TVP1 - Program TV na poniedziałek 02 października 2023

 • 04:40 Klan - odc. 4193 telenowela TVP, telenowela, 2023
  Gabriela jest ciągle pod wrażeniem ...

  Gabriela jest ciągle pod wrażeniem wczorajszej propozycji Konrada. Ten rano ponawia pytanie. Gabriela próbuje tłumaczyć, że to zły pomysł. Dzieli ich zbyt duża różnica wieku, żeby taki związek mógł przetrwać. Konrad jednak się nie poddaje. Monika nie podziela wątpliwości wspólniczki. Zofia również kibicuje związkowi Gabrieli i Konrada. Jasiek kończy pakowanie przed szybką wyprowadzką. Beata jeszcze próbuje go zatrzymać, ale Jasiek jest pewny swojej decyzji. Po pracy przywozi swoje rzeczy do Jagody. Tymczasem dziewczyna nie wpadła na pomysł, żeby ugotować obiad. Jeśli Jasiek jest głodny, może zamówić pizzę. Dżesika wyjeżdża na kilka dni do Mediolanu. Przed wyjściem rzuca Darkowi, że pozwoliła Dymce spędzić trochę czasu z Dżastinem. Po powrocie chłopca ze szkoły do drzwi puka jego ojciec. Darek wybiera się na korty, gdzie grają synowie Barbary. Dymce podoba się ten pomysł i decyduje, że on z synem również pojedzie. Dżastin kompletnie nie jest zainteresowany grą w tenisa. Spędza czas, wpatrzony w ekran smartfona. Wieczorem Jasiek ma nadzieję na bliższy kontakt ze swoją ukochaną. Jagoda nie może jednak oderwać się od komputera, bo właśnie czatuje z koleżanką z Włoch.

 • 05:05 Dziedzictwo - odc. 121 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Seher nie może się otrząsnąć ...

  Seher nie może się otrząsnąć po słowach Selima. Bardzo krępuje ją towarzystwo Yamana, ten zaś czerpie wyraźną przyjemność z jej słodkiego zawstydzenia. Selim prosi Seher o spotkanie, ona sugeruje jednak, że przez jakiś czas nie powinni się widywać. Selim w rozmowie z Fratem wspomina, że poszukuje kogoś, kto zastąpi Seher w restauracji. Na wieść o tym Ali od razu proponuje Kiraz. Seher jest pod wrażeniem zachowania Yamana. Tymczasem Zuhal nie może znieść, że tych dwoje coraz bardziej się do siebie zbliża. İkbal próbuje sprowokować Selima i każe mu jechać do Arifa, gdzie Yaman zabrał Seher i Yusufa. Załamany widokiem szczęśliwej trójki Selim wraca do restauracji, gdzie niespodziewanie pojawia się Ferit Camgöz, proponując mu układ przeciwko Yamanowi. Selim odprawia go z kwitkiem, ale mężczyzna zostawia swoją wizytówkę. Yaman przygotowuje rocznicę ślubu Ziyi i İkbal, radzi się Seher, ona jednak zupełnie inaczej interpretuje jego pytania.

 • 06:00 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 06:10 Audycje Komitetów Wyborczych (Senat + Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 06:30 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 06:45 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 07:30 Welon, fura i brawura reality show, reality show, 2023
  To będzie bardzo muzyczny odcinek, ...

  To będzie bardzo muzyczny odcinek, w którym nie zabraknie anegdot sprzed lat i osobliwych kostiumów scenicznych. Pierwszą podróż - z nieoczekiwanymi gośćmi - siostra Teresa rozpocznie wprost spod rodzinnego domu. Przyjechali po nią Kasia, koleżanka z dzieciństwa i zespołu wokalnego, oraz Piotr, założyciel tej grupy. Uzbrojeni w strój sprzed 25 lat, magnetofon i zdjęcia ruszyli w trasę wypełnioną śpiewem i rozmowami. Dobrych dźwięków nie zabrakło także w wątku siostry Anny. Ta spotkała się ze swoim wieloletnim przyjacielem i współtowarzyszem koncertów - Romanem. Siostra odwiedziła też swój ulubiony sklep muzyczny. Z kolei siostra Karina zdradza okoliczności uwiecznione na pewnym zdjęciu z rodzinnego albumu. Ekipa programu przygotowała dla niej niespodziankę - przejażdżkę dorożką. Podczas rozmowy z właścicielem stadniny zdradza kilka ważnych szczegółów dotyczących swojego powołania.

 • 08:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:10 Kwadrans polityczny , komentarz, 2023
 • 08:25 Informacje kulturalne , magazyn, 2023
  Codzienny program o bieżących wydarzeniach ...

  Codzienny program o bieżących wydarzeniach kulturalnych z całego świata, w tym z Polski oraz innych krajów europejskich, a w nim informacje o premierach teatralnych, filmowych, koncertach, festiwalach, wystawach itp. Nad każdym wydaniem pracuje szerokie grono dziennikarzy na miejscu w Polsce, ale także w innych częściach Europy oraz kontynentów.
  Informacje Kulturalne o stałej porze do zobaczenia na antenach TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Wilno, TVP Historia, TVP Kultura2, a także w TVP 1 oraz w wydaniu anglojęzycznym w TVP World.
  Z widzami spotykają się: Beata Chmielowska - Olech, Katarzyna Sanocka, Klaudia Carlos oraz Agata Konarska.

 • 08:30 Pogoda poranna , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:40 Ranczo s.III - odc. 38 (seria III, odc. 12) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Hadziuk chodzi po wsi jak ...

  Hadziuk chodzi po wsi jak ranny łoś, widząc w każdym mężczyźnie sprawcę swego nieszczęścia, natomiast polonista przeprowadza kolejne rozmowy o kobiecej duszy, działając na każdą interlokutorkę podobnie jak na Hadziukową. Wójt dostaje nagle wezwanie do województwa. Nie znając przyczyn wezwania, jest przekonany, że czeka go odwołanie, a może nawet zostanie zakuty w kajdanki, jak to jest w modzie. Wójt wyrusza zatem w swoją ostatnią drogę służbową. Tymczasem polonista spotyka w lesie Hadziuka, który krąży ze sznurem w poszukiwaniu odpowiedniej gałęzi, bo ciężaru wstydu znieść dłużej nie może. Polonista aplikuje mu terapię małżeńską, dowodząc, że to on pierwszy żonę zdradził, łachmytę i pijaka z siebie robiąc. Hadziuk zostaje wysłany pod opieką Lucy do Lublina i tam poddany strzyżeniu, czesaniu i ubieraniu. Kiedy odmieniony wraca do żony, płomień miłości, co ledwo tlił się w Hadziukowej, wybucha z atomową siłą. Z kolei wójt wraca do Wilkowyj z medalem i wściekłością w oczach. Medal dostał za najlepszą w województwie absorpcję środków unijnych, a wściekłość z tego samego źródła się bierze, bo gorliwy Duda wniosków naskładał i teraz wójt zachodzi w głowę, jak ma piętnaście milionów euro wykorzystać, które mu Unia przyznała w swojej małpiej złośliwości.

 • 09:40 Komisarz Alex s.VII - odc. 79 (seria VII, odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  Marek, model z agencji mody, ...


  Marek, model z agencji mody, pada ofiarą zabójstwa. Orlicz przesłuchuje wlaściciela agencji, dla której pracował zamordowany. Od razu orientuje się, że Piotr Czarnecki nie mówi całej prawdy. Tymczasem okazuje się, że w organizmie Marka wykryto narkotyki. Policjanci szybko docierają do dilera zaopatrującego lokalny show - biznes. Przyciśnięty do muru przyznaje, że Czarnecki zaopatrywał się u niego w narkotyki. Zgłasza się też kobieta, która w dniu śmierci Marka widziała na strychu mężczyznę. Alex podejmuje trop, który jednoznacznie wskazuje na Czarneckiego. Ten jednak nie przyznaje się do zabójstwa. Zdradza za to, że w dniu śmierci Marka widział w jego domu Kasię i potem Maję.
  Obie pracowały przy pokazie i obie były w Marku szaleńczo zakochane.

 • 10:40 Ojciec Mateusz - odc. 205 (Ojciec Mateusz XVI odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. ...

  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. Oznajmia, że dostała pracę w Sandomierzu. Jest dość tajemnicza. Możejko informuje swoich podwładnych, że od pewnego czasu w placówkach handlowych dochodzi do licznych kradzieży. Straty rosną. Rozpoczyna się dochodzenie w tej sprawie. Dziubak i Paruzel odwiedzają supermarket po cywilnemu. Prowadzą obserwacje. Pluskwa zabiera Majkę na plebanię. Okazuje się, że dostała posadę kasjerki w markecie, gdzie doszło do kradzieży. Natalia, babcia szykują urodzinowy obiad dla Pluskwy. Kobylicka przegląda monitoring w markecie. Dyrektor Zieliński zwraca uwagę na Majkę rozmawiającą przy kasie z klientką, Izabelą Halską. Ochroniarz podejrzewa, że skradziony towar jest w walizce, którą kupiła. Justyna proponuje Darii pracę w redakcji. Możejko jest zmieszany tą sytuacją. Kobylicka i Gibalski przesłuchują Majkę. Kobylicka pokazuje Majce znalezione w jej szafce przedmioty pochodzące z kradzieży.


 • 11:25 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 79 telenowela historyczna TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  "Anioł przy łożu króla". Jesień ...

  "Anioł przy łożu króla". Jesień 1410. Na rozkaz króla Jagiełły (Sebastian Skoczeń) wojska polskie wycofują się z oblężenia Malborka. Zyndram (Maciej Raniszewski) nie zgadza się z tym rozkazem. Mścisław (Karol Dziuba) donosi o tym królowi. W drodze do Krakowa Jagiełło niespodziewanie traci przytomność. Zostaje odwieziony do Płocka. Tam spotyka Elżbietę Granowską (Karolina Porcari). Mikołaj Trąba (Radosław Pazura) i Zbigniew z Brzezia (Marcin Piętowski) naradzają się z kanonikiem Pawłem Włodkowicem (Jakub Wons), jak bronić polskiej racji po atakach o niehonorową walkę w bitwie pod Grunwaldem. Wojska węgierskie najeżdżają na ziemię sądecką. Obroną Krakowa dowodzić będzie kasztelan lubelski Jan ze Szczekocin (Adam Plewiński). Katarzyna z Goraja (Aleksandra Sroka) jedzie do siostry, do majątku Tęczyńskich. Po drodze zostaje jednak porwana.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2023
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2023
 • 12:55 Natura w Jedynce - Wyzwania sawanny (The challenge of the savanna / Le Gout de la Savane) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2021
 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 26 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ferit przeprasza Seyran za swoje ...

  Ferit przeprasza Seyran za swoje zachowanie i obiecuje pomóc jej siostrze. Suna szykuje się do wyjazdu do Antep. Orhan na polecenie ojca przyspiesza sprawę kupna domu dla rodziny synowej. Abadin eskortuje Sunę w bezpieczne miejsce. Ciotka Hattuc odkrywa zniknięcie dziewczyny i zawiadamia Kazima.

 • 14:50 Energia od kuchni felieton, felieton, 2023
  Audycja informacyjna i poradnikowa. Widz ...

  Audycja informacyjna i poradnikowa. Widz znajdzie w niej sposoby na oszczędzanie energii w domu, dzięki którym obniży rachunki za prąd.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:10 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:15 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 15:30 Gra słów. Krzyżówka - /766/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 15:55 Dziedzictwo - odc. 122 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Trwają przygotowania do rocznicy İkbal ...

  Trwają przygotowania do rocznicy İkbal i Ziyi. Zuhal ma nadzieję, że będzie to dla niej okazja, by zbliżyć się do Yamana. Wyjaśnia się nieporozumienie między Yamanem a Seher. Yaman radzi się jej w sprawie organizacji. Zakłada, że Seher także weźmie udział, w uroczystości. Ku jego zaskoczeniu Seher postanawia zostać z Yusufem w domu, ze względu na chorobę morską chłopca. W ostatniej chwili Yaman oświadcza, że źle się czuje i także zostaje. Seher jest przerażona perspektywą spędzenia dwóch dni tylko z Yusufem i Yamanem. Wściekła İkbal donosi o wszystkim Selimowi. Selim, chcąc zemścić się na rywalu, informuje Camgöza o policyjnej operacji policji, której celem jest Yaman. Kiraz denerwuje się, że nie podoła pracy w restauracji. Niechęć Bara i gorzkie słowa Sultan wcale jej nie pomagają. Nerwy i niepewność przynoszą fatalne skutki potrawy Kiraz nie nadają się do jedzenia. Korespondencyjna znajoma Ibrahima nalega na spotkanie, Kirpi bezskutecznie próbuje ją zniechęcić.

 • 16:40 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5171 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
 • 17:55 Klan - odc. 4194 telenowela TVP, telenowela, 2023
  Jasiek stara się przypodobać swojej ...

  Jasiek stara się przypodobać swojej ukochanej i serwuje jej śniadanie do łóżka. Niestety, Jagodzie to się nie podoba. Jasiek po pracy zagląda do domu po swoje rzeczy. Beata podpytuje, jak mu się mieszka z Jagodą i w ogóle jaka ona jest. Cały czas ma nadzieję, że syn wróci do domu rodzinnego. Dymka zabiera Dżastina do szkoły. Uprzedza Darka, że po lekcjach gdzieś razem się wybiorą. Darek cieszy się z wolnego wieczoru i umawia się z Barbarą. Kiedy wybiera się na randkę, słyszy podejrzany hałas przy drzwiach. Do domu wraca rozzłoszczony Dżastin. Jego ojciec tłumaczy, że chłopak chciał go naciągnąć na kupno najdroższych słuchawek. Konrad zbiera się do wyjścia, kiedy akurat przychodzi Roman. Korzysta z okazji, że są sami i wykłada swoje racje. Nie podoba mu się, że Konrad mieszka w jego domu, ale jeszcze bardziej martwi się o Gabrielę i jej majątek. Jasiek wraca do domu i zastaje Jagodę w towarzystwie kilku koleżanek. Jagoda oświadcza, że to jest parapetówka. Leszek wiezie Tymona do biura szefa. Rutka pokazuje materiał z pendrive’a i mówi, czego oczekuje od Tymona. Uprzedza, że pendrive nie może opuścić tego biura.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 749 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Magda wyrzuca Piotra z domu ...

  Magda wyrzuca Piotra z domu i z niezręcznej sytuacji zwierza się Kasi. Jacek chce zostawić dla żony kwiaty w przychodni. Wiśniewski, próbując go sprowokować kłamie, że są z Magdą parą. Vlad odwiedza Ninę w kawiarni i proponuje jej, aby wspólnie zamieszkali w Warszawie. Dziewczyna się waha. Janusz jest przerażony konsekwencjami, jakie mogą go spotkać, jeśli Konrad pójdzie na policję. Po nieudanej próbie ukrycia pieniędzy w lesie, przychodzi do Lesińskiego z aneksem do umowy.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 5/139 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 80 telenowela historyczna TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  "Królewskie tęsknoty, ukryte skarby, panieńskie ...

  "Królewskie tęsknoty, ukryte skarby, panieńskie łzy". Zima 1410/1411. Trwają pertraktacje z zakonem. Król Władysław (Sebastian Skoczeń) tłumaczy Zbigniewowi z Brzezia (Marcin Piętowski), że wojsko jest wyczerpane, brakuje żywności. "Więcej zyskamy pokazując światu miłosierne oblicze, niż zapędzając się w gniewie... Każda wojna musi mieć swój kres". Goniec Tęczyńskich przywiózł złe wieści. Katarzyna (Aleksandra Sroka), córka Beaty z Bożego Daru (Karina Szafrańska) wraz ze służką (Zuzanna Kotara) nie dotarły do majątku siostry. Dobiesław z Oleśnicy (Ernest Nita) odnajduje miejsce, w którym doszło do porwania Gorajskiej. I tatarski sztylet. Przekazuje Jagielle, że to Karim jest odpowiedzialny za to porwanie. Żacy Maciek (Piotr Napierała), Paweł (Hubert Jaśtak) i Jasiek (Jakub Jankiewicz) prowadzą Lecha (Mariusz Jakus) do skarbu. Ale zamiast niego Lech z kolegą lądują w lochu. Na szczęście "za głupotę nie zamykają".

 • 21:10 Teatr Telewizji - Apetyt na czereśnie spektakl teatralny, teatr, 2023
  Spektakl w konwencji "teatru na ...

  Spektakl w konwencji "teatru na żywo" będący wzruszającą, a zarazem pełną humoru opowieścią o miłości. Kobieta i Mężczyzna, oboje po rozwodzie, spotykają się w przedziale pociągu i prowadzą liryczno - dramatyczny, przeplatany piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego, dialog na dwa głosy i dwa fortepiany. Przedstawienie utrzymane będzie w umownej scenografii, co pozwoli skupić uwagę widza na emocjach i relacjach dwojga bohaterów. Spektakl jest powrotem po blisko pięćdziesięciu latach do tytułu, ale też kolejnym przedsięwzięciem reżyserskim Anny Sroki - Hryń, która w zeszłym sezonie z powodzeniem zadebiutowała na scenie Teatru Telewizji jako aktorka i reżyserka.

 • 22:45 Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci - Gala zamknięcia 2023 , artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
 • 23:55 Świat bez fikcji - Architekt wolności film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  To nieznana historia bohatera, który ...

  To nieznana historia bohatera, który przeszedł przez własną śmierć i ocalił symbol Polski. Film opowiada o architekcie Stanisławie Żarynie, który po drugiej wojnie zajmował się odbudową kolumny Zygmunta. Dzięki jego sprytowi ten symbol Warszawy i jeden z symboli Polski zachował swój przedwojenny wygląd, a nie taki, jaki chcieli mu nadać komuniści. "Architekt wolności" to pierwszy na świecie film o Stanisławie Żarynie, jednej z najważniejszych postaci dla historii Polski dwudziestego wieku. Bohater filmu to wzór człowieka dobrej roboty i patrioty praktycznego, który niczego nie deklarował ani nie narzucał, lecz swoimi czynami wyrażał własne poglądy, przyciągając ludzi swoim humorem i życzliwością. Przedwojenny narodowiec, okupacyjny konspirator i powstaniec warszawski. Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata za ukrywanie Żydów przed Niemcami. Bohater powojennej odbudowy najważniejszych symboli Polski i jej stolicy: Starego Miasta i Kolumny Zygmunta. Zapraszamy na opowieść o niezwykłym życiu Stanisława Żaryna (1913 - 1964).

 • 01:10 Ptaszek na uwięzi (Bird on a Wire) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1989
  Wzięta prawniczka Marianne Graves (Goldie ...


  Wzięta prawniczka Marianne Graves (Goldie Hawn) podróżuje służbowo samochodem do Detroit. W pracowniku stacji benzynowej rozpoznaje dawnego narzeczonego, Ricka Jarmina (Mel Gibson), który - jak sądziła - zginął przed laty w katastrofie lotniczej. Ten wypiera się jednak znajomości z nią, sugerując, że musiała go z kimś pomylić. Okazuje się, że przed 15 laty Jarmin wydał policji gangsterów i podlega stałej inwigilacji FBI w ramach ochrony świadków. Ciągłe zmiany nazwiska i adresu mają być zabezpieczeniem przed grążącymi zemstą przestępcami. Kiedy z więzienia wychodzi na wolność Eugene Sorenson, wraz ze swym partnerem Albertem Diggsem ma zlikwidować Jarmina. Jego miejsce pobytu zdradza skorumpowany agent FBI, Joe Weyburn. Świadkiem porachunków gangsterów jest Marianne Graves, która ratuje przyjaciela. W strzelaninie, jaka wywiązała się na stacji benzynowej, ginie szef Jarmina. Rick razem z przyjaciółką ukrywa się w hotelu. Tymczasem policja ściga go za morderstwo. Marianne mimo woli zostaje wplątana w porachunki gangsterskie i również jest poszukiwana. Rozpoczyna się ich dramatyczna ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości.
  Akcja "Ptaszka na uwięzi" Johna Badhama ("Gorączka sobotniej nocy", "Gry wojenne", Błękitny grom","Drakula") rozgrywa się w zawrotnym tempie, na film składa się mnóstwo brawurowych pościgów samochodów i spektakularnych scen. Bohaterowie ścigani przez gangsterów trafiają nawet do zoo, gdzie wśród jadowitych węży, tygrysów, aligatorów, lwów i innych dzikich zwierząt przeżywają naprawdę niebezpieczne przygody. Zdjęcia kręcone były w Kanadzie, m. in. w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Część scen zrealizowano w Waszyngtonie. W studiu filmowym w Vancouver zrekonstruowano wspaniałe egzotyczne zoo z wymodelowanymi w gipsie skałami, wijącymi się stromo ścieżkami, krętymi potężnymi schodami. Wielu specjalistów pracowało nad stworzeniem tysięcy roślin oraz ogromnych drzew lasu tropikalnego. W filmie "zagrało" sześć tygrysów, jedna lwica, trzy jaguary, sześć szympansów, cztery aligatory, potężny pyton oraz 25 różnych gatunków papug, a także jedyny w świecie pawian specjalnie trenowany do występów przed kamerami. Pracę ze zwierzętami nadzorował znakomity treser Monty Cox, który użyczył na potrzeby filmu kilka własnych podopiecznych.


 • 03:00 Wymarzony (A Case of You) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2013
  Młody pisarz z Nowego Jorku, ...

  Młody pisarz z Nowego Jorku, Sam, nie jest zadowolony ze swoich osiągnięć twórczych. Choć jego agent Alan, namawia go do dalszego pisania, on podchodzi do tego bez entuzjazmu. Sam jest zakochany w odkrytej w sieci Birdie, ulicznej artystce, która też pracuje w małej kawiarence. Bardzo chciałby się z nią spotkać. Za namową kolegi śledzi jej profil na Facebooku, poznając w ten sposób jej zainteresowania i upodobania. W końcu spotykają się przypadkowo w klubie. Nawiązuje się między nimi nić przyjaźni. Sam zaczyna pisać powieść, której główny wątek jest oparty na jego związku z Birdie. Aby zaimponować dziewczynie i częściej przebywać w jej towarzystwie, udaje, że ma te same zainteresowania, co ona. Ostatecznie postanawia wyznać jej miłość i prawdę o sobie. Okazuje się, że ona również ma swoje sekrety.

 • 04:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv