TVP Rozrywka - Program TV na środę 28 lutego 2024

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 196 Puck magazyn, magazyn, 2020
  Tym razem odwiedzamy Puck - ...

  Tym razem odwiedzamy Puck - najstarsze miasto na Kaszubach Północnych i najstarszy port słowiański nad wodami Bałtyku. Tu stacjonowała baza floty królewskiej i również tu odbyły się symboliczne Zaślubiny Polski z morzem w 1920 roku. Puck uzyskał prawa miejskie w 1348 roku i w tym czasie powstał istniejący do dziś układ urbanistyczny. Obecnie miasto ma dwa mola i dwa porty: jachtowy i rybacki. Półwysep Helski wyznacza horyzont, który przedziela niebo od tafli wód Zatoki Puckiej. W jej zakolu zatopiony jest wczesnośredniowieczny port. Podwodne stanowisko archeologiczne obejmuje obszar ponad 12 hektarów i należy do najważniejszych tego typu obiektów badawczych na świecie. Wody Zatoki Puckiej to również miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych, szczególnie tych napędzanych wiatrem. Przez średnio 220 dni w roku wieje tu wiatr z prędkością nieprzekraczającą 30 km/h. W sprzyjających warunkach swojej pasji oddają się tutaj miłośnicy kitesurfingu.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Dziczyzna w kwiatach i bukwi magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Tym razem Karol Okrasa zaprosi ...

  Tym razem Karol Okrasa zaprosi widzów do Nadleśnictwa Elbląg na Wysoczyźnie Elbląskiej w województwie warmińsko - mazurskim. To obszar malowniczo położony na wysokim brzegu nad Zalewem Wiślanym. W czasach, gdy zamieszkiwały ten teren plemiona Prusów, rosły tu lasy dębowe. Dziś przeważają buki, choć można też spotkać niezwykle okazałe, prastare dęby. Pod jednym z nich Karol spotka się z leśniczką, panią Paulą Trzeciak. Pani Paula opowie Karolowi o legendzie związanej z nazwą dębu, a także o jadalnych kwiatach, które można znaleźć w lasach. Takie kwiaty wzbogacą nie tylko wyglądem, ale i smakiem każdą leśną potrawę. Następnie oboje udadzą się na teren wczesnośredniowiecznego grodziska, dziś porośniętego pięknym lasem bukowym. Tu pani Paula zwróci uwagę Karola na orzeszki bukowe, zwane bukwią. Nasiona buka, ulubiony przysmak dzików, wiewiórek i leśnych gryzoni, od wieków były obecne w dawnej kuchni polskiej. Choć są dość pracochłonne w przygotowaniu z uwagi na trudne wydobycie z łupinek, to wysiłek pozyskania wynagradzają smakiem. Mogą stanowić atrakcyjny dodatek do leśnych potraw. Wśród propozycji dań zobaczymy marynowane w dereniu żeberka z jelenia z puree ziemniaczanym z bukwią, będzie też szybki gulasz w stylu stir - fry ze schabu z dzika z gąskami i borowikami oraz potrawa z mięsa z daniela.

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Polskie ryby w polskim winie magazyn kulinarny, magazyn, 2016
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa wyruszy do miejscowości Topolno położonej w dolinie dolnej Wisły, nieopodal Chełmna. Tu znajduje się niewielka winnica położona na skarpie wiślanej z przepięknym widokiem na okolicę. I choć to jedna z najbardziej wysuniętych na północ winnic w Polsce, to są dokumenty historyczne świadczące o tym, iż winnice znajdowały się w tym miejscu już w XIII wieku. A ponieważ Karol w tym odcinku sięgnie po polskie ryby słodkowodne, to gotowanie ich w towarzystwie wina wydaje się najbardziej właściwe. Dlaczego? Otóż jeśli sięgniemy do najstarszych polskich książek kulinarnych, to zobaczymy, że bardzo często są tam przepisy na przygotowanie ryb w winie. Takie przepisy występują zarówno w "Compendium ferculorum" Stanisława Czernieckiego z końca XVII wieku oraz w "Kucharzu doskonałym" Wojciecha Wielądki wydanym sto lat później. Wspomina o tym również ksiądz Jędrzej Kitowicz w swym XVIII - wiecznym "Opisie obyczajów". Zatem w tym odcinku Karol zaprosi widzów na polskie ryby w polskim winie. Karol przygotuje trzy potrawy. Pierwszą propozycją będzie sandacz duszony w białym winie z salsą z kiszonego ogórka i buraczkową kaszą. Drugą - karp smażony na słoninie podany na cebuli duszonej w winie czerwonym, a trzecią lin pieczony na ogniu.

 • 07:45 Gra słów. Krzyżówka - /543/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny teleturniej oparty na formule ...  Codzienny teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 08:20 Familiada - odc. 2876 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 08:50 Va Banque s.II - odc. 359 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 09:25 Koło fortuny - odc. 1517 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:00 Makłowicz w podróży - Podróż 8 Portugalia magazyn kulinarny, magazyn, 2009
  Podczas swojej kolejnej portugalskiej podróży ...


  Podczas swojej kolejnej portugalskiej podróży Robert Makłowicz odwiedza Porto, miasto
  u ujścia rzeki Douro do Atlantyku, znane już w XVIII wieku jako ośrodek eksportu
  doskonałych, mocnych win. Atrakcją Porto są składy win, w których można wędrować
  ogromnymi piwnicami pełnymi beczek i butelek z dojrzewającym portwajnem. W asyście
  właściciela jednej z takich piwnic krakowski znawca kuchni przyrządza na miejscu stek
  z pieprzem i oczywiście z dodatkiem wina porto.
  Oprócz pięknych zabytków i staroświeckich sklepów dodających miastu uroku, Porto ma
  też swoją przystań rybacką i port oceaniczny w Matosinhos, gdzie warto zjeść pieczone
  na ruszcie, wprost na ulicy, sardynki, makrele czy dorady.


 • 10:40 Postaw na milion s.XIII - odc. 146 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 11:35 Postaw na milion s.XIII - odc. 147 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 12:35 Familiada - odc. 2877 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:15 Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1993
  Serial komediowy, 56 min, Polska ...


  Serial komediowy, 56 min, Polska 1993
  Reżyseria: Jerzy Gruza
  Scenariusz: Krzysztof TeodorAktorzy: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk,
  Zofia Czerwińska, Joanna Kurowska, Leonard Pietraszak, Roman Kłosowski,
  Wojciech Mann, Wojciech Wiliński, Alina Janowska, Ryszard Pietruski,
  Wojciech Malajkat, Paweł Nowisz, Krzysztof Materna i inni

  Prawdziwy mężczyzna powinien mieć syna, zbudować dom
  i posadzić drzewo. To znane porzekadło Stefan Karwowski odnosi do
  swojego życia. Doczekał się syna i wnuków, wybudował wiele domów.
  Nadszedł więc czas sadzenia drzew. Może wypełni to dojmującą pustkę
  w jego życiu, którą nie wiedzieć czemu odczuwa. Jednak
  w zurbanizowanej rzeczywistości posadzenie drzewka okazuje się zadaniem
  nadspodziewanie trudnym. Gdy wreszcie udaje się znaleźć odpowiednie
  miejsce, wątłej roślinie zewsząd grozi niebezpieczeństwo, ze strony ludzi
  i zwierząt. Drzewo trzeba chronić, podobnie jak wartości, które giną
  w naszym coraz brutalniejszym świecie. • 14:20 Rodzinka.pl s.X - odc. 201 "Upiorne urodziny" sezon 10 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Marek wraz z Natalią wypominają ...

  Marek wraz z Natalią wypominają Ludwikowi jego wagę, a on całą winę zwala na niezdrowe posiłki serwowane w domu. Ludwik podarowuje sobie prezent, nowy skuter. Kuba i Paula próbują pozbyć się Kacpra z domu, by spędzić wieczór sam na sam. Młodszy brat ma dla nich niespodziankę. Natalia ogłasza mężowi, że jest w ciąży.

 • 14:55 Muzeum Polskiej Piosenki - /4/ , felieton, 2013
  W każdym odcinku twórcy programu ...


  W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawiają historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to było, kto za tym stał, a także jak potoczyły się losy autora. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W tym odcinku cyklu historia piosenki "Tyle samo prawd ile kłamstw" Izabeli Trojanowskiej.

 • 15:15 The Voice Kids s. VII - Przesłuchania w ciemno (1) widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  The Voice Kids - wokalny ...

  The Voice Kids - wokalny talent show dla uzdolnionych dzieci. To tutaj zadebiutowały Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sara James, stając się idolkami młodzieży i odnosząc sukcesy na rynku muzycznym. Czas na kolejną odsłonę programu. Wokalne popisy będziemy oglądać przez 10 tygodni - 6 tygodni Przesłuchania w ciemno, 3 tygodnie Bitwy plus Sing off oraz Finał. Nie zabraknie emocji i wzruszeń. Zmagania uczestników ocenia niezawodne jury: Cleo, Natasza Urbańska oraz Tomson i Baron. Show poprowadzi Tomasz Kammel.

 • 16:20 The Voice Kids s. VII - Przesłuchania w ciemno (2) widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  The Voice Kids - wokalny ...

  The Voice Kids - wokalny talent show dla uzdolnionych dzieci. To tutaj zadebiutowały Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sara James, stając się idolkami młodzieży i odnosząc sukcesy na rynku muzycznym. Czas na kolejną odsłonę programu. Wokalne popisy będziemy oglądać przez 10 tygodni - 6 tygodni Przesłuchania w ciemno, 3 tygodnie Bitwy plus Sing off i Finał. Nie zabraknie emocji i wzruszeń, a wokalne zmagania uczestników ocenia niezawodne jury: Cleo, Natasza Urbańska oraz Tomson i Baron. Show poprowadzi Tomasz Kammel.

 • 17:25 Va Banque s.II - odc. 360 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /544/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny teleturniej oparty na formule ...  Codzienny teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Na jagody magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa wyruszy do Pułtuska nad Narwią w województwie mazowieckim. W dawnym zamku biskupów płockich, malowniczo położonym na wysokim brzegu rzeki, obecnie będącym Domem Polonii, spotka się z miejscowym szefem kuchni specjalizującym się w dawnej kuchni polskiej. Razem obejrzą zamkową wędzarnię, gdzie wędzi się na zimno wędliny z dziczyzny. Jedno z dań Karol przygotuje na łódce na Narwi, skąd widoczna będzie panorama na zamek w Pułtusku, jak i na piękną Puszczę Białą po drugiej stronie rzeki. Następnie uda się do wspomnianej puszczy na spotkanie z leśniczym, panem Adamem Gadomskim. Razem z dziećmi udadzą się na zbiór jagód w urokliwym, dębowym lesie. Z pozyskanych jagód oraz innych owoców lasu, a także dziczyzny, Karol przygotuje potrawę, którą poczęstuje dzieci. Nie obędzie się bez elementów edukacji, takich jak ważna kwestia mycia zebranych jagód czy zakup dziczyzny wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Wśród propozycji Karola zobaczymy potrawę z wędlinami z dziczyzny oraz potrawy z owocami leśnymi, przede wszystkim jagodami.

 • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Wspomnienie lata magazyn kulinarny, magazyn, 2016
  Kolejna wyprawa kulinarna Karola Okrasy ...

  Kolejna wyprawa kulinarna Karola Okrasy będzie podróżą nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Gdy nastają długie jesienne i zimowe wieczory, gdy za oknem plucha i ołowiane chmury na niebie, wówczas tęsknimy za słońcem, za smakiem świeżo zebranych owoców, warzyw, grzybów. Na szczęście magiczny, żółty wehikuł prowadzącego program pozwala na podróże w czasie. Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na letnią wyprawę do niewielkiego gospodarstwa agroturystycznego prowadzonego przez panią Małgorzatę. Choć miejsce to jest położone zaledwie dwadzieścia parę kilometrów od centrum Łodzi, mamy wrażenie że jesteśmy w środku puszczy, gdzieś na krańcach Polski. Pani Małgorzata prowadzi również działalność edukacyjną. Uczy dzieci i młodzież tego, jak kiedyś wyglądało życie na wsi, ile trzeba włożyć trudu, aby zrobić choćby bochenek chleba, jak niegdyś przechowywano płody rolne, ale także uczy szacunku dla żywności. Ma na terenie gospodarstwa piękny warzywnik, a wokół lasy pełne grzybów i jagód. Takie miejsce to prawdziwy raj dla kucharza. Czy o tej porze roku też możemy korzystać z darów lata? Oczywiście, bo umiejętnie przechowane czy zamrożone w sezonie letnim owoce, warzywa i grzyby,
  w okresie jesieni i zimy przypomną swym smakiem słońce minionego lata. Karol Okrasa przygotuje trzy propozycje potraw na bazie świeżych warzyw i grzybów. Pierwszą będzie królik z grzybami, ziemniakami i suszonymi śliwkami, drugą polędwica wołowa z kurkami i fasolką szparagową. Trzecie danie to zupa jagodowa z ziemniakami i okrasą.

 • 19:40 Makłowicz w podróży - Podróż 8 Portugalia magazyn kulinarny, magazyn, 2009
  Granice uprawy winorośli w dolinie ...


  Granice uprawy winorośli w dolinie rzeki Douro, czyli - jak powiedzielibyśmy
  dzisiaj - apelację regionalną wyznaczono już w połowie XVIII wieku. Do dziś pozostaje
  niemal niezmieniona. To stąd pochodzi wino porto. Robert Makłowicz porusza się
  po górzystej okolicy najpewniejszym środkiem lokomocji - samochodem terenowym.
  Podziwia niezwykłą architekturę i rozwiązania techniczne jednej z lokalnych winnic.
  Wyjaśnia, na czym polegają różnice między poszczególnymi odmianami porto.
  Przyrządza na miejscu dania z portugalskiej kiełbasy chourio oraz z konserw rybnych.
  Wspina się też po siedmiuset schodach do sanktuarium w pobliskim Lamego,
  a w miasteczku ma okazję skosztować słynnej miejscowej wędzonej szynki i owczego
  sera.


 • 20:10 Gra słów. Krzyżówka - /545/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny teleturniej oparty na formule ...  Codzienny teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 20:45 Postaw na milion s.XIII - odc. 148 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 21:45 Postaw na milion s.XIII - odc. 149 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 22:40 Rolnik szuka żony seria 10 - /11/ reality show, reality show, 2023
  Rolnicy i ich drugie połówki ...

  Rolnicy i ich drugie połówki spędzają dwa dni w uroczym miejscu. Razem zwiedzają okolicę, korzystają z lokalnych atrakcji, odpoczywają, jedzą romantyczną kolację i cieszą się swoim towarzystwem. Często rozmawiają o tym, jakie są ich plany na najbliższą przyszłość.

 • 23:45 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (8) Wanda Kwietniewska widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 00:55 Koło fortuny - odc. 1516 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 01:30 Koło fortuny - odc. 1508 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 02:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 03:25 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 04:25 Hity wszech czasów - odc 49 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Muzyczny program montażowy. Marek Sierocki ...  Muzyczny program montażowy. Marek Sierocki prezentuje największe przeboje światowej i polskiej
  muzyki lat osiemdziesiątych, siedemdziesiątych, a czasami nawet sześćdziesiątych. Piosenki są dobrane
  tak, aby tworzyły spójną całość. Nie zabraknie najpopularniejszych piosenek list przebojów z całego świata,
  utworów, które królowały na tanecznych parkietach. Ponadto największe przeboje polskiej muzyki,
  ze szczególnym uwzględnieniem hitów sprzed lat, które polscy artyści nagrywali w studiach, na koncertach
  i na festiwalach Telewizji Polskiej.

 • 05:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv