TVP Rozrywka - Program TV na niedzielę 10 grudnia 2023

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 117 Tomaszów Mazowiecki magazyn, magazyn, 2018
  Tym razem odwiedzamy Tomaszów Mazowiecki. ...

  Tym razem odwiedzamy Tomaszów Mazowiecki. Początki miasta sięgają roku 1788. To wtedy nad rzeką Wolbórką powstała niewielka osada. Zamieszkali w niej pracownicy zatrudnieni przy wytopie żelaza w wielkim piecu hutniczym, zbudowanym przez właściciela okolicznych dóbr - hrabiego Tomasza Ostrowskiego. W następnych latach powstały kolejne obiekty produkcyjne, tworząc niewielki ośrodek hutniczy i metalurgiczny. W 1805 roku nowym właścicielem osady został najstarszy syn jej założyciela Antoni Ostrowski, który postawił na przemysł włókienniczy. Tomaszów to miasto o stosunkowo niedługiej historii. Mimo że prawa miejskie otrzymał dopiero w 1830 roku, może pochwalić się bogatym zbiorem zabytków. Można tu zobaczyć m.in. klasycystyczny pałac rodu Ostrowskich, stylową kamienicę rodziny Knothe oraz okazałą willę wybitnego lekarza i działacza społecznego Jana Serafina Rodego. Bogactwem Tomaszowa jest piasek tak wyjątkowy, że trafia aż do Emiratów. Miejscową atrakcją i unikatem na miarę Europy jest też Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła, położony w dolinie Pilicy. Spękane wapienie jurajskie, z których wytryska woda przybierają niebiesko - błękitno - zieloną barwę. Dodatkowego uroku nadają pulsujące gejzery z piasku podrzucanego przez źródlaną wodę. Tomaszów Mazowiecki to również kuźnia talentów polskiego łyżwiarstwa szybkiego. To stąd pochodzi Jaromir Radke, dwukrotny olimpijczyk. Na olimpiadzie w Lillehammer zajął wysokie 5. miejsce - najlepsze wywalczone przez reprezentanta Polski na tych igrzyskach.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Prosto i elegancko w Mortęgach magazyn kulinarny, magazyn, 2017
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa wyruszy do świeżo odrestaurowanego zespołu pałacowego w Mortęgach. Te dawne dobra
  rycerskie należały niegdyś do rodu Mortęskich, zasłużonego dla polskich królów w wojnach z Krzyżakami. Wywodząca
  się z tego rodu Magdalena Mortęska była znaną reformatorką zakonu benedyktynek i w młodości przebywała właśnie
  w Mortęgach. Losy posiadłości były burzliwe, a dziewiętnastowieczny pałac, zrujnowany w czasach pegeeru, na nowo
  odzyskał dawny blask. W takiej scenerii Karol przygotuje niezwykłe i eleganckie potrawy z prostych i zwyczajnych
  składników, takich jak wieprzowina czy ziemniaki. W pięknej scenerii pałacu w Mortęgach Karol przygotuje trzy potrawy.
  Pierwszą będzie polędwiczka faszerowana pesto z orzechów i suszonych pomidorów. Druga propozycja to konfitowana,
  czyli gotowana na wolnym ogniu w gęsim tłuszczu karkówka wieprzowa podana z ziemniakami i pastą z pomidorów.
  A trzecia to sałatka z pieczonej papryki, sałaty rzymskiej oraz marynowanej w przyprawach korzennych polędwiczki
  wieprzowej. Jak będą wyglądać takie potrawy?

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Brytyjska jagnięcina z pieca i grilla magazyn kulinarny, magazyn, 2017
  Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...


  Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na kulinarną przygodę ze świeżą brytyjską jagnięciną. Ostatnio pojawiła się
  w polskich sklepach i wielu konsumentów zastanawia się jak ją przyrządzić. Karol nie tylko poradzi jak najlepiej
  wykorzystać to aromatyczne i niezwykle smaczne mięso. Wyruszy także na krótką wycieczkę na Wyspy Brytyjskie,
  aby zajrzeć do garnka Anglikom. Uda się z wizytą do angielskiej gospodyni, która zaprosi go na tradycyjny Sunday
  roast, czyli pieczony udziec jagnięcy z rozmarynem, a także odwiedzi typowy brytyjski pub, gdzie szefem kuchni
  jest Polak, specjalizujący się w daniach z jagnięciny. A samo gotowanie odbędzie się w pięknej scenerii polskiego,
  wiosennego ogrodu. Karol przygotuje dwa dania z brytyjskiej jagnięciny. Będzie grill z różnych rodzajów mięsa, takich
  jak kotleciki z kością czy szaszłyki z jagnięcej karkówki. Będzie też pieczony udziec jagnięcy w korzennej marynacie.

 • 07:50 Smaki świata s.III - po iberyjsku odc. (35) magazyn, magazyn, 2022
  Mistrzyni kuchni Adriana Marczewska (m.in. ...

  Mistrzyni kuchni Adriana Marczewska (m.in. znana z Pytania na Śniadanie) przemierza Półwysep Iberyjski w poszukiwaniu nie tylko jego smaków. Ada podróżuje po najbarwniejszym miastach i regionach Półwyspu, od Madrytu po Gibraltar. Jest to znakomita okazja, by poznać tajniki pysznej południowej kuchni, a jednocześnie zwiedzić piękne miejsca, bogate w zabytki wielu kultur. Szczególnie interesującym wątkiem wydają się arabskie wpływy na ten region, do których prowadząca ma wielką słabość, zwłaszcza pod kątem kulinarnych upodobań.W tym odcinku celem kulinarno-krajoznawczej wyprawy jest Toledo.

 • 08:25 Giganci historii - Zamek Królewski w Warszawie teleturniej, teleturniej, 2023
  Nad Zamkiem Królewskim w Warszawie ...


  Nad Zamkiem Królewskim w Warszawie góruje Wieża Zegarowa, nazywana też Zygmuntowską. Ma blisko 60 metrów wysokości. Na każdej ze ścian, tuż pod wieńczącym ją hełmem umieszczono zegar. Wybija on godziny i kwadranse. Wewnątrz wieży znajdują się dwa dzwony zegarowe. Ten kwadransowy waży 440 kilogramów, zaś godzinowy - 860 kilogramów. Pierwszy zegar pojawił się na wieży w 1622 roku, za panowania Zygmunta III Wazy, króla który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Zegar - podobnie jak cały Zamek i Warszawa - ucierpiał podczas potopu szwedzkiego w 1656 roku. Ale już w następnym roku został odbudowany. Otoczony opieką warszawskich zegarmistrzów odmierzał czas. Także wtedy, kiedy Polska straciła niepodległość. Wybijał także godzinę wolności. Wieżę zegarową i zegar zniszczono 17 września 1939 roku, podczas jednego z największych niemieckich bombardowań stolicy. Wskazówki zegara zatrzymały się na godzinie 11.15 i tak zostało do czasu powstania warszawskiego. Po wojnie, w gruzach zamku znaleziono jedną z tarcz zegara, parę zniszczonych wskazówek i jedną z czterech przekładni wskazówkowych. Nie znaleziono żadnych fragmentów głównego mechanizmu zegara. Kiedy przystąpiono do odbudowy zamku w 1971 roku, zdecydowano, że trzeba było zbudować nowy zegar. 19 lipca 1974 roku, o godzinie 11.15 zegar został uruchomiony. Jakie tajemnice kryje Zamek Królewski w Warszawie? Co o Zamku Królewskim w Warszawie wiedzą uczestnicy teleturnieju Giganci historii?
 • 09:20 Koło fortuny - odc. 1611 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:55 Postaw na milion s.XXV - odc. 300 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 10:55 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (8) Wanda Kwietniewska widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 12:00 Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Wolność w polskiej piosence reportaż, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 12:45 Postaw na milion s.XXV - odc. 301 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 13:40 Prywatne życie zwierząt - sezon 10 reportaż, reportaż, 2023
 • 14:10 Przyrodnik na tropie - /31/ cykl dokumentalny, reportaż, 2021
  Tego węża można spotkać na ...

  Tego węża można spotkać na terenie całej Polski, choć na południu występuje częściej niż na północy kraju. Nazwa gniewosza wywodzi się od dużej zawziętości, po tym jak się zdenerwuje. Choć nie jest jadowity, potrafi wtedy dotkliwie pogryźć. Ale uwaga. Potrafi być wyjątkowo łagodny, jeśli będziemy się z nim delikatnie obchodzić i nie będziemy go drażnić.

 • 14:50 Giganci historii - Leopold Tyrmand i jego epoka teleturniej, teleturniej, 2020
  Urodził się w 1920 roku ...


  Urodził się w 1920 roku w Warszawie. Rok 2020 został ogłoszony jego rokiem, bo jego książki, jego styl
  ukształtowały pokolenia Polaków. Jego znakiem firmowym były kolorowe skarpetki i jazz.
  Życie i twórczość Leopolda Tyrmanda - wybitnego dziennikarza i pisarza jest tematem tego odcinka
  "Gigantów historii".

 • 15:45 Jeden z dziesięciu - 19/133 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:20 Jeden z dziesięciu - 20/133 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:55 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 3 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  W tym odcinku Sebastian podąża ...

  W tym odcinku Sebastian podąża śladami słynnego Sabały. Gawędziarz, muzyk, kłusownik, a podobno nawet i zbójnik, który stał się symbolem góralszczyzny, przynajmniej dla przyjezdnych. Dziad. Dziwak. Ale niezależnie od opinii na temat Sabały, trzeba uznać jego wysoką pozycję w rankingu najpopularniejszych górali. Postać Sabały łączy się także z drugim obiektem pokazanym w tym odcinku - chałupą Bafiów w Chochołowie. To jeden z najstarszych stojących do dziś budynków na Podhalu. Ponad 220 lat temu postawił go zamożny gospodarz Jan Bafia. Obecnie budynek jest poświęcony jest pamięci powstania w Chochołowie, w którym uczestniczył Jan Krzeptowski, zwany Sabałą. Styl ocieplania tej chałupy - nadal mech między belkami - zaprowadził Sebastiana do podhalańskiego mszarza, Franciszka Ustępskiego, który o mchu, wiórach i ocieplaniu góralskich chat wie wszystko.

 • 17:30 Polskie Biesiady - Serialowo widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Polskie biesiady to nowy format ...

  Polskie biesiady to nowy format Telewizji Polskiej, cykl widowisk biesiadnych, organizowanych w różnych malowniczych miejscowościach Polski. Każda biesiada ma swój temat i własny klimat. W założeniu mają integrować społeczność lokalną i budować poczucie wspólnoty, zarówno na miejscu wydarzenia, jak i przed telewizorami. Wspólne śpiewanie, wspólna zabawa, wspólne przeżycie muzyczne. Oprócz piosenek tzw. "ludowych" prezentujemy też piosenki popowe, te najbardziej znane, związane ściśle z tematem poszczególnych biesiad, śpiewane na spotkaniach rodzinnych i towarzyskich. W biesiadach do minimum zmniejszamy dystans między sceną a widownią, artyści śpiewają razem z publicznością dając poczucie współuczestnictwa i współtworzenia klimatu programu. Prowadzący pełnią rolę wodzirejów, zachęcając zgromadzoną publiczność do zabawy, śpiewania i tańczenia.

 • 18:55 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2010
  Człowiek walczył z dziką przyrodą, ...

  Człowiek walczył z dziką przyrodą, próbował dostosować się do rządzących nią reguł. Dzisiaj natura jest w defensywie, a gatunek ludzki w poszukiwaniu nowych terenów do zdobycia sięga nawet w głąb ziemi. Dokąd zmierzamy?

 • 19:30 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2014
 • 20:35 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2014
 • 21:40 Postaw na milion s.XXV - odc. 302 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 22:35 Postaw na milion s.XXV - odc. 303 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 23:35 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 28 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 00:45 U Pana Boga w ogródku - odc. 10/12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Marian Cielęcki i Witaszek z ...

  Marian Cielęcki i Witaszek z wrodzoną sobie gracją próbują rozładować korek składający się z furmanek i traktorów w centrum miasteczka. Z autobusu wysiada matka Mariana. Przyjechała niespodziewanie, wiedziona matczynym instynktem w trosce o syna. Marina Chmiel wzorowo wypełnia swoją misję, prowadzi szkolenia komputerowe, dba o sprawność fizyczną i popisuje się znajomością sztuk walki oraz celnym strzelaniem. Burmistrz z komendantem naradzają się w sprawie urządzenia bankietu z okazji 60. urodzin księdza. Ksiądz odmawia współpracy. Zaprasza wszystkich na mszę w tej intencji. Burmistrz i komendant nie poddają się, zakładają Komitet Organizacyjny i szukają wsparcia u samego biskupa. Tymczasem do Królowego Mostu dotarła wiadomość o zbliżających się wyborach na stanowisko burmistrza. Ksiądz na ambonie upomina wiernych, że wybory to obywatelski obowiązek, a uchylanie się od niego to grzech zaniechania.

 • 01:35 U Pana Boga w ogródku - odc. 11/12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Wraz z wyborami pojawia się ...

  Wraz z wyborami pojawia się apetyt na władzę. O fotelu burmistrza zaczyna marzyć inny kandydat, miejscowy przedsiębiorca - Śliwiak. A i obecny burmistrz wcale nie myśli oddawać posady. W walce politycznej hołdują zasadzie - wszelkie chwyty dozwolone. W studiu fotograficznym Stasiek Niemotko, gość z Ameryki, zgodził się zostać szefem sztabu wyborczego Śliwiaka. Burmistrz w walce z konkurencją wyborczą może liczyć na synów, których kiedyś, dzięki swojej władzy wyniósł na stanowiska. Na łące, pośród zarośli, burmistrz czyta sekretarce Dzidce wiersze. Rozmarzony, w twórczym uniesieniu, niewinnie składa głowę na jej okazałym biuście. Ksiądz w kuchni zwierza się komendantowi z nowego zmartwienia. Dzwon na wieży kościelnej fałszywie zabrzmiał. Boi się, że to zły znak i prosi komendanta o wzmocnienie patroli w miasteczku.

 • 02:35 Koło fortuny - odc. 1610 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2020
 • 04:25 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 26 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 05:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv