TVP1 - Program TV na środę 07 czerwca 2023

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 44 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Seher, Yusuf i Yaman spędzają ...

  Seher, Yusuf i Yaman spędzają miło czas na placu zabaw. Yamanowi coraz trudniej zaprzeczyć samemu przed sobą, że jego uczucie do Seher przybiera na sile. Żadne z nich nie ma pojęcia, że są obserwowani przez ludzi Soygiraya. Kiedy Seher udaje się sama na zakupy, porywają ją. Nieświadomy niczego Yaman szykuje dla niej małą niespodziankę. Ali i Kiraz są sobie coraz bliżsi. Młody policjant ma ponadto coraz większe wątpliwości, czy Begüm jest kobietą, którą chciałby poślubić. Tymczasem ona przygotowuje chytry plan, który ma go przy niej zatrzymać. Prosi Alego o spotkanie i zalewając się łzami wyznaje, że jej matka jest umierająca, a jej ostatnim życzeniem jest ich ślub. Gürbüz Soygiray przesyła Yamanowi zdjęcie związanej Seher.

 • 06:05 Klan - odc. 4112 telenowela TVP, telenowela, 2023
  4112Po nocy spędzonej w domu ...  4112
  Po nocy spędzonej w domu Moniki, Gabriela wciąż nie może dojść do siebie. Nigdy nie spodziewałaby się,
  że Roman ją zdradzi. Zastanawia się, co ma robić. Tymczasem ktoś się dobija do domu. Feliks zostawia
  samych Gabrielę i Romana. Lutka uwierzyła Wiktorowi, że mąż ją zdradza. Już nie ma skrupułów i nawet się
  nie ukrywa, kiedy umawia się na weekendowy wyjazd. Krzysztof znowu próbuje rozmawiać i znowu bez efektu.
  Emilia przychodzi do Kamili z propozycją. Podniesie jej pensję dwukrotnie, byle jak najszybciej wróciła do pracy.
  Kamila zdecydowanie odmawia. Teraz najważniejsza jest Jaśminka. Gabriela nie chce odchodzić od Romana.
  Postanowiła wystawić go na próbę. Wręcz żąda, żeby nie zwalniał asystentki. Feliks jest pod wrażeniem.
  Do Bożenki wpada Sandra. Proponuje wspólny wypad w góry z dziećmi, bo dostała od klienta do dyspozycji
  domek na tydzień. Kiedy wszystko jest już ustalone, okazuje się, że Miłosz jednak nie może jechać.
  Za to jego mama Heniutka jest bardzo chętna. Krzysztof wraca do domu. Postanawia sprowokować Lutkę.
  Oznajmia, że skoro ona go nie kocha, powinni się rozstać. Lutka się zgadza.

  Aktorzy: Izabela Trojanowska, Laura Łącz, Marek Lewandowski, Jan Piechociński, Joanna Kurowska, Krzysztof Tyniec, Agnieszka Kaczorowska, Konrad Darocha

 • 06:30 Leśniczówka - odc. 667 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Janusz angażuje się w kwestie ...
  Janusz angażuje się w kwestie związane z powołaniem do życia fundacji imienia Lidii Karcz, ale okazuje się,
  że lokalna społeczność ma o Banach niezbyt dobre zdanie. Karcz się załamuje.
  Aniela wyjaśnia Błażejowi, że boi się zranienia i potrzebuje czasu, żeby się otworzyć. Brat księdza
  niespodziewanie i dość brutalnie z nią zrywa. Małgosi tłumaczy, że to tylko fortel.
  Kasia nie może znaleźć dla Karoliny pracy. Dziewczyna się załamuje i wylewa złość na Ninę. Po jakimś czasie
  jednak ją przeprasza i razem tworzą nowe CV dla byłej więźniarki.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 07:30 Rodzinny ekspres - Młodzi w odkrywaniu Boga magazyn, magazyn, 2023
  Młodzi ludzie przyjeżdżają na Pola ...

  Młodzi ludzie przyjeżdżają na Pola Lednickie szukać czegoś więcej. To często powtarzające się słowa wielu duszpasterzy, którzy obserwują fenomen spotkań na Lednicy. Dodają też, że bardzo wielu z nich spowiada się, i są to głębokie spowiedzi, po latach. Tęsknią za byciem razem, za spotkaniem. W programie Rodzinny ekspres porozmawiamy o tym, w jaki sposób pomóc młodym ludziom odkrywać Boga, gdzie Go poszukiwać, w czym mogą wspierać spotkania na Polach Lednickich.

 • 08:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:10 Kwadrans polityczny , komentarz, 2023
 • 08:25 Informacje kulturalne , magazyn, 2023
 • 08:30 Pogoda poranna , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:40 Ranczo s.VII - odc. 87 (seria VII, odc. 9) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Wystawa Kusego odniosła wielki sukces ...

  Wystawa Kusego odniosła wielki sukces w Warszawie i Kusy po powrocie do domu, przeżywa pierwszy raz w życiu falę nagłej popularności i zainteresowania mediów i kolejnych galerii. Lucy w tym czasie także spotykają niespodzianki, acz dużo mniej przyjemne; nią zaczyna się bowiem interesować prokuratura. Zaniepokojona, a nawet już trochę przestraszona Lucy szuka wsparcia w Kusym, który jednak uważa, że jej lęki są wydumane. Duda wraca z Brukseli zupełnie odmieniony i decyduje się walczyć o ukochaną Klaudię. Najlepszą metodą wydaje się wzbudzenie zazdrości przy wsparciu bardzo atrakcyjnej kobiety.Witebski wyjeżdża z Francescą do Kalabrii, gdzie ma ona powić potomka rodu. Pojawia się problem, kto przejmie jego internetową telewizję. Pierwszą ofertę składają senator z Czerepachem, którzy szukają medialnego przyczółka, drugą damskie konsorcjum, czyli Hadziukowa, Solejukowa i Więcławska, które zamierzają wypełnić TV Wilkowyje reklamami. Witebski w dzień wyjazdu podejmuje zaskakującą dla wszystkich decyzję i przekazuje klucze do telewizji komuś, komu nawet przez myśl nie przeszło pracować w jakiejkolwiek telewizji. Indagowanie Lucy bardzo szybko przechodzi w atak, zakończony łomotaniem do drzwi dworku o świcie, a wizyta prokuratury o świcie oznacza tylko jedno. Sytuacja Lucy wydaje się być przesądzona.

 • 09:40 Komisarz Alex - odc. 225 (seria XVIII, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Prokurator Zarębski zostaje znaleziony martwy ...

  Prokurator Zarębski zostaje znaleziony martwy w swoim garażu. Rana na skroni i pistolet w ręce wskazują na samobójstwo. Leon nie ma jednak wątpliwości. Ktoś inny oddał śmiertelny strzał. Podczas oględzin miejsca zbrodni Alex odkrył cztery kreski namalowane farbą na ścianie. Jedna jest przekreślona. Czy ma to coś wspólnego z zabójstwem? Wkrótce ekipa Wilczaka zatrzymuje mężczyznę, który niedawno opuścił więzienie. Oskarżany przez Zarębskiego zapowiadał zemstę. Wszystko wskazuje na to, że policjanci mają sprawcę. Kiedy ekipa Wilczaka zaczyna świętować urodziny Alexa, na komendę dociera wiadomość o kobiecie powieszonej w lesie. To ratowniczka z basenu, Anna Lipska. Na pniu drzewa Alex znów odkrywa kreski. Tym razem przekreślone są już dwie z czterech. Policjanci trafiają na ślad związku między zabójstwem w garażu i w lesie. Typują sprawcę, ale ten wciąż pozostaje na wolności. Policjanci próbują przewidzieć jego kolejny ruch. Podążają jednak złym tropem.

 • 10:35 Siatkówka mężczyzn - Liga Narodów: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 10:50 Siatkówka mężczyzn - Liga Narodów: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 12:55 Natura w Jedynce - Zwierzęta. Sezon 1 (Just Animals. Sezon 1 Ep. 9 Bears) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Niemcy 2018
  Odc. 9. Niedźwiedzie. Jedne z ...

  Odc. 9. Niedźwiedzie. Jedne z największych i najsilniejszych ssaków naszej planety. Niesforne, rozkoszne młode od lat inspirują producentów zabawek dla dzieci. Dorosłe wyglądają znacznie groźniej. Ich potężna sylwetka wzbudza szacunek. Od wielu wieków w licznych kulturach budziły też lęk i trwogę. Przesądni unikali wypowiadania ich nazwy, stosując określenia opisowe. Zamieszkują wszystkie kontynenty z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Przy tak dużej ich liczebności może dziwić, że wyróżniamy zaledwie osiem gatunków z rodziny niedźwiedziowatych. Charakterystyczna budowa pyska upodabnia je do psów. Inne typowe cechy to gruba, gęsta sierść, wielkie łapy z długimi pazurami, małe okrągłe uszy i bardzo krótki, szczątkowy ogon. Te kręgowce należą do gromady ssaków. Są zatem stałocieplne, mają owłosienie i rodzą żywe potomstwo, które karmią mlekiem. Reprezentują rząd drapieżnych. Jego przedstawiciele mają potężne pazury i zęby ułatwiające chwytanie zdobyczy. Nie wszystkie gatunki żywią się wyłącznie mięsem. Niektóre są wszystkożerne, jedzą również rośliny. Niedźwiedzie należą też do podrzędu psokształtnych. Tę grupę tworzą m.in. wilki i inne psowate oraz płetwonogie, łasicowate, pandowate i szopowate, a także rodzina niedźwiedziowatych.

 • 14:00 Wspaniałe stulecie (s. 4) - odc. 275 (s. 4, odc. 56) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 275 (s. 4, ep. 56)) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Okaleczony przez Jastrzębia Sinan Pasza ...

  Okaleczony przez Jastrzębia Sinan Pasza wraca do Rustema. Hurrem w drodze do Aleppo napotyka prowadzony przez Selima orszak z ciałem Dżihangira. Sulejman oddala się do samotni i poświęca się modlitwie. Po pogrzebie Dżihangira, Selim otwarcie wypowiada wojnę Bajazydowi. Rustem bezskutecznie próbuje odnaleźć Jastrzębia. Nurbanu dowiaduje się o związku Bajazyda z sułtanką Huricihan.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:10 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /649/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 45 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Gürbüz Soygiray żąda od Yamana, ...

  Gürbüz Soygiray żąda od Yamana, by wycofał się z przetargu. Yaman natychmiast się zgadza. Jednak mężczyzna, w zamian za uwolnienie Seher, stawia jeszcze jeden warunek - żąda przeprosin. Seher jest przerażona, dobrze wie, że Yaman nigdy nikogo nie przeprasza. Na wieść o porwaniu Seher domownicy są w szoku. Yaman zapowiada, że Yusuf i Ziya nie mogą się o tym dowiedzieć, a sam robi wszystko, żeby odnaleźć dziewczynę. Ali jest przyparty do muru. Begüm nalega na jak najszybszy ślub. Chociaż w głębi duszy Ali wcale tego nie chce, poczucie przyzwoitości nie pozwala mu zostawić Begüm w tak trudnej sytuacji. Ziya przypadkiem dowiaduje się o porwaniu Seher i wpada w rozpacz. Yaman i Nedim docierają na miejsce, gdzie przetrzymywano Seher. Za późno. Ludziom Soygiraya udało się uciec wraz z dziewczyną.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5001 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2022
 • 18:00 Ranczo s.I - odc. 8 (seria I, odc. 8) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Tym razem córka wójta, Klaudia, ...

  Tym razem córka wójta, Klaudia, przeobraża się w bizneswoman. Dyskretny makijaż, wąskie okulary, gładko zaczesane włosy, elegancka granatowa garsonka, biała bluzka i nieodzowny neseser sprawiają, że nastolatka znowu jest nie do poznania. Skończyła już z buntowniczym wizerunkiem punka czy satanistki i teraz postanawia robić wielką karierę jako doradczyni w sprawach unijnych. Zapisała się nawet na stosowny kurs. Klaudia ma też nowego narzeczonego, który wykłada na prywatnej uczelni. Wójtowi, jak zwykle, trudno dogodzić, więc znowu ma do córki pretensje, że zajmuje się bzdurami. Witebski odwiedza Lucy. Polonista ubolewa nad swoją trudną sytuacją. Był szefem dwóch gazet i stracił oba "stołki". Teraz jest tylko zwykłym belfrem. Ponadto zaczyna się obawiać, że wójt może go również wyrzucić ze szkoły. Lucy próbuje pocieszyć Tomasza, radząc mu, by spróbował założyć własne pismo. Akurat przychodzi Klaudia, która słysząc o interesach natychmiast deklaruje swoją pomoc w przygotowaniu dla polonisty biznesplanu.
  Tymczasem wójt wciąż szuka sposobu na pozbycie się ze wsi Amerykanki. Podsłuchując rozmowę bywalców przedsklepowej ławki, którzy spędzają tam czas na popijaniu taniego alkoholu i krytykowaniu innych, wpada na nowy, genialny pomysł. Wyręczając się swoją żoną, rozpuszcza plotkę, że Amerykanka zamierza założyć we wsi hodowlę kóz i wystąpiła o ogromny unijny kredyt. Ma nadzieję, że wybuchnie skandal. Okolicznym mieszkańcom, nie wiedzieć czemu, kozy kojarzą się bowiem z czymś najgorszym. W mentalności prostych wilkowyjczan hodowla tych zwierząt to zajęcie uwłaczające godności. Lepiej więc żyć na skraju ubóstwa i nic nie robić, niż trzymać w gospodarstwie kozy. Wójt triumfuje. Nareszcie uda mu się dopiec Amerykance. Zostanie potępiona, że chce wystawić wieś na pośmiewisko. Tymczasem pomysł z hodowlą natychmiast podchwytuje przedsiębiorcza Hadziukowa, która nawet lubi kozy. I tym razem Klaudia okazuje się nieoceniona. Przygotowuje kobiecie biznesplan, pomaga wystąpić o kredyt na hodowlę.
  Stary Hadziuk wstydzi się za żonę. Załamany zwierza się kompanom od kieliszka, że odejdzie ze wsi i poszuka jakiejś pracy. To w końcu lepsze, niż stać się pośmiewiskiem sąsiadów.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 1/131 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 20:35 Velvet s.I - odc. 3 (Velvet) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2014
 • 21:35 Wielki Test o Czystej Planecie , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Programy z cyklu Wielkie Testy ...

  Programy z cyklu Wielkie Testy to widowiska telewizyjne, które w formie oryginalnego teleturnieju łączą treści edukacyjne i rozrywkowe. Uczestnicy oraz widzowie przed telewizorami odpowiadają na 28 pytań podzielonych na 4 rundy. Przygotowują je eksperci z danej dziedziny.
  Tematem tego wydania jest Czysta planeta. Ludzie od niepamiętnych czasów próbowali wyobrazić sobie odległą przyszłość. Wizje przyszłości z przeszłości właśnie teraz po części się materializują. Czy tak kiedyś wyobrażano sobie rok 2023? Jak my projektujemy przyszłość i co z tego, co dziś jest w fazie futurystycznych mrzonek, stanie się rzeczywistością kolejnych pokoleń? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w Wielkim Teście o Czystej planecie. Konkurs dotyczy alternatywnych źródeł energii, które są naszą przyszłością. Autobusy napędzane wodorem, elektryczne pojazdy, małe reaktory jądrowe, morskie farmy wiatrowe jeszcze w ubiegłym stuleciu brzmiały jak cytaty z literatury science fiction. Tymczasem kilka dekad później stają się one rzeczywistością i szansą na przetrwanie naszej planety.
  W Wielkim Teście zmierzą się znani i lubiani. Zwycięzcy przeznaczą nagrodę na cel charytatywny. Widzowie również będą mogli wziąć udział w konkursie online. W programie występy muzyczne na światowym poziomie. Artyści zaśpiewają przeboje z planetą Ziemią w tle. Prowadzący: Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

 • 23:00 Zakon (The Order) film przygodowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2001
  W XI wieku, w czasach ...

  W XI wieku, w czasach krucjat, flamandzki rycerz przeżył w Jerozolimie objawienie, które odmieniło jego życie i dało początek nowej sekcie religijnej. Swoje widzenia opisał w księdze Fazar. Ostatni rozdział księgi zaginął. Mijają wieki rękopis trafia w ręce znanego archeologa, Oscara Cafmeyera. Jego syn Rudy podczas wizyty u ojca widzi ów zaginiony rozdział. Wkrótce Oscar wyjeżdża do Izraela i tam znika bez śladu. Chcąc odnaleźć ojca, Rudy musi odszukać tajemniczą sektę i dowiedzieć się, jaka jest treść ostatniego rozdziału tajemniczej księgi.

 • 00:40 Ines, pani mej duszy - odc. 9 (Ines del Alma Mia) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Chile,Hiszpania 2020
  Valdivia potajemnie opuszcza fort zabierając ...

  Valdivia potajemnie opuszcza fort zabierając całe złoto należące do jego towarzyszy. Pozostawia list, w którym przekonuje, że robi to wyłącznie dla ich dobra, ponieważ dzięki temu zrealizuje wreszcie swój
  plan podboju Araukani. Ines ma zarządzać Chile pod jego nieobecność. Valdivia udaje się do Peru, gdzie pomaga nowemu wicekrólowi, biskupowi Lagasce tłumić kolejne bunty. Tymczasem Ines wywiązuje się
  znakomicie ze swego zadania. Zawiera przymierze z Mapuczami, zakłada szkołę i szpital. W Chile wreszcie panuje pokój, a miasto rozkwita. Po kilku latach Valdivia powraca z zatwierdzonym przez Cesarza tytułem
  Generalnego Gubernatora Chile i zgodą na podbój dalszych ziem na południe od Santiago. Jest tylko jeden warunek musi się wyrzec Ines, ponieważ tak wysoki cesarski dostojnik, nie może żyć w nieformalnym
  związku. Na dodatek biskup Lagasce sprowadza z Hiszpanii jego prawowitą żonę, Marinę Ortiz de Gaete. Ines postanawia walczyć o prawo do pozostania w Chile.


 • 01:40 Ines, pani mej duszy - odc. 10 (Ines del Alma Mia) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Chile,Hiszpania 2020
  Valdivia upiera się przy planie ...

  Valdivia upiera się przy planie konkwisty Araukanii i rozciągnięcia hiszpańskich włości aż do Cieśniny Magellana. Quiroga i Gómez są temu przeciwni. Felipe, wstrząśnięty okrucieństwem Valdivii wobec Indian, postanawia wrócić do swoich rodaków i wkrótce daje się mocno we znaki hiszpańskim najeźdźcom. Ines oficjalnie zaręcza się z Quirogą, jednak na ślub prędko się nie zanosi, bowiem zazdrosny Valdivia stale wysyła rywala z wojskowymi misjami w jak najdalsze strony. Valdivia przekonuje mieszkańców Santiago, by poparli jego plan. Obiecuje im wielkie bogactwa, które rzekomo czekają na nich w Araukanii.

 • 02:40 Jutro będzie niebo film obyczajowy, film fabularny telewizyjny, 2000
  Film obyczajowy, 74 min, Polska ...


  Film obyczajowy, 74 min, Polska 2001
  Scenariusz i reżyseria: Jarosław Marszewski
  Zdjęcia: Wojciech Todorow
  Muzyka: Jerzy Mazzoll
  Aktorzy: Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Hamkało, Henryk Talar, Ryszard
  Ronczewski, Janusz Chabior, Rostislav Kuba

  Jednym z głównych impulsów stworzenia scenariusza byli aktorzy - "to jest
  napisane specjalne dla nich, dla obdarzonych naturalnymi, wielkimi talentami
  Krzysztofa Pieczyńskiego i Oli Hamkało", przyznał reżyser. Pierwszy fabularny
  film Jarosława Marszewskiego zdobył już kilka nagród - w 2001 r. na FPFF
  w Gdyni
  Krzysztof Pieczyński otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską,
  w Koszalinie na KSF "Młodzi i Film" obraz wyróżniono nagrodą dziennikarzy,
  w bieżącym roku młody reżyser dostał nagrodę za debiut na MFF w Setubal
  w Portugalii. Wrocławianin Jarosław Marszewski studiował w słynnej praskiej
  Akademii Filmowej FAMU i w szkole katowickiej, reżyserował filmy
  krótkometrażowe, reklamy, teledyski, dokumenty i widowiska telewizyjne,
  asystował przy filmach m. in. Wiesława Saniewskiego i Marka Piestraka.
  "Jutro będzie niebo" sam reżyser określił jako "metafizyczne road movie".
  Kręcony w pięknych plenerach Kotliny Kłodzkiej, w okolicach Sobótki
  i Dzierżoniowa, szybko (w dwa tygodnie) i tanio (budżet ok. 1, 5 mln zł),
  rodzimy "film drogi" rzeczywiście nawiązuje do tego gatunku, chociaż chodzi
  tu raczej o "wędrówkę duszy od samotności ku wolności". Jak zauważył
  Krzysztof Pieczyński, film przypomina klimatem czeskie kino lub dobre polskie
  filmy z lat 60. To bardzo intymna, subtelna i kameralna opowieść o 40 - letnim
  "chłopaku", który poznał 12 - letnią "kobietę". On to drobny przemytnik
  z polsko - czesko - niemieckiego pogranicza. Kiedyś miał żonę, córkę, własny
  sklep i mieszkanie, ale firma splajtowała, stracił dom i rodzinę, zadłużył się
  i wciąż nie jest w stanie spłacić starych długów. Ona, uciekinierka
  z pozbawionego miłości domu, wskazuje zagubionemu w życiu mężczyźnie
  inną drogę. Niezwykłą dziewczynkę, która "ma moc przekonywania wszystkich
  do wszystkiego", zagrała 12 - letnia Ola Hamkało, odtwórczyni głównej roli
  w filmie Marka Piestraka "Odlotowe wakacje".
  Dziewczynka wędruje środkiem szosy, krętej i prawie pustej. Szuka psa.
  Mężczyzna wiozący skrzynki wódki tanio zakupionej po czeskiej stronie
  spieszy się, by jak najszybciej towar sprzedać z zyskiem w Niemczech i jeszcze
  dziś oddać kolejną ratę długu sprzed lat. Chwila nieuwagi - i potrącony pies
  zostaje martwy na środku drogi. Dziewczynka spokojnie, lecz stanowczo
  domaga się, żeby psa godnie pochować w miejscu przez nią wskazanym.
  Przemierzają szmat drogi, mężczyzna stopniowo traci cierpliwość. Zostawia
  małą na przystanku PKS, załatwia własne sprawy. Otrzymane od niemieckiego
  handlowca banknoty ukrywa w fotelu kierowcy. Wraca po dziwną pasażerkę,
  znów szukają miejsca pochówku, które - jak twierdzi dziewczynka - zadowoli
  jej psa. Właściwie, prostuje właścicielka, pies tylko "trochę był mój, trochę
  bardziej swój, a najbardziej niczyj".
  Między mężczyzną i dzieckiem zawiązuje się szczególna więź. Oboje należą
  do gatunku "najbardziej niczyich", ale dziewczynka wydaje się dużo bardziej
  zaradna życiowo. To ona ratuje z opresji kierowcę, gdy policjant z patrolu
  zadaje zbyt dużo trudnych pytań, ona wciąż sprytnie wymyka się obławie,
  mimo trwającej akcji poszukiwania "uprowadzonej". Wreszcie,
  po pogrzebaniu psa, podróżnicy się rozstają. Wkrótce mężczyzna odkrywa,
  że zniknęły pieniądze ze schowka. Rozpoczyna poszukiwanie uciekinierki,
  nie przeczuwając, jakie niespodzianki jeszcze mu zgotuje.


 • 04:05 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 04:30 Notacje - prof. Henryk Skarżyński. W świecie dźwięków cykl dokumentalny, felieton, 2022
 • 04:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv