TVP Rozrywka - Program TV na sobotę 13 kwietnia 2024

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 241 Magurski Park Krajobrazowy magazyn, magazyn, 2021
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Tomasz Bednarek penetruje objęty programem Natura 2000 Magurski Park Krajobrazowy położony na styku Karpat Wschodnich i Zachodnich. Tak czysta, nieruszona ludzką ręką przyroda to unikat na skalę kontynentu!

 • 06:40 Smaki świata - pośród mórz s.I magazyn kulinarny, magazyn, 2021
  Ola Nguyen, znawczyni kuchni i ...  Ola Nguyen, znawczyni kuchni i mistrzyni gotowania, tym razem pozna bogactwo odległych smaków u ich źródła. Ola wyruszy na podbój południowego Adriatyku i północnego Morza Jońskiego, aby zabrać widzów w niezwykłą, kulinarną podróż od greckiej wyspy Korfu, przez porty Riwiery Albańskiej, wybrzeże włoskiej Apulii do Wysp Jońskich. W programie, obok pysznych przepisów, będzie można poznać miejsca fascynujące pod względem krajobrazu i historii, często odległe od popularnych szlaków turystycznych.

  Magazyn kulinarny,

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Tajemnice domowej kiełbasy magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa wyruszy do gospodarstwa pana Zdzisława, który od lat 80. XX wieku wytwarza
  domowym sposobem wspaniałą kiełbasę. Zaczął na początku stanu wojennego, kiedy to powszechne braki i mięso
  na kartki sprawiały, że ludność w miastach rozpaczliwie poszukiwała dodatkowego zaopatrzenia u krewnych na wsi.
  Kiełbasa pana Zdzisława szybko zdobyła uznanie wygłodniałych mieszczuchów. Dziś sklepy i supermarkety
  pełne są wszelakich wyrobów wędliniarskich. Ale wciąż wśród przyjaciół i krewnych wielu jest amatorów domowej
  kiełbasy od pana Zdziśka. Dlatego Karol postanowił pokazać widzom, jak robi się taką kiełbasę, jak powstaje
  kiełbasa biała, a jak wędzona. I korzystając z tak wspaniałego produktu, przygotuje własne propozycje.
  Mając do dyspozycji kiełbasę pana Zdziśka, Karol przygotuje ciekawe potrawy. 1/ Pierożki nadziane farszem
  z kiełbasy podane z jarmużem i kurkami; 2/ Pieczona biała kiełbasa z jabłkami i cebulą. Ponadto Karol Okrasa
  pokaże jak przygotować czysto wegański smalec, ale pachnący i smakujący zupełnie jak prawdziwy.


 • 07:50 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia bez mleka magazyn kulinarny, magazyn, 2018
  Na prośbę wielu widzów, Karol ...


  Na prośbę wielu widzów, Karol Okrasa przygotuje kilka propozycji dla tych wszystkich,
  którzy ze względów zdrowotnych nie mogą jeść produktów mlecznych. Karol spędził dzieciństwo
  na wsi, kocha smak mleka prosto od krowy, gęstej kwaśnej śmietany, wiejskiego twarogu,
  tradycyjnego masła. Nie każdy może cieszyć się tymi smakami. Jak wykazują badania,
  ponad 20% Polaków w różnym stopniu nie toleruje obecnej w mleku i jego przetworach
  laktozy. Tymczasem mleko jest doskonałym źródłem białka, wapnia czy witamin z grupy
  B w naszej diecie. Trzeba więc szukać zamienników. Opowie o tym doświadczony dietetyk.
  Mając to wszystko na uwadze, Karol pokaże, że można obyć się bez mleka, śmietany czy masła,
  zachowując smak. Karol Okrasa przygotuje trzy potrawy: 1/ serek miętowy przyrządzony
  z napoju czyli tzw. mleka sojowego; 2/ rybna zupa ogórkowa na mleku kokosowym;
  3/ ryba w sosie z dni, boczku, grzybów i mleczka migdałowego.

 • 08:20 Na festiwalowej scenie - 2 plus 1 widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2016
 • 08:50 Niezapomniane Koncerty - Sopot na bis koncert, koncert, 2014
 • 09:50 Koło fortuny - odc. 1645 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 10:30 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 1 /5/ - Gwiaździsta noc (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
 • 11:10 Muzeum Polskiej Piosenki - /130/ , felieton, 2018
  W każdym odcinku twórcy programu ...  W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawią historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie historia piosenki "Hej sokoły".

 • 11:25 Postaw na milion s.IX - odc. 98 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 12:20 Postaw na milion s.XXVII - odc. 325 teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 13:15 Prywatne życie zwierząt - sezon 1 reportaż, reportaż, 2018
  Znawca zwierzęcej natury, dr Andrzej ...

  Znawca zwierzęcej natury, dr Andrzej Kruszewicz, wprowadza widzów w intrygujący świat zwyczajów zwierząt. Robi to z przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W tym świecie możemy odnaleźć miłość i czułość, troskę i współczucie, dozgonną wierność i zdradę, pomysłowość i spontaniczną zabawę, sprawowanie władzy i próby jej obalenia, oszustwo i manipulacje. W cyklu odkrywamy tajemnice dzikiej natury i pokazujemy budzące emocje zjawiska, występujące w ludzkim i zwierzęcym świecie.
  Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po świecie zwierząt. Podpatruje ich zachowania, interakcje między nimi i komentuje je. Obserwacje te prowadzi na zapleczu warszawskiego ogrodu zoologicznego, korzystając z pomocy opiekunów zwierząt, którzy mają z nimi bliski kontakt i dobre relacje. Miejscem obserwacji jest również dzika przyroda i widowiska przyrodnicze takie jak: tokowiska cietrzewi, czy batalionów, zalotne tańce żurawi, prezentacje męskiej sprawności podczas rykowiska jeleni czy bukowiska łosi, zabawy młodych zwierząt, relacje w stadzie żubrów czy dzików. Zaglądamy też w zakamarki: gęste krzaki, wysokie trawy, skraje oczek wodnych, gdzie podpatrujemy mniejsze życie, mało znane, a bardzo różnorodne i kolorowe. Punktem wyjścia jest wybrane zwierzę w zoo, z którym Andrzej lub opiekun mogą nawiązać bliższy kontakt i zaprezentować jego stany emocjonalne i ciekawe zachowania. Potem w odcinku wychodzimy w teren, gdzie przedstawiamy całą plejadę polskich gatunków, od owadów przez gady, płazy, ptaki i ssaki, tropiąc wśród nich zachowania będące naszym głównym tematem.

 • 13:45 Przyrodnik na tropie - /12/ cykl dokumentalny, reportaż, 2020
  Są pracowite, pożyteczne i podobno ...

  Są pracowite, pożyteczne i podobno niesamowicie zorganizowane. Aby zebrać jeden kilogram miodu, pszczoły miodne, bo to o nich mowa w tym odcinku, muszą odwiedzić ponad 4 miliony kwiatów! O tym, czy pszczoły są nam potrzebne, jak je rozpoznawać i czy to prawda, że nie gryzą, opowie niestrudzony badacz fauny i flory Łukasz Bożycki.

 • 14:20 Olga Lipińska zaprasza - (7) talk-show, talk-show, 2015
 • 15:00 KabareTOP Story /13/ - "Animator kultury" program rozrywkowy, magazyn, 2016
 • 15:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 10 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  W tej serii odwiedziliśmy wspaniałe, ...

  W tej serii odwiedziliśmy wspaniałe, drewniane wille, proste, klimatyczne chałupy, zachwycające, wielkie konstrukcje i warsztaty, w których do dziś powstają góralskie dzieła sztuki. Na ostatnim etapie podróży po Podhalu odkrywamy górlaszczyznę w nowoczesnej odsłonie. Sebastian pokazuje dom zbudowany na tradycyjnych, góralskich zasadach, jednak zamiast drewna w konstrukcji pojawiają się ogromne, szklane płyty. O montowaniu powierzchni szklanych i łączeniu ich z drewnem opowie stolarz Tadeusz Nędza-Kubiniec.

 • 15:45 Jeden z dziesięciu - 4/135 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:20 Jeden z dziesięciu - 5/135 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:55 Koło fortuny - odc. 1646 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 17:40 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (3) Jerzy Połomski widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
  W tym odcinku zatopimy się w pięknych wykonaniach piosenek mistrza estrady - Jerzego Połomskiego. Na jurorskiej kanapie - ludzie, którzy mieli przyjemność znać Pana Jerzego, a nawet śpiewać u jego boku: królowa eteru - Maria Szabłowska, miłośnik tamtych prywatek - Wojciech Gąssowski, jedna trzecia zespołu Ich Troje - Anna Świątczak oraz pierwszy polski zwycięzca The Voice of Poland - Damian Ukeje. Jerzy Połomski gościł w Szansie na Sukces w 1995 roku. Wtedy też mieliśmy okazje poznać wielki talent Ani Świątczak. Przypomnimy sobie to nagranie i wiele innych pięknych wykonań Jerzego Połomskiego zapisanych w archiwach TVP, a także usłyszymy wiele anegdot związanych z Jerzym Połomskim.

 • 18:45 Tak to leciało! - odc. 31 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! - nowy ...

  Tak to leciało! - nowy sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W jesiennej edycji zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd. Format cieszył się ogromną popularnością na świecie. Emitowany był w ponad 25 krajach. Zasady gry skonstruowane są tak, by dostarczać maksimum emocji. Uczestnicy mają przed sobą do wyboru 9 muzycznych kategorii oraz hit za 100 000 zł. Pod każdą kategorią kryją się dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich i śpiewa przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki, tak jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a na ekranie pozostaje miejsce do uzupełnienia tekstu. Jeśli uczestnik prawidłowo dośpiewa brakujące wyrazy, przechodzi dalej. Na poszczególnych etapach gry może skorzystać z wyjść awaryjnych.

 • 19:45 Życie to Kabaret - Hrabi Dracula program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2014
  Program jednego z najlepszych polskich ...

  Program jednego z najlepszych polskich kabaretów.
  Kabaret Hrabi został utworzony przez Joannę Kołaczkowską
  i Dariusza Kamola Kamysa - trzon legendarnego już zielonogórskiego
  kabaretu Potem.
  Artyści zostali uhonorowani najbardziej prestiżową nagrodą środowiska
  kabaretowego - dostali tytuł Kabaretowej Rewelacji Roku i złotą statuetkę
  Kataryniarza 2006. W programie Dracula będą śmiesząc straszyć
  i strasząc śmieszyć. Wszystko w najlepszym kabaretowym stylu.

 • 20:45 Życie to Kabaret - XVI Marzenia Marcina Dańca program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2014
  Autorem i gospodarzem jest Marcin ...

  Autorem i gospodarzem jest Marcin Daniec. Zaprosił gości, którzy zgodnie z tytułem
  programu pomogli mu w realizacji artystycznych marzeń. Nagranie z udziałem publiczności
  w studiu w Łęgu.
  W XVI Marzeniach Marcina Dańca wystąpili m. in. Marta Bizoń, Cezary Pazura, Jerzy Kryszak,
  Maurycy Polaski, Anna Guzik, Andrzej Piaseczny.

 • 21:55 Postaw na milion s.IX - odc. 99 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 22:55 Postaw na milion s.IX - odc. 100 teleturniej, teleturniej, 2015
 • 23:55 Koło fortuny - odc. 1644 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 00:40 Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1993
  Serial obyczajowy, 53 min, ...


  Serial obyczajowy, 53 min, 15 odc. , Polska 1993
  Reżyseria: Jerzy Gruza
  Scenariusz: Jerzy Gruza, Krzysztof Teodor Toeplitz
  Aktorzy: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Zofia Czerwińska,
  Joanna Kurowska, Leonard Pietraszak, Roman Kłosowski, Wojciech
  Mann, Wojciech Wiliński, Alina Janowska, Ryszard Pietruski,
  Wojciech Malajkat, Paweł Nowisz, Krzysztof Materna i inni

  Państwo Karwowscy zostają doszczętnie okradzeni. Nie przywykli
  do prowadzenia "życia hotelowego", więc nowa sytuacja wytrąca ich
  z równowagi. W dodatku muszą całkowicie zmienić wypracowany
  przez lata system wartości. Co jest ważniejsze - mieć czy być -
  zastanawiają się nieustannie i to odmienia ich widzenie świata.
  Gdy skradzione przez gang meble odnajdują się i wszystko wraca
  do normy, Madzia i Stefan czują, że wyszli z tej przygody bogatsi
  o wiedzę o sobie samych.


 • 01:40 Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1993
  Serial komediowy, 56 min, Polska ...


  Serial komediowy, 56 min, Polska 1993
  Reżyseria: Jerzy Gruza
  Scenariusz: Krzysztof TeodorAktorzy: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk,
  Zofia Czerwińska, Joanna Kurowska, Leonard Pietraszak, Roman Kłosowski,
  Wojciech Mann, Wojciech Wiliński, Alina Janowska, Ryszard Pietruski,
  Wojciech Malajkat, Paweł Nowisz, Krzysztof Materna i inni

  Prawdziwy mężczyzna powinien mieć syna, zbudować dom
  i posadzić drzewo. To znane porzekadło Stefan Karwowski odnosi do
  swojego życia. Doczekał się syna i wnuków, wybudował wiele domów.
  Nadszedł więc czas sadzenia drzew. Może wypełni to dojmującą pustkę
  w jego życiu, którą nie wiedzieć czemu odczuwa. Jednak
  w zurbanizowanej rzeczywistości posadzenie drzewka okazuje się zadaniem
  nadspodziewanie trudnym. Gdy wreszcie udaje się znaleźć odpowiednie
  miejsce, wątłej roślinie zewsząd grozi niebezpieczeństwo, ze strony ludzi
  i zwierząt. Drzewo trzeba chronić, podobnie jak wartości, które giną
  w naszym coraz brutalniejszym świecie. • 02:55 Koło fortuny - odc. 1638 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:40 Do śmiechu! - odc. 9 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 04:40 Do śmiechu! - odc. 10 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 05:40 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv