TVP1 - Program TV na niedzielę 08 października 2023

 • 05:05 Sprawa dla reportera , magazyn, 2023
 • 06:00 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 06:30 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 06:40 Audycje Komitetów Wyborczych (Senat) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 06:55 Słowo na niedzielę - Jesteś milionerem, czyli o głupich błędach dzierżawców , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Pan Jezus w niedzielnej Ewangelii ...

  Pan Jezus w niedzielnej Ewangelii opowiada o gospodarzu, który wydał znaczne pieniądze, by założyć winnicę. Wszystko zrobił bardzo dobrze, nie szczędząc ani środków, ani czasu, ani wysiłków, by była ona niemal idealna. Brakuje jej tylko jednego: plonów. I tu pojawiają się wynajęci rolnicy. To jest naprawdę piękny obraz - Bóg nie potrzebowałby nas, być mieć plony, ale chce, byśmy brali udział w tym procesie tworzenia dobra, bo pragnie, byśmy nauczyli się, doświadczyli głębokiej radości, która płynie z zaangażowania się w tworzenie dobra. Tak wygląda i twoje życie: Bóg stworzył ci warunki do tego, byś mógł zaangażować się w to, co dobre, a co ostatecznie przyniesie radość i pokój. Ale tu pojawia się problem.
  Dzierżawcy w Ewangelii popełnili kilka błędów, kilka poważnych pomyłek. Zamiast z wdzięcznością pracować w winnicy, co dałoby im zapłatę przewyższającą ich oczekiwania (bo poza pieniędzmi otrzymaliby też radość), zaczęli kombinować jak zdobyć więcej i więcej. No cóż: nigdy nie będą mieć okazji, by owo zaplanowane "więcej móc realnie używać. Jesteś już dziś milionerem, który nie musi działać przewrotnie, podstępnie, złośliwie, żeby coś dla siebie zdobyć. Bóg oczekuje od ciebie plonu, to znaczy dostrzegania dobra, które otrzymujesz i wdzięczności. To wdzięcznością właśnie gasi się wszystkie smutki, żale, pretensje, bunty.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2023
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2023
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 320 Szczawnica magazyn, magazyn, 2023
  Seria podróżnicza, wpisująca się w ...

  Seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

 • 08:55 Fascynujące miejsca (2 sezon) - Fascynująca Szwajcaria (Fascinating Switzerland - Trough the Seasons in the Jura Mountains) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Niemcy 2019
  W tej części przyjrzymy się ...


  W tej części przyjrzymy się przyrodzie w Górach Jura przez cały rok. Ten położony w północno - zachodniej Szwajcarii łańcuch górski - uważa się za braciszka Alp. Niewątpliwie znajdzie się tu dziewiczą przyrodę. Pasmo biegnie wzdłuż granicy szwajcarsko - francuskiej. Na południu leży Vallee de Joux. Wysoko na pastwiskach turyści często napotykają mury z kamienia. To spuścizna po Rzymianach, którzy sprowadzili kamieniarstwo do Europy Środkowej - kamień układany bez zaprawy murarskiej. Od wieków budowano mury, by zaznaczać granice między sąsiadami lub grodzić pastwiska. W dolinie leży Lac de Joux - największe jezioro w całym masywie Jura - o długości 9 km. Jezioro jest zasilane rzeką Orb, która wypływa z francuskiej części gór Jura. Tu Orb obiera naturalny kurs z pętlami, zakolami i zakrętami. Meandry
  wynikają z niewielkiego nachylenia doliny.


 • 09:15 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 09:35 Szczęściara (H Is for Happiness) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Australia 2019
  Adaptacja powieści dla dzieci australijskiego ...

  Adaptacja powieści dla dzieci australijskiego pisarza Barry'ego Jonsberga. Bohaterką tej niepozbawionej humoru historii jest 12 - letnia Candice Phee. Nastolatka nie jest w życiu szczęśliwa, nie ma przyjaciół, jej matka i ojciec przeżywają traumę z powodu przedwczesnej śmierci w rodzinie, co źle wpływa na atmosferę w domu. Choć w tak młodym wieku Candice musi mierzyć się z przeciwnościami losu, nie przestaje optymistycznie patrzeć na świat, ciągle się uśmiecha, jakby sama chciała dodać sobie otuchy taką postawą. Ta pogodna dziewczynka z piegami i rudymi włosami splecionymi w warkocze, próbuje zaszczepić swój optymizm innym. Najbardziej zależy jej na tym, by w domu znowu zapanowała radość i wszyscy byli szczęśliwi, by matka wyszła z depresji, a ojciec pozbył się finansowych kłopotów. Próbuje też za wszelką cenę pogodzić ojca z jego bratem, bo od lat są skłóceni. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej kolega z klasy, Douglas Benson, który podobnie jak ona nie ma przyjaciół wśród rówieśników i czuje się wyobcowany. Czeka ich wyjątkowo trudne zadanie. Jak więc potoczą się dalsze losy uroczej Candice?

 • 11:30 Welon, fura i brawura reality show, reality show, 2023
  W tym odcinku pokażemy, że ...

  W tym odcinku pokażemy, że siostry zakonne to profesjonalistki, które również wykonują pracę zawodową. Siostra Anna w programie opowiedziała - na czym polega dialog motywujący, którego jest trenerką, a siostra Teresa odwiedziła współpracowników z krakowskiego oddziału Caritas. Z kamerą towarzyszyliśmy jej także podczas spotkania z osobami w kryzysie bezdomności. Z kolei siostra Karina odbyła pierwszą w życiu przejażdżkę motocyklem. Wraz z panami z Dynowskiego Bractwa Motocyklowego dotarła do szczególnego dla siebie miejsca, w którym 33 lata podjęła ważną decyzję.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2023
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:45 Każde życie jest cudem - Krzyś cykl reportaży, reportaż, 2023
  "Mamo, Tato, dacie radę!" - ...

  "Mamo, Tato, dacie radę!" - mówią Monika i Karol Niklas do rodziców, którzy dowiadują się o wadzie rozwojowej dziecka. Lęki i chaos w głowach, jakie się pojawiają w takiej sytuacji znają z autopsji. Ich synek ma Zespół Downa. Proponowano im aborcję, którą przedstawiono jako "humanitarne pozbycie się ciąży". Od otoczenia słyszeli, że chcą wziąć na swoje barki zbyt duży ciężar. Dziś Krzyś ma 7 lat. Przewartościował życie Moniki i Karola, scementował ich małżeństwo i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Nazywają go profesorem miłości. "Dziękujemy Bogu za Krzysia. Jest dla nas błogosławieństwem i wsparciem. Warto otworzyć swoje serca, swoje domy po to, żeby mieć i przyjąć do nich jeszcze więcej miłości niż macie." - mówią.
  Każde życie jest cudem, to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi".

 • 13:05 Z pamięci - Jadwiga Smosarska cz. 2 felieton, felieton, 2023
  To drugi z czterech odcinków, ...

  To drugi z czterech odcinków, w których Andrzej Dobosz przypomina uwielbianą przez publiczność Jadwigę Smosarską. Aktorka osiągnęła status gwiazdy polskiego kina przedwojennego.

 • 13:10 Siatkówka mężczyzn - Kwalifikacje olimpijskie, Chiny: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 13:20 Siatkówka mężczyzn - Kwalifikacje olimpijskie, Chiny: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 15:35 Komisarz Alex - odc. 244 (seria XX, odc. 2) "Nocny dyżur" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W szpitalu miejskim, w trakcie ...

  W szpitalu miejskim, w trakcie nocnego dyżuru zostaje zamordowana Ewa Zerkiewicz (38), znana neurochirurg. Pierwsze podejrzenia śledczych padają na ortopedę Witolda Łobackiego, przyjaciela ofiary, który w czasie, gdy doszło do zbrodni, odciągnął uwagę ochrony i pozostałych pracowników szpitala. Zrobił koledze po fachu, doktorowi Zielakowi, dziwny kawał. Alex odkrywa, że prawdopodobnym narzędziem zbrodni jest skalpel chirurgiczny. Technicy mają jednak problem z ustaleniem, kto się nim posługiwał, ponieważ został wrzucony do butelki z chlorem. Od męża denatki policjanci dowiadują się, że od pewnego czasu otrzymywała anonimowe pogróżki. Wygląda na to, że mogły być wysyłane przez kogoś, kogo Ewa w przeszłości operowała. Sochoń z Alexem zaczynają przekopywać szpitalne archiwum w poszukiwaniu potencjalnych byłych pacjentów lekarki, którzy mogliby mieć do niej o coś pretensje. Śledztwo się komplikuje, gdy Gutek z Martą odkrywają, że Ewę i Witka łączyło coś więcej niż tylko przyjaźń.

 • 16:25 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 16:40 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:35 Wiesz czy nie wiesz? s.I - /5/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej pełen emocji i dowcipu. ...

  Teleturniej pełen emocji i dowcipu. Dwie drużyny składające się ze stałego kapitana i jego gościa rywalizują ze sobą odpowiadając na niestandardowe, zaskakujące pytania. Niezwykle fakty i praktyczne sztuczki, naukowe doświadczenia i zabawne informacje ze świata przyrody, ciekawostki i anegdoty z życia znanych ludzi. Gospodarzem jest Tomasz Kammel. Proste zasady gry, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i duża dawka humoru sprawiają, że program jest doskonałą zabawą dla całej rodziny. W roli kapitanów drużyn: Olga Szomańska i Andrzej Krzywy, a eksperymenty przeprowadza Radek Brzózka. Goście tego odcinka: Lanberry i Michał Koterski.

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5170 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Quiz muzyczny propagujący muzykę rozrywkową. ...

  Quiz muzyczny propagujący muzykę rozrywkową. Prowadzenie Rafał Brzozowski. W odcinku: Finał września.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Dewajtis - odc. 4 serial kostiumowy, telenowela, 2023
  Majątek w Poświciu zostaje przekazany ...

  Majątek w Poświciu zostaje przekazany prawowitej spadkobierczyni, córce Kazimierza Orwida - Irenie. Marek poznaje dzięki niej losy Orwidów, które były tajemnicą przez ponad dwie dekady. Irena liczy na pomoc Marka, jednak ten wzywany przez ważne obowiązki nie może jej dłużej towarzyszyć. Julka i Hania podczas letnich odwiedzin dowiadują się o wielkich zmianach. Spotykają nie tylko Irenę, ale również jej towarzysza - Clarke’a Marwitza. Pomimo różnic językowych, Hania patrzy na niego życzliwym okiem, a nawet ratuje go z opresji. Przybycie Orwidówny komplikuje plany biznesowe Witolda i Gerasimowa. Panowie knują za plecami Marka. Będą chcieli zbezcześcić, to co dla niego najcenniejsze. Czy Marek na to pozwoli?

 • 21:20 Rolnik szuka żony seria 10 - /4/ reality show, reality show, 2023
  Program o prawdziwych ludziach, ich ...

  Program o prawdziwych ludziach, ich życiu i miłości rodzącej się w pięknych okolicznościach przyrody. W programie biorą udział rolnicy i rolniczki, którym do szczęścia brakuje tylko jednego - ukochanej osoby. Kandydaci, którzy pragną związać się z bohaterami programu, piszą do nich listy. Wybrane osoby spędzą z rolnikami tydzień na gospodarstwie, poznając uroki wiejskiego życia i towarzysząc im w codziennych obowiązkach.
  Wybrane przez rolników osoby są już w drodze, a my towarzyszymy gospodarzom w przygotowaniach. Goście docierają na miejsce, witani przez rolników i ich bliskich. Wszyscy razem poznają dom i najbliższe otoczenie rolnika.

 • 22:20 Strefa starcia program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2023
  W programie ścierają się idee ...

  W programie ścierają się idee polityczne z polityczną grą, dziennikarze z politykami i politycy z publicznością. Szukamy odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące Polaków. W każdym odcinku ustawieni naprzeciwko siebie goście będą podzieleni według swoich przekonań, bądź przynależności politycznej. W studiu jest obecna również publiczność, która w określonych momentach będzie miała szansę włączyć się do dyskusji.

 • 23:00 Zakochana Jedynka - Słońce też jest gwiazdą (The Sun Is Also A Star) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2019
  Natasha Kingsley urodziła się na ...

  Natasha Kingsley urodziła się na Jamajce, teraz mieszka w Ameryce, gdzie studiuje fizykę. Następnego dnia jej rodzina ma być deportowana do swego kraju. Silne przeżycia powodują, że pogrążona w myślach dziewczyna nieomal wpada pod koła samochodu. W ostatniej chwili ratuje ją jednak przystojny student medycyny, Daniel Bae. Zakochany w niej od pierwszego wejrzenia chłopak, próbuje przekonać ukochaną, że w życiu liczy się tylko miłość, bardziej niż nawet naukowe fakty. Na przekonanie do siebie Natashy ma jednak niewiele czasu, zaledwie kilkanaście godzin.

 • 00:50 Spectre (Spectre) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2015
  Dwudziesty czwarty film z serii ...

  Dwudziesty czwarty film z serii sensacyjnych opowieści, których główną postacią jest szpieg brytyjskiej Secret Intelligence Service, James Bond. Niepokonanego agenta 007 zagrał Daniel Craig, który po
  raz czwarty wcielił się w słynnego bohatera. Tytuł filmu nawiązuje do organizacji terrorystycznej Spectre, której szefem jest Ernst Stavro Blofeld. Tajemnicza wiadomość na temat przeszłości Jamesa Bonda, skłania samego zainteresowanego do podjęcia kolejnej tajnej misji. Tym razem Bond wyrusza do Meksyku tropem niebezpiecznej organizacji terrorystycznej. Próbuje zapobiec wysadzeniu w powietrze wypełnionego po brzegi stadionu w stolicy, gdzie odbywa się wielka fiesta w dniu zmarłych. Udając się w pościg za uciekającym helikopterem członkiem organizacji Spectre, Marco Sciarrą, James Bond po raz kolejny daje prawdziwy popis siły i zręczności. Po tych wydarzeniach wraca na krótko do Londynu, gdzie dostaje niekorzystne dla niego rozkazy, które jednak skutecznie łamie. Następnie jedzie do Rzymu, by uczestniczyć w pogrzebie Sciarry. Tego dnia odwiedza jeszcze wdowę po zmarłym, piękną Lucię Sciarrę, którą zaczyna uwodzić. Lucia zdradza mu miejsce spotkania członków tajnej organizacji, do której należał jej mąż. Bondowi udaje się przeniknąć na miting Spectre, dzięki pierścieniowi skradzionemu Marco. Niestety, zostaje zdemaskowany przez szefa organizacji, który wysyła z nim swojego człowieka, bezwzględnego płatnego zabójcę Hinxa. Ulicami Rzymu trwa spektakularny pościg jaguarem za Bondem, uciekającym swoim sportowym samochodem marki Aston Martin.


 • 03:25 Jaka to melodia? - odc. 5170 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Quiz muzyczny propagujący muzykę rozrywkową. ...

  Quiz muzyczny propagujący muzykę rozrywkową. Prowadzenie Rafał Brzozowski. W odcinku: Finał września.

 • 04:15 Z pamięci - Jadwiga Smosarska cz. 2 felieton, felieton, 2023
  To drugi z czterech odcinków, ...

  To drugi z czterech odcinków, w których Andrzej Dobosz przypomina uwielbianą przez publiczność Jadwigę Smosarską. Aktorka osiągnęła status gwiazdy polskiego kina przedwojennego.

 • 04:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv