TVP Rozrywka - Program TV na piątek 15 grudnia 2023

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 122 Rydzyna magazyn, magazyn, 2018
  Tomasz Bednarek odwiedza Rydzynę, miasteczko ...

  Tomasz Bednarek odwiedza Rydzynę, miasteczko w Wielkopolsce zwane perłą polskiego baroku. W ciągu 600 - letniej historii związane było z największymi rodami Rzeczypospolitej. Miejscowość słynie z zamku, który przez jakiś czas był rodową siedzibą króla Stanisława Leszczyńskiego. W Wielkopolsce nie było większej i wspanialszej rezydencji magnackiej. To, co wyróżnia Rydzynę spośród innych miast, to zachowany barokowy układ urbanistyczny z XVIII wieku, który stanowi unikat na skalę europejską. Architekt Karol Marcin Frantz podkreślił w planie ulic wagę zamku magnackiego i połączył go z rynkiem ulicą. Główna oś biegnie od ratusza przy rynku aż po zamek i jego rozległy park. Do tego, od głównego placu miejskiego rozciągają się promieniście kolejne ulice. Malowniczy rynek stanowi serce Rydzyny. W jego geometrycznym środku, zarazem miejscu przecięciu wszystkich osi widokowych, wzniesiono w 1761 roku rokokowy pomnik Trójcy Świętej. W Rydzynie na każdym kroku można spotkać zabytek z epoki baroku. Na przykład kolorowe przyrynkowe kamienice, których szczyty zdobią woluty, czy ratusz z 1752 roku z charakterystyczną wieżyczką. Rydzynę wraz z magnacką rezydencją uznano w 2017 roku za Pomnik Historii RP. W pobliżu warto też zobaczyć kolejną imponującą budowlę - Pałac Mielżyńskich we wsi Pawłowice, z której wywodził się ród Wierzbnów - założycieli Rydzyny.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Nowy sezon grillowy. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

  W kolejnym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na rozpoczęcie nowego sezonu grillowego. Jakie są pierwsze oznaki wiosny w naszym kraju? Jedni zapewne stwierdzą, że wiosnę zwiastuje powrót bocianów po zimowej przerwie. Inni, że pojawienie się świeżej, zielonej trawy na zalanych jeszcze wodą łąkach albo młodziutkie pączki na gałązkach. Ale dla wszystkich smakoszy sygnałem, że wiosna naprawdę już przyszła jest rozchodzący się zapach pieczonego na grillu mięsiwa. Jak Polska długa i szeroka, kiedy tylko promienie wiosennego słońca ogrzeją nasz kraj, na działkach, na polach biwakowych pojawiają się grille. Po długiej jesieni i zimie zgłodniali grillowych przysmaków rodacy rozpalają ogień, a karkówka, kiełbasa, kaszanka trafiają na ruszt. I tak będzie tym razem u Karola, choć jak zwykle przepisy na grillowe smakowitości zostaną złamane. Proponowane potrawy: 1/ karkówka wieprzowa upieczona na drewnianym rożnie na wzór popularnego kebabu, a do tego sos z pieczonej papryki i bakłażana; 2/ pieczone na ruszcie placuszki z ziemniaków z boczkiem, poddane z sałatką z wędzonej makreli; 3/grillowane na metalowej szpadzie szaszłyki z mielonego mięsa, podane z sałatką z cebuli i świeżej kolendry.

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Skarb mazurskich jezior magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów nad najdłuższe jezioro w Polsce, nad Jeziorak. Głównym składnikiem
  potraw będzie największy skarb mazurskich jezior - wędzony węgorz. Na Mazurach każdy ma ochotę na
  świeżutkiego, wędzonego węgorza prosto z wędzarni. Jak się okazuje, to nie tylko wspaniała zakąska, ale też doskonały
  składnik pysznych potraw. O świeżego mazurskiego węgorza jest jednak coraz trudniej. To wynik przełowienia i małej
  dbałości o środowisko naturalne. Karol po wędzonego węgorza udaje się do pana Mariusza Jackowskiego, który w swoim
  gospodarstwie wędzi ponoć najlepsze węgorze w okolicy. A przy okazji pan Mariusz niestrudzenie dba o czystość
  mazurskich wód, organizując corocznie wielkie akcje sprzątania rzeki Iławki, dopływu jeziora Jeziorak.
  Karol przygotuje smakowite potrawy z wędzonym węgorzem. 1/ Kotlety z ziemniaków i szynki szwarcwaldzkiej
  z sałatką z buraków i wędzonym węgorzem; 2/ Zapiekanka z różnych rodzajów kapusty, wędzonego węgorza i puree
  z ziemniaków.


 • 07:50 Gra słów. Krzyżówka - /794/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 08:20 Familiada - odc. 2911 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 08:50 Va Banque s.IV - odc. 674 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:25 Koło fortuny - odc. 1616 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:05 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  W nowej serii autorskich programów ...

  W nowej serii autorskich programów z cyklu "Boso przez świat" podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski postanowił przedstawić widzom prawdziwe skarby telewizyjnego archiwum. Zobaczymy najciekawsze fragmenty starannie wybrane z ponad stu filmów dokumentalnych Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Unikatowe materiały filmowe realizowane były kilkadziesiąt lat temu na wszystkich kontynentach, w odległych, niedostępnych i dzikich zakątkach świata, w miejscach, których już nie ma. Pierwszą z egzotycznych podróży w czasie rozpoczynamy w roku 1968 od wizyty na Nowej Brytanii, melanezyjskiej wyspie należącej do Archipelagu Bismarcka. W programie poznamy autora filmów - Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Wojciech Cejrowski opowie widzom o krwawych rytuałach inicjacyjnych, zobaczymy obrzęd dukduk tajnego związku mężczyzn, taniec morderców i niezwykłą ceremonię pogrzebową.

 • 10:40 Postaw na milion s.XIII - odc. 152 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 11:35 Postaw na milion s.XIII - odc. 153 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 12:35 Familiada - odc. 2912 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:15 Zmiennicy - odc. 13/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Przed sądem stają oskarżeni o ...

  Przed sądem stają oskarżeni o porwanie taksówki strażak Kuśmider i Krashan. Sprawa narkotyków jest niejasna, oskarżeni łżą jak z nut, a świadkowie plączą się w zeznaniach. W efekcie Kuśmider i Krashan otrzymują wyrok w zawieszeniu. Krashan melduje się u Kłuska, a ten każe mu odzyskać pieniądze. Przed sądem staje także Marian Koniuszko, czyli Kasia, od której prostytutka Mariola domaga się alimentów. Kasia udowadnia, że jest kobietą i sprawa zostaje zamknięta. Ale opiekun Marioli nie rezygnuje ze znalezienia ojca i w końcu wybiera prezesa Kłuska.

 • 14:20 Rodzinka.pl s.V - odc. 112 "Gips" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Kuba zostaje przewodniczącym samorządu szkolnego, ...

  Kuba zostaje przewodniczącym samorządu szkolnego, ale jednocześnie ma kilka zagrożeń. Tomek z kolei likwiduje zagrożenie przeprowadzki Magdy do jego studenckiego mieszkania. Ludwik wraca do domu z gipsem na nodze, każdy z domowników próbuje wykręcić się od pielęgnacji "chorego z milionem próśb".

 • 14:50 Rodzinka.pl s.V - odc. 113 "Nowe gniazdo" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Rodzice i Marek pomagają Tomkowi ...

  Rodzice i Marek pomagają Tomkowi w malowaniu mieszkania. Chłopak zaprasza rodzinę na ohydny obiad i kłóci się ze współlokatorami o zasady w mieszkaniu. Tymczasem po scysjach w domu Kuba przenosi się do pokoju Tomka, a Kacper do piwnicy. Kuba chętnie korzysta na randkach z pieniędzy ojca Pauli. Dziadkowie sprzedają mieszkanie i chcą się przenieść na wieś, więc podrzucają Natalii pudła z jej starymi rzeczami.

 • 15:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2021
 • 16:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2020
 • 17:25 Va Banque s.IV - odc. 675 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /795/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Gra słów. Krzyżówka - to ...

  Gra słów. Krzyżówka - to format telewizyjny z gatunku codziennego teleturnieju wiedzowego skoncentrowany na ugruntowanym i niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek. Poprzez masowo rozpoznawalny atrybut krzyżówki format w sposób naturalny eksploruje powszechne zamiłowanie widzów do współzawodnictwa bazującego na wiedzy, refleksie i umiejętności kojarzenia. W wersji telewizyjnej walory te rozszerzone zostają o elementy rywalizacji, strategii rozgrywki i szczęścia. Zasady rozwiązywania umożliwiają odbiorcy szybkie i intuicyjne przyswojenie reguł gry bez względu na wiek czy możliwości percepcyjne, zaś format poprowadzony jest w lekkiej, przystępnej formule opartej o luźne prowadzenie i dowcipne lub przewrotne formułowanie haseł.

 • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Placki ziemniaczane. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na opowieść o plackach ziemniaczanych. Czy placki ziemniaczane to nasz rodzimy wynalazek? Ponoć tak, choć same ziemniaki przybyły z Peru do Europy w XVI wieku, ale na stoły trafiły dużo później. Pierwsze przepisy z użyciem ziemniaków pochodzą w Polsce z końca XVIII wieku. Pisali o kartoflach księża, dziejopis Jędrzej Kitowicz i botanik Jan Krzysztof Kluk. Ziemniakom kilka wersów poświęcił nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz w 1819 roku: A kartofla, w głąb warstwę przekopawszy skrzepłą, Na łonie wielkiej matki potrzebne ma ciepło i owoc z tysiącznego dająca porostu, Wygłodzonych oraczów zachowa od postu. W wydanej we Lwowie w 1842 roku książce Nowy, wyborny i najtańszy kucharz, czyli sposób sporządzania najsmaczniejszych potraw z kartofli, znajdziemy wiele pomysłów na dania z ziemniaka, takich jak rozliczne sałatki z ziemniaków, dodatki z ziemniaków do mięs, różne ziemniaczane ciasta, leguminy, wypieki, kasze i makarony, wyrabianą z ziemniaków wódkę, piwo, wino, a nawet kawę, mydło i świece. Są też placki. Choć my Polacy uważamy placki za naszą narodową specjalność, to znają je także Białorusini, Ukraińcy, Rosjanie, Austriacy, Niemcy czy Węgrzy. Ci ostatni najchętniej w towarzystwie węgierskiego gulaszu. Szwajcarzy swoje rösti przyrządzają bez jaj i mąki, ale z boczkiem i cebulką. Placki z ziemniaków Latkes, to tradycyjne danie kuchni żydowskiej, podawane na święto światła, czyli Chanukę. Polacy placki ziemniaczane najczęściej jadają ze na słodko ze śmietaną i cukrem lub na słono z cebulą, z sosem gulaszowym, z serem, ze skwarkami. A jak doprawi swoje placki ziemniaczane Karol i jakie przyszykuje do nich dodatki? Proponowane dania: 1/ ziołowe placki ziemniaczane z tatarem z pstrąga łososiowego; 2/ placki z ugotowanych i przetartych ziemniaków i kiszonej kapusty z zapieczonym serem; 3/ ziemniaczane placki na słodko z dodatkiem aromatycznego twarożku i domowej konfitury.

 • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Pieprzno i szafranno magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na kolejną kulinarną podróż po krainie polskich smaków.
  Jednym z wyznaczników dawnej kuchni polskiej była wielka ilość przypraw i korzeni, w jakich lubowali się
  nasi przodkowie. Znane były przysłowia: pieprzno i szafranno, moja mościa panno czy lepszy funt
  szafranu niż wóz siana. Wspomina o tym autor Encyklopedii Staropolskiej Zygmunt Gloger. Jak pisze
  o pieprzu: w dawnej kuchni polskiej był nader ważną przyprawą. Polacy lubili jadać tłusto i pierno, t. j.
  pieprzno. Oczywiście te przyprawy sprowadzano z dalekich krajów i były one bardzo drogie. Jak pisze
  dalej Gloger: pieprz był artykułem bardzo drogim i dlatego używano go niekiedy do płacenia kar zamiast
  pieniędzy. W przywileju np. żydowskim z XIII w. powiedziano, że rzucający kamienie na szkołę żydowską
  winien karę opłacać grzywnami pieprzu.
  A jak te ulubione przez dawnych Polaków przyprawy mogą funkcjonować w dzisiejszej polskiej kuchni?
  O tym Karol opowie w programie.
  I jak zwykle przygotuje smakowite potrawy; 1/ Dorsz dobrze popieprzony z szafranowym
  pęczakiem; 2/ Polędwiczki wieprzowe w orzechowej marynacie z sosem pieprzowym.

 • 19:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza dwa plemiona zamieszkujące wyspę Malekula w archipelagu Vanuatu. W jej głębi, na niedostępnych górzystych terenach żyje plemię Big Numbas, którego członkowie jeszcze 80 lat temu uchodzili za najbardziej krwawych ludożerców. Z kolei Small Numbas żyją nad brzegiem oceanu i uchodzą za najwspanialszych rękodzielników i artystów spośród plemion zamieszkujących wyspy Pacyfiku. Oglądając program, widzowie dowiedzą się m. in. , co to są tutki.

 • 20:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Kava kava, czyli pieprz metystynowy ...

  Kava kava, czyli pieprz metystynowy to najpopularniejsza używka na wyspach zachodniego Pacyfiku. Choć kava ma lekkie działanie psychoaktywne, nie stwierdzono, by można się od niej uzależnić. Jednak w związku z brakiem produkcji alkoholu kava kava jest wielce popularna w tamtym rejonie. Wojciech Cejrowski pokazuje, jak produkuje się tę używkę i jak jest ona spożywana zarówno przez członków dzikich plemion, jak i bywalców miejskich kava barów.

 • 20:50 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 30 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 22:00 Postaw na milion s.XXVI - odc. 308 teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 22:50 Postaw na milion s.XIII - odc. 154 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 23:50 Życie to Kabaret - Mariolka Prawdę ci powie (2) widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2009
  Kabaret Paranienormalni "rozlicza się" ze ...
  Kabaret Paranienormalni "rozlicza się" ze słynną Mariolką - krejzolką. Postać
  tę stworzył Igor Kwiatkowski.
  Paranienormalni przypominają kolejne monologi Mariolki. Oprócz głównej bohaterki
  pojawi się cała galeria innych postaci stworzonych przez popularny kabaret.

 • 00:55 Koło fortuny - odc. 1615 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 01:35 Koło fortuny - odc. 1607 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 02:20 Życie to Kabaret - Łowcy śmiechu program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2005
  Talk-show kabaretowy, w którym ...


  Talk-show kabaretowy, w którym autorzy pokazują i przybliżają najlepszych i najciekawszych artystów
  kabaretowych i satyryków.
  Jedną z najlepszych i najpopularniejszych obecnie grup kabaretowych jest warszawski Kabaret Moralnego
  Niepokoju: zdobywcy wszystkich możliwych nagród, znani telewidzom z autorskiego programu "Tygodnik
  Moralnego Niepokoju". W programie "Łowcy śmiechu" odsłaniają swoje prawdziwe twarze, poznajemy ich
  wzajemne relacje, plany matrymonialne, talenty poetyckie. Dowiemy się też wreszcie, który z chłopaków jest
  związany z Kasią Pakosińską.
 • 03:25 Życie to Kabaret - Kabaret Neo program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2008
  Słynny wrocławski kabaret Neo - ...  Słynny wrocławski kabaret Neo - Nówka proponuje autorski program
  w niekonwencjonalnej formie. Kabaret zamierza przedstawić w krzywym
  zwierciadle satyry popularne telewizyjne "formaty" programowe, w których
  różnego typu celebrities tańczą, śpiewają, wykonują akrobacje, a ocenia je
  jury też złożone z gwiazd mniejszego lub większego kalibru.
  Kabaret zamierza też ocenić sam siebie. Jego członkowie obiecują,
  że zrobią to sumiennie i z całą surowością, bez żadnej taryfy ulgowej. • 04:25 Hity wszech czasów - odc 56 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 05:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv