TVP1 - Program TV na piątek 29 września 2023

 • 04:35 Klan - odc. 4192 telenowela TVP, telenowela, 2023
  Rutka przywozi z lotniska żonę, ...

  Rutka przywozi z lotniska żonę, która wróciła właśnie z kongresu lekarskiego. Irmina od razu zauważa jego zły nastrój i prosi o wyjaśnienia. Rutka chce pokazać Irminie nagranie z pendrive’a i zaczyna opowiadać, ile stracił przez odmówienie zapłaty szantażyście. Irmina przyznaje się, że zna to nagranie. Janusz próbuje podpytać Zosię o chłopaka, który jej się podoba, a który według Tosi, nie zwraca na nią uwagi. Zosia nie ma zbyt wiele do powiedzenia, za to ma pretensje do przyjaciółki. Gabriela zaczyna mieć coraz więcej wątpliwości, co do szczerości uczuć Konrada. Monika podejrzewa, że to robota Romana, który nie jest zadowolony, że młody, atrakcyjny mężczyzna kręci się koło jego żony. Jasiek odbiera Jagodę z lotniska. Dziewczyna prosi, żeby wpadł po nią po pracy, bo ma dla niego niespodziankę. Oprowadza go po mieszkaniu, które właśnie dla nich wynajęła. Proponuje, żeby jak najszybciej się do niej przeprowadził. Po wyjściu z restauracji Gabriela zagląda jeszcze do wnuczki, przed powrotem do domu. Kiedy wreszcie przychodzi, Konrad wita ją kolacją, którą sam przygotował. Ma też jedno pytanie. Kiedy Gabi już się rozwiedzie z Romanem, czy wtedy wyjdzie za niego?

 • 05:05 Dziedzictwo - odc. 120 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Selim, kierowany wściekłością wobec Yamana ...

  Selim, kierowany wściekłością wobec Yamana i troską o Seher, jedzie do rezydencji. Na miejscu zastaje Selima, który rzuca się na niego i wielokrotnie uderza go w twarz. Ku zaskoczeniu wszystkich, Yaman pozostaje obojętny. Seher nie może uwierzyć, że Selim tak brutalnie potraktował Yamana. Odbywa z nim poważną rozmowę, podczas której Selim sugeruje Seher, że zakochała się w Yamanie. Dziewczyna stanowczo zaprzecza. Właściciel sklepu z zabawkami informuje Alego, że musi zamknąć niedochodowy biznes, co oznacza, że Kiraz po raz kolejny straci pracę. Ali postanawia na razie ukryć to przed nią.

 • 05:55 Złoty chłopak - odc. 24 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Seyran i Ferit wciąż się ...


  Seyran i Ferit wciąż się kłócą. Yusuf spiskuje z Pelin, żeby ich rozdzielić. Ferit zabiera Seyran do mistrza Necipa, gdzie rozmawiają o pierścionku, który Ferit zaprojektował. Esme źle się czuje i Suna prosi siostrę o pomoc. Na miejscu się okazuje, że Seyran musi pomóc przygotować przyjęcie dla pretendenta Suny. Ferit mówi rodzinie, że jest z Seyran u jej bliskich, a zostaje z Pelin. Gdy wychodzą do baru, Ferit się upija. Potem zatrzymuje go policja.

 • 06:45 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 07:30 Agape Blisko Ciebie magazyn, magazyn, 2023
 • 08:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:10 Kwadrans polityczny , komentarz, 2023
 • 08:25 Informacje kulturalne , magazyn, 2023
 • 08:30 Pogoda poranna , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:40 Ranczo s.III - odc. 37 (seria III, odc. 11) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Pod wpływem wydarzeń i za ...

  Pod wpływem wydarzeń i za sprawą proboszcza wikary przechodzi wewnętrzną ewolucję. Uświadamia sobie, że grzeszył brakiem miłości do ludzi. Ponieważ jest naturą ideową, z zapałem przystępuje do naprawiania krzywd i w sojuszu z drugą społecznikowską naturą, Lucy, zabiera się za likwidację bezrobocia, organizując pośrednictwo pracy i nawet wysyłając chętnych do Hiszpanii, ale tylko do pracy sezonowej, żeby nie uszczuplać substancji narodowej. Oboje organizują także szkolenia zawodowe, opiekę nad dziećmi dla pracujących kobiet i wiele innych akcji, z leczeniem alkoholizmu włącznie. Jedynie w tej ostatniej dziedzinie wikary ma mniejsze sukcesy. Polonista za to, zmieniony wewnętrznie i zewnętrznie, w radiu czyta wiersze, rozprawia o filozofii, a przede wszystkim zaczyna prowadzić cykl rozmów pod hasłem "Zrozumieć duszę kobiety". Na gruncie wilkowyjskim jest to tak nowatorskie działanie, że każda kolejna rozmówczyni jest skłonna odsłonić przed nim nie tylko duszę. Jako pierwsza uwodzi go Hadziukowa, co niestety odkrywa jej mąż, choć nie rozpoznaje sprawcy. W Hadziuku rozgrywa się iście szekspirowski dramat.

 • 09:40 Komisarz Alex s.VI - odc. 78 (seria VI, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  W czasie treningu drużyny futbolu ...


  W czasie treningu drużyny futbolu amerykańskiego dochodzi do zderzenia dwóch zawodników - Zajczyka i Korcza. Korcz nie odzyskuje przytomności i umiera. Na miejscu zdarzenia pojawiają się Orlicz z Alexem oraz Leon, który jest wielkim miłośnikiem tego sportu. Kibicuje łódzkiej drużynie. Niespodziewanie Alex zwraca uwagę na ochraniacz zawodnika. Orlicz znajduje w nim strzykawkę.


 • 10:40 Ojciec Mateusz - odc. 204 (Ojciec Mateusz XVI odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W domu pogodnej starości trwa ...

  W domu pogodnej starości trwa nocne obserwowanie nieba w poszukiwaniu komety. Po jednego z pensjonariuszy, Eugeniusza, przyjeżdża córka Krystyna i zabiera go na sandomierskie wzgórze. Natalia czyta przepowiednie jasnowidza, dotyczące katastrof po pojawieniu się na niebie komety. Mateusz odwiedza dom pogodnej starości. Sanitariusz, Maciej Grajewski, jest zaniepokojony. Okazuje się, że Eugeniusz Helski nie wrócił na noc, a choruje na cukrzycę.

 • 11:25 Kuchnia Jagiellonów - odc. 5. Synowie Jagiełły początek ekspansji. Smaki od morza do morza. , magazyn, 2020
  W cyklu "Kuchnia Jagiellonów" autorzy ...


  W cyklu "Kuchnia Jagiellonów" autorzy przedstawiają czasy dynastii Jagiellonów od strony kuchni. To nie tylko tłuste mięsiwa suto podlewane miodem, to także kuchnia pełna finezji, owoców, warzyw, zup i wypieków. W tym odcinku prowadzący Łukasz Modelski przedstawi przepis na duszoną szynkę z ogórkami w piwie pszenicznym. Poznamy też przepis na pilaw.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:35 Agropogoda magazyn, felieton, 2023
 • 12:40 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2023
 • 12:55 Natura w Jedynce - Żółtodzioby. Pierwsze dni życia (Rookies, the first days in life) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Hiszpania 2022
  Film dokumentalny o najmłodszych zwierzętach. ...

  Film dokumentalny o najmłodszych zwierzętach. Nowo narodzony i nowicjusz w grze o życie i na wolności jest narażony na ciągłe zagrożenia od osobników występujących w pobliżu. Zagrożenia, czy to ze strony głodnego drapieżnika, agresywnego rodzeństwa, czy innych, którym można lub nie stawić czoło bez wsparcia rodziców. To wielkie wyzwania dla tych, którzy przeżywają pierwsze dni swojego życia. To także czas nauki, nieustannego zdumienia i zabaw, które wzmacniają i przygotowują do dorosłego życia. Lasy Europy Południowej to unikatowe środowisko naturalne. W tym raju bioróżnorodności życie płynie w zaskakujący sposób. By cykl życia mógł dalej trwać, nowe pokolenie musi nauczyć się samodzielności. A nie jest to łatwe. Na świat przyszły małe płomykówki, perkozy dwuczube, kowaliki, dudki i wiele innych.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 25 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Kazim słyszy kłótnię sióstr, w ...

  Kazim słyszy kłótnię sióstr, w której Seyran wyrzuca Sunie to, że pocałowała Ferita. Wściekły ojciec postanawia wydać ją za wdowca z Antep. Zrozpaczona Suna twierdzi, że się zabije. Seyran błaga Ferita o pomoc, obiecując, że zrobi dla niego wszystko, choć wcześniej użyła wobec niego najgorszych epitetów za to, że spędził noc z Pelin. Ferit każe Seyran włożyć seksowną halkę.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:10 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:15 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /765/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 121 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Seher nie może się otrząsnąć ...

  Seher nie może się otrząsnąć po słowach Selima. Bardzo krępuje ją towarzystwo Yamana, ten zaś czerpie wyraźną przyjemność z jej słodkiego zawstydzenia. Selim prosi Seher o spotkanie, ona sugeruje jednak, że przez jakiś czas nie powinni się widywać. Selim w rozmowie z Fratem wspomina, że poszukuje kogoś, kto zastąpi Seher w restauracji. Na wieść o tym Ali od razu proponuje Kiraz. Seher jest pod wrażeniem zachowania Yamana. Tymczasem Zuhal nie może znieść, że tych dwoje coraz bardziej się do siebie zbliża. İkbal próbuje sprowokować Selima i każe mu jechać do Arifa, gdzie Yaman zabrał Seher i Yusufa. Załamany widokiem szczęśliwej trójki Selim wraca do restauracji, gdzie niespodziewanie pojawia się Ferit Camgöz, proponując mu układ przeciwko Yamanowi. Selim odprawia go z kwitkiem, ale mężczyzna zostawia swoją wizytówkę. Yaman przygotowuje rocznicę ślubu Ziyi i İkbal, radzi się Seher, ona jednak zupełnie inaczej interpretuje jego pytania.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5168 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
 • 17:55 Klan - odc. 4193 telenowela TVP, telenowela, 2023
  Gabriela jest ciągle pod wrażeniem ...

  Gabriela jest ciągle pod wrażeniem wczorajszej propozycji Konrada. Ten rano ponawia pytanie. Gabriela próbuje tłumaczyć, że to zły pomysł. Dzieli ich zbyt duża różnica wieku, żeby taki związek mógł przetrwać. Konrad jednak się nie poddaje. Monika nie podziela wątpliwości wspólniczki. Zofia również kibicuje związkowi Gabrieli i Konrada. Jasiek kończy pakowanie przed szybką wyprowadzką. Beata jeszcze próbuje go zatrzymać, ale Jasiek jest pewny swojej decyzji. Po pracy przywozi swoje rzeczy do Jagody. Tymczasem dziewczyna nie wpadła na pomysł, żeby ugotować obiad. Jeśli Jasiek jest głodny, może zamówić pizzę. Dżesika wyjeżdża na kilka dni do Mediolanu. Przed wyjściem rzuca Darkowi, że pozwoliła Dymce spędzić trochę czasu z Dżastinem. Po powrocie chłopca ze szkoły do drzwi puka jego ojciec. Darek wybiera się na korty, gdzie grają synowie Barbary. Dymce podoba się ten pomysł i decyduje, że on z synem również pojedzie. Dżastin kompletnie nie jest zainteresowany grą w tenisa. Spędza czas, wpatrzony w ekran smartfona. Wieczorem Jasiek ma nadzieję na bliższy kontakt ze swoją ukochaną. Jagoda nie może jednak oderwać się od komputera, bo właśnie czatuje z koleżanką z Włoch.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 748 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Konrad informuje Janusza, że zamierza ...

  Konrad informuje Janusza, że zamierza zgłosić się na policję, bo chce ponieść konsekwencje kradzieży. Karcz w tej sytuacji musiałby się tłumaczyć z posiadania tak dużej sumy pieniędzy. Nina wyznaje Robertowi całą prawdę o swoim małżeństwie. Zrozpaczonego Matyska pociesza Hania, która angażuje go do aktorskich ćwiczeń. Piotr odwołuje wyjazd z Małgosią. Odwiedza Magdę i podczas przyjacielskiego uścisku posuwa się o krok za daleko.

 • 18:55 Jeden z dziesięciu - 4/139 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 20:35 Archiwista 2 s.II - odc. 4 "Wina i kara" serial kryminalny, film fabularny telewizyjny, 2022
  Henrykowi nie daje spokoju sprawa ...

  Henrykowi nie daje spokoju sprawa śmierci Bożyńskiego. Jego podejrzenia wzbudza lekarz, który wystawił akt zgonu. Kilka lat wcześniej był oskarżany o spowodowanie śmierci pacjenta, ale ostatecznie syn ofiary wycofał zarzuty. Podczas przesłuchania medyk jednak niewiele wyjaśnia. Młody mężczyzna zostaje spalony żywcem w pobliskim lesie. Ofiara to Łukasz Nawrot, intelektualista, spokojny człowiek, widziany niedługo przed śmiercią w miejscowym salonie gier. Policjanci ustalają, że gdy Nawrot tam przebywał, padła spora wygrana. Na nagraniach z monitoringu widać, jak za Nawrotem z salonu wychodzi inny gracz, Krzysztof Stec, nałogowy hazardzista, zadłużony po uszy. Podczas próby przesłuchania ucieka przed policjantami, a doprowadzony na komisariat konsekwentnie milczy. Tymczasem w samochodzie należącym do Steca technicy znajdują taką samą sumę pieniędzy, jaką wygrał Nawrot, bieżnik opon zgadza się z tym na miejscu zbrodni, a na pozostawionych tam niedopałkach papierosów są ślady DNA Krzysztofa. Henryk zauważa jednak, że w samochodzie podejrzanego nie ma śladów świadczących o tym, że ktoś tam palił i że zatrzymany ewidentnie nie jest nałogowym palaczem. Mikos i Buczak odwiedzają dziewczynę ofiary. We wspólnym mieszkaniu pary znajdują urządzenie, skonstruowane własnoręcznie przez Łukasza, nazywanego przez okolicznych mieszkańców Einsteinem. Na komendzie okazuje się, że jest to transmiter, dzięki któremu można wygrywać na automatach typu jednoręki bandyta. Archiwista i młoda policjantka ustalają, że podczas wizyt Nawrota w salonie, padały spore wygrane.Hania domyśla się, że właściciel salonu, Kamil Perć musiał się zorientować, że jest oszukiwany. Henryk przypomina sobie, że widział gdzieś w aktach jego nazwisko. Z dokumentów wynika, że w procesie Bazyla, syna Waldemara Bożyńskiego, Perć złożył zeznania, zapewniające oskarżonemu alibi na czas strzelaniny. Wkrótce z fryzjera zmienił się we właściciela salonu gier. Na komisariacie Stec konsekwentnie milczy, a Jacek i Hania odwiedzają jego matkę. Dowiadują się, że Krzysztof miesiąc wcześniej oddał samochód za długi. Perć zostaje zatrzymany, choć w trakcie wizyty policjantów próbuje ucieczki, celując do Hani z broni. Gdy trafia na komisariat, prokurator przedstawia mu zarzuty. Reakcja mężczyzny może być zaskakująca. Tymczasem Ada Kowalczyk znów spotyka się w salonie fryzjerskim z żoną Bożyńskiego.

 • 21:30 Kochaj albo rzuć komedia, film fabularny kinowy, 1977
  Trzecia część komediowej opowieści ...


  Trzecia część komediowej opowieści o rodzinach Pawlaków i Kargulów. Seniorzy obu rodów oraz ich wnuczka Ania otrzymują od Johna Pawlaka zaproszenie do Chicago. Kiedy przyjeżdżają na miejsce okazuje się, że John w tym czasie zmarł. W trakcie pogrzebowej ceremonii pojawia się nowy członek rodziny - córka Johna. Pawlak doznaje podwójnego szoku - nie dość, że owa Shirley jest dzieckiem nieślubnym, to na dodatek jest Mulatką. A przecież już na statku o mało nie zemdlał, kiedy zobaczył czarnoskórego księdza. Po pogrzebie bohaterowie rozpoczynają poznawanie Chicago. Z zetknięcia tych dwóch przybyszów z polskiej prowincji z obcą kulturą nowoczesnej metropolii, z innym, nieznanym im zupełnie życiem wynika wiele zabawnych konfliktów i komicznych scen. Ale nawet za oceanem ci wiecznie skłóceni sąsiedzi pozostają sobą. Jak zwykle, krytycznie odnoszą się do wszystkiego co nowe, nie dają sobie tak łatwo zaimponować technicznymi nowinkami i udogodnieniami codziennego życia. Z zadziwiającą swobodą poruszają się w tym nowym świecie, by jednak na koniec szczerze stwierdzić, że w Krużewnikach i tak było najlepiej. "Kochaj albo rzuć" zostało bardzo ciepło, wręcz spontanicznie przyjęte przez widownię. Krytycy podkreślali, że Chęcińskiemu udało się uniknąć powielenia poprzednich części cyklu - "Samych swoich" i "Nie ma mocnych", że dostarczył kolejnej porcji znakomitej rozrywki.

 • 23:40 Dewajtis - odc. 2 serial kostiumowy, telenowela, 2023
  odc.2Marek Czertwan, spełniając ostatnią wolę ...

  odc.2
  Marek Czertwan, spełniając ostatnią wolę ojca, wyrusza zaopiekować się Pałacem Orwidów w Poświciu. Odwiedza przedtem Saudwile, gdzie mieszka jego ukochana Marta, którą chce zabrać ze sobą. Wojnat, który po śmierci najbliższych opiekuje się dziewczyną, protestuje. Marta rozpacza, czując, że Poświcie jest ważniejsze dla Marka. On obiecuje, że do niej wróci. Po trudnym pożegnaniu, Marek szuka otuchy w rozmowie z Dewajtisem. Świadkiem tych zwierzeń jest Julka, która uświadamia mu, co się dzieje w Dworze Czertwanów. Witold i Czertwanowa muszą ratować rodzinne fundusze. W związku z tym chcą poświęcić marzenia Hani o studiach w Paryżu i wydać ją za mąż za majętnego Rymwida. Marek płaci Czertwanowej pokaźną kwotę, by temu zapobiec. Pełna wdzięczności Hania doradza Markowi, żeby walczył o swoją miłość, tak jak ona o naukę. Pokrzepiony Marek wraca po swoją Martusię, jednak natrafia na niespodziewane przeszkody.

 • 00:30 Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci - Studio Festiwalowe 2023 , reportaż, 2023
 • 00:55 Przełęcz ocalonych (Hacksaw Ridge) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Australia,USA 2016
  Bardzo dobrze przyjęty przez krytykę ...

  Bardzo dobrze przyjęty przez krytykę film nawiązuje do biografii Desmonda Dossa, żołnierza Armii Stanów Zjednoczonych. Należał on do wiernych Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, odmawiał dotykania broni i zabijania. Zawsze postępował zgodnie ze swoimi przekonaniami religijnymi. Pełnił służbę wojskową podczas II wojny światowej, był sanitariuszem. Ratował życie swoich żołnierzy, jak i rannych z armii wroga.
  Akcja filmu rozgrywa się w czasie, gdy wojna ma się już ku końcowi. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami na Pacyfiku. Rozpoczyna się amerykański desant na japońską o wyspę Okinawa. Jej zajęcie ma kluczowe znaczenie. Zdobycie
  wyspy może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy jest także Desmond Thomas Doss,
  sanitariusz, który ze względu na przekonania religijne stanowczo odmawia noszenia i używania broni. Jego postawa sprawia, że jest traktowany z nieufnością, oskarża się go o tchórzostwo. Czas pokaże, jak bardzo się wszyscy mylili. Po bitwie o Okinawę to Desmond Doss staje się bohaterem amerykańskiej armii. Podczas najcięższych starć ryzykuje własne życie, ratując innych, bez względu na to po jakiej stronie walczą. Tak rodzi się legenda bezbronnego żołnierza.
  (HACKSAW RIDGE)


 • 03:20 Eroica dramat, film fabularny kinowy, 1957
  Jedno z czołowych osiągnięć "szkoły ...

  Jedno z czołowych osiągnięć "szkoły polskiej", będące swoistym rozrachunkiem z mitologizowaniem wojennej przeszłości. Na VIII MFF w Mar del Plata w 1959 r. "Eroica" otrzymała III Nagrodę (za najlepszy film, najlepszy scenariusz i nagrodę FIPRESCI), a wcześniej, w 1958 r. "Syrenę Warszawską" Polskiej Kroniki Filmowej. Film należy do rzadko spotykanego gatunku - składa się z dwóch luźno ze sobą związanych tematycznie nowel. Nowela I: SCHERZO ALLA POLACCA, Nowela II: OSTINATO - LUGUBRE
  Część pierwsza opowiada o warszawskim cwaniaku, który przypadkowo wciągnięty w powstanie warszawskie zdobywa się na czyn bohaterski, choć właściwie niepotrzebny. Gdy wybucha powstanie, Dzidziuś Górkiewicz w popłochu opuszcza stolicę. Jest dobrze zarabiającym handlarzem i nie ma ochoty ginąć. Dociera do żony w Zalesiu. Żona Dzidziusia roztacza przed nim perspektywy spokojnego życia. Tymczasem Górkiewicz ruszony porywem patriotyzmu w ostatniej chwili postanawia wrócić do walczącej Warszawy.
  Akcja drugiego opowiadania rozgrywa się w niemieckim oflagu i po raz pierwszy przedstawiono w niej życie polskich oficerów w obozie jenieckim w czasie ostatniej wojny. Do legendy urasta tu ucieczka por. Zawistowskiego. Tylko najbardziej wtajemniczeni wiedzą, że cały czas jest on w obozie - ukryty w przewodzie wentylacyjnym. Mimo starań i opieki kolegów bohater umiera - z zimna i samotności. A wszystko po to, by zachować legendę, która podtrzymywała na duchu wszystkich stłoczonych w obozie żołnierzy.
  "Eroica" to nie pierwszy przykład współpracy scenarzysty Jerzego Stefana Stawińskiego i reżysera Andrzeja Munka. Wcześniej zrealizowali film "Człowiek na torach". Po wielu samodzielnych sukcesach - Stawiński jest m.in autorem scenariusza do filmu "Kanał", a Munk zdobył wiele nagród w dziedzinie filmu dokumentalnego - ich drogi spotkały się w "Eroice". W filmie tym swoją uwagę skupili na temacie bohaterstwa. W obu nowelach przedstawili bohaterstwo, które właściwie nie przyniosło żadnego konkretnego sukcesu, ale od niego ważniejsze dla autorów stały się pobudki psychiczne kierujące postępowaniem ludzi w trudnych momentach. W ten sposób przedstawili różnorodność charakterów, bogactwo ludzkich typów - studium psychologiczne bohaterów. Film prawie całkowicie zrealizowany został w plenerach, głównie w Warszawie, w Bukowinie i na Śląsku. Jest to także pierwszy polski film szerokoekranowy. • 04:50 Przystań - odc. 10/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Podczas porannego pływania w jeziorze, ...


  Podczas porannego pływania w jeziorze, Filip i Darek natrafiają na topielca. Okazuje się, że zmarła tragicznie dziewczynka uciekła wraz z bratem z pobliskiego domu dziecka. Ratownicy, w asyście policji i nurków,
  przeszukują jezioro w poszukiwaniu chłopca, który przepadł bez śladu. Darek bardzo przeżywa poranne zdarzenie. Zaczyna się zastanawiać nad sensem życia. Alicja przesyła Witoldowi papiery rozwodowe. Witold żąda spłaty połowy wspólnego majątku, jednak Alicja bezskutecznie stara się o kredyt. Grzegorz postanawia jej pomóc. Tymczasem wieczorem Witold wyznaje zaskoczonej Alicji uczucie. Anka definitywnie zrywa z Andrzejem. Ten szuka wsparcia u Grzegorza. Paweł próbuje trzymać dystans wobec Beaty. Tymczasem Wiola rozwiewa nadzieje Olafa na wielką miłość. Grzegorz i Mariusz, uroczyście wodują łódź Kormoran przygotowaną specjalnie dla niepełnosprawnego Mariusza. Na pierwszy rejs Mariusz zaprasza Ankę.

 • 05:35 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv