TVP Rozrywka - Program TV na niedzielę 25 lutego 2024

 • 06:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 193 Słupsk magazyn, magazyn, 2020
  Tomasz Bednarek odwiedza Słupsk - ...

  Tomasz Bednarek odwiedza Słupsk - miasto, które było niegdyś siedzibą książąt pomorskich. Do dziś zachowała się w nim intrygująca baszta czarownic. Można tu też obejrzeć największą na świecie kolekcję dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Pierwsze ślady osadnictwa w rejonie Słupska pochodzą z epoki brązu. Pierwsza wzmianka źródłowa wymieniająca Słupsk jako miasto pochodzi z 1269 roku i odnosi się do grodu położonego na terenie obecnej starówki i jej okolic.

 • 06:35 Okrasa łamie przepisy - Świeże ryby z Bałtyku magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  Każdy z nas, gdy wyruszy ...


  Każdy z nas, gdy wyruszy nad polskie morze, najchętniej sięga po świeżą rybę prosto od rybaka. Wzdłuż całego naszego
  Wybrzeża w okresie wakacyjnym aż roi się od wszelkiego typu smażalni i ryb. Ale nie tak wiele jest miejsc wyjątkowych.
  Dlatego w tym odcinku Karol zabierze widzów w takie miejsce. Spotka się ze swoim znajomym szefem kuchni, który
  w okolicach Krynicy Morskiej tworzy niezwykłe dania z ryb. Nie ma u niego stałej karty dań, bo przygotowuje wyłącznie
  potrawy z ryb, które akurat tego dnia uda się rybakom złowić. Zgodnie z zasadą, że ryba musi być możliwie jak najświeższa.
  Pokaże on Karolowi swoje ulubione ryby bałtyckie i opowie, jak je przygotowuje, wykorzystując regionalne produkty i dawne
  miejscowe przepisy, które oczywiście adaptuje do współczesnych gustów i wymagań konsumentów.
  Potem na słonecznej, ale smaganej zimnym wichrem plaży, Karol przygotuje trzy potrawy. Pierwszą będzie hamburger
  z dorsza i troci z kaszą gryczaną podany z cebulowym sosem. Druga propozycja to rosół ze świeżych ryb bałtyckich
  z pieczonym dorszem, warzywami i świeżym pomidorem. A trzecia propozycja to śledzie bałtyckie zapiekane pod marynatą
  z cebuli z kolorowym ryżem. Jak będą wyglądać takie potrawy? Zobaczymy w programie. • 07:10 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia rowerowa magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa wyrusza na rowerze na kręte ścieżki Beskidu Niskiego.
  Podróż rowerami przez urokliwe góry - zwłaszcza wiosną - to tylko pretekst do przeżycia
  przygody kulinarnej. Karol pokaże widzom co można przygotować niezwykłego w termosie
  na wycieczkę, a co szybko przyrządzić na biwaku po wycieczce.
  Danie z termosu powinno zainteresować miłośników szybkiej kuchni. Okazuje się bowiem,
  że nie trzeba sięgać po gotowe zupki instant, wystarczy wrzucić do termosu warzywa, pokrojone
  mięso z delikatnego indyka, aromatyczne przyprawy, zalać wrzątkiem, a po godzinie jazdy
  na rowerze mamy gotowe pyszne danie. W pięknej scenerii pokrytych wczesnowiosennymi
  kwiatami gór i dolin Karol przygotuje trzy potrawy dla rowerzystów. 1/ szybka sałatka
  z soczewicy, zielonego groszku i grillowanego bakłażana; 2/ zupa w całości ugotowana
  w termosie z indyka z warzywami w orientalnym stylu; 3/ grillowane mięsa z warzywami
  i ostrą salsą z kapusty kiszonej i orzechów.

 • 07:45 Smaki świata - po bałkańsku odc. (46) magazyn, magazyn, 2022
  Projekt jest kontynuacją cyklu łączącego ...

  Projekt jest kontynuacją cyklu łączącego tematykę kulinarną z popularyzacją wiedzy na temat innych krajów i kultur. Mistrzyni kuchni - Adriana Marczewska - przemierza wschodnią część Bałkanów i odwiedza Rumunię oraz Bułgarię. Ada odbywa podróż po różnych regionach obu krajów bogatych w dzieła natury i zabytki. Jest to znakomita okazja, by poznać tajniki pysznej kuchni, a jednocześnie zwiedzić miejsca związane z niezwykłą historią i kulturą.

 • 08:20 Giganci historii - Jan Matejko teleturniej, teleturniej, 2023
  Jeden z najwybitniejszych artystów w ...

  Jeden z najwybitniejszych artystów w historii Polski. Piewca wielkich zwycięstw i wnikliwy odtwórca przełomowych momentów. Budziciel sumień i niedościgły wyraziciel snów o potędze. To właśnie dzięki niemu możemy wyobrazić sobie, jak wyglądał dramatyczny sprzeciw Tadeusza Reytana, zaduma Stańczyka nad losami Rzeczypospolitej czy czułe gesty Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Jego wizje wydarzeń historycznych na trwałe zapisały się w naszej zbiorowej pamięci. Niewysoki wzrostem, a wielki swym talentem - Jan Matejko.

 • 09:15 Koło fortuny - odc. 1512 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:55 Postaw na milion s.XII - odc. 140 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 10:55 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (8) Wanda Kwietniewska widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 12:00 Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Kultowe występy na opolskim festiwalu reportaż, kameralne i studyjne (widowisko), 2021
 • 12:45 Postaw na milion s.XII - odc. 141 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 13:45 Prywatne życie zwierząt - sezon 9 reportaż, reportaż, 2023
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. U ludzi i u zwierząt stres można rozładować przez zabawę. Niestety, jest on stale obecny w naszym życiu. Dzikie zwierzęta dzielnie walczą o przetrwanie w trudnym i ciągle zmieniającym się świecie.

 • 14:15 Przyrodnik na tropie - odc. 4 cykl dokumentalny, reportaż, 2019
  W Polsce możemy spotkać aż ...

  W Polsce możemy spotkać aż 74 gatunki ważek. Ważki charakteryzują się doskonałą umiejętnością latania. Poruszają się w powietrzu niezwykle szybko, rozwijając prędkość około 100 długości ciała na sekundę. To oznacza, że gdyby prowadzący "Przyrodnika na tropie" Łukasz Bożycki był ważką, to latałby z prędkością 180 m/s, czyli około 650 km/h. Bohaterką tego odcinka będzie łątka dzieweczka, jedna z najliczniejszych polskich ważek. Opowiemy także o zauszniku, tygrzyku, jaskółkach brzegówkach i tysiącach komarów.

 • 14:50 Tak to leciało! - odc. 24 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! to najbardziej ...

  Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej. Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W jesiennej edycji zawodnikom akompaniować będzie zespół muzyczny Marcina Urbana. Show poprowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra.

 • 15:45 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 4 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  W tym odcinku po Podhalu ...

  W tym odcinku po Podhalu i Zakopanem chodzić będziemy ścieżkami Sebastiana Karpiela-Bułecki i jego wspomnień z młodości. Jako pierwsze Sebastian odwiedzi swoje technikum, czyli słynne Technikum Budowlane Nr 1 na Krupówkach. Drewniany budynek szkoły powstał według projektu Antoniego Łuszczkiewicza w 1883 roku. Szkoła szybko zyskała ogólnokrajową sławę, a znane osobistości przyjeżdżały tu, by odwiedzić miejsce, które wypuszczało w świat najlepszych cieśli i snycerzy. Kolejnym miejscem na osobistej mapie Sebastiana jest karczma Sopa, w której jako nastolatek grał pierwsze utwory na skrzypcach, a gdzie w latach 80. i 90. odbywały się góralsko-jazzowe jamy muzyczne. Muzyka w życiu Sebastiana to przede wszystkim skrzypce. Nie mogło zabraknąć więc wizyty u znakomitego lutnika Stanisława Marduły. Pokaże nam on, co oznacza i jak wygląda tzw. dusza skrzypiec.

 • 16:15 Rytmy Dwójki - (8) widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  W muzycznym show "Rytmy Dwójki" ...

  W muzycznym show "Rytmy Dwójki" wybieramy najpiękniejszą polską piosenkę, od czasów międzywojnia do współczesności. Gwiazdy rodzimej sceny muzycznej w każdym odcinku śpiewają w duecie z wybranymi uczestnikami programów TVP ("Voice", "Szansa na Sukces", "Tak to leciało"). Publiczność zgromadzona w studiu wybiera za pomocą pilotów do głosowania najlepszy utwór odcinka, który trafi do finału. W finale prezentowane są zwycięskie wykonania, także i tym razem widzowie TVP wybierają największy polski przebój. Piosenki prezentowane w programie wybierane są przez gwiazdy i z każdą z nich łączy się jakaś historia, sentymentalny kontekst. Dodatkowo historię samego przeboju prezentuje Marek Sierocki. Duetom towarzyszy orkiestra pod batutą Grzegorza Urbana.

 • 17:40 Wielki Test o Energii Jądrowej , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Jak powstaje energia jądrowa i ...  Jak powstaje energia jądrowa i w jaki sposób jest wykorzystywana? Nie tylko w energetyce, ale też np. w medycynie,
  do konserwacji żywności czy muzealnych eksponatów. To wszystko sprawdzimy w programie Wielki Test o Energii Jądrowej.
  Wejdziemy z kamerą do jednej z zagranicznych elektrowni jądrowych, aby pokazać jej działanie i stosowane w tego typu
  obiektach procedury bezpieczeństwa. Wyjaśnimy też, jak są robione w Polsce pomiary promieniowania i jak można łatwo zbadać promieniowanie np. różnych rzeczy, z których korzystamy na co dzień. W studiu telewizyjnym jak zwykle na pytania testu będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie
  wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program prowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

 • 19:20 Gra słów. Krzyżówka s.II - /155/ teleturniej, teleturniej, 2020
 • 19:55 Życie to Kabaret - Babylon Tour widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2008
  "Babylon Tour" to zapis programu ...


  "Babylon Tour" to zapis programu Kabaretu Moralnego Niepokoju, z którym grupa
  jeździła przez pół roku, występując przy kompletach publiczności w największych
  salach koncertowych w Polsce, w tym dwukrotnie w Sali Kongresowej. W programie
  znalazły się największe przeboje Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz numery premierowe.
  Przy okazji zarejestrowano też scenki z prywatnego życia członków kabaretu: rozmowy
  w garderobie i za kulisami, a także z zaimprowizowanej konferencji prasowej.

 • 21:00 Życie to Kabaret - Babylon Tour widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2008
  Zapis programu Kabaretu Moralnego Niepokoju, ...


  Zapis programu Kabaretu Moralnego Niepokoju, z którym grupa jeździła przez
  pół roku, grając przy kompletach publiczności w największych salach koncertowych
  w Polsce, w tym m. in. dwukrotnie w Sali Kongresowej w Warszawie. W programie znalazły się
  największe przeboje Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz numery premierowe. Absolutną
  nowością są natomiast zarejestrowane przez Dwójkowe kamery scenki z prywatnego życia
  członków kabaretu: rozmowy w garderobie, za kulisami, zaimprowizowana konferencja prasowa.


 • 22:00 Postaw na milion s.XII - odc. 142 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 23:00 Postaw na milion s.XII - odc. 143 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 00:00 Koło fortuny - odc. 1511 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:45 Czterdziestolatek - odc. 12/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1975
  Nowym zastępcą inżyniera Karwowskiego zostaje ...

  Nowym zastępcą inżyniera Karwowskiego zostaje inżynier Urszula Nowowiejska. Nowoczesna, niezależna i pewna siebie kobieta, w dodatku młoda i ładna, wprowadza spore zamieszanie w tradycyjnie męskim środowisku budowlańców. Jej sposób bycia i decyzje, które podejmuje, wywołują wiele nieporozumień. Urszula odbyła staż w Japonii, w firmie Mitsuko Suki, jest kobietą bardzo nowoczesną. W dodatku ciągle się dokształca, czytając zagraniczne czasopisma specjalistyczne, i bardzo ją razi prymitywizm oraz bałaganiarstwo panujące na polskich budowach. Maliniak poddaje się bezkrytycznie jej poglądom, natomiast inżynier Karwowski podchodzi do nich jednocześnie z rezerwą i szacunkiem.

 • 01:50 Czterdziestolatek - odc. 13/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1975
  W resorcie odbywa się reorganizacja. ...

  W resorcie odbywa się reorganizacja. W związku z tym dochodzi do nieuchronnej rotacji stanowisk. Na stanowisko nowego dyrektora zjednoczenia kandyduje wielu inżynierów, jednak komputer uznaje, że najwłaściwszymi kwalifikacjami charakteryzuje się inż. Stefan Karwowski. Szczęśliwa Madzia zostaje wreszcie panią dyrektorową. Nowi koledzy żartują ze Stefana, nazywając go "komputerowym dyrektorem". Inżynier Gajny znajduje w tym potwierdzenie swoich teorii, że Karwowski zawsze potrafi się podwiązać pod właściwą grupę ludzi. Stefan powoli przystosowuje się do nowej sytuacji i swego nowego statusu.

 • 03:00 Koło fortuny - odc. 1505 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:45 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 04:50 Kabaret. Super Show Dwójki s.I - odc. 11 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
 • 05:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv