TVP1 - Program TV na poniedziałek 15 kwietnia 2024

 • 04:50 Klan - odc. 4319 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4319Elżbieta z entuzjazmem komentuje kolejną ...


  4319
  Elżbieta z entuzjazmem komentuje kolejną ciążę Dominiki. Jerzy jest mniej zadowolony. Uważa, że to dość nieodpowiedzialne, kiedy Dominika jeszcze się uczy, a Karol ma niezbyt dochodowy zawód. Elżbieta broni młodych, w końcu Karol po to przyjeżdża do Warszawy, żeby więcej zarobić. Po wczorajszej przeprowadzce Dżesika mocno się przeziębiła. Dymka sugeruje wezwanie lekarza ale Dżesika nie chce o tym słyszeć. Dżastina odbiera ze szkoły Brajan, przy okazji zwiedzając nowy dom, w którym mieszka jego siostra. Górzyński odbiera telefon od Oksany, że wyjeżdżają na Ukrainę już dzisiaj, bo tak pasuje kierowcy. Górzyński strasznie żałuje, bo przez tę zmianę planów, nie pożegna się z nimi. Ma w tym czasie zaplanowaną operację. Karol wpada do domu, żeby zabrać pendrive. Pyta Pawełka i Tolę o plany na piątkowy wieczór. Spontanicznie proponuje, żeby poszli z nim do klubu, bo jako DJ może wprowadzić kilka osób. Tola jest zachwycona, Pawełek trochę mniej. Operacja, którą miał przeprowadzić Górzyński została przełożona. Doktor stara się jak najszybciej dojechać na miejsce wyjazdu busa. Niestety, splot wydarzeń powoduje, że widzi tylko Oksanę w odjeżdżającym samochodzie. Patrycja, Mariusz i Leopold omawiają szczegóły jutrzejszej wycieczki po Warszawie z młodzieżą ze szkoły Patrycji. Po skończonej naradzie Mariusz namawia, żeby już dzisiaj Patrycja poćwiczyła jazdę samochodem. Razem jadą na nieuczęszczany parking.

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 255 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Selim obserwuje z ukrycia Yamana ...

  Selim obserwuje z ukrycia Yamana i Seher. Nie może znieść utraty ukochanej i postanawia, że ją zdobędzie, choćby wbrew jej woli. Melahat upokarza Zuhal. Frat i Neslihan przygotowują się do rozmowy z Adalet. Tymczasem Adalet odwiedza posterunek. İbrahim i Kirpi próbują w jak najlepszym świetle opisać przyjaciela, ale trochę się gubią. Na szczęście Ali ratuje sytuację. Seher i Yaman próbują otrząsnąć się po zdradzie İkbal. Ziya bardzo przeżywa jej wyjazd.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 158 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Kazim próbuje zatrzymać Seyran w ...

  Kazim próbuje zatrzymać Seyran w posiadłości, a wtedy ona przy wszystkich wyjawia, że ją bił. Ludzie są w szoku, a Kazim zaprzecza. Seyran odchodzi z domu, ale mówi też Feritowi, że odchodzi od niego. Halis rozmawia z wnukiem. Wyjaśnia mu, co powinien zrobić, skoro Seyran go zostawiła. Najważniejsze jest dziecko Ferita. Seyran ucieka i Ferit jest wściekły.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Studio Raban magazyn, magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 50 Powrót do raju (SOKO Kitzbühel ep. Ruckkehr ins Paradies) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2013
  Turyści znajdują zamordowaną kobietę. Jej ...


  Turyści znajdują zamordowaną kobietę. Jej dom stoi na odludziu, więc nikt nie wie, kto mógł być sprawcą. Nagle okazuje się, że kobieta miała dziecko, które mogło być świadkiem zdarzenia.

 • 08:50 Ranczo s.V - odc. 54 (seria V, odc. 2) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Były wójt Paweł Kozioł zamierza ...

  Były wójt Paweł Kozioł zamierza odzyskać utraconą pozycję. Przygotowuje sprytny plan powrotu do władzy. Proponuje współpracę Więcławskiemu. Z propozycją "czystego interesu" Paweł Kozioł zwraca się również do Czerepacha. Nauczyciel Witebski przeżywa kryzys twórczy. Nie może napisać drugiej książki. Wydawca Kusy postanawia zmobilizować go do pracy. Klaudia Kozioł nie chce żyć w rozbitej rodzinie. Kiedy nie udaje się jej namówić ojca do powrotu, sama opuszcza dom. Niezrównoważony radny Myćko daje się we znaki władzom gminy. Za radą Czerepacha gmina podpisuje z nim kontrakt na wywóz śmieci. Teraz Myćko musi się zrzec funkcji radnego. Na jego miejsce zgłasza się nowy kandydat.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 234 (seria XIX, odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W prężnie rozwijającej się firmie ...

  W prężnie rozwijającej się firmie kosmetycznej - Radość natury - zostaje zamordowana dyrektorka finansowa Małgorzata Wielicka. Kobietę z raną głowy znajduje w jej biurze asystentka właścicielki firmy, Maja Stępień. Komisarz Wilczak wraz z Alexem przybywa na miejsce zbrodni. Ekipa zbiera ślady, przesłuchuje pracowników. Niestety, nie znajduje narzędzia zbrodni. Dzięki pomocy Alexa, Wilczak wpada wkrótce na trop Marcina Sawana, dyrektora marketingu. Okazuje się, że młody mężczyzna był feralnego wieczora w firmie, kiedy Wielicka siedziała w swym biurze nad rocznym raportem finansowym firmy. Alex znajduje w kieszeni Sawana list pisany przez Wielicką, w którym kobieta grozi, że ujawni jego romans żonie i właścicielce firmy, jeśli ten go nie zakończy. Sawan jest żonaty, ma dziecko i nie powinien narażać szczęścia rodziny dla biurowego romansu z Mają Stępień. Policja uznaje, że Sawan miał motyw, jednak czas zgonu ustalony podczas autopsji wyklucza go z grona podejrzanych. Wilczak i zespół są w kropce, kiedy z odsieczą przybywa im Bogna, odsunięta od śledztwa ze względu na bliską znajomość z właścicielką firmy. Okazuje się, że 4 miesiące wcześniej poprzedni dyrektor finansowy firmy niemal został zamordowany we własnym garażu. Czy te sprawy mają ze sobą jakiś związek?

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVIII - Odc. 360 (s. XXVIII, odc. 5) Dolina szczęścia serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Sandomierskie zakłady produkcji konserw zaczynają ...

  Sandomierskie zakłady produkcji konserw zaczynają nowy rozdział w swojej historii. Teraz, jako "Dolina szczęścia", będą produkować konserwy o zupełnie nowym składzie i bezkonkurencyjnym smaku. Niestety, już pierwszego dnia po uroczystym otwarciu, tajne dokumenty, zawierające m.in. recepturę nowatorskich konserw, trafiają w dziwnych okolicznościach do Urzędu Skarbowego, a stamtąd na posterunek policji. I choć dyrektor "Doliny szczęścia" nie wydaje się bardzo zatroskany tym faktem, sandomierscy policjanci uważają, że sprawę należy zbadać dogłębnie. Nieoczekiwanie ważnym tropem w śledztwie okazują się długopisy z logo fabryki konserw, które policja zabezpiecza podczas rozpracowywania szajki hien cmentarnych. Co łączy kradzieże wieńców z cmentarza z kradzieżą tajnych dokumentów? Okaże się, że dużo więcej, niż można przypuszczać. A osobą, która pomoże policji połączyć oba wątki, będzie ktoś związany z plebanią.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 154 (sezon 2 odc. 29) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Przywileje szlacheckie. Czerwiec 1425. W ...

  Przywileje szlacheckie. Czerwiec 1425. W Brześciu Kujawskim wszyscy czekają na królową Zofię (Maria Pawłowska). A jej orszak myli drogę. Zjazd szlachty w Brześciu Kujawskim nie przebiega po myśli Jagiełły (Sebastian Skoczeń) i Witolda (Michał Chorosiński). Oleśnicki (Przemysław Stippa) rośnie w siłę i szykuje sobie grunt pod regencję. Awdokia (Joanna Moro) i Danił (Pavel Kryksunou) mają się ku sobie, tymczasem w Krakowie zbierają się nad kobietą czarne chmury inkwizycji. Głowacz (Mateusz Weber) szuka dowodów, że Awdokia odprawia czary. Królewna Jadwiga (Maja Szopa) świetnie się czuje w towarzystwie poety Adama Świnki (Bartosz Jędraś). Femka (Żaneta Homa) rozpacza po śmierci Pietrka. Bdzigost (Jakub Wieczorek) próbuje ją pocieszyć.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2024
 • 12:55 BBC w Jedynce - Zielona Planeta (The Green Planet (1/6) Tropical Worlds) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Seria dokumentalna, w której wkraczamy ...

  Seria dokumentalna, w której wkraczamy do magicznego, ukrytego świata pełnego niezwykłych nowych zachowań, nieoczekiwanych historii i zaskakujących bohaterów. Przedstawia Sir David Attenborough. Poznamy rośliny żyjące w tajemnicy, niewidzialne życie. Gdzie organizmy są zdolne do tworzenia wzajemnie korzystnych relacji ze zwierzętami. Ale mogą też być tak agresywne, konkurencyjne i dramatyczne, jak każda żywa istota na naszej planecie, uwięziona w śmiertelnych bitwach z rywalami, zwierzętami i żywiołami. Dzięki specjalistycznym kamerom ta spektakularna seria pozwoli nam wyjść poza to, co widzimy
  ludzkim okiem, by bliżej przyjrzeć się ożywionemu światu. Od pustyń, tropikalnych dżungli i podwodnych światów po sezonowe krainy i nasze własne środowisko miejskie. Każdy odcinek przedstawia zestaw roślin, ujawnia bitwy, jakie muszą toczyć, i genialne sposoby na przetrwanie. Nowe historie, niespotykane dotąd zachowania zwierząt i roślin, zaskakujący bohaterowie. Zobacz życie z perspektywy roślin.
  Odc. 1 Tropikalne lasy deszczowe, jak ten w Kostaryce, należą do najbogatszych i najbardziej dynamicznych środowisk. Choć zajmują tylko drobny procent powierzchni Ziemi, żyje w nich ponad połowa gatunków zwierząt i roślin świata. Nad wszystkim górują korony drzew skąpane w życiodajnych promieniach słońca. Na gałęziach wielkich drzew rozkwitają podniebne ogrody. Rosną tam niezliczone gatunki wspaniałych różnorodnych roślin. U każdego rozwinęła się wyjątkowa strategia przetrwania. Ten na pozór spokojny leśny świat wygląda jakby trwał wiecznie w niezmiennej postaci. Tak jednak nie jest. Najbardziej zażarta walka toczy się na dnie lasu, gdzie dociera zaledwie dwa procent światła słonecznego.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 159 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ferit szuka Seyran. Kazim przeprowadza ...


  Ferit szuka Seyran. Kazim przeprowadza rozmowę z Hattice. Ma do ciotki pretensje o to, że nie broniła go przed ojcem, który go katował. Suna postanawia odejść, skoro nie doszło do ślubu. Mówi Kayi, że to koniec. Latiif zawiadamia Kazima, że on i jego rodzina mają się wynieść z posiadłości. Kazim jest wściekły i poprzysięga zemstę.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5358 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /849/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 256 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Firat pokazuje Yamanowi zdjęcia z ...

  Firat pokazuje Yamanowi zdjęcia z domu fizjoterapeutki. Kobieta zaaranżowała wszystko tak, by wyjść na obsesyjnie zakochaną w Yamanie. Policjant równocześnie uświadamia mu, że Ikbal jednak jest niewinna. Yaman nie chce w to uwierzyć. Udaje się do aresztu, by usłyszeć to z ust Belgin. Kobieta wyznaje mu swoją miłość. Adalet czuje się zraniona nieuczciwością Neslihan i Frata. Nie chce jednak stawać dziewczynie na drodze do szczęścia. Postanawia porozmawiać z Sultan na temat przyszłości młodych. Kobiety jednak zamiast dojść do porozumienia, kłócą się broniąc racji swoich najbliższych. Tymczasem desperacko zakochany Selim zleca Camgozowi porwanie Seher i Yusufa. Ikbal dramatycznie odgrywa przed Ziją scenę wyjazdu z rezydencji. Jej mąż jest załamany.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5361 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4320 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4320Mariusz opowiada Norbertowi, jak w ...

  4320
  Mariusz opowiada Norbertowi, jak w piątek skończyła się jazda doszkalająca z Patrycją. Na szczęście nic się nikomu nie stało, a jemu nie przeszła chęć na pomaganie. Sobotę też spędzili razem na wycieczce szkolnej po Warszawie. Patrycja ma ogromne wyrzuty sumienia, że o mało nie spowodowała stłuczki. Mariusz nadal deklaruje pomoc. Dżesika wciąż jest chora, czuje się nawet gorzej niż przed weekendem. Dymka dopytuje, czy nie potrzebny jest lekarz, ale Dżesika upiera się, że sobie sama poradzi. Dymka jednak zamierza osobiście się tym zająć. Z kongresu alergologów wraca Gustaw. Witold zaczepia go w sprawie Teresy. Ale ten się wykręca, spieszy się do kliniki. Kiedy przechodzi obok barku, zaczepia go Teresa z pojemnikiem z pierogami. Ślubu nie było, ale przecież razem pracują i trzeba jakoś ułożyć sobie relacje. Kiedy Gustaw wybiera się do domu, zagląda do niego Zbyszek. Za trzy tygodnie wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka. Czy Gustaw coś postanowił? W zakładzie fryzjerskim szefowa stoi przed szafką Oliwki i wyciąga z niej drogie szampony i odżywki. Zdenerwowana dziewczyna twierdzi, że nie ma pojęcia, skąd te rzeczy się tam wzięły. Jest przekonana, że to sprawa Arlety, siostry jej męża. Obawia się, że będzie musiała poszukać sobie nowej pracy.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 874 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Tomek zapewnia, że na budowie ...

  Tomek zapewnia, że na budowie u nieuczciwego dewelopera nie ma się do czego przyczepić. Jacek dostaje wezwanie na przesłuchanie do prokuratury. Magda zatrudnia nową lekarkę, Dorotę. Kasia denerwuje się, że Orłowski nie jest dobrze przygotowany do debaty z Karczem. Grzegorz przychodzi do Ruszczycówny z prośbą o pomoc w przygotowaniach stroju na debatę. Daniel unika Janusza i Tamary. Postanawia się wyprowadzić do Borowika. Stańczyk robi mu awanturę, że nie zachowuje się naturalnie. Wyznanie młodego Karcza wprawia Tamarę w osłupienie.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 9/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 155 (sezon 2 odc. 30) , film fabularny telewizyjny, 2024
  Spóźnione oświadczyny. Czerwiec 1425. Jagiełło ...

  Spóźnione oświadczyny. Czerwiec 1425. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) wycisza szum wokół obrządku Dziadów, w którym uczestniczyły Zofia (Maria Pawłowska), Awdokia (Joanna Moro) i Olga (Klara Williams). Po tym obrządku królowa zaczyna przedwcześnie rodzić. Femka (Żaneta Homa) wpada w depresję. Greta (Iwona Katarzyna Pawlak) daje jej zioła nasenne i zabiera do Guślarza (Tomasz Obara). Ten każe jej czekać na kogoś bardzo bliskiego. Głowacz (Mateusz Weber) chce koniecznie kupić dom Femki. Ona jednak wierzy, że Pietrek (Mateusz Tomaszewski) wróci i nie zamierza go sprzedawać. Wspiera ją Honzik (Kamil Drężek).
  Papież żąda od polskiego kleru daniny na rzecz wojny z husytami. Oleśnicki (Przemysław Stippa) zwołuje zjazd biskupów w Łęczycy. Książęta Siemek (Kamil Rodek), Trojden (Filip Łeszega) i Kazimierz (Marcin Dąbrowski) namawiają biskupa płockiego Stanisława Pawłowskiego (Michał Wielewicki), aby odmówił płacenia podatku na wojnę z husytami. Mazowsze się buntuje. Nie chce być dalej lennikiem Korony.
  Danił (Pavel Kryksunou) prosi królową Zofię o rękę swej ukochanej. Oświadcza się Awdokii (Joanna Moro), ale nie zostaje przyjęty.

 • 21:10 Teatr Telewizji - Dybuk spektakl teatralny, teatr, 1999
  Dybuk - z hebrajskiego "dibbuk": ...

  Dybuk - z hebrajskiego "dibbuk": połączenie, przywiązane - to w folklorze żydowskim dusza zmarłego grzesznika, która zamieszkała w ciele osoby żyjącej. O takim niezwykłym, mistycznym zespoleniu opowiada sztuka Szymona An-skiego (1863-1920; właściwe nazwisko Solomon Zainwil Rapaport), pisarza żydowskiego tworzącego po rosyjsku i od 1904 r. w jidysz, folklorysty, związanego z rosyjskim ruchem narodników. W latach 1911-14 kierował wyprawą etnograficzną do wsi żydowskich na Wołyniu i Podolu, gdzie zebrał obfity materiał folklorystyczny. Owocem literackim tej działalności jest m.in "Dybuk" (1919), dramat osnuty na kanwie żydowskich podań ludowych, pisany równocześnie po rosyjsku i w jidysz. Wystawiony po raz pierwszy w Wilnie w 1920 r., został przetłumaczony na wiele języków, był ekranizowany i adaptowany, również na scenę operową. Sztuka An-skiego ma podtytuł: "Między dwoma światami". Świat Złudy to świat rzeczywisty ludzi żywych. Świat Prawdy to świat zmarłych, czyli duchów. Oba rządzą się tymi samymi prawami, wedle wspólnych przykazań Tory. To realistyczna sztuka o mistycznych ludziach - tak określił dramat sam autor. Odwieczny motyw miłości, kabała i mistycyzm, pierwiastek chasydzki - wszystkie te elementy przyciągają swą uniwersalnością wiele odmiennych kultur. A magiczny klimat barwnego, roztańczonego i poetyckiego zarazem spektaklu Agnieszki Holland wciąga i urzeka.
  Pobożni Żydzi na głębokim Polesiu gwarzą o swoich mądrych rabinach i sprawiedliwych cadykach, o regułach obowiązujących wszystkich prawych chasydów, o zdarzeniach z ich życia, tragicznych i radosnych. Niedawno przybyły do miasteczka Chanan, student jesziwy, akademii talmudycznej, jest zafascynowany mistyką Księgi, pociąga go kabała, wiedza tajemna pozwalająca wznieść się ku niewyobrażalnym wyżynom. Blady, smutny student budzi zainteresowanie dziewcząt odwiedzających świątynię. Lea, córka bogacza, rozpoznaje w nim ubogiego chłopca, który jadał przy ich stole. Jemu na widok pięknej dziewczyny ból przeszywa serce. Musiałby zdobyć dwie beczki złotych dukatów, by Reb Sender Brynicer zechciał mu dać swoją córkę za żonę, ponoć stary skąpiec odprawił z kwitkiem już kolejnych swatów. Tymczasem Reb Sender ogłasza radosną nowinę o zaręczynach jedynaczki. Zrozpaczony Chanan odwołuje się do najniebezpieczniejszych mocy. Wzywa niewymawialnego Imienia i pada martwy. A w domu weselnym już gromadzą się goście. Biedota korzysta z okazji, by się najeść, każdy żebrak chce zatańczyć lub choćby dotknąć narzeczonej. Babcia pilnuje, żeby panna młoda przez chwilę nie była sama, bo zjawią się przy niej złe duchy. Lea wie, że żyjących otaczają dusze ludzi, którzy zmarli przedwcześnie, nie przeżywszy tego, co im przeznaczono. Bo czyż może zgasnąć na wieki niewypalona ludzka dusza? Tajemniczy posłaniec wyjaśnia, że są takie dusze, które muszą przejść przez kilka ciał, zanim się oczyszczą, aż zjawi się sprawiedliwy cadyk, który je wyzwoli. I są również błędne dusze, które nie mogą znaleźć spokoju; te wstępują w obce, żywe ciało jako dybuk i w ten sposób znajdują swoje oczyszczenie. Lea wybiera się na cmentarz zaprosić na wesele ducha zmarłej matki, a także nieszczęsnego młodzieńca, który był w ich domu jak syn. Gdy rozpoczyna się ceremonia zaślubin, panna młoda zrywa białe szaty, wykrzykując: to nie jest mój oblubieniec. I nagle odzywa się głosem Chanana: nigdy jej nie opuszczę, wróciłem. Zrozpaczony ojciec udaje się po pomoc do słynnego cadyka Azriela. Świątobliwy starzec podejmuje się wypędzić dybuka z ciała dziewczyny, lecz on przez usta Lei odmawia spełnienia rozkazu. Powtarza, że jest całkowicie zespolony z przeznaczoną mu niewiastą. Cadyk decyduje się rzucić na krnąbrnego ducha klątwę, lecz musi mieć na to zgodę głównego rabina miasta. Reb Szymszon jednak się waha.

 • 22:55 Świat bez fikcji - Na ratunek Notre Dame (Saving Notre Dame / Sauver Notre Dame) program dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2020
  Dwuczęściowy film dokumentalny. Kiedy 15 ...

  Dwuczęściowy film dokumentalny. Kiedy 15 kwietnia 2019 roku wybuchł pożar Katedry Notre Dame, świat wstrzymał oddech. Ogień ugaszono, ale wszyscy byli przerażeni ogromem zniszczeń. Katedra nadal stoi, ale ogólna stabilność budynku została osłabiona. Archeolodzy badają każdy kawałek zwęglonego gruzu, aby dowiedzieć się więcej o konstrukcji budynku, podczas gdy technicy, kamieniarze i stolarze, pod nadzorem głównego architekta Notre - Dame, pracują niestrudzenie, aby wzmocnić pozostałą konstrukcję, zanim będzie zbyt późno. Ten kluczowy etap jest pełen niebezpieczeństw, ale jest niezbędny do odrodzenia Notre - Dame. W filmie ukazano prace po 53 i 252 dniach od pożaru.

 • 23:50 Balans bieli magazyn, magazyn, 2024
  "Twoja wartość nie wynika z ...

  "Twoja wartość nie wynika z tego, co możesz zrobić, ile zarabiasz, ani kim są Twoi przyjaciele", "Bóg kocha Cię za Ciebie. Jednak w obliczu wzlotów i upadków życia łatwo o tym zapomnieć. Dlatego Jezus Cię zaprasza: Przyjdź. Spójrz głębiej. Spotkaj na nowo swoją dobroć. Przyjmij Miłość, która uwalnia cię do życia w prawdzie tego, kim jesteś", "Wierzymy, że każdy człowiek jest wartościowy i święty. Wierzymy, że każdy człowiek jest dobry, kochany, wyjątkowy i niepowtarzalny. Wierzymy, że życie każdego człowieka ma głęboki sens, cel i wartość. W rzeczywistości za tę prawdę oddajemy życie" - to tylko niektóre z wielu myśli, wartości, którymi kierują się Sisters of Life. O ich historii, zadaniach w walce o każde życie, a także o powołaniu porozmawia z przebywającymi w Polsce Sisters of Life Paulina Guzik w programie Balans Bieli.

 • 00:35 Absolwent (The Graduate) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1967
  "Absolwent" był najbardziej kasowym filmem ...


  "Absolwent" był najbardziej kasowym filmem 1967 roku. Przyniósł dochody wielokrotnie przekraczające koszty produkcji, dzięki czemu w poważnym stopniu przyczynił się do uratowania bankrutującego wówczas Hollywoodu. Satyryczna opowieść o dojrzewaniu i młodzieńczych problemach w trudnych latach 60. święciła tryumfy nie tylko w rodzimej Ameryce, ale również w Europie bijąc takie przeboje, jak disneyowska "Księga dżungli", "Bonnie i Clyde", "Parszywa dwunastka" czy "Skrzypek na dachu". Mike Nichols, twórca "Kto się boi Virginii Woolf?" (5 Oscarów), "Paragrafu 22", "Pracującej dziewczyny" został uhonorowany złotą statuetką za reżyserię oraz Złotym Globem i nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej. Do ogromnego sukcesu "Absolwenta" niewątpliwie przyczyniła się znakomita kreacja mało wówczas znanego Dustina Hoffmana, który potem potwierdził swój wielki talent aktorski m.in. jako Jack Crabbe w niekonwencjonalnym westernie "Mały Wielki Człowiek" (1970), troskliwy ojciec w "Sprawie Kramerów" (1979), student Levy w "Maratończyku" (1976) czy bezrobotny aktor przebierający się za kobietę w "Tootsie" (1982). Tego niewysokiego bruneta znanego ze swego perfekcjonizmu krytyka zaliczyła go najwybitnieszych aktorów amerykańskich. Punktem przełomowym w jego karierze była właśnie rewelacyjna rola tytułowego absolwenta w otoczonym kultem filmie Mike'a Nicholsa. "Ben Braddock w spontanicznej interpretacji Hoffmana to rzeczywiście jedna z najlepszych postaci chłopaka stającego się mężczyzną, jaką stworzono w filmie nie tylko amerykańskim. Emanuje napięciem i delikatnością, jest rozbrajająco dziecinny, ujmująco niezdecydowany, ale i niespodziewanie konsekwentny. To ciekawa z wyczuciem stworzona postać" - pisał jeden z recenzentów prasy filmowej. Tę rolę reżyser zamierzał powierzyć Robertowi Redfordowi, a kiedy ten odmówił zaproponował 30 - letniemu wówczas Hoffmanowi, aktorowi o wiele lat starszemu od swego filmowego bohatera. Był to, jak później pisali krytycy, "strzał w dziesiątkę". Sporo kłopotów miał Nichols również z obsadzeniem pani Robinson. Początkowo najpoważniejszą kandydatką była francuska aktorka Jean Moreau. Ostatecznie wybór padł na Anne Bancroft, znaną wtedy z oscarowej kreacji w "Cudotwórczyni" (1962). W "Absolwencie" uwagę zwracają szlagierowe piosenki duetu Simon i Garfunkel, m.in."Scarborough Fair", "Sounds of Silence", "Mrs. Robinson".
  Po ukończeniu college'u Ben Braddock wraca z dyplomem wkieszeni do domu w Los Angeles, do zamożnych i wpływowych rodziców, którzy zrobią wszystko, by odpowiednio ustawić w życiu swego syna. Tymczasem on broni się przed zdobywaniem i utrzymywaniem pozycji społecznej i majątkowej za wszelką cenę. Na wydanym na jego cześć przyjęciu gromadzą się znajomi i przyjaciele rodziców. Chłopak czuje się wyobcowany i zagubiony w środowisku, którego stylu bycia nie umie zaakceptować. Szuka schronienia w swoim pokoju, gdzie odnajduje go pani Robinson, żona adwokata, wspólnika jego ojca. Na jej prośbę Ben odwozi ją do domu, nie przeczuwając podstępu. Tymczasem pełna temperamentu piękna kobieta stara się uwieść go. Niespodziewany powrót męża krzyżuje jej plany. Pani Robinson osiąga wreszcie swój cel i wkrótce spotyka się z niedoświadczonym młodym kochankiem w pokoju luksusowego hotelu. Ich romans trwa do czasu powrotu Elaine, córki Robinsonów, którą zresztą rodzice Bena wybrali mu na żonę. Początkowa niechęć chłopaka do dziewczyny przeradza się w prawdziwe uczucie. Pani Robinson stara się za wszelką cenę nie dopuścić do małżeństwa Elaine ze swoim kochankiem. Kiedy wychodzi na jaw jej romans okłamuje córkę, że została zgwałcona przez Bena. Oburzona Elaine wyjeżdża na studia i decyduje się zgodnie z wolą rodziców stanąć na ślubnym kobiercu z bogatym studentem Carlem Smithem, ale Ben nie daje za wygraną.

 • 02:30 Miłość w Andaluzji (Coup de foudre en Andalousie) komedia romantyczna, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Francja 2019
  Komedia romantyczna. Południe Hiszpanii - ...

  Komedia romantyczna. Południe Hiszpanii - Andaluzja - z bajecznymi plażami, malowniczymi widokami i magicznymi miejscami. Prosta fabuła filmu stała się pretekstem do ukazania tych wspaniałych krajobrazów. To właśnie tu ma się odbyć ślub Laury z przystojnym Alvaro. Na uroczystość przylatuje główna bohaterka filmu, starsza siostra panny młodej, Claire, która w Andaluzji jest po raz pierwszy, a okoliczności sprawią, że będzie podróżować po całym regionie, odkrywając jego uroki. Claire jest młoda, atrakcyjna, ale wciąż pozostaje samotna. Sama też przyjeżdża na wesele siostry, ale niespodziewanie okazuje się, że Laura zniknęła bez śladu. Zjechało dużo znajomych i rodziny na ten wspaniały dzień, jednak nikt się nawet nie domyśla, że narzeczona po prostu uciekła. Tak przynajmniej sugeruje policja powiadomiona o zaginięciu dziewczyny. Claire i jej nowo poznany przyszły szwagier początkowo nie wierzą w taką wersję wydarzeń i razem ruszają na poszukiwanie Laury, podążając jej tropem przez całą Andaluzję. Na miejscu pozostaje nieświadoma niczego rodzina, która przygotowuje ślub. Tymczasem Claire i Alvaro mijają malownicze okolice i najpiękniejsze andaluzyjskie miasta. Im dłużej są w podróży, tym bardziej dociera do nich, że Laura rzeczywiście zniknęła celowo. Ale także coraz bardziej uświadamiają sobie, że w ich sercach rodzi się prawdziwa miłość. • 04:15 Notacje cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2024
 • 04:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv