TVP1 - Program TV na sobotę 09 marca 2024

 • 05:30 Balans bieli magazyn, magazyn, 2024
 • 06:05 Siostry - odc. 11/13 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Siostry mają problem z domem. ...

  Siostry mają problem z domem. Dach zaczął przeciekać, a naprawa może okazać się kosztowna. Tymczasem meteorolodzy zapowiadają kolejne burze i nawałnice, które już spowodowały wiele zniszczeń w okolicy. W miasteczku pojawia się ubrany na czarno 18 - letni Dawid, który krąży po okolicy, wieszcząc koniec świata. Jednocześnie sprawia wrażenie zagubionego młodego człowieka, który szuka odpowiedzi na pytanie, jak ma postępować w życiu. Ma żal, że miał nieszczęśliwe dzieciństwo i nie był kochany. Rozmawiając z nim, ksiądz odkrywa, że Dawid dużo czyta. W literaturze szuka potwierdzenia, że Bóg nie istnieje. Siostry zastanawiają się, jak rozwiązać problem braku finansów na naprawę dachu. Znajdują na strychu dokumenty ubezpieczeniowe domu, a także pamiątki po pani Koniecpolskiej: stare albumy ze zdjęciami, drobne przedmioty. Okazuje się, że wypłata odszkodowania z ubezpieczenia może długo potrwać. Urząd jest dosłownie zawalony podaniami po ostanich nawałnicach. Prudencja decyduje, że konieczny będzie kredyt na szybką naprawę dachu. Dawid spotyka się z adwokatem. Okazuje się, że pragnie przejąć od sióstr dom podając się za syna pani Idalii i jedynego prawowitego spadkobiercę. Sprawy się komplikują, gdy okazuje się, że pani Idalia tylko zaopiekowała się małym Dawidem i jego matką Anią, która wkrótce zmarła. Ania nie miała nikogo bliskiego więc Dawida oddano do adopcji. Ostatecznie siostrom udaje się naprawić dach i ustrzec dom przed dalszymi zniszczeniami. Nad miasteczkiem znowu pojawia się słońce.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:40 Rok w ogrodzie , magazyn, 2024
 • 08:05 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2024
 • 08:20 Pełnosprawni - odc. 541 magazyn dla niepełnosprawnych, magazyn, 2023
  Świat, w którym żyją niepełnosprawni ...

  Świat, w którym żyją niepełnosprawni nie jest światem hermetycznie zamkniętym. Ci ludzie, jak inni, mają swoje problemy, troski i oczywiście chwile radości. W przeciwieństwie do innych ludzi o wiele mniej wymagają od świata, o wiele więcej od siebie. Rzuceni przez los w nurt niepełnosprawności, są niebywale sprawni. Doskonale wykonują swe wyuczone zawody, są świetnymi sportowcami, wspaniałymi przyjaciółmi. Wiele ich dzieli, gdyż dysfunkcje są różne, ale o wiele więcej ich łączy. Właśnie o ich troskach, stałej walce z własnymi słabościami, o tym jak sobie radzą w trudnych dla nich czasach będzie mowa w tym programie. Dowiemy się także jaka jest sytuacja niepełnosprawnych sportowców w innych krajach Europy.

 • 08:50 Król Karol III (MY KING CHARLES - NEW CORONATION SPECIAL) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2023
  Film dokumentalny, który powstał z ...

  Film dokumentalny, który powstał z okazji koronacji króla Karola III. Wielka, oficjalna ceremonia miała miejsce w sobotę 6 maja 2023 roku. Wydarzenie budziło wtedy wielkie emocje wśród Brytyjczyków. Karol III będzie czterdziestym królem i namaści go arcybiskup Canterbury w londyńskim Opactwie Westminster. Kiedy 8 września zmarła królowa Elżbieta II, nowym następcą tronu automatycznie został książę Karol. Syn zmarłej w wieku 96 lat królowej musiał przejąć dziedzictwo matki i wszystkie jej obowiązki. Ogłosił też, iż od tej pory będzie nazywany Karolem III. Podczas gdy inni już dawno przeszli na emeryturę w wieku 73 lat, senior rozpoczął najważniejszą pracę w swoim życiu. Koronacja w Wielkiej Brytanii ostatnio miała miejsce 70 lat temu. Obecną uczczono tradycyjnymi procesjami, koncertem w zamku Windsor, imprezami ulicznymi oraz pokazami świetlnymi. W tym filmie posłuchamy wypowiedzi przyjaciół z młodości, członków rodziny królewskiej, koleżanek i kolegów ze szkoły. Bardzo prywatne opowieści i zwierzenia, wspomnienia i anegdoty pozwolą lepiej poznać Karola jako człowieka, który czekał na to, by być królem ponad 70 lat. Zobaczymy również wiele archiwalnych materiałów filmowych.

 • 09:50 Ranczo s.III - odc. 27 (seria III, odc. 1) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Trzecia seria odcinków serialu komediowego, ...

  Trzecia seria odcinków serialu komediowego, którego dwie pierwsze serie gromadziły przed telewizorami rekordową widownię, sięgającą 7 mln osób. Śledzimy dalsze losy młodej Amerykanki Lucy Wilskiej, która osiedliła się w małej wsi Wilkowyje na Podlasiu. Zderzenie różnych mentalności - wielkomiejskiej, amerykańskiej, z wiejską z tzw. Polski B, przynosi nieoczekiwane, często bardzo zabawne efekty. Lucy szuka swego miejsca wśród miejscowej społeczności, próbuje wprowadzać idee typowe dla lokalnych społeczności amerykańskich. Niektóre z nich przyjmują się łatwo, inne przynoszą skutki różne od zamierzonych, jeszcze inne nie przynoszą skutków wcale. Najbliższym przyjacielem Lucy jest Kusy malarz - alkoholik z przeszłością. Dziewczynie udaje się nakłonić Kusego do porzucenia nałogu. Na trzeźwo okazuje się on inteligentnym, wrażliwym, interesującym mężczyzną. Ich rozwijającej się znajomości, która przeradza się w końcu w miłość, towarzyszy wrastanie bohaterki w lokalną społeczność. W trzeciej serii "Rancza" oprócz bohaterów doskonale już znanych, pojawiają się również nowe postaci. Największe poruszenie wywoła nowy wikary w Wilkowyjach (Bartosz Kasprzykowski). Oprócz niego w filmie zadebiutuje także Sylwia Gliwa jako córka Więcławskich, której w życiu zamiesza pewien Chińczyk. Spłonął Country Club, Violetka zostaje bez domu i pracy. Lucy przygarnia ją pod swój dach. Bywalcem rancza staje się też zakochany w Violetce policjant. Lucy i Kusy postanawiają ukryć swój związek przed światem, żeby nie narażać się na szykany. Michałowa próbuje zablokować plany odbudowy restauracji, którym sprzyja wójt. Odwrotne działania, i to bardzo stanowcze, podejmują bywalcy ławeczki. Nie wyobrażają sobie, że restauracja może całkiem zniknąć. Tylko dzięki niej można przetrwać zimę w Wilkowyjach.

 • 10:50 Komisarz Alex - odc. 206 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  W jednej z łódzkich bram ...

  W jednej z łódzkich bram zostaje zamordowany Marek Szeptak, który pracował jako streetworker dla Stowarzyszenia Dzieci Łodzi. Marek był także aktywistą ekologicznym, brał udział w licznych protestach przeciwko firmom, które szkodzą środowisku. Narzędziem zbrodni okazuje się kula ortopedyczna - zgodnie z ustaleniami Leona ktoś z dużą siłą uderzył nią Marka w tył głowy, kiedy wychodził wieczorem ze świetlicy środowiskowej. Komisarz Wilczak wraz z Alexem ustalają, że takie same kule Marek sprezentował w dniu swojej śmierci jednemu ze swoich podopiecznych, 10 - letniemu Edkowi. Co więcej, okazuje się, że chłopak zaginął. Wszystko wskazuje na to, że jego zaginięcie ma związek z zabójstwem Marka. Śledczy odkrywają, że Szeptak był synem bogatego łódzkiego przedsiębiorcy, z którym od lat był skonfliktowany. W dniu, w którym zginął, Marek brał udział w demonstracji pod fabryką plastikowych opakowań należącej do jego ojca. Policjanci będą musieli zgłębić sieć skomplikowanych powiązań, w których tkwił denat i rozwikłać zagadkę jego śmierci, a także wygrać wyścig z czasem i odnaleźć zaginionego chłopca. Tymczasem komisarz Wilczak wraz z Alexem goszczą u siebie Kubę, w czasie gdy jego mama przebywa na terapii w ośrodku zamkniętym. Z kolei Jagoda ma urodziny. Otrzymuje prezent niespodziankę od swojego byłego chłopaka Artura, jednak nie jest z niego zadowolona. Świadkiem tego jest Gutek, który nie bez satysfakcji przygląda się prezentowej porażce swojego konkurenta. Sam jednak ma kłopot z wręczeniem Jagodzie własnego podarunku.


 • 11:50 Ojciec Mateusz s.XXVI - Odc. 332 (Ojciec Mateusz s. XXVI, odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Małgorzata Leszczyńska i Dorota Czapa ...

  Małgorzata Leszczyńska i Dorota Czapa to dwie wykształcone rolniczki, którym udało się z opuszczonego PGR-u zrobić świetnie prosperujące, nowoczesne gospodarstwo. Zarabiają, inwestują i trzymają się jednej zasady: nigdy żaden facet nie będzie się wtrącał do ich interesów. Kiedy jednak mąż Doroty, Robert, po raz kolejny urządza awanturę, zazdrosny o sukcesy żony, Dorota postanawia złamać umowę ze wspólniczką. A następnego dnia znika bez śladu. Kiedy policja wszczyna śledztwo, zrozpaczona Małgorzata wyznacza nagrodę za odnalezienie przyjaciółki i wspólniczki. I po cichu próbuje się uporać z jeszcze jednym problemem: szantażującym ją byłym pracownikiem, którego zwolniła za nieróbstwo i poważne zaniedbania. Tymczasem Paruzel, podczas joggingu w lesie, znajduje przywiązanego do drzewa psa, który jest wyjątkowy. Pies nie tylko skradnie serce policjanta i wszystkich mieszkańców plebanii, ale również przeprowadzi akcję, która okaże się kluczowa dla śledztwa.

 • 12:45 Gwiazdy w południe - Urodzony pod złą gwiazdą (The Man without a Star) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1955
  Dempsey Rae (Kirk Douglas) przemierza ...

  Dempsey Rae (Kirk Douglas) przemierza stany w poszukiwaniu pracy. W drodze z Kansas City do Wyoming jest świadkiem dramatycznego zdarzenia. Pracownik kolei brutalnie wyrzuca podróżującego na gapę w wagonie towarowym Jeffa Jimsona, który o mało nie ginie pod kołami pociągu. Młody człowiek unika śmierci tylko dzięki Dempseyowi. Tego dnia Rae jeszcze raz ratuje mu skórę, gdy Jeff zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo. Od tej pory trzymają się razem. I razem przyjmują pracę w ogromnym gospodarstwie hodowli bydła. Wkrótce poznają właściciela, którym okazuje się bardzo atrakcyjna i młoda kobieta. Reed Bowman (piękna Jeanne Crain) zamierza zwielokrotnić swoje stado, co budzi zrozumiały niepokój drobnych farmerów, którzy zaczynają się buntować i grodzą swoje ziemie. Konflikt narasta, a w samym jego centrum znajdują się Dempsey i Jeff. Muszą się opowiedzieć po którejś ze stron. Jakiego wyboru dokonają przyjaciele? Czy ich drogi się rozejdą?
  (MAN WITHOUT A STAR)

 • 14:25 Okrasa łamie przepisy - Kipi kasza magazyn kulinarny, magazyn, 2024
 • 15:05 Co mi zrobisz jak mnie złapiesz komedia, film fabularny telewizyjny, 1978
  "Co mi zrobisz, jak mnie ...

  "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" jest znakomitą próbką stylu Stanisława Barei. Film ten, co rzadko zdarzało się za życia twórcy "Misia", został świetnie przyjęty nie tylko przez widownię, ale i krytykę. Wybrzydzano wprawdzie trochę na niespójność intrygi oraz sporadycznie niewybredny dowcip, zarzuty te ginęły jednak w morzu pochwał. Najwięcej komplementów zebrali autorzy scenariusza oraz znakomici aktorzy: Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Ewa Wiśniewska, Stanisław Tym. Dostrzeżono także odwagę reżysera, który ostrze swej satyry skierował bezceremonialnie w środowisko decydentów, na co ówczesna cenzura była szczególnie uczulona. Mimo że Bareja nie zostawił suchej nitki na peerelowskim establishmencie, "Co mi zrobisz..." dostał pozwolenie na rozpowszechnianie. Dzięki temu widzowie mogli go oglądać niemal równolegle z "Człowiekiem z marmuru", "Wodzirejem" czy "Bez znieczulenia" - utworami serio mówiącymi o świecie bezlitośnie wyszydzonym przez Bareję. Akcja "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" toczy się w drugiej połowie lat 70. Dyrektor Krzakoski jedzie w służbową delegację do Paryża. W ambasadzie poznaje apetyczną Danusię i spędza z nią noc. Nie wie, że dziewczyna jest córką partyjnego prominenta. Mija kilka miesięcy. Pewnego dnia Danusia składa wizytę w gabinecie Krzakoskiego. Bez ogródek oznajmia skonfundowanemu dyrektorowi, że jest z nim w ciąży. Mężczyzna czym prędzej zawozi ją do znajomego ginekologa. Ten jednak uświadamia Krzakoskiemu, z kim miał romans. Dyrektorowi niczego więcej nie trzeba. Jego przedsiębiorstwo ma się kiepsko, dalsza kariera wisi na włosku. Krzakoski postanawia niezwłocznie rozwieść się z żoną, poślubić Danusię i w ten sposób uratować własny stołek. Od pomysłu do realizacji wszakże droga daleka i niełatwa.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:35 Ojciec Mateusz s.XXX - Odc. 390 (s. XXX, odc. 9) Sakrament pojednania serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W kościele w podsandomierskim Kleczanowie, ...

  W kościele w podsandomierskim Kleczanowie, oczekujący w ogonku do spowiedzi orientują się, że ksiądz, który przebywa w konfesjonale jest martwy. Chwilę wcześniej do sakramentu pojednania przystąpił dziwnie zachowujący się mężczyzna, nieznany lokalnej społeczności. Tymczasem do Sandomierza wraca z Rzymu, wraz z księdzem Jackiem, wyczekiwany przez wszystkich Mateusz. Wieść o śmierci duchownego Komody usłyszana z lokalnego radia robi na nim piorunujące wrażenie. Jeszcze wczoraj kontaktowali się ze sobą - rozmowa dotyczyła właśnie kwestii tajemnicy spowiedzi. Mateusz zamiast na plebanię, kieruje się z lotniska, prosto na sandomierską komendę. Policjanci wobec zeznań Mateusza i wyników sekcji zwłok duchownego rozpoczynają śledztwo. Substancja, którą został otruty kleczanowski proboszcz nie pozostawia żadnych wątpliwości - to potężny oręż chemiczny w rękach służb wrogiego wywiadu. Kim był tajemniczy mężczyzna, który jako ostatni rozmawiał z księdzem i kto jeszcze znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie? Czy uda się w porę zapobiec kolejnej zbrodni i czy prawdziwi sprawcy śmierci księdza Komody nie pozostaną bezkarni?
  Mateusz i ksiądz Jacek wrócili z Rzymu, po tym jak biskup wysłał ich, by znaleźli wspólny język i porozumienie. Czy ta misja zakończyła się powodzeniem i kto zostanie następcą księdza Komody w kleczanowskiej parafii?

 • 18:25 Kulisy serialu Ojciec Mateusz - odc. 23 felieton, felieton, 2022
  Kulisy serialu Ojciec Mateusz. Ciekawostki ...

  Kulisy serialu Ojciec Mateusz. Ciekawostki z planu jednego z najbardziej popularnych seriali TVP.

 • 18:40 Jaka to melodia? - odc. 5325 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają najbardziej ...


  Na cel charytatywny grają najbardziej rozpoznawalne kobiety sportu motorowego: Karolina Pilarczyk, Marzena Chrostek, Aleksandra Kutz.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Komisarz Alex - odc. 252 (seria XX, odc. 10) "Detektyw" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Do Łodzi przyjeżdża prywatny detektyw, ...

  Do Łodzi przyjeżdża prywatny detektyw, Marek Żmuda. To dawny kolega Marty z gdańskiej policji. Ekipa Sochonia przypuszcza, że tych dwoje łączyło coś więcej. Wkrótce Żmuda wpada w kłopoty. Jest podejrzany o dwa zabójstwa. Na obrzeżach parku znaleziono martwego Michała Sulika. Do kolejnego zabójstwa dochodzi w pensjonacie. W obu przypadkach narzędziem zbrodni była autostrzykawka ze śmiertelną substancją. Żmuda jest z wykształcenia farmaceutą i widziano go w pobliżu miejsc zbrodni. Maglowany przez Martę Żmuda wyjawia cel wizyty w Łodzi. Ściga zabójców swojego brata, właściciela sklepu jubilerskiego, który zginął podczas napadu na sklep. Okazuje się, że Sulik prawdopodobnie brał udział w tym napadzie. Czy padł ofiarą zemsty Żmudy? Marta w to nie wierzy. Żmuda kieruje uwagę policjantów na recepcjonistę z pensjonatu. Bogna podejrzewa, że to gra ze strony detektywa, by uniknąć zarzutów. Odsunięty od śledztwa Żmuda zaprzyjaźnia się z Alexem. Spotkanie z Martą obudziło w nim uczucie, którym kiedyś ją darzył. Czy Alex i Marta dowiodą niewinności Żmudy i znajdą ludzi, których od dawna tropi?

 • 21:20 Hit na sobotę - Wojownik (Warrior) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2011
  Dręczony wspomnieniami dramatycznych przeżyć były ...

  Dręczony wspomnieniami dramatycznych przeżyć były żołnierz piechoty morskiej, Tommy Conlon, po kilkunastu latach nieobecności powraca do rodzinnego Pittsburgha. Opuścił miasto po tragicznych wydarzeniach, przez te lata nie utrzymywał kontaktów z rodziną. Wyrzekł się ojca Paddy'ego Conlona, który był alkoholikiem i tyranem, nie chciał też znać starszego brata Brendana. Tommy był zawsze porywczy, zaciągnął się do wojska, gdzie miał okazję wykazać się siłą i męstwem. Spokojny i zrównoważony Brendan uczy w szkole, założył rodzinę i ledwo wiąże koniec z końcem. Tommy potrzebuje pieniędzy dla żony zabitego przyjaciela, postanawia więc wziąć udział w turnieju MMA, w którym zwycięzca otrzyma najwyższą nagrodę w historii tego sportu. Mimo konfliktu, zwraca się o pomoc do swego ojca, niegdyś najlepszego trenera. Poddaje się morderczym treningom, a cel ma tylko jeden: wygrać za wszelką cenę. Tymczasem Brendan, który kiedyś był zawodnikiem mieszanych sztuk walki, popada w poważne tarapaty finansowe. Gdy zostaje zawieszony w pracy, zamierza również powrócić na ring, by zapewnić byt rodzinie. Mimo że minęło wiele lat, stosunki między Tommym, Brendanem i ojcem wciąż są napięte. Niespodziewanie bracia stają naprzeciw siebie w ringu.
  (WORRIOR)

 • 23:50 Rambo: Ostatnia krew (Rambo: Last Blood) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2019
  Filmy z serii "Rambo" to ...

  Filmy z serii "Rambo" to klasyka kina akcji, a także ogromny sukces wizerunkowy i komercyjny w karierze słynnego odtwórcy weterana wojny wietnamskiej Sylvestra Stallone’a, znanego wcześniej jako nie mniej popularny "Rocky". Stallone pokazał się od najlepszej strony jako niepokonany bohater, wzór męskich cnót, odważny, silny, a przy tym sprawiedliwy i lojalny wobec przyjaciół. Po "Rambo: Pierwsza krew" (1982) na fali tej popularności powstawały kolejne filmy "Rambo II" (1985), "Rambo III" (1988), "John Rambo" (2008) i wreszcie "Rambo: Ostatnia krew" (2019). W "... Ostatniej krwi" John Rambo zmienił się bardzo. Zestarzał się, zbyt często sięga po mocne trunki, pędzi bezczynny żywot na ranczu w Arizonie, które odziedziczył po ojcu. W alkoholu szuka ucieczki od bolesnych wspomnień z Wietnamu, od natrętnych myśli o kolejnych misjach i utracie wielu bliskich mu ludzi, których nie udało się uratować. Wszystko jednak znowu się zmienia w życiu Rambo, gdy dochodzi do porwania córki jego przyjaciółki. Po raz kolejny będzie musiał stanąć do walki. Tym razem ma wyjątkowo perfidnych przeciwników. To ludzie mafii, wykonujący najgorsze zadania dla swoich mocodawców, którzy czerpią krociowe zyski z handlu młodymi kobietami. Próba odbicia dziewczyny oznacza wypowiedzenie wojny armii bezwzględnych najemników. Ale dla Johna Rambo nie ma żadnych granic, zrobi wszystko, by ratować córkę przyjaciółki. Gdy przeciwnicy zrozumieją, że najtrudniejszym przeciwnikiem jest ten, kto nie ma nic do stracenia, nie będzie już odwrotu. John Rambo nie okazuje litości i nigdy nie daje za wygraną. Będzie walczył do "ostatniej krwi".
  (RAMBO: LAST BLOOD)

 • 01:40 Łowca (Hunter, The) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Australia 2011
  Za podstawę scenariusza posłużyła wielokrotnie ...

  Za podstawę scenariusza posłużyła wielokrotnie nagradzana, bestsellerowa powieść z 1999 roku "The Hunter", australijskiej pisarki Julii Leigh. Główny wątek przeniesionej na ekran historii obraca się wokół amerykańskiego najemnika Martina Davida (w tej roli znakomity Willem Dafoe), który jak mało kto, zna się na swojej robocie. Jest szybki, odważny i dyskretny, za odpowiednie wynagrodzenie zawsze daje z siebie wszystko. I tak będzie tym razem, choć ta misja okaże się wyjątkowo niebezpieczna i zamieni w dramatyczną walkę o przetrwanie. Na zlecenie potężnego, wojskowego koncernu biotechnologicznego, Martin David wyrusza incognito – jako uniwersytecki naukowiec - w odludne regiony Tasmanii. Ma wytropić tygrysa tasmańskiego i pobrać próbki. Ten gatunek od dawna uchodził za wymarły, choć od czasu do czasu pojawiały się doniesienia o spotkaniu ze zwierzem. David znajduje lokum u Lucy Armstrong, żony ekologicznego aktywisty, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Młoda kobieta została z dwojgiem dzieci. Najemnik zaczyna się orientować, że jego zleceniodawcy nie mają czystych zamiarów. Ratując swoje życie będzie też musiał chronić Lucy i jej dzieci. Czy uda mu się wyjść cało z opresji i ujawnić bulwersującą prawdę?
  (THE HUNTER)

 • 03:35 Jaka to melodia? - odc. 5325 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Na cel charytatywny grają najbardziej ...


  Na cel charytatywny grają najbardziej rozpoznawalne kobiety sportu motorowego: Karolina Pilarczyk, Marzena Chrostek, Aleksandra Kutz.

 • 04:35 Portrety Wojenne. Kobiety - Władysława Macieszyna cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2019
  Cykl dokumentalny o pięciu Polkach: ...

  Cykl dokumentalny o pięciu Polkach: Halinie Szwarc, Władysławie Macieszynie, Helenie Marusarzównie, Wandzie Gertz, Halinie Szymańskiej, których młodość i dojrzewanie przypadły na czasy wojenne. To pięć filmowych opowieści o poświęceniu, walce, determinacji i bezinteresownym oddaniu dla Ojczyzny. To historie bohaterek z dalszych rzędów, o których nie wspominają szkolne podręczniki, a które tym bardziej zasługują na przybliżenie ich dokonań. Władysława Macieszyna (1888 - 1967) służyła w Legionach Piłsudskiego, była senatorem IV kadencji międzywojennego parlamentu. W czasie II wojny światowej aresztowana przez gestapo próbowała popełnić samobójstwo. Odratowaną i skazaną na karę śmierci Władysławę uratował przypadek: w wiedeńskim areszcie nie było gilotyny, co uniemożliwiło wykonanie wyroku. • 05:15 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv