TVP Rozrywka - Program TV na poniedziałek 15 kwietnia 2024

 • 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 243 Kamień Pomorski magazyn, magazyn, 2021
  Tym razem odwiedzamy Kamień Pomorski ...

  Tym razem odwiedzamy Kamień Pomorski - jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Rozciąga się nad dwiema zatokami Zalewu Kamieńskiego. Oddalone jest od Bałtyku zaledwie o kilka kilometrów. W skład terenów miejskich wchodzi Wyspa Chrząszczewska położona w dorzeczu Dziwny. W mieście, które dziś jest uzdrowiskiem, w XVII wieku wynaleziono kondensator elektryczny.

 • 06:45 Gra słów. Krzyżówka - /828/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Gra słów. Krzyżówka - to ...

  Gra słów. Krzyżówka - to format telewizyjny z gatunku codziennego teleturnieju wiedzowego skoncentrowany na ugruntowanym i niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek. Poprzez masowo rozpoznawalny atrybut krzyżówki format w sposób naturalny eksploruje powszechne zamiłowanie widzów do współzawodnictwa bazującego na wiedzy, refleksie i umiejętności kojarzenia. W wersji telewizyjnej walory te rozszerzone zostają o elementy rywalizacji, strategii rozgrywki i szczęścia.
  Codziennie od poniedziałku do piątku czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł Finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.
  Zasady rozwiązywania umożliwiają odbiorcy szybkie i intuicyjne przyswojenie reguł gry bez względu na wiek czy możliwości percepcyjne, zaś format poprowadzony jest w lekkiej, przystępnej formule opartej o luźne prowadzenie i dowcipne lub przewrotne formułowanie haseł.

 • 07:15 Gra słów. Krzyżówka - /829/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Gra słów. Krzyżówka - to ...

  Gra słów. Krzyżówka - to format telewizyjny z gatunku codziennego teleturnieju wiedzowego skoncentrowany na ugruntowanym i niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek. Poprzez masowo rozpoznawalny atrybut krzyżówki format w sposób naturalny eksploruje powszechne zamiłowanie widzów do współzawodnictwa bazującego na wiedzy, refleksie i umiejętności kojarzenia. W wersji telewizyjnej walory te rozszerzone zostają o elementy rywalizacji, strategii rozgrywki i szczęścia.
  Codziennie od poniedziałku do piątku czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł Finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.
  Zasady rozwiązywania umożliwiają odbiorcy szybkie i intuicyjne przyswojenie reguł gry bez względu na wiek czy możliwości percepcyjne, zaś format poprowadzony jest w lekkiej, przystępnej formule opartej o luźne prowadzenie i dowcipne lub przewrotne formułowanie haseł.

 • 07:45 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Żurawina nie tylko dla głuszca. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

  W kolejnym odcinku Karol Okrasa wyrusza do Nadleśnictwa Biłgoraj. Tutejsze rozległe lasy to część Puszczy Solskiej, wielkiego kompleksu leśnego położonego w południowej części województwa lubelskiego, złożonego głównie z borów sosnowych. Występują tu także rozległe torfowiska, porośnięte przez żurawinę, borówkę czerwoną oraz czarne jagody. Te smakowite leśne owoce przyciągają w sezonie nie tylko zbieraczy runa leśnego, lecz także liczne ptaki, a wśród nich głuszca. Ten niezwykle rzadki już w naszym kraju ptak, tu znajduje doskonałe warunki bytowania. Co więcej, programy ochrony i zwiększania populacji głuszca, konsekwentnie realizowane przez miejscowe nadleśnictwa przynoszą efekty i tego największego grzebiącego ptaka Europy z rodziny kurowatych coraz częściej można tu spotkać. W dawnych wiekach nasi przodkowie chętnie na niego polowali, dziś jest u nas pod ochroną. Tak więc na nasz talerz nie trafi mięso z głuszca, ale jeden z przysmaków tego szlachetnego i pięknego ptaka, czyli żurawina. Owoce żurawiny błotnej od wieków były zbierane zarówno dla smaku, jak i właściwości leczniczych. Sok i wyciąg z owoców stosowano w leczeniu chorób układu moczowego, kamieniach żółciowych oraz jako lek obniżający ciśnienie krwi i gorączkę. A w kuchni wyrabiano z nich soki, konfitury, syropy, kisiele, a suszone dodawano do ciast i deserów. Pyszne owoce żurawiny błotnej Karol wykorzysta do stworzenia ciekawych potraw. Przygotowane dania: 1/ Inspirowane bigosem kotleciki z sarniej łopatki glazurowanej żurawinowym sosem z podpieczoną krótko młodą kapustą; 2/ Smażone wątróbki drobiowe podane z konfiturą z żurawiny i cebuli na grzance z chałki; 3/ Na deser trufle z kaszy jaglanej, żurawiny i leśnych orzechów w kakaowym pudrze.

 • 08:15 Okrasa łamie przepisy - Bezglutenowa kuchnia magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa odpowie na liczne zapytania napływające od widzów. Często pojawiają się prośby
  o propozycje ciekawych dań dla osób nietolerujących glutenu, chorujących na celiakię. Jeszcze całkiem niedawno
  osoby takie, którym szkodził nasz codzienny chlebek czy chrupiąca bułeczka byli uznawani za dziwaków.
  Dziś wiemy, że ponad jeden procent naszej populacji cierpi na chorobę związaną z wytwarzaniem przez organizm
  przeciwciał skierowanych przeciwko glutenowi i powoduje uszkodzenie kosmków jelitowych, czyli właśnie celiakię.
  A ponad 5 procent cierpi na różne formy nietolerancji glutenu. Czym jest ów tajemniczy gluten? Białkiem, które
  występuje w wielu ziarnach zbóż, zwłaszcza w pszenicy i w życie, a nadaje ciastu zrobionego z mąki tych zbóż
  plastyczność i ciągliwość. Czy można stworzyć ciekawe potrawy bez mąki, panierki i smakowitych kluseczek?
  Karol Okrasa postara się odpowiedzieć na to pytanie. W pięknej scenerii nadbużańskich pól Karol przygotuje trzy
  potrawy bez glutenu: 1/kukurydziany chlebek z pastą z czerwonej fasoli i boczniaków, 2/ łosoś z salsą z cykorii
  i smażonym kalafiorem, 3/ gulasz z indyka i szpinaku z plackami ziemniaczanymi.

 • 08:50 Va Banque s.IV - odc. 717 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:25 Koło fortuny - odc. 1647 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 10:00 Makłowicz w podróży - Podróż 18 (67) Słowacja "Za miedzą" magazyn kulinarny, magazyn, 2010
  Spisz, historyczna kraina z pięknymi ...


  Spisz, historyczna kraina z pięknymi zabytkowymi miastami, leży w Słowacji, tuż za miedzą, przy granicy z Polską.
  Warto się tam wybrać, by zobaczyć doskonale zachowane historyczne centrum Lewoczy czy Zamek Spiski.
  Lewocza była niegdyś bogatym miastem rzemieślników i kupców. W wojnach światowych prawie nie ucierpiała, więc przeważa
  tu dawna zabudowa, pamiętająca odległe stulecia. Gdyby nie auta na ulicy, można by pomyśleć, że odbyliśmy podróż w czasie.
  Jako wolne miasto królewskie Lewocza otrzymała wiele handlowych przywilejów, które gwarantowały mieszkańcom wysokie
  zyski i pomnażanie majątków. Stąd w rynku budowle, jakich nie powstydziłyby się dużo słynniejsze miasta w Europie. Przeważa zabudowa renesansowa, ale jej korzenie są jeszcze starsze. Najokazalsza budowla mieści się przy Placu Majstra Pavla.
  Niegdyś należała do szlacheckiego rodu Thurzonów. Są to dwa dawne domy gotyckie sklejone w jeden większy.
  A kim był patron placu, Mistrz Paweł? Niewiele o nim wiadomo, bo dokumenty na jego temat spłonęły w pożarach. Nie znamy
  nawet jego nazwiska ani narodowości. Miał młodą żonę, córkę burmistrza, kilkoro dzieci, w tym syna Łukasza, który nie mógł kontynuować dzieła ojca, bo popełnił zbrodnię i musiał się ukrywać.
  Mistrz Paweł to słynny Paweł z Lewoczy, kolega po fachu Wita Stwosza. W miejscowym kościele św. Jakuba stworzył
  największy drewniany gotycki ołtarz w Europie. Ołtarz ma 6 pięter wysokości i liczy przeszło 500 lat. Cudem ocalał z kilku
  pożarów i wojen. Majestat wnętrza kościoła najlepiej obrazuje wielkość i bogactwo dawnej Lewoczy. Starszy od kościoła
  św. Jakuba jest stojący także przy rynku XIV - wieczny mieszczański dom. Dziś jest tu restauracja Pod Trzema Aposłami.
  Do regionalnych dań podają tutaj lokalne słowackie wino. W Lewoczy Robert zagląda także do sklepu mięsnego, gdzie
  asortyment jest trochę inny niż w Polsce. Podróżnik z Polski częstuje się kiełbasą lewocką paprykowaną naturalnie wędzoną.
  Szlak podróży prowadzi dalej przez Szarysz, gdzie znajduje się zamek i browar. Na Słowacji piwo walczy o prymat z winem,
  ale w tym miejście dobrze jest napić się piwa. Atrakcją dla smakoszy jest regionalne centrum gastronomii, a szczególnie tzw. szałas, czyli sala restauracyjna w stylu regionalnym, gdzie można smacznie zjeść. Szef kuchni poleca miejscowe przysmaki: bryndzowe haluszki, pierogi z bryndzą na słono i słodko, maczankę paryską, szklance na słodko i półmisek wędlin.
  Tuż za miedzą, po polskiej stronie granicy mieści się bacówka - wędzarnia. Granica polsko - słowacka nie jest już dziś żadną przeszkodą, można ją przekroczyć wręcz mimochodem. Robert jest właśnie w Beskidzie Niskim po polskiej stronie, między Konieczną i Zdynią. Z tych okolic pochodzą słynne oscypki lub jak mówią na Słowacji osztiepoki. A zaledwie 30 km stąd
  jest Krynica - Zdrój.
  Miasto Bardejov - po polsku Bardiów - to jedna ze słowackich perełek na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego
  UNESCO. Miasto leży na ważnym w wiekach średnich szlaku handlowym z Polski i Rusi na Bałkany i nad Morze Czarne.
  To kupieckie miasto zbudowało swój dobrobyt m. in. na handlu winami tokajskimi, które wysyłano do Polski. Słynne są także tutejsze lecznice wody zdrojowe. Zapisy potwierdzają, że już XIII wieku było tu uzdrowisko. Do renomy bardejowskich kupeli przyczynił się także pewien nasz rodak, niejaki Tomasz Lisicki, który w XVIII wieku dzięki miejscowym wodom cudownie
  ozdrowiał. Dziś nadal pije się tu wodę dla zdrowia. Robert odwiedza miejscową pijalnię. Bije tu dziewięć źródeł. Osiem z nich wspomaga głównie przemianę materii, ale ostatnie, o nazwie Herkules, jest popularne szczególnie wśród mężczyzn, bo podobno poprawia potencję.


 • 10:40 Postaw na milion s.IX - odc. 101 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 11:35 Postaw na milion s.IX - odc. 102 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 12:35 Familiada - odc. 2912 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:15 Tygrysy Europy - odc. 5 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1999
  W rezydencji Nowaków trwa rekrutacja ...

  W rezydencji Nowaków trwa rekrutacja nowego personelu. Nowakowa wspólnie z selekcjonerem przesłuchuje kolejne kandydatki do "służby u państwa". W konkursie biorą m.in. udział spóźniona matka Moniki i Edward Skorupa, zwany Janem - kamerdyner hrabiego Potulickiego. Prezesowa postanawia dać szansę wszystkim chętnym i po kolei zatrudnić ich na próbę.

 • 14:20 Rodzinka.pl - odc. 249 "Nasza klasa" sezon 13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Marek szydzi sobie z korepetycji ...

  Marek szydzi sobie z korepetycji Ludwika i Agaty. Natalia i Viola jadą wystrojone na trening Kacpra. Viola sugeruje Ludwikowi, że trener idealnie pasuje do Natalii. Paula i Agata kłócą się przed domem Boskich. Ludwik przerywa kolację, żeby wyrwać tuje w ogrodzie.

 • 14:50 Rodzinka.pl - odc. 250 "Ping serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Kuba i Paula spotykają się, ...

  Kuba i Paula spotykają się, aby omówić zakończony związek. Boscy wspierają Marię i Marka po rozstaniu, każde na swój sposób. Gdy w grę wchodzi wygrana w ping-ponga, wieczór z rodzicami Magdy nie może skończyć się dobrze.

 • 15:30 Do śmiechu! - odc. 11 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 16:30 Do śmiechu! - odc. 12 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 17:25 Va Banque s.IV - odc. 718 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 18:00 Koło fortuny - odc. 1648 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 18:40 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Królewska kuchnia myśliwska. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  Karol Okrasa odwiedza Nadleśnictwo Niepołomice ...

  Karol Okrasa odwiedza Nadleśnictwo Niepołomice położone nieopodal Krakowa. To miejsce niezwykle mocno związane z historią Polski. Puszcza Niepołomicka była ulubionym miejscem polowań wielu polskich królów. Polował tu już Kazimierz Wielki, Zygmunt Stary, Stefan Batory, August II Mocny czy Stanisław August Poniatowski. Król Władysław Jagiełło tak lubił tu przebywać, że w wybudowanym specjalnie dla niego dworku myśliwskim spędzał ponoć więcej czasu niż na Wawelu. A słynne polowanie urządzone przez Zygmunta Starego trwale zmieniło bieg dziejów naszego kraju. Bo sprowadzony specjalnie na tę okazję z Litwy wielki niedźwiedź, rozjuszony przez goniące psy, zaatakował będącą w ciąży królową Bonę, która w wyniku wypadku poroniła dziecko płci męskiej. Jedyny syn Zygmunta Starego i Bony zmarł bezpotomnie i dynastia Jagiellonów wygasła. Ale nie tylko historia przyciągnęła naszego kucharza w to niezwykłe miejsce, lecz także to, co mogło trafiać na królewskie talerze. Jak wiadomo, zazwyczaj polowania kończą się poczęstunkiem, w dzisiejszych czasach to na ogół jest to bigos. O tym, co jadali polujący tu polscy królowie, wiadomo niewiele. Ale na pewno nie mogło zabraknąć dziczyzny. Dlatego Karol przygotuje trzy potrawy z aromatycznej dziczyzny, inspirowane dawną, królewską kuchnią polską. Pierwszą propozycją będą krótko smażone steki z sarniego combra podane z salsą z truskawek. Drugą będzie tatar z marynowanej w soli i cukrze polędwicy z jelenia. A trzecią comber z jelenia, marynowany w popiele, podany na ziołowej grzance.

 • 19:15 Okrasa łamie przepisy - Hutnicza rewolucja w polskiej kuchni magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa rusza do Muzeum Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego w Chlewiskach. Co ma wspólnego
  zabytkowa huta z gotowaniem? Otóż dopiero w połowie XIX wieku na ziemiach polskich zaczęto masowo przechodzić
  z gotowania na żywym ogniu, czyli na paleniskach, na tak zwane kuchnie angielskie, czyli kuchnie z płytą stalową i fajerkami,
  które pamiętamy z dawnych lat. I choć kuchnie, w których palenisko od garnka oddzielała stalowa płyta, wynaleziono w Anglii
  już w XVII stuleciu, to dopiero rozwój rodzimego hutnictwa, zapoczątkowany przez Stanisława Staszica w pierwszej połowie
  XIX wieku pozwolił naszym przodkom na radykalna zmianę sposobu gotowania. Dziś stalowa kuchnia z fajerkami to raczej
  zabytek, ale ponad 150 lat twemu była symbolem nowoczesności i rewolucji kulinarnej. I o tym Karol opowie widzom,
  przygotowując jak zwykle interesujące potrawy.
  Karol przygotuje trzy dania. Pierwszą potrawą będzie szarpana łopatka wieprzowa pieczona w soku z kiszonej kapusty.
  Druga propozycja to pieczony na stalowej płycie placek z cebulą, boczkiem i grzybami. A trzecia królewski
  kotlet mielony z wędzonymi buraczkami.

 • 19:45 Makłowicz w podróży - Podróż 18 (68) Słowacja "Na wschód" magazyn kulinarny, magazyn, 2010
  Robert Makłowicz zaprasza do wschodniej ...


  Robert Makłowicz zaprasza do wschodniej Słowacji. W podróż wybrał się samochodem. Na miejsce pierwszego
  spotkania z tą piękną i niedaleką krainą krakowski podróżnik i krytyk kulinarny wybiera Medzilaborce, miasto, które
  szczycisię muzeum Andy’ego Warhola. Z tych stron pochodzili rodzice artysty. Rodzinna wieś Warholów nazywa się
  Mikova. Na miejscowym cmentarzu, niedaleko cerkwi, są groby jego krewnych. Andy Warhol, słynny papież pop - artu,
  w kraju przodków nigdy nie był, a pytany skąd pochodzi, zwykle odpowiadał, że znikąd. Ale jego korzenie to właśnie
  wschodnia Słowacja, kraina rusińskich Łemków, którymi byli jego rodzice. Muzeum Warhola leży na szlaku turystycznym
  Artyści Pogranicza. Po polskiej stronie w niedalekim Sanoku można obejrzeć prace Zdzisława Beksińskiego.
  W Mikowej, w łemkowskim anturażu Robert Makłowicz gotuje miejscową specjalność: kluski ze słoniną i bryndzą,
  zwane tutaj strapaczką. Podróż na wschodnią Słowację jest pouczająca również dlatego, że możemy zobaczyć, jak
  wyglądałyby nasze Bieszczady po drugiej stronie granicy, gdyby nie było wysiedleń i czystek etnicznych w ramach
  powojennej "Akcji Wisła".
  Największym miastem wschodniej Słowacji są Koszyce. Urodził się tu węgierski pisarz Sandor Marai. Rodzinne
  miasto opisał w "Wyznaniach patrycjusza". Dumą Koszyc i całej Słowacji jest zbudowana w stylu późnogotyckim
  katedra św. Elżbiety. W Koszycach Makłowicz przyrządza kotlety wieprzowe z leczo. Danie kojarzy się z kuchnią
  węgierską, ale należy do kanonu kuchni słowackiej. Prawdziwa uczta czeka jednak w restauracji Villa Regia. W karcie
  do wyboru: kaczka w czerwonej kapuście, befsztyk wołowy i placki ziemniaczane z grzybami, tokań, czyli polędwica
  wołowa z kiełbaskami i loksze, czyli coś w rodzaju podpłomyków lub naleśników. Do tego wino czerwone o wdzięcznej
  nazwie frankowska modra. Miłośników tego szlachetnego trunku Robert Makłowicz zaprasza do koszyckiej winoteki,
  gdzie miejscowy somelier prezentuje cztery gatunki słowackich win. Wszędzie tam, gdzie sięgała monarchia
  austro - węgierska, obowiązkowym elementem miasta były cukiernie. Tak też jest i w Koszycach. W stylowej cukierni
  Robert Makłowicz zamawia do kawy: strudel makowy z wiśniami, tort Dobosza oraz lindzkie ciasteczka kruche.
  Koszyce żyją nie tylko swoją przeszłością. Miasto szykuje się do organizacji Mistrzostw Świata w hokeju
  na lodzie w 2011 roku, a w roku 2013 ma być Europejską Stolicą Kultury. • 20:20 Familiada - odc. 2913 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 20:55 Postaw na milion s.IX - odc. 103 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 21:55 Postaw na milion s.IX - odc. 104 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 22:50 The Voice Kids s. VII - Bitwa (14) widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  The Voice Kids - wokalny ...

  The Voice Kids - wokalny talent show dla uzdolnionych dzieci od pierwszej edycji pozyskał serca widzów, gromadząc przed telewizorami dwumilionową widownię i wykreował wiele talentów muzycznych. To tutaj zadebiutowały Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sara James, stając się idolkami młodzieży i odnosząc sukcesy na rynku muzycznym. Wokalne popisy oglądamy przez 10 tygodni - 6 tygodni Przesłuchania w ciemno, 3 tygodnie Bitwy plus Sing off i Finał. Nie zabraknie emocji i wzruszeń, a uczestników ocenia niezawodne jury: Cleo, Natasza Urbańska oraz Tomson i Baron. Show prowadzi Tomasz Kammel.

 • 00:25 The Voice Kids s. VII - Bitwa (14) Sing Off widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  The Voice Kids - wokalny ...

  The Voice Kids - wokalny talent show dla uzdolnionych dzieci od pierwszej edycji pozyskał serca widzów, gromadząc przed telewizorami dwumilionową widownię i wykreował wiele talentów muzycznych. To tutaj zadebiutowały Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sara James, stając się idolkami młodzieży i odnosząc sukcesy na rynku muzycznym. Wokalne popisy oglądamy przez 10 tygodni - 6 tygodni Przesłuchania w ciemno, 3 tygodnie Bitwy plus Sing off i Finał. Nie zabraknie emocji i wzruszeń, a uczestników ocenia niezawodne jury: Cleo, Natasza Urbańska oraz Tomson i Baron. Show prowadzi Tomasz Kammel.

 • 01:10 Koło fortuny - odc. 1646 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 01:50 Koło fortuny - odc. 1640 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 02:35 Kabaretomaniacy - (53) , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 03:40 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 27 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 04:50 Hity wszech czasów - (13) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2021
  Marek Sierocki prezenuje największe przeboje ...  Marek Sierocki prezenuje największe przeboje światowej i polskiej muzyki lat osiemdziesiątych, siedemdziesiątych, a czasami nawet sześćdziesiątych. Nie zabraknie najpopularniejszych piosenek z list przebojów z całego świata, utworów, które królowały na tanecznych parkietach oraz utworów zagranicznych wykonawców, które święciły tryumfy w Polsce. Będą też największe przeboje polskiej muzyki, ze szczególnym uwzględnieniem hitów sprzed lat, które polscy artyści nagrywali w studiach i na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej.

  Magazyn muzyczny,

 • 05:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv