TVP Rozrywka - Program TV na sobotę 16 grudnia 2023

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 123 Rybnik magazyn, magazyn, 2018
  Tomasz Bednarek gości w Rybniku ...

  Tomasz Bednarek gości w Rybniku - mieście tajemniczego Zalewu Rybnickiego, malowniczych familoków i pokładów górniczych tradycji. Zwiedzanie warto rozpocząć od rynku, w którego płytę wmurowane zostały pamiątkowe tablice przypominające ważne fakty z dziejów miasta, m.in. wizytę marszałka Józefa Piłsudskiego w 1922 roku. Miasto ma bogate tradycje przemysłowe. Przemysł zaczął się tu rozwijać od końca XVIII wieku, kiedy powstała kopalnia, jedna z pierwszych na Górnym Śląsku. Dziś Zabytkowa Kopalnia Ignacy udostępniona jest do zwiedzania, stanowiąc Industrialne Centrum Kultury, które umiejętnie łączy funkcje muzealne, artystyczne i kulturalne. Koniec XVIII wieku to swoisty boom osadniczy - do Rybnika zaczęło przybywać wielu nowych mieszkańców i stopniowo wzrastało zapotrzebowanie na mieszkania dla nich. W mieście zbudowano osiedla robotnicze, m.in. w dzielnicy Chwałowice, gdzie mieszkało ponad 500 rodzin górniczych. Zabudowa składa się z dwukondygnacyjnych ceglanych budynków, ułożonych na planie prostokąta i pokrytych dachem dwuspadowym. Zabudowa pochodzi z początku XX wieku. Chlubą miasta jest zalew stworzony na potrzeby Elektrowni Rybnik. Od maja do października temperatura wody nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Zimą unoszą się nad nią kłęby pary. Nigdy nie zamarza, nawet kiedy nadchodzą srogie zimy, lodem pokrywa się tylko częściowo. Dla pasjonatów natury w Rybniku nie lada gratką będzie malownicza rzeka Ruda, która zachęca do sportów wodnych. Szczególnie upodobali ją sobie miłośnicy kajakarstwa; rzeka meandrując, tworzy swoisty tor przeszkód.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Brytyjska jagnięcina z pieca i grilla magazyn kulinarny, magazyn, 2017
  Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...


  Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na kulinarną przygodę ze świeżą brytyjską jagnięciną. Ostatnio pojawiła się
  w polskich sklepach i wielu konsumentów zastanawia się jak ją przyrządzić. Karol nie tylko poradzi jak najlepiej
  wykorzystać to aromatyczne i niezwykle smaczne mięso. Wyruszy także na krótką wycieczkę na Wyspy Brytyjskie,
  aby zajrzeć do garnka Anglikom. Uda się z wizytą do angielskiej gospodyni, która zaprosi go na tradycyjny Sunday
  roast, czyli pieczony udziec jagnięcy z rozmarynem, a także odwiedzi typowy brytyjski pub, gdzie szefem kuchni
  jest Polak, specjalizujący się w daniach z jagnięciny. A samo gotowanie odbędzie się w pięknej scenerii polskiego,
  wiosennego ogrodu. Karol przygotuje dwa dania z brytyjskiej jagnięciny. Będzie grill z różnych rodzajów mięsa, takich
  jak kotleciki z kością czy szaszłyki z jagnięcej karkówki. Będzie też pieczony udziec jagnięcy w korzennej marynacie.

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Gotowanie w krainie młodości magazyn kulinarny, magazyn, 2017
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa odwiedza miejsce, gdzie jako dziecko spędzał wakacje u dziadków.
  Pośród sadów, pól i łąk zaprasza widzów na gotowanie inspirowane smakami i aromatami dzieciństwa.
  To właśnie tu mały Karol uczył się pierwszych smaków, to tu podpatrywał, jak dziadek czy babcia
  przygotowywali proste dania. Ale choć potrawy były proste, z lokalnych składników takich, jak mąka,
  sery, grzyby, warzywa z przydomowej działki, to ich aromat i smak do dzisiaj pamięta.
  W pięknej scenerii łąk nadwiślańskich Karol przygotuje trzy potrawy. Pierwszą będzie tarta na kruchym
  cieście z grzybami, serem pleśniowym i szynką szwarcwaldzką. Druga propozycja to kotleciki z grochu
  z sosem kurkowym. A trzecia to pieczony w szynce jesiotr z soczewicą.

 • 07:45 Smaki świata s.III - po iberyjsku odc. (35) magazyn, magazyn, 2022
  Mistrzyni kuchni Adriana Marczewska (m.in. ...

  Mistrzyni kuchni Adriana Marczewska (m.in. znana z Pytania na Śniadanie) przemierza Półwysep Iberyjski w poszukiwaniu nie tylko jego smaków. Ada podróżuje po najbarwniejszym miastach i regionach Półwyspu, od Madrytu po Gibraltar. Jest to znakomita okazja, by poznać tajniki pysznej południowej kuchni, a jednocześnie zwiedzić piękne miejsca, bogate w zabytki wielu kultur. Szczególnie interesującym wątkiem wydają się arabskie wpływy na ten region, do których prowadząca ma wielką słabość, zwłaszcza pod kątem kulinarnych upodobań.W tym odcinku celem kulinarno-krajoznawczej wyprawy jest Toledo.

 • 08:25 Giganci historii - Kongres wiedeński teleturniej, teleturniej, 2023
  Kiedy Napoleon Bonaparte został pozbawiony ...


  Kiedy Napoleon Bonaparte został pozbawiony tronu i odesłany wiosną 1814 roku na Elbę, na dworach europejskich odetchnięto z ulgą. Na gruzach imperium napoleońskiego miała powstać nowa Europa. Na miejsce obrad konferencji pokojowej wybrano Wiedeń. Jesienią 1814 roku zaczęły zjeżdżać tu koronowane głowy z całej Europy. Przewidywane na kilka tygodni negocjacje przekształciły się w swoisty, wielomiesięczny karnawał, zakłócony jednak wiadomością o ucieczce Napoleona z Elby i jego marszu na Paryż. Wśród tańców, intryg, skandali politycznych i towarzyskich, wykreślono nową mapę świata. 9 czerwca 1815 roku podpisano Akt Końcowy Kongresu. Na straży nowego porządku europejskiego miało stać tak zwane Święte Przymierze, czyli porozumienie zawarte przez cesarza Aleksandra I, Franciszka I i Fryderyka Wilhelma III. Co o roztańczonym kongresie wiedzą uczestnicy teleturnieju Giganci historii?

 • 09:20 Koło fortuny - odc. 1617 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:55 Postaw na milion s.XIII - odc. 154 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 10:55 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (8) Wanda Kwietniewska widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 12:05 Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Wolność w polskiej piosence reportaż, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 12:45 Tak to leciało! - odc. 27 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! - kolejny ...

  Tak to leciało! - kolejny sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W tej edycji zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd.

 • 13:45 Prywatne życie zwierząt - sezon 10 reportaż, reportaż, 2023
 • 14:10 Przyrodnik na tropie - /32/ cykl dokumentalny, reportaż, 2021
  Program przyrodniczy, w którym prowadzący, ...

  Program przyrodniczy, w którym prowadzący, Łukasz Bożycki, porusza różne aspekty życia zwierząt w kontekście ich wzajemnych powiązań i oddziaływań. Młody biolog, jednocześnie uznany międzynarodowy fotograf przyrody, podpatruje z kamerą w naturalnym środowisku wybrane gatunki rodzimej fauny, a swoje spostrzeżenia oprawia lekkim i przystępnym komentarzem. Projekt znakomicie propaguje wiedzę o polskiej przyrodzie, uzupełniając ją o zupełnie nieznane, zaskakujące często wątki relacji między zwierzętami.
  Żywe organizmy kolonizują nowe obszary, na których znajdują sprzyjające im warunki, ale stworzenie populacji udaje się tylko jednemu gatunkowi na dziesięć próbujących. Dlaczego? I czy gatunki obce szkodzą lokalnej przyrodzie? O tym opowie Łukasz Bożycki.

 • 14:50 Postaw na milion s.XXVI - odc. 308 teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 15:45 Jeden z dziesięciu - 21/133 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:20 Opole na bis - Marcin Daniec koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2003
  Przypomnienie występu Marcina Dańca ...


  Przypomnienie występu Marcina Dańca zarejestrowanego w amfiteatrze
  opolskim podczas 40. KFPP Opole 2003.
 • 16:50 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 3 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  W tym odcinku Sebastian podąża ...

  W tym odcinku Sebastian podąża śladami słynnego Sabały. Gawędziarz, muzyk, kłusownik, a podobno nawet i zbójnik, który stał się symbolem góralszczyzny, przynajmniej dla przyjezdnych. Dziad. Dziwak. Ale niezależnie od opinii na temat Sabały, trzeba uznać jego wysoką pozycję w rankingu najpopularniejszych górali. Postać Sabały łączy się także z drugim obiektem pokazanym w tym odcinku - chałupą Bafiów w Chochołowie. To jeden z najstarszych stojących do dziś budynków na Podhalu. Ponad 220 lat temu postawił go zamożny gospodarz Jan Bafia. Obecnie budynek jest poświęcony jest pamięci powstania w Chochołowie, w którym uczestniczył Jan Krzeptowski, zwany Sabałą. Styl ocieplania tej chałupy - nadal mech między belkami - zaprowadził Sebastiana do podhalańskiego mszarza, Franciszka Ustępskiego, który o mchu, wiórach i ocieplaniu góralskich chat wie wszystko.

 • 17:25 Polskie Biesiady - Lata 20. , lata 30. widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
 • 18:50 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2010
  Człowiek walczył z dziką przyrodą, ...

  Człowiek walczył z dziką przyrodą, próbował dostosować się do rządzących nią reguł. Dzisiaj natura jest w defensywie, a gatunek ludzki w poszukiwaniu nowych terenów do zdobycia sięga nawet w głąb ziemi. Dokąd zmierzamy?

 • 19:30 Życie to Kabaret - Hrabi Dracula program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2014
  Program jednego z najlepszych polskich ...

  Program jednego z najlepszych polskich kabaretów.
  Kabaret Hrabi został utworzony przez Joannę Kołaczkowską
  i Dariusza Kamola Kamysa - trzon legendarnego już zielonogórskiego
  kabaretu Potem.
  Artyści zostali uhonorowani najbardziej prestiżową nagrodą środowiska
  kabaretowego - dostali tytuł Kabaretowej Rewelacji Roku i złotą statuetkę
  Kataryniarza 2006. W programie Dracula będą śmiesząc straszyć
  i strasząc śmieszyć. Wszystko w najlepszym kabaretowym stylu.

 • 20:30 Życie to Kabaret - Łowcy śmiechu program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2005
  Talk-show kabaretowy, w którym ...


  Talk-show kabaretowy, w którym autorzy pokazują i przybliżają najlepszych i najciekawszych artystów
  kabaretowych i satyryków.
  Jedną z najlepszych i najpopularniejszych obecnie grup kabaretowych jest warszawski Kabaret Moralnego
  Niepokoju: zdobywcy wszystkich możliwych nagród, znani telewidzom z autorskiego programu "Tygodnik
  Moralnego Niepokoju". W programie "Łowcy śmiechu" odsłaniają swoje prawdziwe twarze, poznajemy ich
  wzajemne relacje, plany matrymonialne, talenty poetyckie. Dowiemy się też wreszcie, który z chłopaków jest
  związany z Kasią Pakosińską.
 • 21:40 Postaw na milion s.XIII - odc. 155 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 22:40 Postaw na milion s.XIII - odc. 156 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 23:40 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 29 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 00:45 U Pana Boga w ogródku - odc. 12 ost. serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Przed gospodą Zapiecek Stasiek Niemotko ...

  Przed gospodą Zapiecek Stasiek Niemotko rozlepia plakat wyborczy. Nagle nadbiega banda wyrostków. Dopadają go i w brutalny sposób atakują. Nagle z pomocą zjawia się Marina Chmiel. W kilka sekund obezwładnia napastników, którzy uciekają w popłochu. Półprzytomny Stasiek wdzięczny i zachwycony Mariną, prosi ją o rękę. Słychać syreny strażackie. Płonie Panderoza, lokal Śliwiaka, w którym zamierzał urządzić festyn przedwyborczy. Bilans walki wyborczej okazuje się fatalny w skutkach. Szef sztabu pobity, a lokal spalony. Załamany Śliwiak postanawia uciec się do bardziej radykalnych posunięć. Banda Gruzina, 10 lat wcześniej wygnana z miasteczka przez komendanta, teraz wraca na zaproszenie Śliwiaka. Od tej pory rozboje, haracze, wymuszenia stają się smutną codziennością mieszkańców Królowego Mostu.

 • 01:40 Zmiennicy - odc. 1/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny ...

  Młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny zatrudnia się jako kierowca w Miejskim Przedsiębiorstwie Taksówkowym. Tylko w ten sposób może otrzymać posadę. Wraz ze swoim zmiennikiem jeździ taksówką po Warszawie. Świat zza szyb "taryfy" wygląda czasem śmiesznie, czasem groteskowo, a niekiedy tragikomicznie.
  Jacek i pan Stanisław jeżdżą na zmianę starą, zdezelowaną taksówką. Kierownictwo MPT obiecuje im jednak wkrótce wymianę wysłużonego wozu na nowy. Z kolei studiujący w stolicy Taj o dźwięcznym imieniu Krashan Bhamaradżanga ma kłopoty z wierzycielami. Na lotnisku spotyka się z niejakim prezesem Kuskiem, ten daje mu adres, pod którym być może pomogą mu rozwiązać jego problemy. Trzeci bohater jest strażakiem. Nazywa się Szymon Kuśmider i nie gardzi "lewym" zarobkiem. Jego specjalnością jest handel paliwem. Od kolejarzy kupuje setki litrów benzyny, które strażackim wozem dostarcza na stacje benzynowe i tam sprzedaje; rzecz jasna z zyskiem.

 • 02:55 Koło fortuny - odc. 1616 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 03:40 Love me or leave me. Kochaj albo rzuć - odc. 1 reality show, reality show, 2023
  W odcinku poznamy osiem niezwykłych ...

  W odcinku poznamy osiem niezwykłych par, które zamieszkają w słonecznej willi na Wzgórzu Próby, walcząc o swoją miłość oraz o nagrodę główną - 100 tysięcy złotych. Przed uczestnikami pierwsze spotkanie z prowadzącą program, Sandrą Kubicką, konfrontacja z innymi parami oraz zadanie, które pokaże, jak dobrze partnerzy znają swoje gusta.

 • 04:40 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 27 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 05:40 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv