TVP1 - Program TV na niedzielę 03 marca 2024

 • 05:30 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
 • 06:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 06:55 Słowo na niedzielę - Harmider w świątyni , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Dlaczego Jezus wprowadza dziś chaos ...

  Dlaczego Jezus wprowadza dziś chaos do świątyni? Żeby ją odnowić, oczyścić i żeby stała się tym, czym miała być - miejscem spotkania z Ojcem. Tyle tylko, że to nie Jezus przyniósł chaos. On go jedynie odsłonił, obnażył, postawił przed oczy. Chaos już tam był, wprowadzony przez bankierów, sprzedawców i wszystkich tych, którzy zapomnieli czyim domem jest świątynia.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2024
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 340 Kostrzyn magazyn, magazyn, 2024
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.
  Tym razem odwiedzimy niezwykły Kostrzyn. To właśnie ta miejscowość, wcześniej, niż sąsiadujący z nią Poznań, otrzymała prawa miejskie. Gmina słynie z pięknych pałaców, drewnianych kościołów i stadniny koni w Iwnie. To tu kręcono kultowy serial oraz film "Karino". W Kostrzynie odbywają się także zawody sportowe, choćby Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn. I to nie koniec atrakcji, które oferuje Kostrzyn. To dopiero początek podróży, do której zapraszamy w tym odcinku.

 • 09:05 Jak być kochaną dramat, film fabularny kinowy, 1962
  Kiedy film "Jak być kochaną" ...

  Kiedy film "Jak być kochaną" wchodził na ekrany widzowie i krytycy spodziewali się kolejnego utworu o okupacji. Tematyka wojenna była wówczas tym, czym obecnie jest kino akcji. Częstotliwość, z jaką pojawiała się w coraz to nowych filmach, stawała się męcząca. Wojciech Has zrobił jednak publiczności niespodziankę. Wprawdzie akcja "Jak być kochaną" toczy się głównie podczas okupacji, ale niemal zupełnie nie dotyczy zbrojnych akcji podziemia i hitlerowskiego terroru. Czas wojny służy tylko za tło poruszającej opowieści o tragicznej, niespełnionej miłości. Felicja - główna bohaterka filmu - jest młodą, początkującą aktorką, zakochaną bez wzajemności w koledze po fachu, Rawiczu. Gdy pada na niego podejrzenie o zabicie volksdeutscha, dziewczyna podejmuje się ukryć go pod swoim dachem. Marzy, że Rawicz mieszkając z nią, odwzajemni jej uczucie. Żeby mieć ukochanego przy sobie, gotowa jest na każde poświęcenie. I rzeczywiście, los wystawi ją kilkakrotnie na bardzo ciężką próbę. Felicja przetrzyma jednak wszystko w nadziei, że Rawicz zostanie z nią także, gdy wojna się skończy. Nie dostrzega, że jej ofiara stała się dla niego ciężarem nie do zniesienia. Nie przypuszcza, że kiedy tylko nadarzy się sposobność, aktor porzuci świadka swych upokorzeń, załamań i upadków.
  Rola Felicji w wykonaniu Barbary Krafftówny została okrzyknięta jedną z największych kreacji kobiecych w dziejach polskiego filmu. Aktorka świetnie oddała skomplikowaną i niebanalną osobowość swojej bohaterki. Mistrzowsko ukazała często sprzeczne uczucia, kierujące jej postępowaniem. Wiarygodnie nakreśliła ewolucję duchową dziewczyny, którą bolesne doświadczenia nauczyły gorzkiej, życiowej mądrości.
  Film "Jak być kochaną" otrzymał "Złote Wrota" dla najlepszego filmu oraz nagrody za scenariusz i kreację Barbary Krafftówny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco w 1963 roku.
 • 11:00 U Pana Boga w ogródku - odc. 9/12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Stasiek Niemotko po 20 latach ...

  Stasiek Niemotko po 20 latach emigracji wraca do ojcowizny - Królowego Mostu. A tam życie płynie spokojnie. Burmistrz pisze wiersze. Chór kościelny próbuje pod dyrekcją Witka, który teraz w ludowości szuka inspiracji, jak kiedyś romantycy. Państwu Bocianom zdarza się wcześniej zamknąć gospodę, bo przecież pieniądze to nie wszystko. Stasiek Niemotko ochoczo zabiera się za remontowanie domu po rodzicach i szukanie żony. Marina Chmiel, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka przybywa do Królowego Mostu, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera. Wreszcie przyda się schowany w sejfie laptop, otrzymany kiedyś za zasługi.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:45 Misja Brazylia - Patronka Brazylii cykl reportaży, reportaż, 2022
  W trakcie pierwszej wizyty apostolskiej ...

  W trakcie pierwszej wizyty apostolskiej w Brazylii św. Jan Paweł II konsekrował bazylikę Matki Bożej w Aparecidzie. Wspólnie z licznie przybyłymi pielgrzymami, odwiedzamy tutejsze centrum ewangelizacyjne. Aparecida to najważniejsze dla Brazylijczyków sanktuarium, które 12 października wypełnia się wiernymi z całego kraju.

 • 13:05 BBC w Jedynce - Serengeti II (Serengeti. Change. (II 2/6)) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Część 2. Coraz bardziej zakłócany ...


  Część 2. Coraz bardziej zakłócany porządek pór roku i towarzyszące mu potężne wezbrania sprowadziły nieszczęście na rodzinę Nalli. Małego Kadogo porwał nurt rzeki. Tylko matka może go ocalić. Nalla próbuje ratować pozostałe młode. Matka chwyta Kadogo, ale tej dwójce wciąż grozi niebezpieczeństwo. W górze rzeki Nalla i jej rodzina prowadzą młode ku płyciźnie. Jedno po drugim ostatecznie zostają uratowane. Nie wszystkie jednak słonice dotarły na brzeg.

 • 14:10 Klan Kennedych - odc. 1 (The Kennedys) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2011
  Ośmioodcinkowy serial ukazujący triumfy i ...
  Ośmioodcinkowy serial ukazujący triumfy i tragedie najpopularniejszej rodziny politycznej w historii Ameryki.
  Gdy Stany Zjednoczone włączają się w II wojnę światową, Joe Kennedy Junior i Jack Kennedy biorą udział
  w działaniach wojennych jako oficerowie marynarki. Jack służy na Pacyfiku jako dowódca torpedowca
  i wraca z wojny z medalem za odwagę. Joe Junior ginie w Europie podczas misji lotniczej w ramach
  Operacji Afrodyta. Ich ojciec, Joe Senior, pragnie, by Jack w przyszłości został prezydentem USA.

  Serial historyczny,
  Aktorzy: Greg Kinnear, Barry Pepper, Katie Holmes, Tom Wilkinson, Diana Hardcastle, Kristin Booth

 • 15:05 Dom - odc. 5/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1980
  Basia Lawinówna trafia do szpitala ...

  Basia Lawinówna trafia do szpitala w Otwocku. Choroba zbliża ją do Andrzeja, który okazuje dziewczynie wiele czułości, a w końcu odważy się zaproponować jej małżeństwo. Los nie szczędzi mu jednak zmartwień. Będąc potajemnie w rodzinnym Sierpuchowie, Talar jest świadkiem zabójstwa młodego ZWM - owca. Oskarżony o popełnieniezbrodni zostaje Wiktor. Andrzej wie, że jego przyjaciel z dawnych lat jest niewinny, usiłuje mu pomóc, lecz niewiele może zdziałać. W sanatorium w Otwocku przypadkiem spotyka dawnego dowódcę. Za dezercję Andrzeja oficer został zdegradowany, przez całe lata żył myślą o zemście. Następny konflikt wywołuje pojawienie się w Warszawie drugiego z braci Talarów. Bronek zyskał sławę bohatera pracy socjalistycznej. Wyrwany ze środowiska wiejskiego, chce użyć życia w stolicy, nic sobie nie robi z braterskich przestróg. Wszystkie niepowodzenia rekompensuje jednak Andrzejowi ślub z Basią. Państwo Lawinowie cieszą się szczęściem córki. Cios spada nieoczekiwanie. Nazajutrz po ślubie przychodzi list z Kanady od Łukasza. Dawny narzeczony Basi żyje.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:35 Komisarz Alex - odc. 251 (seria XX odc. 9) "Ktokolwiek widział" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sąsiadka Bogny, Gabrysia, jest na ...

  Sąsiadka Bogny, Gabrysia, jest na placu zabaw z dwuletnią córeczką, Sarą. Rozmawia przez telefon z mężem, który zapowiada, że wróci z pracy trochę później. Sara nagle znika. Informacja o zaginięciu dziewczynki pojawia się wszędzie, zostaje uruchomiony Child Alert. Młoda kobieta, Idalia, spotyka się z mężem Gabrysi, Maxem. Kłócą się, Idalia odchodzi wzburzona. Kilka godzin później przypadkowy kierowca znajduje jej ciało na parkingu. Bogna zajmuje się Gabrysią, sąsiadka jest roztrzęsiona. Czy ktoś mógłby źle życzyć rodzinie? Gabrysi przychodzi do głowy tylko jedna osoba, była dziewczyna Maxa, Idalia. U Bogny jest teściowa Gabrysi, zaopiekuje się synową. Okazuje się, że na czas śmierci Idalii alibi nie ma ani Max, ani Gabrysia. Max twierdzi, że Idalia to najłagodniejsza osoba, jaką zna. Podczas sekcji Leon odkrywa liczne siniaki na ciele kobiety. Podejrzewa, że mogła spaść ze schodów albo została zrzucona. Trudno stwierdzić, czy to było morderstwo, ale ktoś ją ukrył na parkingu. Czy za zniknięciem małej Sary może stać jej ojciec? Albo była dziewczyna ojca? A może obydwoje? Kto i dlaczego ukrył ciało Idalii? Pytania się mnożą, a tymczasem wciąż trwają poszukiwania zaginionego dziecka. Sochoń podlewa kwiaty, tłumacząc Alexowi, jak i dlaczego trzeba to robić. W parku Alex znajduje butelkę z resztką wody i podlewa rabatkę. Sochoń umawia się na randkę z dziewczyną poznaną w parku, a Bogna z chirurgiem, z którym wcześniej umawiała się Agata. Całą czwórka trafia do tej samej kawiarni, ich ulubionej. Sochoń przygląda się roześmianej Bognie, rozmawiającej z chirurgiem, sam nie może się skupić na tym, co mówi do niego dziewczyna z jego randki. Bogna patrzy na Sochonia, a on na nią.

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5319 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Zatoka szpiegów - odc. 9 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Polacy przygotowują zamach na pancernik ...

  Polacy przygotowują zamach na pancernik Bismarck. Podczas działań zaskakują ich Niemcy dowodzeni przez Kesslera. Anna zauważa, że wśród wrogów jest także Franz. Podejrzewa go o zdradę. Johann wyjaśnia jej, że była to tylko zasłona dymna, która miała uwiarygodnić Franza. Bismarck wpływa do portu. Nie udaje się jednak do basenu, w którym Polacy podłożyli "prawidłowy" ładunek wybuchowy. Okazuje się, że Kessler celowo podał Franzowi błędny numer basenu. Komandor każe aresztować Franza, ale on ucieka, skacząc do morza. Wydaje się, że utonął. Greta jednak odnajduje go w umówionym miejscu. Nie wie jednak, że śledzi ją Kessler, który chce zabić kochanków.

 • 21:20 Lekkoatletyka - Halowe Mistrzostwa Świata Glasgow dz. 3 (Halowe Mistrzostwa Świata Glasgow dz. 3 - sesja wieczorna) , sprawozdanie, , kraj prod.Szwajcaria 2024
 • 23:00 Lekkoatletyka - Halowe Mistrzostwa Świata Glasgow dz. 3 (Halowe Mistrzostwa Świata Glasgow dz. 3 - sesja wieczorna) , sprawozdanie, , kraj prod.Szwajcaria 2024
 • 23:10 Trzy królowe (Queen Bees) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2021
  Romantyczna opowieść utrzymana w lekkim ...

  Romantyczna opowieść utrzymana w lekkim tonie z ważnym i budującym przesłaniem o tym, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń, na walkę o szczęście i miłość. Kiedy zaczyna się prawdziwe życie? – odpowiedź w tej zabawnej komedii jest prosta. Wtedy gdy wydawałoby się, że wszystko mamy już za sobą. Historia ma swój początek w chwili pożaru, który jedna z bohaterek filmu, Helen Wilson, wywołuje w swojej kuchni. Seniorka od śmierci męża mieszka sama, a jej córka od dawna próbuje nakłonić matkę, by ta przeniosła się do domu spokojnej starości. Na próżno. Helen kategorycznie odrzuca takie rozwiązanie. Teraz jednak nie ma wyboru i na czas remontu zniszczonej kuchni, który potrwa przynajmniej miesiąc, zgadza się na tymczasową wyprowadzkę. Trudno jednak zaaklimatyzować się w obcym środowisku. Od razu popada w konflikt z dominującą tu grupką kobiet, którą dowodzi Janet (Jane Curtin). Niebawem nawiązuje bliższe relacje z nowym rezydentem, Danem Simpsonem, ale szybko okazuje się, że jego intencje nie są do końca bezinteresowne. Helen zrywa tę znajomość, by jednak wkrótce zmienić zdanie i przekonać się do zakochanego w niej wdowca.

 • 01:05 Renegaci (Renegades) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja,Niemcy 2017
  Film akcji ze wszystkimi atrybutami ...

  Film akcji ze wszystkimi atrybutami tego gatunku, przepełniony scenamiwidowiskowych eksplozji, mrożących krew zdarzeń i brawurowych pościgów. Filmowy plakat zachęcający do obejrzenia „Renegatów” głosił: 5 komandosów, 300 milionów dolarów w złocie i 1 niewykonalna misja.
  Bohaterowie filmu to członkowie Navy SEALs - sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej, zawsze gotowi do najbardziej niebezpiecznych zadań. Pięciu śmiałków wyrusza do Europy, a ich celem są sztaby złota zrabowane podczas wojny. Wart setek milionów dolarów skarb został zatopiony i od 50 lat spoczywa na dnie bośniackiego jeziora, niemal 50 metrów pod wodą. Sytuacja na miejscu wygląda jeszcze gorzej, niż się spodziewali. Na amerykańskich żołnierzy czyhają hordy płatnych zabójców. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, bo na zakończenie misji mają jedynie kilka godzin.

 • 03:00 Jaka to melodia? - odc. 5319 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 04:00 Tacy byliśmy - Zbigniew Wodecki cykl reportaży, reportaż, 2023
  Serial dokumentalny, którego twórcy śledzą ...

  Serial dokumentalny, którego twórcy śledzą losy największych gwiazd polskiej estrady. W każdym odcinku w nostalgiczny sposób wyjaśniają, jaki wpływ miała twórczość muzycznych idoli na nasze życie oraz na nas samych. Tym razem autorzy przypominają karierę Zbigniewa Wodeckiego, który zaczynał od Bacha, a potem zdobywał miłość szerokiej publiczności takimi przebojami, jak "Pszczółka Maja" i "Chałupy, Welcome to".

 • 04:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv