TVP1 - Program TV na niedzielę 15 października 2023

 • 05:05 Sprawa dla reportera , dysk./wywiad/debata, 2023
 • 06:00 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 06:25 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 06:50 Słowo na niedzielę - Po mojemu czyli kichaniu, uczcie i śledziu , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Wszystko mogę w Tym, który ...

  Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia? Oczywiście. Ale wszystko to, co jest dla mnie dobre, co właściwe, co pozwoli mi bardziej słuchać Boga. On zaspokoi każdą moją potrzebę, jeśli będzie ona naprawdę potrzebna. To jak w dzisiejszej Ewangelii - król przygotował weselną ucztę dla swego syna. Czego tam nie było? Stoły się uginały od wymyślnych potraw i napojów, a sam ich zapach powodował, że ciekła ślinka. A jednak mało kto z tych dobrodziejstw skorzystał, bo zaproszeni zdecydowali się postąpić po swojemu. Nie zechcieli przyjąć zaproszenia. Na stołach weselnych było wszystko, ale skosztować tych dobrodziejstw mogli tylko ci, którzy zgodzili się przyjąć słowo króla.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2023
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 317 Rawa Mazowiecka magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

 • 09:00 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Niecodzienna kukurydza. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na pole kukurydzy, aby przygotować z niej niecodzienne potrawy. Ta roślina, podobnie jak ziemniak, trafiła do Europy po wyprawach Krzysztofa Kolumba. W Meksyku była uprawiana od tysięcy lat. Jeszcze przed II wojną światową na terenach północnej Polski była prawie nieznana, choć na południowych krańcach, zwłaszcza na Huculszczyźnie była uprawiana, wystarczy wspomnieć tu lokalną potrawę o nazwie mamałyga, zbliżoną do włoskiej polenty. Po drugiej wojnie światowej, zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych kukurydza zrobiła niezwykłą karierę jako pasza dla zwierząt hodowlanych, choć również Polacy chętnie sięgają po gotowane kolby z masłem, kukurydzę z puszki jako dodatek do sałatek czy gulaszy, a także obowiązkowy dodatek do każdego seansu filmowego, czyli popcorn. Nasz kucharz sięgnie po kukurydzę, aby pokazać widzom jak ciekawe propozycje można z niej przygotować. Pierwszą potrawą będzie wędzona dorada z kukurydzą i kaparami w maślano- grzybowej emulsji. Druga to zapiekanka z makaronu, kukurydzy i sera. A trzecim daniem będą serniczki, czyli kukurydziane racuszki z glazurowaną w maśle kukurydzą.

 • 09:30 Msza Święta z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2023
 • 11:00 Syn tej ziemi reportaż, reportaż, 2019
  Podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła ...

  Podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w dniach 2 - 10 czerwca 1979 r. papież nadał impuls doniosłym wydarzeniom, które dokonały się w Polsce kilkanaście miesięcy później, kiedy powstawała "Solidarność". Wizyta miała duże znaczenie nie tylko dla wolności Kościoła w Polsce, lecz także pośrednio przyczyniła się do odzyskania przez Polskę pełnych swobód demokratycznych. W homilii wygłoszonej w czasie mszy św. przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie papież wezwał rodaków do szczególnej odpowiedzialności za losy kraju i ojczyzny. Wypowiedział wówczas słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!. Zostały one odebrane jako wezwanie do przemian ustrojowych i odbudowy wolności w naszym kraju. Materiał filmowy jest przypomnieniem tych wyjątkowych chwil, jakie spędziliśmy z Ojcem Świętym 40 lat temu. Przypomnieniem tych wyjątkowych spotkań.

 • 11:30 Welon, fura i brawura reality show, reality show, 2023
  Siostry zakonne - uczestniczki programu ...

  Siostry zakonne - uczestniczki programu - to wyjątkowe osobowości. Tym co je łączy są odwaga i służba drugiemu człowiekowi. Mają za zadanie dotrzeć do jednego z 3 ważnych przystanków - wydarzeń dla polskich katolików. Spotkanie na Lednicy, Przystanek Jezus w Czaplinku oraz Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Po drodze spotkają kilkanaście osób, z którymi będą przemierzać poszczególne odcinki drogi. Rozmowy dotyczą zarówno błahych tematów, jak i poważnych, bo przecież z takich składa się życie każdego z nas. Od realizacji pasji po spełnienie w rodzicielstwie, aż po trudne historie: dotyczące śmierci, uzależnień, a także kontrowersji wokół wiary katolickiej. Przed siostrami postawiono wyzwania. Każda odwiedzi swój dom rodzinny, spotka się z ważną dla siebie osobą i spróbuje zachęcić do przyjazdu na wydarzenie finałowe - choć jedną napotkaną osobę. W każdym odcinku pojawiają się ciekawi bohaterowie oraz zróżnicowane tematy.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2023
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:50 Każde życie jest cudem - Ola cykl reportaży, reportaż, 2023
  W piątym miesiącu ciąży u ...

  W piątym miesiącu ciąży u Oli zdiagnozowano wodogłowie. Lekarz prowadzący ciążę uznał, że rokowania są tak złe, że "jedynym i najlepszym rozwiązaniem jest terminacja ciąży". W innym przypadku rodzice mieli "zrujnować sobie życie". "Rozmowy z lekarzem odbierały mi siły. Kilka razy odmawiałam terminacji ciąży i nie otrzymałam innej oferty pomocowej" - wspomina Paulina Łopatka, mama Oli.
  Zamiast aborcji, rodzice wybrali leczenie. Z Bożą pomocą szybko znaleźli innych lekarzy, którzy podjęli się leczenia ich córki. Jeszcze w czasie ciąży przeprowadzono pionierską operację u Oli, dzięki której jej mózg mógł się rozwijać, a rehabilitacja dziewczynki była kontynuowana po porodzie. Dzisiaj Ola ma sześć lat. Jest chora, ale stale robi postępy. Wbrew przewidywaniom lekarzy mówi, czyta i coraz sprawniej stawia pierwsze kroki. Dla rodziców jest źródłem wielkiej radości. "Nasze życie nie jest piekłem. Cieszymy się, że mamy naszą Olę." - mówią jej rodzice. "Ola jest lekarstwem na nasze egoizmy i odpowiedzią na egoizm świata".
  Każde życie jest cudem, to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi".

 • 13:15 BBC w Jedynce - Zaloty wśród zwierząt (The Mating Game Ep. 2 Out of the Blue (Oceans)) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Seria dokumentalna (5 odcinków) o ...

  Seria dokumentalna (5 odcinków) o najbardziej fascynujących, zabawnych i dramatycznych poszukiwaniach partnera i pozostawieniu trwałej spuścizny. Niektóre gatunki muszą stawić czoło wyzwaniom rozległego środowiska, aby znaleźć przedstawiciela płci przeciwnej. Inni walczą przeciwko swoim sąsiadom w masowych skupiskach godowych. Niektórzy robią wrażenie na randkach niewyobrażalnie skomplikowanymi zachowaniami lub wyglądem. Inni budują niezwykłe konstrukcje, aby udowodnić swoją wartość. Gra w krycie ujawnia różnorodne, fascynujące i wręcz dziwaczne strategie, których używają różne zwierzęta, aby znaleźć partnera. Spotkamy początkujących podrywaczy i starych cwaniaków, wiernych i oszustów, ekstrawaganckich i odrażających. Eksplorując pięć różnych siedlisk na sześciu kontynentach, ta seria oferuje najlepszy wgląd w to, czego potrzeba, aby odnieść sukces w grze godowej.
  Odc. 2 Zaskakujące strategie w głębinach. Jak znaleźć innych uczestników miłosnej gry w największym i zarazem najsłabiej zasiedlonym środowisku na świecie. Co roku humbaki opuszczają zimne, bogate żerowiska i płyną ponad 4 tysiące kilometrów na południe, by gromadzić się u wybrzeży Hawajów. 35 - tonowe samce przepychają się, by zająć miejsce z przodu. Większy samiec spycha rywala na bok. Rafa koralowa może wydawać się rajem, ale ma też mroczną, agresywną stronę, która wpływa na strategię rozrodczą wielu miejscowych ryb. Rafy koralowe to nie tylko obszar testowania nowych wersji strategii rozrodczych, ale i doskonałe miejsce spotkań z przedstawicielami własnego gatunku. Laguny u wybrzeży Portugalii - tu żyją pławikoniki europejskie, które tworzą długotrwałe związki partnerskie. Wiele gatunków ryb rodzi żywe potomstwo, ale jedynie u pławikoników robią to samce. Wiele aspektów strategii rozrodczych wciąż pozostaje tajemnicą. Jedno jest pewne. Sukces każdego gatunku w każdym miejscu na ziemi zależy od stopnia, w jakim jego przedstawiciele opanują sztukę zalotów.

 • 14:15 Z pamięci - Jadwiga Smosarska cz. 4 felieton, felieton, 2023
  Ostatni z czterech odcinków, w ...

  Ostatni z czterech odcinków, w których Andrzej Dobosz przypomina uwielbianą przez publiczność Jadwigę Smosarską. Aktorka osiągnęła status gwiazdy polskiego kina przedwojennego.

 • 14:25 Komisarz Alex - odc. 245 (seria XX, odc. 3) "Numina sunt odiosa" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Anna wchodzi do mieszkania sąsiada, ...

  Anna wchodzi do mieszkania sąsiada, profesora łaciny. Antoni Kozioł leży nieprzytomny na podłodze, a ktoś wyskakuje przez okno. Okazuje się, że profesor nie żyje. Alex podejmuje trop, ale ten urywa się na przystanku autobusowym. W domu profesora sąsiadka potwierdza, że lubił podróżować. Dwadzieścia lat temu przeszedł na emeryturę, tutaj zamieszkał dwa lata temu. Nikt go nie odwiedzał. Sochoń i Agata ruszają do biura podróży. Okazuje się, że często jeździł i brał najdroższe wycieczki. Lubił podróżować sam. Płacił zawsze gotówką. Kiedyś powiedziała do niego coś po łacinie, ale on nie zareagował. Gutek odkrywa, że na koncie profesor miał dużo pieniędzy. Sekcja wykazuje, że został uduszony. Leonowi spokoju nie daje jedna sprawa. Według dokumentów ofiara miała prawie dziewięćdziesiąt lat, a wygląda dwadzieścia mniej. Dawny sąsiad profesora nie miał z nim kontaktu od dwóch lat, a kiedyś się przyjaźnili. Profesor był towarzyski, uczynny, wszystkim pomagał, wyjeżdżał tylko na ryby. Sochoń zauważa, że z każdym przesłuchaniem sprawa się komplikuje, jakby profesor prowadził dwa zupełnie odrębne życia. Kim naprawdę był? Tymczasem do jego mieszkania ktoś ponownie się włamuje. Alex zauważa, że do portfela, który na przystanku wypadł starszemu panu z kieszeni, rusza wyrostek w kapturze. Następnego dnia znów jest tam. Policjanci sprawdzają go i znajdują ukradzione portfele.

 • 15:15 Mikołajek (Petit Nicolas, Le (Little Nicholas)) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja 2009
  Kinowa wersja przygód tytułowego bohatera, ...


  Kinowa wersja przygód tytułowego bohatera, małego Mikołajka. O sympatycznym ośmiolatku, jego rodzinie i kolegach ze szkoły świat dowiedział się dzięki serii humorystycznych książek spółki autorskiej Goscinny/Sempe. Na podstawie tych opowiadań powstał też popularny serial telewizyjny pod tym samym tytułem. To właśnie tytułowy Mikołajek jest narratorem filmu i głównym bohaterem wielu prześmiesznych przygód. Widz poznaje go w różnych sytuacjach: w szkole, w domu, w czasie wolnym od zajęć. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. ubiegłego wieku. Mikołajek mieszka z zapracowanym ojcem, który marzy o awansie, oraz najukochańszą mamą, troskliwie zajmującą się domem i jedynakiem. To szczęśliwa i zgodna rodzina, choć bywają też kwestie sporne, zwłaszcza gdy chodzi o podjęcie jakiejś decyzji. Wówczas rodzice się spierają, ale ostatecznie dochodzą do porozumienia. Mikołajek ma wielu kolegów, z którymi styka się na co dzień w szkole. Dowiadujemy się o nich, kiedy pani w klasie zadaje zadanie dzieciom, by napisały: kim chcą zostać, jak dorosną. Kłopot w tym, że Mikołajek nie ma pojęcia kim chce być. Zazdrości kolegom, którzy mają już sprecyzowane plany na przyszłość. Jego najlepszy kumpel, grubas Alcest, który je bez przerwy, chce zostać ministrem. Ta funkcja kojarzy mu się bowiem z częstym bywaniem na bankietach, gdzie zawsze jest niezła wyżerka. Do grona kolegów Mikołajka należy także Gotfryd, który mieszka w ogromnym domu z wielkim ogrodem i imponującym basenem. Ma wszystko czego tylko zapragnie. Jego tata to bardzo bogaty człowiek, ale pracuje dużo i w ogóle nie ma czasu dla syna. Chłopcem zajmuje się lokaj Albert. Dorosły Gotfryd oczywiście będzie pracował u swego ojca. Kolejny kolega, Kleofas, ma bardzo fajny rower wyścigowy i zamierza zostać mistrzem świata w kolarstwie. Ma w głowie tylko wyścigi, przez co zaniedbuje naukę i jest najgorszym uczniem w klasie. Za to największym rozrabiaką w klasie jest Euzebiusz, który wszczyna kłótnie i bójki na lekcjach i na przerwach. Kiedy dorośnie, chce zostać bandytą, w przeciwieństwie do Rufusa, syna policjanta, który zamierza iść w ślady ojca. Postrachem w szkole jest groźny wychowawca, którego uczniowie nazywają Rosół. Ten czuwa nad porządkiem i za najdrobniejsze przewinienia każe chłopcom wielokrotnie przepisywać zdania. Tylko Ananiaszowi to nie grozi, bo jest prymusem i pupilkiem nauczycielki, ale także okropnym lizusem i skarżypytą. Koledzy niezbyt go lubią i chętnie by mu dołożyli, ale Ananiasz jest nietykalny, bo nosi okulary. Jest jeszcze jeden kolega ze szkoły Mikołajka, Joachim, w związku z którym wybucha afera. Pewnego dnia chłopiec spóźnia się na lekcję. Okazuje się, że w nocy urodził mu się braciszek i rano Joachim pojechał z ojcem do szpitala, by odwiedzić mamę. Chłopak bardzo marzył o rowerze, a w zamian ma braciszka. Na domiar złego koledzy ostrzegają go, że teraz to już tylko będzie gorzej. Straci wszystko, będzie musiał oddawać bratu zabawki, słodycze itp. Odtąd w stresie żyje także Mikołajek. Bacznie przyglądając się swoim rodzicom, zaczyna podejrzewać, że on również będzie miał braciszka. Cały świat Mikołajka może nagle lec w gruzach, więc zrobi wszystko, by zapobiec nieszczęściu.


 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:30 Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia - Koncert z okazji XXIII Dnia Papieskiego koncert, koncert, 2023
 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5177 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Na cel charytatywny grają szefowie ...

  Na cel charytatywny grają szefowie Kuchni PnŚ: Tomasz Królikowski, Jędrzej Majka, Łukasz Konik. Kiedy wchodzą do kuchni, są jak prawdziwi czarodzieje. Jak nikt inny potrafią łączyć smaki i zapachy. Zachwycają nawet najbardziej wymagające podniebienia. Z przyjemnością dzielą się kulinarną wiedzą z widzami TVP. W odcinku specjalnym programu Jaka to melodia zagrają właśnie utalentowani szefowie kuchni. Który z gości zna przepis na wygraną? Łukasz Konik to ekspert od naleśników, knedli i pierogów z truskawkami. Promuje polską kuchnię na międzynarodowej arenie kulinarnej. Widzowie TVP znają go między innymi z programu "Przepis dnia". W swojej domowej bibliotece ma ponad 300 książek kulinarnych! Tomasz Królikowski miłość do gotowania i chęć zgłębiania tajników kulinarnego świata zaszczepiły w nim babcie. Pierwszą potrawą, którą samodzielnie przygotował był Boeuf Strogonov z kluskami. Zawodowo doradza firmom, które produkują gotową żywność. Oprócz kuchni kocha amerykańskie auta oraz twórczość zespołu Depeche Mode. Jędrzej Majka określa się mianem wszystkożercy, podróżnika kulinarnego oraz znawcy przypraw. Nie jest zawodowym kucharzem, ale uwielbia karmić innych. Jest współprowadzącym i współautorem programu podróżniczo - kulinarnego "Na tropie przypraw". Jak na prawdziwego krakusa przystało uwielbia słuchać twórczości Piwnicy pod Baranami.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Dewajtis - odc. 5 serial kostiumowy, telenowela, , kraj prod.Polska 2023
 • 20:55 Wieczór wyborczy i referendalny , dysk./wywiad/debata, 2023
  Wieczór wyborczy i referendalny. Tuż ...

  Wieczór wyborczy i referendalny. Tuż po zamknięciu lokali wyborczych ze studia Telewizji Polskiej zostaną zaprezentowane wstępne wyniki wyborów.

 • 23:10 Nie czas umierać (No Time To Die) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2021
  ”Nie czas umierać” to już ...

  ”Nie czas umierać” to już dwudziesta piąta odsłona przygód słynnego agenta 007, Jamesa Bonda, a zarazem piąty i ostatni występ Daniela Craiga w głównej roli, o czym zresztą sam aktor poinformował w wywiadzie dla prasy. Film otwiera fantastyczna, nastrojowa piosenka „No Time To Die” w wykonaniu Billie Eilish, nagrodzona Oscarem, a także Złotym Globem. Oscarowe nominacje przyznano też za najlepsze efekty specjalne oraz najlepszy dźwięk. Mimo że James Bond przed kilkoma laty odszedł ze służby i zaszył się w uroczym miejscu na Jamajce, przyjdzie mu znowu stawić czoło wielkim wyzwaniom. Bowiem dawny przyjaciel Felix Leiter z CIA prosi go o pomoc. Chodzi o trudną i wyjątkowo niebezpieczną misję odbicia uprowadzonego naukowca MI6, Valdo Obrucheva. Bond nie zawaha się przed niczym. Tym razem jednak niepokonany dotąd agent 007, może przypłacić brawurową akcję życiem.

 • 02:00 Bez śladu (Beze stopy) film fabularny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechy 2019
  Bohater filmu to Karel, który ...

  Bohater filmu to Karel, który sam wybrał sobie życie samotnika, unika ludzi, pogardza goniącym za dobrobytem społeczeństwem. Żyje tak, by mieć spokój, by nikomu nie
  zrobić krzywdy, także sobie. Zimą zawsze włóczy się po lasach, wchodzi do opuszczonych o tej porze roku chat, ale tylko tu nocuje, żywi się częścią znalezionych
  zapasów. Nigdy nie pozostawia po sobie żadnych śladów, nie robi żadnych szkód, utrzymuje zastany ład i porządek. Pewnego razu natyka się w lesie na dwóch
  funkcjonariuszy policji z psem, patrolujących okolice. Jest spokojny i opanowany, nie traci głowy i sam zgłasza, że widział włamanie do jednego z domków, gdzie
  ktoś wyważył drzwi i zrobił okropny bałagan. Legitymują, ale on nie był notowany. Podaje się za pracownika klubu czeskich turystów, naprawiającego oznaczenia
  szlaków, by przygotować wszystko do wiosennego sezonu. Policjant ostrzega go, by uważał na obcych, to już kolejne włamanie w ciągu tygodnia. Od tej pory Karl
  zdaje sobie sprawę, że nie tylko on włóczy się po okolicy. Na domiar złego czuje, że ów nieznajomy podąża jego śladem i obserwuje z ukrycia. Pewnej nocy ich drogi
  się krzyżują, włamywacz zaskakuje go śpiącego w jednej z chat. Przerażony Karl ucieka i spada z kładki do rwącego strumienia. Nieznajomy rzuca się na pomoc.
  To Patryk, młodociany przestępca ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości. Brał udział w skoku na bank, jest poszukiwany. Chce dołączyć do Karla,
  choć ten za wszelką cenę próbuje się pozbyć niechcianego towarzysza. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają jednak, że muszą - przynajmniej na razie - trzymać się
  razem. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na ich drodze pojawia się młoda kobieta z kilkuletnim synem, których ściga brutalny ojciec dziecka.


  Dramat, Czechy 2018
  Reżyseria: Vit Karas
  Scenariusz: Tomas Holecek
  Aktorzy: Ondrej Vetchy, Marika Soposka, Vaclav Svarc, Vit Gajdos, Jan Jankovsky, Peter Motloch

 • 03:30 Jaka to melodia? - odc. 5177 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Na cel charytatywny grają szefowie ...

  Na cel charytatywny grają szefowie Kuchni PnŚ: Tomasz Królikowski, Jędrzej Majka, Łukasz Konik. Kiedy wchodzą do kuchni, są jak prawdziwi czarodzieje. Jak nikt inny potrafią łączyć smaki i zapachy. Zachwycają nawet najbardziej wymagające podniebienia. Z przyjemnością dzielą się kulinarną wiedzą z widzami TVP. W odcinku specjalnym programu Jaka to melodia zagrają właśnie utalentowani szefowie kuchni. Który z gości zna przepis na wygraną? Łukasz Konik to ekspert od naleśników, knedli i pierogów z truskawkami. Promuje polską kuchnię na międzynarodowej arenie kulinarnej. Widzowie TVP znają go między innymi z programu "Przepis dnia". W swojej domowej bibliotece ma ponad 300 książek kulinarnych! Tomasz Królikowski miłość do gotowania i chęć zgłębiania tajników kulinarnego świata zaszczepiły w nim babcie. Pierwszą potrawą, którą samodzielnie przygotował był Boeuf Strogonov z kluskami. Zawodowo doradza firmom, które produkują gotową żywność. Oprócz kuchni kocha amerykańskie auta oraz twórczość zespołu Depeche Mode. Jędrzej Majka określa się mianem wszystkożercy, podróżnika kulinarnego oraz znawcy przypraw. Nie jest zawodowym kucharzem, ale uwielbia karmić innych. Jest współprowadzącym i współautorem programu podróżniczo - kulinarnego "Na tropie przypraw". Jak na prawdziwego krakusa przystało uwielbia słuchać twórczości Piwnicy pod Baranami.

 • 04:15 Z pamięci - Jadwiga Smosarska cz. 4 felieton, felieton, 2023
  Ostatni z czterech odcinków, w ...

  Ostatni z czterech odcinków, w których Andrzej Dobosz przypomina uwielbianą przez publiczność Jadwigę Smosarską. Aktorka osiągnęła status gwiazdy polskiego kina przedwojennego.

 • 04:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv