TVP1 - Program TV na niedzielę 07 lipca 2024

 • 05:30 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
 • 06:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 06:55 Słowo na niedzielę - Żywe rzeźby i mieszkańcy Nazaretu , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Ludzie w synagodze w Nazarecie ...

  Ludzie w synagodze w Nazarecie słuchając Jezusa, którego znali z dawnych lat (bo przecież dorastał między nimi), dziwią się niezmiernie. To zdziwienie wywołuje w nich lawinę pytań: skąd On to ma? Jak to możliwe, że jest taki mądry? Czy to nie jest ten zwykły Jezus? Te pytania są o tyle znaczące, że zadający je nie czekają na odpowiedź. Od razu decydują się ocenić całą sytuację. Wyciągają wnioski - bardzo pochopne i bardzo błędne, które będą miały poważne konsekwencje: Jezus nie zdziała tam żadnego cudu. A przecież wystarczyło poczekać, może ochłonąć, porozmawiać z samym Jezusem.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2024
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 333 Praga Północ magazyn, magazyn, 2024
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

 • 09:10 Dwie Joasie komedia, film fabularny telewizyjny, 1935
  Oglądane po przeszło pół wieku ...

  Oglądane po przeszło pół wieku przedwojenne komedie, mimo często prostych fabuł i niewyszukanych dowcipów, mają swoisty urok. Problemy w nich przedstawiane, snute intrygi, sceneria, kostiumy, sposób mówienia wzbudzają w nas uśmiech sympatii. Tak jest również w przypadku filmu Mieczysława Krawicza "Dwie Joasie". Reżyser należał do najpracowitszych twórców lat trzydziestych. W swoim dorobku ma m.in. filmy "Grzeszna miłość" zrealizowany wespół ze Zbigniewem Gniazdowskim, "Szlakiem hańby" (współautor - Alfred Niemirski), "Ułani, ułani, chłopcy malowani", "Każdemu wolno kochać" (współautor Janusz Warnecki), "Szpieg w masce", "Jadzia", "Jego wielka miłość" (współautorka Stanisława Perzanowska), "Dyplomatyczna żona" (współautor Carl Boese), "Niedorajda", "Skłamałam".
  "Dwie Joasie" to historia sympatycznej maszynistki Joasi, panny sumiennej i wzorowej pracownicy. Mimo tak wielu zalet bohaterka ciągle traci posadę. Nie znosi bowiem zalotów kolejnych szefów. Kiedy jest już zupełnie zdesperowana, wpada na szatański pomysł. Z powabnej panienki zmienia się w rozczochraną okularnicę sądząc, że w ten sposób pozbędzie się natrętnych adoratorów i zazna spokoju w pracy. Tymczasem role się odwracają i to właśnie Joasia zakochuje się w swoim szefie, mecenasie Robercie Rostalskim, który, niestety, ma już przyjaciółkę. Joasia postanawia pójść na Bal Mody, na którym członkiem jury jest mecenas. Pożycza szałową suknię i staje się sensacją balu. Jednogłośnie zostaje wybrana Królową Mody i podbija serce swojego szefa.


 • 10:55 Janosik - odc. 13/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Janosik decyduje się na ożenek ...

  Janosik decyduje się na ożenek z Maryną. Szczęśliwa para bierze ślub. Niespodziewanie kościół otaczają oddziały wojska. Janosik i jego zbójnicy zostają skazani na śmierć. Świadkiem egzekucji jest młody góral, który postanawia podjąć dzieło tatrzańskiego zbójnika.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:45 Biblioteka mądrości - Polska cykl reportaży, reportaż, 2023
 • 13:05 BBC w Jedynce - Kamery wśród zwierząt, seria 2 (Animals with Cameras. Australia (II 2/2)) , film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Miniseria dokumentalna, składająca się z ...

  Miniseria dokumentalna, składająca się z dwóch odcinków, w których znany nam Gordon Buchanan i jego zespół wracają do sprawdzonego sposobu podglądania przyrody od środka. Wyposażą kolejne dzikie stworzenie w kamery. Korzystając z dyskretnych i lekkich urządzeń, zwierzęta z kamerami ujawniają nowe zachowanie istot dużych i małych. Poznamy tajemnicze życie rekinów, orków i żółwi. Odkryjemy ciekawy świat diabłów tasmańskich i kangurów. I wzbijemy się w powietrze z latającymi stworzeniami i eskadrą głuptaków. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć zwierzęta.
  W tym odcinku odwiedzamy Australię. Czy wieczorna aktywność koali kłóci się z ich sennym trybem życia za dnia? Czy kangury przetrwają urbanizację środowiska? Co skłoniło 20 tysięcy nietoperzy do życia w mieście? Na wschodnim wybrzeżu kraju, wśród wysokich drzew stanu Queensland żyją jedne z najbardziej znanych zwierząt Australii. Słyną one z apetytu na liście eukaliptusa i z drzemek w upalne dni. To właśnie koale, które wyspecjalizowanymi pazurami wczepiają się w korę drzew na wysokości nawet 30 metrów. Doskonały węch pozwala im wyszukiwać najświeższe liście. Nakrapiane pośladki zapewniają kamuflaż. Są na tyle twarde, że zwierzę może bez trudu usadowić się w rozwidleniach gałęzi, gdzie śpi do 20 godzin dziennie. Charakterystyczna poza nie jest oznaką umiłowania drzew. Kora drzew może mieć temperaturę nawet o 5 stopni niższą od temperatury powietrza, która latem sięga tu 40 stopni Celsjusza. Obejmując drzewo zwierzę chłodzi się.

 • 14:10 Ogniem i mieczem - odc. 3/4{PL} serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2000
  Skrzetuski z Wołodyjowskim i Podbipiętą ...

  Skrzetuski z Wołodyjowskim i Podbipiętą spotykają Zagłobę uciekającego w chłopskim przebraniu spod Baru. W zdobytym przez Kozaków zamku Bohun odnajduje Helenę. Ranną wywozi do Czarciego Jaru, gdzie mieszka zaprzyjaźniona z nim czarownica Horpyna. Sam zaś wyrusza na wojnę. Tymczasem Skrzetuski dzieli swój oddział na cztery podjazdy. Komendę nad jednym z nich obejmuje Zagłoba. Niestety, wkrótce dają o sobie znać przywary pana Onufrego. Świeżo upieczony dowódca upija się na chłopskim weselu i traci kontakt z rzeczywistością. Budzi się przywiązany "w kij" do własnej szabli i wrzucony przez Bohuna do chlewu. Fortuna wszakże mu sprzyja. Ponownie z odsieczą przychodzi Wołodyjowski. Dochodzi do pojedynku między "małym rycerzem" a Bohunem, podczas którego watażka zostaje ranny. Opiekujący się poszkodowanym Rzędzian uzyskuje informację o miejscu ukrycia Heleny.

 • 15:15 Dom - odc. 21/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2000
  W mieszkaniu Jasińskich odbywa się ...


  W mieszkaniu Jasińskich odbywa się wesele Lidki i Szczepana. Taksówkę po zmarłym starym Lermaszewskim dziedziczy wuj Henia z prowincji. Ciągle zazdrosny o żonę Henio postanawia ją śledzić. W efekcie przekonuje się, że Danusia w tajemnicy chodzi na lekcje tańca. Dozorca Prokop organizuje w swojej stróżówce dystrybucję pochodzącego ze wsi mięsa. Kajtek Talar poznaje Majkę, przygotowującą się do egzaminów na studia. Zafascynowany dziewczyną wdaje się w szarpaninę z docentem, który próbuje ją napastować. W konsekwencji musi pożegnać się z uczelnią. Jak na złość niebawem między młodymi dochodzi do kłótni i rozstania. Zdecydowanie gorzej wychodzi na tym Kajtek. Stracił studia i dziewczynę, do Majki zaś przyjechał dawny narzeczony, odbywający staż lekarski w USA. Martyna Stroynowska kontynuuje związek z fotografem Adamem. Jej córka Beata razem z Mietkiem Pocięgło maluje czerwoną farbą ręce Dzierżyńskiego na portrecie w muzeum Lenina. Gdyby nie ojciec poseł, milicja nie puściłaby jej tego płazem.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:35 Komisarz Alex serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  "Komisarz Alex" jest polską wersją ...

  "Komisarz Alex" jest polską wersją popularnego na całym świecie austriacko - niemiecko - włoskiego serialu kryminalnego "Kommissar Rex", emitowanego z powodzeniem od 1994 roku. Akcja naszej wersji serialu toczy się w Łodzi i skupia wokół pracowników wydziału kryminalnego policji, któremu przewodzi komisarz Piotr Górski. • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5284 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Młoda Wiktoria (Young Victoria, The) film kostiumowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2009
  Fabularyzowana opowieść o młodzieńczych latach ...

  Fabularyzowana opowieść o młodzieńczych latach i początkach panowania królowej Wiktorii oraz o jej małżeństwie z księciem Albertem. Julian Fellowes (Oscar za scenariusz do "Gosford Park"oraz Emmy za scenariusz do serialu "Downton Abbey"), jako autor scenariusza "Młodej Wiktorii" starał się wiernie odtworzyć historyczne fakty. Zatrudniono konsultanta historycznego Alastaira Bruce'a, z dbałością o szczegóły wykonano również stroje z epoki, nad czym czuwała znana kostiumolog Sandy Powell, zdobywczyni trzech Oscarów ("Zakochany Szekspir", "Aviator" i właśnie "Młoda Wiktoria"). Zdjęcia były kręcone w różnych miejscach znanych z historii Anglii. Mimo wielkiego zaangażowania twórców filmu, nie obyło się jednak bez krytycznych uwag na temat wielu historycznych nieścisłości.
  Okres panowania królowej Wiktorii przypada na lata 1837 - 1901 i przeszedł do historii jako "epoka wiktoriańska". Gdy miała 8 miesięcy zmarł jej ojciec, gdy skończyła 11 lat, dokonał swych dni jej stryj król, Jerzy IV, pozostawiając tron księciu Clarence, który został królem Wilhelmem IV. Nie miał on legalnego potomka, następczynią była więc Wiktoria. Młoda dziewczyna musiała stawić czoło matce oraz jej agresywnemu mężowi, Sir Johnowi Conroyowi, który chciał władzy dla siebie i żony, zmuszając Wiktorię do podpisania dokumentów, stwierdzających na czas jej niepełnoletności regencję matki. Miesiąc po jej 18. urodzinach król Wilhelm IV zmarł. Koronacja Wiktorii odbyła się w 1838 r. Została królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Od samego początku panowania była niezależna. Potrafiła odseparować się od matki oraz jej nieprzychylnego małżonka. Wierzyła, że teraz może zdobyć wszystko. W końcu sama zaproponowała małżeństwo księciu Albertowi. Po narodzinach ich pierwszego dziecka, ociepliły się relacje Wiktorii z jej matką.
  (THE YOUNG VICTORIA)

 • 22:10 Gra na Maksa s.III - /10/ Strefa skorpiona serial TVP, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  W drużynie, jak i w ...

  W drużynie, jak i w każdym domu, liczy się przede wszystkim dobra energia. W jej poszukiwaniu pomoże naszej parze uduchowiona sąsiadka. W ruch pójdą różdżki, wahadełka i horoskopy. Przed nami odcinek w klimacie znaków zodiaku.

 • 22:20 Rolnik szuka żony seria 10 - /8/ reality show, reality show, 2023
  Program o prawdziwych ludziach, ich ...

  Program o prawdziwych ludziach, ich życiu i miłości rodzącej się w pięknych okolicznościach przyrody. W programie biorą udział rolnicy i rolniczki, którym do szczęścia brakuje tylko jednego - ukochanej osoby. Kandydaci, którzy pragną związać się z bohaterami programu, piszą do nich listy. Wybrane osoby spędzą z rolnikami tydzień na gospodarstwie, poznając uroki wiejskiego życia i towarzysząc im w codziennych obowiązkach. Towarzyszymy bohaterom w codziennym życiu na gospodarstwie. Podczas tych dni każda wybranych osób ma możliwość nie tylko przekonania się, jak w rzeczywistości wygląda życie na wsi, ale także odbycia z rolnikiem randki, podczas której w rozmowie sam na sam mają okazję poruszyć poważniejsze tematy i przekonać się, czy kierują się podobnymi wartościami. Czas ten ma służyć przede wszystkim lepszemu poznaniu się.

 • 23:25 Wakacyjna terapia (Larguees) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja 2018
  Siostry Rose i Alice różnią ...

  Siostry Rose i Alice różnią się pod wieloma względami, ale zawsze trzymają się razem, gdy chodzi o ich rodzicielkę, Francoise. A ta właśnie znalazła się na zakręcie drogi życiowej i nie umie sobie poradzić z problemami. Francoise bardzo przeżywa rozstanie z mężem, który porzucił ją dla młodszej partnerki. Rose i Alice natychmiast spieszą jej z pomocą. Akurat wypadają 60. urodziny matki, więc postanawiają zorganizować babski wypad. Zabierają rodzicielkę na wyspę Reunion, by choć na chwilę zapomniała o sercowych kłopotach. Rose wymyśla specjalną terapię dla matki, co doprowadza do sporych komplikacji.

 • 01:10 Rambo: Ostatnia krew (Rambo: Last Blood) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2019
  Filmy z serii "Rambo" to ...

  Filmy z serii "Rambo" to klasyka kina akcji, a także ogromny sukces wizerunkowy i komercyjny w karierze słynnego odtwórcy weterana wojny wietnamskiej Sylvestra Stallone’a, znanego wcześniej jako nie mniej popularny "Rocky". Stallone pokazał się od najlepszej strony jako niepokonany bohater, wzór męskich cnót, odważny, silny, a przy tym sprawiedliwy i lojalny wobec przyjaciół. Po "Rambo: Pierwsza krew" (1982) na fali tej popularności powstawały kolejne filmy "Rambo II" (1985), "Rambo III" (1988), "John Rambo" (2008) i wreszcie "Rambo: Ostatnia krew" (2019). W "... Ostatniej krwi" John Rambo zmienił się bardzo. Zestarzał się, zbyt często sięga po mocne trunki, pędzi bezczynny żywot na ranczu w Arizonie, które odziedziczył po ojcu. W alkoholu szuka ucieczki od bolesnych wspomnień z Wietnamu, od natrętnych myśli o kolejnych misjach i utracie wielu bliskich mu ludzi, których nie udało się uratować. Wszystko jednak znowu się zmienia w życiu Rambo, gdy dochodzi do porwania córki jego przyjaciółki. Po raz kolejny będzie musiał stanąć do walki. Tym razem ma wyjątkowo perfidnych przeciwników. To ludzie mafii, wykonujący najgorsze zadania dla swoich mocodawców, którzy czerpią krociowe zyski z handlu młodymi kobietami. Próba odbicia dziewczyny oznacza wypowiedzenie wojny armii bezwzględnych najemników. Ale dla Johna Rambo nie ma żadnych granic, zrobi wszystko, by ratować córkę przyjaciółki. Gdy przeciwnicy zrozumieją, że najtrudniejszym przeciwnikiem jest ten, kto nie ma nic do stracenia, nie będzie już odwrotu. John Rambo nie okazuje litości i nigdy nie daje za wygraną. Będzie walczył do "ostatniej krwi".

 • 03:00 Wszystko będzie dobrze dramat obyczajowy, film fabularny kinowy, 2007
  "Wszystko będzie dobrze" to skłaniająca ...

  "Wszystko będzie dobrze" to skłaniająca do przemyśleń nad życiem, nietuzinkowa opowieść o przyjaźni, synowskiej miłości i wielkiej determinacji. Przyjęty przychylnie przez krytykę film Tomasza Wiszniewskiego, twórcy "Kanalii", został obsypany nagrodami: w 2007 r. na festiwalu w Gdyni za reżyserię, muzykę i za pierwszoplanową rolę męską dla znakomitego Roberta Więckiewicza. Za świetną kreację aktor otrzymał ponadto w 2008 r. nagrody na festiwalach we Wrześni i portugalskim Setubalu oraz Polską Nagrodę Filmową. Prestiżowy Orzeł został wręczony w tymże roku również za najlepszy montaż i scenografię. Na ekranie królują Robert Więckiewicz jako wuefista z problemem alkoholowym i debiutujący w filmie Adam Werstak jako jego uczeń pochodzący z patologicznej rodziny, dla którego udział w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych może być szansą na lepszą przyszłość. Tymczasem okazuje się, że dla chłopca istnieje w życiu coś ważniejszego niż sukcesy i kariera sportowa: zdrowie i honor matki. Kobieta jest ciężko chora, właściwie jedynym ratunkiem może być już tylko cud. Dwunastoletni Paweł modli się żarliwie do Matki Bożej o uzdrowienie rodzicielki. Obawia się jednak, że ta prośba nie zostanie wysłuchana. Jego matka bowiem zgrzeszyła, zaklinając się, że jeżeli mąż alkoholik przekręci się, ona pójdzie na kolanach do Częstochowy. Nigdy nie spełniła obietnicy, chociaż znienawidzony przez rodzinę mężczyzna, który dręczył żonę i synów, przed dwoma laty zmarł. Paweł postanawia więc wyrównać rachunki i w zastępie swojej matki udać się na Jasną Górę. Mieszkająca w niewielkiej nadmorskiej miejscowości rodzina Kwiatkowskich klepie biedę. Złożona chorobą Zofia prawie w ogóle nie wstaje z łóżka. Jej dwaj synowie, młodszy Paweł i nieco starszy, upośledzony Piotrek (efekt bijatyk ojca alkoholika) wyręczają we wszystkim matkę. Jako jedyny pełnosprawny członek rodziny, Paweł bierze na siebie całą odpowiedzialność. Na jego głowie są domowe sprawy. To on kontaktuje się z lekarzem, pytając o stan zdrowia matki, chodzi do apteki i martwi się brakiem pieniędzy na wykup leków. Tym samym chłopiec zaniedbuje naukę, grożą mu poprawki z kilku przedmiotów. Nie przykłada się też do treningów, choć ma szansę wyjechać na ważne zawody do Berlina. Powinien trenować biegi pod okiem wuefisty Andrzeja, który za dobre wyniki w sporcie obiecuje mu jeszcze załatwić egzaminy poprawkowe. Tymczasem chłopiec przejmuje się losem rodziny, sen z powiek spędza mu przede wszystkim niezałatwiona sprawa z Matką Bożą. Pewnego dnia znika wraz z Piotrkiem z domu, zostawiwszy wiadomość, że wyruszają do Częstochowy. Przerażona matka powiadamia policję i w efekcie pielgrzymi zostają zawróceni z drogi. Ale Paweł nie daje za wygraną. Ucieka z domu powtórnie. Biegnący samotnie chłopiec niespodziewanie zyskuje sojusznika w trenerze, który rusza za nim samochodem. Początkowo Andrzej chce nakłonić chłopca do powrotu do domu, ale widząc determinację dwunastolatka, zaczyna mu pomagać. Dzięki byłej żonie Andrzeja, dziennikarce telewizyjnej Annie, pielgrzymka Pawła staje się wydarzeniem medialnym. Pokonanie biegiem 350 kilometrów okazuje się karkołomnym zadaniem. Jednakże to Andrzejowi potrzebna jest pomoc, zaczyna mu brakować nie tylko pieniędzy na prowiant, ale przede wszystkim silnej woli. Coraz bardziej doskwiera mu alkoholowy głód. Wszystko udaje się przezwyciężyć dzięki niezłomnej postawie Pawła. Przyjaźń, która połączyła mężczyznę na życiowym zakręcie i chłopca z rodzinnymi problemami, pozwala uwierzyć, że "wszystko będzie dobrze".

 • 04:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv