TVP1 - Program TV na niedzielę 11 czerwca 2023

 • 05:05 Sprawa dla reportera , magazyn, 2023
 • 06:00 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 06:25 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 06:50 Słowo na niedzielę - Względność bliskości czyli myśli Mateusza , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  W pierwszym, niedzielnym czytaniu Bóg ...

  W pierwszym, niedzielnym czytaniu Bóg przez usta proroka Ozeasza opisuje ludzką miłość. Nie łudźmy się - to nie są słowa dotyczące wyłącznie Izraelitów mniej więcej 800 lat przed Panem Jezusem, ale ten opis pasuje i do naszego serca: Miłość wasza podobna do chmur o świtaniu albo do rosy, która prędko znika. Od Księgi Rodzaju, miłość człowieka do Boga specjalnie się nie zmieniła, a jednak Bóg wciąż z człowiekiem rozmawia, wciąż odbudowuje z nim relację poranioną, poturbowaną przez grzechy. Pamiętajmy zatem, że nasza miłość do Boga nie jest idealna, a Bóg powołuje nas nie z racji tego, że jesteśmy super, ale dlatego, że wciąż Boga potrzebujemy.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2023
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2023
 • 08:30 Siatkówka mężczyzn - Liga Narodów: Serbia , sprawozdanie, 2023
 • 10:55 Janosik - odc. 3/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Hajducy przebrani za górali napadają ...

  Hajducy przebrani za górali napadają na karawanę kupiecką, robiąc w ten sposób zasadzkę na zbójników. Janosik, który przejrzał ten zamiar, przebiera zbójników za hajduków - między "przebierańcami" dochodzi do starcia. Towary kupieckie padają łupem Janosika, część zdobyczy zostaje rozdana chłopom.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2023
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:45 Wspólny dom - Odtrąceni serial TVP, telenowela, 2022
  W tym odcinku programu Wspólny ...

  W tym odcinku programu Wspólny Dom pokażemy, jak ważne jest włączanie się w dzieło wolontariatu na rzecz chorych i potrzebujących pomocy. Ludzka wielkoduszność jest zaczynem działania wolontariuszy, którzy mają wielkie znaczenie w sektorze społeczno - medycznym i którzy w wymowny sposób żyją duchowością Miłosiernego Samarytanina. Wolontariusz jest bezinteresownym przyjacielem, któremu można powierzyć myśli i emocje; poprzez słuchanie tworzy on warunki, w których chory, nie jest już biernym obiektem opieki, ale staje się aktywnym podmiotem i bohaterem wzajemnej relacji, zdolnym do odzyskania nadziei i lepiej przygotowanym do zaakceptowania leczenia. Wolontariat komunikuje wartości, zachowania i style życia, które w centrum mają pasję obdarowywania. W ten sposób realizuje się humanizacja opieki.

 • 13:10 BBC w Jedynce - Planeta doskonała (A Perfect Planet. Volcano (1/5)) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2020
  Kolejny prestiżowy projekt BBC, 5 ...

  Kolejny prestiżowy projekt BBC, 5 - odcinkowy serial o cudownościach środowiska naturalnego. Będziemy podziwiać epickie i potężne siły natury. Ta seria pokazuje, jak doskonale nasza planeta jest przygotowana do pielęgnowania życia. Odkryjemy, jak działa niesamowita żywa planeta. Zobaczymy, jak światło słoneczne, pogoda, przypływy oceanów i wulkany działają razem w zawiłej równowadze, która kształtuje i wspiera różnorodność życia na Ziemi. Serial nakręcony w spektakularnych siedliskach na całym świecie. Pokazuje, jak zwierzęta o różnych kształtach i rozmiarach są doskonale przystosowane do wszystkiego, co daje im środowisko. Ale co się stanie, gdy siły natury zostaną uszkodzone przez działalność człowieka?
  odc. 1 Planeta doskonała. Wulkany. Na powierzchni Ziemi znajduje się ponad 1500 czynnych wulkanów. Najbardziej aktywny z nich to Kilauea na Hawajach. Magma - płynna masa skał z rozgrzanego wnętrza
  naszej planety, jako lawa wydostaje się przez szczeliny w skorupie ziemskiej. Płynie miesiącami. Nic jej nie powstrzyma. Wulkany sieją groze i zniszczenie. Ale bez tej potężnej podziemnej siły nie byłoby zdatnej do oddychania atmosfery, oceanów, lądów, ani żadnych form życia. Nie możemy ich kontrolować. Wulkany są jednak niezbędne dla życia na ziemi. Ol Doinyo Lengai w Tanzanii to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów Afryki. W ciągu ostatnich stu lat do jego erupcji dochodziło ponad piętnaście razy. Na północ od wulkanu leży Jezioro Natron o powierzchni ponad tysiąc kilometrów kwadratowych. To jeden
  z najbardziej żrących akwenów na świecie. Tutejsze wody mają tak duże stężenie związków chemicznych, że mogą poparzyć skórę.

 • 14:05 Z pamięci - Julia Hartwig cz. 2 felieton, felieton, 2023
 • 14:15 Daleko od szosy - odc. 1/7 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1976
  Serial podejmujący istotny temat migracji ...

  Serial podejmujący istotny temat migracji ze wsi do miasta i awansu społecznego, cieszył się w swoim czasie dużą popularnością (wyróżniony Nagrodą Przewodniczącego Komitetu ds. RiTV). Jego twórca,
  Zbigniew Chmielewski, był reżyserem również innych seriali telewizyjnych: "Dyrektorzy" (1975; Grand Prix na I Festiwalu Polskich Filmów i Widowisk TV, Olsztyn 1977), "Ślad na ziemi" (1977), "Blisko coraz bliżej" (1982). Lata siedemdziesiąte obfitowały w wiele ciekawych pozycji tego gatunku. Zbigniew Chmielewski, twórca pamiętnego "Profesora na drodze" (1973; film nagrodzony rok później na FPFF w Gdańsku i wyróżniony Nagrodą Główną w kategorii dramatu współczesnego na X Światowym Festiwalu w Hollywood), walnie przyczynił się do rozwoju i ugruntowania marki serialu o tematyce współczesnej.
  Bohater filmu "Daleko od szosy", młody wiejski chłopak, dla którego miłość staje się inspiracją do podejmowania trudnych i niestereotypowych decyzji życiowych, zdobył niekłamaną sympatię widzów.
  Leszek (Krzysztof Stroiński) na zabawie w remizie strażackiej poznaje dziewczynę z sąsiedniej wsi, Bronkę (Sławomira Łozińska). Rodzi się między nimi obopólna sympatia, choć ona wiąże z tą znajomością większe nadzieje niż on. Leszek nie umie znaleźć sobie miejsca na wsi, nie odpowiada mu praca w gospodarstwie ani wyplatanie koszyków. Opuszcza wioskę i wyjeżdża na Śląsk. W drodze do przystanku autobusowego wspomina całe swoje dzieciństwo. Żegna dziewczynę, która będzie na niego czekała.


 • 15:40 Alternatywy 4 - odc. 1/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Na Ursynowie powstają nowe bloki. ...

  Na Ursynowie powstają nowe bloki. Prezes spółdzielni mieszkaniowej jest oblegany przez kandydatów do otrzymania upragnionego przydziału. Jedni proponują łapówki, inni powołują się na swą bardzo trudną sytuację mieszkaniową. W dniu wywieszania list do spółdzielni przybywa ekipa telewizyjna, by na miejscu zarejestrować reakcje szczęśliwców, którzy właśnie zostali posiadaczami nowych mieszkań. W ogólnym rozgardiaszu reporter wyznacza pierwszego z brzegu petenta, Dionizego Cichockiego, do opowiedzenia przed kamerą o swej radości z otrzymania przydziału. Cichockiego nie ma na liście, ale reportera niewiele to obchodzi i każe "wykonać zadanie". Reportaż ogląda szef Cichockiego i wstrzymuje mu w związku z tym przydział mieszkania zakładowego. Tymczasem w Pułtusku Stanisław Anioł, działacz miejskiego Komitetu PZPR, szykuje się do przeprowadzki do stolicy na "eksponowane stanowisko". Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie.
  Zdjęcia do "Alternatywy 4" rozpoczęto w grudniu 1981 roku, na krótko przed stanem wojennym. Zrealizowany w 1983 r. serial długo "odpoczywał na półce". Emisji (w wersji okrojonej przez cenzurę) doczekał się dopiero na przełomie 1986 i 1987 roku, zaskarbiając sobie sympatię i zainteresowanie widzów. Nieco mniej przychylna była krytyka. Wytykano serialowi brak spójności, nierówne tempo, chaotyczny montaż. Zastrzeżenia recenzentów budziła także konstrukcja fabuły, w myśl której cała akcja, choć "zjednoczona" losami mieszkańców nowego bloku, zasadza się na mniej lub bardziej autonomicznych miniscenkach
  i skeczach. Mimo utyskiwań krytyki kolejne odcinki "Alternatywy 4" systematycznie przykuwały do telewizorów miliony widzów. Zasługa to nie tylko humorystycznych perypetii głównych bohaterów, ale też niemal całej polskiej czołówki aktorskiej, która zaludniła ironiczno - prześmiewczy świat serialu.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:40 Wiesz czy nie wiesz? - /2/ teleturniej, teleturniej, 2023
  W roli kapitanów drużyn: Olga ...

  W roli kapitanów drużyn: Olga Szomańska i Andrzej Krzywy, a eksperymenty przeprowadza Radek Brzózka. Goście tego odcinka: Tomson i Baron.

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 4999 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2022
  Benefis Andrzeja Rosiewicza. Na cel ...

  Benefis Andrzeja Rosiewicza. Na cel charytatywny grają: Magdalena Waligórska, Krystyna Giżowska, Danuta Błażejczyk. Gościem specjalnym jest Andrzej Rosiewicz.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 60. KFPP w Opolu - Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności , koncert, 2023
 • 21:35 60. KFPP w Opolu - Ale To Już Było. Jest. I Będzie! , koncert, 2023
 • 00:15 Greta (Greta) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2018
  Frances McCullen, naiwna i delikatna ...


  Frances McCullen, naiwna i delikatna dziewczyna, stara się stanąć na własne nogi w Nowym Jorku, gdzie pracuje jako kelnerka. Mieszka ze swoją przyjaciółką Eriką, z którą dzieli wynajmowany pokój. Frances nie otrząsnęła się jeszcze po śmierci matki, która zmarła przed rokiem. Z ojcem nie utrzymuje bliskich kontaktów. Pewnego ranka znajduje w metrze damską torebkę. Ponieważ w środku jest dokument tożsamości, nie zastanawia się ani chwili i postanawia jak najszybciej dostarczyć zgubę właścicielce. To Francuzka Greta Hideg, nauczycielka gry na fortepianie, która docenia jej uczciwość i zaprasza na kawę. Okazuje się, że ekscentryczna starsza pani kocha muzykę klasyczną i bardzo cierpi z powodu samotności. Frances zaprzyjaźnia się z nią, często razem spędzają wolne chwile, choć Erica ostrzega ją przed tą znajomością. Kiedy jednak odkrywa niepokojące rzeczy w domu Grety, postanawia natychmiast zerwać z nią wszelkie kontakty. Ale sprawy potoczyły się już zbyt daleko. Urażona wdowa zaczyna się mścić, wcielając w życie swój mroczny plan. Frances, a także jej przyjaciółka Erica są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

  (GRETA)

  Thriller psychologiczny, USA 2019
  Reżyseria: Neil Jordan
  Scenariusz: Ray Wright, Neil Jordan
  Aktorzy: Jane Perry, Chloe Grace Mortez, Isabelle Huppert, Maika Monroe, Jeff Hiller, Parker Sawyers, Colm Feore

 • 02:00 Proxima (Proxima) film fabularny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy,Francja 2019
  Sara (Eva Green) jest astronautką. ...

  Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7 - letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi. (opis.dystr.)


 • 03:50 Z pamięci - Julia Hartwig cz. 2 felieton, felieton, 2023
 • 03:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv