TVP1 - Program TV na niedzielę 07 kwietnia 2024

 • 05:30 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
 • 06:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 06:55 Słowo na niedzielę - Co jest moje? , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Dziś Ewangelia przynosi doskonale znaną ...

  Dziś Ewangelia przynosi doskonale znaną scenę: św. Tomasz i jego niewiarę. Nim jednak zajmiemy się Tomaszem, zacznijmy od zdania, które pojawia się w pierwszym czytaniu: wierzący, czyli ci, którzy przyjęli prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, nie nazywali swoim tego, co mieli. Odkrycie tego, że Jezus pokonał tę mroczną, straszną i nieodwołalną granicę: śmierć każdego człowieka, pozwala spojrzeć całkiem inaczej na własne życie.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 08:30 Eroica dramat, film fabularny kinowy, 1957
  Jedno z czołowych osiągnięć "szkoły ...

  Jedno z czołowych osiągnięć "szkoły polskiej", będące swoistym rozrachunkiem z mitologizowaniem wojennej przeszłości. Na VIII MFF w Mar del Plata w 1959 r. "Eroica" otrzymała III Nagrodę (za najlepszy film, najlepszy scenariusz i nagrodę FIPRESCI), a wcześniej, w 1958 r. "Syrenę Warszawską" Polskiej Kroniki Filmowej. Film należy do rzadko spotykanego gatunku - składa się z dwóch luźno ze sobą związanych tematycznie nowel. Nowela I: SCHERZO ALLA POLACCA, Nowela II: OSTINATO - LUGUBRE
  Część pierwsza opowiada o warszawskim cwaniaku, który przypadkowo wciągnięty w powstanie warszawskie zdobywa się na czyn bohaterski, choć właściwie niepotrzebny. Gdy wybucha powstanie, Dzidziuś Górkiewicz w popłochu opuszcza stolicę. Jest dobrze zarabiającym handlarzem i nie ma ochoty ginąć. Dociera do żony w Zalesiu. Żona Dzidziusia roztacza przed nim perspektywy spokojnego życia. Tymczasem Górkiewicz ruszony porywem patriotyzmu w ostatniej chwili postanawia wrócić do walczącej Warszawy.
  Akcja drugiego opowiadania rozgrywa się w niemieckim oflagu i po raz pierwszy przedstawiono w niej życie polskich oficerów w obozie jenieckim w czasie ostatniej wojny. Do legendy urasta tu ucieczka por. Zawistowskiego. Tylko najbardziej wtajemniczeni wiedzą, że cały czas jest on w obozie - ukryty w przewodzie wentylacyjnym. Mimo starań i opieki kolegów bohater umiera - z zimna i samotności. A wszystko po to, by zachować legendę, która podtrzymywała na duchu wszystkich stłoczonych w obozie żołnierzy.
  "Eroica" to nie pierwszy przykład współpracy scenarzysty Jerzego Stefana Stawińskiego i reżysera Andrzeja Munka. Wcześniej zrealizowali film "Człowiek na torach". Po wielu samodzielnych sukcesach - Stawiński jest m.in autorem scenariusza do filmu "Kanał", a Munk zdobył wiele nagród w dziedzinie filmu dokumentalnego - ich drogi spotkały się w "Eroice". W filmie tym swoją uwagę skupili na temacie bohaterstwa. W obu nowelach przedstawili bohaterstwo, które właściwie nie przyniosło żadnego konkretnego sukcesu, ale od niego ważniejsze dla autorów stały się pobudki psychiczne kierujące postępowaniem ludzi w trudnych momentach. W ten sposób przedstawili różnorodność charakterów, bogactwo ludzkich typów - studium psychologiczne bohaterów. Film prawie całkowicie zrealizowany został w plenerach, głównie w Warszawie, w Bukowinie i na Śląsku. Jest to także pierwszy polski film szerokoekranowy. • 10:00 Transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2024
 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Regina Coeli (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:45 Misja Brazylia - Rezerwat Indian cykl reportaży, reportaż, 2022
  W kolejnym odcinku Misji w ...

  W kolejnym odcinku Misji w Brazylii odwiedzamy rezerwat Indian na terenie mariańskiej parafii w Manoel Ribas. Msza święta odprawiana przez polskiego misjonarza ma w tym miejscu bardzo szczególny charakter. Centrum społeczności Indian stanowi licząca ośmiuset uczniów szkoła. To szczególnie ważna placówka służąca podtrzymaniu indiańskiej tożsamości, języka i kultury.

 • 13:05 BBC w Jedynce - Serengeti II (Serengeti. Reckoning. (II 6/6)) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  W tej krainie o życiu ...

  W tej krainie o życiu często decydują działania innych. Takie chwile przesądzają o naszym losie. Codziennie wielkie stada wędrują daleko, by ugasić pragnienie. Wśród nich znajduje się samiec gnu wciąż nieświadomy zagrożenia, jakie czai się pod wodą. Młody samiec ucieka. Nie wszyscy mogą to zrobić. W tak wielkim zamieszaniu matki i ich młode muszą pozostać razem. Samiec gnu przetrwał ciężki test. Odnalazł też swoją matkę. Shani i jej źrebię też mają to już za sobą. Ale rzeka wciąż przyzywa. Zwierzęta czeka wielka próba. Zbliża się przeprawa przez rzekę. Tamu, młody samiec gazeli, zdążył już doświadczyć najgorszego. Lwy o czarnych grzywach zabiły jego matkę. Za towarzystwo służą mu dziś tylko zwierzęta mijane po drodze.

 • 14:10 Klan Kennedych - odc. 5 (The Kennedys) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2011
  Napięcia na tle rasowym w ...

  Napięcia na tle rasowym w południowych stanach USA przybierają na sile, gdy ciemnoskóry James Meredith próbuje rozpocząć studia na Uniwersytecie Stanu Missisipi. Aby stłumić rozruchy i uspokoić sytuację, Jack jest zmuszony wysłać do akcji Gwardię Narodową. Joe Senior przechodzi rozległy udar, którego skutkiem jest utrata mowy i niepełnosprawność ruchowa.

 • 15:05 Dom - odc. 9/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Siostra Wiktora, Jadźka, przynosi z ...

  Siostra Wiktora, Jadźka, przynosi z więzienia wiadomość, że Łukasz i Wiktor sądzą, iż siedzą przez Andrzeja. To niesłuszne oskarżenie załamuje go. W przetrwaniu trudnych chwil pomaga mu zakochana w nim Ewa. Doktor Kazanowicz, nie mogąc dłużej patrzeć na męki swojego psa, strzela do niego. Milicja udowadnia, iż z tego pistoletu został zastrzelony były kapo obozu koncentracyjnego, Erwin Szulc. Lokatorzy kamienicy przy ul. Złotej organizują obronę doktora. Mecenas, były więzień obozu, odnosi sukces i Kazanowicz może wrócić do domu. W FSO sporym echem odbijają się wydarzenia czerwca 1956 w Poznaniu.


 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:35 Komisarz Alex - odc. 256 (seria XXI odc. 1) "W potrzasku" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Agata i Kasia idą na ...

  Agata i Kasia idą na ściankę wspinaczkową. Kasia przed wejściem do klubu dostaje wiadomość musi zająć się podopiecznym fundacji. Agata wchodzi z koleżanką, Arletą. Agata wspina się, jest w tym świetna. Nagle ktoś spada. To Arleta. Wygląda to na wypadek, ale Agacie sytuacja nie daje spokoju, na końcu liny zabezpieczającej nie było węzła. Ktoś musiał przy nim majstrować. Arleta to spokojna dziewczyna, pracowniczka banku. Podejrzany jest jej narzeczony oraz jego była dziewczyna. Okazuje się, że tego dnia rozpoczął pracę nowy pracownik, który po wypadku zniknął. To on zabezpieczał ofiarę. Poszukiwania pracownika. Gutek i Sochoń mają emocjonalny stosunek do śledztwa: przecież Kasia miała być tego dnia w klubie. Dzięki właścicielowi klubu znajdują pracownika. Pracownik przyznaje, że ktoś go opłacił, żeby uszkodził osobę, z którą przyjdzie Agata. Nie chciał zabić, jest przerażony.
  Tymczasem jeden z aresztowanych w klubie podejrzanych grozi Gutkowi zemstą. Policjant się tym nie przyjmuje. Taka specyfika nie on pierwszy, nie ostatni. Sprawa się komplikuje, kiedy zatrzymany ucieka. Kasia otrzymuje głuche telefony. Ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. Mówi o tym Gutkowi, chociaż nie bardzo tym się przejmuje. Gutek sprawdza numer to telefon na kartę, dane właściciela nie do namierzenia.
  Sochoń spotyka dawnego znajomego z Nowego Targu. To Brat faceta, którego wsadził za podwójne zabójstwo. Tamten się powiesił w celi. Brat obwinia o to Sochonia.
  Pod koniec odcinka ktoś wciąga Kasię do furgonetki.

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5351 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają uczestnicy ...

  Na cel charytatywny grają uczestnicy "Sanatorium miłości": Piotr Hubert Langfort, Krystyna Wolfart, Józef Raciniewski. Miłość jest jednym z najbardziej złożonych i jednocześnie najpiękniejszych ludzkich uczuć! Istnieje wiele teorii dotyczących miłości i chociaż psychologowie są zgodni, że jest ona kluczową emocją, to nadal nie są pewni, jak i dlaczego do niej dochodzi. Czy miłość posiada wiek, a może jest ponadczasowa? Na te i inne pytania odpowiedzą wspaniali goście tego odcinka specjalnego Jaka to melodia - kochliwi rezydenci "Sanatorium miłości". Piotr Hubert Langfort - okrzyknięto go Królem turnusu, gwiazda czwartej edycji "Sanatorium miłości", uczestnik "The Voice Senior"; Krystyna Wolfart - mieszkała we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych, serce kazało jej jednak wrócić do Polski. Energiczna seniorka z Podlasia, gwiazda trzeciej edycji "Sanatorium miłości"; Józef Raciniewski - uwielbia dansingi, gra na akordeonie, saksofonie, klarnecie i gitarze. Król turnusu piątej edycji "Sanatorium miłości".

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:00 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Matylda - odc. 6 serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, 2024
  Boden zgłasza w cyrkule porwanie ...

  Boden zgłasza w cyrkule porwanie syna i rzuca od razu oskarżenia pod adresem Rubina. Szef policji nie daje wiary jego słowom - szybko okazuje się, że jest przekupiony przez Żabińskiego. Matylda przeżywa niedokończony ślub z Robertem i porwanie Maciusia. Helena uważa, że zarówno ona, jak i Boden są skompromitowani i obawia się, że oferta Rubina jest już nieaktualna. Rubin z kolei mści się na Adzie za to, że dziewczyna zgodziła się być świadkową na ślubie Matyldy i Bodena. Tymczasem chata Alojzowej staje w płomieniach, Ada i jej matka tracą cały dobytek. Przygarnia je Wicher, który z miejsca zabiera się za zbiórkę drewna na nowy dom. W lesie zjawiają się jednak ludzie Rubina i ogłaszają, że od tej pory zabieranie drewna z lasu jest zabronione. Wicher nie zamierza się z tym pogodzić i pisze skargę do sądu w Lublinie. Wiadomość o tym - poprzez Sokołowa - szybko dociera do Rubina, ale wywołuje tylko jego wesołość. Wicher i inni chłopi z folwarku z powrotem przyjeżdżają do lasu po drewno i znowu stają im na przeszkodzie ludzie Rubina z Żabińskim na czele. Wywiązuje się bójka, z której Wicher wychodzi dotkliwie pobity, a Adę oraz drewno rekwirują ludzie Rubina. Następnie Żabiński zamyka Adę w pałacowym lochu. Z kolei Matylda odwiedza Roberta, ale widzi, że ukochany myśli teraz tylko o odzyskaniu syna. Izabella słyszy, że Rubin rozmawia z Walkiem na temat syna Bodena i natychmiast daje o tym znać Bodenowi. Ten rusza za Walkiem i trafia do nieczynnego młyna, gdzie przetrzymywany jest Maciuś. Witold nie ma ochoty na wizytę u Rubina, zamiast niego z Heleną i Aleksandrą jedzie Adam. A Wicher nie odpuszcza i zbiera chłopów do kolejnej potyczki z Rubinem - tym razem chodzi mu przede wszystkim o uwolnienie Ady. Podczas koncertu fortepianowego Michała, Adam przekazuje Izabelli liścik z prośbą o spotkanie. Żona Rubina reaguje na tę wiadomość przychylnie. Kiedy Matylda wraca z biblioteki, słyszy wołanie o pomoc. Schodzi do piwnicy i widzi Adę uwięzioną w lochu. Chłopi ruszają na pałac wywołując panikę wśród jego mieszkańców i gości. Rubin i jego towarzysze sięgają po broń palną, która daje im przewagę nad chłopami. Matylda, nie chcąc dopuścić do rozlewu krwi, staje pomiędzy obiema stronami. Prosi, żeby Rubin wypuścił Adę i Maciusia, a ona w zamian zrobi co zechce. Rubin każe jej przysiąc, że wyjdzie za Michała. Widzi to Boden, który właśnie jedzie z Maciusiem w stronę pałacu.

 • 20:55 Samorządowy Wieczór Wyborczy 2024 program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 22:00 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 5 reality show, reality show, 2024
  W odcinku 5 zobaczymy efekt ...

  W odcinku 5 zobaczymy efekt wypełnianej wieczorem ankiety, której wyniki zmienią dotychczasowy układ par. Nie obędzie się bez konfliktów, wybory zaskoczą wielu. Ankieta rozdzieli nawet Tadeusza i Janinę. Podczas plenerowego spotkania grupy, Marta nieśmiało zapyta o plany związane z balem finałowym. Okaże się, że wyobrażenia niektórych o potencjalnych partnerach na balu są dalekie od rzeczywistości. Wizyta w sklepie z używaną odzieżą w nowych parach. To będzie dopiero zabawa - ubrać kogoś, kogo niekoniecznie się lubi. W ciągu dnia pełnego niespodzianek także spotkania miłe i te mniej miłe. Małgorzaty wrogość wobec Andrzeja zaskoczy wszystkich. A Majka będzie się starała wpłynąć na spotkaniu na zachowanie Zygmunta. Marta do rozmowy jeden na jeden zaprosi Majkę. I to okaże się przełomowe. Randka Tadeusza z Marią także, bo mimo pokus pozostanie wierny swojemu pierwszemu wyborowi. Gościem specjalnym odcinka będzie Edyta Herbuś, która poprowadzi kuracjuszy po czerwonym dywanie.

 • 22:55 Sanatorium miłości. Kulisy programu - sezon 6 odc. /5 / felieton, felieton, 2024
  Cykl poświęcony kulisom powstawania programu ...

  Cykl poświęcony kulisom powstawania programu "Sanatorium miłości".

 • 23:05 Podwójne kłopoty (Troji zivot) komedia, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechy 2018
  Akcja tej komedii rozgrywa się ...

  Akcja tej komedii rozgrywa się współcześnie. Bohaterem jest młody mężczyzna, który udaje przed bliskimi mu kobietami, że pracuje w innym mieście. W rzeczywistości ten sprytny wybieg służy mu do zatajenia prawdy o swoim podwójnym życiu. Okazuje się bowiem, że ów mężczyzna ma dwie sympatie, które równie gorąco zapewnia, że są tymi jedynymi w jego sercu. Marek, bo tak ma na imię bohater filmu, czaruje, oszukuje, mieszka na zmianę raz z jedną, raz z drugą dziewczyną, co udaje mu się świetnie ukrywać, nie wzbudzając żadnych podejrzeń u oszukiwanych partnerek. Do czasu. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy pewnego ranka po całonocnej imprezie Marek budzi się w złym mieszkaniu. Kłamstwo wychodzi w końcu na jaw. Kobiety poznają się i postanawiają zamienić życie niewiernego ukochanego w istne piekło. • 00:40 Sicario (SICARIO) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2015
  Film otrzymał 3 nominacje do ...

  Film otrzymał 3 nominacje do nagrody Oscara w kategoriach: najlepsze zdjęcia, muzyka, montaż dźwięku. Trzymająca w napięciu do ostatniej sceny opowieść o grupie specjalnej rozpracowującej meksykański kartel narkotykowy. Główną bohaterką jest młoda agentka Kate Macer, która nie zawaha się podjąć niebezpieczną walkę z bezwzględnymi mafiosami, za co ostatecznie będzie musiała zapłacić wysoką cenę. Kate ma wziąć udział w ściśle tajnej operacji CIA mającej na celu pojmanie samego szefa kartelu. Akcją dowodzi Matt Graver, stopniowo wprowadzający ją w szczegóły operacji. Młoda agentka poznaje najbardziej mroczne tajemnice przestępczego świata, gdzie nie ma żadnych zasad i reguł. Zostaje wystawiona na ciężką próbę za sprawą zagadkowego "konsultanta" meksykańskiego pochodzenia, współpracownika CIA Alejandro Gillicka, który okaże się podwójnym agentem. Grupa operacyjna, w skład której wchodzą żołnierze elitarnej amerykańskiej formacji Delta Force, służby agencji federalnej oraz agenci CIA, wyrusza z misją specjalną do Meksyku.
  (SICARIO)

 • 02:55 Jaka to melodia? - odc. 5351 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają uczestnicy ...

  Na cel charytatywny grają uczestnicy "Sanatorium miłości": Piotr Hubert Langfort, Krystyna Wolfart, Józef Raciniewski. Miłość jest jednym z najbardziej złożonych i jednocześnie najpiękniejszych ludzkich uczuć! Istnieje wiele teorii dotyczących miłości i chociaż psychologowie są zgodni, że jest ona kluczową emocją, to nadal nie są pewni, jak i dlaczego do niej dochodzi. Czy miłość posiada wiek, a może jest ponadczasowa? Na te i inne pytania odpowiedzą wspaniali goście tego odcinka specjalnego Jaka to melodia - kochliwi rezydenci "Sanatorium miłości". Piotr Hubert Langfort - okrzyknięto go Królem turnusu, gwiazda czwartej edycji "Sanatorium miłości", uczestnik "The Voice Senior"; Krystyna Wolfart - mieszkała we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych, serce kazało jej jednak wrócić do Polski. Energiczna seniorka z Podlasia, gwiazda trzeciej edycji "Sanatorium miłości"; Józef Raciniewski - uwielbia dansingi, gra na akordeonie, saksofonie, klarnecie i gitarze. Król turnusu piątej edycji "Sanatorium miłości".

 • 03:50 Królowa: Władczyni i Matka (The Queen: Monarch and Mother) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2022
  Film dokumentalny o Królowej Elżbiecie ...

  Film dokumentalny o Królowej Elżbiecie - zmarłej 08.09.2022 r. w Balmoral. Film o wspaniałej kobiecie, żonie, matce, monarchini. Film - nekrolog. Elżbieta II była najdłużej panującą władczynią Wielkiej Brytanii. Żyła blisko sto lat, pobiła wszelkie rekordy monarchii i nadała nowy wymiar roli królowej. Oto opowieść o tym, jak królowa musiała godzić sprzeczne role władczyni, matki i głowy rodu.
  Usłyszymy historie opowiedziane przez osoby, które ją dobrze znały, autorów królewskich biografii, historyków, dziennikarzy i przyjaciół. Najdłużej panujący monarcha brytyjski wcale nie miał być królową. Gdy urodziła się w 1926 - tym roku, jej ojciec, Książę Yorku, był drugi w kolejności do objęcia tronu. Jej dziadek, król Jerzy V przewodził Imperium Brytyjskiemu, a władza spoczywała w rękach mężczyzn. Elżbieta odziedziczyła po matce zdecydowanie, poznała też, że bycie miłym daje pewną władzę. Silny wpływ na młodą księżniczkę miała także jej guwernantka, Marion Crawford. Elżbieta nie otrzymała wykształcenia odpowiedniego dla władcy, bo nie spodziewano się, że zostanie królową. Wszystko odmienił rok 1936. W styczniu zmarł Jerzy V. Królem został jej wuj, Edward VIII, abdykował jednak po jedenastu miesiącach, by poślubić amerykańską rozwódkę, Wallis Simpson. Nowym królem został więc ojciec Elżbiety. Kiedy zmarł, Elżbieta została królową w wieku zaledwie 25 lat. Gdy wyszła z samolotu lecącego z Kenii, przywitał ją premier Winston Churchill i gabinet w całości złożony z mężczyzn. Długoletnie panowanie królowej poświęcone było w całości służbie dla kraju. Królowa żyła w czasie drugiej wojny światowej, w czasie lądowania człowieka na Księżycu i w czasach rewolucji cyfrowej. Miała 90 lat, gdy zamieściła swojego pierwszego tweeta. Dla młodych i starych królowa jest przykładem ciągłości, trwałości i pewności. W czasie swojego panowania królowa była źródłem inspiracji dla kobiet jej pokolenia. Brytyjczycy mówią, że przyniosła im coś więcej, niż można by oczekiwać, była obiektem ogólnoświatowej fascynacji i nigdy nie zawiodła rodaków, pełniąc swoją służbę dla kraju.

 • 04:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv