TVP1 - Program TV na czwartek 02 maja 2024

 • 05:20 W pustyni i w puszczy - cz. 2 film przygodowy, film fabularny kinowy, 1973
  Dalszy ciąg opowieści o przygodach ...


  Dalszy ciąg opowieści o przygodach Stasia i Nel - bohaterów popularnej powieści Henryka Sienkiewicza i zrealizowanego na jej podstawie filmu. W czasie wędrówki przez sawannę pełną dzikich zwierząt pewnej burzliwej nocy lwy pożerają konie. W zawalonym skałami wąwozie dzieci znajdują wygłodniałego słonia, na którym będą dalej podróżować. Nadają mu imię King. W ogromnym baobabie przeczekują porę deszczową.Nel zapada na malarię. Staś odnajduje obóz umierającego podróżnika i geografa Samuela Lindego, który oddaje mu zapasy lekarstw i amunicji oraz instruuje, w którym kierunku wędrować. Na wioskę murzyńską napadają handlarze niewolników, Staś pomaga pokonać napastników. Wdzięczni mieszkańcy wioski wyprawiają dzieci w dalszą drogę. Kiedy wyczerpana brakiem wody i wędrówką gromadka błądzi po pustyni - Staś dostrzega na horyzoncie sylwetki ludzi. Daje znaki strzałami ze sztucera. W odpowiedzi widzi wystrzelone race.
 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Dobre historie - Arka w Bydgoszczy magazyn, magazyn, 2024
  Sztuka potrafi poruszyć ludzi, zmienić ...

  Sztuka potrafi poruszyć ludzi, zmienić ich i sprawia, że nie krzywdzą innych i siebie. Cytat ten doskonale pasuje do bydgoskiej Fundacji Arka, gdzie stanęło mobilne studio Dobrych historii. To w tej fundacji osoby z niepełnosprawnością wyrażają się i integrują poprzez działania twórcze.

 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 63 Zemsta, część pierwsza (SOKO Kitzbühel ep. Vergeltun teil 1) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2014
  Po śmierci przyjaciółki syn właścicielki ...

  Po śmierci przyjaciółki syn właścicielki znanej firmy zaczyna się bać. W dochodzenie włącza się inspektor z Innsbrucku. Jego zdaniem podejrzany jest brat ofiary.

 • 08:50 Ranczo s.VI - odc. 68 (seria VI, odc. 3) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Do byłego wójta, a obecnego ...

  Do byłego wójta, a obecnego senatora, ciągle dzwonią dziennikarze. Domagają się wypowiedzi na przeróżne tematy. Wójt nie wie, co ma mówić. Przestaje odbierać telefony. Siedzi na kanapie przerażony i zaszczuty. Czerepach postanawia przygotować go do publicznych występów. Niestety, senator wykazuje głęboką ignorancję w sprawach publicznych. Czerepach jest bliski załamania. Czekają go lata pracy nad senatorem, a tymczasem poumawiał go już na pierwsze programy telewizyjne i wywiady. W przypływie geniuszu Czerepach sporządza kilka odpowiedzi, brzmiących pozornie dobrze i pasujących do każdego pytania. Wystarczy nauczyć się ich na pamięć i można brylować w polityce. Wójt odzyskuje pewność siebie. Na wszelki wypadek postanawia jednak odwiedzić własną aptekę. Podpytuje sprytnie magistra o najsilniejsze leki uspokajające i zażywa je po kryjomu, całkowicie nielegalnie i bez recepty. Fakt ten ma dwa skutki, oba daleko idące i odczuwalne. Jola kontynuuje naukę śpiewu u profesora. Nie ma nic przeciwko temu, żeby profesor demonstrował na niej, gdzie jest przepona. Pietrek uważa jednak, że profesor chce ją uwieść. Kinga boleśnie przekonuje się, że wolność mediów ma swoje ograniczenia.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 249 (seria XX, odc. 7) "W sieci pająka" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Zostaje zamordowany Jacek Wróbel, bogaty ...

  Zostaje zamordowany Jacek Wróbel, bogaty przedsiębiorca z branży nowych technologii. Ktoś podał mu pigułkę gwałtu, skuł ręce z tyłu, kazał wejść do wody. Pierwsze podejrzenia padają na Karola Drabę, wspólnika Jacka. Miał powód - Wróbel chciał się go pozbyć z firmy. Okazuje się jednak, że ma żelazne alibi. Śledczy biorą też pod uwagę żonę Jacka, Kingę, która sporo zyskałaby na śmierci męża, zwłaszcza, że kobieta początkowo kłamie, mówiąc, że była w SPA, kiedy naprawdę spędziła czas w Łodzi, ze swoim kochankiem Tomkiem. Może więc zabił Tomek - kierowca i ochroniarz Jacka, który nie dość, że sypiał z żoną chlebodawcy, to jeszcze czatował w noc zabójstwa pod jego domem, rzekomo, by uzyskać dowody jego niewierności. Śledczy jednak wykluczają i tę wersję. Tymczasem Marta odkrywa, że i Jacek, i Karol mają w swojej przeszłości wstydliwy epizod. Obaj byli zamieszani w sprawę utonięcia młodej dziewczyny na Mazurach. Karol dał alibi Jackowi, zeznając, że kiedy dziewczyna zginęła, był z nim w domu. Sprawę umorzono. Może więc tajemnica śmierci Jacka ma korzenie w jego przeszłości? Sochoń i zespół badają ten trop. Dowiadują się, że dziewczyna miała młodszą siostrę Zuzę i chłopaka. Teraz są razem we Francji. Ale czy na pewno? Uwagę Sochonia zwraca młoda Ukrainka, Irina, która opiekuje się domem Wróblów. Alex również daje Sochoniowi do zrozumienia, że warto się nią zainteresować. Cały zespół podąża tym tropem.

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 375 (s. XXIX, odc. 7) Samospełniająca się przepowiednia serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Wydawnictwo z Krakowa wysyła młodego ...

  Wydawnictwo z Krakowa wysyła młodego dziennikarza, Wiktora Galosa, by przeprowadził z księdzem Mateuszem kilka wywiadów do książki biograficznej. Chłopak i jego dziewczyna zatrzymują się u rodziny, a na wieczór umawiają się z Nataszą i Radkiem Rafalskimi na przyjacielską kolację. Ale Wiktora i Nataszę kiedyś łączyło coś więcej niż zwykła znajomość, a ich wyraźna zażyłość niezbyt się podoba ich obecnym partnerom. Spotkanie kończy się awanturą między mężczyznami, a Marta też ma pretensje do swojego chłopaka. A kiedy rano odkrywa jego nieobecność, jeszcze nie wie, co się naprawdę stało z Wiktorem. Policja sprawdza tropy, chociaż nie wszyscy na komendzie zajmują się jedynie śledztwem. Komendant Morus, zauroczony Zosią, składa jej poważną propozycję.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 3 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2023
  Klasztor lub ślub. Pierwszy klasztor, ...

  Klasztor lub ślub. Pierwszy klasztor, który powstał w dawnej Europie założyli benedyktyni, którzy swoją siedzibę mieli na Monte Casino. Według reguły benedyktyńskiej poczęły powstawać nowe zakony męskie, a niebawem i żeńskie. Pierwszym z nich były klaryski, do których wkrótce dołączyły cysterki i norbertanki. Aby wstąpić do klasztoru trzeba było być kobietą z bogatego rodu. W rodzinach książęcych oraz możnych nierzadko wysyłano córki do klasztoru, była to bowiem również pewnego rodzaju inwestycja i zaszczyt. Kandydatki na zakonnice wnosiły najczęściej bogate uposażenie - czasami było to kilkadziesiąt wsi. W Krakowie był wtedy także Zakon Ducha Świętego. Zakonnicy i zakonnice mieli modlić się do Ducha Świętego, milczeć i opiekować się osobami starymi, ubogimi, chorymi, pielgrzymami oraz porzuconymi dziećmi. Prowadzono więc coś w rodzaju przytułku i dzisiejszego domu dziecka. Był to jedyny zakon, do którego mogły wstępować biedne kobiety.

 • 12:10 Okrasa łamie przepisy - Podkarpacka cebula magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa wyrusza na Podkarpacie, aby na swój kulinarny warsztat wziąć cebulę. To obecnie jedno z najbardziej wszechstronnych warzyw wykorzystywanych w kuchniach całego świata. Pierwsze ślady jej uprawy pochodzą sprzed siedmiu tysięcy lat z obszaru zachodniej Azji. W starożytnym Egipcie cebula jako symbol życia wiecznego wkładana była do grobowców razem z mumiami faraonów. Rzymski historyk Pliniusz Starszy szeroko opisywał zalety cebuli uprawianej między innymi w antycznych Pompejach. Pliniusz zginął w wybuchu wulkanu, który zniszczył Pompeje, ale dwa tysiące lat później archeolodzy odkryli ślady opisywanych przez Pliniusza upraw cebuli w odkopanym mieście. W Polsce cebula występuje od wczesnego Średniowiecza, a przez wieki była silnie kojarzona z polską kuchnią. Marx Rumpolt, autor pierwszej profesjonalnej niemieckiej książki kucharskiej z 1581 roku, zawarł w niej całą serię przepisów potraw "po polsku" i napisał, że Polacy kochają jeść wszystko z cebulą. Istnieje mnóstwo odmian cebuli, począwszy od tej najbardziej popularnej żółtej, poprzez czerwoną, słodką białą, a kończąc na wykwintnej w smaku, tak lubianej we Francji, szalotce. Cebula to składnik wielu sławnych dań, na przykład francuskiej zupy cebulowej, włoskiej konfitury z czerwonej cebuli czy angielskiego chutneyu cebulowego. Cebula marynowana w occie jest przekąską znaną na całym świecie. Znakomicie nadaje się do pieczenia, duszenia czy grillowanie, a na surowo jest nieodzownym dodatkiem do sałatek czy do śledzia w oleju. A jakie propozycje z cebulą w roli głównej przygotuje nasz kucharz?
  Proponowane dania: 1/Potrawa inspirowana rzeszowskim żurkiem - kwaśna cebulowa z twarogiem; 2/ Pieczony łosoś w cebulowej marynacie, podany z glazurowaną cebulką perłową i sałatką z kopru włoskiego; 3/Żeberka wieprzowe pieczone z cebulowym sosem BBQ, podane z serowo - cebulowymi kluseczkami.

 • 12:45 Natura w Jedynce - Wpływ zmian klimatu na las film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Film porusza ważny temat zmiany ...

  Film porusza ważny temat zmiany naszego klimatu i konsekwencji tego procesu. Zmiany klimatyczne to wyzwanie naszych czasów. Wpływają na otaczający nas świat. Nie inaczej jest w każdym elemencie ekosystemów, jakimi są lasy pokrywające jedną trzecią naszego kraju. Drzewa, niczym czarne skrzynki, podczas wzrostu zaznaczają na przekroju poprzecznym każdy rok. Idąc w głąb, możemy zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniał się klimat i kondycja lasu. Czy możemy jakoś zapobiegać negatywnym skutkom zmian klimatu? Co robimy i co możemy zrobić w lesie, aby te zmiany ograniczać?

 • 13:45 Potop Redivivus film fabularny, film fabularny kinowy, 2014
  "Potop Redivivus" to projekt Filmoteki ...

  "Potop Redivivus" to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni "Potopu" na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie. Odrestaurowany film został na nowo zmontowany pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika. Lata 1655 - 1660, okres najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną (Małgorzata Braunek) chorąży orszański Andrzej Kmicic (Daniel Olbrychski) opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za zdrajcę zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o własne interesy. Aby odkupić winy, porywa księcia Bogusława (Leszek Teleszyński), by zawieźć zdrajcę przed oblicze króla Jana Kazimierza, ale Radziwiłł ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia, Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5399 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4332 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4332Elżbieta narzeka, że nie ma ...

  4332
  Elżbieta narzeka, że nie ma ochoty na szykowanie parapetówki. Napad skutecznie zniechęcił ją do nowego miejsca. Znacznie bezpieczniej czuła się na Sadybie. Beata pociesza, że skoro Sadyba jest w dzierżawie, to może kiedyś jeszcze tam wrócą. Również Wiga ciągle przeżywa tamto wydarzenie. Nigdy w życiu wcześniej jej nie okradziono. Dżesika prosi, żeby Dżastin zawołał tatę na śniadanie. Ale w całym domu nigdzie nie ma Dymki. Jego telefon jest w domu. Dżastin i Dżesika siadają do śniadania, ale zaczynają się martwić. W końcu wychodzą przed dom. Okazuje się, że Dymka właśnie zamocował flagę narodową. Patrycja i Mariusz wybierają się na doszkalanie w jeździe samochodem. Ciotka Aniela bardzo kibicuje Mariuszowi i namawia, żeby potem poszli na długi spacer. Borys denerwuje się, że Zuza nie uczy się do matury. Tymczasem Zuza przyprowadza do domu korepetytora, specjalistę od szybkiego powtarzania materiału. Problem w tym, że jego usługi są dość kosztowne. Mariusz w świetnym nastroju zagląda do warsztatu samochodowego. Chwali się Norbertowi, że Patrycja go pocałowała i życie jest cudowne. Norbert wspomina o wizycie producenta z telewizji, który ma dla niego propozycję, ale on raczej z tego nie skorzysta. W nowym domu Chojnickich niebawem rozpocznie się impreza. Elżbieta zastanawia się nad oprawą muzyczną. Niestety, wygląda na to, że gramofon i płyty winylowe zostały gdzieś na Sadybie. Karol deklaruje, że sam coś zagra na swoim sprzęcie, może być muzyka poważna.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 886 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  886Pati i Zuza kłócą się ...

  886
  Pati i Zuza kłócą się o palenie papierosów. Ostatecznie Majewska przeprasza przyjaciółkę i obiecuje, że to się nie powtórzy. Łamie się już następnego dnia, gdy chłopak znów częstuje ją papierosem. Bandyci przeszukują plebanię, ale nie znajdują tam Żaby. Proboszcz zawiadamia policję. Nowacki nie chce zapewnić Żabie ochrony. Gangster, ku zgrozie Wiktora, postanawia stawić czoło oprychom. Okazuje się, że nowa pacjentka Magdy jest żoną Sebastiana. Kobieta ma problemy ze zdrowiem od czasu przeprowadzki do nowego domu. Tomek z Jackiem chcą ustalić, co ukrywa deweloper Żurawski.

 • 18:55 Jeden z dziesięciu - 21/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 20:00 Orędzie Marszałka Sejmu Szymona Hołowni , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Orędzie Marszałka Sejmu - Szymona ...

  Orędzie Marszałka Sejmu - Szymona Hołowni

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:35 Ojciec Mateusz s.XXXI - Odc. 397 (s. XXXI, odc. 3) Droga na skróty serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Komornik Piotr Kowalski jest szantażowany ...

  Komornik Piotr Kowalski jest szantażowany przez Radosława Kiziora. Chce on anulowania długu i zwolnienia zajęcia maszyn w stolarskim zakładzie produkcyjnym należącym do jego szwagra. Tymczasem policjanci prowadzą szeroko zakrojone działania przeciwko złodziejom specjalizującym się w samochodach japońskich marek. Łupem przestępców pada także wiekowe wóz Nocula. Z kolei na rodzinę komornika spadają lawinowo kłopoty. Problemy ze swoim chłopakiem ma jego córka Ludwika, a żona Elżbieta przyłapuje zaś męża in flagranti z kochanką Igą. Wypadki nabierają tempa. Ludwika jeszcze tego dnia, znajduje w domu zamordowanego ojca. Policjanci rozpoczynają niełatwe śledztwo, podczas oględzin okazuje się że z domu ofiary skradziono także niemałą kwotę pieniędzy. Wbrew początkowym podejrzeniom, zdradzona żona okazuje się mieć silne alibi.

 • 21:30 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
  W programie:1/Sprawa Romów z Gminy ...

  W programie:
  1/Sprawa Romów z Gminy Limanowa, którzy poprosili o pomoc, ponieważ żyją w dramatycznych warunkach, w domkach skleconych z kawałków blachy i dykty. Ich głównym źródłem utrzymania jest sprzedaż metalu wytopionego ze śmieci, co jest powodem wieloletniego konfliktu z Polakami zamieszkującymi sąsiednie wsie. Romowie twierdzą też, że pieniądze z rządowego programu romskiego nie są wystarczające, żeby poprawić ich warunki bytowe.
  2/ 4-letni Staś choruje na Zespół Dystrofii Duchenne'a. Ta do niedawna nieuleczalna choroba, dotykająca głównie chłopców, powoduje stopniowy zanik mięśni. Dziecko na początku rozwija się normalnie, jednak bez terapii Stasia czeka powolna śmierć. Jedyne dostępne leczenie jest kosztowne. W czerwcu 2023 roku Amerykańska Federacja Leków zatwierdziła w USA nowy lek - terapię genową, mająca na celu zatrzymanie lub maksymalne opóźnienie postępu choroby. Rodzice Stasia, którzy już stracili dwie córeczki, ponieważ dziewczynki zmarły w 6 miesiącu ciąży, błagają o nagłośnienie i ratunek dla wyczekanego, ukochanego synka.
  3/ Kolejny już powrót do sprawy p. Stefana, samotnego mężczyzny po amputacji nogi, który był uwięziony w maleńkim, 17 - metrowym mieszkanku, ponieważ w budynku nie było windy, a mężczyzna nie miał możliwości samodzielnie wyjść na dwór. Po naszym pierwszym nagłośnieniu sprawy Stefan otrzymał wymarzone mieszkanie z windą i mógł wreszcie wyjść na ryneczek, żeby porozmawiać z ludźmi. Po emisji programu widzowie kolejny raz niezawodnie wsparli p. Stefana. Redakcja została zasypana listami z propozycjami pomocy rzeczowej i finansowej. Pan Stefan otrzymał nowe meble, ubrania, sprzęty. Wzruszony i wdzięczny pragnie podziękować.

 • 22:30 Mel Brooks, genialny komik (Mel Brooks: the Genious Entertainer / La folle histoire de Mel Brooks) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2017
  Bohaterem dokumentu jest Mel Brooks, ...

  Bohaterem dokumentu jest Mel Brooks, zdobywca Oscara w 1964 roku za scenariusz do musicalowej komedii "Producenci". Mel Brooks jest mistrzem parodii i komedii. Komedia "Frankenstein Junior" z 1974 roku był światowym sukcesem i hołdem dla kina jego dzieciństwa. Od Brooklynu przez Broadway po Hollywood Mel Brooks opowiada nam ze swoim niezachwianym żydowskim humorem o krokach, które doprowadziły go do stania się tak płodnym światowej sławy artystą estradowym. Jego miłość do parodii zainspirowała pokolenia filmowców - od "Strasznych filmów" łączących elementy czarnej komedii i horroru po "Austina Powersa", serii satyrycznych komedii szpiegowskich.

 • 23:40 Morderstwa na Belle - Ile (Meurtres a Belle - Ile (Murder in Belle - Ile)) dramat, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Francja 2020
  Telewizyjny film kryminalny. Na wrzosowisku ...

  Telewizyjny film kryminalny. Na wrzosowisku na wyspie Belle - Ile zostają znalezione zwłoki mężczyzny przywiązanego do menhiru, na którym ktoś wymalował słowo "złodziej". Miejscowa policjantka Marine Lamblin oraz przysłany z kontynentu młody kapitan policji Thomas Keller rozpoczynają wspólnie śledztwo. Trop prowadzi do domu poprawczego, który przed laty działał na wyspie i był zorganizowany na wzór kolonii karnej.

 • 01:25 Likwidator (Last Stand, The) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2013
  Szeryf Ray Owens wiedzie raczej ...

  Szeryf Ray Owens wiedzie raczej spokojny żywot stróża prawa w sennej mieścinie Sommerton Junction w Arizonie na granicy z Meksykiem. Nikt tutaj nie wie o jego przeszłości, choć ludzie domyślają się, że musi kryć jakieś mroczne tajemnice. Szeryf zaszył się w tym miasteczku, gdzie znalazł bezpieczne schronienie i uciekł od wszystkich kłopotów. Nic jednak nie trwa wiecznie. Dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które wywrócą spokojne życie szeryfa Owensa do góry nogami. Kilkaset mil od jego miasteczka z konwoju zostaje odbity Gabriel Cortez, jeden z najbardziej niebezpiecznych bossów narkotykowego biznesu i zmierza prosto do granicy z Meksykiem. Siły specjalne FBI rozpoczynają pościg za zbiegiem, ale ten skutecznie wymyka się kolejnym obławom. Sprytnie omija blokady dróg, przechytrza pościgi śmigłowcami, rozprawia się z każdym, kto odważy się stanąć mu na drodze. Ostatnią przeszkodą ku wolności jest już tylko przygraniczne miasteczko Sommerton Junction wraz z jego szeryfem Owensem. Szybko okazuje się, że nie da łatwo za wygraną, mimo że ma do pomocy jedynie paru niedoświadczonych zastępców. Choć szeryfa czekają duże kłopoty, których przecież zawsze unika, tym razem jednak nie spocznie dopóki nie dopadnie Corteza. Bo najbardziej w świecie Owens nie znosi handlarzy narkotyków.


 • 03:25 Tabu - odc. 5 (. Taboo) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2017
  Wskutek sabotażu pojedynek między Delaneyem ...

  Wskutek sabotażu pojedynek między Delaneyem i Thorne’em nie przynosi rozstrzygnięcia. Ponieważ saletra należy do Korony, Kompania ponosi konsekwencje za jej kradzież. Książę Regent postanawia dopiec Kompanii i zatrudnia prawnika George'a Chichestera, by ten zbadał sprawę zatonięcia statku Influence, na którym zginęło 280 osób. Delaney dowiaduje się, że Amerykanie wiedzą o jego ukrytej fabryce prochu. W kufrze ojca, James znajduje traktat, który dowodzi, że cieśnina Nootka została kupiona od tubylców, a nie zdobyta siłą.

 • 04:35 Tacy byliśmy - /5/ Gdy nam śpiewał Krzysztof Krawczyk cykl reportaży, reportaż, 2022
  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, ...

  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, który stanowi niezwykłą i barwną podróż w czasie do lat 70. i 80. minionego stulecia. Przypominamy, jak wyglądało wówczas życie i... jacy byliśmy.
  W tym odcinku Krzysztof Krawczyk.

 • 05:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv