TVP Rozrywka - Program TV na piątek 01 grudnia 2023

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 108 Ogrody Hortulus w Dobrzycy magazyn, magazyn, 2018
  Ogrody Hortulus to rozległy teren, ...

  Ogrody Hortulus to rozległy teren, na którym oprócz niezwykłych kompozycji z kilku tysięcy gatunków i odmian roślin, zobaczyć można największy na świecie labirynt grabowy. Ogrody położone są w Dobrzycy - pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Od wiosny do jesieni na oczach zwiedzających odgrywa się wspaniałe kwiatowe widowisko. Hortulus po łacinie oznacza ogródek. Ta nazwa nawiązuje do początków Ogrodów, które dziś stanowią kompleks obejmujący łącznie ponad 14 hektarów. Narodziły się z determinacji, miłości do roślin i śmiałej wyobraźni. To dzięki nim w zachodniopomorskich plenerach nieopodal polskiego wybrzeża, powstało miejsce, w którym dziś każdy może odnaleźć swój ogród marzeń. Kompleks tworzą dwa zespoły ogrodowe o odmiennym charakterze. Niepowtarzalne kompozycje roślinne Ogrodów Tematycznych to efekt inspiracji różnymi stylami i kulturami. Śródziemnomorski, japoński, wodny, a nawet ogród cienia - łącznie jest ich ponad 20, ale nie sposób je ze sobą pomylić. Każdy z Ogrodów Tematycznych Hortulus to inna kompozycja roślin składająca się na jego niepowtarzalny charakter, barwy i zapach. Oddalone o 2 km Ogrody Hortulus Spectabilis służą zarówno wypoczynkowi jak i rekreacji. Rozległy kompleks słynie z pięknych rosarióww stylu angielskim oraz Ogrodów Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z labiryntem grabowym. To także miejsce wydarzeń takich jak Noc Kupały i Festiwal Kwiatów Jadalnych.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Talerz bieszczadzkiego leśnika magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...

  Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów do Nadleśnictwa Baligród położonego w tak lubianych przez turystów Bieszczadach. W okresie przedwojennym tutejsze lasy należały do prywatnych właścicieli. Był to jednocześnie teren bardzo zaludniony i lasów było znacznie mniej niż obecnie. Samo Nadleśnictwo Baligród utworzone zostało już w 1944 roku, po wyzwoleniu Baligrodu i okolic przez Armię Czerwoną. W trakcie walk z UPA w latach 1945 - 1948 wszelka działalność gospodarcza na tych terenach była niemożliwa. Tereny Bieszczad, pozbawione mieszkańców, szybko zarastały lasami. I choć dziś wydaje nam się, że to lasy pierwotne, to trzeba pamiętać, iż większość obecnych terenów leśnych to dawne ziemie rolnicze. Ale dziś wspaniałe bieszczadzkie lasy są ostoją największych polskich zwierząt, takich jak największy drapieżnik - niedźwiedź i największy polski ssak kopytny - żubr. Po Lasach Nadleśnictwa Baligród oprowadzi Karola leśnik, pan Kazimierz Nóżka, znany miłośnikom zwierząt, autor niezwykłych filmów pokazujących życie niedźwiedzi i żubrów. W rewanżu za wycieczkę i opowieści Karol przygotuje ulubione potrawy leśnika, wedle własnych, oczywiście złamanych, przepisów. Wśród propozycji dań znalazły się: bieszczadzkie pierogi z kaszą gryczaną, miętą oraz tajemnicze stolniki.

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Indyk na polskim stole magazyn kulinarny, magazyn, 2014
  W kolejnym odcinku kulinarnego cyklu ...


  W kolejnym odcinku kulinarnego cyklu Karol Okrasa wyrusza do Radomia, do Muzeum Wsi Radomskiej.
  Tym razem weźmie na warsztat mięso z indyka. Te wspaniałe ptaki z Ameryki trafiły do Polski w XVI wieku.
  Sama nazwa indyk pochodzi od Indii Zachodnich, jak wówczas określano nowy kontynent odkryty przez
  Krzysztofa Kolumba. Początkowo indyki na równi z pawiami były ozdobą magnackich ogrodów. W końcu
  trafiły pod strzechy i obecnie ich mięso pod względem popularności jest trzecie w Polsce, po wieprzowinie
  i kurczaku. Zdrowe, bogate w składniki odżywcze i lekkostrawne mięso indyka to wspaniały produkt
  do kreowania najbardziej niezwykłych dań.
  Pierwszą potrawą przygotowaną przez Karola Okrasę będą pieczone na rożnie piersi indyka w maśle,
  boczku i przyprawach, podane z zapiekanką z dyni i pomidorów. Druga propozycja to nogi indyka pieczone
  na sianie z czosnkiem i krupnikiem, podane z zapiekanką z kokosowej kaszy jęczmiennej i papryki.


 • 07:40 Muzeum Polskiej Piosenki - /91/ , felieton, 2016
  W każdym odcinku twórcy programu ...  W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawią historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W tym odcinku historia piosenki "Radość o poranku".

 • 07:55 Gra słów. Krzyżówka - /784/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Gra słów. Krzyżówka - to ...

  Gra słów. Krzyżówka - to format telewizyjny z gatunku codziennego teleturnieju wiedzowego skoncentrowany na ugruntowanym i niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek.

 • 08:25 Familiada - odc. 2901 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 08:55 Va Banque s.IV - odc. 664 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:30 Koło fortuny - odc. 1602 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Wojciech Cejrowski nadal przebywa w ...

  Wojciech Cejrowski nadal przebywa w Namibii. Odwiedza plemię Buszmenów. Tego dnia ma się udać z nimi na polowanie. Przed wyruszeniem Buszmeni wróżą sobie, co ich spotka na polowaniu. Okazuje się, że wrócą zadowoleni. Na polowaniu wchodzimy do jamy królika, a później jeżozwierza, tropimy słonie. Plonem całodziennej wyprawy jest jednak tylko odnalezienie korzenia odstraszającego lwy.

 • 10:45 Postaw na milion s.XII - odc. 137 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 11:40 Postaw na milion s.XII - odc. 138 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 12:35 Familiada - odc. 2902 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:15 Zmiennicy - odc. 3/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Kasia pracuje jako kierowca w ...

  Kasia pracuje jako kierowca w firmie kierowanej przez prezesa Koniuszkę. Do jej obowiązków należy m. in. wożenie żony prezesa na zakupy, do fryzjera, odbieranie ze szkoły ich rozwydrzonego syna itp. Kasia ma tego coraz bardziej dosyć. Podczas grzybobrania, w którym bierze udział kilkanaście osób z firmy Koniuszki, dochodzi do zbiorowego pijaństwa. W Kasi przelewa się czara goryczy. Zniesmaczona prymitywizmem biesiadników w jednej chwili porzuca pracę. Tymczasem w szpitalu pan Stanisław i dyrektor Michalik stają się przyjaciółmi. Przechodzą nawet na "ty". Krashan wchodzi na ścieżkę przestępstwa. Wiezie do Polski całą torbę kiełbasy nafaszerowanej narkotykami.

 • 14:15 Rodzinka.pl s.IV - odc. 95 "Strachy na lachy" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Na osiedlu Boskich trwa Halloween. ...

  Na osiedlu Boskich trwa Halloween. Kuba z Filipem przebierają się, by straszyć inne dzieci. Kacper z kolegą chcą zdobyć słodycze. Tomek przegląda Internet w poszukiwaniu używanego samochodu. Ludwik z Natalią, na przykładzie związku Kuby z Agatą, spierają się o to, czy ważniejsze jest piękno wewnętrzne, czy zewnętrzne.

 • 14:45 Rodzinka.pl s.IV - odc. 96 "Kuzyn Artur" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  U Boskich pojawia się kuzyn ...

  U Boskich pojawia się kuzyn Ludwika, Artur - znany piosenkarz. Wszyscy go uwielbiają: od razu nawiązuje świetne kontakty z chłopcami, a w drobnych domowych zadaniach deklasuje Ludwika, czym zaskarbia sobie podziw Natalii. Niepokoi to nieco Ludwika, zwłaszcza gdy Natalia, w trakcie snu, jakby wspominała coś o Arturze.

 • 15:15 Muzeum Polskiej Piosenki - /74/ , felieton, 2015
  W programie historia piosenki "Dla ...


  W programie historia piosenki "Dla Ciebie miły".

 • 15:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2020
 • 16:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2020
 • 17:25 Va Banque s.IV - odc. 665 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /785/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Zamorski indyk magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprosi widzów na smaganą lodowatym wiatrem bałtycką plażę, aby opowiedzieć o indyku. Cóż ma wspólnego indyk z morzem? Otóż podobnie jak ziemniaki, pomidory, papryka czy kukurydza przypłynął do Europy zza morza, dopiero po wyprawach Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Wcześniej indyk był tu nieznany. Zanim trafił na stoły dawnych Polaków, był hodowany jako ptak ozdobny w ogrodach magnatów i biskupów. Książki kucharskie z XVII wieku ledwie wspominały o tej nowości, ale już te wydawane sto lat później zawierały wiele przepisów poświęconych indykowi. A w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza indyki są już pełnoprawnymi członkami gromadki rodzimego drobiu, obok kur, kaczek czy gęsi. Dziś nikomu go przedstawiać nie trzeba, obecnie jest to bardzo popularne mięso. I właśnie z indyka Karol przygotuje trzy propozycje. 1/ Skrzydła indycze duszone w doprawionym orientalnie sosie z ciemnego piwa. 2/ Kwaśna zupa na bazie soku z kiszonej kapusty z ziemniakami, boczkiem i mięsem z ud indyczych. 3/ Smażone paski z indyczej piersi z cebulą i bakłażanem, duszone w pomidorowym sosie z ciecierzycą, a na koniec zapieczone z jajkami.

 • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Dary z lasu i z zagrody magazyn kulinarny, magazyn, 2014
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa rusza na Mazury do Nadleśnictwa Jedwabno. Zaprezentuje potrawy inspirowane smakami
  swojego dzieciństwa. Często spędzał wakacje u swoich dziadków na wsi. A co wówczas jadano? Przede wszystkim to,
  co się samemu wyhodowało w zagrodzie i co znalazło w lesie. Na suto zaopatrzone sklepy w tamtych czasach nie było
  co liczyć. Zatem w menu Karola Okrasy w tym programie pojawi się kurczak zagrodowy, który swym smakiem bardzo
  przypomina smak tradycyjnej wiejskiej kury, będą także grzyby z lasu. Karol pokaże grzybowe tereny po dawnym
  poligonie wojskowym. Kiedyś wśród grzybiarzy krążyły legendy o wspaniałych, choć niedostępnych dla zwyczajnych
  śmiertelników zbiorach grzybów w takich miejscach. Dziś dzięki staraniom Lasów Państwowych dawne poligony
  oczyszczane są z niebezpiecznych przedmiotów, aby mogli z nich bezpiecznie korzystać zbieracze owoców runa
  leśnego i turyści.
  Z grzybów i z kurczaka zagrodowego Karol Okrasa jak zwykle przygotuje smakowite potrawy. Pierwsza to udka kurczaka
  duszone z grzybami i suszonymi owocami z puree z topinamburu. Druga propozycja to pieczone piersi kurczaka z sałatką
  z ziemniaków i grzybów.

 • 19:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski udaje ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski udaje się z wizytą do wioski Indian amazońskich. Opowiada o indiańskich sposobach przetrwania w dżungli: pokazuje, jak powstają łuki i strzały, w jaki sposób Indianie wykorzystują tytoń. Jest to widok dość zaskakujący. Wreszcie krok po kroku śledzimy obrzęd żaby, czyli sapo. Obserwujemy m. in. moment polowania na jadowitą żabę oraz sposób, w jaki jej trucizna działa na człowieka.

 • 20:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza ...


  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza przedziwnych amazońskich chrześcijan Israelitas. To ludzie, którzy do dziś kultywują zasady nie tylko Nowego, ale także Starego Testamentu: składają ofiary całopalne, przestrzegają reguł dotyczących żywienia, wyglądu i zachowania. Zderzenie amazońskiego krajobrazu, indiańskiego pochodzenia i chrześcijańskiej żarliwości w wydaniu starotestamentowym przynosi fascynujące efekty.

 • 20:50 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 26 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 21:55 Postaw na milion s.XXVI - odc. 306 teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 22:50 Postaw na milion s.XII - odc. 139 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 23:50 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia , artystyczne/estradowe (widowisko), 2002
  Liryka i ostra satyra społeczna, ...  Liryka i ostra satyra społeczna, groteska i slapstick - to wszystko co najlepsze
  w piosenkach i skeczach Kabaretu Morlanego Niepokoju.
  Duchowymi patronami kabaretu są: Kabaret Starszych Panów, Fryderyk Jarossy, Julian Tuwim,
  Konstanty Ildefons Gałczyński, a także Zenon Laskowik i Jerzy Dobrowolski.

 • 00:50 Koło fortuny - odc. 1601 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 01:30 Koło fortuny - odc. 1593 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 02:05 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi program kabaretowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2012
  Kabaret Hrabi to jeden z ...


  Kabaret Hrabi to jeden z najlepszych w Polsce zespołów kabaretowych. W mediach pojawiają się
  rzadko, dlatego każdy ich program telewizyjny to wielkie wydarzenie.
  Kabaret Hrabi tworzą artyści będący niegdyś filarami legendarnego już dziś kabaretu
  Potem, na czele z Joanną Kołaczkowską, którą można nazwać Ireną Kwiatkowską naszego pokolenia.
  Brawurowo wykonała piosenkę "Przeklnij mnie" w głośnym spektaklu Macieja Stuhra "Smuteczek,
  czyli ostatni naiwni".
  Joannie Kołaczkowskiej partnerują: Dariusz Kamys "Kamol", Tomasz Majer "Bajer" i Łukasz Pietach "Lopez"
  "Savoir vivre" to ich autorski program, przygotowany dla TVP 2.

 • 03:00 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi program kabaretowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2012
 • 03:55 Hity wszech czasów - odc 46 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 04:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv