TVP1 - Program TV na sobotę 14 października 2023

 • 05:45 Balans bieli magazyn, magazyn, 2023
  "Tym, co Kościół winien rozwijać ...

  "Tym, co Kościół winien rozwijać nie są narzędzia polityczne tylko środki ewangeliczne: głoszenie Słowa, sprawowanie sakramentów, budowanie wspólnoty i dzieło miłości. Na tym Kościół się opiera" - mówił w rozmowie z KAI abp Grzegorz Ryś, który 30 września zostanie mianowany kardynałem. "Potrzeba nam dziś wiary opartej na osobistej relacji z Chrystusem, a polska religijność będzie zapewne ewoluować od katolicyzmu kulturowego ku wierze z osobistego wyboru" - kontynuował kardynał nominat. Paulina Guzik, tuż przed rzymską uroczystością przyjęcia insygniów kardynalskich, porozmawia z kard. nominatem o Jego wizji Kościoła i ewangelizacji, o roli kobiet w Kościele, o słuchaniu i słyszeniu młodzieży, a także o miłosiernym, ewangelicznym wychodzeniu naprzeciw ludziom wątpiącym, poszukującym, zdezorientowanym duchowo we współczesnym świecie.

 • 06:20 Janka - odc. 5 (Nocne czary) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy,Polska 1989
  "Orły" domyślają się, że Julek ...


  "Orły" domyślają się, że Julek zwyciężył w wyścigu w sposób nieuczciwy, nie mają jednak pewności ani dowodów, że tak właśnie było. Tymczasem zbliża się termin wypełnienia przez Jankę warunków gry. Jakub
  Bromski adoruje matkę Janki, stara się umówić z nią na spotkanie. Stary Oskar Nowak domyśla się jednak wszystkiego i kategorycznie zabrania Jakubowi widywać się ze swoją owdowiałą córką. Janka idzie na cmentarz. Natyka tam się na Franka, który opowiada jej o zakulisowych działaniach "Wilków". Wyznaje, że to on w czasie gonitwy strzelił z procy do Alaski. Inicjatorzy całej akcji, Walek i Pyskacz, przyznają się do winy, a Julek honorowo uznaje zwycięstwo Janki.
 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 07:40 Rok w ogrodzie , magazyn, 2023
 • 08:05 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2023
 • 08:20 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 08:45 Pełnosprawni - odc. 521 magazyn dla niepełnosprawnych, magazyn, 2023
 • 09:20 Komisarz Alex s.VII - odc. 86 (seria VII, odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  Alex wraz z przyjaciółmi obchodzi ...


  Alex wraz z przyjaciółmi obchodzi 5 - lecie swojej pracy. W domu Orlicza trwają gorączkowe przygotowania do uroczystości. Tymczasem komisarz zostaje wezwany na miejsce zbrodni. Z wiaduktu został zrzucony młody mężczyzna, Tomasz Rybarczyk, pielęgniarz łódzkiego szpitala. Po rozmowach z przyjaciółką ofiary, Izą Łaniewską, policja łączy zabójstwo ze sprawą śmierci dziennikarza, zmarłego w szpitalu tej samej nocy. Orlicz zleca sekcję i okazuje się, że dziennikarz piszący o roli polskiego biznesu w handlu bronią, został zamordowany. Nieoczekiwanie na komendzie policji pojawia się Max Zygier, oficer CBŚ, który przejmuje sprawę. Michał Orlicz nie zamierza poddać się tak łatwo.

 • 10:20 Ojciec Mateusz - odc. 212 (Ojciec Mateusz XVI odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Na dworzec podjeżdża autobus z ...

  Na dworzec podjeżdża autobus z Warszawy, z którego wysiada Ksymena (Joanna Żółkowska). Ekscentryczna starsza pani przyjechała do Mateusza - syna koleżanki, którego nie widziała dwadzieścia pięć lat. Kupuje kwiaty w kwiaciarni i zjawia się na plebanii. Natalia i Mateusz są wyraźnie zaskoczeni. Ksiądz rozpoznaje przyjaciółkę swojej mamy i przedstawia ją pozostałym domownikom. Ksymena opowiada o swoim życiu, międzynarodowej karierze tancerki i wspomina dzieciństwo Mateusza. Nieoczekiwanie wyjmuje z torebki efektowne wahadełko i sprawdza czy sałatka serwowana przez Natalię jest zdrowa. Gibalski dostaje wezwanie do kwiaciarni za miastem. Została zabita właścicielka. Pracownicy zeznają, że nie pojawił się w pracy Bogdan Walczak (Mariusz Jakus). Policjanci przeszukują pokój Walczaka, który wynajmował u sąsiadki. W podróżnej torbie znajdują drogocenną kolię. Tymczasem Ksymena traci przytomność. Trafia do szpitala, gdzie dopytuje o swoje wahadełko. • 11:20 Wiesz czy nie wiesz? s.I - /6/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Dwie drużyny, składające się ze ...

  Dwie drużyny, składające się ze stałego kapitana i jego gościa, rywalizują ze sobą odpowiadając na niestandardowe, zaskakujące pytania. Niezwykle fakty i praktyczne sztuczki, naukowe doświadczenia i zabawne informacje ze świata przyrody, ciekawostki i anegdoty z życia znanych ludzi wszystko to znajdzie się w nowym programie, którego gospodarzem jest Tomasz Kammel. Proste zasady gry, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i duża dawka humoru sprawiają, że program jest doskonałą zabawą dla całej rodziny. W roli kapitanów drużyn: Olga Szomańska i Andrzej Krzywy, a eksperymenty przeprowadzać będzie Radek Brzózka. Goście odcinka: Grażyna Szapołowska i Przemysław Stippa.

 • 12:20 Gwiazdy w południe - Angelika i król (Angelique et le Roi) film przygodowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja 1966
  Trzecia część opowieści o barwnych ...

  Trzecia część opowieści o barwnych i burzliwych dziejach tytułowej markizy Angeliki, podobnie jak dwa pierwsze filmy z tego cyklu, święciła triumfy nie tylko w rodzimej Francji, ale również we wszystkich innych krajach, gdzie była wyświetlana. Mija kilka lat od czasu wydarzeń ukazanych w poprzednim odcinku. Filip de Plessis - Bellieres, który został marszałkiem Francji, ginie na polu chwały i tym samym Angelika po raz drugi zostaje wdową. Jej spokojne życie w odziedziczonym po mężu zamku przerywa nagłe wezwanie samego Ludwika XIV. Król powierza jej trudną i dwuznaczną misję wagi państwowej. Angelika ma skłonić perskiego posła Bachtiary - Beya do podpisania traktatu pokojowego z Francją. Okrutny i przebiegły Bachtiary - Bey, zachwycony urodą markizy, próbuje ją zdobyć, a nie mogąc jej zmusić do uległości, więzi ją w swoim pałacu. Uwalnia markizę dopiero zakochany w niej książę Rakoczi, ale jego interwencja grozi konfliktem dyplomatycznym. Aby nie dopuścić do zerwania rokowań, Ludwik XIV ucieka się do sprytnego posunięcia: ogłasza publicznie markizę swoją faworytą, co uświadamia posłowi niestosowność jego dalszych zalotów. Nad Angeliką zawisa jednak nowe niebezpieczeństwo. Dotychczasowa faworyta władcy, markiza de Montespan, zagrożona w swojej pozycji, poprzysięga rywalce zemstę i przystępuje do działania. Tymczasem król Francji, nie mogąc zdobyć serca Angeliki, pomnej, że to na jego rozkaz zginął jej pierwszy mąż, wyjawia markizie, że Jeoffrey de Peyrac żyje. Zamiast niego zginął ktoś inny. Niestety, spotkanie z odzyskanym małżonkiem trwa bardzo krótko. Fatalny zbieg różnych wydarzeń znów rozdziela Angelikę z jedynym mężczyzną, którego naprawdę kocha.

 • 14:10 Z pamięci - Jadwiga Smosarska cz. 3 felieton, felieton, 2023
  Trzeci z czterech odcinków, w ...

  Trzeci z czterech odcinków, w których Andrzej Dobosz przypomina uwielbianą przez publiczność aktorkę Jadwigę Smosarską. Artystka osiągnęła status gwiazdy polskiego kina przedwojennego.

 • 14:25 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Niecodzienna kukurydza. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na pole kukurydzy, aby przygotować z niej niecodzienne potrawy. Ta roślina, podobnie jak ziemniak, trafiła do Europy po wyprawach Krzysztofa Kolumba. W Meksyku była uprawiana od tysięcy lat. Jeszcze przed II wojną światową na terenach północnej Polski była prawie nieznana, choć na południowych krańcach, zwłaszcza na Huculszczyźnie była uprawiana, wystarczy wspomnieć tu lokalną potrawę o nazwie mamałyga, zbliżoną do włoskiej polenty. Po drugiej wojnie światowej, zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych kukurydza zrobiła niezwykłą karierę jako pasza dla zwierząt hodowlanych, choć również Polacy chętnie sięgają po gotowane kolby z masłem, kukurydzę z puszki jako dodatek do sałatek czy gulaszy, a także obowiązkowy dodatek do każdego seansu filmowego, czyli popcorn. Nasz kucharz sięgnie po kukurydzę, aby pokazać widzom jak ciekawe propozycje można z niej przygotować. Pierwszą potrawą będzie wędzona dorada z kukurydzą i kaparami w maślano- grzybowej emulsji. Druga to zapiekanka z makaronu, kukurydzy i sera. A trzecim daniem będą serniczki, czyli kukurydziane racuszki z glazurowaną w maśle kukurydzą.

 • 14:55 Chłopi - odc. 1/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Polska 1972
  Adaptacja najsłynniejszej, uhonorowanej Nagrodą Nobla ...

  Adaptacja najsłynniejszej, uhonorowanej Nagrodą Nobla powieści Władysława Reymonta, a zarazem jeden z najpopularniejszych seriali wyprodukowanych swego czasu przez TVP. Akcja toczy się w ciągu 12 miesięcy na przełomie XIX i XX w. Powikłane i często dramatyczne losy mieszkańców Lipiec nierozerwalnie wiążą się z biegiem pór roku. Na znakomicie zarysowanym tle społeczno-obyczajowym rozgrywa się dramat rodziny Borynów i uwikłanej w jej losy młodej dziewczyny, Jagny.
  Pierwszy odcinek przybliża rodzinę Borynów. Maciej Boryna - czołowa postać filmu - to blisko 60 - letni wdowiec, który terroryzuje swoim despotycznym charakterem pozostałych domowników: syna Antka i jego
  żonę Hankę, córkę Józkę, małego wychowanka Witka i starszego sługę Kubę. Sąsiadka Dominikowa namawia Borynę, aby wyszukał sobie młodą żonę. Na wsi są przecież dorodne panny, które wydadzą się chętnie za najbogatszego gospodarza. Nie bez znaczenia jest fakt, że Dominikowa sama ma urodziwą córkę Jagnę.

 • 15:55 Rolnik szuka żony seria 10 - /4/ reality show, reality show, 2023
  Program o prawdziwych ludziach, ich ...

  Program o prawdziwych ludziach, ich życiu i miłości rodzącej się w pięknych okolicznościach przyrody. W programie biorą udział rolnicy i rolniczki, którym do szczęścia brakuje tylko jednego - ukochanej osoby. Kandydaci, którzy pragną związać się z bohaterami programu, piszą do nich listy. Wybrane osoby spędzą z rolnikami tydzień na gospodarstwie, poznając uroki wiejskiego życia i towarzysząc im w codziennych obowiązkach.
  Wybrane przez rolników osoby są już w drodze, a my towarzyszymy gospodarzom w przygotowaniach. Goście docierają na miejsce, witani przez rolników i ich bliskich. Wszyscy razem poznają dom i najbliższe otoczenie rolnika.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:35 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 371 (Ojciec Mateusz s. XXIX, odc. 3) Ostatni dzwonek serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Kiedy w Sandomierzu organizowane są ...

  Kiedy w Sandomierzu organizowane są tzw. szybkie randki, Natalia wybiera się tam z nadzieją na spotkanie kogoś wyjątkowego. Poza nią, w speed datingu bierze udział Anna Dziubak oraz dwoje lekarzy medycyny estetycznej. Natalia wychodzi ze spotkania bez pary, ale pani Dziubak znajduje adoratora, którym jest atrakcyjny doktor w wieku jej syna. Następnego dnia wszystkimi wstrząsa wiadomość o brutalnym morderstwie. Ofiarą jest pani dr Czuma, a głównym podejrzanym Bogdan, z którym spędziła wieczór. Policja interesuje się też jego byłą żoną, która zrobiła publiczną awanturę swojemu eks i ofierze zabójstwa. Z kolei Antoni Dziubak z wyraźną podejrzliwością interesuje się motywami doktora Pietruszko, który otwarcie adoruje jego mamę. Obraz śledztwa dodatkowo zaciemnia fakt, że z gabinetu zamordowanej lekarki skradziono materiały medyczne o sporej wartości na czarnym rynku. Tymczasem pani Dziubak decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, który przeprowadza jej nowy wielbiciel.

 • 18:45 Jaka to melodia? - odc. 5183 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Na cel charytatywny grają gwiazdy ...


  Na cel charytatywny grają gwiazdy muzyki młodego pokolenia: Kayomee, Jan Majewski, Krystian Embradora.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:00 Orędzie na Dzień papieski , , 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 20:35 Komisarz Alex - odc. 245 (seria XX, odc. 3) "Numina sunt odiosa" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Anna wchodzi do mieszkania sąsiada, ...

  Anna wchodzi do mieszkania sąsiada, profesora łaciny. Antoni Kozioł leży nieprzytomny na podłodze, a ktoś wyskakuje przez okno. Okazuje się, że profesor nie żyje. Alex podejmuje trop, ale ten urywa się na przystanku autobusowym. W domu profesora sąsiadka potwierdza, że lubił podróżować. Dwadzieścia lat temu przeszedł na emeryturę, tutaj zamieszkał dwa lata temu. Nikt go nie odwiedzał. Sochoń i Agata ruszają do biura podróży. Okazuje się, że często jeździł i brał najdroższe wycieczki. Lubił podróżować sam. Płacił zawsze gotówką. Kiedyś powiedziała do niego coś po łacinie, ale on nie zareagował. Gutek odkrywa, że na koncie profesor miał dużo pieniędzy. Sekcja wykazuje, że został uduszony. Leonowi spokoju nie daje jedna sprawa. Według dokumentów ofiara miała prawie dziewięćdziesiąt lat, a wygląda dwadzieścia mniej. Dawny sąsiad profesora nie miał z nim kontaktu od dwóch lat, a kiedyś się przyjaźnili. Profesor był towarzyski, uczynny, wszystkim pomagał, wyjeżdżał tylko na ryby. Sochoń zauważa, że z każdym przesłuchaniem sprawa się komplikuje, jakby profesor prowadził dwa zupełnie odrębne życia. Kim naprawdę był? Tymczasem do jego mieszkania ktoś ponownie się włamuje. Alex zauważa, że do portfela, który na przystanku wypadł starszemu panu z kieszeni, rusza wyrostek w kapturze. Następnego dnia znów jest tam. Policjanci sprawdzają go i znajdują ukradzione portfele.

 • 21:35 Hit na sobotę - Nie czas umierać (No Time To Die) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2021
  ”Nie czas umierać” to już ...

  ”Nie czas umierać” to już dwudziesta piąta odsłona przygód słynnego agenta 007, Jamesa Bonda, a zarazem piąty i ostatni występ Daniela Craiga w głównej roli, o czym zresztą sam aktor poinformował w wywiadzie dla prasy. Film otwiera fantastyczna, nastrojowa piosenka „No Time To Die” w wykonaniu Billie Eilish, nagrodzona Oscarem, a także Złotym Globem. Oscarowe nominacje przyznano też za najlepsze efekty specjalne oraz najlepszy dźwięk. Mimo że James Bond przed kilkoma laty odszedł ze służby i zaszył się w uroczym miejscu na Jamajce, przyjdzie mu znowu stawić czoło wielkim wyzwaniom. Bowiem dawny przyjaciel Felix Leiter z CIA prosi go o pomoc. Chodzi o trudną i wyjątkowo niebezpieczną misję odbicia uprowadzonego naukowca MI6, Valdo Obrucheva. Bond nie zawaha się przed niczym. Tym razem jednak niepokonany dotąd agent 007, może przypłacić brawurową akcję życiem.

 • 00:25 Bóg zemsty (Seeking Justice aka Hungry Rabbit Jumps) thriller, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2010
  Zakochani w sobie małżonkowie Will ...


  Zakochani w sobie małżonkowie Will i Laura Gerardowie mieszkają w Nowym Orleanie. On wybrał posadę nauczyciela angielskiego w średniej szkole, ona jest muzykiem. W ich idealnym związku nigdy nie było większych zgrzytów, żyją w zgodzie i harmonii, ciesząc się swoim szczęściem. Ale pewnego feralnego wieczoru wszystko się zmienia, całe ich życie nagle legnie w gruzach. Kiedy po zakończonej późno próbie Laura wraca do domu, zostaje zaatakowana. W tym czasie jej mąż gra w szachy ze swoim przyjacielem Jimmym. Poturbowana kobieta trafia do szpitala. Od tej pory regularnie odwiedza ją zatroskany mąż. Pewnego razu Willa zaczepia nieznajomy, który przedstawiając się jako Simon, opowiada mu, że jest członkiem samozwańczej straży obywatelskiej i proponuje zlikwidowanie napastnika, który zaatakował Laurę. W zamian organizacja zażąda od Willa w przyszłości, by ten wyświadczył dla nich pewną przysługę. Szukający zemsty mąż zgadza się na wszystkie warunki. Wkrótce dowiaduje się, że przestępca, który skrzywdził jego ukochaną Laurę, został zamordowany. Sześć miesięcy później Simon zgłasza się do Willa po zapłatę za wyświadczoną mu "przysługę". Za wykonanie zadania żąda teraz, by Gerard w zamian zabił pedofila Alana Marsha. Rzeczywiście Will przypadkowo likwiduje Alana, choć wcale nie miał takiego zamiaru. Niebawem dowiaduje się, że Marsh był nagrodzonym żurnalistą, który prowadził dziennikarskie śledztwo w sprawie działalności nielegalnej organizacji. Will próbuje znaleźć dowody na to, że jest niewinny, ale sprawy się komplikują. Z potężną organizacją nie ma żartów. Jej członkowie zrobią wszystko, by dopaść Willa i zlikwidować niewygodnego świadka ich zakazanych praktyk.


 • 02:20 Z podniesionym czołem (Walking Tall) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2004
  Po latach służby w oddziale ...


  Po latach służby w oddziale sił specjalnych Chris Vaughn powraca w rodzinne strony. Wychował się w uroczym miasteczku Ferguson, otoczonym porośniętymi lasem wzgórzami. W domu czekają na niego rodzice, siostra Michelle i nastoletni brat Pete. Witają go też dawni kumple, wśród których jest najlepszy przyjaciel Chrisa, Ray. Podczas towarzyskiego meczu futbolu amerykańskiego powracają wspomnienia z młodości. Chris szybko zauważa, jak bardzo zmieniło się miasteczko od czasu jego wyjazdu. Niestety, Ferguson ogarnęła plaga korupcji i narkomanii. Przekupni policjanci udają, że nie widzą nastolatków palących skręty na ulicy. Wśród raczącej się marihuaną młodzieży Chris dostrzega także Pete`a. Wielki tartak, źródło utrzymania wielu rodzin, został zamknięty. Życie miasteczka skupia się teraz wokół kasyna prowadzonego przez szkolnego rywala Chrisa, Raya Hamiltona. Tu też znajduje się centrum rozwijającego się lokalnego półświatka przestępczego. Zatrudnieni przez Raya ochroniarze sprzedają narkotyki. Zaproszony przez właściciela przybytku Chris ze smutkiem rozpoznaje wśród jednej ze striptizerek swoją byłą dziewczynę, Deni. Potem przyłapuje jednego z pracowników kasyna na oszustwie. Dochodzi do bójki z ochroniarzami. Chris walczy dzielnie, lecz jego przeciwników jest zbyt wielu. Zostaje pobity, jest nawet torturowany, a następnie pozostawiony na środku drogi na pewną śmierć. Jeden ze zbirów Raya, Booth, zabiera Chrisowi medalion sił specjalnych. Oskarżony o zdemolowanie kasyna i pobicie pracowników były komandos zeznaje przed sądem we własnej sprawie. Chris obiecuje, że weźmie udział w wyborach na stanowisko szeryfa i przywróci porządek w Ferguson.
  "Z podniesionym czołem" w reżyserii Kevina Braya to nowa wersja legendarnego filmu akcji Phila Karlsona z początku lat 70. Oryginał doczekał się dwóch sequeli i serialu telewizyjnego. W remake`u w rolę dzielnego byłego komandosa wcielił się Dwayne Johnson, gwiazda wrestlingu, siłacz znany pod pseudonimem The Rock, mający na swoim koncie także występ w "Królu Skorpionie". Prócz niego w filmie Braya można zobaczyć Johnny`ego Knoxville`a, szefa ekipy zwariowanych telewizyjnych kaskaderów z programu MTV "Jackass".

 • 03:55 Jaka to melodia? - odc. 5183 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Na cel charytatywny grają gwiazdy ...


  Na cel charytatywny grają gwiazdy muzyki młodego pokolenia: Kayomee, Jan Majewski, Krystian Embradora.

 • 04:45 Z pamięci - Jadwiga Smosarska cz. 3 felieton, felieton, 2023
  Trzeci z czterech odcinków, w ...

  Trzeci z czterech odcinków, w których Andrzej Dobosz przypomina uwielbianą przez publiczność aktorkę Jadwigę Smosarską. Artystka osiągnęła status gwiazdy polskiego kina przedwojennego.

 • 04:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv