TVP Rozrywka - Program TV na niedzielę 10 marca 2024

 • 06:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 207 Jarocin magazyn, magazyn, 2020
  Tym razem odwiedzimy Jarocin. Wędrówkę ...

  Tym razem odwiedzimy Jarocin. Wędrówkę po mieście rozpoczynamy pod nietuzinkową rzeźbą dumnie reprezentującą Jarocin. To Pomnik Glana, symbol subkultury rockowej i punkowej. Glan to nieodłączny atrybut koncertów, zwłaszcza w latach 80. i 90. Wielki Glan, mierzący 2 metry wysokości, stanął w Jarocinie w 2011 roku. Autorką projektu pomnika była Felicja Pawlicka, miejscowa artystka i animatorka kultury, która nie doczekała realizacji przedsięwzięcia. Zginęła w wypadku samochodowym w 2010 roku. Felicja Pawlicka jest jednak niezmiennie obecna w tym miejscu, gdyż należące do niej sznurówki, wraz z innymi, tworzą te, którymi przewiązany jest but. Historia rockowych festiwali w Jarocinie rozpoczęła się w 1970 roku, gdy zorganizowano tutaj Wielkopolskie Rytmy Młodych, które następnie przeistoczyły się w Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a potem w Festiwal Muzyków Rockowych. Impreza spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem i weszła do historii polskiej muzyki rozrywkowej.

 • 06:35 Smaki świata - po bałkańsku odc. (48) magazyn, magazyn, 2022
  Projekt jest kontynuacją cyklu łączącego ...

  Projekt jest kontynuacją cyklu łączącego tematykę kulinarną z popularyzacją wiedzy na temat innych krajów i kultur. Mistrzyni kuchni - Adriana Marczewska - przemierza wschodnią część Bałkanów i odwiedza Rumunię oraz Bułgarię. Ada odbywa podróż po różnych regionach obu krajów bogatych w dzieła natury i zabytki. Jest to znakomita okazja, by poznać tajniki pysznej kuchni, a jednocześnie zwiedzić miejsca związane z niezwykłą historią i kulturą.

 • 07:10 Okrasa łamie przepisy - Potrawy z podlaskiego miodu magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa uda się do skansenu kurpiowskiego w Nowogrodzie nad Narwią. Tu oprócz pięknych,
  tradycyjnych drewnianych chałup, znajdują się liczne pamiątki po kwitnącym w dawnych wiekach polskim bartnictwie.
  I choć dziś to ziemniaki królują w podlaskiej kuchni regionalnej, to aż do początku XIX wieku były niemal nieobecne
  na tutejszych stołach. A miód był tu obecny od zawsze. Karol z kolei przedstawi widzom swoje propozycje.
  Jak pisze Zygmunt Gloger w swej Encyklopedii Staropolskiej: Gdy nie znano jeszcze cukru, miód zastępował jego
  użytek i służył do sycenia napoju, pożądanego w krainie, gdzie nie dojrzewała dostatecznie winna jagoda. Toteż
  ludzie, oddający się hodowli pszczół leśnych, byli bardzo pożyteczni i poszukiwani.
  W programie Karol wraz z gośćmi opowie o historii polskiego bartnictwa, o obecnych próbach jego odtworzenia,
  a także pokaże kilka kulinarnych propozycji inspirowanych smakiem miodu. W trakcie gotowania Karol spotka się
  z włodarzami województwa podlaskiego.
  W pięknej scenerii urokliwego skansenu Karol przygotuje trzy potrawy: 1/ pstrąg łososiowy w glazurze miodowej
  z musztardą; 2/ wątróbka ze świeżymi truskawkami z sosem miodowym; 3/ grillowany stek wołowy marynowany
  w miodzie i ziołach.


 • 07:40 Okrasa łamie przepisy - Morskie grillowanie magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa postara się odpowiedzieć na liczne prośby widzów i fanów programu.
  Jak wiadomo wielu z nas uwielbia potrawy z grilla, ale również wielu wolny czas spędza
  najchętniej na łódce, żeglując czy to po pięknych jeziorach mazurskich, czy na bardziej wymagających wodach naszego
  Bałtyku. Ale jak pogodzić grillowanie z żeglowaniem, wiedząc, że pożar na łodzi jest bardzo niebezpieczny. Na szczęście
  pojawiły się już grille zapewniające pełne bezpieczeństwo użytkowania na jednostkach pływających. I dziś wszyscy
  amatorzy karkówki, kiełbasy, rybki czy warzyw z grillowego rusztu mogą spokojnie raczyć się ulubionymi przysmakami
  na swej żaglówce czy motorówce.
  Podczas morskiego grillowania Karol przygotuje trzy dania: 1/ pstrąg łososiowy w pomidorowej marynacie z brzoskwiniową
  salsą; 2/ ryba grillowana w plastrach boczku z sałatką z grillowanego kalafiora; 3/ dorsz z grilla z aromatyczną kapustą
  na dwa sposoby.

 • 08:15 Rozrywka Retro - Na festiwalowej scenie widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2016
 • 08:45 Niezapomniane Koncerty - Rock Opole 1991 /2/ koncert, koncert, 2014
 • 09:40 Koło fortuny - odc. 1529 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:20 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (12) Bohdan Łazuka widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 11:25 Postaw na milion s.XIV - odc. 166 teleturniej, teleturniej, 2017
 • 12:20 Postaw na milion s.XIV - odc. 167 teleturniej, teleturniej, 2017
 • 13:15 Prywatne życie zwierząt - sezon 8 reportaż, reportaż, 2022
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo.
  Wisła jest jedną z ostatnich jeszcze nie uregulowanych, prawie naturalnych, dużych rzek Europy. Wyprawa kajakiem może stać się egzotyczną przygodą. Na wyłaniających się i znikających piaszczystych wysepkach mieszkają tysięcy ptaków: mew, czapli, rybitw. Ujście Wisły i położona na zachód od niego Wyspa Sobieszewska to ptasi raj.

 • 13:50 To jest grane - (1) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyczny program, którego gospodarzem jest ...

  Muzyczny program, którego gospodarzem jest Marek Sierocki. Co tydzień prezentacja największych przebojów z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienia bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrują fragmenty teledysków. W kolejnych odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Istotnym punktem muzycznego magazynu jest krótka rozmowa z artystą i premiera jego nowej płyty bądź teledysku. W każdym odcinku pojawi się zagraniczna lub polska nowość płytowa. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

 • 14:25 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 1 /2/ - W drodze (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
 • 15:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 6 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  Czerwony Dwór, który odwiedza Sebastian, ...

  Czerwony Dwór, który odwiedza Sebastian, początkowo nosił nazwę Władysławka, od imienia męża fundatorki willi - Oktawii Lewandowskiej. Widać tu charakterystyczne bogate zdobienia, otwarty dach, a we wnętrzu duże i jasne pomieszczenia. Twórca budynku, Wojciech Roj, był bliskim współpracownikiem "ojca stylu zakopiańskiego", czyli Stanisława Witkiewicza. Czerwony Dwór jest większy, bardziej przestronny, niż Willa Koliba (pierwszy budynek w stylu zakopiańskim). Ma wystawne wyposażenie i mnóstwo misternych zdobień, wykonanych przez najlepszych snycerzy w regionie. Dwór gościł najznamienitszych przedstawicieli polskiej kultury - Zofię Nałkowska, braci Malczewskich czy Karola Szymanowskiego. I to właśnie nazwisko polskiego kompozytora, osiadłego na Podhalu łączy Czerwony Dwór ze stojącą kilkanaście metrów obok Willą Atmą, czyli mieszkaniem Szymanowskiego. Oprócz muzyki wspólnym mianownikiem dla obu willi były charakterystyczne dla stylu witkiewiczowskiego kafle na piecach kaflowych w góralskich chałupach. O metodzie wypalania i szczególnym wzorze na kaflach opowiada ceramik - Wiktor Polak.

 • 15:45 Jeden z dziesięciu - 7/134 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:15 Jeden z dziesięciu - 8/134 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:55 Koło fortuny - odc. 1530 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:40 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (3) Blue Cafe widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała, muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała, muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 18:45 Olga Lipińska zaprasza - (5) talk-show, talk-show, 2015
 • 19:35 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju program kabaretowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2012
  "Galaktikos" to autorski program Kabaretu ...  "Galaktikos" to autorski program Kabaretu Moralnego Niepokoju, w którym nie zabraknie
  obyczajowego i społecznego żartu oraz niespodzianek.
  Jak sami o sobie mówią: "Wychodzimy z założenia, że skoro robimy kabaret, to powinno
  być śmiesznie. Ale nie za wszelką cenę."
  Od 2012 r. z Kabaretem Moralnego Niepokoju występuje Magdalena Stużyńska.
  W programie wizyta w radiowym studiu, w którym literackie słuchowisko będzie ilustrował różnymi
  dźwiękami realizator. Dowiemy się też, dlaczego Polska jest potentatem w sportach zimowych.
  Ponadto będziemy świadkami próby zakupu w Londynie kebaba z jagnięciny przez naszych rodaków,
  którzy nie znają ani słowa po angielsku.

 • 20:40 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju program kabaretowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2012
  Autorski program Kabaretu Moralnego Niepokoju. ...


  Autorski program Kabaretu Moralnego Niepokoju. Występ jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich
  kabaretów to zapowiedź inteligentnego dowcipu, nieskrępowanego humoru oraz literackiej jakości.
  Jak sami o sobie mówią: Wychodzimy z założenia, że skoro robimy kabaret, to powinno być śmiesznie. Ale
  nie za wszelką cenę. Od 2012 r. z Kabaretem Moralnego Niepokoju występuje Magdalena Stużyńska.
  Tego wieczoru zajrzymy między innymi do radiowego studia, w którym literackie słuchowisko będzie ilustrował
  różnymi dźwiękami realizator. Dowiemy się też, dlaczego Polska jest potentatem
  w sportach zimowych. Ponadto będziemy świadkami próby zakupu w Londynie kebaba z jagnięciny przez naszych
  rodaków, którzy nie znają ani słowa po angielsku.

 • 21:45 Postaw na milion s.XIV - odc. 168 teleturniej, teleturniej, 2017
 • 22:45 Postaw na milion s.XIV - odc. 169 teleturniej, teleturniej, 2017
 • 23:45 Koło fortuny - odc. 1528 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Czterdziestolatek - odc. 21/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1977
  Podczas kolejnej inspekcji na budowie ...

  Podczas kolejnej inspekcji na budowie Trasy Toruńskiej dochodzi do scysji między dyrektorem Karwowskim a technikiem Maliniakiem. Stefan dostaje ataku serca, zostaje odwieziony do szpitala. W klinice leży wśród innych zawałowców, stopniowo uświadamia sobie, że właśnie otrzymał pierwsze poważne ostrzeżenie. Profesor udziela mu jednej przestrogi - pacjent musi zmienić się albo umrzeć. Stefan Karwowski rozmyśla, co mógłby zmienić w swoim życiu. Rozumie, że jego pełne wyzdrowienie zależy od decyzji, którą sam musi podjąć. Wychodzącego ze szpitala ozdrowieńca wita cała rodzina i niezawodny przyjaciel Karol. • 01:40 Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1993
  Serial komediowy, 56 min, Polska ...


  Serial komediowy, 56 min, Polska 1993
  Reżyseria: Jerzy Gruza
  Scenariusz: Krzysztof Teodor Toeplitz, Jerzy Gruza
  Aktorzy: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Leonard Pietraszak,
  Roman Kłosowski, Wojciech Malajkat, Joanna Kurowska, Wojciech
  Mann, Zofia Czerwińska i inni

  Stefan Karwowski w gronie rodziny i najbliższych znajomych obchodzi
  60. urodziny. Przyjaciel domu, Karol Stelmach, wprawdzie wpada na krótko,
  bo ma dyżur w pogotowiu, ale obiecuje rychły powrót. Marek Karwowski
  zostawia tylko swoich trzech synów - Wojtka, Lecha i Borysa - sam pędzi
  do pracy w agencji ochrony. Zenek i Zosia, była pracownica z budowy,
  obecnie właściciele pizzerii "Angelo" to następni goście. Oglądają razem
  przemawiającego z ekranu telewizora Maliniaka, dostojnika państwowego.
  Na zaproszenie córki Jagody i jej męża, francuskiego biznesmena, Gerarda,
  wszyscy przenoszą się na wielki bal do hotelu "Bristol". Na miejscu okazuje
  się, że jest to bal reklamujący firmę Jagody i Gerarda, a urodziny Stefana
  są tylko dodatkiem. Zagubieni w nowym świecie Karwowscy wracają do domu.


 • 02:55 Koło fortuny - odc. 1520 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:40 Do śmiechu! - odc. 1 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 04:45 Do śmiechu! - odc. 2 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 05:40 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv