TVP1 - Program TV na piątek 19 kwietnia 2024

 • 04:55 Klan - odc. 4323 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4323Ola kolejny raz stara się ...

  4323
  Ola kolejny raz stara się przekonać męża, żeby tak bardzo nie przejmował się jej skakaniem ze spadochronem. Rafał naprawdę się o nią bardzo boi. Ola zastanawia się, czy jednak nie powinna zrezygnować ze swojej pasji. Szuka wsparcia u Agnieszki. Bazyli prosi w Rosso o dwa dni wolnego, bo chciałby więcej czasu poświęcić na przygotowywanie barki. Właśnie wydzierżawili z Małgosią taki obiekt gastronomiczny na wakacje. Iga męczy córkę o decyzje w sprawie wspólnego wyjazdu wakacyjnego do Holandii. Zapowiada wizytę wieczorem. Jasiek z Jagodą mają mało czasu, żeby znaleźć pretekst uniknięcia tego wyjazdu. Miłosz dzwoni do Norberta, bo ma sprawę. Wstępnie zmontował materiał do programu o pasjonatach, ale brakuje mu kilku ujęć Norberta w zaciszu domowym z rodziną. Ale Norbert przyznaje, że to może być kłopot. Ostatnio z Sandrą niezbyt dobrze mu się układa. Ola wraca od Agnieszki i zastaje męża w stanie wskazującym na spożycie. Rafał tłumaczy się, że musiał się napić po rozmowie z matką. Mówiła o niewierności ojca i dała do zrozumienia, że Tomasz może być jego przyrodnim bratem. Po wizycie u Małgosi i Bazylego Jasiek ma świetny powód, żeby nigdzie nie wyjeżdżać z Warszawy w wakacje. Obwieszcza rodzicom Jagody, że podczas wakacji będą pracowali na barce gastronomicznej. Niestety, Idze tak się podoba pomysł, że też jest chętna.

 • 05:20 Dziedzictwo - odc. 259 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Neslihan bezskutecznie próbuje wyznać Adalet ...

  Neslihan bezskutecznie próbuje wyznać Adalet prawdę o swoim narzeczeństwie. Bora wciąż ją zbywa, Firat myśli o tym, by wyznać Neslihan, co do niej czuje. Yaman orientuje się, że pożar był tylko po to, żeby odciągnąć go od Seher i Yusufa. Tymczasem w szpitalu rozgrywa się zacięta walka pomiędzy ludźmi Camgöza, a Nedimem i resztą ochrony. Yusuf zostaje porwany, Nedim ranny, a Seher traci przytomność. Kiedy Yaman przyjeżdża na miejsce jest już po wszystkim. Yaman stara się uspokoić Seher i mobilizuje wszystkich swoich ludzi do poszukiwań bratanka. Camgöz przekazuje Yusufa Selimowi, który wierzy, że chłopiec sprowadzi do niego Seher. Także policja poszukuje Yusufa. Na nagraniach ze szpitalnych kamer rozpoznają ludzi Camgöza. Neslihan jest coraz bardziej poirytowana ciągłymi wymówkami Bory. Narzeczeni spierają się o Firata.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 162 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ifakat postanawia odejść i prosi ...

  Ifakat postanawia odejść i prosi Halisa o wybaczenie. Gulgun podejmuje decyzję o rozwodzie i mówi o tym Halisowi. A ten każe Orhanowi załatwić sprawę tak, żeby jej to wybić z głowy. Halis stawia Feritowi warunek. Daje mu ostatnią szansę. Ma się rozwieść z Seyran i ożenić z Pelin. Seyran mieszka z koleżankami z uczelni. Suna boi się nocy poślubnej. Nie wie, jak się zachować.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Agape Blisko Ciebie magazyn, magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 54 Saturn w ósmym domu (SOKO Kitzbühel ep. Saturn im achten Haus) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2014
  Znana w mieście astrolożka stawia ...

  Znana w mieście astrolożka stawia horoskopy. Tygodniowe, roczne i partnerskie. W jednym z układów dostrzega na horyzoncie miłość, jednak za nią widzi czyhającą śmierć.

 • 08:50 Ranczo s.V - odc. 58 (seria V, odc. 6) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Parafia przeżywa poważny kryzys finansowy. ...

  Parafia przeżywa poważny kryzys finansowy. W tej sytuacji ksiądz zwraca się o pomoc do Rady Parafialnej. Przewodnicząca rady, Lodzia, kieruje sprawę do Czerepacha. Ten obiecuje pomoc, żąda jednak wolnej ręki, zwłaszcza w sprawie cmentarza. Rozpoczynają się prace nad radykalnym zmniejszeniem powierzchni miejsca pochówku. Czerepach twierdzi, że z dokumentów wynika, iż część cmentarza, na której nie ma jeszcze grobów, nie należy do kościoła. Na wieść o uszczuplaniu miejsc na cmentarzu gwałtownie rosną ceny kwater. Powiadomiony przez oburzoną Michałową ksiądz postanawia interweniować. W związku z licznymi monitami Staśka o wzmocnienie sił policyjnych do wsi zostaje skierowanych dwoje unijnych praktykantów z Włoch. Mimo bariery językowej Stasiek usiłuje wprowadzić obcokrajowców w miejscowe realia. Okazuje się, że oni sami świetnie dają sobie radę i zdobywają coraz większą popularność, zwłaszcza wśród bywalców ławeczki. Do Kusego i Lucy przyjeżdża siostra jego zmarłej pierwszej żony. Nieoczekiwanie zostawia im swoją 17-letnią córkę.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 238 (seria XIX, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Spacerujący po lesie fotograf znajduje ...

  Spacerujący po lesie fotograf znajduje w lesie ciało martwego biegacza. Zauważa uciekającego mężczyznę. Robi zdjęcie. Na miejsce zostaje wezwana ekipa dochodzeniowa. Okazuje się, że przy ciele mężczyzny znaleziono tylko kluczyki do samochodu. Alex natrafia w lesie na porzuconą torebkę z suszem marihuany. Policjanci postanawiają sprawdzić policyjne przypadki związane z marihuaną, jakie miały miejsce w okolicy, w której dokonano morderstwa. Patolog Leon zwraca uwagę na to, że na przegubie mężczyzny znalazł się charakterystyczny odcisk po sportowym zegarku. Policjanci odnajdują porzucony samochód, którego numer rejestracyjne pozwalają na identyfikację ofiary - to mieszkający samotnie Krzysztof Małek. Następnego dnia Gutek i Sochoń odwiedzają firmę, którą prowadził Małek. Na miejscu okazuje się, że spłoszony wizytą policji, prowadzący księgowość, współpracownik Małka próbuje zniszczyć dowody na finansowe przekręty. Mężczyzna zostaje przesłuchany. Podczas przesłuchania okazuje się, że nie miał żadnych powodów, by dokonać zabójstwa. Agata sprawdza policyjne archiwa. Natrafia na sprawę dilera narkotyków mieszkającego nieopodal miejsca, w którym dokonano zbrodni. Policjanci odwiedzają mężczyznę. Zastają go podczas treningu w domowej siłowni. Zwracają uwagę na sportowy zegarek mężczyzny. Agata zauważa, że dzięki zegarkowi, zapis każdego treningu zostawia ślad w chmurze programu treningowego. Policjanci analizują zapis treningów w komputerze Małka. Mapa jego ostatniego treningu biegu wskazuje na to, że w dniu zabójstwa, Małek zatrzymał się w okolicach niewielkiego gospodarstwa położonego na skraju lasu. Policjanci odwiedzają gospodarstwo. Na miejscu okazuje się, że w starej stodole znajduje się plantacja konopi indyjskich.

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVIII - Odc. 364 (s. XXVIII, odc. 9) Milczenie serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Kiedy w Sandomierzu zostaje okradzione ...

  Kiedy w Sandomierzu zostaje okradzione małżeństwo bardzo skromnie żyjących emerytów, najbardziej niepokojącą okolicznością wydaje się fakt, że głównym podejrzanym jest ksiądz, który odwiedził ich z wizytą
  duszpasterską. Ale to nie koniec zagadek: wkrótce okazuje się, że trzy dni przed śmiercią 90-letniej Matyldy, ją też odwiedził ksiądz. Czego szukał? Być może tego, co Matylda ukryła w sejfie, a o czym wiedziała tylko opiekująca się nią Teresa. To Teresie zmarła zapisała w spadku mieszkanie, z czym pogodzić nie mogą się jej skłóceni ze sobą siostrzeńcy. W tym całym zamieszaniu, w którym policja próbuje oddzielić fakty od pomówień, nie pomaga nieobecność ojca Mateusza, który akurat wyjechał na rekolekcje w milczeniu. Na plebanii zastępuje go, ku niezadowoleniu Natalii, ksiądz Jacek Kolanko, który sam odkrywa w sobie zacięcie detektywistyczne. W centrum jego prywatnego śledztwa znajdzie się jednak nie kto inny, jak sam ojciec Mateusz.

 • 11:35 Okrasa łamie przepisy - Pesto, salsa czy sałsza magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa ...

  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa na swój kulinarny warsztat weźmie zielone sosy z ziół, młodych pędów czy owoców zwane też salsami lub po staropolsku "sałszami". Niemal w każdym polskim sklepie możemy dziś nabyć włoskie pesto, czyli sos z zielonych liści świeżej bazylii, sera, orzechów i oliwy. I wydaje nam się, że to Włosi zawsze mieli kuchnię lekką, warzywną, a dawni Polacy objadali się wszelkiego rodzaju tłustym mięsiwem. Nic bardziej mylnego, w diecie naszych przodków dominowały warzywa, owoce czy rośliny strączkowe z własnego ogródka. Mięsa jedzono od święta. Co więcej, po długiej zimie, kiedy to jedzono solone ryby czy mięsa, które trzeba było długo moczyć i rozbijać przed spożyciem, wiosną apetyt na nowalijki był ogromny. Przykładem takiej tęsknoty jest choćby tzw. "sałsza" czyli salsa z zielonego żyta z zielnika Szymona Syreniusza z 1613 roku. Młode żyto rozcierano z grzankami i dodawano do tej masy ocet, sól, pieprz oraz imbir. Jak stwierdzał sam autor "bez wszelakiego kosztu będzie przysmak do mięsa, do ryb". Mamy tu coś w rodzaju to staropolskiego pesto. W innym przepisie z wydanego w 1540 roku "Kuchmistrzostwa" natkę pietruszkę, młode listki liście szałwii i babki rozcierano z dodatkiem miodu, cynamonu i pieprzu, uzyskując tak ceniony słodko - korzenny posmak. Propozycje Karola Okrasy: 1/ Zupa pomidorowa z salsą z czosnku niedźwiedziego; 2/ Pieczony z korzennym mięsem mielonym chleb, podany z salsą z zielonych orzechów z syropu; 3/ Pieczone na grecki sposób ruloniki ze schabu podane z salsą z mięty, papryki, ogórka i sera feta.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2023
  Tym razem zapraszamy na Podkarpacie, ...

  Tym razem zapraszamy na Podkarpacie, do Maćkowic. Tutaj od ponad dwudziestu lat tworzy swój ogród pani Irena Szozda. Od czasu, gdy przeprowadziła się z miasta na wieś, ogród stał się jej wielka pasją.

 • 12:55 Natura w Jedynce - U wybrzeży Nowej Zelandii seria III (Our Big Blue Backyard III Tini Heke (1/6)) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Nowa Zelandia 2022
  Powrót do pięknej serii przyrodniczej, ...

  Powrót do pięknej serii przyrodniczej, która zabierze nas pod powierzchnię morza do świata oszałamiających stworzeń żyjących wzdłuż wybrzeża Nowej Zelandii i na lokalnych wyspach. Ta seria ukazuje codzienne dramaty, wyzwania i triumfy zwierząt morskich żyjących w tych dzielnicach - od kultowych orków, delfinów i rekinów po dorsza błękitnego i raki oraz wszystko pomiędzy.
  Odc. 1 Tini Heke. Granitowa forteca wyłaniająca się z wód Oceanu Południowego przecina przestwór morza i nieba. Głębokie jaskinie są świadectwem jej zamierzchłego pochodzenia, sięgającego czasów Gondwany. W tym jednym z najmniej zmienionych miejsc naszej planety z łatwością można wyobrazić sobie świat przed pojawieniem się ludzi. Izolacja nie oznacza jednak braku życia na Tini Heke - Wyspach Snares. Koniec wiosny. Ocean Południowy jest nieco wzburzony. Z Antarktyki przybywają wielkie fale. Wyspa North East - Północno Wschodnia o powierzchni 280 hektarów to największa z grupy siedmiu wysp archipelagu Snares. Porasta ją bujny pierwotny las Olearia lyalli. Wyspa Broughton ma zaledwie 48 hektarów powierzchni. Łańcuch Zachodni - Western Chain to pięć małych skalistych wysepek. Późną wiosną wyspy wydają się opustoszałe. Ale pojawiają się tu osobniki endemicznego gatunku pingwinów grzebieniastych. Na Tini Heke wkrótce rozpocznie się kolejny spektakl przyrody. Pięć milionów ptaków morskich przybywa, by spędzić tu lato. Wzdłuż wybrzeży Tini Heke często burzliwy Ocean Południowy żłobi granitowe skały, tworząc zatoczki i jaskinie.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 163 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Seyran mieszka z koleżankami, które ...

  Seyran mieszka z koleżankami, które odwiedzają koledzy. Ferit się o tym dowiaduje i postanawia zabrać żonę. Dochodzi do głośnej awantury. Kazim planuje zemstę, a Esme znów ma bóle brzucha. Hattice nie wie, co robić i wzywa obie córki Esme. Suna i Seyran przyjeżdżają do matki. Suna mówi siostrze jakie ma plany wobec rodziny Korhanów. Sehmuz planuje najazd na posiadłość Korhanów.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5364 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /853/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 260 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Yaman i jego ludzie oraz ...

  Yaman i jego ludzie oraz policja prowadzą intensywne poszukiwania Yusufa. Seher jest zrozpaczona. Na wieść o tym, że Zuhal próbowała popełnić samobójstwo, İkbal odwiedza ją w więzieniu. Zuhal obiecuje siostrze, że zemści się na niej za to, jak ją dotychczas traktowała. Bora wyjawia Adalet, że to on jest narzeczonym Neslihan. Adalet jest wstrząśnięta. Nie wierzy, że bratanica znów ją okłamała. Selim kontaktuje się z Seher. Oświadcza jej, że to on ma Yusufa i każe jej wybierać pomiędzy życiem z nim i chłopcem a Yamanem. Seher informuje o wszystkim Yamana, który wpada we wściekłość. Wszyscy szukają teraz Selima. Ali odsyła chorego İbrahima do domu i prosi Czarną, żeby się nim zajęła. Zuhal wraca do celi.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5365 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4324 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4324Jasiek i Jagoda zastanawiają się, ...

  4324
  Jasiek i Jagoda zastanawiają się, co teraz mają robić, czy powiedzieć prawdę Idze, czy może jechać z nimi do Holandii na wakacje. Dzwoni Iga z kolejnym szalonym pomysłem dotyczącym barki. Załatwi świetnego stand upera. Jasiek opowiada o całej sytuacji matce. Beata pociesza, że spróbują coś z Piotrem wymyślić. Rafał na poważnie traktuje słowa matki. Koniecznie chce się dowiedzieć całej prawdy. Postanawia w weekend odwiedzić rodziców. Agnieszka radzi, żeby Ola pojechała razem z nim. Zofia i Zbyszek szukają chętnych na wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka. Gabriela stanowczo odmawia. Dla Romana sama podróż jest zbyt dużym obciążeniem, poza tym ma kolejną chemioterapię. Zbyszek sugeruje, że może Jacek i Paulina chcieliby się wybrać. Pomoc do dzieci zorganizuje się jakoś inaczej. Norbert informuje Miłosza, że Sandra nie zgodziła się na udział w nagraniu. Może tylko z dziećmi się uda. Bożenka proponuje ładne miejsce w parku, przy nowym placu zabaw. Rafalski również odebrał telefon od Igi w sprawie występów na barce. Dzieli się z Beatą swoimi przypuszczeniami. Obawia się, że Iga cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową i teraz ma szczyt objawów. Po skończonym nagraniu Norbert idzie alejką w parku z dziećmi. Nagle z daleka dostrzega na ławce swoją żonę z obcym mężczyzną.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 878 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kasia ku wielkiemu zdumieniu odkrywa, ...

  Kasia ku wielkiemu zdumieniu odkrywa, że wszyscy domownicy, tak jak Julia, uważają, że to ona powinna startować w wyborach na burmistrza. Przyjmuje propozycję Izdebskiej. Janusz jest w szoku słysząc, że syn zakochał się w jego partnerce. Ustalają jednak z Danielem, jak się odnaleźć w tej sytuacji. Tamara początkowo ma do Daniela pretensje, ale w końcu przyznaje mu rację. Żaba kupuje sobie profesjonalny aparat i zaczyna bliżej przyglądać się rodzinie Karczów. Zaczepia Daniela, zagaduje Emilię, a wieczorem zaczaja się z aparatem pod domem Janusza.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 13/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" - to rozmowa ...

  "Pytanie dnia" - to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:35 Jak rozpętałem II wojnę światową, cz. 2 - Za bronią (czarno komedia, film fabularny kinowy, 1970
  Franek Dolas (Kociniak) trafia jako ...


  Franek Dolas (Kociniak) trafia jako "przymusowy ochotnik" do Legii Cudzoziemskiej. Przez pomyłkę przypada mu funkcja kucharza. Ogrywa Arabów w grę trzy karty i zdobywa w ten sposób świeżą żywność. Legioniści po apelu generała de Gaulle'a przechodzą na stronę Wolnych Francuzów. Anglicy traktują Dolasa jako jeńca. Obozowisko Brytyjczyków atakują Włosi. Franek dostaje się do ich obozu, gdzie wywołuje wielkie zamieszanie.


 • 22:00 Matylda - odc. 7 serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, 2024
  Boden stara się jak najwięcej ...

  Boden stara się jak najwięcej czasu przebywać z synem. Helena z kolei spotka się z Rubinem, żeby się upewnić, czy ten nadal jest zainteresowany połączeniem węzłem małżeńskim Matyldy i Michała. Mężczyzna stawia warunek - Matyldę musi zbadać lekarz, bo on chce być pewien, że Bilińska dochowała czystości przed ślubem. Tymczasem Ada przyprowadza swoją matkę na badanie u doktora Bodena, przy okazji przekazuje mu list od Matyldy. Lekarz uświadamia sobie, że przez swoje uczucie przysporzył Matyldzie kłopotów. I sobie również. Helena przywozi Matyldę do pałacu Rubina. Na nic się zdają protesty Matyldy i Michała - dziewczyna zostaje tam upokorzona brutalnym badaniem przez doktora Schellmana. Nowy lekarz Rubina używa eteru, żeby ją uśpić. Nawet na Helenie robi wrażenie bezwzględność Rubina. Matylda zostaje na noc w pałacu, gdzie może liczyć na życzliwość nie tylko Michała, ale i Izabelli Rubinowej. Gospodarza niepokoi brak wiadomości od Zachara na temat Bilińskiego, dlatego zamierza przyspieszyć zaręczyny i ślub młodych. Obolała Matylda blaga go o zwolnienie ze złożonej wcześniej przysięgi, ale Rubin nie chce nawet o tym słyszeć. Michał przeprasza Matyldę za zachowanie swojego ojca. Tymczasem Wicher bierze się za odbudowę domu matki Ady. Pomaga mu Zbych, przy okazji roztaczając wizję dobrobyty, jaki czeka na chłopów w Ameryce - według niego to kraina mlekiem i miodem płynąca. Jednocześnie Adam nieoczekiwanie odwiedza Bodena. Okazuje się, że było mu po drodze na schadzkę z Izabellą. Sokołow przysyła Aleksandrze list z przeprosinami, ale Helena uważa, że to za mało. Izabella przynosi z kolei Matyldzie list od Bodena. Okazuje się, że doktor zrywa z nią. Zdruzgotana Matylda postanawia popełnić samobójstwo rzucając się w nocy do rzeki. W ostatniej chwili ratuje ją Michał. Kiedy stan Matyldy poprawia się, Michał przekazuje jej wiadomość, że jej ojciec żyje i przedstawia plan, jaki przygotował dla nich obojga. Matylda oznajmia Helenie i Rubinowi, że wyjdzie za Michała, to samo pisze Bodenowi w liście do niego. Wydaje się, że doktor będzie chciał zapobiec temu wydarzeniu, tak się jednak nie staje. Ku niezadowoleniu Ważkowej, Matylda wychodzi za Michała. Para młodych wygląda na najmniej szczęśliwych ludzi zgromadzonych tego dnia w kościele.

 • 23:00 Aż do śmierci (Until Death) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.Bułgaria,Niemcy,USA,Wielka Brytania 2007
  Atrakcją filmu jest niewątpliwie urodzony ...

  Atrakcją filmu jest niewątpliwie urodzony w Brukseli mistrz karate Jean - Claude Van Damme, który sprawdził się w amerykańskim kinie akcji. Gwiazdor "Kickboxera" specjalizujący się w sztukach walki, całkiem inne oblicze pokazał w "Aż do śmierci". Gra tu głównego bohatera Anthony'ego Stowe'a, zdemoralizowanego gliniarza, który zawsze pakuje się w największe kłopoty. Jest brutalny, uzależniony od heroiny i alkoholu, ma samych wrogów, naraża się przełożonym w pracy i ostatecznie zostaje zwolniony ze służby. Wszyscy go nienawidzą, gardzi nim także jego własna żona. Tymczasem wściekły Stowe ma tylko jeden cel: dopaść byłego partnera Gabriela Callahana, który rządzi narkotykowym podziemiem Nowego Orleanu. I już nie cofnie się przed niczym, co w końcu przypłaci osobistą tragedią. Goniąc za Callahanem wpada w zastawioną przez niego pułapkę. Postrzelony w głowę Anthony zapada w śpiączkę. Kiedy po kilku miesiącach odzyskuje przytomność, postanawia się zmienić i zacząć wszystko od nowa.

  (UNTIL DEATH)

 • 01:00 Sztokholm (Stockholm) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Kanada,USA 2018
  Akcja filmu rozgrywa się na ...

  Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 70. ubiegłego stulecia. Lars Nystrom w przebraniu napada na jeden ze sztokholmskich banków i przetrzymuje zakładników. Grożąc im próbuje zmusić władze do uwolnienia swego kumpla Gunnara, który przebywa za kratkami. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli, nic nie przebiega tak, jak sobie wcześniej obmyślił napastnik. Gunnar nadal siedzi w więzieniu, a Lars czeka na decyzję władz i nie ma pojęcia, co robić dalej. Czas upływa, długie godziny oczekiwań na jakieś rozwiązanie sprawy, zamieniają się w dni. Opieszałość i nieudolność decydentów w zorganizowaniu akcji odbicia ludzi przetrzymywanych w budynku, doprowadza do zgoła tragikomicznej sytuacji. Więzieni pracownicy banku zaczynają się solidaryzować z porywaczem i nieoczekiwanie biorą stronę swego prześladowcy. Między napastnikiem a jego ofiarami nawiązuje się nić sympatii i zrozumienia. Spędzone razem dni na zawsze odmienią ich życie.

 • 02:40 Szpieg (Tinker, Tailor, Soldier, Spy) , film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja,Niemcy,Wielka Brytania 2011
  Ekranizacja wydanej w 1974 roku ...

  Ekranizacja wydanej w 1974 roku bestsellerowej powieści sensacyjnej brytyjskiego pisarza Johna le Carre. Uwagę zwracają świetna obsada i zręcznie przedstawiony wątek szpiegowski. Film otrzymał trzy nominacje do Oscara: aktor pierwszoplanowy, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza muzyka oryginalna. Zdobył także dwie nagrody BAFTA: najlepszy film, najlepszy scenariusz. Akcja „Szpiega” została osadzona w czasie zimnej wojny. Emerytowany agent tajnych służb brytyjskich George Smiley (popisowa rola Gar’ego Oldmana) wraca do gry. Zostaje przywrócony do czynnej służby z zadaniem zdemaskowania szpiega w szeregach MI6. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że zdrajcą jest jeden z najwyższych członków wywiadu. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem. Śledztwo George’a Smileya ujawnia największy skandal w historii MI6.

 • 05:00 Tacy byliśmy - /6/ Jak budowaliśmy... cykl reportaży, reportaż, 2022
  Pokażemy, jak krok po kroku ...

  Pokażemy, jak krok po kroku i cegła po cegle powstawały największe miejskie osiedla i najpiękniejsze wiejskie gospodarstwa. Przejrzymy się w oknach nowych, upragnionych mieszkań, aby wspólnie przekonać się, jacy byliśmy... gdy budowaliśmy Polskę.

 • 05:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv