TVP1 - Program TV na piątek 13 października 2023

 • 04:40 Klan - odc. 4202 telenowela TVP, telenowela, 2023
  4202Dżesika cały czas dąsa się ...

  4202
  Dżesika cały czas dąsa się na Darka za trzymanie strony Dymki. Przekonuje, że z Dżastinem wszystko jest w porządku. Po pracy Darek zagląda do byłej żony po jakąś radę. Może Czesia podpowie, jak Dżesice przemówić do rozsądku. Mariusz dalej nie może dodzwonić się do Norberta. Umawia się z Kubą, że po szkole posiedzi u Stefanka. Niestety, po wyjściu z budowy Mariusza zaczepia jego stary znajomy i ciągnie do pubu. Szczepan dzisiaj wraca na Podhale, ale już się cieszy, że niebawem sprowadzą się z Olgą i wnusią do Warszawy. Wtedy też będzie można ściągnąć Mildę do szpitala pod Warszawą. Paulina rozmawia z Ramoną przez telefon o swojej wizycie u lekarza. Dagmara słyszy informację o ciąży koleżanki. Paulina prosi, żeby na razie nikomu w biurze o tym nie wspominała. Darek wraca do domu i słyszy jak Dżesika awanturuje się z ojcem Dżastina. Okazuje się, że Dymka zapisał syna na terapię. Wieczorem Michał odwozi Kubusia z Sadyby i szybko orientuje się, że Mariusz nie jest trzeźwy. Beata przywozi Jaśkowi pojemniki z jedzeniem. Wypytuje syna o związek z Jagodą. Tymczasem ona wraca z uczelni. Odbiera telefon, który dzwoni w jej torbie i orientuje się, że ani torba, ani telefon nie należą do niej.


 • 05:05 Dziedzictwo - odc. 130 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Ali nie kryje niezadowolenia, kiedy ...

  Ali nie kryje niezadowolenia, kiedy Melisa pojawia się w jego domu. Dziewczyna upiera się jednak, że musi skończyć artykuł i nie daje się odprawić. Sultan chętnie opowiada Melisie wszystkie szczegóły z życia Alego. Targany wyrzutami sumienia Selim prosi Yamana o spotkanie i wyznaje mu, że to on pomógł Camgözowi. Melisa zwierza się Kiraz ze swego zauroczenia Alim, w dziewczynie znów odzywa się zazdrość. İkbal jest świadoma, że sprawy pomiędzy Yamanem i Seher posunęły się za daleko. Postanawia ich ze sobą skłócić. Najpierw nasyła na Seher Zuhal. Ta oskarża ją, że wcale nie chodzi jej o Yusufa, ale o majątek Yamana. Następnie İkbal robi wszystko, żeby Seher zobaczyła dokumenty dotyczące przekazania udziałów, zanim Yaman je podpisze. Na widok dokumentów Seher jest w szoku.

 • 06:00 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze".

 • 06:10 Audycje Komitetów Wyborczych (Senat + Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze".

 • 06:30 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów ...

  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów uprawnionych do udziału w kampanii referendalnej ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji referendalnych ponoszą podmioty uprawnione do udziału w kampanii referendalnej".

 • 06:45 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 07:30 Agape Blisko Ciebie magazyn, magazyn, 2023
 • 08:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:10 Kwadrans polityczny , komentarz, 2023
 • 08:25 Informacje kulturalne , magazyn, 2023
 • 08:30 Pogoda poranna , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:40 Ranczo s.IV - odc. 47(seria IV, odc. 8) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Do Wilkowyj dociera jedna z ...

  Do Wilkowyj dociera jedna z plag współczesnego świata - mafia. Konkretnie dociera dwoma czarnymi bmw, pełnymi ubranych w dresy młodzieńców o byczych karkach. Koncern Hadziukowej, Więcławskiej i Solejukowej, gospoda Wioletki oraz inne wilkowyjskie centra biznesu padają ofiarą brutalnego szantażu i żądania haraczu. Równolegle trwa walka przedwyborcza między wójtem i Lucy. O ile normalnie
  gangsterzy korumpują polityków, żeby zabezpieczyć swoje interesy, o tyle w Wilkowyjach dzieje się odwrotnie: wójt próbuje wykorzystać mafię. Nawet z częściowym sukcesem, jednak tylko do czasu. Świat, jak wiadomo, nie wynalazł dotychczas skutecznej metody na mafię, ale po raz kolejny okazuje się, że świat swoją drogą, a Wilkowyje swoją.

 • 09:40 Komisarz Alex s.VII - odc. 85 (seria VII, odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  Podczas napadu na salon jubilerski ...


  Podczas napadu na salon jubilerski ginie jubiler. Włączony przez niego alarm, stawia na nogi policję. Dwóm uczestnikom napadu udaje się wymknąć z obławy. Mózgiem skoku jest kobieta. Ukrywa łup, ale zostaje namierzona przez Alexa. Dochodzi do zatrzymania. Jest dzień urodzin Orlicza. Lucyna postanawia zrobić komisarzowi niespodziankę, przygotowując w jego domu przyjęcie. Przyjeżdża tam w ciągu dnia, zabierając Alexa. Nie wie, że jest śledzona przez dwóch gangsterów, którzy wymknęli się z obławy. Kiedy Lucyna wysyła Alexa po tort, gangsterzy wykorzystują okazję i obezwładniają ją. Zakładają jej na uszy słuchawki z muzyką, by swobodnie rozmawiać. Dzwonią do Orlicza, proponując wymianę Lucyny na łup, grożąc, że w przeciwnym razie pani komisarz zginie. Tymczasem Alex wraca do domu z tortem i wpada w pułapkę zastawioną przez gangsterów. Podczas kolejnego kontaktu z bandytami, Orlicz rozpoznaje swoją ulubioną muzykę wydobywającą się ze słuchawek. Natychmiast domyśla się, że gangsterzy są w jego domu, gdzie przetrzymują Lucynę. Razem z Puchałą rusza jej na pomoc. Tymczasem Alex wydostaje się przez okienko i próbuje ratować panią komisarz.

 • 10:40 Ojciec Mateusz - odc. 211 (Ojciec Mateusz XVI odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Jacek Marzec (Tomasz Sapryk), właściciel ...

  Jacek Marzec (Tomasz Sapryk), właściciel agencji wystroju wnętrz, dostrzega na drodze skutki wypadku. Wychodzi z samochodu i podbiega w stronę rozbitej furgonetki. Konwojenci leżą na ziemi. Sprawiają wrażenie nieżywych, mają puste kabury. Furgon jest otwarty i nadpalony przy drzwiach. W środku nie widać żadnego ładunku. Jacek wzywa policję i pogotowie. Możejko zarządza blokadę dróg. Nieprzytomni konwojenci trafiają do szpitala. Basia zwierza się Natalii, że straciła pracę. Kobylicka z Możejką przesłuchują jednego z konwojentów. Udaje się ustalić rysopis napastnika. W kartotece typują pięciu podejrzanych. • 11:25 Kuchnia Jagiellonów - odc. 6. W stolicy państwa krzyżackiego kuchnia fusion najlepsza w Europie. , magazyn, 2020
  "Kuchnia Jagiellonów" - to cykl, ...

  "Kuchnia Jagiellonów" - to cykl, w którym autorzy przedstawiają czasy dynastii Jagiellonów od strony kuchni. Kuchnia tamtych czasów to nie tylko tłuste mięsiwa, suto podlewane miodem. To kuchnia pełna finezji, owoców, warzyw, zup, wypieków.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2023
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2023
 • 12:50 Natura w Jedynce - Zdumiewająca Ameryka Południowa (Wildest Latin America) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Niderlandy (Holandia) 2012
  W samym środku Ameryki Południowej ...

  W samym środku Ameryki Południowej rozciąga się niedostępna kraina: Pantanal, największe rozlewiska Ziemi. Nie są to zwykłe moczary. Co roku najpierw spadają na nie ulewne deszcze, a potem palące słońce suszy ziemię na wiór. To warunki trudne dla człowieka, ale gigantyczne rozlewiska przyciągają niezliczone gatunki zwierząt. To drugie po Afryce miejsce, gdzie przyroda funduje nam tak niezwykłe widowisko. Czy to powódź, czy susza tutaj zawsze pulsuje życie.


 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 35 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ferit namawia żonę, by spotkała ...


  Ferit namawia żonę, by spotkała się z Taylanem, dziennikarzem, który zrobił kompromitujące zdjęcie. Halis daje Hattuc wyjątkowy prezent. Rodzice Ferita są pewni, że kryzys został zażegnany. Kazim znajduje zdjęcie Ferita w gazecie i wpada w szał. Postanawia natychmiast udać się do rezydencji Korhanów.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:15 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów ...

  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów uprawnionych do udziału w kampanii referendalnej ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji referendalnych ponoszą podmioty uprawnione do udziału w kampanii referendalnej".

 • 15:30 Gra słów. Krzyżówka - /775/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 15:55 Dziedzictwo - odc. 131 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Seher czuje się urażona gestem ...

  Seher czuje się urażona gestem Yamana. Uważa, że zgoda na przyjęcie akcji negatywnie wpłynie na jej wizerunek w rezydencji. Yaman stara się wytłumaczyć Seher, że w ten sposób okazuje wdzięczność za jej poświęcenie i chce jedynie zapewnić jej i Yusufowi bezpieczną przyszłość. Kiraz nie kryje swojej niechęci do Melisy. Otwarcie i ku zaskoczeniu Alego wyprasza Melisę i nie pozwala jej zostać na noc w domu Alego. Nadire zaprasza Seher, żeby przejrzała swoje rzeczy uratowane po zalaniu piwnicy. Yaman proponuje dziewczynie, że jadąc na wizytę kontrolną do lekarza podwiezie ją do domu Nadire. Równocześnie odrzuca towarzystwo Zuhal, która chciała jechać z Yamanem do lekarza. Gdy okazuje się, że Nadire musi wyjść, Seher i Yaman zostają sami. Dzięki rzeczom uratowanym z piwnicy, Yaman poznaje fakty z dzieciństwa Seher.

 • 16:40 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze".

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5182 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
 • 17:55 Klan - odc. 4203 telenowela TVP, telenowela, 2023
  4203Beata przypomina mężowi, że dzisiaj ...

  4203
  Beata przypomina mężowi, że dzisiaj po południu wpadną do nich rodzice Jagody. Niestety, obawia się, że znowu będą naciskać, żeby młodzi jak najszybciej się pobrali, a przecież Jagoda absolutnie nie nadaje się na żonę. Rafalski przynosi książkę o leczeniu deficytów koncentracji z myślą o Jagodzie. Iga i Zyga nadal uważają, że roztargnienie ich córki to nie problem. Mariusz bardzo się stresuje z powodu spotkania z wychowawczynią Kuby. Podejrzewa, że syn opuścił się w nauce i stąd to wezwanie. Szczerze opowiada nauczycielce, jaką mają sytuację rodzinną. Wspomina również o swoich problemach z alkoholem. Leopold wręcza matce nowy numer telefonu Gieni, który dostał od jej córki. Zadowolona Leokadia dowiaduje się, że Gienia wyjeżdża z Wrocławia do kolejnego ośrodka na odpoczynek, bo remont jej warszawskiego mieszkania jeszcze się przeciąga. I za to wszystko płaci Janka. Leopold nie wierzy w taką dobroczynność córki Gieni. Po spotkaniu z psychologiem Dżastin oświadcza, że już nie pójdzie na kolejne sesje. Dymka próbuje być stanowczy, ale syn reaguje krzykiem. Odgraża się, że jak go będą zmuszać, to wyskoczy przez okno.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 758 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Anna przekazuje Pati prezent od ...

  Anna przekazuje Pati prezent od Jacka. Dziewczynka aranżuje spotkanie z Mondrasiukiem na leśnej ścieżce. Jacek zapisuje się na terapię. Zapewnia, że będzie walczył o odzyskanie rodziny. Janusz po odebraniu nagrody filantropa roku, w obecności dziennikarzy narzeka na nieobecność i niewdzięczność Katarzyny Ruszczyc. Małgosia pyta go o dofinansowanie dla Gromniaka. Karcz szantażem zmusza rzeźbiarza do podpisania umowy o współpracy. Konrad planuje oświadczyć się Kasi.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 14/139 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 20:35 Archiwista 2 s.II - odc. 6 "Głowa" serial kryminalny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Polska 2022
  Motocyklista ginie na bocznej drodze. ...

  Motocyklista ginie na bocznej drodze. Przywiązana między drzewami linka odcina mu głowę. Na komisariacie Jacek i Henryk przesłuchują Adę Kowalczyk. Pretekstem jest zamknięcie sprawy zabójstwa jej męża. Fryzjerka zapewnia, że Waldemar Bożyński był dla Pawła jak ojciec i nigdy nie mieli konfliktów. Mikos próbuje przekonać wdowę, że to właśnie Bożyński zabił jej męża i opowiada młodej kobiecie ze szczegółami przebieg zdarzenia. Po powrocie do swojego mieszkania, w którym ukrywa się Mechanik, Kowalczykowa wciąż przeżywa to, co usłyszała i dzieli się tym z Bożyńskim. Mówi też, z kim rozmawiała na komisariacie. Hania i Jacek prowadzą śledztwo dotyczące śmierci motocyklisty. Ślady na miejscu zbrodni wskazują, że linkę rozwiesiły dwie osoby. Ofiara to Arkadiusz Leski, notowany wielokrotnie oszust, ale nigdy nie skazany. Przez ostatni tydzień wynajmował pokój w pobliskim hotelu. Policjanci znajdują tam kilka fałszywych dowodów osobistych i inne przedmioty. Po odblokowaniu danych z telefonu Leskiego okazuje się, że kilka godzin przed śmiercią dostał on SMS-a z pogróżkami i wezwaniem do spłaty długu. Nadawcą była pochodząca z Kazachstanu Diana Zumagajewa, kobieta z półświatka. Podczas rozmowy z Hanią i Jackiem Zumagajewa jest zaskoczona informacją o śmierci Leskiego. Przyznaje, że napisała wiadomość, ale nie zabiła. Był oszustem, ją też oszukał, dlatego chciała się zemścić i rozesłała do pięciu jego ofiar SMS-y, Wszystkiete kobiety po kolei są wzywane na przesłuchanie. Każda z nich miała motyw, żeby zabić. Kolejny trop prowadzi do Bułata Umarowa. Ten z kolei ma mocne alibi. Hania odkrywa, że jedna z oszukanych, Justyna Szala, spodziewa się dziecka, a ojcem może być Leski. Nagrania z hotelowego monitoringu pokazują, że w hotelowym lobby doszło do spotkania trzech kobiet Leskiego: Szali, Agnieszki Bojdar i Pauliny Izerskiej. Wszystkie przyznają się do wspólnego zabójstwa, ale ich zeznania są sprzeczne. Z topografii miasta wynika, że najbardziej prawdopodobne jest to, że Leski jechał z mieszkania Justyny Szali.

 • 21:35 Jak rozpętałem II wojnę światową, cz. 2 - Za bronią (czarno komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Polska 1970
  Franek Dolas (Kociniak) trafia jako ...  Franek Dolas (Kociniak) trafia jako "przymusowy ochotnik" do Legii Cudzoziemskiej. Przez pomyłkę przypada mu funkcja kucharza. Ogrywa Arabów w grę trzy karty i zdobywa w ten sposób świeżą żywność. Legioniści po apelu generała de Gaulle'a przechodzą na stronę Wolnych Francuzów. Anglicy traktują Dolasa jako jeńca. Obozowisko Brytyjczyków atakują Włosi. Franek dostaje się do ich obozu, gdzie wywołuje wielkie zamieszanie.


 • 23:00 Dewajtis - odc. 4 serial kostiumowy, telenowela, , kraj prod.Polska 2023
  Majątek w Poświciu zostaje przekazany ...

  Majątek w Poświciu zostaje przekazany prawowitej spadkobierczyni, córce Kazimierza Orwida - Irenie. Marek poznaje dzięki niej losy Orwidów, które były tajemnicą przez ponad dwie dekady. Irena liczy na pomoc Marka, jednak ten wzywany przez ważne obowiązki nie może jej dłużej towarzyszyć. Julka i Hania podczas letnich odwiedzin dowiadują się o wielkich zmianach. Spotykają nie tylko Irenę, ale również jej towarzysza - Clarke’a Marwitza. Pomimo różnic językowych, Hania patrzy na niego życzliwym okiem, a nawet ratuje go z opresji. Przybycie Orwidówny komplikuje plany biznesowe Witolda i Gerasimowa. Panowie knują za plecami Marka. Będą chcieli zbezcześcić, to co dla niego najcenniejsze. Czy Marek na to pozwoli?

 • 00:00 Z podniesionym czołem (Walking Tall) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2004
  Po latach służby w oddziale ...


  Po latach służby w oddziale sił specjalnych Chris Vaughn powraca w rodzinne strony. Wychował się w uroczym miasteczku Ferguson, otoczonym porośniętymi lasem wzgórzami. W domu czekają na niego rodzice, siostra Michelle i nastoletni brat Pete. Witają go też dawni kumple, wśród których jest najlepszy przyjaciel Chrisa, Ray. Podczas towarzyskiego meczu futbolu amerykańskiego powracają wspomnienia z młodości. Chris szybko zauważa, jak bardzo zmieniło się miasteczko od czasu jego wyjazdu. Niestety, Ferguson ogarnęła plaga korupcji i narkomanii. Przekupni policjanci udają, że nie widzą nastolatków palących skręty na ulicy. Wśród raczącej się marihuaną młodzieży Chris dostrzega także Pete`a. Wielki tartak, źródło utrzymania wielu rodzin, został zamknięty. Życie miasteczka skupia się teraz wokół kasyna prowadzonego przez szkolnego rywala Chrisa, Raya Hamiltona. Tu też znajduje się centrum rozwijającego się lokalnego półświatka przestępczego. Zatrudnieni przez Raya ochroniarze sprzedają narkotyki. Zaproszony przez właściciela przybytku Chris ze smutkiem rozpoznaje wśród jednej ze striptizerek swoją byłą dziewczynę, Deni. Potem przyłapuje jednego z pracowników kasyna na oszustwie. Dochodzi do bójki z ochroniarzami. Chris walczy dzielnie, lecz jego przeciwników jest zbyt wielu. Zostaje pobity, jest nawet torturowany, a następnie pozostawiony na środku drogi na pewną śmierć. Jeden ze zbirów Raya, Booth, zabiera Chrisowi medalion sił specjalnych. Oskarżony o zdemolowanie kasyna i pobicie pracowników były komandos zeznaje przed sądem we własnej sprawie. Chris obiecuje, że weźmie udział w wyborach na stanowisko szeryfa i przywróci porządek w Ferguson.
  "Z podniesionym czołem" w reżyserii Kevina Braya to nowa wersja legendarnego filmu akcji Phila Karlsona z początku lat 70. Oryginał doczekał się dwóch sequeli i serialu telewizyjnego. W remake`u w rolę dzielnego byłego komandosa wcielił się Dwayne Johnson, gwiazda wrestlingu, siłacz znany pod pseudonimem The Rock, mający na swoim koncie także występ w "Królu Skorpionie". Prócz niego w filmie Braya można zobaczyć Johnny`ego Knoxville`a, szefa ekipy zwariowanych telewizyjnych kaskaderów z programu MTV "Jackass".

 • 01:35 Midway (Midway) dramat wojenny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Chiny,USA 2019
  Bitwa o Midway odegrała w ...

  Bitwa o Midway odegrała w rejonie Pacyfiku równie ważną rolę jak bitwa o Anglię w Europie. Leżący w zachodniej części archipelagu wysp hawajskich atol Midway stanowił cenną bazę morską floty Stanów Zjednoczonych, klucz do panowania nad Pacyfikiem. Po rozgromieniu floty amerykańskiej podczas ataku na Pearl Harbor w grudniu 1941 r. Japończycy zmierzali do ostatecznego wyeliminowania Amerykanów także z tego ważnego strategicznie miejsca. Reżyser Roland Emmerich śledzi dzieje bitwy oczami zwykłych marynarzy, pilotów, a także generałów i polityków, których decyzje miały zdecydować o życiu tysięcy ludzi. Wojna na Pacyfiku, której początek dał atak Cesarskich Sił Powietrznych na bazę Pearl Harbour, od początku układała się po myśli japońskiego dowództwa. Duża część amerykańskiej floty wojenna uległa zniszczeniu, a dowództwo, szczególnie polityczne, nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. W takich okolicznościach amerykańska baza na Midway pełniła rolę ostatniego szańca obrony, po przerwaniu którego Japonia zapanuje niepodzielnie na Pacyfiku, co może przesądzić o losach wojny.


 • 03:55 Przystań - odc. 12/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Polska 2009
  W bazie pojawia się Alan ...


  W bazie pojawia się Alan Paciorek, narzeczony Beaty. Ku zaskoczeniu dziewczyny, oznajmia, że SMS o zerwaniu wysłał pomyłkowo, a teraz zamierza ją zabrać jako żonę do pracy w Anglii. Tymczasem Paweł namawia Grzegorza, żeby zatrudnił Beatę w bazie. Pędzi z dobrymi wieściami do Beaty i niespodziewanie wpada na Alana. Rozgoryczona Beata postanawia zerwać z narzeczonym i wreszcie się usamodzielnić. Po jeziorze na rowerku wodnym pływają dwie starsze siostry: Irena i Janina. Skuterowcy znów zakłócają porządek na wodzie. Powodują mały wypadek, Janina wpada do wody wraz z plecakiem. Prosi ratowników o jego wyłowienie. Michał ściga młodych ludzi na skuterach. Tymczasem żeglarze skarżą się na falę kradzieży na przystani. Michał wszczyna dochodzenie. Grzegorz z Mariuszem martwią się nieobecnością Anki. Ta, ku zaskoczeniu wszystkich, wraca do bazy. Wyrusza na akcję techniczną z Adrianem, gdzie dochodzi do ostatecznego starcia między nimi. Przy wyławianiu plecaka Anka zaplątuje się w rybackie sieci. Jest to próba sił dla Adriana, który jako jedyny asekuruje Ankę. Po tym zdarzeniu Adrian postanawia odejść z bazy.

 • 04:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv