TVP1 - Program TV na środę 21 czerwca 2023

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 53 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Ali i Kiraz jadą odebrać ...

  Ali i Kiraz jadą odebrać Osmana. Kiraz źle zapisuje adres i samochód grzęźnie w błocie. Ali nie ma wątpliwości, że Kiraz przyciąga pecha jak magnes. Ziya ma ochotę na skrzydełka z grilla w sosie według przepisu Arifa. Seher korzysta ze wskazówek Yamana i przygotowuje sos. Zuhal korzysta z okazji i dolewa do sosu kilka kropli chemikaliów, w nadziei, że to skompromituje Seher. Podczas kolacji okazuje się jednak, że Seher niezadowolona z pierwszej wersji sosu, przygotowała skrzydełka od początku. Wszyscy są pod wrażeniem jej talentu kulinarnego. Alemu i Kiraz wreszcie udaje się wydobyć z błota i odbierają Osmana. Ali przeprasza stryja za swoje zachowanie. Pod nieobecność Begum, Kiraz odbiera telefon od jej matki. Przekonana, że rozmawia z córką, kobieta opowiada o prezentach ślubnych, które kupiła dla Begum i Alego we Włoszech. Kiraz jest zdezorientowana. Nie może uwierzyć, że Begum zmyśliła chorobę matki, żeby poślubić Alego. Ta szantażuje Kiraz, że odbierze sobie życie, jeśli powie Alemu prawdę. Zuhal poniża Seher. Yaman, który jest świadkiem tej sceny, surowo ją karci. Ma również pretensję do Seher, że pozwala sobą pomiatać.

 • 06:05 Klan - odc. 4121 telenowela TVP, telenowela, 2023
  Elżbieta i Jerzy wspominają wczorajszy ...

  Elżbieta i Jerzy wspominają wczorajszy wieczór. Karol z Dominiką zrobili wszystkim niespodziankę zapowiedzią ślubu. Szkoda tylko, że w dobrej zabawie przeszkodził sąsiad. Elżbiecie w głowie się nie mieści, jak można być tak źle nastawionym do innych ludzi. Kamila i Borys nie spali całą noc z powodu córeczki. Po konsultacji z Elżbietą decydują się pojechać z Jaśminką do lekarza. Kamila obawia się, że trzeba będzie przełożyć ich ślub. Zdenerwowany Michał czeka na spóźniającego się inwestora Grzegorza. Zamiast niego do firmy wchodzi Franka i oświadcza, że na Mazury jadą we trójkę. Po powrocie Michał pomstuje, na młyn, na faceta Franki, na siebie. W kiepskim nastroju jedzie do Mariusza. Żali się na cały świat. Mariusz wyciąga butelkę wódki. Gabriela przyznaje się Romanowi, że wczoraj z pretensjami była w Rosso jego była asystentka Ada. Roman przeprasza za ten wybryk i jeszcze raz przekonuje, że wszystko z nią skończone. Karol z dumą pokazuje Dominice certyfikat potwierdzający autentyczność meteorytu, który uderzył w dom na Sadybie. Postanawia, że teraz zajmie się szukaniem takich skał na większą skalę. Dominika kwituje to uśmiechem. Witold po powrocie do domu, pyta, czyje auto stoi przed ich posesją. Ilona oznajmia, że to jej.
  Miała trochę oszczędności, a resztę wzięła z pieniędzy za młyn. Witek jest oburzony.

 • 06:30 Leśniczówka - odc. 676 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Ewa, po szalonej jeździe taksówką ...


  Ewa, po szalonej jeździe taksówką z Krakowa, żeby zobaczyć Marcela, wraca na konferencję. Pod jej nieobecność synek stawia pierwszy kroczek. Krzysztof postanawia ukryć ten fakt przed Płoską. Jacek jest zazdrosny o relację, łączącą Magdę z Piotrem. Gdy Mondrasiuk zjawia się w przychodni, Wiśniewiski zaczyna się przed nim tłumaczyć. Błażej musi zapłacić rachunek za imprezę urodzinową w Borowiku. W przeciwnym razie nie dostanie tam pracy. Gdy udaje mu się pożyczyć pieniądze, jest już za późno i zostaje z niczym.


 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2023
 • 07:30 Otrzyjcie już łzy , reportaż, 2023
  Celem programu jest dotarcie do ...

  Celem programu jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którzy mają świadomość przemijania, doświadczyli choroby w rodzinach, doświadczyli lub doświadczają żałoby. Takich widzów jest wielu, bo większość z nas ma podobne doświadczenia za sobą lub właśnie przeżywa dramat choroby/ żałoby. Program ma dotrzeć do widza konserwatywnego, który zdaje sobie sprawę z przemijalności życia, z etapów życia. Jednocześnie ma skłonić do refleksji osoby, które być może nie są pogodzone z losem, z cierpieniem najbliższych. Ma też dotrzeć do tzw. środowiska medycznego, które musi uczyć się jak właściwie opiekować się osobami starszymi, zależnymi, chorymi. Niestety, w szpitalach, dps - ach, etc. opieka nad osobami starszymi pozostawia wiele do życzenia. W efekcie złego traktowania, odchodzenie, "narodziny dla nieba", może stać się traumą i dla chorych, i dla ich rodzin.

 • 08:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:10 Kwadrans polityczny , komentarz, 2023
 • 08:25 Informacje kulturalne , magazyn, 2023
 • 08:30 Pogoda poranna , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 08:40 Ranczo s.VIII - odc. 96 (seria VIII, odc. 5) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Klaudia, obserwująca Więcławskich w sklepie, ...

  Klaudia, obserwująca Więcławskich w sklepie, diagnozuje, że ich małżeństwo już dawno się wypaliło i to, co widać, to zaledwie marne szczątki. Małżeństwo Więcławskich wpada w psychoterapeutyczne szpony Klaudii, terapeutki równie zapalczywej, co niedoświadczonej. Senator, w trakcie politycznego knucia z Czerepachem w restauracji, pierwszy raz widzi Monikę, która przypadkiem wpadła na espresso. Siła rażenia, jest tak wielka, że senator kompletnie traci głowę. Informacja, kim jest senator (i że w ogóle jest senatorem) z wiadomych względów nagle zaczyna budzić i w niej cieplejsze uczucia. Intensyfikujące się spotkanie sztuki i polityki w Knajpie u Japycza przerywa wiadomość o zaproszeniu wystawy Kusego do galerii w Nowym Jorku. Monika jedzie z Kusym do Warszawy w celu zdobycia amerykańskiej wizy; ta pozornie prosta formalność okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowana, niż można byłoby przypuszczać, a to głównie za sprawą słowiańskiej duszy Kusego. Na plebanii trwa dynamiczna akcja mająca na celu przeciwdziałanie zalewowi obcych nacji w obliczu niedoborów demograficznych w kraju. Do działań księży i ogromnie przejętej tematem Michałowej, przyłącza się urząd gminy. Przebieg terapii Więcławskich, jak to w Wilkowyjach, szybko zbacza na tory nieznane psychologicznym teoriom, ale doprowadza do zdumiewająco pozytywnego skutku. Nieprzewidzianą konsekwencją jest też żądanie terapii przez piękniejsze połówki dwóch kolejnych par.

 • 09:40 Komisarz Alex s.I - odc. 4 (seria I, odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Na jadący w centrum Łodzi ...

  Na jadący w centrum Łodzi samochód więzienny napadają dwaj przestępcy, próbując odbić przewożonego nim więźnia, Marka Kotysa. Akcja bandytów nie udaje się, skazaniec trafia za kratki. Wkrótce w szkole baletowej zakładniczkami zostaje kilkanaście uczennic i nauczycielka. Wśród nich jest córka prokuratora. Grożący bombą szantażysta, żąda uwolnienia z więzienia swojego syna, młodego przestępcy, którego wcześniej bezskutecznie próbował uwolnić z konwoju. Komisarz Bromski i Alex przystępują do akcji, ale muszą być bardzo ostrożni. Dzięki Aleksowi udaje się obezwładnić szantażystę i uwolnić zakładniczki. • 10:35 Ojciec Mateusz - odc. 131(Ojciec Mateusz X odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Natalia spotyka się w hotelowej ...

  Natalia spotyka się w hotelowej restauracji z autorem książki "Gotujemy z Jerzym Kęcikiem". Ucinają sobie miłą pogawędkę o gotowaniu. Kęcik namawia Natalię, by napisała własną książkę kucharską. W Edenie trwają przygotowania do wyborów Miss. Natalia wychodząc zauważa ciało młodej dziewczyny. Dziewiętnastoletnia Julia ma skręcony kark. Na miejsce przyjeżdża policja. Lekarz stwierdza, że użyto wobec dziewczyny przemocy. Policjanci zabezpieczają ślady, które prowadzą do chłopaka Julii, Witka. Na widok policjantów chłopak próbuje uciec. Tymczasem Kamil, menedżer konkursu, przychodzi się wyspowiadać do Mateusza. Wyznaje, że miał romans z Julią, a jej chłopak się wściekł. Mateusz odwiedza Witka w areszcie. Karolina z Noculem rozmawiają z Inką, żoną Kamila. Okazuje się, że wie o zdradach męża. Kamil dzwoni na policję. Chce współpracować. Policjanci ustalają, że przed śmiercią Julia kłóciła się z koleżanką Anitą. Tego dnia Anita odpadła z konkursu, ale widziała Julię, gdy z przyjaciółką Olgą szła do SPA. Okazuje się, że Julia była anorektyczką.

 • 11:25 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 16 telenowela historyczna TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Wizyta papieskiego legata. Jesień/zima 1403. ...

  Wizyta papieskiego legata. Jesień/zima 1403. Legat papieski (Andrzej Słabiak) jest coraz mniej przychylny Koronie i Litwie. Jego sekretarz i królowa Anna (Milena Staszuk) podejrzewają, że stoją za tym Krzyżacy. Aby znaleźć dowody przekupstwa, na Wawelu wybucha mały pożar. Legat przyznaje się Mikołajowi Trąbie (Radosław Pazura), że dostał palec św. Wojciecha. Według królewskiego spowiednika to fałszywa relikwia. I legat zmienia swą opinię na temat chrześcijaństwa na Litwie. W Wilnie Jagiełło (Sebastian Skoczeń) daje kolejną szansę swemu bratu Świdrygielle (Michał Chruściel). Saule (Agata Pieszko) próbuje otruć Wielkiego Księcia, ale przeszkadza jej w tym Gwido (Marcin Lewandowski).

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2023
 • 12:35 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2023
 • 12:50 Natura w Jedynce - Zwierzęta. Sezon 2 (Just Animals. Sezon 2 Ep. 6 Octopuses) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.USA 2020
  Ośmiornice to sprytne kameleony mórz. ...

  Ośmiornice to sprytne kameleony mórz. Potrafią nie tylko po mistrzowsku zmieniać wygląd. Są niezrównanie elastyczne i świetnie radzą sobie z rozwiązywaniem problemów. Wraz z kałamarnicami, mątwami i łodzikami tworzą grupę zwierząt morskich zwanych głowonogami. Nazwa ta doskonale oddaje ich główne cechy fizyczne. Choć pod względem budowy wydają się nieskomplikowane, są bardzo inteligentne. Osiągają różne wielkości: od miniaturowej kałamarnicy z rodzaju Idiosepius, po kałamarnicę olbrzymią, dłuższą od autobusu. W dawnych czasach wzbudzały lęk wśród żeglarzy i zaciekawienie greckiego filozofa Arystotelesa. Słynące z licznych ramion i odrzutowego napędu, te wysoko rozwinięte zwierzęta występują w wodach wszystkich oceanów świata, zarówno blisko powierzchni, jak i na głębokości siedmiu tysięcy metrów. Większość z nich żyje niecały rok - ledwie tyle, by zdążyć się rozmnożyć. To krótka, lecz niezwykle spektakularna egzystencja zwierząt, które tak bardzo wyróżniają się spośród innych. Jak na wyjątkową grupę zwierząt, głowonogi mają wiele wspólnych cech z innymi przedstawicielami królestwa zwierząt. Są bezkręgowcami, jak ponad 95 procent gatunków zwierząt. Owady, pająki i kraby należą do stawonogów - największej grupy bezkręgowców. Drugim co do wielkości typem bezkręgowców są mięczaki, do których zalicza się niemal jedna czwarta gatunków morskich organizmów.

 • 14:00 Wspaniałe stulecie (s. 4) - odc. 284 (s. 4, odc. 65) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 284 (s. 4, ep. 65)) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Selim dowiaduje się, że to ...

  Selim dowiaduje się, że to Nurbanu zaatakowała Huricihan. Również Hurrem poznaje prawdę, ale szantażowana przez Nurbanu, postanawia milczeć. Od tej pory będzie głównym wrogiem młodej sułtanki. Huricihan umiera, nie zdradziwszy, kto ją zaatakował. Rana, faworyta Bajazyda, zostaje oskarżona o zamordowanie Huricihan. Mahidevran nie chce przyjąć złota od Bajazyda.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:10 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /658/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 54 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Ali nie ma serca do ...

  Ali nie ma serca do ślubnych przygotowań. Informuje Osmana, że włoży stary garnitur. Osman jest bezradny wobec wyboru swojego bratanka. Widzi też, że Kiraz czuje się nieswojo. Dziewczyna jednak milczy w obawie, że Begum targnie się na swoje życie. Tymczasem Ibrahim namierza matkę Begum we Włoszech. Ekipa Alego ma dowód, że jego przyszła teściowa jest cała i zdrowa. Wysyłają Alemu filmik, na którym matka Begum robi zakupy we Włoszech. Ali każe Begum natychmiast przyjechać. Czuje się oszukany i poniżony. Begum jest przekonana, że to Kiraz na nią doniosła. Zuhal próbuje przeprosić Yaman za jej atak na Seher. Mężczyzna nie chce nawet z nią rozmawiać. Dziewczyna jest załamana. Tymczasem Seher prosi Selima o możliwość gotowania dla restauracji z domu.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5013 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2022
 • 18:00 Ranczo s.II - odc. 18 (seria II, odc. 5) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2007
  Wójt pozbywa się Czerepacha wysyłając ...

  Wójt pozbywa się Czerepacha wysyłając go do Brukseli na kurs samorządowy. Ma nadzieję, że ten awans dla podwładnego, który nie zna żadnego języka obcego, okaże się zabójczy. Czerepach przed wyjazdem wyrzuca do kosza wniosek Lucy o stworzenie w Wilkowyjach uniwersytetu ludowego. Odkrywa to Fabian Duda, praktykant, którego wójt szykuje na następcę Czerepacha. Wójt nakazuje Dudzie sporządzenie nowego wniosku. Do pomocy zgłasza się Klaudia, której młody praktykant wyraźnie przypadł do gustu. Kusy odkrywa, że obrazy, rzekomo zakupione przez Jerry'ego dla ambasady amerykańskiej, zostały ukryte w piwnicy i robi z tego powodu Lucy awanturę. Postanawia udowodnić światu, że poradzi sobie bez dwuznacznego wsparcia, a tworzenie pokupnej sztuki popularnej to dla niego pestka.
 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 10/131 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 ALARM! magazyn, magazyn, 2023
 • 20:25 Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 (Ceremonia otwarcia) , sprawozdanie, , kraj prod.Szwajcaria 2023
 • 23:10 Zadanie specjalne (The Cutter) film akcji, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2005
  Chuck Norris związał aktorską karierę ...

  Chuck Norris związał aktorską karierę z filmem sensacyjnym i sprawdził się w tym gatunku, na co pozwoliły mu doskonałe warunki fizyczne. Mistrz wschodnich sztuk walki był bohaterem m. in. "Samotnego wilka McQuade'a", serii "Zaginiony w akcji", "Delty Force", "Płatnego mordercy", "Strażnika Teksasu". Swoje umiejętności gwiazdora kina akcji zaprezentował także w "Zadaniu specjalnym", po którym 65 - letni wówczas aktor zapowiadał przejście na emeryturę. Tu partneruje mu urodzona w Tomaszowie Lubelskim Joanna Pacuła, nasza rodaczka, która od lat pracuje w Hollywood. Za pamiętną rolę w "Parku Gorkiego" była nominowana w 1984 r. do Złotego Globu. Na półwyspie Synaj grupa młodych archeologów prowadzi wykopaliska. Kiedy natrafiają na grobowiec z mumią, atakuje ich tajemniczy mężczyzna, który zabija wszystkich. Łupem napastnika pada bezcenny pektorał wysadzany diamentami. W Spokane w stanie Waszyngton mieszka John Shepherd, który przepracował w policji 25 lat. Teraz działa na własną rękę, często wchodząc w drogę dawnym kolegom po fachu. Jest prywatnym detektywem, specjalizującym się w odbijaniu zakładników z rąk porywaczy. Jego kolejna akcja kończy się jednak fiaskiem. Kiedy odnajduje Ruth Mueller, z którą bandyci żądali od rodziny dwa miliony dolarów, ofiara już nie żyje. John pojawia się na pogrzebie dziewczyny, gdzie los przypadkowo połączy go z Elizabeth Teller, bratanicą szlifierza kamieni szlachetnych. Po pogrzebie Elizabeth zostaje niespodziewanie zaatakowana przez dwóch opryszków. John jest świadkiem zdarzenia i podąża za oprawcami, ratując kobietę. Tak zaczyna się ich znajomość. Kiedy Elizabeth uświadomi sobie, że jej stryj został porwany, zwróci się o pomoc właśnie do prywatnego detektywa Johna Shepherda. 80 - letni Issac Teller prowadzi z Elizabeth sklep jubilerski w Spokane. W swoim fachu nie ma sobie równych, a jego sława sięga daleko poza granice kraju. Nic więc dziwnego, że zabójca piątki archeologów, który zrabował diamenty, zjawia się pewnego dnia właśnie Tellera. Przedstawiając się jako biznesmen Władimir Jukow prosi o wycenę kamieni szlachetnych. Zaciekawiony jego ofertą Issac, zgadza się pojechać z nim. Dopiero na miejscu przekonuje się, że wpadł w sidła groźnego bandyty powiązanego z międzynarodową szajką handlarzy diamentów. Będzie musiał dla nich wykonać brudną robotę, w przeciwnym razie jego bratanica zginie. Były więzień Auschwitz, który ocalał szlifując kamienie szlachetne dla Niemców, po raz kolejny staje przed trudnym wyborem: diamenty czy życie? Tymczasem Elizabeth zaczyna się niepokoić tajemniczym zniknięciem stryja. Jest przekonana, że został porwany. Kiedy policja lekceważy jej obawy, zwraca się o pomoc do Johna, który rozpoczyna poszukiwania. Śledztwo w sprawie międzynarodowej szajki bandytów prowadzi także FBI. Agenci wiedzą, że poszukiwany przez nich mężczyzna, znający 4 języki i stale zmieniający tożsamość, jest prawdopodobnie w Spokane.
 • 00:55 Enklawa strachu - odc. 4 (Wall, The - Cover Your Tracks (aka La Faille)) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2019
  Detektyw Celine Trudeau usiłuje dowieść ...  Detektyw Celine Trudeau usiłuje dowieść związku między zabójstwem striptizerki Justine
  a śmiercią dziewięcioletniego Gregoire’a.

  (LA FAILLE/THE WALL - COVER YOUR TRACKS)

  Serial kryminalny, Kanada 2019
  Reżyseria: Patrice Sauve
  Aktorzy: Isabel Richer, Alexandre Landry, Maripier Morin, Noah Parker, Marc Messier, Jean - Philippe Perras, Patrick Hivon, Eveline Gelinas

 • 01:50 Enklawa strachu - odc. 5 (Wall, The - Cover Your Tracks (aka La Faille)) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2019
  Celine Trudeau analizuje sposób działania ...

  Celine Trudeau analizuje sposób działania zabójcy. Detektyw odkrywa, że wybiera on na swoje ofiary tych, którzy już wcześniej byli ofiarami.

 • 02:40 wojsko - polskie.pl reportaż, reportaż, 2023
 • 03:10 Córka albo syn film TVP, film fabularny telewizyjny, 1979
  Piotr Płaksin, trzydziestoletni samotny mężczyzna ...


  Piotr Płaksin, trzydziestoletni samotny mężczyzna utrzymujący się
  z dorywczych prac, marzy o rejsie na Wyspę Wielkanocną zbudowanym
  samodzielnie jachtem. Pewnego dnia dowiaduje się, że został ojcem i to
  stawia go przed koniecznością dokonania wyboru między realizacją marzeń
  a odpowiedzialnością. Nie potrafi podjąć decyzji i ucieka na prowincję do
  domu rodzinnego. Tam spadają na niego problemy rodziców i rodzeństwa,
  w tym także siostry, która ma kilkoro nieślubnych dzieci. Piotr nie potrafi
  pomóc bliskim. Atmosfera domu przekonuje go, że nie można uciec przed
  odpowiedzialnością. Odnajduje szpital, w którym przyszło na świat dziecko
  i przyznaje się do ojcostwa.
 • 04:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv