TVP1 - Program TV na niedzielę 01 października 2023

 • 05:10 Sprawa dla reportera , magazyn, 2023
 • 06:00 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 06:30 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 06:35 Audycje Komitetów Wyborczych (Senat + Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 06:55 Słowo na niedzielę - Drugi syn, opamiętanie i prawdziwy Bóg , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Spójrzmy na niedzielną przypowieść. Ojciec ...

  Spójrzmy na niedzielną przypowieść. Ojciec prosi swych synów, by pracowali w winnicy. Pierwszy mówi: dobrze, idę, ale ostatecznie nie poszedł. Drugi nie chciał i tak odpowiedział ojcu, ale później zmienił zdanie, opamiętał się i poszedł pracować. Ile trwało owo później? Pewnie było to tego samego dnia, skoro ojciec prosił: idź dzisiaj pracuj w winnicy. Także i my odkładamy wiele spraw na później, także nasze zaufanie Bogu i nasze nawrócenie. Czas jednak, by słuchać, co mówi Bóg i być posłusznym. Ten czas wysłużył nam Jezus, Syn, który we wszystkim okazał posłuszeństwo, dlatego Bóg Go wywyższył, jak przypomina nam św. Paweł. Mamy więc czas, żeby się nawrócić, ale też nie możemy tego odkładać w nieskończoność.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2023
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2023
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 313 Gdańsk Oliwa magazyn, magazyn, 2023
  W tym odcinku Tomek Bednarek ...

  W tym odcinku Tomek Bednarek odwiedza Gdańsk Oliwę i zaprasza na wycieczkę do Lasów Oliwskich, zwanych "małymi Bieszczadami". Tutejsze pagórki, nawet góry sięgają często dwustu metrów nad poziomem morza. Niektórzy porównują leśne pejzaże Oliwy do dalekich, podhalańskich gór. Nie bez powodu w gdańskiej Oliwie znajdowała się skocznia narciarska. Obowiązkiem wręcz jest także zwiedzenie Katedry Oliwskiej i spacer na wzgórze Pachołek. Widać z niego Oliwę, Przymorze, Żabiankę, część Sopotu, Wrzeszcz oraz Zatokę Gdańską, a przy dobrej aurze nawet Półwysep Helski.

 • 08:55 Fascynujące miejsca (2 sezon) - Fascynująca Kanada (Fascinating Canada - A Summer with Polar Bears at the Hudson Bay) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Niemcy 2019
  W tym odcinku odwiedzimy Zatokę ...



  W tym odcinku odwiedzimy Zatokę Hudson w Kanadzie. Zimą niedźwiedzie polarne żyją na paku lodowym.
  A co robią, gdy temperatura rośnie i lód topnieje? Jak spędzają lato? Wczesne lato. Po długiej, chłodnej zimie
  lody dryfujące zaczynają pękać. Dla niedźwiedzi polarnych oznacza to zniknięcie ich terenów łowieckich.
  Zimą niedźwiedzie zasadzają się nad przeręblami, czekając aż któraś foka wypłynie zaczerpnąć powietrza.
  Teraz jedyną szansą dla niedźwiedzi jest nagły atak na leżącą fokę.

 • 09:15 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 09:35 Siatkówka mężczyzn - Kwalifikacje olimpijskie, Chiny: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 09:50 Siatkówka mężczyzn - Kwalifikacje olimpijskie, Chiny: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2023
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:50 Każde życie jest cudem - Dawid cykl reportaży, reportaż, 2023
  W piątym miesiącu ciąży u ...

  W piątym miesiącu ciąży u Dawidka zdiagnozowano wadę serca oraz ogromne wodogłowie. Chłopiec miał nie przeżyć. Lekarka zagroziła, że jeżeli jego Mama, Elżbieta Piwowar, nie podpisze zgody na aborcję, nie będzie jej ratować (ciąża stanowiła zagrożenie także dla niej). Zamiast dokonać aborcji, rodzice poszukali innych lekarzy, którzy podjęli próbę ratowania Dawidka i jeszcze w czasie ciąży przeprowadzili operację głowy. Dzisiaj Dawidek ma osiem lat. Oprócz wodogłowia stwierdzono u niego autyzm. Pomimo swojej niepełnosprawności jest wielkim optymistą, uwielbia opowiadać żarty i dostarcza rodzicom ogromu radości. To on uczy ich więcej niż oni jego.
  Każde życie jest cudem - to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi".

 • 13:15 Parada film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
 • 14:25 Z pamięci - Hanna Gosławska felieton, felieton, 2023
  To ostatni z trzech odcinków, ...

  To ostatni z trzech odcinków, w których Andrzej Dobosz wspomina Hannę Gosławską - Lipińską, rysowniczkę i ilustratorkę, która przez trzydzieści trzy lata miała swoją stałą rubrykę w tygodniku "Szpilki".

 • 14:40 Komisarz Alex - odc. 243 (seria XX, odc. 1) "Zamiana" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sochoń orientuje się, że ktoś ...

  Sochoń orientuje się, że ktoś porwał Alexa, a na jego miejsce podstawił bardzo podobnego psa. Okazuje się też, że został zamordowany właściciel sklepu z karmą dla zwierząt, do którego Alex lubił ostatnio zaglądać. Czy te dwie sprawy się łączą? Rusza śledztwo. Leon uważa, że narzędziem, którym zabito sklepikarza była prawdopodobnie szpada i zabójca ukrywa ją w lasce. Cały zespół zachodzi w głowę, czego chce porywacz? Czy przedstawi jakieś żądania? Czy uda im się odzyskać Alexa? Marta sprawdza podstawionego psa. Niestety, nie jest zaczipowany. Nieco światła rzuca na sprawę żona zamordowanego sklepikarza. Od kilku dni do lokalu przychodził tajemniczy mężczyzna i proponował mężowi jakiś intratny interes. Sochoń zastanawia się, jak porywacz zdołał zniknąć z ogromnym wilczurem? Gutek sprawdza monitoring. Niestety, nie widać na nim żadnego mężczyzny z owczarkiem. Tymczasem porywacz próbuje oswoić Alexa, jakby zależało mu przede wszystkim na jego miłości. Alex udaje, że się poddał, w rzeczywistości szuka drogi ucieczki. Próba zrobienia podkopu kończy się fiaskiem. Tymczasem Gutek odkrywa, że ktoś na profilu Alexa od jakiegoś czasu go hejtował. Okazuje się, że to Jan Wrona, hodowca owczarków, ale śledczy wykluczają, że to on porwał Alexa. Tymczasem okazuje się, że Wrona wie, do kogo może należeć podstawiony pies. Właścicielem Trabiego, bo tak ma naprawdę na imię, jest niejaki Papczyk. Ale on też nie ma nic wspólnego ze zniknięciem Alexa. W poszukiwania włącza się Mędrzak. Też kiedyś stracił psa, Dexa, podobnie, jak Sochoń. Czy jest możliwe, żeby te sprawy się łączyły? Mimo upływu lat? Zespół sprawdza jeszcze raz dowody, które wtedy zgromadzono. Sochoń odkrywa, że porwań psich gwiazd było w Łodzi dużo więcej. Wiedzą, jak porywacz ukrył i wywiózł psa. Używają podstępu, żeby popełnił błąd. Alex im w tym pomaga. Czy zdążą uratować Alexa?

 • 15:35 Ojciec Mateusz s.XXVIII - Odc. 357 (Ojciec Mateusz s. XXVIII, odc. 2) "Młot na czarownice" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Na wystawie starodruków w sandomierskim ...

  Na wystawie starodruków w sandomierskim seminarium duchownym prezentowana jest zabytkowa średniowieczna książka "Młot na czarownice" przedstawiająca ówczesne poglądy na temat uprawiania magii. Uroczystość prowadzi ks. Jacek, wstęgę przecina biskup, a wśród zgromadzonych są osoby ze środowiska naukowego, Maciej Hurko, jeden z wychowanków seminarium, Noculowie z córką Zosią i ku zdziwieniu wszystkich, Sybilla Sandomierska, lokalna wróżbitka. Kiedy następnego dnia ks. Jacek odkryje, że książka została skradziona, policja za krąg najbardziej podejrzanych uzna właśnie uczestników tej uroczystości. Tymczasem Zosia odnajduje pokrewną duszę w Macieju, ale nie umie zrozumieć, dlaczego chłopak, jako student seminarium duchownego, każdą decyzję musi konsultować ze swoim ojcem duchownym. Całej sprawie dodatkowej tajemniczości dodaje odkrycie, że Maciej i Sybilla poznali się wcześniej niż na wystawie starodruków.

 • 16:25 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 16:40 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:35 Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami - cz. 1 widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  1 października Telewizja Polska zaprasza ...

  1 października Telewizja Polska zaprasza na niezwykłe widowisko "Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami". W repertuarze znajdą się najbardziej znane i lubiane pieśni regionalne oraz piosenki biesiadne, które nieustająco towarzyszą Polakom od dzieciństwa. Cudowne piosenki przypomną, jak biesiadowało się kiedyś, na spotkaniach rodzinnych, imprezach towarzyskich, a gwiazdy estrady zaproszą do wspólnego śpiewania.
  W koncercie wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Krystyna Giżowska, Tulia, Antek Smykiewicz, Tadeusz Seibert, Katarzyna Jamróz, Gang Marcela, chór Music Everywhere, kapela Ciupaga, Anna Józefina Lubieniecka, a prowadzącymi będą: Anna Popek i Aneta Legierska.

 • 18:35 Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami - cz. 2 widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  1 października Telewizja Polska zaprasza ...

  1 października Telewizja Polska zaprasza na niezwykłe widowisko "Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami". W repertuarze znajdą się najbardziej znane i lubiane pieśni regionalne oraz piosenki biesiadne, które nieustająco towarzyszą Polakom od dzieciństwa. Cudowne piosenki przypomną, jak biesiadowało się kiedyś, na spotkaniach rodzinnych, czy imprezach towarzyskich, a gwiazdy estrady zaproszą do wspólnego śpiewania.
  W koncercie wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Krystyna Giżowska, Tulia, Antek Smykiewicz, Tadeusz Seibert, Katarzyna Jamróz, Gang Marcela, chór Music Everywhere, kapela Ciupaga, Anna Józefina Lubieniecka, a prowadzącymi będą: Anna Popek i Aneta Legierska.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Dewajtis - odc. 3 serial kostiumowy, telenowela, 2023
  Marek Czertwan po miłosnym zawodzie ...

  Marek Czertwan po miłosnym zawodzie powraca do Poświcia. Otrzymuje list od Julki, która dzieli się wspólnymi perypetiami z Hanią w Paryżu. Marek wraca wspomnieniami do traumatycznego zdarzenia, które przeżyli z Julką piętnaście lat wcześniej. Pomimo cierpienia i ciężaru, jaki dźwiga, dalej zarządza pałacem i prowadzi interesy. Tymczasem w Saudwilach dochodzi do kradzieży drewna Marka. Rymko oburza się na zniewagę swojego przyjaciela i sunie przez Zaścianek rzucając czary, aby przepędzić złe zamiary mieszkańców. Z kolei w Skomontach Czertwanowa dumnie rządzi Dworem i poniewiera Anetą. Kiedy Marek dowiaduje się o tym, ku radości ciotki, zabiera ją do swojej chaty w Saudwilach. Nadchodzi wigilijny czas. Podczas wieczerzy Aneta wyznaje przygnębionemu Markowi przepowiednię przynoszącą nadzieję. Marek wkrótce odkryje, że nie rzucała swoich słów na wiatr.

 • 21:20 Rolnik szuka żony seria 10 - /3/ reality show, reality show, 2023
  "Rolnik szuka żony" to program ...

  "Rolnik szuka żony" to program o prawdziwych ludziach, ich życiu i miłości rodzącej się w pięknych okolicznościach przyrody. W programie biorą udział rolnicy i rolniczki, którym do szczęścia brakuje tylko jednego - ukochanej osoby. Kandydaci, którzy pragną związać się z bohaterami programu, piszą do nich listy. Wybrane osoby spędzą z rolnikami tydzień na gospodarstwie, poznając uroki wiejskiego życia i towarzysząc im w codziennych obowiązkach. Rolnicy i rolniczki dokonują wyboru kandydatów. Jest to tylko pretekst do tego, żeby odnaleźć się w nowej sytuacji, zbliżyć do siebie i dowiedzieć się, które relacje mają największy potencjał. Po aktywności rolnicy wybierają po trzy osoby, które zaproszą do swojego domu, aby pokazać im realia życia na wsi i przekonać się, czy z którąś z tych osób uda im się stworzyć coś poważnego.

 • 22:20 Strefa starcia program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2023
  Program cykliczny, w którym ścierają ...

  Program cykliczny, w którym ścierają się idee polityczne z polityczną grą, dziennikarze z politykami i politycy z publicznością. W programie szukamy odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące Polaków.

 • 23:00 Zakochana Jedynka - Wymarzony (A Case of You) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2013
  Młody pisarz z Nowego Jorku, ...

  Młody pisarz z Nowego Jorku, Sam, nie jest zadowolony ze swoich osiągnięć twórczych. Choć jego agent Alan, namawia go do dalszego pisania, on podchodzi do tego bez entuzjazmu. Sam jest zakochany w odkrytej w sieci Birdie, ulicznej artystce, która też pracuje w małej kawiarence. Bardzo chciałby się z nią spotkać. Za namową kolegi śledzi jej profil na Facebooku, poznając w ten sposób jej zainteresowania i upodobania. W końcu spotykają się przypadkowo w klubie. Nawiązuje się między nimi nić przyjaźni. Sam zaczyna pisać powieść, której główny wątek jest oparty na jego związku z Birdie. Aby zaimponować dziewczynie i częściej przebywać w jej towarzystwie, udaje, że ma te same zainteresowania, co ona. Ostatecznie postanawia wyznać jej miłość i prawdę o sobie. Okazuje się, że ona również ma swoje sekrety.

 • 00:40 Skyfall (Skyfall) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2012
  Akcja filmu koncentruje się na ...

  Akcja filmu koncentruje się na śledztwie w sprawie ataku na siedzibę MI6. Sytuacja wygląda dramatycznie, M jest zmuszona przenieść działalność do podziemnych tuneli. Za atakiem stoi tajemniczy i bezwzględny Raoul Silva, który dąży do zlikwidowania M, jako akt zemsty za dawne porachunki. "Skyfall" - kolejne przygody legendarnego agenta w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości - to dwudziesty trzeci film z tego cyklu i trzeci, w którym głównego bohatera zagrał ceniony brytyjski aktor Daniel Craig. Przebojową piosenkę "Skyfall", autorstwa piosenkarki Adele i producenta Paula Epwortha, w wykonaniu samej wokalistki, Akademia Filmowa nagrodziła Oscarem. W Stambule agenci MI6: James Bond i Eve ruszają w pościg za najemnikiem o imieniu Patrice, który wykradł twardy dysk, zawierający dane o natowskich agentach w organizacjach terrorystycznych na całym świecie. Podczas walki na dachu wagonu Bond zostaje przypadkowo postrzelony przez Eve i spada do rzeki, a Patrice ucieka. Do MI6 nadchodzi wiadomość, że James Bond prawdopodobnie zginął na terytorium Turcji. O niepowodzenie akcji Garreth Mallory obwinia M i sugeruje, że nadszedł czas, by pomyślała o emeryturze. Wkrótce M dostaje anonim o treści "przemyśl swoje grzechy", a zaraz potem dochodzi do eksplozji, w wyniku której ulega całkowitemu zniszczeniu część budynku MI6. Na razie nikt nie przyznaje się do ataku wymierzonego w brytyjski wywiad. Media informują o sześciu ofiarach śmiertelnych oraz wielu rannych, którzy trafili do okolicznych szpitali. MI6 zajmuje podziemne biura. Tymczasem pojawia się Bond, którego M przyjmuje z powrotem do czynnej służby i ukrywa przed przełożonymi, że agent nie zaliczył serii testów. Zostaje namierzony Patrice, który, jak się okazuje, za dwa dni ma do wykonania nowe zlecenie w Szanghaju. Bond podąża jego tropem. Najpierw ma się dowiedzieć dla kogo pracuje, komu przekazał wykradzioną listę natowskich agentów, a następnie go zlikwidować. Sprawy jednak znowu się komplikują. Wprawdzie Bond dopada Patrice’a, ale zanim wyciągnie od niego informacje, najemnik spada z wieżowca, gdzie doszło między nimi do walki. Przeszukując jego rzeczy, Bond znajduje żeton, który prowadzi go do kasyna w Makau. Dzięki przypadkowo poznanej Severine, dociera do Raoula Silvy odpowiedzialnego za ataki terrorystyczne na siedzibę MI6. Kiedy M grozi niebezpieczeństwo, James Bond rusza na ratunek. Następnie razem z nią postanawia zastawić pułapkę na Silvę w Skyfall, swojej rodzinnej posiadłości w Szkocji. Sprawy znowu wymykają się spod kontroli.




 • 03:10 Jaka to melodia? - odc. 5169 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Na cel charytatywny grają: Marek ...

  Na cel charytatywny grają: Marek Sierocki, Paweł Sztompke, Mateusz Szymkowiak. Jubileusz Eleni i goście specjalni: Eleni, Kostas Dzokas, Aleksander Białous. Eleni zna każdy i każdy potrafi wymienić choćby jeden tytuł spośród jej piosenek. Po jednej nutce rozpoznamy hity takie jak: "Miłość jak wino", "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca" lub "Za każdy uśmiech". W odcinku specjalnym programu Jaka to melodia? obchodzimy benefis najbardziej uznanej greckiej artystki w Polsce. Do studia zostali zaproszeni przyjaciele Eleni. W ich gronie znaleźli się: Mateusz Szymkowiak, który twierdzi, że twórczość artystki jest jak wino - im starsze, tym lepsze! Mógłby pić je bez końca! Docenia, że artystka nie ściga się z nowoczesnością, bo po prostu nie musi. Jest jedyna w swoim rodzaju. Eleni Tzoka była gościem specjalnym w jego autorskim talk - show "Taka jak Ty", emitowanym na antenie TVP Kobieta. Paweł Sztompke jest pełen uznania dla twórczości Eleni za idealne zbalansowanie muzyki różnych kultur, która równocześnie jest osadzona w polskiej tradycji. Zapytany o ulubiony utwór z repertuaru wokalistki bez wahania odpowiada - "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca". Marek Sierocki w 2000 roku, kiedy był dyrektorem artystycznym festiwalu piosenki w Opolu, zorganizował jubileuszowy koncert Eleni. Wśród wielkich hitów artystki znalazł się ten ulubiony przez niego: "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca". Przypomina, że to właśnie z Eleni w 1986 roku przeprowadził swój pierwszy profesjonalny wywiad.


 • 04:00 Z pamięci - Hanna Gosławska felieton, felieton, 2023
  To ostatni z trzech odcinków, ...

  To ostatni z trzech odcinków, w których Andrzej Dobosz wspomina Hannę Gosławską - Lipińską, rysowniczkę i ilustratorkę, która przez trzydzieści trzy lata miała swoją stałą rubrykę w tygodniku "Szpilki".

 • 04:05 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv