TVP1 - Program TV na poniedziałek 08 kwietnia 2024

 • 04:55 Klan - odc. 4314 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4314Po porannej wizycie w szpitalu ...

  4314
  Po porannej wizycie w szpitalu u córki, Oksana dzwoni do Andrzeja. Wczoraj coś ważnego wydarzyło się między nimi, ale nie powinien robić sobie żadnych nadziei. Ona nie może teraz zostawić męża, choć nie układa się między nimi. Skoczek czai się przed domem na Pawła. Ma kolejną propozycję. Może wspólnie kupią samochód dla Pawełka i Toli. Witold dalej męczy Ilonę o pieniądze na swoją inwestycję, a ta kolejny raz kategorycznie odmawia. Po pracy zbiera się do wyjazdu z Anną do Zakąsek. Witold zostaje sam na gospodarstwie, bo Gustaw również jest poza domem. Bolek jedzie na spotkanie z nowym najemcą ich warszawskiego mieszkania. Już dzisiaj podpiszą umowę. Bolek zamierza zabrać rzeczy Loli na razie do ich domu. Heniutka martwi się na samą myśl, jak będzie znowu przepraszać Lolę. Miłosz po południu jedzie do warsztatu samochodowego nagrywać materiał do programu "Zakręceni na maksa". Mimo dobrej formy Norberta, nie udaje im się skończyć, bo ciągle ktoś przeszkadza. Na koniec wpada Sandra z dziećmi, panowie muszą odłożyć zdjęcia na inny dzień. Witold jest sam w domu i zastanawia się, skąd wziąć brakujące pieniądze na nowy biznes. Wyciąga klasery z numizmatami Koziełły i zaczyna je przeglądać. Zaskakuje go Iwonka, która nagle zjawia się w domu. Domyśla się, dlaczego Witold ogląda klasery. Tymczasem on niewinnie pyta o pożyczkę osiemdziesięciu tysięcy.

 • 05:20 Dziedzictwo - odc. 250 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Melahat traci panowanie nad sobą ...

  Melahat traci panowanie nad sobą i niemal doprowadza do śmierci Zuhal. Seher niespodziewanie odzyskuje władzę w nogach. Ona i Yaman nie posiadają się z radości. Odczuwają ulgę, gdy dowiadują się, że dolegliwość nie ma podłoża neurologicznego. Yaman zaczyna kojarzyć fakty. Nabiera podejrzeń, gdy uświadamia sobie, że poprawa nastąpiła po tym, jak Belgin nie zrobiła Seher zastrzyku. Każe Nedimowi prześwietlić Belgin. Gdy Seher kategorycznie odmawia zastrzyków, Ikbal każe fizjoterapeutce dodawać lek do posiłków szwagierki. Ibrahim prosi Czarną o pomoc w pracach domowych. Dziewczyna pomaga mu przez cały dzień i cierpliwie uczy kolejnych prac domowych. Dzięki jej wsparciu robi wrażenie na domownikach.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 153 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Halis przeprowadza długą rozmowę z ...


  Halis przeprowadza długą rozmowę z Feritem. Opowiada mu o swojej młodości i o trudnych decyzjach, które musiał w życiu podjąć. Zapewnia go, że tylko on może być jego następcą, ale wszystko zależy od decyzji, którą podejmie w sprawie Seyran oraz dziecka Pelin. Ferit jest przekonany, że Seyran z nim zostanie. Seyran przyjeżdża do Piril i dowiaduje się, że to kuzynka Pelin. Piril ją okłamuje. Seyran mówi o tym Feritowi, który wpada w szał.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Studio Raban magazyn, magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 45 Gem (SOKO Kitzbühel ep. Spiel, Satz, Mord) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2013
  Podczas turnieju charytatywnego goście znajdują ...

  Podczas turnieju charytatywnego goście znajdują zwłoki jednego z tenisistów. Policja podejrzewa, że w grę wchodzi rywalizacja. W toku śledztwa okazuje się jednak, że sprawa ma drugie dno.


 • 08:50 Ranczo s.IV - odc. 48 (seria IV, odc. 9) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Powszechnie wiadomo, że najwłaściwszym momentem ...

  Powszechnie wiadomo, że najwłaściwszym momentem na strajk jest kampania wyborcza. Wówczas ordynacyjni rywale gotowi są obiecać wszystko i wszystkim, byle tylko zostać wybranym na upragnione stanowisko. Dlatego nie może dziwić, że właśnie w tym czasie zjednoczona sfera budżetowa w Wilkowyjach, reprezentowana przez nauczycieli szkoły i doktora Wezóła, wysuwa śmiałe postulaty płacowe, a następnie ogłasza bohaterski strajk. Na jego przywódcę zostaje wybrany polonista Witebski, bo wszyscy inni się boją. Bohaterstwo budżetówki ma przecież swoje granice. W tym samym czasie w Wilkowyjach powstaje gminna telewizja internetowa. Będzie to miało fundamentalne znaczenie dla przebiegu kampanii wyborczej. Wilkowyje wkraczają śmiałym krokiem w świat, w którym liczy się już tylko to, co zostało pokazane w telewizji.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 228 (seria XVIII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Zostaje zamordowana Sylwia Wojtal - ...

  Zostaje zamordowana Sylwia Wojtal - właścicielka apteki. Alex i komisarz Wilczak pracują w parze z komendantką Bogną. Pierwszym podejrzanym jest były pracownik apteki, Paweł Juraszek. Zwolniono go dyscyplinarnie za wykradanie relanium. Alex doprowadza Wilczaka i Bognę do podejrzanego. Bogna jest w trakcie testowania wydajności zespołu. Nadkomisarz Marta podejrzewa, że nowa szefowa szykuje im jakąś niespodziankę. Prosi Komendanta, żeby użył swoich kontaktów i dowiedział się, co planuje Bogna. Komendant jest słomianym wdowcem po wyjeździe Izy do koleżanki. Częściej niż zwykle odwiedza starych znajomych. Gutek przeżywa wyjazd Jagody do Akademii FBI. Pojawia się kolejny trop: zamordowana Sylwia Wojtal była szantażowana przez mężczyznę poznanego na szybkiej randce. Czy to on stoi za jej zabójstwem? Wilczak, Bogna i Alex chcą sprawdzić ten trop. Idą do klubu organizującego randki. Dzięki Alexowi udaje się zatrzymać szantażystę. Tymczasem zostaje zamordowany emerytowany prokurator, znajomy komendanta. Prowadzili razem wiele spraw. Czy to znaczy, że życie komendanta też może być zagrożone? Co łączy oba zabójstwa? Na te pytania będzie musiał odpowiedzieć Alex wraz z resztą zespołu.

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVII - Odc. 354 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 12) Nie sądźcie serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Zwyczajna rozprawa sądowa w sprawie ...

  Zwyczajna rozprawa sądowa w sprawie kradzieży roweru staje się areną dziwnych wypadków, nie tylko miłosnych. Sędzia Sylwia Midowicz i Antoni Dziubak, sandomierski policjant, zostają w tym samym momencie trafieni strzałą Amora, a protokolant, Damian, nagle traci przytomność. Szybko jednak okazuje się, że te wydarzenia były zaledwie preludium do tragedii, która wydarza się w murach sądu, a środkami przypomina zbrodnie z czasów średniowiecza. Tłem do kryminalnej afery stają się obyczajowe potyczki pracowników sądu, w których udział bierze i sfrustrowana prokurator, i adwokat - erotoman. Przez splot tych wszystkich wydarzeń przebija jednak nadzieja na prawdziwe uczucie między sędzią Sylwią a policjantem. Miłość z sali sądowej przenosi się na taneczny parkiet i musi poradzić sobie z przeszkodami w osobie nadopiekuńczej matki Dziubaka i stalkującego Sylwię, nachalnego wielbiciela.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 151 (sezon 2 odc. 26) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Gwóźdź z krzyża Chrystusa. Rok ...

  Gwóźdź z krzyża Chrystusa. Rok 1425. Do Krakowa, na chrzest królewicza Władysława (Kamil Winerowicz - Stanik), jedzie biskup Ostii (Zbigniew Moskal), wysłannik papieża z cenną relikwią - gwoździem z krzyża. Skrzyneczka z relikwią ginie. Na szczęście cudownie się odnajduje. Król (Sebastian Skoczeń) i królowa Zofia (Maria Pawłowska) zapowiadają procesję z relikwią. Zbigniew Oleśnicki (Przemysław Stippa) i Jan Głowacz (Mateusz Weber) już planują, że szlachta złoży hołd małemu królewiczowi w zamian za nowe przywileje. Jadwiga (Maja Szopa) jest posądzona o złe intencje wobec przyrodniego brata. Nie przychodzi więc na jego chrzest. Na chrzcie nie ma także Zbigniewa z Brzezia (Marcin Piętowski). Marszałek umiera. W ostatnich słowach ostrzega króla przed politycznym apetytem Oleśnickiego.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:25 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2024
  Grupa Polmlek, największa prywatna firma ...

  Grupa Polmlek, największa prywatna firma mleczarska na polskim rynku, w ubiegłym roku przejęła Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Końskich w województwie świętokrzyskim. Każdy z 5 tysięcy rolników, dostawców mleka, otrzyma aż 150% wartości udziałów, co pokazuje, że przejęcie Spółdzielni przez firmę prywatną jest korzystną formą konsolidacji. Wypłata udziałów ruszyła w marcu tego roku. W pierwszej transzy do rolników trafiło ponad 10 mln złotych. Pieniądze te pozwolą wielu gospodarstwom na inwestycje i rozwój produkcji, a to przełoży się na wyższe dochody. Po przejęciu w Spółdzielni, trwają prace nad poprawą efektywności produkcji, wdrożono międzynarodowe systemy kontroli jakości, które otwierają koneckim wyrobom nowe rynki zbytu. W niedługim czasie planowane jest uruchomienie nowej linii produkcyjnej, co znacznie zwiększy możliwości przerobu mleka. Inwestycje w rozwój zakładu to szansa, ale też duże wyzwanie dla rolników, by zwiększyć produkcję wysokiej jakości mleka i swoją przyszłość związać z konecką Spółdzielnią.

 • 12:50 BBC w Jedynce - Serengeti II (Serengeti. Reckoning. (II 6/6)) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  W tej krainie o życiu ...

  W tej krainie o życiu często decydują działania innych. Takie chwile przesądzają o naszym losie. Codziennie wielkie stada wędrują daleko, by ugasić pragnienie. Wśród nich znajduje się samiec gnu wciąż nieświadomy zagrożenia, jakie czai się pod wodą. Młody samiec ucieka. Nie wszyscy mogą to zrobić. W tak wielkim zamieszaniu matki i ich młode muszą pozostać razem. Samiec gnu przetrwał ciężki test. Odnalazł też swoją matkę. Shani i jej źrebię też mają to już za sobą. Ale rzeka wciąż przyzywa. Zwierzęta czeka wielka próba. Zbliża się przeprawa przez rzekę. Tamu, młody samiec gazeli, zdążył już doświadczyć najgorszego. Lwy o czarnych grzywach zabiły jego matkę. Za towarzystwo służą mu dziś tylko zwierzęta mijane po drodze.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 154 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Sehmuz zastaje Ferita w pokoju ...

  Sehmuz zastaje Ferita w pokoju Pelin i każe spuścić mu lanie. Chłopak chce porwać Pelin z domu jej wujka. Seyran postanawia zmienić swoje zachowanie wobec Suny i Ferita. Zamierza ich wspierać. Obiecuje też matce, że urodzi dziecko. Kazim ma pretensje do Halisa o to, że nie panuje nad rodziną. Halis ma kłopoty z sercem. Opiekuje się nim Hattice. Razem wspominają przeszłość i to, co ich łączyło.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5353 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /844/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 251 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Ibrahim jest pod wrażeniem pomocy ...

  Ibrahim jest pod wrażeniem pomocy i zaradności Czarnej. Ikbal robi wszystko, żeby Seher straciła władzę w nogach. Próbuje dodać trujący lek do posiłku dziewczyny. Ostatecznie jednak jej plan nie wypala. Zaniepokojony zachowaniem Belgin Yaman każe Nedimowi prześwietlić fizjoterapeutkę. Nedim ustala, że kobieta otrzymała przelew na wysoką kwotę i mówi o tym Yamanowi. Ikbal podsłuchuje ich rozmowę. Belgin w popłochu opuszcza rezydencję. Yaman znajduje jednak lek, który podawała Seher. Od lekarza dowiaduje się, że to zastrzyki pogarszały stan jego żony. Ikbal jak zawsze odgrywa rolę troskliwej bratowej. Pod wpływem jej słów, Yaman podejrzewa, że to Zuhal za wszystkim stoi.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5354 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4315 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4315Po weekendzie spędzonym w Zakąskach, ...

  4315
  Po weekendzie spędzonym w Zakąskach, wracają Ilona z Teosiem i Anna. Witold w bardzo dobrym nastroju zdradza żonie, że udało mu się zdobyć potrzebny kapitał, a właściwie znaleźć osobę chętną na wejście do spółki razem z nim. Po południu zagląda do domu Iwona. Okazuje się, że to ona chce zainwestować swoje pieniądze. Razem z Witkiem wybierają się na spotkanie w tej sprawie. Na korytarzu Elmedu Andrzej zauważa Irminę. Rozmawiają o pobycie Oksany w Polsce i jej sytuacji rodzinnej. Irmina uważa, że Oksana powinna zostać w Polsce i zadbać o swój związek z Andrzejem. Norbert i Miłosz kończą nagranie do programu „Zakręceni na maksa”. Mariusz słucha wypowiedzi Norberta i bardzo go podziwia, nie tylko za pasję do starych samochodów, ale i za sposób, w jaki o tym opowiada. Anulka bardzo się przejmuje, bo ktoś nagrał ją i Łukasza, jak sobie przyjaźnie plotkują na mieście i wrzucił rolkę do internetu. A przecież mieli być w konflikcie. Czesia od razu mówi, że uprzedzała ją. Dla Anuli to jest koniec świata. Mariusz jedzie po Kubusia do szkoły. Kiedy na niego czeka w samochodzie, gra sobie na swoim bębnie. Niespodziewanie zjawia się Kubuś z Patrycją. Zaczyna się rozmowa na temat grania na bębnach. Mariusz odwozi Patrycję do domu i wstępuje z Kubusiem na chwilę.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 869 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  869Kurek zamawia u Gromniaka własne ...

  869
  Kurek zamawia u Gromniaka własne popiersie. Detektywowi zleca dalsze poszukiwania szlachty wśród przodków. Marianna wciąż czeka na przelew z telewizji. Musi zapłacić ratę za pierwszą chwilówkę. Janusz martwi się zachowaniem syna. Zwierza się Tamarze. Stańczyk ma pretensje do Daniela, że nie zachowuje się jak dotąd. Twierdzi, że dla niej ich zbliżenie nie miało znaczenia. Piotrowi dokucza ból kręgosłupa, ale zapewnia Magdę, że wszystko jest pod kontrolą. Podczas spotkania z Małgosią w kawiarni, Wiśniewski doznaje udaru.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 4/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski,

 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 152 (sezon 2 odc. 27) , film fabularny telewizyjny, 2024
  Kara Boża. Wiosna 1425. Jagiełło ...

  Kara Boża. Wiosna 1425. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) razem z Zofią (Maria Pawłowska) przyjmują hołd od mieszkańców Krakowa dla siebie i swojego syna. Chcą takiego samego potwierdzenia od szlachty. Tymczasem Oleśnicki (Przemysław Stippa) chce urzędu dla swojego brata i więcej przywilejów dla panów. Zofia dowiaduje się, co łączyło Awdokię (Joanna Moro) i Daniła (Pavel Kryksunou). Królowa przy pomocy swoich rycerzy aranżuje ich spotkanie. Jadwiga (Maja Szopa) coraz głośniej zaczyna mówić, że to jej polscy panowie składali hołd i że to ona powinna być następczynią tronu. Katarzyna Mężykowa (Małgorzata Ostrowska - Królikowska) ostrzega ją, że za takie złe myśli może ją spotkać kara. Królewna ma koszmarne sny i zaczyna bać się kary Bożej. Rozpoczyna ścisły post. Femka (Żaneta Homa) wraca do Krakowa. Jedzie z nią Honzik (Kamil Drężek). Spotykają na leśnej drodze Guślarza (Tomasz Obara), który mówi do niej: "Musisz czekać na coś, co jest ci bardzo drogie". Nie mówi jej, że Pietrek (Mateusz Tomaszewski) żyje.

 • 21:10 Teatr Telewizji - Namiętna kobieta spektakl teatralny, teatr, 2009
  Telewizyjna wersja spektaklu, który miał ...

  Telewizyjna wersja spektaklu, który miał swoją sceniczną premierę 16 stycznia 2003 r. w Teatrze Współczesnym w Warszawie w tej samej obsadzie. Angielska autorka, której sztuki odnoszą sukcesy w Londynie, pokazała tu komediowe zacięcie, ale i zmysł obserwacji, co pozwoliło jej stworzyć barwne, zróżnicowane, bogate psychologicznie postaci. Na szczególne słowa uznania zasłużyła grająca główną rolę Marta Lipińska, żywiołowa i pełna wdzięku, wzruszająca i zabawna jednocześnie. W domu państwa Derbyshire wielkie poruszenie: właśnie dziś ma się odbyć ślub ich jedynego syna. Na niecałe dwie godziny przed rozpoczęciem uroczystości pani domu, Betty, gdzieś znika. Syn odnajduje ją na strychu, gdzie Betty, nie mogąca się pogodzić z odejściem ukochanego jedynaka z domu, próbuje skryć przed domownikami i gośćmi narastającą w niej frustrację i bunt. Rozstanie z synem, stanowiącym przez lata jedyny sens i cel jej życia, skłania Betty do dokonania bilansu dotychczasowego życia - jej zdaniem straconego - i uporządkowania swych uczuć. Starzejąca się Betty, walcząca z nadwagą, z jednej strony nieodpowiedzialna egoistka, złośliwa w swoich opiniach na temat bliźnich, a z drugiej uległa i zapobiegliwa kura domowa, poświęciła życie synowi, Markowi, i mężowi, Donaldowi. Ten pierwszy, stale podziwiany, wychwalany, obdarzany czułościami, przesłaniał jej świat, zawsze miał w matce wierną słuchaczkę i powiernicę. Ten drugi, ciągle spychany na drugi plan, pomijany i niedoceniany przez żonę, czuł się osamotniony w rodzinie, która nawet nie jadała z nim wspólnie posiłków. Uważał, że żona ma trudny charakter, ale sam nie umiał okazać jej miłości, docenić, pochwalić. Ona z kolei trwała w wypalonym uczuciowo związku tylko ze względu na syna. W marzeniach wspominała swój krótki, ale namiętny romans, który przeżyła niedługo po ślubie z przystojnym sąsiadem, Crazem, pełnym fantazji uwodzicielem, niestety żonatym. Przeprowadzka i narodziny syna przerwały tę znajomość, o której - jak się okaże - mąż od początku wiedział, ale zamiast ostro interweniować, próbował odzyskać żonę sposobem. Betty nie umiała i nie chciała jednak zapomnieć Craze’a, który teraz znów wraca we wspomnieniach niemal tak rzeczywisty jak kiedyś. Czas płynie nieubłaganie, a moment rozpoczęcia uroczystości ślubnej zbliża się wielkimi krokami. Najpierw więc Mark próbuje ściągnąć matkę ze strychu, później już i Mark i Donald usiłują nakłonić ją do zejścia z dachu, gdzie Betty powędrowała z czarującym duchem byłego kochanka, podsuwającego jej swój wariant szczęścia. Tymczasem ona, poddając się romantycznemu uniesieniu, postanawia sama zadecydować, co dalej.

  (A PASSIONATE WOMAN)

 • 22:55 Świat bez fikcji - Wojna o prawdę film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Wojna obronna Ukrainy z rosyjskim ...

  Wojna obronna Ukrainy z rosyjskim agresorem toczy się nie tylko na lądzie i w powietrzu. Także w eterze. Symboliczne jest to, że już w pierwszym tygodniu inwazji Rosjanie ostrzelali wieżę telewizyjną w Kijowie. Chcieli zakneblować Ukraińcom usta, ale nic nie wskórali. Do świata i tak dotarły zdjęcia ofiar cywilów w Buczy, zbombardowany Mariupol czy rozbite rosyjskie czołgi. Ukraińskie władze, dziennikarze, artyści, satyrycy i internauci zadziwiają świat skutecznością i pomysłowością na "cyberfroncie. I to od pierwszego dnia wojny, kiedy na propozycję rosyjskiego okrętu, by się poddali - padła odpowiedź: Rosijskij wojennyj korabl idi na... Ukraińcy dosłownie zalali internet żartobliwymi piosenkami i memami, które są ważną bronią psychologiczną. W wojnę PR wpisuje się też obraz Wołodymyra Zełenskiego, którego codzienne briefingi stają się wiralami w skali globalnej. Narracja prezydenta jest prosta i zrozumiała na całym świecie. Opiera się na czytelnym podziale na dobro i zło. W swojej obronie Ukraińcy po mistrzowsku wykorzystują media społecznościowe i to na niespotykaną dotąd skalę. Dobitnie obnażają okrucieństwo najeźdźców, szczegółowo dokumentują zbrodnie wojenne. Każda publikowana przez Moskwę dezinformacja jest natychmiast demaskowana przez społeczność internetową, zanim zdąży się zakorzenić. Mało tego! Kijowskie przekazy kierowane są też do Rosjan. W internecie pojawiają się np. apele do matek żołnierzy uczestniczących w agresji, zdjęcia, grafiki i dane, demaskujące kremlowską propagandę, a także rozmowy z rosyjskimi jeńcami. O sile filmu decyduje dotarcie do przedstawicieli wszystkich uczestników ceberfrontu (od zwykłych ludzi po elity artystyczne i elity władzy), mało znane kulisy walki z rosyjską propagandą oraz najbardziej znamienne przykłady wojny w realu i w eterze. Jest to zarazem pełna szczegółów opowieść o codzienności w warunkach inwazji i zmianie nastawienia Ukraińców do Rosjan.
  Celem filmu jest pogłębiony opis niezwykłej mobilizacji informacyjnej Ukraińców i ich mistrzowskiego przekazu, który zdominował w świecie obraz rosyjskiej agresji. Kto i jak go tworzy? Jakie formy przybiera? Jak wygląda przygotowanie prezydenta do codziennych briefingów? Na czym polega specyfika wojny online? Jakie komunikaty mają największą skuteczność? Jakie kłamstwa Moskwy najtrudniej zwalczać?

 • 00:00 Balans bieli magazyn, magazyn, 2024
  Gdy syn Rachel Goldberg - ...

  Gdy syn Rachel Goldberg - Polin, 23 - letni Hersh, został wzięty 7 października 2023 r. jako zakładnik Hamasu, od tej pory z anonimowej Żydówki stała się ona międzynarodowym głosem rodzin zakładników. Weszła w nieznany wcześniej świat wystąpień publicznych i spotkań ze światowymi przywódcami, aby wywalczyć uwolnienie swojego syna i innych zakładników wziętych tego dnia przez Hamas. O wierze, codziennych zmaganiach Rachel Goldberg - Polin w rozmowie z Pauliną Guzik w programie Balans Bieli.

 • 00:45 Love Story (Love Story) , film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1970
  Gdy w 1970 r. 33 ...

  Gdy w 1970 r. 33 - letni wówczas profesor literatury na uniwersytecie Yale Erich Segal wydał niewielką powieść "Love Story", zapewne ani przez chwilę nie przypuszczał, że oto stworzył bestseller światowej miary. I właściwie trudno wyjaśnić, na czym polegał fenomen tej książki? z literackiego punktu widzenia raczej przeciętnej, w dodatku napisanej początkowo właśnie jako scenariusz filmowy, do którego inspiracją stała się ponoć autentyczna historia opowiedziana autorowi przez jednego ze studentów. Przenosząc książkę na ekran, Arthur Hiller pozostał wierny literackiemu pierwowzorowi: stworzył sentymentalną opowieść o zwyczajnej, a przez to tak poruszającej wszystkich miłości dwojga amerykańskich studentów, których dzieli, co prawda, status społeczny, ale łączy młodość, podobne spojrzenie na życie, zainteresowania. Niespodziewanie oboje stają wobec tragedii, której nie jest w stanie pokonać nawet najsilniejsze uczucie. Film otrzymał w 1971 r. Oscara za muzykę oraz sześć nominacji do nagrody Akademii we wszystkich najważniejszych kategoriach: dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz, dla najlepszego aktora i aktorki (Ryan O'Neal i Ali McGraw) oraz za drugoplanową rolę męską dla Johna Marleya. Ponadto zdobył pięć Złotych Globów (najlepszy film, reżyser, scenariusz, muzyka i aktorka pierwszoplanowa). Odtwórcy głównych ról z dnia na dzień stali się aktorską sensacją, nigdy później nie udało się im powtórzyć tego sukcesu. Oliver Barret IV, potomek bogatej bostońskiej rodziny, cieszący się wielkim powodzeniem wśród koleżanek przystojny student Harvardu, poznaje w bibliotece uniwersyteckiej Jenny Cavilleri, córkę rzemieślnika, włoskiego imigranta. Dziewczyna imponuje mu nie tylko urodą i inteligencją, ale także pewnością siebie i niezależnością poglądów. Znajomość między nimi wkrótce przeradza się w wielką miłość. Oliver pragnie poślubić Jenny. Przedstawia ją rodzicom, ale spotkanie przebiega w nie najlepszej atmosferze. Gdy ojciec chłopaka sprzeciwia się ich związkowi, Oliver zrywa z rodziną. Młodzi pobierają się, żyją w bardzo skromnych warunkach, ale są szczęśliwi. Jenny, która dla ukochanego zrezygnowała z kontynuowania studiów muzycznych, zarabia na utrzymanie udzielaniem lekcji śpiewu. Dzięki niej Oliver, pozbawiony teraz finansowego wsparcia rodziców, kończy jednak studia i zaczyna odnosić pierwsze sukcesy zawodowe. Oboje coraz częściej myślą o dziecku. Nieoczekiwanie badania lekarskie ujawniają, że Jenny jest śmiertelnie chora.

 • 02:35 Podwójne kłopoty (Troji zivot) komedia, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechy 2018
  Akcja tej komedii rozgrywa się ...

  Akcja tej komedii rozgrywa się współcześnie. Bohaterem jest młody mężczyzna, który udaje przed bliskimi mu kobietami, że pracuje w innym mieście. W rzeczywistości ten sprytny wybieg służy mu do zatajenia prawdy o swoim podwójnym życiu. Okazuje się bowiem, że ów mężczyzna ma dwie sympatie, które równie gorąco zapewnia, że są tymi jedynymi w jego sercu. Marek, bo tak ma na imię bohater filmu, czaruje, oszukuje, mieszka na zmianę raz z jedną, raz z drugą dziewczyną, co udaje mu się świetnie ukrywać, nie wzbudzając żadnych podejrzeń u oszukiwanych partnerek. Do czasu. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy pewnego ranka po całonocnej imprezie Marek budzi się w złym mieszkaniu. Kłamstwo wychodzi w końcu na jaw. Kobiety poznają się i postanawiają zamienić życie niewiernego ukochanego w istne piekło. • 04:10 Tacy byliśmy - Kombi cykl reportaży, reportaż, 2023
  Kombi to zespół, który na ...

  Kombi to zespół, który na dobre wprowadził na polską estradę elektronikę! Ich muzyka to nasza młodość, radość i duma. Autorzy zapraszają na niesamowitą muzyczną przejażdżkę Kombi.
  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, który stanowi niezwykłą i barwną podróż w czasie do lat 70. i 80. minionego stulecia. Przypominamy, jak wyglądało wówczas życie i... jacy byliśmy.

 • 04:40 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv