TVP1 - Program TV na czwartek 11 kwietnia 2024

 • 04:45 Klan - odc. 4317 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4317Olga, Szczepan i Chojniccy zastanawiają ...

  4317
  Olga, Szczepan i Chojniccy zastanawiają się, co powinni zrobić w sprawie Mildy. Nikt nie ma wątpliwości, że kobieta była pod wpływem środków odurzających. I pewnie to ją trzyma u boku tego dilera. Elżbieta uważa, że należy o wszystkim zawiadomić policję. Szczepan obawia się, że Mildzie grozi więzienie. Anula umawia się na spotkanie z Łukaszem. Razem narobili sobie kłopotów w sieci, razem muszą znaleźć sposób, jak z tego wybrnąć. Czesia sugeruje, że Anula powinna myśleć teraz o maturze. Dżesika odbiera telefon od właściciela mieszkania, z informacją, że musi się wyprowadzić w ciągu miesiąca. Zdenerwowana, zastanawia się, gdzie ona teraz znajdzie takie wygodne lokum. Dymka proponuje, żeby przeprowadziła się razem z Dżastinem do niego. Kusi dużym domem i osobnym pokojem. Dżesika najpierw stanowczo odmawia ale pod wpływem argumentów Waldka, coraz bardziej przekonuje się do pomysłu. Franczeska czeka w samochodzie Michała przed domem Olgi i Szczepana. Nagle zauważa w oddali wychodzącego z sąsiedniego domu Antka Zabużańskiego. W biurze pokazuje niewyraźne zdjęcie Renacie. Do Pawła przychodzi sąsiad Skoczek. Tym razem nie chce mówić o przyszłym ślubie dzieci, ale musi się wygadać. Otóż nad ranem okradli jego sklep monopolowy. Darek przyjechał pomagać córce w matematyce. Z góry schodzi Anula w towarzystwie vlogera Łukasza – Stevena. Kiedy Ania biegnie z powrotem na chwilę do swojego pokoju, Czesia z Darkiem rozmawiają z vlogerem. Skoro on jest dla Anuli takim autorytetem, może przekona ją do nauki?

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 253 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Dzięki radom Czarnej kolacja İbrahima ...

  Dzięki radom Czarnej kolacja İbrahima wypada wspaniale. Wspólne działanie bardzo zbliża ich do siebie. Yaman nie może uwierzyć, że to İkbal ich zdradziła. Opętany wściekłością robi İkbal awanturę, jednak w obawie o Ziyę i o to, jak ta sytuacja może na niego wpłynąć postanawia ukryć przed domownikami zdradę szwagierki, tylko Seher poznaje prawdę. Rządy Zuhal dobiegają końca. Dzięki znajomościom Melahat doprowadza do przeniesienia dotychczasowych współwięźniarek i zastąpienia ich swoimi poplecznicami. Adalet ma pretensje do Neslihan, że ta w tajemnicy przed nią zaręczyła się z Fratem. Dziewczyna jest przyparta do muru i nie wie, jak odkręcić całą sytuację.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 156 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Pelin nocuje w mieszkaniu dla ...

  Pelin nocuje w mieszkaniu dla pracowników rezydencji. Od rana trwają przygotowania do ślubu Suny i Kaya. Dziennikarz Taylan próbuje skontaktować się z Seyran. Jej telefon odbiera ojciec Kazim. Suna odkrywa wielką tajemnicę Ferita. Sehmuz szuka Pelin w rezydencji Korhanów.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Pełnia Wiary magazyn, magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 48 Alpejscy piraci (SOKO Kitzbühel ep. Alpenpiraten) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2013
  Grupa młodych ludzi zakłada w ...

  Grupa młodych ludzi zakłada w sieci portal, by jako Alpejscy Piraci walczyć o sprawiedliwość i ujawniać przekręty. Gdy jeden z członków traci życie, policja podejrzewa, że zamach zlecił ktoś, kto obawia się ujawnienia kolejnej afery.

 • 08:50 Ranczo s.IV - odc. 51 (seria IV, odc. 12) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Panią Lodzię, wciąż nieprzytomnie zakochaną ...

  Panią Lodzię, wciąż nieprzytomnie zakochaną w Czerepachu, nękają coraz silniejsze wyrzuty sumienia, ponieważ jest świadoma, jak brudnych i niegodziwych chwytów jej ukochany użył przeciw Lucy. Czerepach, bezwstydnie na niewinnym uczuciu księgowej żerujący, symuluje obłożną chorobę, żeby myśli księgowej odwrócić od polityki, co przynosi szybki efekt. Sondaże, na skutek przemiennych akcji obu stron, nadal nie wskazują wyraźnego faworyta, więc Czerepach, człowiek w swojej perfidii genialny, wymyśla cios ostateczny. Wójt ma się publicznie pogodzić z bratem i prosić go o wybaczenie win. Wójt najpierw protestuje, ale kiedy orientuje się, że chodzi o pogodzenie fałszywe, które ostatecznie z jego brata zrobi głupca, dużo chętniej przystaje na propozycję. Odbywa się publiczne pogodzenie, ciotka odjeżdża uszczęśliwiona, a wójt triumfuje, gdyż jego wyniki w sondażach gwałtownie wzrastają.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 231 (seria XIX, odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Do Wilczaka i Alexa przychodzi ...

  Do Wilczaka i Alexa przychodzi komendant z dobrą wiadomością. Na prośbę Bogny wniosek o ich przeniesienie został cofnięty. Trudno jest w to uwierzyć, dopóki sama pani komendant nie zadzwoni z prośbą o zajęcie się kolejną kryminalną sprawą. Na miejscu zbrodni okazuje się, że ktoś zamordował sławnego komika Februksa. Najbardziej niepocieszony jest Leon, uwielbiał żarty tego sławnego stand - upera. Kto mógł zabić tak sympatycznego faceta? Policjanci wkrótce odkrywają mroczne tajemnice z przeszłości artysty, uzależnienie od alkoholu, nieudany związek, hazard. Wilczak szuka Bogny, chce porozmawiać o ich relacji. Uważa, że nie muszą ze sobą rywalizować, przecież lepiej współpracować. Bogna musi się zastanowić nad innym rozwiązaniem. Zespół policjantów sprawdza podejrzane kasyno i przepytuje byłą partnerkę Februksa. Atmosfera wokół śmierci komika zagęszcza się. Teraz już nikomu nie jest do śmiechu.

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVIII - Odc. 357 (Ojciec Mateusz s. XXVIII, odc. 2) "Młot na czarownice" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Na wystawie starodruków w sandomierskim ...

  Na wystawie starodruków w sandomierskim seminarium duchownym prezentowana jest zabytkowa średniowieczna książka "Młot na czarownice" przedstawiająca ówczesne poglądy na temat uprawiania magii. Uroczystość prowadzi ks. Jacek, wstęgę przecina biskup, a wśród zgromadzonych są osoby ze środowiska naukowego, Maciej Hurko, jeden z wychowanków seminarium, Noculowie z córką Zosią i ku zdziwieniu wszystkich, Sybilla Sandomierska, lokalna wróżbitka. Kiedy następnego dnia ks. Jacek odkryje, że książka została skradziona, policja za krąg najbardziej podejrzanych uzna właśnie uczestników tej uroczystości. Tymczasem Zosia odnajduje pokrewną duszę w Macieju, ale nie umie zrozumieć, dlaczego chłopak, jako student seminarium duchownego, każdą decyzję musi konsultować ze swoim ojcem duchownym. Całej sprawie dodatkowej tajemniczości dodaje odkrycie, że Maciej i Sybilla poznali się wcześniej niż na wystawie starodruków.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 42 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2023
  Życie Elżbiety Granowskiej, trzeciej żony ...

  Życie Elżbiety Granowskiej, trzeciej żony króla Jagiełły, mogłoby zapełnić niejeden scenariusz filmowy. Jedynaczka wojewody sandomierskiego Ottona z Pilicy i Jadwigi Melsztyńskiej była piękna i bogata, co zresztą spowodowało wiele nieszczęść. Miała 17 lat, gdy porwał ją śląski rycerz Wiseł Czambor. Na prośbę matki Władysław Jagiełło wysłał swojego rycerza, Jana z Jicina, który ją oswobodził, a w nagrodę mógł pojąć za żonę. Jan jednak niebawem zginął, a pechową dziewczynę stryj Spytek z Melsztyna wydał po raz trzeci za mąż - za kasztelana nakielskiego Wincentego Granowskiego. To małżeństwo w końcu okazało się szczęśliwe, Elżbieta urodziła mu pięcioro dzieci, ale w 1410 roku ponownie została wdową. Dzięki przyjaźni z księżniczką mazowiecką Aleksandrą miała okazję poznać króla polskiego, z czego wyniknęła całkiem inna historia.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2023
 • 12:55 Natura w Jedynce - Królestwo iberyjskiego rysia (Dehesa - forest of the iberian lynx) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Austria 2022
  2 - częściowa opowieść o ...

  2 - częściowa opowieść o rysiu iberyjskim. Dehesa to najlepiej strzeżona tajemnica Półwyspu Iberyjskiego, czasami nazywana hiszpańską Serengeti, to starożytna, dzika łąka usiana drzewami. Ale to nie są zwykłe drzewa. Dęby ostrolistne, korkowe i dęby galasowe ukształtowały ten krajobraz, a dziś duże zwierzęta roślinożerne pasą się tutaj z wielką ochotą. W tym pięknym krajobrazie skradające się rysie iberyjskie krążą w cieniu, potężne orły patrolują niebo, a kolorowe kwiaty skrywają drapieżniki, które mają tak zdumiewający kamuflaż, że wydają się całkowicie znikać. Dehesa to niezwykle ważny ekosystem z budzącą podziw różnorodnością biologiczną. Mimo całej pozornej ciszy i spokoju jest to dzikie terytorium, gdzie walka o życie nigdy nie jest daleko, a każde żywe stworzenie walczy o przetrwanie z dnia na dzień aż do następnego wschodu słońca.
  Część 2. Z lotu ptaka Dehesa jest idealnym terenem łowieckim: szeroko rozstawione drzewa zapewniają rozległy widok. Tutaj działalność człowieka i ochrona przyrody przeplatają się ze sobą, a walka o przetrwanie przybiera różnorodne formy. Dehesas, to porośnięte drzewami pastwiska, ostoja ostatnich rysi iberyjskich. Położona na granicy Hiszpanii i Portugalii dehesa, to las stworzony przez człowieka na przestrzeni wieków. Na razie mieszkańcy dehesy nadal strzegą swojego terytorium. Z roku na rok pojawiają się tu nowi przybysze i rodzi się nowe życie - a tym samym nadzieja na dalsze istnienie tego wyjątkowego regionu na Półwyspie Iberyjskim. Dehesa to wspólny twór natury i człowieka. Od nas zależy zachowanie tego siedliska dla iberyjskiego rysia - a tym samym dla przyszłości.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 157 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5356 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /847/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 254 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Yaman informuje Firata, a także ...

  Yaman informuje Firata, a także Cengera i Adalet, że to İkbal próbowała zaszkodzić Seher. Yaman chce oddać ją w ręce policji, jednak Seher postanawia, że nie złoży na nią skargi ze względu na Ziyę. Selim osiąga dno i traci swój lokal. Nie może pogodzić się ze stratą Seher. Neslihan próbuje przekonać Borę, że powinni poinformować swoje rodziny o zaręczynach, on jednak ją zbywa. Zuhal jest u kresu wytrzymałości, bezskutecznie próbuje skontaktować się z İkbal. Melahat i nowe współwięźniarki okrutnie się nad nią znęcają. Neslihan prosi Frata, żeby udawał jej narzeczonego. Chłopak jest zaskoczony tą propozycją, ale w końcu zgadza się pomóc przyjaciółce. Yaman każe İkbal opuścić rezydencję. İkbal nie ma wyjścia. Przekonuje Ziyę, że wyjeżdża na krótkie leczenie. Czarna zaczyna inaczej patrzeć na İbrahima.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5357 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4318 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4318Anula informuje ciocię, że dzisiaj ...

  4318
  Anula informuje ciocię, że dzisiaj przyjdzie Łukasz i będą nagrywać filmik na kampanię przeciwko hejtowi. Kiedy Łukasz się zjawia, proponuje Anuli swoją pomoc w nauce do matury. W końcu okazuje się, że ta pomoc to nagrywanie filmików do sieci, jak Ania uczy się polskiego. Czesia jest mocno zawiedziona. W gabinecie Wigi zjawia się Skoczek z bolącym problemem. Wiga podejrzewa zapalenie okostnej i przepisuje stosowne lekarstwa. Po południu Skoczek przychodzi do doktora Lubicza. Bardzo przeprasza, ale bieżące problemy spowodowały, że raczej nie będzie mógł się dołożyć do samochodu dla ich dzieci. Pawłowi w sumie ta wiadomość jest bardzo na rękę. Dymka pyta, czy Dżesika już się namyśliła w sprawie przeprowadzki do niego. Dżesika jeszcze się zastanawia, ale w końcu zgadza się. Dymka woła ekipę od przeprowadzek, która czekała na dole. Dżesika jest bardzo pozytywnie zaskoczona domem Waldka. Antek znowu gdzieś wybył z biura. Renata coraz bardziej podejrzewa, że jej mąż spotyka się z doktor Aliną. Franczeska obiecuje, że spróbuje trochę pomóc. Dzisiaj do Warszawy przyjechał mąż Dominiki – Karol. Po obiedzie w domu Szczepana i Olgi zbiera się do wyjazdu na Truskawiecką, gdzie ma nocować. Przed samym wyjściem jeszcze postanawia przekazać ważną informację. On i Dominika spodziewają się drugiego dziecka.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 872 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  872Kurkowie są w finansowych tarapatach. ...

  872
  Kurkowie są w finansowych tarapatach. Zwracają kupione na kredyt rzeczy. Zibi informuje Mariannę, że zatrudnił już kogoś na jej miejsce. Pomoc oferuje przyjaciółce Edytka. Jacek odkrywa, że deweloper, który oszczędzał na bezpieczeństwie na budowie, teraz chce przekupić Sebastiana prywatną opieką zdrowotną, a winą za wypadek zamierza obarczyć Mondrasiuka. Krzysztof i Ewa zwalniają swoich ślubnych pomocników, rezygnują z hucznego przyjęcia i rezerwują termin ślubu w urzędzie.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 7/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:35 Ojciec Mateusz s.XXX - Odc. 394 (s. XXX, odc. 13) Wyjść z dwiema twarzami serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Trwają roboty drogowe przy jednej ...

  Trwają roboty drogowe przy jednej z tras krajowych. Hałas, kurz i pył dają się we znaki. Mimo tak nieprzyjaznych warunków, na poboczu szosy medytują dwie kobiety - Jolanta i Teresa ubrane w hinduskie stroje. Kobiety bezskutecznie próbują usunąć robotnicy pracujący przy nawierzchni. Wkrótce wychodzi na jaw prawdziwy powód ich obecności - medytacja była jedynie przykrywką. Od Jolanty tajemniczy przestępca zażądał 100 tysięcy złotych okupu za życie jej partnera, znanego niegdyś filmowca, Wiktora Kozaka. Kozak był scenarzystą popularnych filmów moralnego niepokoju w reżyserii Juliusza Praksedy. Reżyser właśnie przebywa w Sandomierzu na przeglądzie swojej twórczości i to on zostaje obwiniony przez Jolantę o współudział w porwaniu scenarzysty. Tymczasem na sandomierską komendę przybywa nowa posterunkowa Dagmara, która od razu wpada w oko Bolkowi. Dagmara w ramach rozpoznania, proponuje wybrać się na seans jednego z filmów Praksedy.

 • 21:30 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
 • 22:30 Oprawcy z Katynia cz. 2 serial dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  W 1940 r. Związek Radziecki ...

  W 1940 r. Związek Radziecki zarządził egzekucję 22.000 polskich jeńców wojennych, z czego 4.500 zamordowano w lesie katyńskim w Rosji. Film dokumentalny "Oprawcy z Katynia" opowiada po raz pierwszy historię masakry w Katyniu widzianą z obu stron: ofiar i sprawców. W niezwykle szczegółowy sposób reżyser Cedric Tourbe pokazuje, jak doszło do tej zbrodni przeciwko ludzkości i przybliża mechanizmy funkcjonowania państwa sowieckiego oraz tajnej policji NKWD.

 • 23:35 Morderstwa w Berry (Meurtres en Berry (Murder in Berry)) dramat, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Francja 2021
  Telewizyjny film kryminalny. W Diabelskim ...

  Telewizyjny film kryminalny. W Diabelskim Stawie w lesie koło Chanteloube zostają znalezione zwłoki znanego onkologa, Antoine'a Noireta, któremu nieznany sprawca poderżnął gardło. Wysłany na miejsce zbrodni Basile Tissier, kapitan policji z Bourges, doznaje chwilowego zasłabnięcia i pomocy udziela mu lekarka sądowa, Solene Durel. Atrakcyjna Solene dobrze zna miejscowych ludzi i ich zwyczaje, ale - jak się okazuje - wiele łączyło ją także z zamordowanym Noiretem.

 • 01:25 Kret (Kret) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja,Polska 2010
  Pod pseudonimem "Kret" ma się ...


  Pod pseudonimem "Kret" ma się ukrywać agent Służby Bezpieczeństwa, który w 1981r. podpisał tzw. lojalkę. Od tej pory władze komunistyczne były przez niego dokładnie informowane o działalności opozycyjnej na Śląsku. Taka wiadomość ukazuje się na pierwszej stronie lokalnej gazety, opatrzona nazwiskiem i zdjęciem rzekomego zdrajcy. Sensację podchwytują wszystkie media, robi się głośno wokół tej sprawy. Zdemaskowanym agentem jest Zygmunt Kowal, były górnik i zasłużony działacz Solidarności, przywódca strajków w kopalni Nowy Bolesław. Zygmunt nie przyznaje się do winy, uważa, że to zemsta "komuchów", zapewnia syna, że nigdy nie współpracował z ubekami. Paweł wierzy w jego zapewnienia, ale wskutek nasilających się ataków nienawiści wobec ojca, coraz trudniej mu stawić czoło rzeczywistości. Naiwnie myślał, że wszystko szybko się wyjaśni. Niestety, sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Do tej pory Kowal senior uchodził za legendę Solidarności, cieszył się wielkim poważaniem wśród ludzi, napawał dumą dorosłego już syna. Teraz jego świat i całej rodziny zostaje zburzony. Zygmunt Kowal mieszka w Bielsku - Białej. Wraz z nim dzielą mieszkanie Paweł, jego żona Ewa i kilkuletni syn Tomek. Tworzą kochająca się i zgodną rodzinę, nigdy nie dochodzi do konfliktów między nimi. Rozkręca się też rodzinny interes, przynosząc spore dochody. Coraz bardziej realne staje się więc marzenie młodych o własnym lokum. Paweł regularnie jeździ z ojcem za granicę furgonetką po używaną odzież. Towar załatwia im Jan, syn kuzyna Zygmunta, Tadeusza Kowala, mieszkającego we Francji. Kiedy wybucha skandal po ujawnieniu w prasie nazwiska Kowala, jako rzekomego tajnego współpracownika, Zygmunt jest kompletnie załamany, nie panuje już nad swoim zachowaniem, co wpływa negatywnie na rodzinny biznes. W szczerej rozmowie z synem wyjawia mu, że został zmuszony do podpisania deklaracji o niewystępowaniu przeciwko władzom PRL - u. To był warunek, żeby umierająca matka Pawła została przewieziona z Bielska - Białej do najlepszego warszawskiego szpitala. Trzy tygodnie po operacji, matka jednak umarła. Dali mu spokój, nie musiał donosić. Choć Paweł również przeżywa trudne chwile, dzielnie wspiera ojca i nakłania go, żeby wyjawił prawdę. Musi walczyć o odzyskanie dobrego imienia. Za namową Tadeusza, Zygmunt postanawia jednak zostać we Francji na dłużej. Paweł wraca do kraju, gdzie rozpoczyna samotną batalię o honor ojca. Cała ta sytuacja wpływa negatywnie na jego relacje z żoną, która traci zaufanie do męża i do teścia. Na kolejnej rozprawie w sądzie zjawia się emerytowany oficer, kapitan Stefan Garbarek, który został wezwany do złożenia zeznań w charakterze świadka w sprawie działalności Kreta. Kapitan odczytuje przygotowane wcześniej
  oświadczenie, które wywołuje niemałą sensację. Tymczasem Paweł dostaje wiadomość od Janka z Francji, że jego ojciec miał zawał serca i trafił do szpitala, gdzie jest operowany.  Dramat, 104 min, Polska/Francja 2010
  Reżyseria: Rafael Lewandowski
  Scenariusz: Iwo Kardel, Rafael Lewandowski
  Zdjęcia: Piotr Rosołowski
  Aktorzy: Borys Szyc, Marian Dziędziel, Magdalena Czerwińska, Wojciech Pszoniak, Jasz Pawlus, Bartłomiej Topa,
  Sławomir Orzechowski, Jerzy Janeczek, Dariusz Szymon, Krystyna Wiśniewska - Sławik, Stanisława Łopuszańska

 • 03:25 Zdrajca - odc. 6 (Traitor, ep 6) serial sensacyjny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Estonia 2018
  Serial inspirowany aferami szpiegowskimi współczesnej ...


  Serial inspirowany aferami szpiegowskimi współczesnej Estonii.
  Wypuszczony z aresztu informatyk, zanim zdążył złożyć zeznania przed komisją śledczą, w tajemniczych okolicznościach popełnia samobójstwo. W wypadku ginie również były fiński agent, który miał pomóc Marko Arrakowi ustalić powiązania Vinta z rosyjskimi służbami. Szantażowany przez Walerija Vint zrywa współpracę z Rosjanami i wyjawia wszystko Oskarowi. Jednak po namyśle powoduje wypadek, w którym Oskar ginie. Vint zajmuje jego miejsce i dostaje awans od Moskwy. • 04:30 Notacje - Jerzy Maksymiuk. Szlachetny tyran cykl dokumentalny, felieton, 2021
  Znany dyrygent Jerzy Maksymiuk opowiada ...

  Znany dyrygent Jerzy Maksymiuk opowiada o tym, co znaczy być wybitnym dyrygentem i jak jego zdaniem można osiągnąć sukcesy w tym zawodzie. Pasjonująca opowieść o koncertach, muzykach, sukcesach
  i porażkach jakie doświadczył w życiu Jerzy Maksymiuk, dyrygent, kompozytor, pianista. Urodził się w 1936 r. w Grodnie. W latach 1970 - 1972 był dyrygentem Teatru Wielkiego w Warszawie, a w następnych latach Polskiej Orkiestry Kameralnej (z którą występował m. in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a także koncertował w Japonii, Australii, Nowej Zelandii i w Niemczech). W latach 1983 - 1993 kierował BBC Scottish Symphony. Skomponował muzykę do ponad stu filmów, m. in. do filmu "Sanatorium pod Klepsydrą".

 • 04:40 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv