marcin Rumiński, podhalański cymbalista Robert Czech, niezwykła grupa perkusyjna Wataha Drums
  oraz żeńska grupa śpiewacza Fundacji Braci Golec.
  Na wspaniały efekt końcowy pracowało aż 100 muzyków, tworząc niezwykłe widowisko nie tylko muzyczne, ale i wizualne,
  które reżyserował, Jacek Kościuszko. Ten ceniony autor teledysków wielu polskich artystów stworzył do każdej z piosenek
  koncertu specjalną oprawę wizualną, aby przenieść telewidzów w najpiękniejsze zakątki Łuku Karpat.

 • 22:00 Postaw na milion s.VIII - odc. 88 teleturniej, teleturniej, 2014
 • 22:55 Postaw na milion s.VIII - odc. 89 teleturniej, teleturniej, 2014
 • 23:55 Koło fortuny - odc. 1638 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:40 Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1993
  "Stefbud" dostaje nowe zlecenie - ...


  "Stefbud" dostaje nowe zlecenie - na budowę mostu łączącego
  dwie gminy. Inżyniera Karwowskiego całkowicie pochłania ambitne
  zadanie. Tymczasem w życiu politycznym kraju zachodzą gwałtowne
  zmiany. Sejm zostaje rozwiązany, rozpoczyna się intensywna kampania
  wyborcza. Wbrew swej woli Stefan staje się atrakcyjnym dla wielu partii
  kandydatem na posła.

  Serial komediowy, 55 min, Polska 1993
  Reżyseria: Jerzy Gruza
  Scenariusz: Jerzy Gruza, Krzysztof Teodor Toeplitz
  Zdjęcia: Jerzy Gościk
  Muzyka: Jerzy Matuszkiewicz
  Aktorzy: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Roman Kłosowski, Wojciech Mann, Alina Janowska, Wojciech Malajkat, Irena Kwiatkowska, Joanna Kurowska, Janusz Gajos, Leonard Pietraszak i inni
 • 01:45 Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1993
  Serial komediowy, 57 min, Polska ...  Serial komediowy, 57 min, Polska 1993
  Reżyseria: Jerzy Gruza
  Scenariusz: Jerzy Gruza, Krzysztof Teodor Toeplitz
  Zdjęcia: Jerzy Gościk
  Muzyka: Jerzy Matuszkiewicz
  Aktorzy: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Zofia Czerwińska,
  Joanna Kurowska, Leonard Pietraszak, Roman Kłosowski, Wojciech
  Mann, Wojciech Wiliński, Alina Janowska, Ryszard Pietruski,
  Wojciech Malajkat, Paweł Nowisz, Krzysztof Materna i inni


  Firma Stefbud finalizuje kolejną inwestycję. Jednak okazałej willi,
  przygotowanej "pod klucz", nikt nie chce odebrać od wykonawcy.
  Stefan Karwowski, który jest człowiekiem niesłychanie odpowiedzialnym,
  nocami pilnuje obiektu. Mimo to do willi wkrada się jakiś bezdomny.
  Wkrótce okazuje się, że jest z wykształcenia filozofem o radykalnych
  poglądach - wyznawcą "wyzwolonego umysłu", przeciwnikiem wszelkiej
  własności prywatnej. Tymczasem właściciel willi realizuje misterny plan
  - dewastuje obiekt, by potem na licytacji kupić go za bezcen przez
  podstawionego człowieka. Jest nim bezdomny filozof. Po przeprowadzeniu
  operacji finansowej wychodzi na jaw, że filozof wcale nie jest tak
  radykalnym przeciwnikiem własności prywatnej. • 03:00 Koło fortuny - odc. 1551 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:45 Do śmiechu! - odc. 9 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 04:45 Do śmiechu! - odc. 10 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 05:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv