TVP Rozrywka - Program TV na niedzielę 21 kwietnia 2024

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 249 Dukla magazyn, magazyn, 2021
  Dukla to malownicze miasteczko w ...

  Dukla to malownicze miasteczko w południowo - wschodniej Polsce. Jest głównym miejscem kultu św. Jana z Dukli. W osiemnastym wieku szczyciło się jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich. Dwa wieki późnej stoczono tu jedno z najkrwawszych starć zbrojnych II wojny światowej na terenie Polski. Dukla słynie z zabytków, historii oraz przepięknej przyrody. Zwiedzanie warto rozpocząć od pałacu - niegdyś najokazalszej, magnackiej budowli w Dukli. Jej najwspanialsze czasy to XVIII wiek. Pałac pierwotnie był renesansowym zamkiem wybudowanym w XVI wieku. Dukla swój rozkwit zawdzięcza Józefowi Wandalinowi Mniszech, który był fundatorem miasta oraz tutejszych zabytków. Jego syn przemienił budowlę obronną w okazały pałac z rozległym ogrodem - takim, jaki widzimy dziś. W Dukli można też poznać kulturę łemkowską. Między 1945 i 1946 rokiem z terenu Podkarpacia wysiedlono na tereny byłego ZSRR część ludności łemkowskiej. Pozostałych, w ramach akcji Wisła, wywieziono w 1947 roku na Ziemie Zachodnie.

 • 06:40 Smaki świata - pośród mórz s.I magazyn kulinarny, magazyn, 2021
  Ola Nguyen, znawczyni kuchni i ...  Ola Nguyen, znawczyni kuchni i mistrzyni gotowania, tym razem pozna bogactwo odległych smaków u ich źródła. Ola wyruszy na podbój południowego Adriatyku i północnego Morza Jońskiego, aby zabrać widzów w niezwykłą, kulinarną podróż od greckiej wyspy Korfu, przez porty Riwiery Albańskiej, wybrzeże włoskiej Apulii do Wysp Jońskich. W programie, obok pysznych przepisów, będzie można poznać miejsca fascynujące pod względem krajobrazu i historii, często odległe od popularnych szlaków turystycznych.

  Magazyn kulinarny,

 • 07:10 Okrasa łamie przepisy - Gęś jak malowana magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  Czy gotowanie jest sztuką? Starożytni ...  Czy gotowanie jest sztuką? Starożytni filozofowie uważali, że uczony mąż powinien jadać skromnie,
  a samo gotowanie było wówczas czynnością przynależną niewolnikom. Ale już filozofowie Oświecenia,
  tacy jak David Hume, sam doskonały kucharz, czy Immanuel Kant, sporo pisali o jedzeniu. Współcześni
  myśliciele wiele czasu poświęcają sztuce kulinarnej. Zauważają tu podobieństwo np. malarzem,
  który starannie dobierając blejtram, farby, pędzle, tworzy obraz, oddziałujący następnie poprzez
  zmysły na odbiorcę. Podobnie ma się rzecz z mistrzem kuchni, który za pomocą składników i procesów
  gotowania, tworzy dzieło, działające poprzez zmysł wzroku, węchu, smaku na emocje konsumenta.
  W tym odcinku Karol Okrasa, tak jak malarz, który rozstawia swe sztalugi w plenerze, rozstawi swoje
  stanowisko na nadwiślańskich łąkach, po czym spróbuje namalować obrazy swoimi potrawami.
  Głównym składnikiem będzie gęś. Karol zaprezentuje trzy propozycje: 1/ okrasa z gęsi z wędzonymi
  ziemniakami; 2/ gulasz z gęsich żołądków z borowikami w sosie z żurku; 3/ łosoś w cieście z kolorowymi
  salsami.


 • 07:45 Okrasa łamie przepisy - Mięczaki na polskim stole magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa opowie o mięczakach na polskim stole. Choć zazwyczaj polską kuchnię przeciętny
  Polak kojarzy z bigosem, pierogami czy schabowym, to jednak już w pierwszej polskiej książce kulinarnej z XVII wieku
  więcej znajdziemy przepisów na ślimaki niż na tak popularną dziś wieprzowinę. A dla polskich królów Augusta II Mocnego
  i jego syna Augusta III świeże ostrygi sprowadzano wozami do Warszawy znad Morza Północnego. Ostrygami zajadał się
  też książę poetów biskup Ignacy Krasicki. Były więc mięczaki na polskich stołach, zwłaszcza zamożnych od dawna.
  Ale nawet prosty lud w chwilach głodu sięgał po małże z naszych rzek i jezior. A od czego dziś najłatwiej rozpocząć
  kulinarną przygodę z mięczakami? Pewnie od popularnych w naszych sklepach omułków jadalnych znanych też jako
  mule. Omułek jadalny jest gatunkiem małża.
  Ze świeżych omułków Karol przygotuje ciekawe potrawy inspirowane polskimi smakami. Będą mule w sosie z ogórkami
  kiszonymi, mule w polskim cydrze, a nawet w sosie grzybowym z kluseczkami śląskimi. Jak będą wyglądać takie dania?
  Zobaczymy w programie.


 • 08:15 Na festiwalowej scenie - Anna Jantar widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2016
 • 08:45 Niezapomniane Koncerty - Opole na bis koncert, koncert, 2007
 • 09:45 Koło fortuny - odc. 1653 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 10:25 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 5 reality show, reality show, 2024
  W odcinku 5 zobaczymy efekt ...

  W odcinku 5 zobaczymy efekt wypełnianej wieczorem ankiety, której wyniki zmienią dotychczasowy układ par. Nie obędzie się bez konfliktów, wybory zaskoczą wielu. Ankieta rozdzieli nawet Tadeusza i Janinę. Podczas plenerowego spotkania grupy, Marta nieśmiało zapyta o plany związane z balem finałowym. Okaże się, że wyobrażenia niektórych o potencjalnych partnerach na balu są dalekie od rzeczywistości. Wizyta w sklepie z używaną odzieżą w nowych parach. To będzie dopiero zabawa - ubrać kogoś, kogo niekoniecznie się lubi. W ciągu dnia pełnego niespodzianek także spotkania miłe i te mniej miłe. Małgorzaty wrogość wobec Andrzeja zaskoczy wszystkich. A Majka będzie się starała wpłynąć na spotkaniu na zachowanie Zygmunta. Marta do rozmowy jeden na jeden zaprosi Majkę. I to okaże się przełomowe. Randka Tadeusza z Marią także, bo mimo pokus pozostanie wierny swojemu pierwszemu wyborowi. Gościem specjalnym odcinka będzie Edyta Herbuś, która poprowadzi kuracjuszy po czerwonym dywanie.

 • 11:20 Postaw na milion s.X - odc. 112 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 12:15 Postaw na milion s.X - odc. 113 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 13:10 Prywatne życie zwierząt - sezon 1 reportaż, reportaż, 2018
  Znawca zwierzęcej natury, dr Andrzej ...  Znawca zwierzęcej natury, dr Andrzej Kruszewicz wprowadza widzów w intrygujący świat zwyczajów zwierząt. Robi to z przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W tym świecie możemy odnaleźć miłość i czułość, troskę i współczucie, dozgonną wierność i zdradę, pomysłowość i spontaniczną zabawę, sprawowanie władzy i próby jej obalenia, oszustwo i manipulacje. W cyklu odkrywamy tajemnice dzikiej natury i pokazujemy budzące emocje zjawiska, występujące w ludzkim i zwierzęcym świecie. Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po świecie zwierząt. Podpatruje ich zachowania, interakcje między nimi i je komentuje. Obserwacje te prowadzi na zapleczu warszawskiego ogrodu zoologicznego, korzystając z pomocy opiekunów zwierząt, którzy mają z nimi bliski kontakt i dobre relacje. Miejscem obserwacji jest również dzika przyroda i widowiska przyrodnicze, takie jak: tokowiska cietrzewi, czy batalionów, zalotne tańce żurawi, prezentacje męskiej sprawności podczas rykowiska jeleni czy bukowiska łosi, zabawy młodych zwierząt, relacje w stadzie żubrów czy dzików. Zaglądamy też w zakamarki: gęste krzaki, wysokie trawy, skraje oczek wodnych, gdzie podpatrujemy mniejsze życie, mało znane, a bardzo różnorodne i kolorowe. Punktem wyjścia jest wybrane zwierzę w zoo, z którym Andrzej lub opiekun mogą nawiązać bliższy kontakt i zaprezentować jego stany emocjonalne i ciekawe zachowania. Potem w odcinku wychodzimy w teren, gdzie przedstawiamy całą plejadę polskich gatunków, od owadów przez gady, płazy, ptaki i ssaki, tropiąc wśród nich zachowania będące naszym głównym tematem.

 • 13:40 To jest grane - (6) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Prezentacja największych hitów z polskiej, ...

  Prezentacja największych hitów z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienia bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrowane są fragmentami teledysków. W odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Ponadto krótka rozmowa z artystą i premiera jego nowej płyty bądź teledysku. W każdym odcinku zaprezentowana zostanie zagraniczna lub polska nowość płytowa. Gospodarzem programu jest Marek Sierocki. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

 • 14:15 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 1 /7/ - Niech żyje Meksyk! (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
 • 15:00 Muzeum Polskiej Piosenki - /108/ , felieton, 2016
  W programie historia piosenki "Jaskółka ...
  W programie historia piosenki "Jaskółka uwięziona".

 • 15:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 2 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  Zakopane, jeszcze pod koniec XVII ...

  Zakopane, jeszcze pod koniec XVII w. było małą wsią. Mieszkało tu 43 górali i góralek. W 1890 roku Zygmunt Gnatowski, bogaty ziemianin z Ukrainy i kolekcjoner podhalańskiej sztuki ludowej poprosił Stanisława Witkiewicza o stworzenie projektu niewielkiego domku letniskowego w Zakopanem. Witkiewicz namówił inwestora na zmianę koncepcji i zaprojektował większy obiekt. Tak oto powstała Willa Koliba reprezentacyjny przykład stylu witkiewiczowskiego.

 • 15:45 Jeden z dziesięciu - 10/135 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:20 Jeden z dziesięciu - 11/135 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:55 Koło fortuny - odc. 1654 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 17:40 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (5) Andrzej Sobczak widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.

 • 18:45 Muzyka na dobry wieczór - Feel na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Cykl kameralnych koncertów, których bohaterem ...


  Cykl kameralnych koncertów, których bohaterem będzie za każdym razem inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów przypominać będzie formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszą ich zespoły grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli jest dla nich szczególnie ważny. Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska.

 • 19:45 Postaw na milion s.X - odc. 114 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 20:45 Postaw na milion s.X - odc. 115 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 21:45 Niezapomniane Koncerty - 59. KFPP w Opolu , koncert, 2022
  Na opolskiej scenie recital Justyny ...  Na opolskiej scenie recital Justyny Steczkowskiej, która w 2022 roku świętuje 50. urodziny.
  Wraz z Szamanką polskiej sceny muzycznej będziemy uczestniczyć w prawdziwej artystycznej uczcie.
  W zrealizowanym z rozmachem recitalu, artystka przypomni swoje najważniejsze przeboje z lat 90. m.in.:
  "Boskie Buenos", "Grawitację", "Oko za oko", "Wrogu mój".
  Nie zabraknie mocnych, rockowych akcentów, subtelnych i wzruszających ballad oraz filmowych
  motywów muzycznych.

 • 22:45 Niezapomniane Koncerty - Opole na bis koncert, koncert, 2022
 • 23:50 Koło fortuny - odc. 1652 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 00:35 Alternatywy 4 - odc. 3/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
  Radni debatują nad nazwą ulicy. ...

  Radni debatują nad nazwą ulicy. Propozycje związane z nazwiskami zasłużonych osób nie znajdują uznania - ostatecznie ulica zostaje nazwana Alternatywy. Wprowadzają się kolejni lokatorzy. Nauczycielkę przeprowadza cała klasa, każdy z uczniów niesie jakiś mebel lub sprzęt. W bloku nauczycielka zaprzyjaźnia się z docentem Furmanem, który opowiada jej o swoich wyczynach na polowaniu. Podsłuchują ich tajniacy, którzy biorą Furmana za Dąb - Rozwadowskiego i uznają za niebezpiecznego terrorystę. Józef Balcerek z Pragi nie chce przenosić się na Ursynów. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Zostaje eksmitowany, przyjeżdża z rodziną na Alternatywy 4.

 • 01:35 Alternatywy 4 - odc. 4/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
  Jedną z lokatorek bloku przy ...

  Jedną z lokatorek bloku przy Alternatywy 4 jest śpiewaczka Kubiak - Kolińska. Jej próby głosu stają się uciążliwe dla sąsiadów. Śpiewaczce z kolei przeszkadza każdy szmer, wysyła więc męża, by uciszał robotników używających wiertarek, młotów i innych narzędzi. Gdy interwencje nie skutkują, z zemsty każe wszelkie prace w swoim mieszkaniu wykonywać nocą. Cichocki nieustannie nachodzi prezesa, jego koledzy udają ekipę telewizyjną. Prezes obiecuje mu mieszkanie po wdowie, ale wtedy właśnie zgłasza się dygnitarz partyjny Jan Winnicki. To on otrzymuje przydział, a prezesowi rewanżuje się od razu talonami na samochody dla niego i syna.

 • 02:50 Koło fortuny - odc. 1646 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 03:35 Do śmiechu! - odc. 13 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 04:40 Do śmiechu! - odc. 14 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 05:35 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv