TVP1 - Program TV na poniedziałek 09 października 2023

 • 04:40 Klan - odc. 4198 telenowela TVP, telenowela, 2023
  4198Kaja ma pretensje do Daniela, ...

  4198
  Kaja ma pretensje do Daniela, że wczoraj po seansie w kinie, nie chciał już iść na kolację. Ona, mimo swojego wieku, ma więcej energii. Daniel obiecuje, że dzisiaj wieczorem pójdą do klubu, skoro ona tego tak potrzebuje. Rodzice Zyty pytają Władka, jak to teraz jest z Oliwką i kiedy ona się tutaj sprowadzi. Zadowolony Władek zapewnia, że dzisiaj jej to zaproponuje. W firmie Jerzego pojawia się Norbert po swój breloczek, który tutaj zostawił. Flirtuje z Franką i się z nią umawia na kawę. Michał słyszy całą rozmowę i jest mocno zaskoczony. Paweł podpytuje żonę, czy już coś postanowiła w sprawie wyjazdu kamperem do Chorwacji. Trzeba jak najszybciej dać odpowiedź Bolkowi. Wiga jeszcze się waha, bo wolałaby inaczej spędzić swoje wakacje. Po południu Tola przychodzi na terapię. Pawełkowi bardzo odpowiada jej towarzystwo. Nie ma wątpliwości, że dziewczyna mocno się zmieniła, odkąd ją poznał. Kaja z Danielem wybrali się do klubu, tak jak zaplanowali. Niestety, przy wejściu selekcjoner twierdzi, że ich nie wpuści do środka.

 • 05:10 Dziedzictwo - odc. 126 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Nedim bezskutecznie próbuje skłonić Sedata ...

  Nedim bezskutecznie próbuje skłonić Sedata do mówienia. Seher prosi Nedima, żeby zawiózł ją do Sedata. Jej wzruszające słowa sprawiają, że żona Sedata wyznaje Nedimowi i Seher prawdę. Okazuje się, że bracia Camgoz porwali ich syna i grożą, że go zabiją, jeśli Sedat zezna prawdę. Ludziom Nedima udaje się jednak uratować chłopca. Zuhal odchodzi od zmysłów. Jest zła na siebie, że nic nie zrobiła dla Yamana, podczas gdy Seher kierując się uczuciami, jest gotowa zrobić wszystko dla szczęścia Yusufa i Yamana. Ekipa Alego postanawia poprawić Kiraz samopoczucie i przychodzi do restauracji na obiad. Wszyscy są zachwyceni potrawami. Ku ich zaskoczeniu w restauracji pojawia się Melisa. Tymczasem Yaman zostaje zaatakowany przez współtowarzyszy z celi.

 • 06:00 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze".

 • 06:10 Audycje Komitetów Wyborczych (Senat + Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze".

 • 06:30 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów ...

  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów uprawnionych do udziału w kampanii referendalnej ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji referendalnych ponoszą podmioty uprawnione do udziału w kampanii referendalnej".

 • 06:45 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 07:30 Welon, fura i brawura reality show, reality show, 2023
 • 08:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:10 Kwadrans polityczny , komentarz, 2023
 • 08:25 Informacje kulturalne , magazyn, 2023
 • 08:30 Pogoda poranna , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:40 Ranczo s.IV - odc. 43 (seria IV, odc. 4) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Po ślubie z Violetką, policjant ...

  Po ślubie z Violetką, policjant Stasiek, na stanowcze żądanie swojej małżonki, robi wszystko, żeby małżeńska rutyna nie zabiła ich gorącej miłości. Zaskakuje więc żonę coraz to nowymi atrakcjami. Jest to jednak bardzo wyczerpujące zajęcie. Do wsi zostają dostarczone tanie komputery. Lucy nadzoruje ich montaż i sprzedaż po promocyjnych cenach. Czerepach roztacza przed Wójtem sugestywną perspektywę odzyskania władzy w kolejnych wyborach dzięki technikom psychomanipulacji, programowania neurolingwistycznego i innym niezwykłym umiejętnościom, które on sam posiadł na kursie dla spin doktorów.

 • 09:40 Komisarz Alex s.VII - odc. 81 (seria VII, odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  Pod cerkwią zostaje znalezione zawinięte ...


  Pod cerkwią zostaje znalezione zawinięte w kocyk martwe dziecko. Na miejsce zdarzenia przybywa Orlicz z ekipą. Wydaje się, że przyczyna śmierci dziecka mogła być naturalna. Głównym celem policjantów
  staje się znalezienie matki martwego noworodka. Nie jest to wcale proste, a jedyny ślad stanowi grzechotka. W tym czasie w jednym z łódzkich hoteli pojawia się młoda Ukrainka. Okazuje się, że szuka
  porwanego kilkumiesięcznego dziecka. Kobieta nie zgłasza porwania na policję, sama chce odnaleźć swojego synka. Sekcja zwłok dziecka znalezionego pod cerkwią daje zaskakujące wyniki. Orlicz i Puchała docierają do kolejnego zabójstwa, a potem trafiają na trop szajki zajmującej się handlem dziećmi.

 • 10:35 Ojciec Mateusz - odc. 207 (Ojciec Mateusz XVI odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. ...

  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. Zatrzymują w parku Marcina Górskiego (Antoni Pawlicki), świadka koronnego w aferze paliwowej, wymknął się ochronie. Policjantom z Sandomierza udało się go namierzyć. Żona Górskiego, Patrycja (Katarzyna Warnke), składa zeznania. Mówi, że mężowi ktoś groził. Furgonetka przewożąca Górskiego zostaje zaatakowana na stacji benzynowej, a świadek uprowadzony. Udaje mu się jednak zbiec. Kradnie samochód i telefon Natalii. Policjanci zarządzają obławę. Pluskwa dostaje dziwny telefon. Nocul ustala, że Pluskwa siedział z Górskim. Mateusz spotyka się na rynku z Noculem w sprawie Górskiego. Policjanci przedstawiają żądania Górskiego prokuratorowi. Nocul podejrzewa, że Pluskwa ich wystawił.


 • 11:25 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 82 telenowela historyczna TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  "Gdzie jest Katarzyna?" Wiosna 1411. ...

  "Gdzie jest Katarzyna?" Wiosna 1411. Władysław Jagiełło (Sebastian Skoczeń) i Anna Cylejska (Milena Staszuk) przyjeżdżają do Wilna. Witold (Michał Chorosiński) dostaje Podole w dożywotnie władanie.
  Mszczuj (Dawid Czupryński) przywozi wieści. Wielki Mistrz Krzyżacki spiskuje z Luksemburczykiem, a pod Malborkiem przetrzymywana jest porwana szlachcianka. Dobek (Ernest Nita), Karim (Adam Młynarczyk) i Hanusz (Mateusz Grydlik) ruszą razem na poszukiwania Katarzyny Gorajskiej (Aleksandra Sroka). Lech (Mariusz Jakus) odgraża się, że odda dziecko Nieradki (Malwina Dubowska) na wieś. Bogdan (Sylwester Maciejewski) obiecuje pomóc dziewczynie. Do Jagiełły dociera wieść o rzekomym romansie Anny z Kurowskim (Dariusz Jakubowski). Każe Mszczujowi sprowadzić arcybiskupa do Wilna.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2023
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2023
 • 12:55 Natura w Jedynce - Szympansy w Ugandzie (Uganda, through the eyes of a chimp / Ouganda, le regard d'un chimpanze) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2019
  Uganda leży w samym sercu ...

  Uganda leży w samym sercu Afryki Równikowej, między jeziorami i górami. Na południowym wschodzie, na wysokości tysiąca metrów nad poziomem morza, wzgórza giną pod gęstą roślinnością. Jakie zwierzęta żyją pod tymi drzewami? Dla szympansów las jest wszystkim. Oczami Toti, przywódcy klanu, odkryjemy niezwykłą naturę Ugandy. W głębi lasu żyje szczególnie ujmujący samiec szympansa alfa, Toti. Wędruje po swoim terytorium, aby zjednoczyć swoją społeczność i zapobiec wtargnięciu wroga. Ale czasami jego duch leci do wielkich przestrzeni sawanny, w pobliżu źródeł Nilu, gdzie gruboskórne konfrontują się ze sobą pod ostrym spojrzeniem lamparta Wyżej na wulkanach, gdzie goryle górskie bawią się ze swoimi maluchami. I tak toczy się życie szympansów w jednej z ich ostatnich ostoi, w której panują od zarania dziejów.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 31 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Halis odwiedza Kazima i proponuje ...

  Halis odwiedza Kazima i proponuje mu, że weźmie pod opiekę Sunę i znajdzie jej odpowiedniego kandydata na męża, godnego ich rodów. Ferit nalega na Seyran, by dotrzymali obietnicy danej dziadkowi i spłodzili potomka. W rozmowie z Kazimem dowiaduje się jednak, że Seyran również została wydana za niego pod przymusem.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:15 Audycje referendalne , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów ...

  Referendum 2023. Audycje referendalne podmiotów uprawnionych do udziału w kampanii referendalnej ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania, poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji referendalnych ponoszą podmioty uprawnione do udziału w kampanii referendalnej".

 • 15:30 Gra słów. Krzyżówka - /771/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 15:55 Dziedzictwo - odc. 127 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Yaman w ciężkim stanie trafia ...

  Yaman w ciężkim stanie trafia do szpitala. Cała rodzina czeka na szpitalnym korytarzu. İkbal i Zuhal robią wszystko, żeby pozbyć się stamtąd Seher. Wychodzi na jaw matrymonialne oszustwo Ibrahima i Kirpiego, Ali jest na nich wściekły i postanawia wymierzyć im karę. Tymczasem Melisa jest wyraźnie zauroczona Alim i zamierza poznać go bliżej. Kiraz jest przekonana, że Ali rzeczywiście od dłuższego czasu korespondował z dziewczyną. Stróż Sedat zmienia swoje zeznania. Oczyszczenie Yamana z zarzutów to tylko kwestia czasu. İkbal dowiaduje się, że to Seher skłoniła Sedata do wyznania prawdy i postanawia zrobić wszystko, żeby zataić ten fakt przed Yamanem.

 • 16:40 Audycje Komitetów Wyborczych (Sejm) , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w ...

  Audycje Komitetów Wyborczych ułożone w bloku, zgodnie z przyznanym czasem i kolejnością wyłonioną w drodze losowania. Poszczególne audycje rozdzielone jednakową planszą oraz jinglem. Blok rozpoczyna się i kończy planszą o treści: "Odpowiedzialność za treść oraz jakość techniczną audycji wyborczych ponoszą Komitety Wyborcze".

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5178 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
 • 17:55 Klan - odc. 4199 telenowela TVP, telenowela, 2023
  4199Kaja wciąż bardzo przeżywa wczorajszy ...

  4199
  Kaja wciąż bardzo przeżywa wczorajszy afront w klubie. To nie do pomyślenia, żeby selekcjoner nie wpuścił ich do środka. Odgraża się, że nie zostawi tak tej zniewagi. Monika namawia Feliksa, żeby znalazł jakieś pewne miejsce w Warszawie, gdzie Kaja z Danielem będzie mogła spędzić wieczór. Jednak z powodu wizyty Jacka u Moniki, Kaja zmienia plany i postanawia zostać w domu. Władek nakręca się, żeby jeszcze dzisiaj przeprowadzić Oliwkę do domu teściów i Michała. Jak tylko wyjadą rodzice dziewczyny, mogą się przenosić. Niestety, pod jednostką czeka na niego Oliwka. Prosi o kilka dni zwłoki, bo teraz musi wyjechać do rodziców. Michał słyszy, jak Mariusz rozmawia z Norbertem na temat remontu jego starej warszawy. Nie wierzy w tłumaczenia o sprawach rodzinnych. Twierdzi, że Norbert coś ukrywa. I się nie myli. Kiedy Michał zatrzymuje się pod firmą, widzi, jak z biura wybiega radosna Franka, wita się z Norbertem i wsiada do jego samochodu. Wiga zgadza się na wyjazd do Chorwacji kamperem. Nie ma wątpliwości, że to uszczęśliwi Pawła. Po południu na Truskawieckiej zjawia się Bolek aby uzgodnić plan zwiedzania. Chojniccy obiecują zająć się domem i Pawełkiem. Tymczasem Pawełek wraca ze spotkania, raczej nie z Zuzą.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 754 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Ewelina i Wiesiek postanawiają od ...

  Ewelina i Wiesiek postanawiają od rana patrolować las. Natykają się na drwala, ale okazuje się, że mężczyzna pracuje legalnie, na zlecenie Konrada. Kowalczuk pisze na szefa skargę. Nina dzięki rozmowie z Kasią zdaje sobie sprawę, że kocha swojego męża i chce dać mu drugą szansę. Filip znajduje w lesie śpiącego na ziemi, pijanego Jacka i zanosi go na plecach na plebanię. Mondrasiuk po przebudzeniu ucieka, ale wkrótce okazuje się, że zostaje bez dachu nad głową.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 10/139 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 83 telenowela historyczna TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  "Plotka". Rok 1411. Anna Cylejska ...

  "Plotka". Rok 1411. Anna Cylejska (Milena Staszuk) obawia się, że król poważnie potraktował plotki o jej romansie z Kurowskim (Dariusz Jakubowski). Jagiełło (Sebastian Skoczeń) nie wierzy w te plotki i ufa Annie. Wzywa arcybiskupa do Wilna. Jan Szafraniec (Dariusz Toczek) i Zbigniew Oleśnicki (Przemysław Stippa) cieszą się z kłopotów Kurowskiego. To oni i Ciołek rozpuszczają plotki. Zyndram (Maciej Raniszewski) pije na umór. Nie może się pogodzić, że stracił łaskę króla. Moniwid (Mateusz Jordan - Młodzianowski) donosi księciu Witoldowi (Michał Chorosiński) i Jagielle, że bojarzy chcą sprawiedliwości i praw takich, jakie mają polscy panowie. Karim (Adam Młynarczyk) mówi Dobkowi (Ernest Nita), że król powinien uważać na Mścisława. Ale na razie muszą dogadywać się z Hanuszem (Mateusz Grydlik). Arcybiskup Kurowski chce jak najszybciej oczyścić się z zarzutów. Niestety, w drodze dostaje ataku serca.

 • 21:10 Teatr Telewizji - Wyzwolenie spektakl teatralny, teatr, , kraj prod.Polska 2007
  "Idę z daleka, nie wiem, ...


  "Idę z daleka, nie wiem, z raju czyli z piekła. Błyskawic gradem drży ziemia, z której pochodzę, we krwi brodzę, nazywam się Konradem". Publiczność krakowskiego Teatru Miejskiego, nieco zdezorientowana pustą, odsłoniętą i pozbawioną wszelkich dekoracji sceną, odetchnęła z ulgą. Na takie słowa czekała. Autor dramatu, "czwarty wieszcz", śmiało sięgał do romantycznej spuścizny wieszcza pierwszego - Adama Mickiewicza. Przywoływał z zaświatów bohatera "Dziadów", by ten dokonał tak długo wypatrywanego, tak żarliwie wymodlonego przez pokolenia dzieła odrodzenia zniewolonej i podzielonej ojczyzny. Aby dokonał tego mocą poetyckiego słowa i ogromem ponoszonej przez siebie ofiary. Ale z każdym padającym ze sceny słowem, z każdą wkraczającą na deski postacią, rozterki widzów rosły. Już wystawione dwa lata wcześniej, w 1901 roku w Teatrze imienia Juliusza Słowackiego, "Wesele" było przedmiotem różnorodnych, często sprzecznych ze sobą wykładni - od postrzegania dramatu jako podniosłego misterium narodowego, po satyryczną "szopkę narodową" lub, jak chciała autorka "Nad Niemnem", jasełka. Odczytanie przesłania "Wyzwolenia", ze względu na jego nowatorską formę "teatru w teatrze", wieloplanowość rzeczywistości scenicznej, skomplikowaną symbolikę oraz mnóstwo historycznych i literackich aluzji, okazało się jeszcze trudniejsze. Nie tylko dla odbiorców współczesnych Wyspiańskiemu. Ostatnie z polemicznych dzieł poety względem romantycznego mitu, odrodzenia ojczyzny poprzez ofiarę, cierpienie i śmierć, nadal pozostaje nie do końca wyjaśnioną enigmą, dając inscenizatorom możliwość rozmaitych interpretacji dramatu. W akcie pierwszym dramatu Konrad udziela głosu postaciom reprezentującym skłócone ze sobą galicyjskie warstwy, stany, stronnictwa i koterie, w tym Prezesowi, Prymasowi, Kaznodziei, Karmazynowi i Hołyszowi, Muzie, Wróżce i Geniuszowi. W drugim akcie toczy zaciekły pojedynek - "walkę na myśli" - z Maskami, symbolami narodowych złudzeń, urojeń, wahań, lęków i słabości. Wreszcie, w akcie trzecim, z płonącą pochodnią w dłoni staje na drodze Geniuszowi prowadzącemu pochód bezwolnego tłumu w niebyt, do królewskich grobów. Zatrzaskuje wejście do podziemi i okrzykiem: "Poezjo precz! Jesteś tyranem" - przeklina poezję od lat mamiącą naród chorobliwą złudą - mistyką śmierci.

 • 22:35 Świat bez fikcji - Śladami Beniowskiego film dokumentalny, film dokumentalny, 2021
  Maurycy August Beniowski, zwany polskim ...

  Maurycy August Beniowski, zwany polskim Królem Madagaskaru urodził się w 1746 roku, na terenie dzisiejszej Słowacji. Był z pochodzenia Węgrem, choć sam twierdził, że jest również polskim szlachcicem. Przez jednych uważany za wielkiego odkrywcę, podróżnika, żołnierza, przez innych za awanturnika i blagiera. Wysłany przez Króla Francji na Madagaskar, dzięki umiejętnemu działaniu, szacunku dla rdzennej ludności zdobywa zaufanie mieszkańców i zostaje obwołany Królem. Ginie od francuskiej kuli, broniąc niezależności Wyspy. Postać, która intryguje i fascynuje badaczy na całym świecie, niezależnie od upływu czasu.
  Historię Maurycego Beniowskiego poznajemy poprzez pasjonata i odkrywcę, Alberta Ziębę, który od ponad dwudziestu lat poszukuje śladów Beniowskiego na wyspie Madagaskar. Sam będąc polskim emigrantem w Belgii, po ukończeniu studiów plastycznych postanawia wyjechać na Madagaskar. Tu odkrywa na nowo postać Maurycego Beniowskiego i zaczyna odkrywać ślady jakie po sobie zostawił na wyspie. Z kamerą towarzyszymy wyprawie polskich pasjonatów, przemierzających wyspę według pierwszej drogi, wytyczonej właśnie przez Maurycego Augusta Beniowskiego. Film pokazuje drogę, która mimo upływu czasu wygląda jak w czasach kiedy przemierzał ją Beniowski. Przecina niezliczone rzeki, góry i doliny, mijając wioski, do których biały człowiek nigdy nie dociera.

 • 23:45 Balans bieli magazyn, magazyn, 2023
  "Tym, co Kościół winien rozwijać ...

  "Tym, co Kościół winien rozwijać nie są narzędzia polityczne tylko środki ewangeliczne: głoszenie Słowa, sprawowanie sakramentów, budowanie wspólnoty i dzieło miłości. Na tym Kościół się opiera" - mówił w rozmowie z KAI abp Grzegorz Ryś, który 30 września zostanie mianowany kardynałem. "Potrzeba nam dziś wiary opartej na osobistej relacji z Chrystusem, a polska religijność będzie zapewne ewoluować od katolicyzmu kulturowego ku wierze z osobistego wyboru" - kontynuował kardynał nominat. Paulina Guzik, tuż przed rzymską uroczystością przyjęcia insygniów kardynalskich, porozmawia z kard. nominatem o Jego wizji Kościoła i ewangelizacji, o roli kobiet w Kościele, o słuchaniu i słyszeniu młodzieży, a także o miłosiernym, ewangelicznym wychodzeniu naprzeciw ludziom wątpiącym, poszukującym, zdezorientowanym duchowo we współczesnym świecie.

 • 00:25 Ujarzmić piekło (Hellfighters) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1968
  Film obyczajowy, w którego fabułę ...


  Film obyczajowy, w którego fabułę wplatają się różne gatunki filmowe: jest tu wiele z widowiskowego kina przygodowo - sensacyjnego, a także z romantycznej historii miłosnej. Bohaterami są specjaliści od gaszenia wyjątkowo groźnych pożarów, którzy bezgranicznie oddają się swojej niebezpiecznej pracy, ale też mają chwile słabości, przeżywają zwykłe codzienne problemy i rozterki sercowe. Wiele zdarzeń przedstawionych w tym filmie zaczerpnięto z relacji autentycznych ekspertów od gaszenia pożarów szybów naftowych, którym wielokrotnie przyszło "ujarzmiać piekło". W głównej roli wystąpił 61 - letni wówczas John Wayne (1907 - 1979), legenda Hollywoodu, któremu międzynarodową sławę przyniosła rola w niezapomnianym westernie "Dyliżans". Chance Buckman jest szefem specjalnej jednostki pożarniczej z siedzibą w Houston. Wśród członków jego ekipy są zawsze gotowi do boju, odważni i niepokonani: Joe Horn, Greg Parker i George Harris. Chance i jego ludzie cieszą się dużym szacunkiem, ich działania są znane na całym świecie, gdziekolwiek wybucha pożar szybu naftowego, na pomoc śpieszą eksperci z Houston. Nie straszny im szalejący żywioł, zagrażający ich życiu, lubią przeżywać dreszcz emocji. Chance - podobnie jak jego współtowarzysze - nigdy nie zamieniłby swego zajęcia na papierkową robotę w biurze. Wciąż tęskni jednak za żoną Madelyn, która właśnie przez jego pracę odeszła od niego przed 20 laty, zabierając ze sobą ich kilkuletnią córkę Tish. Madelyn nie wytrzymała napięcia, nie mogła dłużej żyć w ciągłym strachu o męża. Podczas jednego z pożarów szybu naftowego Chance ulega nieszczęśliwemu wypadkowi. W stanie ciężkim trafia do szpitala, jest w śpiączce, jego życie wisi na włosku. Młody i przystojny Greg Parker, którego Buckman zawsze traktował, jak własnego syna, postanawia zawiadomić o wypadku żonę i córkę rannego przyjaciela. Tish przyjeżdża natychmiast, ale Madelyn, która przebywa w Europie, nie ma pojęcia o zdarzeniu. Kiedy Buckman odzyskuje przytomność, początkowo ma za złe Gregowi, że wtrąca się w cudze sprawy. Szybko jednak łągodnieje, przekonując się, ile dla niego znaczy spotkanie z ukochaną córką. Dowiaduje się, że kiedy był w śpiączce, Greg i Tish bardzo zbliżyli się do siebie. Zaledwie po tygodniu znajomości wzięli ślub. Chcąc nie chcąc Buckman musi zaakceptować małżeństwo córki. Zakochani w sobie Tish i Greg nie rozstają się ani na chwilę. Żona towarzyszy mężowi we wszystkich wyjazdach na niebezpieczne akcje. Chance stara się chronić zięcia, przydzielając go do lżejszych zadań, przed czym Greg się jednak wzbrania. Szczęście Tish i jej męża zbliża też do siebie rozwiedzionych rodziców. Po latach rozstania, Chance i Madelyn powtórnie biorą ślub. Ku uciesze żony, Chance decyduje się przenieść do pracy biurowej. Tymczasem Greg wraz z ekipą strażaków bierze udział w akcji gaszenia szybu w Wenezueli. Niespodziewanie na ekipę strażaków napada oddział partyzantów. Dochodzi do strzelaniny. Na pomoc zięciowi i dawnym kolegom śpieszy niezwłocznie Chance.


 • 02:35 Słońce też jest gwiazdą (The Sun Is Also A Star) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2019
  Natasha Kingsley urodziła się na ...

  Natasha Kingsley urodziła się na Jamajce, teraz mieszka w Ameryce, gdzie studiuje fizykę. Następnego dnia jej rodzina ma być deportowana do swego kraju. Silne przeżycia powodują, że pogrążona w myślach dziewczyna nieomal wpada pod koła samochodu. W ostatniej chwili ratuje ją jednak przystojny student medycyny, Daniel Bae. Zakochany w niej od pierwszego wejrzenia chłopak, próbuje przekonać ukochaną, że w życiu liczy się tylko miłość, bardziej niż nawet naukowe fakty. Na przekonanie do siebie Natashy ma jednak niewiele czasu, zaledwie kilkanaście godzin.

 • 04:20 Notacje cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
 • 04:35 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv