TVP1 - Program TV na poniedziałek 22 kwietnia 2024

 • 04:50 Klan - odc. 4324 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4324Jasiek i Jagoda zastanawiają się, ...

  4324
  Jasiek i Jagoda zastanawiają się, co teraz mają robić, czy powiedzieć prawdę Idze, czy może jechać z nimi do Holandii na wakacje. Dzwoni Iga z kolejnym szalonym pomysłem dotyczącym barki. Załatwi świetnego stand upera. Jasiek opowiada o całej sytuacji matce. Beata pociesza, że spróbują coś z Piotrem wymyślić. Rafał na poważnie traktuje słowa matki. Koniecznie chce się dowiedzieć całej prawdy. Postanawia w weekend odwiedzić rodziców. Agnieszka radzi, żeby Ola pojechała razem z nim. Zofia i Zbyszek szukają chętnych na wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka. Gabriela stanowczo odmawia. Dla Romana sama podróż jest zbyt dużym obciążeniem, poza tym ma kolejną chemioterapię. Zbyszek sugeruje, że może Jacek i Paulina chcieliby się wybrać. Pomoc do dzieci zorganizuje się jakoś inaczej. Norbert informuje Miłosza, że Sandra nie zgodziła się na udział w nagraniu. Może tylko z dziećmi się uda. Bożenka proponuje ładne miejsce w parku, przy nowym placu zabaw. Rafalski również odebrał telefon od Igi w sprawie występów na barce. Dzieli się z Beatą swoimi przypuszczeniami. Obawia się, że Iga cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową i teraz ma szczyt objawów. Po skończonym nagraniu Norbert idzie alejką w parku z dziećmi. Nagle z daleka dostrzega na ławce swoją żonę z obcym mężczyzną.

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 260 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Yaman i jego ludzie oraz ...

  Yaman i jego ludzie oraz policja prowadzą intensywne poszukiwania Yusufa. Seher jest zrozpaczona. Na wieść o tym, że Zuhal próbowała popełnić samobójstwo, İkbal odwiedza ją w więzieniu. Zuhal obiecuje siostrze, że zemści się na niej za to, jak ją dotychczas traktowała. Bora wyjawia Adalet, że to on jest narzeczonym Neslihan. Adalet jest wstrząśnięta. Nie wierzy, że bratanica znów ją okłamała. Selim kontaktuje się z Seher. Oświadcza jej, że to on ma Yusufa i każe jej wybierać pomiędzy życiem z nim i chłopcem a Yamanem. Seher informuje o wszystkim Yamana, który wpada we wściekłość. Wszyscy szukają teraz Selima. Ali odsyła chorego İbrahima do domu i prosi Czarną, żeby się nim zajęła. Zuhal wraca do celi.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 163 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Seyran mieszka z koleżankami, które ...

  Seyran mieszka z koleżankami, które odwiedzają koledzy. Ferit się o tym dowiaduje i postanawia zabrać żonę. Dochodzi do głośnej awantury. Kazim planuje zemstę, a Esme znów ma bóle brzucha. Hattice nie wie, co robić i wzywa obie córki Esme. Suna i Seyran przyjeżdżają do matki. Suna mówi siostrze jakie ma plany wobec rodziny Korhanów. Sehmuz planuje najazd na posiadłość Korhanów.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Studio Raban magazyn, magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 55 Niebezpieczne miłostki (SOKO Kitzbühel ep. Gefährliche Liebschaften) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2014
  Hrabina Schönberg gości w swoim ...


  Hrabina Schönberg gości w swoim domu starego przyjaciela, Georga von Hohenkamma. Rano znajduje go w pokoju gościnnym uduszonego. W domu był włączony alarm i nigdzie nie widać śladów włamania, więc hrabina staje się główną podejrzaną o morderstwo. Na domiar złego zrozpaczona Karin odkrywa, że hrabina... kłamie w swoich zeznaniach.

 • 08:50 Ranczo s.V - odc. 60 (seria V, odc. 8) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Romans Witebskiego i Franceski rozkwita. ...

  Romans Witebskiego i Franceski rozkwita. Wszystko się zmienia, kiedy Francesca przedstawia Witebskiemu bardzo konkretne plany matrymonialne i proponuje wstępnie wybrać imiona dla dzieci. Gwałtowne protesty Witebskiego zostają zupełnie zignorowane. Wystraszony polonista ukrywa się więc przed niedoszłą narzeczoną w kanciapie Kusego. Gdy nadchodzi koniec praktyk, Francesca opuszcza wieś, tonąc we łzach. Czerepach po udanej akcji sprzedaży miejsc na cmentarzu, wysuwa swoje śmiałe żądania. Teraz ksiądz ma jednak na głowie ważniejsze sprawy - chorobę Michałowej. Z tego powodu parafia zostaje bez opieki. A zastępstwo powoduje jeszcze większy problem. Kusy, borykający się ze społecznym nieprzystosowaniem siostrzenicy Kingi, prosi Klaudię o pomoc. Studentka psychologii - we własnym mniemaniu doświadczony fachowiec, podejmuje ochoczo wyzwanie. Skutki są dokładnie odwrotne do przewidywanych, można wręcz powiedzieć, że dochodzi do psychologicznej katastrofy.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 240 (seria XIX, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Nika, tancerka z klubu go-go, ...

  Nika, tancerka z klubu go-go, zwabia w pułapkę właściciela nocnego klubu. Buras oszukiwał szefa narkotykowego gangu, Suchego, i ten wydał na niego wyrok śmierci. Pomagając Suchemu, Nika liczy, że zrealizuje swoje największe marzenie. Kupi mieszkanie, do którego wprowadzi się z przebywającym w domu dziecka młodszym bratem. Buras ginie, ale ciężko rani Krejzola, jednego z nasłanych przez Suchego gangsterów. A ten ostrzega Nikę przed Suchym. Stała się teraz niewygodnym świadkiem. Krejzol wyjawia Nice, że rozpoczął grę z CBŚ, starając się o status świadka koronnego. Namawia ją, by też skorzystała z szansy. Nika zabiera z szyi martwego Krejzola pendrajw z informacjami o działalności gangu Suchego. Wkrótce zostają odnalezione zwłoki Burasa i Krejzola. Alex natrafia na kosmetyczny płatek ze śladami szminki. Pozyskane przez ekipę Andrzeja informacje wskazują na to, że w samochodzie Burasa razem z nim była Nika. Szukają jej teraz i policja, i gangsterzy, bo Suchy zorientował się, że Krejzol go zdradził. Nika uświadamia sobie, że jest w niebezpieczeństwie i kontaktuje się z policją, żeby przekazać pendrajw. Niespodziewanie dzwoni do niej Suchy, który porwał jej brata. Za uwolnienie żąda zwrotu pendrajwa. Czy Alex znajdzie wyjście z tej sytuacji i pomoże Nice?

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVIII - Odc. 366 (s. XXVIII, odc. 11) Jeden pancerny serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Eryk i Anna nie są ...

  Eryk i Anna nie są szczęśliwym małżeństwem, a główną przyczyną ich konfliktów jest gra komputerowa. To przez nią Eryk od miesięcy spędza czas w wirtualnym czołgu, a kontaktuje się niemal wyłącznie z innymi graczami i tylko on-line. Wśród nich jest jeden z sandomierskich policjantów i Pączek zatrudniony na plebanii jako złota rączka. Kiedy jednak Eryk staje się ofiarą napaści, policja podejrzewa głównie jego sfrustrowaną związkiem małżonkę. Śledztwo prowadzi też do grupy mężczyzn, których łączy wspólna pasja do tej samej gry komputerowej, ale również słabość do pewnej nielegalnej substancji, w którą zaopatrują się u tego samego dostawcy. Cała sprawa nabiera jeszcze większej wagi, kiedy jeden z policjantów zostaje znaleziony w swoim mieszkaniu nieprzytomny. Tymczasem ojciec Mateusz cierpi z powodu chorej krtani, a Natalia odkrywa w sobie wojennego ducha.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 157 (sezon 2 odc. 32) , film fabularny telewizyjny, 2024
  Nieugaszone pragnienia. Listopad 1425. Księżna ...

  Nieugaszone pragnienia. Listopad 1425. Księżna Aleksandra (Agnieszka Wagner) błaga swojego syna Siemka (Kamil Rodek), aby on i bracia ukorzyli się przed Jagiełłą (Sebastian Skoczeń). Jagiełło przeprowadza ostrą rozmowę z siostrzeńcem: hołd albo podbój Mazowsza! Strasz (Paul Matura) przekazuje Zdenkowi (Mateusz Trembaczowski) wiadomości dla Luksemburczyka. Czy widział ich Adam Świnka (Bartosz Jędraś)?
  Honzik (Kamil Drężek) nadal ukrywa się w zamtuzie, a Femka (Żaneta Homa) odnajduje dzieci rzeźnika u Guślarza (Tomasz Obara). Uciekli z domu, bo ojciec ich bił. Katka (Anna Oberc), Kunegunda (Weronika Jaskółka) i Femka wymierzają rzeźnikowi karę za bicie synów.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2023
 • 12:55 BBC w Jedynce - Zielona Planeta (The Green Planet (2/6) Water Worlds) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Trudno o miejsce mniej odpowiednie ...


  Trudno o miejsce mniej odpowiednie do zamieszkania niż rwący potok. Silny nurt w korycie rzeki porywa wszystko, także rosnące na brzegach rośliny. Czy jakakolwiek roślina mogłaby tu przetrwać? Te, którym się to udaje, muszą się dosłownie mocno trzymać! Z niezwykłą siłą przywierają do nagich skał. Dzięki tej zdolności mogą rozwijać się w nieprzyjaznym środowisku. Cano Cristales - Kryształowa Rzeka w Kolumbii. Rosnące tu Macarenia clavigera z rodziny zasennikowatych nazywane są orchideami wodospadów. Przywierają do dna rzeki nie korzeniami, lecz łodygami, wykorzystując jedną z najpotężniejszych substancji klejących. Prędzej skała pęknie niż te naturalne kotwice zwolnią uchwyt. Pierzaste włókna - ich zmodyfikowane liście - pełnią funkcję korzeni: pobierają rozpuszczone w wodzie związki mineralne i biogeny niezbędne dla rośliny. Cano Cristales znajduje się w Parku Narodowym Serrania de La Macarena. Trudno się dziwić, że tak bajecznie kolorowa rzeka bywa nazywana najpiękniejszą rzeką świata. Rzeka Roosevelta w odległym regionie Amazonii. Odsłonięte rośliny wodne przyciągają tu zgłodniałych gości z okolicznych lasów.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 164 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ferit jest rozczarowany kolejną rozmową ...

  Ferit jest rozczarowany kolejną rozmową z Seyran. Pelin wprowadza się do rezydencji Korhanów. Sehmuz informuje Halisa, że planuje poślubić Nukhet. Seyran, dzięki pomocy koleżanek, znajduje pierwszą pracę. Nukhet szantażuje syna.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5365 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /854/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 261 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Wieść o tym, że to ...

  Wieść o tym, że to Selim porwał Yusufa dociera do wszystkich, wywołując wzburzenie i niedowierzanie. Czarna troskliwie opiekuje się chorym İbrahimem, a ciocia Sultan przygląda się temu z rozrzewnieniem. Ali i jego ekipa znajdują ślad Selima i ruszają jego tropem. Zuhal niecierpliwie czeka na rozprawę. Seher odchodzi od zmysłów, czekając na wieści o Yusufie. Selim dostarcza jej telefon, na który dzwoni i przesyła nagranie z chłopcem. Selim grozi Seher, że jeśli sama do niego nie przyjedzie, on zabije chłopca. Seher nie jest w stanie dłużej czekać, wymyka się z rezydencji i rusza na spotkanie z Selimem. Yaman dowiaduje się o zniknięciu Seher.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5368 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4325 telenowela TVP, telenowela, 2024
 • 18:25 Leśniczówka - odc. 879 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Żurawski proponuje Jackowi pracę w ...

  Żurawski proponuje Jackowi pracę w swojej firmie, jeśli w prokuraturze zezna, że powodem wypadku na budowie było osuwisko. Mondrasiuk próbuje nagrać rozmowę, ale rozładowuje mu się telefon. Dzięki negocjacyjnym zdolnościom Krawczyka, Kurkowi udaje się sprzedać samochód. Wiesiek bardzo przeżywa stratę auta. Na pocieszenie zostaje mu własne popiersie, wykonane przez Gromniaka. Gdy Kasia z pomocą Magdy rozwiesza swoje plakaty, na ulicy zjawia się kompletnie pijany Grzegorz. Ruszczycównie i Ździebłowskiej z trudem udaje się zaprowadzić go do domu Kasi.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 14/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 158 (sezon 2 odc. 33) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Zaraza w Koronie. Grudzień 1425. ...

  Zaraza w Koronie. Grudzień 1425. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) i Zofia (Maria Pawłowska) w drodze do Wilna dowiadują się, że do Krakowa dotarła zaraza. Zofia chce wracać, ale król decyduje, że jadą dalej, a mały królewicz Władysław zostanie przewieziony do Chęcin. Jadwiga (Maja Szopa) zostaje na zamku i chce organizować pomoc dla mieszczan. Będzie pomagać tak, jak jej matka. Na wawelskim korytarzu dotyka zarażoną służącą. W Krakowie zaczynają umierać ludzie. Klienci, którzy byli w karczmie, zostają w niej zamknięci. Trwa kwarantanna.

 • 21:10 Teatr Telewizji - Do piachu... spektakl teatralny, teatr, 1989
  Jedno z najgłośniejszych, a zarazem ...


  Jedno z najgłośniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych przedstawień w dziejach Teatru Telewizji. Nie mogło jednak być inaczej, skoro "Do piachu..." najpierw powstawało siedemnaście lat (1955 - 1972), następnych siedem nie mogło ukazać się drukiem, a kiedy z trudem doczekało się prapremiery (w warszawskim Teatrze na Woli), musiało wskutek protestów akowskich kombatantów zniknąć z afisza. Również spektakl Kutza przez kilka miesięcy czekał na emisję, aż wreszcie - poprzedzony dyskusją m. in. z udziałem autora i reżysera - został pokazany widowni. Dlaczego "Do piachu..." wzbudzało i wzbudza tak żywe emocje? Przede wszystkim dlatego, że jest bezwzględną próbą demitologizacji niepodległościowego podziemia w czasie II wojny światowej, a także bezlitosną polemiką z romantyczną wizją walki zbrojnej jako męskiej przygody, patriotycznego obowiązku itp. Różewicz nie zawahał się przedstawić partyzanckiego życia z naturalistyczną brutalnością. Żołnierze leśnego oddziału - zbiorowy bohater sztuki - w niczym nie przypominają romantycznych duchem młodzieńców z "Kamieni na szaniec", czy "Kolumbów" z powieści Romana Bratnego. Są brudni, śmierdzący, bardziej podobni do zwierząt niż ludzi. Posługują się wulgarnym językiem, potrzeby fizjologiczne załatwiają w zbiorowej latrynie. Pomimo to, jak mówi w pewnym momencie ich komendant, w większości są pełni "taktu" i dyskretnej godności. Trafiają się jednak wśród nich jednostki całkowicie zdemoralizowane, jak choćby zapijaczony watażka Marek, brawurowo zagrany przez Jana Nowickiego. To właśnie Marek, niejaki Bury i wsiowy "przygłupek" Waluś pewnego dnia wypuszczają się "na bandziorkę". Ograbiają plebanię, a przy okazji gwałcą gospodynię. Marek i Bury znikają bez śladu, Waluś natomiast jest zbyt głupi, by nie dać się złapać. Śmiertelnie przerażony, konsekwentnie wypiera się swego czynu. W wojsku jednak obowiązują porządek i karność. Koledzy z oddziału wiedzą doskonale, że naiwnego chłopaka czeka tylko jedna kara.
  Obsada: Piotr Cyrwus (Waluś), Jerzy Trela (Komendant), Jan Nowicki (Marek), Jerzy Nowak (Siekierka), Artur Dziurman (Ułan), Jakub Ulewicz (Kiliński), Andrzej Gazdeczka (Broda), Zbigniew Kozłowski (Kwiatek), Krzysztof Jędrysek (Bury), Andrzej Hudziak (Podchorąży), Marian Dziędziel (Korzeń), Henryk Majcherek (Sfinks), Ryszard Jasiński (Partyzant), Janusz Krawczyk (Żelazo), Leszek Świgoń (Szydełko), Jerzy Święch (Cywil), Jolanta Łagodzińska (Hanka), Edward Dobrzański (Ksiądz), Jakub Kosiniak, Jacek Milczanowski, Ireneusz Pastuszak, Łukasz Rybarski, Wojciech Skibiński, Krzysztof Stawowy, Zbigniew Zaniewski (Partyzanci)
 • 23:00 Świat bez fikcji - Na ratunek Notre Dame (Saving Notre Dame / Sauver Notre Dame) program dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2020
  Część druga filmu dokumentalnego. Kiedy ...

  Część druga filmu dokumentalnego. Kiedy 15 kwietnia 2019 roku wybuchł pożar Katedry Notre Dame, świat wstrzymał oddech. Ogień ugaszono, ale wszyscy byli przerażeni ogromem zniszczeń. Katedra nadal stoi, ale ogólna stabilność budynku została osłabiona. Archeolodzy badali każdy kawałek zwęglonego gruzu, aby dowiedzieć się więcej o konstrukcji budynku, podczas gdy technicy, kamieniarze i stolarze, pod nadzorem głównego architekta Notre - Dame, cały czas pracują niestrudzenie, aby wzmocnić pozostałą konstrukcję, zanim będzie zbyt późno. Ten kluczowy etap jest pełen niebezpieczeństw, ale jest niezbędny do odrodzenia Notre - Dame. W filmie ukazano prace po 53 i 252 dniach od pożaru.


 • 00:10 Balans bieli magazyn, magazyn, 2024
  Dokument "Fiducia supplicans" pogłębia "duszpasterskie ...

  Dokument "Fiducia supplicans" pogłębia "duszpasterskie znaczenie błogosławieństw", pozwalając "poszerzyć i wzbogacić ich klasyczne rozumienie" poprzez refleksję teologiczną "opartą na duszpasterskiej wizji papieża Franciszka" - czytamy we wstępie do pierwszej od 2000 roku deklaracji ogłoszonej przez Dykasterię Nauki Wiary. Deklaracja przynosi bardzo wiele pytań - część z nich bardzo głośno wybrzmiewa w przestrzeni publicznej. I właśnie odpowiedzi na te pytania uzyska Paulina Guzik w programie Balans Bieli.

 • 00:55 Chinatown (Chinatown) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1974
  Dzieło Romana Polańskiego, jedno z ...


  Dzieło Romana Polańskiego, jedno z najgłośniejszych wydarzeń artystycznych 1974 roku, otrzymało aż dziesięć nominacji do Oscara, m.in. w kategoriach najlepszy film, reżyseria, muzyka oraz najlepszy aktor (Jack Nicholson), aktorka (Faye Dunaway). Złotą statuetkę Akademia Filmowa przyznała Robertowi Towne za scenariusz. Branżowy magazyn "Sight and Sound" oznaczył "Chinatown" czterema gwiazdkami, najwyższą klasyfikacją, którą tenże miesięcznik przyznawał zaledwie kilku filmom w roku. Najlepszy obraz Romana Polańskiego od czasów "Noża w wodzie" - pisali recenzenci amerykańskiej prasy fachowej. Uwagę krytyki zwróciła również znakomicie oddająca atmosferę lat 30. muzyka Jerry'ego Goldsmitha, amerykańskiego kompozytora, zdobywcy kilkunastu nominacji do Oscara. Goldsmith jest autorem popularnych kompozycji do seriali telewizyjnych oraz filmów, m.in. "Freud" "Planeta małp", "Patton", "Star Trek", a także "Omen", za który otrzymał złotą statuetkę. "Chinatown" był pierwszym filmem polskiego reżysera, do którego on sam nie napisał scenariusza. Jednak, jak powiedział w jednym z wywiadów, spędził dwa miesiące, przerabiając tekst z Bobem Towne. Główną rolę Polański powierzył Jackowi Nicholsonowi, jednemu z najwybitniejszych współczesnych artystów amerykańskich. Detektyw J. J. Gittes z "Chinatown" w wykonaniu Jacka Nicholsona jest jakby wyjęty żywcem z "czarnych" klasycznych powieści Dashiella Hammeta i Raymonda Chandlera, przypomina osławionych prywatnych detektywów Sama Spade'a czy Philipa Marlowe'a. Miliardera Noaha Crossa zagrał z kolei 68 - letni wówczas John Huston, słynny reżyser "czarnej serii", twórca m.in. "Sokoła maltańskiego" (1942). W jednego z gangsterów będących na usługach Crossa wcielił się sam Roman Polański.
  Akcja "Chinatown" rozgrywa się w latach 30. w Los Angeles. Do biura prywatnego detektywa J. J. Gittesa, specjalizującego się w sprawach matrymonialnych, zgłasza się pewna kobieta. Podając się za żonę Hollisa Mulwraya, kierującego przedsiębiorstwem zaopatrzenia w wodę i energię całego okręgu miejskiego, prosi go o zdobycie dowodów zdrady swego męża. Gittes dostarcza jej zdjęcia Hollisa z dziewczyną, które zostają opublikowane w gazecie, sprawa nabiera posmaku skandalu. Wkrótce nadchodzi wiadomość o tragicznej śmierci Mulwraya, którego ciało wyłowiono ze zbiornika z wodą w pobliżu miasta. Śledzący sprawę detektyw Gittes odkrywa, że zmarły był przeciwny budowie tamy wodnej. Dowiaduje się też, że żoną Mulwraya jest Evelyn, córka Noaha Crossa, jego byłego wspólnika, a nie kobieta, która się za nią podawała. Cross był autorem projektu nowej tamy, który wywołał spore zamieszanie. Sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana, ale Gittes nie daje za wygraną. Postanawia za wszelką cenę rozwikłać tę tajemniczą zagadkę. Nieustraszony stróż prawa nie zraża się nawet wówczas, gdy kilku gangsterów dobiera mu się do skóry. Wkrótce zamordowana zostaje Ida Sessions, która udawała żonę Mulwraya. Z Gittesem współpracuje piękna Evelyn, z którą detektyw nawiązuje romans. Jego zdumienie jest ogromne, kiedy pewnego razu odkrywa w domu kochanki dziewczynę, z którą romansował jej zamordowany mąż.


 • 03:15 Przeprowadzka (5 Flights Up (aka Ruth and Alex)) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2014
  Bohaterowie filmu Alex Carver i ...

  Bohaterowie filmu Alex Carver i Ruth to małżeństwo z długoletnim stażem. On jest malarzem, ona emerytowaną nauczycielką. Niemłoda już para całe swoje życie mieszkała w tym samym brooklińskim apartamencie, zżyli się z otoczeniem, znają tu każdy zaułek. Na starość jest im jednak coraz trudniej wspinać się na piętro w budynku bez windy. Po 40 latach postanawiają więc opuścić rodzinne gniazdo i przenieść się w bardziej przyjazne im miejsce na Manhattanie. I dopiero teraz, w związku z planowaną przeprowadzką, zaczynają się problemy. W ich uporządkowane dotąd życie wkrada się chaos. Na Alexa i Ruth dosłownie spada lawina rozmaitych spraw do załatwienia.

 • 04:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv