TVP1 - Program TV na niedzielę 14 kwietnia 2024

 • 05:30 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
 • 06:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 06:55 Słowo na niedzielę - Ostre czasowniki , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Odpowiedzią na nasze grzechy nie ...

  Odpowiedzią na nasze grzechy nie jest udawanie, że ich nie ma i mówienie: nic się nie stało, wszyscy jesteśmy super, ale to, że Ojciec wskrzesił Jezusa zabitego z powodu naszych faktycznych grzechów. Zabitego naszymi grzechami. W Ewangelii Jezus przychodzi do uczniów, pokazując im ręce i nogi, na których wciąż widać rany. Ale On już zmartwychwstał.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2024
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 324 Kadyny magazyn, magazyn, 2024
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Prowadzący odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. W tym odcinku Tomasz Bednarek zaprasza widzów do Kadyn, miejscowości w okolicach Elbląga nazywanej Perełką Zalewu Wiślanego. Status perełki jest w pełni uzasadniony, bo w okolicy na turystów czeka mnóstwo zabytków, pomników przyrody, niezwykłej architektury oraz atrakcji sportowych i wypoczynkowych. Nic dziwnego, że w tych okolicach co roku zakochują się liczni turyści, a niegdyś nawet jeden z cesarzy, który wybudował tu swoją rezydencję.

 • 09:00 Giuseppe w Warszawie komedia, film fabularny kinowy, 1964
  Już w pierwszej minucie filmu ...

  Już w pierwszej minucie filmu z szyn wylatuje wojskowy pociąg, którym pewien włoski żołnierz jechał na urlop. Włoch, Giuseppe Santucci, wsiada więc do pierwszego odjeżdżającego pociągu pełnego obywateli Generalnej Guberni. W czasie podróży poznaje dziewczynę ubraną, jak na konspiratorkę przystało, w skórzaną kurtkę i beret. Marysia bezskutecznie namawia go, by jej sprzedał - oczywiście za dobrą cenę - swoją broń. Do transakcji nie dochodzi, ale po przyjeździe do nieznanego mu jeszcze miasta, w trakcie zamieszania związanego z uliczną łapanką, Włoch i tak traci automat. Rozwścieczony podąża za dziewczyną, sądząc, że ma ona coś wspólnego ze zniknięciem broni. Trafia do mieszkania, które Marysia zajmuje wspólnie ze swoim bratem, Staszkiem, artystą malarzem jaknajdalszym od konspirowania i wystrzegającym się jak ognia wszelkich kontaktów z wrogiem. Tymczasem Giuseppe nie ma zamiaru ruszać się z mieszkania, dopóki nie odzyska swojej broni. Tak rozpoczynają się przygody sympatycznego Włocha w okupowanej Warszawie.
  "Giuseppe w Warszawie" to komedia jak na lata sześćdziesiąte dosyć śmiała. Niewiele bowiem do tego czasu powstało filmów traktujących okupację na wesoło. Stanisław Lenartowicz przedstawił ją od strony obyczajowej, codziennej, zwykłej, choć także dramatycznej, pokazał, że i w tym tragicznym okresie warszawiaków nie opuszczało poczucie humoru. Film ma wartką akcję, instruktażowo wręcz wykonane zdjęcia - w poszukiwaniu "warszawskich", wojennych plenerów ekipa musiała udać się aż do Wrocławia. W roli tytułowego Giuseppe wystąpił znany z takich filmów, jak "Panienki z międzymiastowej", "Ciao, ciao bambina" czy "Rzymskie opowieści" Antonio Cifariello. Filmowe rodzeństwo zagrali Elżbieta Czyżewska i Zbigniew Cybulski.


 • 10:50 Janosik - odc. 1/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Zdjęcia do serialu rozpoczęły się ...


  Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w maju 1972 roku i trwały do marca 1973. W tym czasie nakręcono 80 tys. metrów taśmy. Serial realizowany był w zamku na Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu, większym od warszawskiego, czescy dekoratorzy urządzili według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdzi reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk, szaleńczych jazd na koniu, a nawet upadków ze skały. Postać tytułowego bohatera odtwarza Marek Perepeczko. Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. W sumie stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik.
  W pierwszym odcinku młody góral, który stanął w obronie chłopa katowanego przez hrabiowskich hajduków, zostaje przez nich pojmany i wtrącony do lochów. W ucieczce pomaga mu córka hrabiego, ale gdy zbiegów dopędza pogoń, z pomocą przychodzą zbójnicy pod wodzą Harnasia - Jakubka.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Regina Coeli (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:50 Misja Brazylia - Polacy w Brazylii cykl reportaży, reportaż, 2022
  Kurytyba to miasto z najliczniejszą ...

  Kurytyba to miasto z najliczniejszą Polonią w Brazylii, a kościół pw. św. Stanisława do dziś jest symbolem polskości tego miasta. Przedstawiciele kolejnych pokoleń polskich emigrantów mówią o swoim przywiązaniu do Polski. Zaglądamy z kamerą także do kolonii Murici. Tam oprócz zasmakowania pysznych pierogów, odwiedzić można dom kultury polskiej. Znajdują się w nim rzeczy codziennego użytku, które służyły pierwszym polskim osadnikom do prac na polu.

 • 13:15 BBC w Jedynce - Zielona Planeta (The Green Planet (1/6) Tropical Worlds) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Seria dokumentalna, w której wkraczamy ...

  Seria dokumentalna, w której wkraczamy do magicznego, ukrytego świata pełnego niezwykłych nowych zachowań, nieoczekiwanych historii i zaskakujących bohaterów. Przedstawia Sir David Attenborough. Poznamy rośliny żyjące w tajemnicy, niewidzialne życie. Gdzie organizmy są zdolne do tworzenia wzajemnie korzystnych relacji ze zwierzętami. Ale mogą też być tak agresywne, konkurencyjne i dramatyczne, jak każda żywa istota na naszej planecie, uwięziona w śmiertelnych bitwach z rywalami, zwierzętami i żywiołami. Dzięki specjalistycznym kamerom ta spektakularna seria pozwoli nam wyjść poza to, co widzimy
  ludzkim okiem, by bliżej przyjrzeć się ożywionemu światu. Od pustyń, tropikalnych dżungli i podwodnych światów po sezonowe krainy i nasze własne środowisko miejskie. Każdy odcinek przedstawia zestaw roślin, ujawnia bitwy, jakie muszą toczyć, i genialne sposoby na przetrwanie. Nowe historie, niespotykane dotąd zachowania zwierząt i roślin, zaskakujący bohaterowie. Zobacz życie z perspektywy roślin.
  Odc. 1 Tropikalne lasy deszczowe, jak ten w Kostaryce, należą do najbogatszych i najbardziej dynamicznych środowisk. Choć zajmują tylko drobny procent powierzchni Ziemi, żyje w nich ponad połowa gatunków zwierząt i roślin świata. Nad wszystkim górują korony drzew skąpane w życiodajnych promieniach słońca. Na gałęziach wielkich drzew rozkwitają podniebne ogrody. Rosną tam niezliczone gatunki wspaniałych różnorodnych roślin. U każdego rozwinęła się wyjątkowa strategia przetrwania. Ten na pozór spokojny leśny świat wygląda jakby trwał wiecznie w niezmiennej postaci. Tak jednak nie jest. Najbardziej zażarta walka toczy się na dnie lasu, gdzie dociera zaledwie dwa procent światła słonecznego.

 • 14:25 Klan Kennedych - odc. 6 (The Kennedys) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2011
  Jack i Bobby stają przed ...

  Jack i Bobby stają przed wielkim wyzwaniem, gdy wychodzi na jaw, na Kubie powstają wyrzutnie sowieckich rakiet. Groźba wojny atomowej wisi w powietrzu. Mimo iż amerykańscy generałowie doradzają Jackowi zbombardowanie Kuby, prezydent dochodzi do porozumienia z Nikitą Chruszczowem i konflikt zostaje zażegnany.

 • 15:20 Dom - odc. 10/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Ewa rodzi drugiego syna. Leszek ...

  Ewa rodzi drugiego syna. Leszek studiuje weterynarię. Spokojne życie braci Talarów zakłóca wiadomość o śmierci ojca. Andrzej sprzedaje gospodarstwo i zabiera matkę do siebie. Ewa usiłuje prowadzić wielkomiejskie życie: urządza imieniny Andrzeja, podczas których znika jego matka, jak się okazuje - wyproszona z domu przez synową. Poszukiwania matki Andrzeja nie dają rezultatu.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:35 Komisarz Alex - odc. 257 (seria XXI odc. 2) "Krew za krew" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kasia nie wróciła do domu. ...

  Kasia nie wróciła do domu. Nie odbiera komórki. Gutek czuje, że stało się jej coś złego. Mówi o tym Sochoniowi. Ten obwinia Gutka i wiąże zniknięcie Kasi ze zbiegłym z aresztu groźnym bandytą i zabójcą, Górskim, który groził Gutkowi zemstą. Bogna studzi emocje Sochonia dopóki nie będą mieli dowodów, że Kasia została porwana, ma status zaginionej. Stawia ultimatum - jeśli Sochoń i Gutek nie będą współpracować, odsunie ich od śledztwa. To uspokaja policjantów. Pracują nad sprawą razem. Są skupieni na znalezieniu Kasi. Znajdują dowody, że dziewczyna jednak została porwana. Namierzają też i zatrzymują ukrywającego się Górskiego. Ten jednak twierdzi, że nie porwał Kasi, ma alibi. Kto więc naprawdę stoi za uprowadzeniem? Gutek dociera do emeryta, który chcąc złapać wandala, który przecinał mu opony w aucie - monitorował miejsce, w którym zniknęła Kasia i nagrał moment uprowadzenia. Na nagraniu widać, że Kasia zostaje wciągnięta do samochodu przez Kopcia. Sochoń poznaje. To groźny kibol. Jego brat, którego Sochoń złapał jeszcze w Krakowie, popełnił samobójstwo w więzieniu. Policjantom udaje się namierzyć Kopcia i jego kryjówkę, w której przetrzymuje Kasię. Niestety, podczas akcji odbicia dziewczyny Sochoń zostaje ranny. Jego życie wisi na włosku

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5360 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają Ania ...

  Na cel charytatywny grają Ania Rusowicz, Wojciech Gąssowski i Marek Sierocki.
  Muzyka rockowa zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w latach 50. XX wieku. Jej korzenie sięgają rhythm and bluesa, rock and rolla oraz country. Dynamiczne brzmienie, buntownicze teksty i młodzieżowy styl szybko zyskały popularność wśród nastolatków. W latach 60. fala rock and rolla dotarła także do Polski, rozpoczynając erę polskiego big - beatu. W najbliższym odcinku specjalnym programu Jaka to melodia? wraz z gośćmi w studiu przybliżymy jego historię.
  Ania Rusowicz, utalentowana artystka, nie tylko swym śpiewem, brzmieniem, ale przede wszystkim scenicznymi kreacjami nawiązuje do big beatu! Wojciech Gąssowski, gentleman estrady, pierwszy honorowy obywatel gminy Solina. Lata 60. należały do niego, a bez jego przebojów nie mogłaby odbyć się żadna prywatka. Marek Sierocki, prywatnie wielki fan piłki nożnej i zespołu Depeche Mode. Historię polskiej muzyki ma w jednym palcu. Od ponad 40 lat opowiada o niej w radiu i telewizji.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Matylda - odc. 7 serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, 2024
  Boden stara się jak najwięcej ...

  Boden stara się jak najwięcej czasu przebywać z synem. Helena z kolei spotka się z Rubinem, żeby się upewnić, czy ten nadal jest zainteresowany połączeniem węzłem małżeńskim Matyldy i Michała. Mężczyzna stawia warunek - Matyldę musi zbadać lekarz, bo on chce być pewien, że Bilińska dochowała czystości przed ślubem. Tymczasem Ada przyprowadza swoją matkę na badanie u doktora Bodena, przy okazji przekazuje mu list od Matyldy. Lekarz uświadamia sobie, że przez swoje uczucie przysporzył Matyldzie kłopotów. I sobie również. Helena przywozi Matyldę do pałacu Rubina. Na nic się zdają protesty Matyldy i Michała - dziewczyna zostaje tam upokorzona brutalnym badaniem przez doktora Schellmana. Nowy lekarz Rubina używa eteru, żeby ją uśpić. Nawet na Helenie robi wrażenie bezwzględność Rubina. Matylda zostaje na noc w pałacu, gdzie może liczyć na życzliwość nie tylko Michała, ale i Izabelli Rubinowej. Gospodarza niepokoi brak wiadomości od Zachara na temat Bilińskiego, dlatego zamierza przyspieszyć zaręczyny i ślub młodych. Obolała Matylda blaga go o zwolnienie ze złożonej wcześniej przysięgi, ale Rubin nie chce nawet o tym słyszeć. Michał przeprasza Matyldę za zachowanie swojego ojca. Tymczasem Wicher bierze się za odbudowę domu matki Ady. Pomaga mu Zbych, przy okazji roztaczając wizję dobrobyty, jaki czeka na chłopów w Ameryce - według niego to kraina mlekiem i miodem płynąca. Jednocześnie Adam nieoczekiwanie odwiedza Bodena. Okazuje się, że było mu po drodze na schadzkę z Izabellą. Sokołow przysyła Aleksandrze list z przeprosinami, ale Helena uważa, że to za mało. Izabella przynosi z kolei Matyldzie list od Bodena. Okazuje się, że doktor zrywa z nią. Zdruzgotana Matylda postanawia popełnić samobójstwo rzucając się w nocy do rzeki. W ostatniej chwili ratuje ją Michał. Kiedy stan Matyldy poprawia się, Michał przekazuje jej wiadomość, że jej ojciec żyje i przedstawia plan, jaki przygotował dla nich obojga. Matylda oznajmia Helenie i Rubinowi, że wyjdzie za Michała, to samo pisze Bodenowi w liście do niego. Wydaje się, że doktor będzie chciał zapobiec temu wydarzeniu, tak się jednak nie staje. Ku niezadowoleniu Ważkowej, Matylda wychodzi za Michała. Para młodych wygląda na najmniej szczęśliwych ludzi zgromadzonych tego dnia w kościele.

 • 21:20 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 6 reality show, reality show, 2023
  Odc. 6 Grupę odwiedzą Ania ...

  Odc. 6
  Grupę odwiedzą Ania i Józek z V sezonu. Na spotkaniu grupowym Marta podsumuje eksperymentalną zamianę par. Powrót do dawnych układów partnerskich jest nieunikniony. Z jednym wyjątkiem: Teodozja i Ryszard postanowili poznać się lepiej i wyjadą na specjalną randkę do Czarnego Potoku. Andrzej, wcześniej partner Teodozji, bardzo to przeżyje. W związku z wyjazdem Teodozji i Ryszarda, Ania tę noc spędzi z Małgorzatą, a Józek z Zygmuntem, który to spotkanie zapamięta na długo. Gdy Teo z Ryszardem spędzają wspólnie czas, grupa odwiedzi strzelnicę. Ich zadaniem będzie napisanie na balonach bolesnych emocji, do których postarają się strzelić, aby rozstać się z nimi bezpowrotnie. Janinka będzie miała z tym kłopot, ale przy wsparciu Tadeusza ostatecznie pożegna się ze swoimi demonami z przeszłości. Tego dnia to Janina będzie też bohaterką indywidualnej rozmowy z Martą. Dzień zakończy się wspólnym ogniskiem, grupa nie zapomni o wysłaniu pozdrowień Teodozji i Ryszardowi.

 • 22:10 Sanatorium miłości. Kulisy programu - sezon 6 odc. /6/ felieton, felieton, 2024
 • 22:20 Magazyn Ekspresu Reporterów , magazyn, 2024
  Wielki powrót! Magazyn Ekspresu Reporterów ...

  Wielki powrót! Magazyn Ekspresu Reporterów to wielokrotnie nagradzany i ceniony przez widzów program reporterski, w którym reporterzy Telewizji Polskiej pokazują życie z jego blaskami ale i dramatami. Zawsze blisko ludzi. Kultowa marka wraca na dużą antenę pod wodzą Barbary Paciorkowskiej i ulubionego prowadzącego Michała Olszańskiego.


 • 23:25 Miłość w Andaluzji (Coup de foudre en Andalousie) komedia romantyczna, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Francja 2019
  Komedia romantyczna. Południe Hiszpanii - ...

  Komedia romantyczna. Południe Hiszpanii - Andaluzja - z bajecznymi plażami, malowniczymi widokami i magicznymi miejscami. Prosta fabuła filmu stała się pretekstem do ukazania tych wspaniałych krajobrazów. To właśnie tu ma się odbyć ślub Laury z przystojnym Alvaro. Na uroczystość przylatuje główna bohaterka filmu, starsza siostra panny młodej, Claire, która w Andaluzji jest po raz pierwszy, a okoliczności sprawią, że będzie podróżować po całym regionie, odkrywając jego uroki. Claire jest młoda, atrakcyjna, ale wciąż pozostaje samotna. Sama też przyjeżdża na wesele siostry, ale niespodziewanie okazuje się, że Laura zniknęła bez śladu. Zjechało dużo znajomych i rodziny na ten wspaniały dzień, jednak nikt się nawet nie domyśla, że narzeczona po prostu uciekła. Tak przynajmniej sugeruje policja powiadomiona o zaginięciu dziewczyny. Claire i jej nowo poznany przyszły szwagier początkowo nie wierzą w taką wersję wydarzeń i razem ruszają na poszukiwanie Laury, podążając jej tropem przez całą Andaluzję. Na miejscu pozostaje nieświadoma niczego rodzina, która przygotowuje ślub. Tymczasem Claire i Alvaro mijają malownicze okolice i najpiękniejsze andaluzyjskie miasta. Im dłużej są w podróży, tym bardziej dociera do nich, że Laura rzeczywiście zniknęła celowo. Ale także coraz bardziej uświadamiają sobie, że w ich sercach rodzi się prawdziwa miłość. • 01:15 Sicario 2: Soldado (Sicario: Day of the Soldado) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2018
  3 lata po sukcesie filmu ...

  3 lata po sukcesie filmu „Sicario”, uhonorowanego trzema nominacjami do nagrody Oscara w kategoriach: najlepsze zdjęcia, muzyka, montaż dźwięku, powstał „Sicario 2: Soldado” o dalszych losach bohaterów pierwszej części. Współpracownik CIA, podwójny agent Alejandro Gillick wraca do gry, walcząc ze swoim śmiertelnym wrogiem, kartelami narkotykowymi. Przez bossa mafii stracił rodzinę, ta tragedia odmieniła jego życie na zawsze. Alejandro ponownie łączy siły z agentem federalnym Mattem Graverem, by przeciwstawić się gangom przerzucającym między Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi broń, narkotyki, a także terrorystów. Zaplanowana szybka akcja przeradza się jednak w prawdziwą, krwawą wojnę. Za zgodą Pentagonu wkraczają gotowe na wszystko oddziały specjalne. Bezwzględne rozprawienie się z terrorystami może przynieść odwrotny skutek, co mocno niepokoi Alejandro. Podejmuje się więc samotnej misji po drugiej stronie granicy. Zderzenie z tragiczną przeszłością powoduje powrót bolesnych wspomnień, o których Alejandro tak bardzo chciał zapomnieć.

 • 03:30 Jaka to melodia? - odc. 5360 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają Ania ...

  Na cel charytatywny grają Ania Rusowicz, Wojciech Gąssowski i Marek Sierocki.
  Muzyka rockowa zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w latach 50. XX wieku. Jej korzenie sięgają rhythm and bluesa, rock and rolla oraz country. Dynamiczne brzmienie, buntownicze teksty i młodzieżowy styl szybko zyskały popularność wśród nastolatków. W latach 60. fala rock and rolla dotarła także do Polski, rozpoczynając erę polskiego big - beatu. W najbliższym odcinku specjalnym programu Jaka to melodia? wraz z gośćmi w studiu przybliżymy jego historię.
  Ania Rusowicz, utalentowana artystka, nie tylko swym śpiewem, brzmieniem, ale przede wszystkim scenicznymi kreacjami nawiązuje do big beatu! Wojciech Gąssowski, gentleman estrady, pierwszy honorowy obywatel gminy Solina. Lata 60. należały do niego, a bez jego przebojów nie mogłaby odbyć się żadna prywatka. Marek Sierocki, prywatnie wielki fan piłki nożnej i zespołu Depeche Mode. Historię polskiej muzyki ma w jednym palcu. Od ponad 40 lat opowiada o niej w radiu i telewizji.

 • 04:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv