TVP1 - Program TV na poniedziałek 08 lipca 2024

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 308 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Zuhal ostrzega lekarkę, która znika ...

  Zuhal ostrzega lekarkę, która znika zanim ludziom Yamana udaje się do niej dotrzeć. Seher jest gotowa na wszystko, byle wtrącićć Yamana do więzienia. Dostarcza Fratowi kolejne dokumenty w nadziei, że uda się w nich znaleźć coś przeciwko niemu. Poszukiwania Yasemin coraz bardziej zbliżają do siebie Alego i Duygu. Razem ruszają w pościg za dealerem, podczas którego Ali zostaje postrzelony. Duygu bardzo się o niego boi. Seher jest bliska załamania. Wpada w histerię i Yaman zmuszony jest zamknąć się z nią w pokoju, żeby się uspokoiła.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 211 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Lekarz informuje Ifakat, że jeśli ...


  Lekarz informuje Ifakat, że jeśli marzy o macierzyństwie, musi się pospieszyć. Zerrin pomaga Kazimowi kupić nowy garnitur na ślub ciotki. Ferit nie jest zadowolony widząc Doruka w rezydencji. Aysen nie udaje się randka z Abim. Pelin chce uwieść Kaya. Esme próbuje pogodzić skłócone córki.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Studio Raban magazyn, magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 110 Na zawsze (SOKO Kitzbühel ep. Bis in alle Ewigkeit) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2018
  Uparty bauer nie chce sprzedać ...


  Uparty bauer nie chce sprzedać ziemi hotelarzowi, mimo iż oferta jest bardzo korzystna. W rodzinie wszyscy boją mu się sprzeciwić, a wśród sąsiadów uchodzi za gbura. W końcu dochodzi do tragedii.

 • 08:50 Ranczo s.X - odc. 124 (seria X, odc. 7) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Biskup Wacław Sądecki, pod naciskiem ...

  Biskup Wacław Sądecki, pod naciskiem Michałowej, częściowo uchyla wydany biskupowi Koziołowi zakaz zabierania głosu w sprawie kandydatury jego brata. Rozpoczyna się walka medialna. Solejukowa zaczyna pracę w szkole. Francesca i Wezółowa postanawiają otoczyć Kusego szczególną troskę i wyleczyć go z depresji. Efekty ich działań są zaskakujące dla wszystkich. Pietrek zaczyna nowe życie jako przedsiębiorca. Wiąże się to, niestety, z wieloma wyrzeczeniami.

 • 09:45 Komisarz Alex s.IV - odc. 50 (seria IV, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Magdę Kulisz odwiedza jej były ...


  Magdę Kulisz odwiedza jej były narzeczony, Olaf, który właśnie został zwolniony z więzienia. Kiedy orientuje się, że kobieta wyszła za mąż i ma dziecko, grozi, że policzy się z jej mężem. Wkrótce jedna z mieszkanek kamienicy znajduje na podwórku zwłoki męża Magdy, Marka, konwojenta w jednej z łódzkich firm ochroniarskich. Leon, który bada ciało mężczyzny, znajduje za jego paznokciami ślady naskórka. Dochodzi do wniosku, że konwojenta zamordowano. Śledztwo prowadzi zespół Orlicza. Policjanci podejrzewają, że zabójcą jest Olaf.

 • 10:40 Ojciec Mateusz - odc. 36 (Ojciec Mateusz III odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2010
  Kilkunastoletniego Damiana zaniedbuje ojciec pijak. ...

  Kilkunastoletniego Damiana zaniedbuje ojciec pijak. Chłopak szuka ojcowskiego ciepła u Andrusa, byłego gangstera, który ukrywa się przed kumplami w zrujnowanej fabryce. Andrus sprzeniewierzył pieniądze gangu i teraz obawia się zemsty. Rozwścieczeni gangsterzy odnajdują go i rozprawiają się z byłym kumplem. Kapliński, właściciel komisu samochodowego, ma pretensje do swoich ludzi, że pozbyli się Andrusa, zanim ten wyjawił tajemnicę. Damian znajduje dogorywającego Andrusa. Ucieka przed nadjeżdżającą policją. Funkcjonariusze czekają jednak na niego przed mieszkaniem, ale on nie przyznaje się, że był świadkiem zdarzenia i rozmawiał z ciężko rannym Andrusem. Pani prokurator usiłuje przekonać ojca chłopca, aby nakłonił syna do wyjawienia prawdy, jednak bezskutecznie. W tej sytuacji postanawia umieścić Damiana w pogotowiu opiekuńczym. Okazuje się, że chłopca poszukują również gangsterzy. Przerażony Damian ucieka z pogotowia. Razem z ojcem znajduje schronienie na plebanii. Księdzu Mateuszowi udaje się przechytrzyć gangsterów.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 26 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2022
  "Bitwa pod Grunwaldem: kto kogo ...

  "Bitwa pod Grunwaldem: kto kogo i kiedy?" Pod koniec czerwca 1410 roku zgrupowane wojska polsko - litewskie znalazły się pod Czerwińskiem. Król Jagiełło, w ogromnej tajemnicy, zlecił przygotowanie konstrukcji składanego mostu jeszcze jesienią. Wszystkie jego elementy zostały spławione do Czerwińska i w pół dnia złożone w całość. Nie znamy liczebności obu armii. Jan Długosz napisał, że pod Grunwaldem było około 50 chorągwi polskich i 40 litewskich. Badacze stawiają po stronie polsko - litewskiej około 30 tysięcy, czyli dwa razy więcej niż rycerzy krzyżackich. 15 lipca o 8 rano polskim i litewskim rycerzom nakazano opasać się słomianymi przepaskami, by wiedzieli, kto jest kim podczas bitwy. Wydano także zawołanie bojowe "dla Polaków - Kraków, dla Litwinów - Wilno". Potem pojawili się krzyżaccy heroldowie, wygłosili mowę i ofiarowali dwa miecze bez pochew, znane dziś jako dwa nagie miecze. Taka była ówczesna obyczajowość rycerska. Nie wszyscy zbrojni jednocześnie walczyli. Poszczególne chorągwie atakowały, ale na komendę dowódcy cofały się do swojego obozu i przegrupowywały. Rycerze odpoczywali, wymieniali zniszczoną broń i po jakimś czasie wracali, jako cała chorągiew, na plac boju. Walka, po ponad siedmiu godzinach, dobiegła końca. Wojsko zakonne zostało rozbite, a ogromna większość dostojników zakonnych, w tym wielki mistrz, wielki komtur, wielki marszałek i skarbnik Zakonu, została zabita. Łącznie w wojsku krzyżackim mogło zginąć nawet 4 lub 5 tysięcy osób. Długosz wspomina jedynie o kilkunastu znaczniejszych rycerzach polskich. Większe straty były po stronie wojsk litewskich, wśród których śmierć poniosła 1/3 oddziałów Witolda. Wieczorem 15 lipca rozbito obóz. Pozostanie na polu bitwy było także elementem ówczesnego rycerskiego obyczaju, ostentacyjnym pokazem zwycięstwa i gotowości na rewanż. Król w tym czasie wyprawił ucztę dla zachodnich rycerzy, podyktował i kazał wysłać wiele listów informujących o zwycięstwie.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2024
 • 12:55 BBC w Jedynce - Kamery wśród zwierząt, seria 2 (Animals with Cameras. Australia (II 2/2)) , film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Miniseria dokumentalna, składająca się z ...

  Miniseria dokumentalna, składająca się z dwóch odcinków, w których znany nam Gordon Buchanan i jego zespół wracają do sprawdzonego sposobu podglądania przyrody od środka. Wyposażą kolejne dzikie stworzenie w kamery. Korzystając z dyskretnych i lekkich urządzeń, zwierzęta z kamerami ujawniają nowe zachowanie istot dużych i małych. Poznamy tajemnicze życie rekinów, orków i żółwi. Odkryjemy ciekawy świat diabłów tasmańskich i kangurów. I wzbijemy się w powietrze z latającymi stworzeniami i eskadrą głuptaków. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć zwierzęta.
  W tym odcinku odwiedzamy Australię. Czy wieczorna aktywność koali kłóci się z ich sennym trybem życia za dnia? Czy kangury przetrwają urbanizację środowiska? Co skłoniło 20 tysięcy nietoperzy do życia w mieście? Na wschodnim wybrzeżu kraju, wśród wysokich drzew stanu Queensland żyją jedne z najbardziej znanych zwierząt Australii. Słyną one z apetytu na liście eukaliptusa i z drzemek w upalne dni. To właśnie koale, które wyspecjalizowanymi pazurami wczepiają się w korę drzew na wysokości nawet 30 metrów. Doskonały węch pozwala im wyszukiwać najświeższe liście. Nakrapiane pośladki zapewniają kamuflaż. Są na tyle twarde, że zwierzę może bez trudu usadowić się w rozwidleniach gałęzi, gdzie śpi do 20 godzin dziennie. Charakterystyczna poza nie jest oznaką umiłowania drzew. Kora drzew może mieć temperaturę nawet o 5 stopni niższą od temperatury powietrza, która latem sięga tu 40 stopni Celsjusza. Obejmując drzewo zwierzę chłodzi się.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 212 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ferit zaostrza środki bezpieczeństwa w ...

  Ferit zaostrza środki bezpieczeństwa w rezydencji. Każe zamontować system śledzenia w samochodach należących do rodziny. Nie wszyscy dobrze się bawią na wieczorze henny. Suna przeprasza Kayę za swoje zachowanie, jednak ich rozwód wydaje się nieuchronny. Ifakat koresponduje z Sehmuzem. Serter śledząc Kayę dociera do Pelin.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5173 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /782/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Gra słów. Krzyżówka - to ...

  Gra słów. Krzyżówka - to format telewizyjny z gatunku codziennego teleturnieju wiedzowego skoncentrowany na ugruntowanym i niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek.

 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 309 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Yaman i Seher tkwią zamknięci ...

  Yaman i Seher tkwią zamknięci w tym samym pokoju. Seher nie może znieść jego obecności. Niespodziewanie dzwoni przedstawicielka opieki społecznej. Yaman i Seher muszą wspólnie wybrać szkołę dla Yusufa. Ta sytuacja sprawia, że muszą na chwilę odłożyć na bok swoje konflikty. Ali w poważnym stanie trafia do szpitala, Duygu nie odstępuje go na krok. Obwinia się o to, co stało się z Alim, tak samo jak o zaginięcie swojej siostry. Ku jej wielkiej uldze operacja Alego się udaje.

 • 16:50 Wielka Wyprawa Maluchów , , 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5289 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 18:00 Dziewczyny ze Lwowa s.I - odc. 8 "Potęga sztuki" serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Igor odkrywa, że jego Olya ...

  Igor odkrywa, że jego Olya spotyka sie z Tomkiem. Poprzysięga chłopakowi zemstę. Dziewczyny postanawiają ratować sytuację. O pomoc proszą pana Henryka. Ten organizuje zbirów, którzy mają postraszyć Igorka. Polina postanawia, że już nie będzie sprzątać, chce założyć firmę kosmetyczną. Wiesza ogłoszenia, że poszukuje kosmetyczek i fryzjerek. W domu pana Henryka zjawiają się dziewczyny chętne do pracy.
  Aktorka Kasia niepokoi się, że Swieta nie przychodzi do sprzątania. Kiedy dowiaduje się, co zaszło między nią a mecenasem, postanawia interweniować. Aranżuje wspólne wyjście do teatru. Mecenas zjawia się
  z bukietem róż.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 2/139 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:18 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Reportaż: Onkologia
  Pani Aleksandra została zdiagnozowana 8 lat temu. Zaczęło się od raka piersi, ale szybko okazało się, że przerzuty są także na wątrobę. Później nowotwór pojawił się także na płucach i wreszcie w mózgu. Mimo tak poważnego stanu p. Aleksandra wciąż może liczyć na pomoc lekarzy. Dzięki nowoczesnym lekom i terapiom, a także fachowości onkologów wciąż jest aktywna. Siłę do walki daje jej syn Franek, który jest niemal rówieśnikiem choroby nowotworowej. Marzeniem p. Aleksandry jest uczestniczenie w komunii Franka.

 • 20:35 Mecz - teleturniej piłkarski teleturniej, teleturniej, 2024
  Mecz - to wielki show ...

  Mecz - to wielki show piłkarski z okazji EURO 2024 planowany do emisji w dni "niemeczowe". Piłkarzem, uczestnikiem teleturnieju i meczu mogą zostać wszyscy w wieku od 18 do 100 lat. Rodzina, przyjaciele, zawodnicy będą tworzyli zespoły koedukacyjne, które będą miały za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z historią piłki nożnej, aktualnymi wydarzeniami, najpiękniejszymi golami a także z najsłynniejszymi piłkarzami, reprezentacjami oraz trenerami. Program współtworzą znawcy piłki nożnej, m.in. Dariusz Szpakowski i Wojciech Frączek. W każdym odcinku zostaną przywołane ciekawostki, anegdoty i wspomnienia znanych piłkarzy oraz trenerów naszej narodowej reprezentacji, a także kibiców piłkarskich oraz komentatorów sportowych.
  "Mecz" to również okazja do świętowania powrotu Pauliny Chylewskiej na antenę główną Telewizji Polskiej po 7 latach nieobecności. Występuje w roli współgospodyni teleturnieju.

 • 21:30 Gra na Maksa s.III - /12/ Męska symulacja serial TVP, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Maks, przejęty rolą przyszłego ojca, ...

  Maks, przejęty rolą przyszłego ojca, zaczyna przygotowywać się do nowej życiowej roli na najróżniejsze sposoby. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że z niektórymi "symulacjami" trochę się pospieszył.

 • 21:45 Na linii wroga (Behind Enemy Lines) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1997
  Widowiskowe eksplozje, strzelaniny i brawurowe ...


  Widowiskowe eksplozje, strzelaniny i brawurowe akcje dwóch żołnierzy amerykańskich jednostek specjalnych, którzy odpierają atak nie mniej twardych i zaciekłych wrogów. Stawką w morderczej rozgrywce jest bardzo ważny element supernowoczesnej broni nuklearnej, który może się stać siłą napędową w walce o dominację pomiędzy wrogimi państwami. Na granicy chińsko - wietnamskiej, na moście, dochodzi do ważnej transakcji. Chińczycy mają przekazać za grubą gotówkę generałowi Nguyowi element broni najnowszej generacji. Przebieg zdarzeń obserwują z ukrycia żołnierze jednostek specjalnych, Mike Weston (Thomas Ian Griffith) i Jones (Chris Mulkey). Przybyli tu z tajną misją, aby uniemożliwić transakcję i przejąć broń. Brawurowa akcja kończy się fiaskiem. Jones dostaje się do niewoli, Weston wprawdzie wymyka się Wietnamczykom, ale metalowa walizka z ważnym elementem spoczęła na dnie rwącej rzeki. Rok później Westonowi składa wizytę dawny komandor, który powierza mu kolejne zadanie - trzeba odbić więźnia i odzyskać tajną
  broń. Mike przyjeżdża do Wietnamu jako turysta. Od razu popada jednak w tarapaty. Zostaje wmanewrowany w handel narkotykami i aresztowany. Trafia do więzienia, gdzie przebywa Jones. Sadystyczny generał Nguy szuka zemsty za poniesioną przed rokiem klęskę, pragnie też za wszelką cenę odzyskać broń. Próbuje siłą i szantażem zmusić Westona do wyjawienia prawdy. Torturowany Mike milczy, dopiero gdy Jonesowi zagraża niebezpieczeństwo, zgadza się wskazać miejsce ukrycia walizki. Pod eskortą więźniowie zostają przewiezieni nad rzekę. Na szczęście, wcześniej na ich trop wpadają - Wietnamczyk Phred (Mon Confiado), siostra Mike'a, Kat, (Hillary Matthews), która go od dawna poszukuje, i kilku innych przyjaciół z wojska. Przygotowują śmiały plan odbicia więźniów.
  (BEHIND ENEMY LINES)


 • 23:25 Legenda. Hubert Jerzy Wagner , , 2024
 • 00:30 Młoda Wiktoria (Young Victoria, The) film kostiumowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2009
  Fabularyzowana opowieść o młodzieńczych latach ...

  Fabularyzowana opowieść o młodzieńczych latach i początkach panowania królowej Wiktorii oraz o jej małżeństwie z księciem Albertem. Julian Fellowes (Oscar za scenariusz do "Gosford Park"oraz Emmy za scenariusz do serialu "Downton Abbey"), jako autor scenariusza "Młodej Wiktorii" starał się wiernie odtworzyć historyczne fakty. Zatrudniono konsultanta historycznego Alastaira Bruce'a, z dbałością o szczegóły wykonano również stroje z epoki, nad czym czuwała znana kostiumolog Sandy Powell, zdobywczyni trzech Oscarów ("Zakochany Szekspir", "Aviator" i właśnie "Młoda Wiktoria"). Zdjęcia były kręcone w różnych miejscach znanych z historii Anglii. Mimo wielkiego zaangażowania twórców filmu, nie obyło się jednak bez krytycznych uwag na temat wielu historycznych nieścisłości.
  Okres panowania królowej Wiktorii przypada na lata 1837 - 1901 i przeszedł do historii jako "epoka wiktoriańska". Gdy miała 8 miesięcy zmarł jej ojciec, gdy skończyła 11 lat, dokonał swych dni jej stryj król, Jerzy IV, pozostawiając tron księciu Clarence, który został królem Wilhelmem IV. Nie miał on legalnego potomka, następczynią była więc Wiktoria. Młoda dziewczyna musiała stawić czoło matce oraz jej agresywnemu mężowi, Sir Johnowi Conroyowi, który chciał władzy dla siebie i żony, zmuszając Wiktorię do podpisania dokumentów, stwierdzających na czas jej niepełnoletności regencję matki. Miesiąc po jej 18. urodzinach król Wilhelm IV zmarł. Koronacja Wiktorii odbyła się w 1838 r. Została królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Od samego początku panowania była niezależna. Potrafiła odseparować się od matki oraz jej nieprzychylnego małżonka. Wierzyła, że teraz może zdobyć wszystko. W końcu sama zaproponowała małżeństwo księciu Albertowi. Po narodzinach ich pierwszego dziecka, ociepliły się relacje Wiktorii z jej matką.
  (THE YOUNG VICTORIA)

 • 02:25 Wakacyjna terapia (Larguees) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja 2018
  Siostry Rose i Alice różnią ...

  Siostry Rose i Alice różnią się pod wieloma względami, ale zawsze trzymają się razem, gdy chodzi o ich rodzicielkę, Francoise. A ta właśnie znalazła się na zakręcie drogi życiowej i nie umie sobie poradzić z problemami. Francoise bardzo przeżywa rozstanie z mężem, który porzucił ją dla młodszej partnerki. Rose i Alice natychmiast spieszą jej z pomocą. Akurat wypadają 60. urodziny matki, więc postanawiają zorganizować babski wypad. Zabierają rodzicielkę na wyspę Reunion, by choć na chwilę zapomniała o sercowych kłopotach. Rose wymyśla specjalną terapię dla matki, co doprowadza do sporych komplikacji.

 • 04:15 Luwr ponadczasowy (The timeless Louvre / Le Louvre) , film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2019
  Od ponad 200 lat położony ...

  Od ponad 200 lat położony w Paryżu Luwr jest obowiązkowym miejscem odwiedzin oraz źródłem wzruszeń, marzeń i fantazji. Muzeum mieści się w Pałacu Luwru (Palais du Louvre) znanym już w średniowieczu. Znajduje się tu ponad 38 000 dzieł sztuki. Nigdy nie przestaje urzekać, zadziwiać i angażować gości. Ten dokument to podróż do tego pięknego miejsca, w którym pracuje dwa tysiące ludzi, aby zadbać o wszystko i utrzymać w dobrej kondycji. Spotkamy tych, którzy są od dawna związani z tym miejscem. Skorzystamy z wyjątkowych archiwów i opinii ważnych osób. Zbadamy, co powoduje, że to miejsce jest tak ponadczasowe i wieczne.

 • 05:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv