TVP1 - Program TV na niedzielę 21 kwietnia 2024

 • 05:30 Sprawa dla reportera , magazyn, 2024
 • 06:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 06:55 Słowo na niedzielę - Co ma szpinak do pasterza? , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  W Ewangelii Pan Jezus wyraźnie ...

  W Ewangelii Pan Jezus wyraźnie tłumaczy, co to znaczy, że jest dobrym pasterzem. Możemy podsumować to w ten sposób: Jego dobro unieważnia, unicestwia nasze zło. Nie nas, ale nasze zło. A nasze zło unicestwia Jezusa. Mój i twój grzech zabija go na Golgocie. Ale Ojciec Go wskrzesza, przywraca do życia. Unicestwia, unieważnia śmierć. I nas też włącza w ten plan, w to działanie.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2024
 • 08:00 Tydzień , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 08:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 332 Barlinek i Pyrzyce magazyn, magazyn, 2024
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Zapraszamy do Barlinka w woj. zachodniopomorskim. To rodzinna miejscowość mistrza świata w szachach Emanuela Laskera, a także Europejska Stolica Nordic Walkingu. Zajrzymy także do Pyrzyc, malowniczego miasta otoczonego murami. Pyrzyce są dumne ze swoich obwarowań miejskich - jednych z najlepiej zachowanych w Polsce.

 • 09:05 Pociąg dramat, film fabularny kinowy, 1959
  "Ten film mówi o głodzie, ...

  "Ten film mówi o głodzie, o tęsknocie uczuć, niekoniecznie zresztą miłosnych. Dziewczyna odczuwa niedosyt życia, u mężczyzny - pod jej wpływem - rodzi się poczucie samotności. Każdy człowiek jest w pewnym sensie niezadowolony z tego, co ma, i zostawia sobie jakąś furtkę, jakąś niejasną perspektywę. Tą tęsknotą uczuć zostali obdarzeni wszyscy bohaterowie "Pociągu". Nastąpił niejako podział jednego
  melodramatu na wiele osób" - mówił przed laty o swoim filmie Jerzy Kawalerowicz.W jego słowach brzmi daleki pogłos tego, co Witkacy nazywał "metafizycznym nienasyceniem". Nieustanna świadomość jakiegoś braku, poczucie trudnego do określenia niespełnienia - jakże to odmienne problemy od tych, które zaprzątały umysły i wrażliwość twórców szkoły polskiej. A przecież to głównie oni decydowali o kształcie polskiego kina pod koniec lat pięćdziesiątych. Trudno się też dziwić krytykom, którzy film Kawalerowicza umieszczali na marginesie lub nawet w opozycji do najważniejszych nurtów rodzimej kinematografii. Nie oznacza to, że "Pociąg" przyjęto nieżyczliwie. Wręcz przeciwnie. Recenzenci rozpisywali się o "wirtuozerskim popisie realizacyjnym", "wnikliwych portretach psychologicznych bohaterów", czy "nadaniu banalnym zdarzeniom wymiaru uniwersalnego". Dostrzegano też niepokojący klimat moralnej dwuznaczości, podkreślano przewrotne potraktowanie problemu winy i kary. Nie brakowało też opinii, że "Pociąg" to portret społeczeństwa "w pigułce". Ludzki mikrokosmos złożony z reprezentatywnych przedstawicieli różnych grup wiekowych i zawodowych. Jeśli przyjąć ten model interpretacji, to wnioski nie będą budujące. W ujęciu Kawalerowicza bowiem zbiorowość cechują przede wszystkim indolencja, głupota, okrucieństwo, a nade wszystko agresywna bezmyślność. W tym kontekście "Pociąg" antycypuje takie
  filmy, jak "Szpital Przemienienia" i "Wodzirej". Fabuła utworu jest prosta. W wagonie sypialnym spotykają się ksiądz i kobieciarz, młoda para i niedobrane małżeństwo, lekarz i adwokat, księgowy i meteorolog. W ciągu jednej nocy między pasażerami nawiązują się luźne i przypadkowe związki. Stopniowo poprzez banalne rozmowy zaczynają przezierać wewnętrzne dramaty bohaterów, ich lęki, obsesje, urazy. Nagle wszystkich elektryzuje wiadomość, że w pociągu znajduje się morderca. Film otrzymał Nagrodę im. Georgesa Meliesa, a Lucyna Winnicka - nagrodę za najlepszą kreację kobiecą na XX Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

 • 10:55 Janosik - odc. 2/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Napad zbójników na dwór szlachecki ...

  Napad zbójników na dwór szlachecki nie udaje się i gdy Jakubek z zemsty atakuje krewnego właściciela dworu, choć ten jest porządnym człowiekiem, dochodzi do konfliktu między Janosikiem a harnasiem, zakończonego pojedynkiem. Zwycięża Janosik i zgodnie ze zbójnickimi prawami staje się harnasiem. Pokonany Jakubek musi opuścić bandę, której dotychczas przewodził.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Regina Coeli (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:45 Misja Brazylia - Drzewo życia cykl reportaży, reportaż, 2022
  Odwiedzimy Casa Pro - vida ...

  Odwiedzimy Casa Pro - vida dom dla życia w Kurytybie. To dzieło Zgromadzenia Księży Marianów, prowadzone dla kobiet, które rozważały aborcję. Poznajemy historię matki trójki dzieci, która pomimo wewnętrznych wątpliwości, postanowiła dać życie Arturowi.

 • 13:10 BBC w Jedynce - Zielona Planeta (The Green Planet (2/6) Water Worlds) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Trudno o miejsce mniej odpowiednie ...


  Trudno o miejsce mniej odpowiednie do zamieszkania niż rwący potok. Silny nurt w korycie rzeki porywa wszystko, także rosnące na brzegach rośliny. Czy jakakolwiek roślina mogłaby tu przetrwać? Te, którym się to udaje, muszą się dosłownie mocno trzymać! Z niezwykłą siłą przywierają do nagich skał. Dzięki tej zdolności mogą rozwijać się w nieprzyjaznym środowisku. Cano Cristales - Kryształowa Rzeka w Kolumbii. Rosnące tu Macarenia clavigera z rodziny zasennikowatych nazywane są orchideami wodospadów. Przywierają do dna rzeki nie korzeniami, lecz łodygami, wykorzystując jedną z najpotężniejszych substancji klejących. Prędzej skała pęknie niż te naturalne kotwice zwolnią uchwyt. Pierzaste włókna - ich zmodyfikowane liście - pełnią funkcję korzeni: pobierają rozpuszczone w wodzie związki mineralne i biogeny niezbędne dla rośliny. Cano Cristales znajduje się w Parku Narodowym Serrania de La Macarena. Trudno się dziwić, że tak bajecznie kolorowa rzeka bywa nazywana najpiękniejszą rzeką świata. Rzeka Roosevelta w odległym regionie Amazonii. Odsłonięte rośliny wodne przyciągają tu zgłodniałych gości z okolicznych lasów.

 • 14:15 Klan Kennedych - odc. 7 (The Kennedys) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2011
  Jack i Jackie tracą nowo ...

  Jack i Jackie tracą nowo narodzonego syna Patricka. Jack jedzie do Teksasu, by uciąć spekulacje o rozłamie w Partii Demokratycznej. Spotyka się tam z gorącym przyjęciem. Później Joe Senior i Rose dowiadują się z telewizji, że Jack padł ofiarą zamachu, którego dokonał Lee Harvey Oswald.


 • 15:10 Dom - odc. 11/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  W kamienicy na Złotej pojawia ...

  W kamienicy na Złotej pojawia się pierwszy telewizor. Szczęśliwymi posiadaczami są Wrotkowie. Andrzej i Wiktor zamierzają postawić na cmentarzu w Sierpuchowie pomnik upamiętniający walkę i śmierć ich przyjaciół z AK. We wszystkich zmaganiach sekunduje im z kamerą Wrotek, który jest już samodzielnym realizatorem i pracuje nad swoim pierwszym filmem "Apel cieni". Po kolaudacji jego dzieło zostaje drastycznie okrojone. Dwaj bracia Talarowie rywalizują między sobą, u którego z nich zamieszka matka. Leszek decyduje się na fikcyjny ślub, żeby zdobyć samodzielne mieszkanie.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:35 Komisarz Alex - odc. 258 (seria XXI odc. 3) "Komu napisać epitafium?" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Podczas pogrzebu 50 - letniego ...

  Podczas pogrzebu 50 - letniego Andrzeja Koconia, współwłaściciela zakładu pogrzebowego, jego żona chce spełnić obietnicę złożoną kiedyś mężowi i włożyć mu do trumny pewien przedmiot. Widok po otwarciu trumny powoduje szok u kobiety. Andrzej zmarł w pracy na zawał serca. Pogotowie wezwał jego wspólnik i przyjaciel z młodości, Tobiasz. Stwierdzono zgon. W tym samym czasie młoda kobieta zgłosiła zaginięcie swojej siostry, Wandy. Pracowała w sklepie z antykami jako ekspedientka. Miała tajemniczego kochanka, o którym mówi właścicielka sklepu z odzieżą i sąsiad Wandy. W ostatnim czasie słyszał odgłosy kłótni dochodzące z jej mieszkania. Dziewczyna nie żyje. Alex wskazuje policjantom ślady, które naprowadzają ich na trop mordercy i jego wspólników. Wszyscy policjanci oraz Kasia na zmianę czuwają przy Sochoniu. Diagnoza nie jest zbyt optymistyczna, ale jest ciągle cień szansy, jeśli uda się zebrać środki na operację w Toronto.

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5367 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają: Janusz ...

  Na cel charytatywny grają: Janusz Radek, Emilia Komarnicka - Klynstra, Katarzyna Dąbrowska.
  Piosenka aktorska to zamknięta w kilku zwrotkach historia. Opowieść, w której głównym bohaterem staje się sam wykonawca. Jest pełna ekspresji i dramatyzmu. Bywa też żartobliwa, ale nigdy nie pozostawia słuchacza obojętnym. Jak piosenka aktorska to tylko w wykonaniu najlepszych aktorów! To teksty pisane tylko przez najlepszych autorów i oczywiście znakomita muzyka. To wszystko przed nami w najbliższym odcinku specjalnym programu Jaka to melodia? O jej fenomenie i znaczeniu w polskiej kulturze porozmawiamy ze wspaniałymi gośćmi.
  Piosenka poetycka, punk rock, a nawet jazz - on zaśpiewa wszystko, wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych - Janusz Radek. Laureatka Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, znakomita aktorka musicalowa, filmowa i telewizyjna - Emilia Komarnicka - Klynstra. Swoim talentem zachwyciła Wojciecha Młynarskiego, aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, wspaniała wokalistka - Katarzyna Dąbrowska.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Matylda - odc. 8 serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, 2023
  Matylda i Michał spędzają leniwy ...

  Matylda i Michał spędzają leniwy miodowy miesiąc w pałacu. Rubin obiecuje im podróż poślubną dopiero po zbiorach, a sam zamierza zabrać się razem z nimi. Izabella widzi, że Matylda nie jest szczęśliwa i domyśla się, że tęskni za Bodenem. Tymczasem Robert pogrąża się w marazmie. Adam zastaje go w bardzo kiepskim stanie, bez Maciusia i Felicji. Próbuje postawić go do pionu. Tymczasem Wicher oraz Zbych trafiają na targu na pośredników emigracyjnych. Wydaje się, że Wicher jest coraz bardziej skłonny posłuchać rad kompana i wyjechać z Brzeziny do Ameryki. Na razie chce, żeby Ada pojechała razem z nim, na to jednak potrzebuje uzbierać sporo pieniędzy. Matylda zaczyna się niecierpliwić i tracić wiarę w plan Michała. Kiedy mąż postanawia zabrać ją na konną przejażdżkę, Żabiński rusza w trop za nimi. Okazuje się, że trafiają razem do domu Bodena. Tam Michał zostawia Matyldę sam na sam z Robertem. Matylda jest zdecydowana oddać tego dnia dziewictwo swojemu ukochanemu. Boden jest czuły i delikatny, co podoba się Matyldzie. W tym samym czasie Michał spędza przyjemnie czas ze swoim przyjacielem, Ignacym. Izabella wykorzystuje wyjazd Rubina z pałacu na kolejną schadzkę z Adamem. I ten romans nabiera tempa i zostaje skonsumowany na łonie natury. Izabella i Adam nie wiedzą, że ich także obserwuje Żabiński, który czai się za krzakami z lunetą. Rubin właśnie od niego dowiaduje się o romansie żony. Helena i Witold zażywają nieco spokoju, po uwolnieniu się od długów u Rubina. Szybko jednak dowiadują się od Aleksandry, że Sokołow po raz kolejny przesuwa ślub, co zapowiada następny skandal towarzyski. Helena zaczyna się nawet zastanawiać, czy nie powinna wydać córki za kogoś innego, na przykład za bratanka Ważkowej. Aleksandrę przeraża ta perspektywa. Za to Maryna zadowolona oznajmia Łukasiakowi, że jest brzemienna. Były zarządca Różańskich każe jej pozbyć się kłopotu. Zawiedziona Anita żąda od niego pieniędzy. Po powrocie Izabelli ze schadzki, Rubin jest dla niej okrutny i zamyka ją w sypialni na klucz. Służbie i domownikom oznajmia, że jego żona jest chora. Sam jedzie wieczorem do Różańskich, żeby wyzwać na pojedynek Adama.

 • 21:20 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 7 reality show, reality show, 2024
  Odc. 7 Ten dzień będzie ...

  Odc. 7
  Ten dzień będzie należał do jednych z bardziej emocjonalnych. Andrzej za wszelką cenę będzie chciał się dowiedzieć, dlaczego Teodozja na randkę wybrała właśnie Ryszarda, a nie jego. A spotkanie grupowe, które zacznie się od niewinnej rozmowy o prawdziwej miłości kuracjuszy, zakończy się zaskakującą dla wszystkich decyzją jednego z kuracjuszy. Będziemy świadkami przełomowego wydarzenia w historii "Sanatorium miłości". Tymczasem Marta spotka się z Ryszardem i Stanisławem, po nim dojdzie do poważnego konfliktu Stanisława z Marią. W odcinku jeszcze jedna rozmowa indywidualna, Tego wieczoru nikt w sanatorium spał nie będzie.

 • 22:10 Sanatorium miłości. Kulisy programu - sezon 6 odc. /7/ felieton, felieton, 2024
  Cykl poświęcony kulisom powstawania programu ...

  Cykl poświęcony kulisom powstawania programu "Sanatorium miłości".

 • 22:20 Magazyn Ekspresu Reporterów , magazyn, 2024
  Magazyn Ekspresu Reporterów to wielokrotnie ...

  Magazyn Ekspresu Reporterów to wielokrotnie nagradzany i ceniony przez widzów program reporterski, w którym reporterzy Telewizji Polskiej pokazują życie z jego blaskami, ale i dramatami. Zawsze blisko ludzi. Kultowa marka wraca na dużą antenę pod wodzą Barbary Paciorkowskiej i ulubionego prowadzącego Michała Olszańskiego.


 • 23:25 Przeprowadzka (5 Flights Up (aka Ruth and Alex)) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2014
  Bohaterowie filmu Alex Carver i ...

  Bohaterowie filmu Alex Carver i Ruth to małżeństwo z długoletnim stażem. On jest malarzem, ona emerytowaną nauczycielką. Niemłoda już para całe swoje życie mieszkała w tym samym brooklińskim apartamencie, zżyli się z otoczeniem, znają tu każdy zaułek. Na starość jest im jednak coraz trudniej wspinać się na piętro w budynku bez windy. Po 40 latach postanawiają więc opuścić rodzinne gniazdo i przenieść się w bardziej przyjazne im miejsce na Manhattanie. I dopiero teraz, w związku z planowaną przeprowadzką, zaczynają się problemy. W ich uporządkowane dotąd życie wkrada się chaos. Na Alexa i Ruth dosłownie spada lawina rozmaitych spraw do załatwienia.

 • 01:10 Teoria wszystkiego (The Theory of Everything) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Scenariusz filmu oparty na wspomnieniach ...  Scenariusz filmu oparty na wspomnieniach „Podróż ku nieskończoności. Moje życie ze Stephenem”, autorstwa Jane Hawking. Poruszająca historia życia u boku naukowca wszech czasów, brytyjskiego fizyka, matematyka Stephena Hawkinga (1942- 2018), twórcy teorii czarnych dziur. 21-letni Stephen, student uniwersytetu w Cambridge, musi nagle zmierzyć się z druzgocącą diagnozą lekarską. Dowiaduje się, że zostały mu najwyżej trzy lata życia. To prawdziwy cios dla młodego, zdolnego człowieka, który ma dopiero przed sobą całe życie i w planach rychły ślub. Wpada w depresję, ale ostatecznie udaje mu się pokonać kryzys. W 1965 roku poślubia Jane Wilde. Nie poddaje się, wciąż walczy, chce wygrać wyścig z czasem. Z ogromną determinacją pracuje nad swoją rewolucyjną teorią. W jego nadludzkim wysiłku nie przestaje wspierać go żona Jane, choć staje się to coraz bardziej trudne. Przeżyli razem blisko 30 lat.
  "Teoria wszystkiego" - to dramatyczna opowieść o tym: "kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa".

  (THE THEORY OF EVERYTHING)

 • 03:25 Jaka to melodia? - odc. 5367 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają: Janusz ...

  Na cel charytatywny grają: Janusz Radek, Emilia Komarnicka - Klynstra, Katarzyna Dąbrowska.
  Piosenka aktorska to zamknięta w kilku zwrotkach historia. Opowieść, w której głównym bohaterem staje się sam wykonawca. Jest pełna ekspresji i dramatyzmu. Bywa też żartobliwa, ale nigdy nie pozostawia słuchacza obojętnym. Jak piosenka aktorska to tylko w wykonaniu najlepszych aktorów! To teksty pisane tylko przez najlepszych autorów i oczywiście znakomita muzyka. To wszystko przed nami w najbliższym odcinku specjalnym programu Jaka to melodia? O jej fenomenie i znaczeniu w polskiej kulturze porozmawiamy ze wspaniałymi gośćmi.
  Piosenka poetycka, punk rock, a nawet jazz - on zaśpiewa wszystko, wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych - Janusz Radek. Laureatka Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, znakomita aktorka musicalowa, filmowa i telewizyjna - Emilia Komarnicka - Klynstra. Swoim talentem zachwyciła Wojciecha Młynarskiego, aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, wspaniała wokalistka - Katarzyna Dąbrowska.

 • 04:15 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv