TVP1 - Program TV na niedzielę 18 czerwca 2023

 • 05:05 Sprawa dla reportera , magazyn, 2023
 • 06:00 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 06:25 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 06:50 Słowo na niedzielę - Ogień i woda, celnik i zelota , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  W niedzielnej Ewangelii słyszymy o ...

  W niedzielnej Ewangelii słyszymy o katalogu najbliższych uczniów Jezusa. W Nowym Testamencie znajdziemy cztery takie listy: w Ewangelii Marka, u Łukasza w Ewangelii, w Dziejach Apostolskich i u Mateusza. Różnią się one nieznacznie między sobą, co mogłoby być podstawą do ciekawych rozważań, ale warto zwrócić uwagę na jeden szczegół: tylko w Ewangelii według św. Mateusza, przy imieniu Mateusz pojawia się określenie: celnik. Na nas to słowo nie robi już pewnie wrażenia, ale jeśli pamiętacie, że Mateusz mógł zdzierać pieniądze z rybaków Piotra, Andrzeja, Jakuba i Jana, to okazuje się, że określenie celnik kojarzyło się z pewnością jak najgorzej jego współczesnym. To coś jak oszust, złodziej, wyzyskiwacz, zdzierca bez serca. Powiedzieć o sobie celnik, to uznać, że jest się na dnie. A jednak Jezus go wybrał i odmienił jego życie. Ta informacja ma nam pokazać co z sercami ludzi robi miłość Jezusa: zmienia i odnawia nas, nasze spojrzenie na drugiego człowieka i samego siebie.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2023
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2023
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 301 Łódź Przemysłowa magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę na podstawie jej potencjału historycznego, kulturowego, przyrodniczego i rekreacyjnego. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.
  Tomek Bednarek zaprasza tym razem do Łodzi przemysłowej, zwanej polskim Manchesterem, jednego z największych w XIX wieku ośrodków przemysłu włókienniczego na świecie. Tomek oprowadzi widzów po słynnym imperium Poznańskiego, Księżym Młynie, królestwie fabrykanta Scheiblera, Muzeum Kinematografii, a także Centralnym Muzeum Włókiennictwa i niezwykle nowoczesnym Centrum Nauki i Techniki EC1. Stare i nowe, historia i nowoczesność ten niezwykły mariaż to właśnie Łódź przemysłowa. Nie wypada zakochać się w Polsce i pominąć to miejsce. Łódź przemysłową koniecznie trzeba odwiedzić!

 • 09:00 Zegar Czarnoksiężnika (House with a Clock in Its Walls, The) Film fantasy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Indie,USA 2018
  10-letni Lewis Barnavelt traci rodziców, ...

  10-letni Lewis Barnavelt traci rodziców, którzy giną w wypadku samochodowym, i zostaje sam. Po ich śmierci wyjeżdża do stanu Michigan, gdzie w położnej na odludziu posiadłości mieszka jego ekscentryczny wuj Jonathan. Poznaje sąsiadkę i najlepszą przyjaciółkę wuja, Florence Zimmerman. Kiedy chłopak próbuje zadomowić się w nowym miejscu, odkrywa, że jego krewny praktykuje różne formy magii i eksploruje niebezpieczne obszary światów równoległych. Jonathan wyznaje mu, że jest czarnoksiężnikiem, a Florence wiedźmą. Wuj pracuje nad rozwikłaniem tajemnicy zaginionego mistrza czarnej magii, Isaaca Izarda, który skonstruował zegar odmierzający czas do nadchodzącej Apokalipsy. Zegar ukryty jest w murach ogromnej posiadłości, a jego odnalezienie jest jedynym sposobem, by przeciwstawić się przeznaczeniu. Pod czujnym okiem Jonathana, Lewis zaczyna zgłębiać tajemnice magii.

 • 10:55 Janosik - odc. 4/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Hrabiemu podoba się piękna góralka, ...

  Hrabiemu podoba się piękna góralka, Maryna. Każe porwać dziewczynę Janosika i siłą sprowadzić na zamek. Zbójnicy, przebrani za pasterzy owiec, przedostają się do siedziby rozpustnego dziedzica. Janosik uwalnia swoją ukochaną.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2023
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:45 Wspólny dom - Domowe spa serial TVP, telenowela, 2022
  W odcinku pokażemy, że można ...

  W odcinku pokażemy, że można wybierać produkty, których produkcja nie jest powiązana z krzywdą zwierząt i środowiska. W społeczeństwie, często upojonym konsumpcjonizmem i przyjemnościami, obfitością i luksusem, pozorami i narcyzmem wzywa nas On do zachowania wstrzemięźliwego, to znaczy prostego, zrównoważonego, prostolinijnego, zdolnego do zrozumienia i życia tym, co istotne. W świecie, który często jest surowy wobec grzesznika, a łagodny wobec grzechu, musimy pielęgnować silne poczucie sprawiedliwości, poszukiwania i realizacji woli Boga. W obrębie kultury obojętności, która nierzadko staje się w ostateczności bezlitosna, niech nasz styl życia napełniony będzie litością, empatią, współczuciem, miłosierdziem czerpanymi codziennie ze studni modlitwy.

 • 13:00 Poznaj Dobrą Żywność - relacja z Pikniku reportaż, reportaż, 2022
  Transmisja z Pikniku Poznaj Dobrą ...

  Transmisja z Pikniku Poznaj Dobrą Żywność organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Służewcu. Promocja polskiej żywności wysokiej jakości, produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność, produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne oraz idee założenia programu Poznaj Dobrą Żywność. W trakcie tegorocznego pikniku zaprezentowana zostanie również turystyka wiejska. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, które umożliwiają spędzenie wolnego czasu na wsi. Prezentacji tej będzie towarzyszyć kiermasz rękodzieła ludowego oraz produktów regionalnych i ekologicznych. Dla wszystkich, którzy przybędą na piknik przewidzianych jest wiele konkursów i liczne atrakcje. Prezentacjom i degustacjom towarzyszyć będą pokazy kulinarne, występy artystyczne, zawody sportowe, animacje dla dzieci.

 • 13:40 Polskie Parki Narodowe - Wigierski Park Narodowy film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Prowadzącym program jest Dariusz Gross, ...  Prowadzącym program jest Dariusz Gross, dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz - odkrywca. Pokazuje parki narodowe, które znamy jako turyści, z innej, zaskakującej strony, przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program pokazujący osobliwości przyrody i ukazujący wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce, w którym spotykają się nowoczesne technologie badawcze z odwiecznym dziełem natury.

 • 14:10 Z pamięci - Julia Hartwig cz. 4 felieton, felieton, 2023
  Ostatni z odcinków, w których ...

  Ostatni z odcinków, w których Andrzej Dobosz wspomina Julię Hartwig - poetkę i eseistkę, tłumaczkę literatury pięknej, która za swą twórczość otrzymała liczne medale, nagrody i wyróżnienia.

 • 14:20 Daleko od szosy - odc. 2/7 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1976
  Leszek rozpoczyna pracę jako niewykwalifikowany ...

  Leszek rozpoczyna pracę jako niewykwalifikowany robotnik. Uparcie dąży do celu, jaki sobie wyznaczył. Oszczędza każdy grosz, aby uzbierać pieniądze na wymarzony kurs prawa jazdy. Pracowity i ambitny chłopak kończy kurs samochodowy i zostaje kierowcą wywrotki. Od czasu do czasu przyjeżdża na wieś. Spotyka się z Bronką, która widzi w nim idealnego kandydata na męża. Wspólnie snują plany na przyszłość. Są ze sobą bardzo szczęśliwi, ale dziewczyna
  nie chce rozpocząć współżycia przed ślubem. Po powrocie do miasta Leszek spędza noc z przygodnie poznaną prostytutką. Wkrótce przekonuje się, że jest zarażony chorobą weneryczną. Tymczasem skruszona Bronka przyjeżdża do niego z wizytą. Chłopak robi wszystko, żeby ani przez chwilę nie zostać z nią
  sam na sam. Prosi o pomoc zdumionego kolegę z pokoju, by nie odstępował ich na krok. Narzeczona zaczyna coś podejrzewać...


 • 15:50 Alternatywy 4 - odc. 2/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
  Stanisław Anioł zostaje gospodarzem bloku ...

  Stanisław Anioł zostaje gospodarzem bloku i kieruje ruchem podczas przeprowadzki. Zamieszanie jest spore. Przydział na to samo mieszkanie otrzymuje Zygmunt Kotek i Zdzisław Kołek - ostatecznie wprowadzają się obaj z rodzinami i prowizorycznie dzielą lokal na pół. Tragarze zamieniają lokatorom meble, ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb - Rozwadowskiego. Na skutek pomyłki zakładają "pluskwę" u kogoś innego. Wdowa przywozi trumnę ze zwłokami męża, by choć przez chwilę pobył w nowym mieszkaniu, a po całym bloku grasują oszuści i kombinatorzy. • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:35 Wiesz czy nie wiesz? - /3/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej pełen emocji i dowcipu, ...

  Teleturniej pełen emocji i dowcipu, doskonała zabawa dla całej rodziny. Dwie drużyny, składające się z kapitana i jego gościa, rywalizują ze sobą odpowiadając na niestandardowe, zaskakujące pytania. Niezwykle fakty i praktyczne sztuczki, naukowe doświadczenia i zabawne informacje ze świata przyrody, ciekawostki i anegdoty z życia znanych ludzi - wszystko to znajdzie się w kolejnych odcinkach programu.
  Gospodarzem jest Tomasz Kammel. W roli kapitanów drużyn: Olga Szomańska i Andrzej Krzywy, a eksperymenty przeprowadza Radek Brzózka. Goście tego odcinka: Michalina Sosna i Sławomir Zapała.

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5011 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2022
  Na cel charytatywny grają: prowadząca ...


  Na cel charytatywny grają: prowadząca Voice of Poland Małgorzata Tomaszewska oraz jurorzy programu Tomasz Szczepanik, Piotr Cugowski.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Piłka nożna - Finał Ligi Narodów (studio) , sprawozdanie, 2023
 • 20:35 Piłka nożna - Finał Ligi Narodów , sprawozdanie, 2023
 • 23:30 Zakochana Jedynka - Zakochani w Rzymie (To Rome with Love) komedia romantyczna, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Włochy 2012
  Kolejna romantyczna komedia Woody Allena, ...

  Kolejna romantyczna komedia Woody Allena, której akcja tym razem została osadzona w Rzymie. W Wiecznym Mieście rozgrywają się miłosne perypetie Amerykanów i Włochów. To cztery różne historie.
  Podczas letnich wakacji w Rzymie amerykańska turystka Hayley zakochuje się i zaręcza z włoskim adwokatem Michelangelo. Jej rodzice, Jerry i Phyllis, przylatują do Włoch, by poznać narzeczonego córki i jego rodzinę. Jerry, reżyser operowy, słyszy w domu śpiew ojca Michelangelo, właściciela zakładu pogrzebowego, Giancarla. Zachwycony jego głosem, zapragnie, by świat dowiedział się o wielkim talencie. Co prawda okazuje się, że Giancarlo potrafi śpiewać jedynie pod prysznicem, jednak Jerry nie daje za wygraną. Antonio i Milly są tuż po ślubie. Para planuje na stałe przenieść się do Rzymu, gdzie świeżo upieczony małżonek
  otrzymuje korzystną ofertę pracy w rodzinnym biznesie. Po zameldowaniu się w hotelu, Milly postanawia wyjść na chwilę, zanim spotka się z rodziną Antonio. Gubi się jednak i na domiar złego traci telefon komórkowy. Przypadkowo trafia na plan filmowy, gdzie poznaje swego ulubionego aktora, Lukę Salta, który zaprasza ją na lunch. W tym czasie do hotelowego pokoju Antonia pomyłkowego zostaje przysłana prostytutka Anna. Kiedy rodzina się zjeżdża i wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkanie z Milly, Antonio wpada na szalony pomysł, by zastąpiła ją Anna. Bohaterem kolejnej historii jest Leopoldo, który wiedzie kiepski żywot z żoną i dwojgiem dzieci. Najlepszym momentem w jego szarej egzystencji jest podpatrywanie atrakcyjnej sekretarki szefa, Serafiny. Pewnego dnia Leopoldo odkrywa po przebudzeniu, że nagle stał się celebrytą, za którym uganiają się paparazzi. Od tej pory żyje w blasku fleszy i jupiterów, jednak wkrótce wszystko się znowu zmienia. Znany architekt John odbywa podróż do Rzymu wraz z żoną i przyjaciółmi. Mieszkał w tym mieście przed trzydziestoma laty, kiedy był jeszcze studentem. Zamiast zwiedzać miasto jak jego towarzysze podróży, postanawia odwiedzić stare kąty. Spotyka Jacka, amerykańskiego studenta architektury, który rozpoznaje mistrza. Zaprasza Johna do swego domu, gdzie mieszka z Sally. Chłopaka łączy z dziewczyną już tylko przyzwyczajenie, czuje się przytłoczony w tym związku. Wkrótce Jack staje się łatwą ofiarą dla przyjaciółki narzeczonej, neurotycznej aktorki Moniki. Na straży wierności próbuje stanąć John.

 • 01:30 Quantum of Solace (007 Quantum of Solace) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2008
  Dwudziesta druga odsłona przygód legendarnego ...

  Dwudziesta druga odsłona przygód legendarnego agenta Jamesa Bonda, stanowiąca zarazem bezpośrednią kontynuację poprzedniej części cyklu "Casino Royale". W obu filmach w rolę najlepszego szpiega Jej Królewskiej Mości wcielił się brytyjski aktor dramatyczny Daniel Craig. Bond w jego interpretacji to już nie emanujący uwodzicielskim urokiem gentleman jak Pierce Brosnan ani pełen autoironicznego dystansu Roger Moore. To przede wszystkim tzw. twardy facet, bezwzględny profesjonalista o kamiennej twarzy i znakomicie wytrenowanym ciele, które w razie potrzeby potrafi zamienić się w niezwykle skuteczną maszynę do zabijania. Takie ujęcie postaci Bonda pociągnęło za sobą zmianę dotychczasowej formuły cyklu. Zrezygnowano z komiksowych czarnych charakterów, technologicznych gadżetów oraz ograniczono akcenty komediowe. Zniknęły więc m. in. zadomowione wydawałoby w bondowskim uniwersum na stałe: kwestia Nazywam się Bond. James Bond oraz panna Moneypenny. W efekcie bond jako swego rodzaju gatunek filmowy mocno zbliżył się do klasycznego kina akcji, tyle że najwyższej jakości. Sekwencje pościgów, bójek i strzelanin w "Quantum of Solace" to prawdziwy majstersztyk, zarówno pod względem choreograficznym, jak i dramaturgicznym. Niektóre ujęcia i kaskaderskie popisy mogłyby się spokojnie ozdobić trylogię Matrix lub ekranowe przygody księcia Persji. Role dziewczyn Bonda (zwanych przez niektórych fanów cyklu bondynkami) przypadły tym razem wschodzącej gwieździe Hollywood Gemmie Arterton oraz pochodzącej z Ukrainy modelce Oldze Kurylenko. Głównego przeciwnika dzielnego agenta zagrał natomiast, mający częściowo polskie korzenie (po matce), francuski aktor Mathieu Amalric, gwiazda obsypanego nagrodami "Motyla i skafandra". Akcja "Quantum of Solace" zaczyna się tuż po zakończeniu "Casino Royale". Bond, schwytawszy pana White’a, wiezie go w bagażniku swego Astona Martina do Sieny na przesłuchanie. Podróż jednak nie przebiega spokojnie. Ludzie White’a chcą bowiem odbić swego mocodawcę i ruszają w pościg. Do akcji włącza się też kilka radiowozów. Daje to pretekst realizatorom do ukazania kilku efektownych kolizji i eksplozji na tle malowniczych i obfitujących w przepaście górskich pejzaży. Bond, choć srodze pokiereszowanym samochodem, szczęśliwie dociera do celu. Jednak przesłuchanie pana White’a nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami jego i M. White jest bowiem podejrzanie spokojny i rozluźniony. Niedwuznacznie sugeruje, że należy do organizacji daleko bardziej rozbudowanej, wpływowej i głębiej zakonspirowanej niż może przypuszczać brytyjski wywiad. Tuż po tych słowach ochroniarz M. , Craig Mitchell, wywołuje strzelaninę, umożliwiając White’owi ucieczkę. Bond niezwłocznie rusza w pościg za Mitchellem. Po dramatycznej pogoni (zdesperowany uciekinier strzela do przypadkowych cywilów) 007 zabija zdrajcę. M. , która chciała przesłuchać Mitchella jest niepocieszona. Ekspertom MI6 udaje się wszakże ustalić, że były bodyguard szefowej miał powiązania z jednym z haitańskich banków. Bond niezwłocznie rusza tym tropem.


 • 03:25 Film fabularny , , 2023
 • 05:00 Z pamięci - Julia Hartwig cz. 4 felieton, felieton, 2023
  Ostatni z odcinków, w których ...

  Ostatni z odcinków, w których Andrzej Dobosz wspomina Julię Hartwig - poetkę i eseistkę, tłumaczkę literatury pięknej, która za swą twórczość otrzymała liczne medale, nagrody i wyróżnienia.

 • 05:05 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv