TVP1 - Program TV na piątek 05 kwietnia 2024

 • 04:50 Dziedzictwo - odc. 249 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Pomimo wszystkich przeciwności - Seher, ...

  Pomimo wszystkich przeciwności - Seher, Yusuf i Yaman trzymają się razem. İkbal nie może znieść ich szczęścia. W tajemnicy przed wszystkimi Czarna uczy İbrahima gotować. Seher zdecydowanie odmawia dalszego przyjmowania zastrzyków. İkbal każe Belgin podać Seher lek nasenny i wtedy wykonać zastrzyk. Przez postępowanie Zuhal jedna z więźniarek się rozchorowuje. Melahat buntuje osadzone. W odpowiedzi Zuhal próbuje jeszcze bardziej upokorzyć swoją poprzedniczkę. Neslihan i Frat wspominają czasy dzieciństwa. Ich przyjaźń znów ich do siebie zbliża. Belgin próbuje zrobić Seher zastrzyk, ale zostaje przyłapana przez Yamana.

 • 05:35 Złoty chłopak - odc. 152 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Nukhet próbuje wybić Sunie z ...


  Nukhet próbuje wybić Sunie z głowy ślub z synem. Suna przeżywa szok, gdy poznaje powody, dla których Kaya się z nią żeni. Halis i Ferit przychodzą na rozmowę do Sehmuza. Ten przyjmuje ich w piżamie i traktuje lekceważąco. Do tego stawia warunki. Grozi, że jeśli Ferit nie się ożeni z Pelin, on ją wyda za mąż za swojego szofera. Kazim postanawia jechać do urzędu, żeby wyznaczyć datę ślubu córki.

 • 06:30 Audycje Komitetów Wyborczych , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania. Poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze" - Wybory Samorządowe 2024
  Kolejność audycji i przyznany czas:
  1. KKW Koalicja Obywatelska - 4' 16"
  2. KW Stowarzyszenie"Bezpartyjni Samorządowcy"- 3' 43"
  3. KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 4' 16"
  4. KW Prawo i Sprawiedliwość - 4' 16"
  5. KKW Lewica - 4' 16"
  6. KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni - 4' 16"

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Agape Blisko Ciebie magazyn, magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 44 Fasada (SOKO Kitzbühel ep. Hinter der Fassade) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2013
  Miasteczko Kitzbuehel, u podnóża austriackich ...

  Miasteczko Kitzbuehel, u podnóża austriackich Alp, stanowi scenerię serialu detektywistycznego. Soko Kitzbuehel to dynamiczny młody zespół śledczych, rozwiązujący kryminalne zagadki regionu. (opis ogólny).

 • 08:50 Ranczo s.IV - odc. 47(seria IV, odc. 8) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Do Wilkowyj dociera jedna z ...

  Do Wilkowyj dociera jedna z plag współczesnego świata - mafia. Konkretnie dociera dwoma czarnymi bmw, pełnymi ubranych w dresy młodzieńców o byczych karkach. Koncern Hadziukowej, Więcławskiej i Solejukowej, gospoda Wioletki oraz inne wilkowyjskie centra biznesu padają ofiarą brutalnego szantażu i żądania haraczu. Równolegle trwa walka przedwyborcza między wójtem i Lucy. O ile normalnie gangsterzy korumpują polityków, żeby zabezpieczyć swoje interesy, o tyle w Wilkowyjach dzieje się odwrotnie: wójt próbuje wykorzystać mafię. Nawet z częściowym sukcesem, jednak tylko do czasu. Świat, jak wiadomo, nie wynalazł dotychczas skutecznej metody na mafię, ale po raz kolejny okazuje się, że świat swoją drogą, a Wilkowyje swoją.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 226 (seria XVIII, odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Na torze kartingowym zostaje znalezione ...

  Na torze kartingowym zostaje znalezione ciało Edwarda Dębickiego, zamożnego przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej. Wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo, jednak policjanci szybko dochodzą do wniosku, że ktoś aktywnie przyczynił się do śmierci mężczyzny. Okazuje się, że poprzedniego wieczoru na torze odbyła się impreza urodzinowa syna ofiary, w czasie której doszło do kłótni pomiędzy Dębickim a jego wspólnikiem, Mariuszem Wroną. Jej pokłosiem stało się zwolnienie z pracy jednego z pracowników toru. Kiedy wychodzi na jaw, że ten ukrywa się przed policją, staje się głównym podejrzanym w sprawie. Śledztwo komplikuje się, kiedy policjanci dowiadują się, że Mariusza Wronę i byłą żoną Dębickiego łączy pewna tajemnica - świadczą o tym maile dostarczone przez prywatnego detektywa. Ponadto Alex odkrywa, że z domu ofiary zginęła kasetka z kosztownościami. Nowa komendant, Bogna Bugaj, rozpoczyna zapowiadaną ewaluację podległych jej policjantów. Na pierwszy ogień idzie, jako najmłodsza stażem, Jagoda. Tymczasem Marta nakrywa Bognę na tajemniczej rozmowie telefonicznej, zwiastującej zmiany na komendzie. • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVII - Odc. 352 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 10) Nadzieja umiera ostatnia serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Tragiczne wydarzenie, związane z jednym ...

  Tragiczne wydarzenie, związane z jednym z wyróżniających się uczniów sandomierskiego liceum, zwraca uwagę wszystkich na trudne relacje panujące między uczniami. Zwłaszcza jedna z uczennic, Zuzanna, bardzo cierpi z powodu docinków i drwin rówieśników. Tak bardzo, że wraz z innym uczniem tej samej szkoły decydują się na najbardziej radykalną ucieczkę od rzeczywistości. Badająca sprawę policja natyka się i na nielegalne używki, i na mijających się z prawdą rodziców, ale wydaje się, że sedno problemu leży gdzie indziej. Prowadzący własne śledztwo o. Mateusz w krzywdzonych przez rówieśników uczniach widzi samego siebie sprzed lat i to pozwala mu zrozumieć istotę problemu. Nagranie znalezione w telefonie jednego z uczniów rzuca nowe światło na problem okrucieństwa wśród nastolatków. Natalia tymczasem angażuje się w sprawy sercowe samotnej koleżanki tak bardzo, że nieświadomie odkrywa dużo większą miłosną aferę.

 • 11:35 Okrasa łamie przepisy - Inne baby wielkanocne magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W odcinku emitowanym w Wielką ...

  W odcinku emitowanym w Wielką Sobotę, tuż przed Wielkanocą, Karol Okrasa pokaże widzom swoje autorskie wersje wielkanocnej baby. Dlaczego te pieczone w specjalnych formach ciasta drożdżowe stały się symbolem Wielkanocy? Otóż w dawnej Polsce wszelkich postów wynikających z religii rzymskokatolickiej przestrzegano bardzo surowo. Poszczono przez wszystkie czterdzieści dni Wielkiego Postu. A w dni postne zabronione było nie tylko mięso, lecz także nabiał i jaja. Dlatego mazurki i właśnie baby wielkanocne, zawierające te zakazane w poście produkty, stały się dla dawnych Polaków obowiązkowym elementem wielkanocnego stołu. Przodkiem wielkanocnej baby był wielkanocny kołacz. Jak mówią nam zachowane dokumenty z dworu króla Zygmunta III Wazy, kołacze wielkanocne były ozdobą królewskiego stołu. Samo słowo "baba wielkanocna" pojawia się już w połowie XVII wieku. W późniejszych czasach niezwykle popularne stały się baby szafranowe, bo dodatek szafranu zapewniał drożdżowemu ciastu piękny, złoty kolor. Innym rodzajem bab były tzw. baby sakramenckie wypiekane wedle przepisów opracowanych przez żeński zakon sióstr sakramentek. Karol, przygotowując swoje wersje bab wielkanocnych, złamie oczywiście powszechnie znane przepisy na ten świąteczny przysmak. Pierwszą propozycją będzie korzenna baba marchewkowa. Druga to baba z dodatkiem mięsa mielonego z łopatki wieprzowej, boczku i pora. A trzecia to inspirowana wielkanocną paschą baba na zimno z serem, masłem i wędzonym łososiem.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2023
 • 12:55 Natura w Jedynce - Zwierzęta w ruchu (The Loco - Motion Picture) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Austria 2022
  Przez miliardy lat ewolucja znalazła ...

  Przez miliardy lat ewolucja znalazła wiele różnych sposobów przemieszczania się żywych istot z jednego miejsca do drugiego. Ale dlaczego stworzenia w ogóle się poruszają? Przyczyną takiego zachowania są siły napędowe natury. W każdym regionie Ziemi warunki życia cały czas się zmieniają. Słońce lub deszcz, wiatr lub burza, grad lub śnieg, zmienne temperatury, a także różne długości dnia i nocy: te ciągle zmieniające się warunki napędzają stworzenia, ponieważ zawsze szukają lepszego życia, głównie chodzi o więcej jedzenia i wody lub o schronienie przed pogodą lub drapieżnikami. Poznamy zwierzęta poruszające się w wodzie i w powietrzu, na lądzie i te kombinujące pomiędzy różnymi przestrzeniami. Jedne szybciej, drugie wolniej. Są niezwykle sprytne i takie, które potrafią się wspaniale ukryć. Ruch odbywa się zarówno w dzień, jak i w nocy. To fascynujące obserwacje.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 153 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Halis przeprowadza długą rozmowę z ...


  Halis przeprowadza długą rozmowę z Feritem. Opowiada mu o swojej młodości i o trudnych decyzjach, które musiał w życiu podjąć. Zapewnia go, że tylko on może być jego następcą, ale wszystko zależy od decyzji, którą podejmie w sprawie Seyran oraz dziecka Pelin. Ferit jest przekonany, że Seyran z nim zostanie. Seyran przyjeżdża do Piril i dowiaduje się, że to kuzynka Pelin. Piril ją okłamuje. Seyran mówi o tym Feritowi, który wpada w szał.

 • 14:50 Jaka to melodia? - odc. 5352 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:25 Gra słów. Krzyżówka - /843/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 15:55 Dziedzictwo - odc. 250 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Melahat traci panowanie nad sobą ...

  Melahat traci panowanie nad sobą i niemal doprowadza do śmierci Zuhal. Seher niespodziewanie odzyskuje władzę w nogach. Ona i Yaman nie posiadają się z radości. Odczuwają ulgę, gdy dowiadują się, że dolegliwość nie ma podłoża neurologicznego. Yaman zaczyna kojarzyć fakty. Nabiera podejrzeń, gdy uświadamia sobie, że poprawa nastąpiła po tym, jak Belgin nie zrobiła Seher zastrzyku. Każe Nedimowi prześwietlić Belgin. Gdy Seher kategorycznie odmawia zastrzyków, Ikbal każe fizjoterapeutce dodawać lek do posiłków szwagierki. Ibrahim prosi Czarną o pomoc w pracach domowych. Dziewczyna pomaga mu przez cały dzień i cierpliwie uczy kolejnych prac domowych. Dzięki jej wsparciu robi wrażenie na domownikach.

 • 16:45 Audycje Komitetów Wyborczych , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania. Poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze" - Wybory Samorządowe 2024
  Kolejność audycji i przyznany czas:
  1. KW Stowarzyszenie "Bezpartyjni Samorządowcy" - 1'29"
  2. KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 1' 42"
  3. KW Prawo i Sprawiedliwość - 1' 42"
  4. KKW Lewica - 1 '42"
  5. KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni - 1' 42"
  6. KKW Koalicja Obywatelska - 1' 42"


 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5353 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4314 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4314Po porannej wizycie w szpitalu ...

  4314
  Po porannej wizycie w szpitalu u córki, Oksana dzwoni do Andrzeja. Wczoraj coś ważnego wydarzyło się między nimi, ale nie powinien robić sobie żadnych nadziei. Ona nie może teraz zostawić męża, choć nie układa się między nimi. Skoczek czai się przed domem na Pawła. Ma kolejną propozycję. Może wspólnie kupią samochód dla Pawełka i Toli. Witold dalej męczy Ilonę o pieniądze na swoją inwestycję, a ta kolejny raz kategorycznie odmawia. Po pracy zbiera się do wyjazdu z Anną do Zakąsek. Witold zostaje sam na gospodarstwie, bo Gustaw również jest poza domem. Bolek jedzie na spotkanie z nowym najemcą ich warszawskiego mieszkania. Już dzisiaj podpiszą umowę. Bolek zamierza zabrać rzeczy Loli na razie do ich domu. Heniutka martwi się na samą myśl, jak będzie znowu przepraszać Lolę. Miłosz po południu jedzie do warsztatu samochodowego nagrywać materiał do programu "Zakręceni na maksa". Mimo dobrej formy Norberta, nie udaje im się skończyć, bo ciągle ktoś przeszkadza. Na koniec wpada Sandra z dziećmi, panowie muszą odłożyć zdjęcia na inny dzień. Witold jest sam w domu i zastanawia się, skąd wziąć brakujące pieniądze na nowy biznes. Wyciąga klasery z numizmatami Koziełły i zaczyna je przeglądać. Zaskakuje go Iwonka, która nagle zjawia się w domu. Domyśla się, dlaczego Witold ogląda klasery. Tymczasem on niewinnie pyta o pożyczkę osiemdziesięciu tysięcy.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 868 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  868Kurek oznajmia Mariannie, że wynajął ...

  868
  Kurek oznajmia Mariannie, że wynajął detektywa genealogicznego, który będzie szukał wśród przodków Wieśka szlacheckich korzeni i… herbu. Kasia przekonuje Orłowskiego, żeby dołączył do swojego programu projekt ekologiczny. Początkowo sprzeciwia się temu Julia, ale Emilia uświadamia jej, że Ruszczycówna jest jej sojuszniczką w walce z Karczem. Marian leci do Hiszpanii wcześniej niż planował. Pati wyznaje Jackowi, że chciałaby wyjechać, ale boi się tęsknoty. Dziewczynka decyduje się jednak skorzystać z okazji. Ma dołączyć do Harrisa za jakiś czas.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 3/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:35 Będziemy mieszkać razem - odc. 5 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W Ukrainie Anna, Tadeusz i ...


  W Ukrainie Anna, Tadeusz i Ginter docierają do checkpointu. Tu spotykają Aleksandra, studenta Anny, którego zabierają w dalszą drogę. Po kilku godzinach jazdy wolontariusze trafiają jednak na alarm przeciwlotniczy i muszą ukryć się w piwnicy. Gdy wokół zaczynają wybuchać bomby, Ginter wpada w panikę i w końcu odłącza się od grupy – niezdolny, by jechać dalej. A jego przyjaciele trafiają później w drodze na Rosjan – wagnerowców – którzy brutalnie atakują Aleksandra. Tymczasem Basia musi rozładować kolejny kryzys, bo w ośrodku dla uchodźców Ukraińcy – na czele z Oleną - prześladują rodzinę rosyjskojęzycznych Ukraińców z Doniecka: Nataszę i jej synka Wowę.

 • 21:35 Kingsajz komedia, film fabularny kinowy, 1988
  W podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu ...

  W podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu istnieje nikomu nie znana kraina zwana Szuflandią. Jak sama nazwa wskazuje, jej pejzaż tworzą głównie szuflady, segregatory i inne atrybuty biurowo-urzędniczej rzeczywistości. Panuje tu nadszyszkownik Kilkujadek - odpowiednik współczesnego krasnoludka, metodami władzy różniący się jednak zasadniczo od króla Ćwieczka. Kilkujadek z pomocą zaufanej świty trzyma swoich "kumotrów" za twarz, by przypadkiem żaden z nich nie wykrył tajemnicy kingsajzu. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się eliksir, pozwalający krasnoludkowi zyskać rozmiary człowieka ("king size" - królewski rozmiar) i zamieszkać w krainie ludzi, obfitującej w wolność, kobiety i inne atrakcje. Przypadek sprawia, że alchemik Adaś samodzielnie uzyskuje kingsajz. Wypija go, przenosi się do ludzkiego świata i... nie bardzo chce wracać. Tymczasem podwładni Kilkujadka odkrywają tajemnicę domorosłego uczonego. Rozgniewany nie na żarty dyktator wysyła swych siepaczy, by sprowadzili Adasia z powrotem.
  "Kingsajz" był czwartą komedią Juliusza Machulskiego. Poprzednie - minicykl "Vabank" i "Vabank II" oraz "Seksmisja" - spotkały się z aplauzem krytyki i publiczności. Ich twórca zyskał zaś opinię reżysera, który w atrakcyjnej formie kina popularnego potrafi powiedzieć rzeczy ważne i niebłahe. "Kingsajz" potwierdził słuszność tej opinii. Stał się jednak również znakiem, że pomysły fabularne Machulskiego powoli zatracają pierwotną świeżość, a twórca zaczyna cytować samego siebie. Mimo to "Kingsajz" spotkał się z przychylnością publiczności, a i wśród recenzentów znalazło się sporo takich, którym przypadł do gustu. Wskazywano na jego związki z nurtem tzw. utopii negatywnej (m.in. "Podróże Guliwera" Jonathana Swifta, "Rok 1984" Orwella) oraz pełną czarnego humoru twórczością Sławomira Mrożka. Jak celnie ujął to jeden z krytyków, Machulski opowiedział tym razem historię "wesołą, a ogromnie przez to smutną". Z ironią potraktował nie tylko dogorywający wówczas w Polsce totalitaryzm, ale i samego siebie, czego dowodzi ostatnia, zaskakująca scena filmu.

 • 23:35 Matylda - odc. 4 serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, 2024
  Helena usiłuje dowiedzieć się od ...

  Helena usiłuje dowiedzieć się od Witolda dlaczego zmienił zdanie w sprawie ślubu Matyldy z Bodenem. Witold milczy, a sprawa staje się coraz bardziej tajemnicza. Rubin jeszcze bardziej upokarza zadłużonego u niego Witolda, bawiąc się z nim w "kotka i myszkę". Tymczasem umęczony Tadeusz Biliński dociera w swojej wędrówce do niewielkiego rosyjskiego miasteczka. Chowając się przed żandarmami trafia do podrzędnej spelunki, gdzie gra się na pieniądze. Szczęście mu nie sprzyja, za to poznaje Dobroliubowa, który ma wobec niego plan. Ada z coraz większym lękiem idzie do pracy w pałacu. Nic dziwnego. Rubin natarczywie przekracza intymne granice. Matka Ady namawia Wichra, aby w końcu oświadczył się córce. Matylda z kolei uczy pisać Wichra i Kazika, a obaj odwdzięczają się sumiennie przykładając się do nauki. Rubin próbuje grać w domu przykładnego męża i ojca, ale w Izabelli i Michale budzi to tylko niechęć. Jedynie obsypywana prezentami chora Urszulka zdaje się kochać ojca. Matylda próbuje rozmówić się z Witoldem i poznać motywy jego działania. Przyciśnięty do muru Witold przyznaje się w końcu Helenie, że sprzedał Rubinowi kawałek lasu, aby zdobyć pieniądze na zaręczyny Aleksandry. Helena jest wstrząśnięta, ponieważ akurat tam znajduje się mogiła Radosława - jej pierwszego męża, starszego brata Witolda, ojca Aleksandry i Adama, który zginął w powstaniu styczniowym. Helena jedzie na miejsce razem z córką i synem. Matylda żali się Bodenowi, że jej ślub z synem Rubina jest przesądzony, a Różańscy chcą ją sprzedać, żeby ocalić swój majątek. Doktor przyjeżdża do Rubina i próbuje wpłynąć na jego decyzję oferując mu pieniądze, ale ten trwa przy swoim zdaniu i każe się Bodenowi trzymać z daleka od Matyldy. Wicher oświadcza się Adzie i zostaje przyjęty. W oczach Ady łzy, być może szczęścia, a być może strachu, że Wicher kiedyś dowie się, do czego zmusza ją Rubin. Z kolei Dobroliubow prowadzi odświeżonego i ostrzyżonego Bilińskiego do prawdziwej jaskini hazardu, zakazanego w Rosji, gdzie rządzi typ spod ciemnej gwiazdy, niejaki Żurow. Ten chce się zabawić kosztem Bilińskiego i prowadzi go do piwnicy, gdzie gra się za najwyższe stawki, na śmierć i życie w tzw. rosyjską ruletkę.

 • 00:30 Matylda - odc. 5 serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, 2024
  Matylda podupada na zdrowiu i ...

  Matylda podupada na zdrowiu i nie wychodzi ze swojego pokoju. Boden za to wystawia na sprzedaż swój dom, o czym szybko dowiaduje się Żabiński. Rubin zastanawia się, co planuje ukochany Matyldy. Helena odwiedza Ważkową, prosząc arystokratkę o wsparcie finansowe. Ważkowa odmawia, wciąż nie może darować Różańskiej, że wydaje córkę za Rosjanina. Zdesperowana Helena zabiera Matyldę na grób Radosława i przedstawia jej historię śmierci męża. Szantażuje Matyldę mówiąc jej, że tylko ślub Bilińskiej z młodym Rubinem uratuje Brzezinę przed upadkiem. Tymczasem Tadeusz Biliński po ucieczce z szulerni, gdzie cudem uniknął śmierci, kontynuuje swoją tułaczkę. W pałacu dawnego przyjaciela, Szawernowskiego widzi, jak można się świetnie urządzić idąc na współpracę z zaborcą. Z kolei zdesperowany Łukasiak postanawia odebrać sobie życie, w ostatniej chwili ratuje go Maryna. Dziewczyna jest zakochana w byłym zarządcy Różańskich i daje mu schronienie w swojej chałupie. A Rubin igra sobie z Sokołowem i wysyła go w interesach do Petersburga, co dla Sokołowa oznacza konieczność zmiany terminu ślubu. Urażona Aleksandra zrywa zaręczyny. Matylda oznajmia Helenie, że jednak wyjdzie za Michała, Różańska bierze to za dobrą monetę i aranżuje szybko wizytę u Rubina i jego syna. Rubin każe śledzić każdy krok Bodena. Doktor zdaje sobie z tego sprawę i robi wszystko, ażeby go zmylić. Matylda ukradkiem opuszcza pałac, kradnąc wiktuały ze spiżarni. Widzi to Gienia, ale obiecuje zachować dyskrecję. Szawernowski okazuje się zdrajcą, a Biliński trafia w ręce policji. Helena i Witold są gotowi do wyjazdu do Rubina, ale nie Matylda. Okazuje się, że jest ona u Bodena, który zaaranżował ich cichy ślub. Kiedy wydaje się, że ukochanemu Matyldy udało się wyprowadzić w pole Rubina, jego ludzie zjawiają się u Felicji i Maciusia. W małym kościółku ślubu udziela zaprzyjaźniony z Bodenem ksiądz Marcin, a świadkują Ada oraz Wicher. Kiedy wydaje się, że Matylda i Boden zostaną mężem i żoną, do kościoła w ostatniej chwili wpada zapłakana Felicja z informacją, że syn Roberta został porwany!

 • 01:30 Uwięzieni (Stash House) thriller, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2012
  Film rozpoczyna się od zaskakującej ...

  Film rozpoczyna się od zaskakującej sceny. Do konfesjonału podchodzi mężczyzna, który oświadcza księdzu, że chciałby ofiarować pewną sumę na kościół. Nie czekając jednak na odpowiedź spowiednika,
  strzela sobie w głowę. W kolejnej scenie widz poznaje Amy Nash i jej męża Davida, świętujących urodziny kobiety, która dostaje w prezencie nowy dom. Dave kupił go żonie po bardzo atrakcyjnej cenie. Ogromna posiadłość jest położona w spokojnej i przyjaznej okolicy, wydaje się idealnym miejscem na szczęśliwe życie. Początkowo niezbyt entuzjastycznie nastawiona żona, szybko przyznaje, że pokochała ich nowe gniazdko. Odwiedza ich przyjaciółka Amy, Trish, a potem niejaki Ray, witając nowych lokatorów w sąsiedztwie. Kiedy małżonkowie zostają sami, niespodziewanie słyszą dziwne odgłosy. Lekceważą je, uznając, że to grasują myszy. Ale od tej pory nowy dom zamienia się w piekło, z którego nie można się wydostać. Małżonkowie odkrywają duże ilości heroiny. Kiedy chcą powiadomić policję, zjawia się Ray, który zaczyna ich terroryzować. Strzela do Davida, a potem mierzy do Amy. Natychmiast pojawia się jego rosły wspólnik Andy, który uważa, że powinni jeszcze pozostawić parę przy życiu. Małżonkowie są uwięzieni we własnym domu, który, zamiast wymarzonym, przytulnym gniazdkiem okazuje się dobrze zorganizowanym magazynem jednego z potężnych karteli narkotykowych.

 • 03:25 Pogrzebany (Buried) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja,Hiszpania 2010
  Akcja toczy się w Iraku, ...

  Akcja toczy się w Iraku, w roku 2006. Grupa Irakijczyków atakuje amerykański konwój. Kierowca ciężarówki, Paul Conroy, traci przytomność, a kiedy się budzi w kompletnych ciemnościach, uświadamia sobie, że jest związany i zakneblowany. Na próżno zaczyna wzywać pomocy. Próbuje się oswobodzić, znajduje przy sobie zapalniczkę i w końcu odkrywa, że leży w trumnie i został żywcem pogrzebany. Od tej pory rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, bo tlenu wystarczy na nie więcej niż 90 minut. Paul ma jeszcze nóż, telefon komórkowy i długopis. Czy uda mu się wyrwać ze śmiertelnej pułapki?

 • 05:10 Tacy byliśmy - Perfect cykl reportaży, reportaż, 2023
  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, ...

  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, który stanowi niezwykłą i barwną podróż w czasie do lat 70. i 80. minionego stulecia. Jak wyglądało wówczas życie i... jacy byliśmy? Autorzy przypominają jak krzyżowały się drogi Zbigniewa Hołdysa, Grzegorza Markowskiego oraz innych muzyków zespołu Perfect i jaki wpływ miało to na historię polskiej muzyki rockowej.

 • 05:35 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv