TVP1 - Program TV na niedzielę 10 marca 2024

 • 05:25 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
 • 06:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 06:55 Słowo na niedzielę - "Przez" i "w", czyli wyjść poza ulubione fragmenty , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Znajomość Pisma Świętego nie może ...

  Znajomość Pisma Świętego nie może ograniczyć się do kilku ulubionych zdań. Biblia to coś więcej niż inspirujące fragmenty, motywujące wezwania czy chwytliwe slogany. Naszym zadaniem jest odkrywanie wszystkiego, co mówi do nas Bóg. Nie tylko słów, które wydają nam się miłe czy budujące. Pewne rzeczy zrozumieć można tylko w kontekście, kiedy bierzemy je jako całość.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2024
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 334 Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Prowadzący odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.
  Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku to wyjątkowe miejsce, w którym sztuka żyje w symbiozie z naturą, to miejsce dedykowane rzeźbie XX i XXI wieku. To 13 - hektarowy zespół podworski, w którego centrum wznosi się dawny pałacyk letni malarza Józefa Brandta. Od ponad 40 lat działa tu najważniejszy ośrodek kulturalny w Polsce poświęcony rzeźbie współczesnej, z ogromną, liczącą ponad 2 tys. dzieł kolekcją, w której prezentowane są dzieła takich artystów, jak: Magdalena Abakanowicz, Teresa Murak, Władysław Hasior czy Mirosław Bałka.

 • 09:05 Do widzenia, do jutra , film fabularny kinowy, 1960
  Debiut reżyserski Janusza Morgensterna, uhonorowany ...

  Debiut reżyserski Janusza Morgensterna, uhonorowany I nagrodą za reżyserię na MFF w Stratford w 1961 r. i nagrodą Srebrnego Bumerangu za zdjęcia na festiwalu w Melbourne w 1962 r. Scenariusz napisał, wspólnie z Bogumiłem Kobielą i Wilhelmem Machem, Zbigniew Cybulski, zarazem odtwórca głównej roli, współzałożyciel, reżyser i aktor gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom. Tło wydarzeń, o których opowiada film, jest autentycznym tłem fragmentu jego życiorysu. Autentyczna jest także postać Marguerite, choć naprawdę nazywała się Francoise Bourbon. Była córką francuskiego konsula, który przebywał w Polsce w latach 1956-60. Dziewczyna miała wówczas 16 lat i uczyła się w wiedeńskim liceum, które było najbliższą szkołą z językiem francuskim. W Polsce spędzała właściwie tylko wakacje i święta. Uwielbiała atmosferę Bim-Bomu, poznała wielu młodych ludzi związanych z tym kabaretem. W filmie zakochuje się w niej pewien student, Jacek, trochę romantyk i artysta. Jego życiową dewizą jest "marzenie, które stanowi motor działania". Obiektem jego marzeń staje się właśnie Marguerite, urocza, niedosiężna córka konsula, która już jutro wyjeżdża z Polski. Młodzi chcą więc spędzić ze sobą kilka ostatnich godzin.
  W tę prostą i banalną historię romantycznej przygody autorzy filmu wplatają sceny realizowane w autentycznych gdańskich piwnicach studenckich, z udziałem twórców i aktorów teatrzyków Bim-Bom i Co To, próbując w ten sposób utrwalić niepowtarzalne zjawisko, jakimi były one w drugiej połowie lat 50. Pragnęli oddać ich nastrój, urodę i przesłanie, a tym samym wyrazić stan ducha, tęsknoty i urazy ówczesnej młodej inteligencji. Nerwowa gra Zbyszka Cybulskiego oddaje to wszystko, co ukrywa się w cieniu, poza wypowiadanymi słowami, lecz jest obecne w życiu: niezgoda na nietrwałość uczuć, na świat, w którym nie ma miejsca dla romantyzmu, na szczęście ulotne jak chwila. W warstwie formalnej epizody z życia studenckich kabaretów rozbijały główny wątek akcji, nadając całości styl luźnej narracji, charakterystycznej dla torującej sobie dopiero drogę francuskiej "nowej fali". "Do widzenia, do jutra" było zwiastunem, jednym z pierwszych refleksów tego zjawiska na polskim gruncie. • 10:55 U Pana Boga w ogródku - odc. 10/12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Marian Cielęcki i Witaszek z ...

  Marian Cielęcki i Witaszek z wrodzoną sobie gracją próbują rozładować korek składający się z furmanek i traktorów w centrum miasteczka. Z autobusu wysiada matka Mariana. Przyjechała niespodziewanie, wiedziona matczynym instynktem w trosce o syna. Marina Chmiel wzorowo wypełnia swoją misję, prowadzi szkolenia komputerowe, dba o sprawność fizyczną i popisuje się znajomością sztuk walki oraz celnym strzelaniem. Burmistrz z komendantem naradzają się w sprawie urządzenia bankietu z okazji 60. urodzin księdza. Ksiądz odmawia współpracy. Zaprasza wszystkich na mszę w tej intencji. Burmistrz i komendant nie poddają się, zakładają Komitet Organizacyjny i szukają wsparcia u samego biskupa. Tymczasem do Królowego Mostu dotarła wiadomość o zbliżających się wyborach na stanowisko burmistrza. Ksiądz na ambonie upomina wiernych, że wybory to obywatelski obowiązek, a uchylanie się od niego to grzech zaniechania.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:45 Misja Brazylia - Najważniejsi są ludzie cykl reportaży, reportaż, 2022
  W kolejnym odcinku cyklu "Misja ...

  W kolejnym odcinku cyklu "Misja Brazylia" odwiedzamy położoną nad oceanem parafię w Mangagua. To szczególne miejsce dla marianina ks. Jana Bącala. Zawsze kiedy tu wraca, spotyka się z dużą życzliwością wiernych. Ludzie pamiętają swojego duszpasterza, który przed laty zbudował wspaniałą wspólnotę. Teraz dzięki zaangażowaniu parafian, powstaje tu nowoczesne centrum duszpasterskie.

 • 13:05 BBC w Jedynce - Serengeti II (Serengeti. Renewal. (II 3/6)) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Odc. 3 Wielkie stada słoni ...


  Odc. 3 Wielkie stada słoni zgromadziły się, żeby opłakiwać śmierć siostry Nalli. Młode martwej samicy - Kadogo - zaginęło. Jeśli mały samiec żyje, Nalla z pewnością go odnajdzie. Wiatr daje wskazówki tym, którzy potrafią je odczytać. Mały Kadogo towarzyszył matce do samego końca. Nalla pociesza go najlepiej jak potrafi, podobnie jak cała rodzina. Nalla nie mogła ocalić siostry, ale uratuje jej syna. Wychowa go jak własne dziecko. Kadogo może teraz odpocząć.


 • 14:10 Klan Kennedych - odc. 2 (The Kennedys) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2011
  Przy wydatnej pomocy ojca Jack ...  Przy wydatnej pomocy ojca Jack w 1946 roku zostaje członkiem Izby Reprezentantów, a w 1952 roku senatorem.
  W roku 1953 poślubia Jacqueline Bouvier, ale szybko zaczyna ją zdradzać. Oburzona jego niewiernością Jackie
  grozi, że zażąda rozwodu. Joe Senior obiecuje jej, że jeśli zostanie z Jackiem przynajmniej do roku 1960 i nie
  zrujnuje jego kariery politycznej, dostanie milion dolarów. W roku 1960 Jack wygrywa wybory prezydenckie.


  Dramat historyczny,

 • 15:05 Dom - odc. 6/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1980
  Andrzej i Basia są szczęśliwi ...

  Andrzej i Basia są szczęśliwi w pierwszych miesiącach małżeństwa. Nie zdają sobie sprawy z rozterek, jakie przeżywają państwo Lawinowie, ilekroć odbierają listy od Łukasza z Kanady. Andrzej popada w konflikt z uczelnianą organizacją ZMP, martwi go też tryb życia jego brata, Bronka. Pomimo trudności Talar kończy studia, otrzymuje wymarzony dyplom inżyniera. Życie Bronka przypomina natomiast staczanie się po równi pochyłej; dawny bohater pracy socjalistycznej, zapijaczony i wykolejony, ginie tragicznie. Najmłodszy z braci, Leszek, obwinia Andrzeja o jego śmierć. Propagandowa szopka, jaką urządzają podczas pogrzebu szefowie organizacji młodzieżowej, pogłębia rozdźwięk w rodzinie Talarów. Konflikty i kłopoty osobiste nie pozwalają Andrzejowi w pełni cieszyć się sukcesami w fabryce, gdzie właśnie uruchomiono produkcję pierwszego samochodu marki Warszawa.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:35 Komisarz Alex - odc. 252 (seria XX, odc. 10) "Detektyw" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Do Łodzi przyjeżdża prywatny detektyw, ...

  Do Łodzi przyjeżdża prywatny detektyw, Marek Żmuda. To dawny kolega Marty z gdańskiej policji. Ekipa Sochonia przypuszcza, że tych dwoje łączyło coś więcej. Wkrótce Żmuda wpada w kłopoty. Jest podejrzany o dwa zabójstwa. Na obrzeżach parku znaleziono martwego Michała Sulika. Do kolejnego zabójstwa dochodzi w pensjonacie. W obu przypadkach narzędziem zbrodni była autostrzykawka ze śmiertelną substancją. Żmuda jest z wykształcenia farmaceutą i widziano go w pobliżu miejsc zbrodni. Maglowany przez Martę Żmuda wyjawia cel wizyty w Łodzi. Ściga zabójców swojego brata, właściciela sklepu jubilerskiego, który zginął podczas napadu na sklep. Okazuje się, że Sulik prawdopodobnie brał udział w tym napadzie. Czy padł ofiarą zemsty Żmudy? Marta w to nie wierzy. Żmuda kieruje uwagę policjantów na recepcjonistę z pensjonatu. Bogna podejrzewa, że to gra ze strony detektywa, by uniknąć zarzutów. Odsunięty od śledztwa Żmuda zaprzyjaźnia się z Alexem. Spotkanie z Martą obudziło w nim uczucie, którym kiedyś ją darzył. Czy Alex i Marta dowiodą niewinności Żmudy i znajdą ludzi, których od dawna tropi?

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5326 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Odcinek poświęcony Mieczysławowi Foggowi. Gościem ...


  Odcinek poświęcony Mieczysławowi Foggowi. Gościem specjalnym jest Michał Fogg (prawnuk nestora polskiej piosenki), któremu towarzyszy córka Michalina. Na cel charytatywny grają: Jan Traczyk, Grzegorz Czerkasow (DJ Twister), Łukasz Jemioła.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Matylda - odc. 1 serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, 2023
  Rok 1878 na Lubelszczyźnie. Siedemnastoletnia ...

  Rok 1878 na Lubelszczyźnie. Siedemnastoletnia Matylda Bilińska uczy się na jednej z lubelskich pensji, ale jej niespokojna i buntownicza natura pragnie czegoś więcej. Właścicielka pensji, Madame Kretoczkin, łapie ją na gorącym uczynku i za mówienie po polsku, czytanie polskiej literatury romantycznej oraz udział w konspiracyjnych zebraniach kobiet, zamierza oddać w ręce policji. W nocy Matylda ucieka z pensji i szuka schronienia w Brzezinie, majątku przyjaciół jej ojca. Matylda jest przekonana, że jej rodzice nie żyją, a Witold Różański jest jej jedynym prawnym opiekunem. Prawda jest inna. Ojciec Matyldy, Tadeusz Biliński, został zesłany na Syberię i pracuje w nieludzkich warunkach w kamieniołomach. Przybycie Matyldy do dworu w Brzezinie nie jest w smak żonie Witolda, Helenie, której uwaga skupiona jest na wydaniu za mąż najstarszej córki. Śliczna i inteligentna Aleksandra, która kocha z wzajemnością Rosjanina - Piotra Sokołowa. Różański nie radzi sobie najlepiej jako gospodarz majątku i jest mocno zadłużony u Maurycego Rubina. Bogaty Rubin czuje się panem i władcą okolicy. Żyje w pałacu z młodą żoną oraz chorującą na serce córeczką Urszulką. Przyjazd Bilińskiej nie uchodzi jego uwagi. Wymyśla na poczekaniu intrygę - chce wydać Matyldę za swojego syna z pierwszego małżeństwa, Michała. Żyje on nie tylko w cieniu swojego ojca, ale odczuwa przed nim strach i ożenek nie wydaje się mu szczęśliwym rozwiązaniem. Chłopak nie ma jednak odwagi zaprotestować. Plany Rubina popiera Helena Różańska, która liczy na to, że nie tylko pozbędzie się z domu niechcianego gościa, ale jeszcze skorzysta na tym finansowo. A pieniądze jej są pilnie potrzebne na wyprawienie wystawnych zaręczyn Aleksandry. Tymczasem na Syberii Biliński wykorzystuje okazję do ucieczki. Jest jednak z miejsca ścigany nie tylko przez Rosjan, ale swojego największego wroga - Rubina. Przed laty, w czasach powstania styczniowego, zadenuncjował go i przejął po nim pałac. Matylda podczas jazdy konnej poznaje młodego i przystojnego wdowca - doktora Bodena, który jej się podoba. On też wydaje się nią zainteresowany. Pierwszej nocy spędzonej we dworze Matylda otrzymuje ostrzeżenie od młodego nieznajomego młodego mężczyzny, który każe jej uciekać z powodu grożącego niebezpieczeństwa.

 • 21:20 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 1 reality show, reality show, 2023
  VI sezon "Sanatorium miłości". W ...

  VI sezon "Sanatorium miłości". W programie, którego gospodynią jest znana i lubiana Marta Manowska, weźmie udział dwunastu seniorów - kobiet i mężczyzn, którzy przyjadą do tytułowego sanatorium z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. W sezonie VI poznamy: Janinę z Warszawy, Małgorzatę z Sobótki, Teodozję z Krosna, Marię z Czarnowa, Marię Luizę z Gliwic, Elżbietę z Nowej Woli. Męska szóstka dzielnych kuracjuszy, którzy postarają się zdobyć serca kobiet to Stanisław z Irlandii, Zygmunt z Krakowa, Tadeusz z Krzyżanowic, Ryszard z Warszawy, Andrzej z Milanówka i Stefan pochodzący z Szemud. Dwunastka kuracjuszy spotka się w Krynicy - Zdroju. To tu, w mieście Jana Kiepury, śpiewająco zawalczą o siebie i swoją przyszłość. Mają różne życiowe doświadczenia, czasami bardzo trudne i bolesne, ale łączy ich jedno - są samotni, poszukują ciekawych przygód, emocji i nowych znajomości oraz przyjaźni, a nawet miłości. To program, którego misją jest zmiana stereotypowego myślenia o seniorach, których życie się kończy wraz z zakończeniem kariery zawodowej. Ten program udowadnia, że jest dokładnie odwrotnie, że to życie po sześćdziesiątce dopiero się zaczyna. W kolejnych odcinkach staramy się zaproponować sposoby na życie na emeryturze, które wcale nie musi być nudne i bezproduktywne. Bohaterowie kolejnych serii wracają do swoich domów odmienieni, z poczuciem własnej wartości, aktywniejsi i atrakcyjniejsi dla siebie, ale także dla innych. To oni po programie są ambasadorami wartości prezentowanych w kolejnych edycjach "Sanatorium miłości", programu, który łączy ludzi 60+. To już całkiem spora sanatoryjna rodzina.
  W odc. 1 - tradycją "Sanatorium miłości" są "szybkie randki", ale tym razem widzowie zobaczą je w nowej odsłonie. To moment na pierwsze spotkania i pierwsze wrażenia. Po takim spotkaniu, zanim kuracjusze otrzymają klucze do pokoi, Marta zaproponuje paniom i panom miłosną grę w serduszka, która będzie potwierdzeniem lub zaprzeczeniem deklaracji składanych podczas pierwszych "szybkich randek". Zaskoczeń i rozczarowań nie zabraknie. Jak zwykle w pierwszym odcinku przybliżymy sylwetki bohaterów VI sezonu "Sanatorium miłości", aby poznać ich nieco lepiej.

 • 22:10 Sanatorium miłości. Kulisy programu - sezon 6 odc. /1/ felieton, felieton, 2024
  Cykl składający się z dziesięciu ...

  Cykl składający się z dziesięciu odcinków poświęconych kulisom powstawania programu "Sanatorium miłości".

 • 22:25 Zanim się pojawiłeś (Me Before You) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2016
  Scenariusz filmu napisała znana brytyjska ...

  Scenariusz filmu napisała znana brytyjska autorka Jojo Moyes na podstawie własnej książki z 2012 r. pod tym samym tytułem, która stała się bestsellerem. Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, a zdjęcia były kręcone w wielu historycznych miejscach, takich jak średniowieczny zamek Pembroke w Walii, Manor House w hrabstwie Buckinghamshire. Bohaterka, 26-letnia Lou Clark, to śliczna dziewczyna pochodząca z małego miasteczka, z robotniczej rodziny. Pomaga finansowo swoim bliskim, ale nigdy nie narzeka na los i zawsze optymistycznie patrzy na świat. Dziewczyna traci właśnie pracę w lokalnej kawiarence i mimo usilnych starań nie znajduje nowego zajęcia. Aby zdobyć środki na utrzymanie, w końcu podejmuje się roli osoby do towarzystwa sparaliżowanego Willa Traynora, niegdyś odnoszącego sukcesy bankowca. Przed dwoma laty młody mężczyzna wpadł pod rozpędzony motocykl. Groźny wypadek przekreślił jego szanse na normalne życie. Will cieszył się sukcesami zawodowymi, powodzeniem u kobiet, miał dziewczynę, a teraz pozostała mu już tylko wegetacja na wózku inwalidzkim i stała opieka pielęgniarza Nathana. Jedynym rozwiązaniem problemów Willa ma być eutanazja na własne życzenie, co nastąpi w Szwajcarii za kilka miesięcy. Matka chłopaka zatrudnia Lou, mając nadzieję, że piękna i wesoła dziewczyna zarazi zrezygnowanego, pogrążonego w depresji syna swoim optymizmem, zdoła obudzić w nim wiarę i przede wszystkim chęć do życia. • 00:25 Wojownik (Warrior) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2011
  Dręczony wspomnieniami dramatycznych przeżyć były ...

  Dręczony wspomnieniami dramatycznych przeżyć były żołnierz piechoty morskiej, Tommy Conlon, po kilkunastu latach nieobecności powraca do rodzinnego Pittsburgha. Opuścił miasto po tragicznych wydarzeniach, przez te lata nie utrzymywał kontaktów z rodziną. Wyrzekł się ojca Paddy'ego Conlona, który był alkoholikiem i tyranem, nie chciał też znać starszego brata Brendana. Tommy był zawsze porywczy, zaciągnął się do wojska, gdzie miał okazję wykazać się siłą i męstwem. Spokojny i zrównoważony Brendan uczy w szkole, założył rodzinę i ledwo wiąże koniec z końcem. Tommy potrzebuje pieniędzy dla żony zabitego przyjaciela, postanawia więc wziąć udział w turnieju MMA, w którym zwycięzca otrzyma najwyższą nagrodę w historii tego sportu. Mimo konfliktu, zwraca się o pomoc do swego ojca, niegdyś najlepszego trenera. Poddaje się morderczym treningom, a cel ma tylko jeden: wygrać za wszelką cenę. Tymczasem Brendan, który kiedyś był zawodnikiem mieszanych sztuk walki, popada w poważne tarapaty finansowe. Gdy zostaje zawieszony w pracy, zamierza również powrócić na ring, by zapewnić byt rodzinie. Mimo że minęło wiele lat, stosunki między Tommym, Brendanem i ojcem wciąż są napięte. Niespodziewanie bracia stają naprzeciw siebie w ringu.
  (WORRIOR)

 • 02:55 Jaka to melodia? - odc. 5326 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Odcinek poświęcony Mieczysławowi Foggowi. Gościem ...


  Odcinek poświęcony Mieczysławowi Foggowi. Gościem specjalnym jest Michał Fogg (prawnuk nestora polskiej piosenki), któremu towarzyszy córka Michalina. Na cel charytatywny grają: Jan Traczyk, Grzegorz Czerkasow (DJ Twister), Łukasz Jemioła.

 • 03:55 Kataloński sen film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  W październiku 2017 roku na ...

  W październiku 2017 roku na terenie Katalonii zorganizowano, nieuznane przez władze w Madrycie, referendum na temat niepodległości regionu. Ponad dwa lata od tamtego wydarzenia temperatura sporów i dyskusji na temat przyszłości Katalonii pozostaje wysoka. Skąd wzięła się kwestia katalońskiego separatyzmu? Jakie jest podłoże społeczne i kulturowe tych ruchów? I jak Hiszpania może zechcieć bronić swojej integralności terytorialnej?

 • 04:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv