TVP Rozrywka - Program TV na wtorek 05 grudnia 2023

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 112 Radom magazyn, magazyn, 2018
  Tomasz Bednarek odwiedza Radom. Zanim ...

  Tomasz Bednarek odwiedza Radom. Zanim w połowie XII wieku pojawiła się pierwsza wzmianka na temat miasta, działał gród obronny - Grodzisko Piotrówka - założony w II połowie X wieku w pobliżu rzeki Mlecznej. W obrębie jego fortyfikacji wzniesiono kościół św. Piotra pierwszą radomską świątynię, od której grodzisko wzięło nazwę. W 1350 roku król Kazimierz Wielki na prawie średzkim określił lokację dla nowego miasta - powstał wówczas Nowy Radom. Czasy Kazimierza Wielkiego to wielki rozkwit miasta. Dziś warto tu zwiedzić cenne zabytki sakralne, m.in. kościół św. Wacława - najstarszy murowany zabytek średniowiecznego Radomia, klasztor ojców bernardynów oraz kościół farny św. Jana Chrzciciela, w którym w został ochrzczony jeden z najwybitniejszych polskich malarzy XIX wieku Jacek Malczewski. Dziś jego prace można zobaczyć w muzeum poświęconym artyście. Radom to również miasto starych, zabytkowych parków. Najstarszy - Stary Ogród - pochodzi z I połowy XIX wieku. Już ponad 100 lat temu kwitło w nim życie sportowe - na torze kolarskim odbywały się zawody z udziałem zawodników z całego kraju. To właśnie wtedy zrodziła się rowerowa pasja radomian, podtrzymywana do dziś przez retrocyklistów. Z centrum Radomia warto dotrzeć do Muzeum Wsi Radomskiej. Ten ogromny skansen zajmuje 35 hektarów i stanowi wyjątkową ekspozycję 60 obiektów dawnego budownictwa wiejskiego, służących jako plener polskim filmowcom.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Kuchnia płynąca maślanką magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  Karol Okrasa wyrusza na Jurę ...

  Karol Okrasa wyrusza na Jurę Krakowsko - Częstochowską, aby przygotować jedną z lokalnych specjalności, czyli serulę. Pod tą nieco dziwną nazwą kryje się smaczna, kwaśna zupa, podobna do żurku. Seruli nie zakwasza się ukiszoną mąką jak żuru, lecz maślanką. W dawnej, biednej, kuchni nic nie mogło się zmarnować, dlatego maślanka, która stanowi produkt uboczny ze zmaślania, czyli ubijania na masło śmietany, zawsze była wykorzystywana. Ta kwaskowata ciecz, pozostająca po oddzieleniu się cząstek tłuszczu z pasteryzowanej, ukwaszonej śmietany, ma przyjemny, orzeźwiający, śmietankowo - orzechowy smak. Znakomicie nadaje się do tworzenia niezwykłych zup i sosów, co nasz kucharz skwapliwie wykorzysta, przygotowując trzy propozycje z udziałem maślanki. 1/ Zupa wzorowana na seruli, ale z dodatkiem boczku i wędzonych ziemniaków; 2/ Pieczona w cieście francuskim z grzybami wieprzowa polędwiczka podana z sosem z maślanki i szczypiorkowej oliwy; 3/ Smażony miętus z maślankowo - szczypiorkowym majonezem.

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Czekolada na ostro i słono magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  Kontynuując poszukiwania polskiego smaku, Karol ...


  Kontynuując poszukiwania polskiego smaku, Karol Okrasa zaprasza widzów na dania, w których ważnym
  składnikiem jest czekolada. Trudno sobie wyobrazić polską kuchnię regionalną bez ziemniaków, włoską bez
  pomidorów, węgierską bez papryki. Tak jak trudno sobie wyobrazić wycieczkę w góry bez tabliczki czekolady
  w plecaku. Te produkty pojawiły się w Europie i Azji dopiero po odkryciu przez Kolumba Ameryki. Co więcej,
  w swojej ojczyźnie owe dary natury były użytkowane zupełnie inaczej. Na przykład dawni mieszkańcy
  dzisiejszego Meksyku pili czekoladę doprawioną piekącą papryczką chili i ostrymi przyprawami. Do tej właśnie
  tradycji nawiązuje Karol, proponując widzom niezwykłe dania z dodatkiem czekolady, ale tym razem na ostro
  i słono. Jego propozycje są inspirowane między innymi meksykańskim mole poblano, czyli pikantnym sosem
  czekoladowym z chili.
  Karol Okrasa gotuje w niewielkiej wytwórni, gdzie czekoladę produkuje się ręcznie. Dodatkowo wytwórnia
  zaprasza także dzieci, aby każde z nich mogło sobie zrobić własnoręcznie tabliczkę czekolady, ucząc się
  przy okazji, jak ona powstaje.


 • 07:50 Gra słów. Krzyżówka - /786/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 08:20 Familiada - odc. 2903 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 08:55 Va Banque s.IV - odc. 666 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:25 Koło fortuny - odc. 1606 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:05 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Wojciech Cejrowski nadal przebywa w ...

  Wojciech Cejrowski nadal przebywa w Tunezji, na obrzeżach Sahary. Snuje opowieść o wielbłądach, ich hodowli i technice jazdy na tym niezwykłym zwierzęciu. Widzowie mają też okazję zobaczyć, jak się odbywa pojenie i karmienie wielbłądów. Oglądamy Wojciecha Cejrowskiego wśród stad wielbłądów i we wnętrzu współczesnego "wielbłąda" - potężnej pustynnej ciężarówki.

 • 10:45 Postaw na milion s.XII - odc. 144 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 11:40 Postaw na milion s.XII - odc. 145 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 12:35 Familiada - odc. 2904 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:15 Zmiennicy - odc. 5/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Początki pracy Kasi, vel Mariana ...

  Początki pracy Kasi, vel Mariana Koniuszko, w MPT nie należą do łatwych. Wspólnie z Jackiem wiozą znanego aktora, Rawicza, do Krakowa. Mimo rozmaitych perturbacji w czasie podróży udaje im się dowieźć gwiazdora na czas. Rawicz ma wystąpić w emitowanym na żywo spektaklu Teatru Telewizji. Jak na złość, przedstawienie zostaje odwołane z powodu wystąpienia ambasadora Syjamu.

 • 14:20 Rodzinka.pl s.IV - odc. 99 "Święty Walenty" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Tomek radzi Kubie, jak romantycznie ...

  Tomek radzi Kubie, jak romantycznie spędzić walentynki z Agatą. Ludwik uczy Kacpra gry na gitarze. Tomek ma problemy ze swoim samochodem, a Kuba postanawia sprzedać deskę snowboardową Kacprowi, by móc kupić sobie nową. Natalia nie popiera pomysłu Agaty, która chce powiększyć swoje piersi.

 • 14:55 Program rozrywkowy , bez klasyfikacji, 2023
 • 15:25 Rolnik szuka żony seria 10 - /10/ reality show, reality show, 2023
  Program o prawdziwych ludziach, ich ...

  Program o prawdziwych ludziach, ich życiu i miłości rodzącej się w pięknych okolicznościach przyrody. W programie biorą udział rolnicy i rolniczki, którym do szczęścia brakuje tylko jednego - ukochanej osoby. Kandydaci, którzy pragną związać się z bohaterami programu, piszą do nich listy. Wybrane osoby spędzą z rolnikami tydzień na gospodarstwie, poznając uroki wiejskiego życia i towarzysząc im w codziennych obowiązkach.
  Rolnicy odwiedzają wybrane osoby w ich mieszkaniach. Poznają rodzinę i znajomych. Często wybranka/wybranek zabiera rolnika w ważne dla siebie miejsca w okolicy związane z dzieciństwem, pasjami lub w miejsca, które z innych powodów są dla niej/niego szczególnie istotne.

 • 16:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2020
 • 17:25 Va Banque s.IV - odc. 667 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /787/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Znane zupy w wersji rybnej magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  Tym razem Karol Okrasa wyrusza ...

  Tym razem Karol Okrasa wyrusza na Mierzeję Wiślaną, gdzie zaprezentuje widzom trzy znane zupy, ale w wersjach rybnych. Od wieków mieszkańcy Mierzei korzystali zarówno z ryb morskich z Bałtyku, jak i ryb słodkowodnych z Zalewu Wiślanego. W dawnych czasach, gdy nie było lodówek ani rozwożących po całym kraju towar samochodów chłodni, ci którzy mieszkali w głębi kraju, jedli zazwyczaj słodkowodne ryby z najbliższej rzeki, stawu czy jeziora, a mieszkańcy Pomorza głównie słonowodne. A na Mierzei cieszono się smakiem i jednych, i drugich. Do swoich potraw Karol wykorzysta między innymi dorsza oraz jesiotra. Niegdyś jesiotr był powszechnie występującą w tych stronach rybą, ale został praktycznie wytępiony. A dorsz, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu był poławiany w Bałtyku w ogromnych ilościach, dziś powoli staje się rarytasem. Czy rodzimego dorsza czeka taki los, jaki spotkał jesiotra i będziemy na półkach sklepowych spotykać wyłącznie dorsze z Atlantyku? Zobaczymy. Na razie trwają próby powtórnej introdukcji do polskich rzek jesiotra pochodzącego z licznych krajowych hodowli. Trwają też starania o odtworzenie populacji bałtyckich dorszy. A nasz kucharz pokaże, jak te dwie szlachetne ryby prezentują się na talerzu. Pierwszą propozycją Karola będzie czosnkowa zupa z pieczonym dorszem. Danie kolejne to krupnik orientalnie doprawiony z jesiotrem. A na koniec przyrządzi pomidorową, ale nie z ryżem czy makaronem, tylko z dorszem i sandaczem.

 • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Na ryby do Rybna magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa wyruszy do Rybna w województwie warmińsko - mazurskim. Jeszcze 200 lat temu
  na polskich stołach królowały ryby. Dni postnych, które nasi przodkowie sumiennie przestrzegali, było ponad 150
  w roku. Jeszcze pod koniec XVIII wieku czeladnicy szewscy w Warszawie wzniecili bunt, bo ich mistrzowie przez cały
  tydzień karmili ich rybami, głównie łososiami z Wisły. Tymczasem oni chcieli choć w niedzielę jadać danie ze słoniną.
  Po powszechnym wówczas rybołówstwie zostały nam dziś tylko wywodzące się z rybactwa nazwy miejscowości.
  Teraz Polacy jedzą mało ryb w porównaniu z wieloma innymi narodami. Dlatego Karol Okrasa rusza na Mazury, aby
  w rejonie jezior przygotować dania z ryb według dawnych i współczesnych receptur. I tym razem jednak łamie przepisy.

 • 19:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  W nowej serii autorskich programów ...

  W nowej serii autorskich programów z cyklu "Boso przez świat" podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski postanowił przedstawić widzom prawdziwe skarby telewizyjnego archiwum. Zobaczymy najciekawsze fragmenty starannie wybrane z ponad stu filmów dokumentalnych Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Unikatowe materiały filmowe realizowane były kilkadziesiąt lat temu na wszystkich kontynentach, w odległych, niedostępnych i dzikich zakątkach świata, w miejscach, których już nie ma. Pierwszą z egzotycznych podróży w czasie rozpoczynamy w roku 1968 od wizyty na Nowej Brytanii, melanezyjskiej wyspie należącej do Archipelagu Bismarcka. W programie poznamy autora filmów - Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Wojciech Cejrowski opowie widzom o krwawych rytuałach inicjacyjnych, zobaczymy obrzęd dukduk tajnego związku mężczyzn, taniec morderców i niezwykłą ceremonię pogrzebową.

 • 20:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  W serii autorskich programów z ...

  W serii autorskich programów z cyklu "Boso przez świat" podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski przedstawia widzom prawdziwe skarby telewizyjnego archiwum. Zobaczymy najciekawsze fragmenty starannie wybrane z ponad stu filmów dokumentalnych Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Unikatowe materiały filmowe realizowane były kilkadziesiąt lat temu na wszystkich kontynentach, w odległych, niedostępnych i dzikich zakątkach świata, w miejscach, których już nie ma. Zapraszamy na fascynującą i niebezpieczną podróż po dziewiczej i niedostępnej Nowej Gwinei. Poznamy rdzennych mieszkańców wyspy, potomków budzących grozę łowców głów i ludożerców. Wojciech Cejrowski przybliży widzom genezę i skutki kanibalistycznych praktyk, w przeszłości powszechnych wśród dzikich plemion.
 • 20:50 Postaw na milion s.XXV - odc. 292 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 21:45 Postaw na milion s.XXV - odc. 293 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 22:40 Tak to leciało! - odc. 26 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! - kolejny ...

  Tak to leciało! - kolejny sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W tej edycji zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd.

 • 23:40 Love me or leave me. Kochaj albo rzuć - odc. 10 reality show, reality show, 2023
  Program typu reality, w którym ...

  Program typu reality, w którym osiem par z różnym stażem w związku zamieszka w bajkowej willi zlokalizowanej na jednej z Wysp Kanaryjskich. W trakcie wyjazdu partnerzy poddani zostaną wielu wymagającym zadaniom oraz uczestniczyć będą w warsztatach z ekspertami, którzy skonfrontują ich z kluczowymi dla związku tematami, dając narzędzia do pracy nad relacją. Porównywanie się do innych par, konfrontacja ze słabościami, eskalacja emocji, codzienne wyzwania dające partnerom do myślenia, docenianie mocnych stron i dostrzeganie trudności to będzie ich wakacyjna codzienność. W finale trzy pary powalczą o nagrodę główną - 100 tysięcy złotych.

 • 00:55 Koło fortuny - odc. 1605 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 01:35 Koło fortuny - odc. 1597 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 02:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2021
 • 03:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2021
 • 04:25 Hity wszech czasów - odc 48 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv