TVP Rozrywka - Program TV na niedzielę 07 lipca 2024

 • 05:50 Zakochaj się w Polsce - odc. 245 Kowary magazyn, magazyn, 2021
  Powstanie i rozwój Kowar wiążą ...

  Powstanie i rozwój Kowar wiążą się przede wszystkim z górnictwem rud żelaza i kowalstwem. W 1148 roku gwarek Walon Wawrzyniec Angelus odkrył na zboczu Góry Rudnik rudę żelaza. 10 lat później z polecenia ówczesnego księcia Polski Bolesława Kędzierzawego założono osadę. Wkrótce rozpoczęto eksploatację rudy, zaczęto kuć żelazo i wytwarzać różne wyroby metalowe. Działalność górnicza dawała gwarkom wiele przywilejów. Gwarkowie byli ludźmi wolnymi, co w średniowieczu, siłą rzeczy stwarzało wiele konfliktów z możnowładcami. Dzięki górnictwu, hutnictwu i kowalstwu Kowary stały się osadą w miarę bogatą i skutecznie konkurowały z pobliska Jelenią Górą. Kowarscy górnicy poza ciężką pracą brali także udział, co wynika z dokumentów, w bitwie pod Legnicą w 1241 r. Ich umiejętności wykorzystane zostały też do wysadzenia w powietrze w 1479 roku, w okolicy Gryfowa Śląskiego, zamku niemieckiego raubrittera Talkensteina.

 • 06:20 Smaki świata s.I - po polsku odc. 5 magazyn, magazyn, 2020
 • 06:50 Okrasa łamie przepisy - Ekologiczne nowalijki magazyn kulinarny, magazyn, 2019
  W swojej kolejnej wyprawie kulinarnej ...

  W swojej kolejnej wyprawie kulinarnej Karol wyruszy na zielone łąki nad Wisłą do kwitnącego sadu. Kiedy kończy się zima, pola i lasy zielenieją, wszyscy mamy ochotę, aby także nasze talerze były jak najbardziej zielone. Co ważne, Karol pokaże widzom nowe ekologiczne nowalijki, które zaczęły pojawiać się na rynku. Ekologiczne, czyli uprawiane bez nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin, zielone roślinki są ciekawą propozycją na nasz stół. Kolejną ciekawostką jest fakt, że producenci takich ziół, warzyw i owoców czynią starania, aby także opakowania takich produktów były w pełni biodegradowalne, czyli żeby nie zanieczyszczały środowiska. Opowieść o tych wszystkich nowościach w produkcji żywności ekologicznej będzie tylko tłem do przygotowania przez Karola ciekawych potraw. Karol zaprezentuje trzy propozycje. 1/ Kurczak z młodą botwinką; 2/ Ryba w zielonym sosie; 3/ Wiosenna zupa, pełna kolorowych warzyw i nowalijek.


 • 07:20 Okrasa łamie przepisy - W tatarskim kociołku magazyn kulinarny, magazyn, 2019
  Tym razem Karol Okrasa zabierze ...

  Tym razem Karol Okrasa zabierze widzów do Kruszynian na Podlasiu. To jeden z ostatnich rejonów, gdzie do dziś żyją polscy Tatarzy. Znajduje się tu meczet i cmentarz muzułmański uznane jako pomnik historii Polski. Bo Tatarzy są w Kruszynianach od ponad 300 lat, od czasów panowania króla Jana III Sobieskiego. Od tego momentu wzięli udział we wszystkich wojnach, dzielnie broniąc Rzeczpospolitej. I choć żenili się z Polkami, wiernie trzymali się swej wiary i tradycji kulinarnych. Jak sami mówią: "Tatar może sobie wziąć za żonę Polkę katoliczkę, to jest jeden warunek - musi ona umieć przyrządzić tatarskie kołduny". A jakie ciekawe przysmaki można znaleźć w tatarskim kociołku? O tym opowie Karol Okrasa.
  Karol zaprezentuje trzy propozycje, inspirowane tatarską kuchnią: 1/ Baranina duszona z kiszoną kapustą; 2/ Tatarskie kołduny, oczywiście w wedle złamanego przez Karola przepisu. 3/ Tatarska zapiekanka.

 • 07:55 To jest grane - odc. (15) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 08:25 Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Piosenki dla dzieci reportaż, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Maria Szabłowska i Jarosław Wasik ...

  Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący mówią o piosence dziecięcej, jej twórcach, programach i dziecięcych wykonawcach. Przypominają także artystów tworzących swoje utwory z myślą o dzieciach. Widzowie będą mogli posłuchać przeboje m.in. Majki Jeżowskiej czy piosenki z wczesnej twórczości Natalii Kukulskiej. Dzięki archiwaliom będzie można przypomnieć sobie także takie programy i zespoły, jak: Dyskoteka Pana Jacka, zespół Fasolki, Festiwal Piosenki Dziecięcej w Koninie czy od Przedszkola do Opola.

 • 09:00 Gra na Maksa s.III - /18/ Remontada gniazdka serial TVP, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego ...

  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego mężczyzny" i buduje dom. Właściwie to domek, ale przedsięwzięcie okazuje się większe niż przewidywał.

 • 09:10 Koło fortuny - odc. 1582 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:45 Tańcząca ze światem - Tunezja magazyn, magazyn, 2023
  Amfiteatr w El Djem, wspaniałe ...

  Amfiteatr w El Djem, wspaniałe muzeum mozaik w Sousse i medyna wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO - te historyczne miejsca w Tunezji odwiedzi Edyta Herbuś w kolejnym odcinku programu "Tańcząca ze światem". W laboratorium oliwy dowiemy się, jak rozpoznać najlepszą oliwę oraz jak prawidłowo testować jej smak. Poza tym poznamy tajniki pielęgnacji skóry, do czego tunezyjska oliwa nadaje się doskonale. A na deser wizyta w porcie El Kantaoui, gdzie na turystów czeka mnóstwo atrakcji, jak np. możliwość morskiej wyprawy katamaranem czy jedne z najlepszych na świecie pól golfowych.

 • 10:20 Mecz - teleturniej piłkarski teleturniej, teleturniej, 2024
  Mecz - teleturniej piłkarski to ...

  Mecz - teleturniej piłkarski to wielki show piłkarski z okazji EURO 2024. Piłkarzem, uczestnikiem teleturnieju i meczu mogą zostać wszyscy w wieku od 18 do 100 lat. Rodzina, przyjaciele, zawodnicy utworzą zespoły koedukacyjne, które będą miały za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z historią piłki nożnej, aktualnymi wydarzeniami, najpiękniejszymi golami, a także z najsłynniejszymi piłkarzami, reprezentacjami oraz trenerami. Program współtworzą najwybitniejsi znawcy piłki nożnej min. Dariusz Szpakowski i Wojciech Frączek. W każdym odcinku zostaną przywołane ciekawostki, anegdoty i wspomnienia znanych piłkarzy oraz trenerów naszej narodowej reprezentacji, a także kibiców piłkarskich czy komentatorów sportowych. "MECZ" będzie również uroczystą okazją do świętowania powrotu Pauliny Chylewskiej na antenę główną Telewizji Polskiej po 7 latach nieobecności. Będzie współgospodynią teleturnieju.

 • 11:20 Postaw na milion s.XII - odc. 135 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 12:15 Postaw na milion s.XII - odc. 136 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 13:10 Jeden z dziesięciu - 5/139 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:50 Prywatne życie zwierząt - sezon 3 reportaż, reportaż, 2019
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo.

 • 14:20 Korona Gór Polski - Szczeliniec cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Cykliczny program mikroturystyczny poświęcony polskim ...

  Cykliczny program mikroturystyczny poświęcony polskim górom, szczytom, których zdobycie razem z nami gwarantuje wejście do elitarnego klubu zdobywców Korony Polskich Gór. Chcemy zachęcać do aktywnego wypoczynku w miejscach, które naszym zdaniem nie zostały dotychczas należycie wypromowane. Celem programu jest namówienie widza do odwiedzenia i poznania tych zakątków w polskich górach, które pozostają w cieniu obleganych przez turystów Kasprowego Wierchu czy Gubałówki. Pokażemy przede wszystkim bogactwo przyrody, ale także historię i kulturę tych miejsc oraz ludzi, którzy są symbolami regionu. W dobie załamania się ruchu turystycznego, związanego z pandemią koronawirusa, mikroturystyka staje się jednym z popandemicznych kierunków rozwoju, który, jak się wydaje, będzie przez najbliższe lata preferowanym przez Polaków sposobem na spędzanie wolnego czasu.

 • 14:55 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 2 /8/ - Miłość w Maastricht (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2017
 • 15:50 Jeden z dziesięciu - 8/137 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:25 Jeden z dziesięciu - 9/137 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:05 Koło fortuny - odc. 1583 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:40 Gra na Maksa s.III - /18/ Remontada gniazdka serial TVP, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego ...

  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego mężczyzny" i buduje dom. Właściwie to domek, ale przedsięwzięcie okazuje się większe niż przewidywał.

 • 17:50 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (7) Papa D. widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech. Na jurorskiej kanapie w tym odcinku zasiądzie zespół Papa D.

 • 18:55 Olga Lipińska zaprasza - (22) talk-show, talk-show, 2017
 • 19:35 Gra na Maksa s.III - /18/ Remontada gniazdka serial TVP, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego ...

  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego mężczyzny" i buduje dom. Właściwie to domek, ale przedsięwzięcie okazuje się większe niż przewidywał.

 • 19:45 Postaw na milion s.XII - odc. 137 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 20:45 Postaw na milion s.XII - odc. 138 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 21:45 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia , artystyczne/estradowe (widowisko), 2002
  Liryka i ostra satyra społeczna, ...  Liryka i ostra satyra społeczna, groteska i slapstick - to wszystko co najlepsze
  w piosenkach i skeczach Kabaretu Morlanego Niepokoju.
  Duchowymi patronami kabaretu są: Kabaret Starszych Panów, Fryderyk Jarossy, Julian Tuwim,
  Konstanty Ildefons Gałczyński, a także Zenon Laskowik i Jerzy Dobrowolski.

 • 22:45 Gra na Maksa s.III - /18/ Remontada gniazdka serial TVP, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego ...

  Maks postanawia dopełnić zadań "prawdziwego mężczyzny" i buduje dom. Właściwie to domek, ale przedsięwzięcie okazuje się większe niż przewidywał.

 • 22:55 Życie to Kabaret - Taka to robota czyli kabaretowy przegląd zawodów program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2017
 • 00:00 Koło fortuny - odc. 1581 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:45 Tygrysy Europy - s. II odc. 17 (seria II odc. 6) serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2003
  Kolega Ronniego, syna Nowaków, dostaje ...

  Kolega Ronniego, syna Nowaków, dostaje na 15. urodziny żywego aligatora. Zazdroszczą mu wszystkie dzieci w szkole. Ronnie, który też ma wkrótce urodziny, pragnie dostać równie oryginalny prezent. Najlepiej okazałego pytona. Wypatrzył nawet takiego w nocnym klubie, gdzie występuje tancerka z wężem o wdzięcznym imieniu Ozyrys. Właściciel lokalu informuje chłopaka, że odstąpi pytona nie taniej niż za pięć tysięcy złotych i uprzedza, że gadowi trzeba stale podawać środki usypiające, w przeciwnym razie może być groźny. Niezrażony tymi ostrzeżeniami chłopak prosi matkę, by mu sprezentowała pytona, ale prezesowa nie chce nawet o tym słyszeć. Ronnie postanawia więc zdobyć węża swoim sposobem. Tylko skąd wziąć 5 tysięcy? Wraz z siostrą, Kate, dochodzi do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli pieniądze wyłoży ojciec jako okup za rzekomo porwaną Kate. Nowak dostaje najpierw jako ostrzeżenie dwa listy podpisane "Ozyrys", informujące go, żeby przygotował się na większy wydatek, a wreszcie któregoś dnia Kate znika. Nie ma wątpliwości, że owym "wydatkiem" miał być okup za córkę. Policja nie bardzo chce się zajmować tą sprawą, Nowakowi nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na dyspozycje co do sposobu przekazania pieniędzy.

 • 01:35 Tygrysy Europy - s. II odc. 18 (seria II odc. 7) serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2003
  Nowakowie wybierają się na Festiwal ...

  Nowakowie wybierają się na Festiwal Gwiazd do Międzyzdrojów. Jako ewentualni sponsorzy którejś z nowych produkcji filmowych marzą o tym, żeby kiedyś odcisnąć swoje dłonie w tamtejszej Alei Gwiazd. Po drodze mają wypadek - ich auto zderza się z jednym z samochodów z orszaku weselnego. Aby zatrzeć nieprzyjemne wrażenie, weselnicy zapraszają ich na przyjęcie. Tymczasem w podwarszawskiej rezydencji Nowaków kierowca Hubert wtajemnicza resztę służby w swój plan. Dał do prasy kilka różnych ogłoszeń matrymonialnych i korzystając z nieobecności chlebodawców, chciałby przyjąć w willi kandydatki, które odpowiedziały na anons. Prosi, żeby w ich obecności kucharka, pokojówka i ogrodnik zwracali się do niego per "panie prezesie". Wkrótce pod bramą rezydencji stają pierwsze kandydatki. Nowakowie znakomicie bawią się na weselu. Zwłaszcza Elżbieta jest rozchwytywana w tańcu. Jej dobry nastrój pryska, gdy przy jednym ze stołów zauważa Krystynę, dawną księgową, wspólniczkę i miłość Edwarda, w towarzystwie jej męża, Bolesława.

 • 02:35 Koło fortuny - odc. 1575 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:20 Kabaret Letnią Porą - odc. 9 program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
 • 04:25 Kabaret Letnią Porą - odc. 10 program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  Kabaret Letnią Porą to montażowy ...

  Kabaret Letnią Porą to montażowy cykl kabaretowy. W cyklu zostaną przypomniane najzabawniejsze skecze i piosenki znanych polskich kabaretów. Całość zostanie wzbogacona specjalnie przygotowaną grafiką w letniej, lekkiej konwencji.

 • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv