TVP Rozrywka - Program TV na sobotę 09 grudnia 2023

 • 06:05 Zakochaj się w Polsce - odc. 116 Kamieniec Ząbkowicki magazyn, magazyn, 2018
  Jeden z największych pałaców doby ...

  Jeden z największych pałaców doby romantyzmu w Europie znajduje się w Kamieńcu Ząbkowickim na Dolnym Śląsku. Wybudowała go Marianna Orańska - wyemancypowana arystokratka, autorka skandalu, który wstrząsnął królewskimi dworami w połowie XIX wieku. Rezydencja w Kamieńcu Ząbkowickim to po Książu drugi co do wielkości pałac na Dolnym Śląsku ma około 20 tys. metrów kw. powierzchni. Budowla przyciąga niezwykłą atmosferą, jakby ziściła się w niej wizja romantycznego malarza czy poety. To połączenie zamku szkockiego z echem gotyckiej warowni krzyżackiej. Przed pałacem od strony Kamieńca Ząbkowickiego roztacza się siedem poziomów tarasów w stylu klasycznym. W czasach świetności znajdowały się tu liczne sadzawki i aż kilkadziesiąt wodotrysków. Nie brakowało romantycznych sztucznych grot, jak i marmurowych posągów. Wodne tarasy były tak słynne, że właściciele kamienieckiego pałacu postanowili je udostępnić zwiedzającym. Fontanny pobierały jednak tak gigantyczne ilości energii elektrycznej, że uruchamiano je tylko na kilka godzin w tygodniu. Dawny blask pałac zaczął tracić po II wojnie światowej. Dopiero w ostatnich latach zaczęto przywracać mu dawną świetność, udostępniając go w 2013 roku turystom, którzy mogą oglądać dzieło Marianny Orańskiej w coraz piękniejszej odsłonie. Odwiedzając Kamieniec Ząbkowicki, warto też zobaczyć zespół zabudowań po opactwie cysterskim. Zakon ten przybył tutaj w XIII wieku i przez stulecia nadawał rytm życia całej lokalnej społeczności.

 • 06:35 Okrasa łamie przepisy - Smaki zaklęte w nalewki magazyn kulinarny, magazyn, 2017
  W tym odcinku Karol wyruszy ...


  W tym odcinku Karol wyruszy do swojego przyjaciela, pana Zbyszka, który od wielu lat wyrabia znakomite nalewki.
  Robienie nalewek to dawna polska tradycja. Niegdyś w każdym polskim domu częstowano gości własnymi nalewkami,
  a ich receptury przechodziły z pokolenia na pokolenie. Nalewka to znakomity pomysł, aby smak i aromat owoców, ziół
  czy kwiatów, zebranych w letnich miesiącach, zachować na zimną i mroczną porę jesieni czy zimy. Ale pan Zbyszek
  robi coś więcej niż tylko nalewki. Potrafi owoce, które posłużyły do produkcji nalewek, wykorzystać do przygotowania
  niezwykłych dodatków do potraw i deserów. Nic się u niego nie marnuje, każdy owoc, każda pesteczka jest
  wykorzystywana wielokrotnie. W programie pan Zbyszek podzieli się z widzami swoją wiedzą na temat wytwarzania
  nalewek, a Karol z jego nalewek i owoców po nalewkach wyczaruje niezwykle dania.
  Karol przygotuje dwa dania. Pierwszą propozycją będzie filet z halibuta zapiekany pod glazurą zrobioną z owoców
  mirabelki, a drugą kaczka uduszona w nalewce pigwowej z owocami wiśni nadwiślańskiej.

 • 07:10 Okrasa łamie przepisy - Prosto i elegancko w Mortęgach magazyn kulinarny, magazyn, 2017
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa wyruszy do świeżo odrestaurowanego zespołu pałacowego w Mortęgach. Te dawne dobra
  rycerskie należały niegdyś do rodu Mortęskich, zasłużonego dla polskich królów w wojnach z Krzyżakami. Wywodząca
  się z tego rodu Magdalena Mortęska była znaną reformatorką zakonu benedyktynek i w młodości przebywała właśnie
  w Mortęgach. Losy posiadłości były burzliwe, a dziewiętnastowieczny pałac, zrujnowany w czasach pegeeru, na nowo
  odzyskał dawny blask. W takiej scenerii Karol przygotuje niezwykłe i eleganckie potrawy z prostych i zwyczajnych
  składników, takich jak wieprzowina czy ziemniaki. W pięknej scenerii pałacu w Mortęgach Karol przygotuje trzy potrawy.
  Pierwszą będzie polędwiczka faszerowana pesto z orzechów i suszonych pomidorów. Druga propozycja to konfitowana,
  czyli gotowana na wolnym ogniu w gęsim tłuszczu karkówka wieprzowa podana z ziemniakami i pastą z pomidorów.
  A trzecia to sałatka z pieczonej papryki, sałaty rzymskiej oraz marynowanej w przyprawach korzennych polędwiczki
  wieprzowej. Jak będą wyglądać takie potrawy?

 • 07:45 Smaki świata s.III - po iberyjsku odc. (34) magazyn, magazyn, 2022
  Projekt jest kontynuacją lubianego cyklu ...

  Projekt jest kontynuacją lubianego cyklu łączącego tematykę kulinarną z popularyzacją wiedzy na temat innych krajów i kultur.
  W tej odsłonie mistrzyni kuchni Adriana Marczewska - (m.in. znana z Pytania na Śniadanie) przemierzy Półwysep Iberyjski w poszukiwaniu nie tylko jego smaków. Ada podróżuje po najbarwniejszym miastach i regionach Półwyspu, od Madrytu po Gibraltar. Jest to znakomita okazja, by poznać tajniki pysznej południowej kuchni, a jednocześnie zwiedzić piękne miejsca, bogate w zabytki wielu kultur. Szczególnie interesującym wątkiem wydają się arabskie wpływy na ten region, do których prowadząca ma wielką słabość, zwłaszcza pod kątem kulinarnych upodobań. Tym razem celem kulinarnej wyprawy jest Kordoba.

 • 08:20 Giganci historii - Polska Big Bitowa teleturniej, teleturniej, 2022
  To będzie bardzo muzyczny odcinek! ...

  To będzie bardzo muzyczny odcinek! Zaczęło się w Gdańsku, ale młodzieżowa gorączka z lat 60. szybko zaczęła rozlewać się na cały kraj. Muzyka, która była wyrazem buntu młodości i dążenia do wolności. O władzy, która "grożąc palcem, przymykała oko", radości tworzenia i walce o ideały. Polska bigbitowa to temat tego odcinka teleturnieju "Giganci historii".

 • 09:20 Koło fortuny - odc. 1610 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:00 Postaw na milion s.XXV - odc. 299 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 11:00 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (7) Na żołnierską nutę widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Widzów Dwójki czeka wspaniała muzyczna ...

  Widzów Dwójki czeka wspaniała muzyczna uczta Szansa na Sukces. Opole 2024, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas festiwalu piosenki w Opolu. Formuła Szansy na Sukces. Opole 2024 nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. W odcinku "Na żołnierską nutę" w jury zasiądą Izabela Trojanowska, Zygmunt Kukla oraz komandor podporucznik Małgorzata Śliwińska i podpułkownik Justyna Balik.

 • 12:05 Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Koncertowe miejsca w Polsce dawniej i dziś reportaż, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 12:45 Tak to leciało! - odc. 26 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! - kolejny ...

  Tak to leciało! - kolejny sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W tej edycji zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd.

 • 13:45 Prywatne życie zwierząt - sezon 10 reportaż, reportaż, 2023
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo.
  Zdarzają się sytuacje, że zwierzęta żyjące w naturze doznają urazów i potrzebują wsparcia człowieka. W Polsce istnieje wiele ośrodków rehabilitacji, gdzie dzikie zwierzęta mogą liczyć na pomoc, wyleczenie i powrót do natury. Często zdarzają się sytuacje, gdy dzikie zwierzęta nie potrzebują naszej pomocy. Jeśli podczas spaceru dostrzeżemy małe zwierzę: sarnę, zająca, dzika albo ptasie podloty, najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie ich w spokoju. Bo matki z odpowiedniej odległości obserwują swoje młode.

 • 14:15 Przyrodnik na tropie - /30/ cykl dokumentalny, reportaż, 2021
  Jaka jest czernica? I jak ...

  Jaka jest czernica? I jak wygląda zjadana przez nią racicznica? Nie macie pojęcia? To dobrze, bo o tym właśnie w dzisiejszym odcinku opowie Łukasz Bożycki. Poznamy kacze zwyczaje (bo czernica to kaczka) i powody jej bliskiej znajomości z mewą śmieszką.

 • 14:55 Postaw na milion s.XXVI - odc. 307 teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 15:45 Jeden z dziesięciu - 17/133 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:20 Jeden z dziesięciu - 18/133 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:55 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 2 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  Zakopane jeszcze pod koniec XVII ...

  Zakopane jeszcze pod koniec XVII w. było małą wsią. Mieszkało tu 43 górali i góralek. W 1890 roku Zygmunt Gnatowski, bogaty ziemianin z Ukrainy i kolekcjoner podhalańskiej sztuki ludowej, poprosił Stanisława Witkiewicza o stworzenie projektu niewielkiego domku letniskowego w Zakopanem. Witkiewicz namówił inwestora na zmianę koncepcji i zaprojektował większy obiekt. Tak oto powstała Willa Koliba, reprezentacyjny przykład stylu witkiewiczowskiego.

 • 17:30 Polskie Biesiady - Rodzinna widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Cykl widowisk biesiadnych, organizowanych w ...

  Cykl widowisk biesiadnych, organizowanych w różnych malowniczych miejscowościach Polski. Każda biesiada ma swój temat i własny klimat. W założeniu mają integrować społeczność lokalną i budować poczucie wspólnoty, zarówno na miejscu wydarzenia, jak i przed telewizorami. Wspólne śpiewanie, wspólna zabawa, wspólne przeżycie muzyczne. Sukces letniej edycji programu zdecydował o kontynuacji cyklu. Jesienią wracamy do miasteczek i miast Polski, żeby wspólnie z "miejscowymi" śpiewać popularne piosenki.

 • 18:50 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2010
  Ponad pół wieku temu Tony ...

  Ponad pół wieku temu Tony Halik w Ameryce Łacińskiej podjął ryzyko i dotarł do wioski Szawantów, plemienia znanego z niechęci obcych. Jak po latach żyją ci wojowniczy Indianie?

 • 19:30 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia , artystyczne/estradowe (widowisko), 2002
  Liryka i ostra satyra społeczna, ...  Liryka i ostra satyra społeczna, groteska i slapstick - to wszystko co najlepsze
  w piosenkach i skeczach Kabaretu Morlanego Niepokoju.
  Duchowymi patronami kabaretu są: Kabaret Starszych Panów, Fryderyk Jarossy, Julian Tuwim,
  Konstanty Ildefons Gałczyński, a także Zenon Laskowik i Jerzy Dobrowolski.

 • 20:35 Życie to Kabaret - Łowcy śmiechu program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2005
  Talk-show kabaretowy, w którym ...


  Talk-show kabaretowy, w którym autorzy przybliżają najlepszych i najciekawszych artystów
  kabaretowych oraz satyryków. W tym programie Piotr Bałtroczyk gości Artura Andrusa.
  Ten człowiek to prawdziwy fenomen na polskiej scenie kabaretowej - twórca Kabaretowej Sceny Trójki
  w Piwnicy pod Harendą , redaktor radiowej Trójki prowadzący kultową audycję"Powtórka z rozrywki",
  konferansjer imprez kabaretowych, wreszcie autor i wykonawca piosenek i monologów kabaretowych.
  Jednym słowem- gwiazda i człowiek renesansu. • 21:35 Postaw na milion s.XXV - odc. 300 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 22:35 Postaw na milion s.XXV - odc. 301 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 23:30 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 27 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 00:40 U Pana Boga w ogródku - odc. 8/12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Marian żeni się z Luśką, ...

  Marian żeni się z Luśką, zachwyconą jego bohaterską postawą, a Jerzy Bocian planuje ślub ze Struzikową, którą do niedawna niebezpiecznie interesował się organista Witek, mąż Marusi i ojciec czwórki dzieci. Do Królowego Mostu przychodzi wiadomość, że oratorium Witka zostanie wykonane w kościele na Jasnej Górze. W finale dumny i szczęśliwy kompozytor dyryguje orkiestrą i chórem podczas premierowego wykonania jego oratorium. Nie mniej dumni mieszkańcy miasteczka oglądają go w telewizji.

 • 01:30 U Pana Boga w ogródku - odc. 9/12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Stasiek Niemotko po 20 latach ...

  Stasiek Niemotko po 20 latach emigracji wraca do ojcowizny - Królowego Mostu. A tam życie płynie spokojnie. Burmistrz pisze wiersze. Chór kościelny próbuje pod dyrekcją Witka, który teraz w ludowości szuka inspiracji, jak kiedyś romantycy. Państwu Bocianom zdarza się wcześniej zamknąć gospodę, bo przecież pieniądze to nie wszystko. Stasiek Niemotko ochoczo zabiera się za remontowanie domu po rodzicach i szukanie żony. Marina Chmiel, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka przybywa do Królowego Mostu, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera. Wreszcie przyda się schowany w sejfie laptop, otrzymany kiedyś za zasługi.

 • 02:25 Koło fortuny - odc. 1609 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:10 Love me or leave me. Kochaj albo rzuć - odc. 10 reality show, reality show, 2023
  Program typu reality, w którym ...

  Program typu reality, w którym osiem par z różnym stażem w związku zamieszka w bajkowej willi zlokalizowanej na jednej z Wysp Kanaryjskich. W trakcie wyjazdu partnerzy poddani zostaną wielu wymagającym zadaniom oraz uczestniczyć będą w warsztatach z ekspertami, którzy skonfrontują ich z kluczowymi dla związku tematami, dając narzędzia do pracy nad relacją. Porównywanie się do innych par, konfrontacja ze słabościami, eskalacja emocji, codzienne wyzwania dające partnerom do myślenia, docenianie mocnych stron i dostrzeganie trudności to będzie ich wakacyjna codzienność. W finale trzy pary powalczą o nagrodę główną - 100 tysięcy złotych.

 • 04:25 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 25 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Kabaret. Super Show Dwójki to ...
  Kabaret. Super Show Dwójki to najlepszy humor na żywo - najśmieszniejsze skecze i zupełnie premierowe
  numery w wykonaniu kultowych kabaretów i młodych rewelacyjnych komików.
  Wystąpią: Formacja Chatelet, Grzegorz Halama, Michał Wójcik, Michał Milowicz, Olga Borys, Kabaret 4 Fala,
  Kabaret Fifa Rafa, kabaret A JAK i inni.

 • 05:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv