TVP1 - Program TV na wtorek 09 kwietnia 2024

 • 04:50 Klan - odc. 4315 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4315Po weekendzie spędzonym w Zakąskach, ...

  4315
  Po weekendzie spędzonym w Zakąskach, wracają Ilona z Teosiem i Anna. Witold w bardzo dobrym nastroju zdradza żonie, że udało mu się zdobyć potrzebny kapitał, a właściwie znaleźć osobę chętną na wejście do spółki razem z nim. Po południu zagląda do domu Iwona. Okazuje się, że to ona chce zainwestować swoje pieniądze. Razem z Witkiem wybierają się na spotkanie w tej sprawie. Na korytarzu Elmedu Andrzej zauważa Irminę. Rozmawiają o pobycie Oksany w Polsce i jej sytuacji rodzinnej. Irmina uważa, że Oksana powinna zostać w Polsce i zadbać o swój związek z Andrzejem. Norbert i Miłosz kończą nagranie do programu „Zakręceni na maksa”. Mariusz słucha wypowiedzi Norberta i bardzo go podziwia, nie tylko za pasję do starych samochodów, ale i za sposób, w jaki o tym opowiada. Anulka bardzo się przejmuje, bo ktoś nagrał ją i Łukasza, jak sobie przyjaźnie plotkują na mieście i wrzucił rolkę do internetu. A przecież mieli być w konflikcie. Czesia od razu mówi, że uprzedzała ją. Dla Anuli to jest koniec świata. Mariusz jedzie po Kubusia do szkoły. Kiedy na niego czeka w samochodzie, gra sobie na swoim bębnie. Niespodziewanie zjawia się Kubuś z Patrycją. Zaczyna się rozmowa na temat grania na bębnach. Mariusz odwozi Patrycję do domu i wstępuje z Kubusiem na chwilę.

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 251 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Ibrahim jest pod wrażeniem pomocy ...

  Ibrahim jest pod wrażeniem pomocy i zaradności Czarnej. Ikbal robi wszystko, żeby Seher straciła władzę w nogach. Próbuje dodać trujący lek do posiłku dziewczyny. Ostatecznie jednak jej plan nie wypala. Zaniepokojony zachowaniem Belgin Yaman każe Nedimowi prześwietlić fizjoterapeutkę. Nedim ustala, że kobieta otrzymała przelew na wysoką kwotę i mówi o tym Yamanowi. Ikbal podsłuchuje ich rozmowę. Belgin w popłochu opuszcza rezydencję. Yaman znajduje jednak lek, który podawała Seher. Od lekarza dowiaduje się, że to zastrzyki pogarszały stan jego żony. Ikbal jak zawsze odgrywa rolę troskliwej bratowej. Pod wpływem jej słów, Yaman podejrzewa, że to Zuhal za wszystkim stoi.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 154 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Sehmuz zastaje Ferita w pokoju ...

  Sehmuz zastaje Ferita w pokoju Pelin i każe spuścić mu lanie. Chłopak chce porwać Pelin z domu jej wujka. Seyran postanawia zmienić swoje zachowanie wobec Suny i Ferita. Zamierza ich wspierać. Obiecuje też matce, że urodzi dziecko. Kazim ma pretensje do Halisa o to, że nie panuje nad rodziną. Halis ma kłopoty z sercem. Opiekuje się nim Hattice. Razem wspominają przeszłość i to, co ich łączyło.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Kościół z bliska , magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 46 Śmierć myśliwego (SOKO Kitzbühel ep. Waidmannstod) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2013
  Grupa myśliwych umawia się na ...


  Grupa myśliwych umawia się na wspólne polowanie. Jeden z uczestników nie stawia się na spotkanie. Gdy okazuje się, że nie żyje, podejrzenie z miejsca pada na ludzi z bronią.

 • 08:50 Ranczo s.IV - odc. 49 (seria IV, odc. 10) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Ponieważ zbliżają się wybory, a ...

  Ponieważ zbliżają się wybory, a cała wieś jest podłączona do lokalnej telewizji internetowej, musi nastąpić nieuchronne: telewizyjna debata kandydatów. Lucy, zupełnie jakby wcześniej nie mieszkała w Ameryce, sądzi, że w takiej debacie chodzi o argumenty, a wyborcy wybierają tego z dyskutantów, który ma rację. Naturalnie, co z kolei wie dobrze Czerepach, nic bardziej mylnego. Chodzi o to, kto jakie wywrze wrażenie. Spośród wielu natomiast sposobów wywierania wrażenia najsilniejszym jest prezentacja dobrego haka na przeciwnika. Idealizm Lucy bardzo boleśnie zderza się z pragmatyzmem Czerepacha i wójta. Wieś już całkiem nie wie, co o tym myśleć, a przeprowadzane przez Witebskiego codzienne badania opinii publicznej dowodzą totalnego rozhuśtania nastrojów.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 229 (seria XVIII, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Autorka kryminalnego bloga, Pola, próbuje ...

  Autorka kryminalnego bloga, Pola, próbuje zainteresować Gutka zabójstwem Olgi Chojnackiej. Morderca Jakub, były chłopak Chojnackiej, został schwytany i osądzony. Wydaje się, że ekipa Wilczaka nie ma tu nic do roboty. Kiedy jednak dochodzi do morderstwa Fąfla, świadka, który pogrążył zeznaniami Jakuba, policjanci postanawiają przyjrzeć się starej sprawie. Pola dorabia, opiekując się zwierzętami pod nieobecność ich właścicieli. Jej podopiecznym jest teraz Pirat, wilczur łudząco podobny do Alexa. W śledztwie pomaga jej Michał, brat skazanego. Oboje zbliżają się do siebie i zostają parą. Kolejna śmierć, tym razem zabójcy Fąfla, stawia ekipę Wilczaka na nogi. Może faktycznie wpis na blogu Poli zaalarmował prawdziwego mordercę Chojnackiej, który pozbywa się osób mogących rzucić światło na starą sprawę? W obawie o bezpieczeństwo Poli, Gutek i Wilczak podmieniają psy - Pirata na Alexa. Intuicja ich nie zawodzi. Śmiertelne zagrożenie jest bliżej Poli niż przypuszczają. W Wydziale Kryminalnym rewolucja. Bogna dopięła swego. Odchodzi Wilczak, który ma zostać szefem dochodzeniówki. Wydarzenia najbliższych godzin sprawią jednak, że świat Bogny wywróci się do góry nogami. Zadzwoni do Wilczaka z prośbą o ratunek.

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVII - Odc. 355 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 13) Diabeł na drodze serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Powtarzające się w okolicach Sandomierza ...

  Powtarzające się w okolicach Sandomierza groźne incydenty na drodze prowadzą do tajemniczego kierowcy SUV-a, który daje się we znaki nawet Natalii. Kiedy jednak policja ustala dane pojazdu, okazuje się, że prawdopodobnie auto jest zarejestrowane na fałszywe nazwisko i prawdziwy właściciel pozostaje nieuchwytny. W tym samym czasie sandomierska policja zauważa wzrost przypadków zatrucia narkotykami wśród młodych mieszkańców miasta, szczególnie uczniów liceum, w którym zajęcia z gwary sandomierskiej zaczął właśnie prowadzić o. Mateusz. Władze szkoły zatrudniają nowego ochroniarza, który ma zabezpieczyć szkołę przed handlem nielegalnymi substancjami. Prowadzący własne śledztwo Mateusz odkrywa jednak, że za nową ochroną stoi ktoś znacznie potężniejszy, w którego interesie na pewno nie leży oczyszczenie szkoły z narkotyków. Nieoczekiwanie powraca też sprawa groźnego pirata drogowego i wszystko nagle zaczyna do siebie pasować. Natalia tymczasem, zainspirowana sandomierską gwarą, inicjuje muzyczny projekt, który zaskoczy wszystkich, a najbardziej władze miasta Sandomierza.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 152 (sezon 2 odc. 27) , film fabularny telewizyjny, 2024
  Kara Boża. Wiosna 1425. Jagiełło ...

  Kara Boża. Wiosna 1425. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) razem z Zofią (Maria Pawłowska) przyjmują hołd od mieszkańców Krakowa dla siebie i swojego syna. Chcą takiego samego potwierdzenia od szlachty. Tymczasem Oleśnicki (Przemysław Stippa) chce urzędu dla swojego brata i więcej przywilejów dla panów. Zofia dowiaduje się, co łączyło Awdokię (Joanna Moro) i Daniła (Pavel Kryksunou). Królowa przy pomocy swoich rycerzy aranżuje ich spotkanie. Jadwiga (Maja Szopa) coraz głośniej zaczyna mówić, że to jej polscy panowie składali hołd i że to ona powinna być następczynią tronu. Katarzyna Mężykowa (Małgorzata Ostrowska - Królikowska) ostrzega ją, że za takie złe myśli może ją spotkać kara. Królewna ma koszmarne sny i zaczyna bać się kary Bożej. Rozpoczyna ścisły post. Femka (Żaneta Homa) wraca do Krakowa. Jedzie z nią Honzik (Kamil Drężek). Spotykają na leśnej drodze Guślarza (Tomasz Obara), który mówi do niej: "Musisz czekać na coś, co jest ci bardzo drogie". Nie mówi jej, że Pietrek (Mateusz Tomaszewski) żyje.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:25 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2024
 • 12:50 Natura w Jedynce - Życie lasu. Storczyki , film dokumentalny, 2021
  Film dokumentalny o storczykowatych roślinach, ...

  Film dokumentalny o storczykowatych roślinach, które można znaleźć również w polskich lasach i na łąkach. Storczyki, orchidee - któż ich nie zna. Wiele osób hoduje je w domach. Rynek produkcji storczyków wciąż rośnie. Popularna wanilia to również storczyk. W kuchni używa się wielu innych storczyków. Rodzina storczyków to 25 tysięcy udokumentowanych gatunków. Większość z nich żyje w strefach tropikalnych. Należą do formy życiowej zwanej epifitami, nie mają własnych korzeni i usadawiają się na innych roślinach. Rozprzestrzeniły się one wszędzie na świecie i rosną także w Polsce. Jest ich tu ponad 50 gatunków. Są dużo mniejsze, najbardziej znany to obuwik pospolity.

 • 13:35 Fascynujące miejsca - Fascynująca Patagonia (Fascinating Patagonia - Untamed Wilderness) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Niemcy 2014
  Patagonia - na najbardziej wysuniętym ...

  Patagonia - na najbardziej wysuniętym na południe krańcu kontynentu amerykańskiego to fascynujący świat zwierząt. Surowy region kształtują góry, wiatr i woda. Patagonia wydaje się w większości niezamieszkana, co czyni ją rajem dla zwierząt. Wzdłuż patagońskiego wybrzeża rozlega się odgłos przypominający gęganie. Wrzesień to pora godów u pingwinów magellańskich. Każda para czujnie pilnuje jamki. O wschodzie słońca szczyty gór Torres del Paine błyszczą czerwonawym światłem. Góry są majestatycznym centrum chilijskiego parku narodowego w samym sercu Patagonii. Ich nazwa znaczy Wieże błękitnych niebios. Słusznie - bo granitowe szczyty sięgają blisko 3000 metrów do nieba. Ogromne masywy granitowe są świadectwem olbrzymich sił, tworzących Andy od tysiącleci. Mają wpływ na klimat całej Ameryki Południowej. Także na Patagonię surową, dziką krainę na samym krańcu kontynentu.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 155 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Seyran wyznaje Feritowi, że jest ...


  Seyran wyznaje Feritowi, że jest gotowa na dziecko. Wuj zmusza Pelin do zaręczyn z szoferem. Suna, mimo rozczarowania Kayem, nie zmienia ślubnych planów. Asuman chce powiedzieć Gulgun prawdę o Orhanie. Ferit prosi Pelin, by zabrała paszport i chce ją wysłać do Paryża.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5354 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /845/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 252 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Czarna i İbrahim tworzą zgrany ...

  Czarna i İbrahim tworzą zgrany duet - ona pomaga mu w kuchni, on jej w pracy. Seher odzyskuje sprawność w nogach, dowiaduje się też od Yamana, że Belgin celowo próbowała doprowadzić ją do kalectwa. Yaman mobilizuje wszystkich swoich ludzi, żeby odnaleźli Belgin i dowiedzieli się, na czyje zlecenie działała. İkbal czuje, że grunt pali jej się pod nogami. Belgin próbuje uciec za granicę, lecz w ostatniej chwili zostaje zatrzymana przez Yamana i jego ludzi. Kobieta wyznaje, że to İkbal kazała jej podawać szkodliwe zastrzyki. İbrahim zaprasza wszystkich na kolację. Adalet znajduje w rzeczach Neslihan pierścionek zaręczynowy. Nie mogąc skontaktować się z Neslihan, dzwoni do jej przyjaciółki, która w panice mówi, że narzeczonym jest Frat.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5355 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4316 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4316Kubuś i Antek obserwują zachowanie ...

  4316
  Kubuś i Antek obserwują zachowanie Mariusza. Antek nie ma wątpliwości, że nie chodzi wyłącznie o grę na bębnach, ale głównie o nauczycielkę Kubusia. Kubuś przypomina, że tata obiecał dzisiaj basen, skoro wczoraj z powodu wizyty u Patrycji nie zdążyli. Anulka jest załamana. Odgraża się, że nie wyjdzie z domu aż do matury, bo wszyscy się z niej śmieją. Czesia wzywa na pomoc Dżesikę, jako doświadczoną vlogerkę. Może jej się uda przekonać dziewczynę, że hejt internetowy to jeszcze nie koniec świata. Witold liczy przyszłe zyski z nowego biznesu 3D. Ilona patrzy na męża już z większą uwagą, ale jednak swoje pieniądze woli trzymać na koncie, w razie, gdyby Witusiowi ten biznes nie wyszedł. Mariusz odbiera Kubusia ze szkoły. Pamięta o basenie, ale i tak chwilę musi porozmawiać z Patrycją. Jerzy odbiera telefon od Dominiki. Od kilku miesięcy mieszkają z dzieckiem u matki Karola w Poznaniu. W najbliższy czwartek Karol przyjedzie jednak do Warszawy, bo tu znalazł pracę na weekendy. Jerzy z Elżbietą zastanawiają się, gdzie może zanocować. Pytają Szczepana i Olgę, czy u nich znalazłoby się miejsce, zanim oni nie przeprowadzą się do własnego domu. Rozmowę przerywa telefon od Mildy. Zaskoczona Olga próbuje się dowiedzieć czegoś więcej, ale partner Mildy przerywa połączenie.


 • 18:25 Leśniczówka - odc. 870 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  870Piotr po udarze trafia na ...


  870

  Piotr po udarze trafia na intensywną terapię, ale ma spore szanse na odzyskanie zdrowia. Jacek spotyka w szpitalu kolegę, razem z którym uległ wypadkowi na budowie. Ewa wścieka się na Hanię o kolejną awanturę z salonem sukien ślubnych. Przez decyzję Jerzego o wymianie ekipy budowlanej, w mieszkaniu Krzysztofa i Płoskiej robotnicy skuwają nowe kafelki. Anna nie może znieść obecności Żaby w okolicy. Idzie do Borowika, aby mu wygarnąć. Gangster na kolanach błaga ją o wybaczenie. Gospodyni nie przyjmuje przeprosin, ale później dręczy ją sumienne.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 5/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 153 (sezon 2 odc. 28) , film fabularny telewizyjny, 2024
  Kwiecień 1425. Mały królewicz Władysław ...

  Kwiecień 1425. Mały królewicz Władysław (Kamil Winerowicz - Stanik) jest chory. Awdokia (Joanna Moro) rozrzuca wokół kołyski sól, aby odpędzić złe uroki. Królewna Jadwiga (Maja Szopa), która pości w ramach pokuty, mdleje. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) prosi o pomoc Stanisława Ciołka (Daniel Mosior). Ten sprowadza na Wawel młodego kanonika i poetę Adama Świnkę (Bartosz Jędraś). Strasz (Paul Matura) zaczyna roznosić po Wawelu plotki, że służka królowej jest wiedźmą i odprawia gusła nad kołyską. Jagiełło przygotowuje się do zjazdu szlachty w Brześciu Kujawskim. Oleśnicki (Przemysław Stippa) ma ambicje, aby po śmierci króla, zostać regentem. W krakowskiej karczmie Lech (Mariusz Jakus) przekonuje Bdzigosta (Jakub Wieczorek), że wie jak ciężkie jest życie króla. Przecież sam jest królem krakowskich złodziei: "Co za los..." Femka (Żaneta Homa) z Honzikiem (Kamil Drężek) wracają do Krakowa. Femka w snach widzi Pietrka (Mateusz Tomaszewski).

 • 21:10 Kret (Kret) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja,Polska 2010
  Pod pseudonimem "Kret" ma się ...


  Pod pseudonimem "Kret" ma się ukrywać agent Służby Bezpieczeństwa, który w 1981r. podpisał tzw. lojalkę. Od tej pory władze komunistyczne były przez niego dokładnie informowane o działalności opozycyjnej na Śląsku. Taka wiadomość ukazuje się na pierwszej stronie lokalnej gazety, opatrzona nazwiskiem i zdjęciem rzekomego zdrajcy. Sensację podchwytują wszystkie media, robi się głośno wokół tej sprawy. Zdemaskowanym agentem jest Zygmunt Kowal, były górnik i zasłużony działacz Solidarności, przywódca strajków w kopalni Nowy Bolesław. Zygmunt nie przyznaje się do winy, uważa, że to zemsta "komuchów", zapewnia syna, że nigdy nie współpracował z ubekami. Paweł wierzy w jego zapewnienia, ale wskutek nasilających się ataków nienawiści wobec ojca, coraz trudniej mu stawić czoło rzeczywistości. Naiwnie myślał, że wszystko szybko się wyjaśni. Niestety, sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Do tej pory Kowal senior uchodził za legendę Solidarności, cieszył się wielkim poważaniem wśród ludzi, napawał dumą dorosłego już syna. Teraz jego świat i całej rodziny zostaje zburzony. Zygmunt Kowal mieszka w Bielsku - Białej. Wraz z nim dzielą mieszkanie Paweł, jego żona Ewa i kilkuletni syn Tomek. Tworzą kochająca się i zgodną rodzinę, nigdy nie dochodzi do konfliktów między nimi. Rozkręca się też rodzinny interes, przynosząc spore dochody. Coraz bardziej realne staje się więc marzenie młodych o własnym lokum. Paweł regularnie jeździ z ojcem za granicę furgonetką po używaną odzież. Towar załatwia im Jan, syn kuzyna Zygmunta, Tadeusza Kowala, mieszkającego we Francji. Kiedy wybucha skandal po ujawnieniu w prasie nazwiska Kowala, jako rzekomego tajnego współpracownika, Zygmunt jest kompletnie załamany, nie panuje już nad swoim zachowaniem, co wpływa negatywnie na rodzinny biznes. W szczerej rozmowie z synem wyjawia mu, że został zmuszony do podpisania deklaracji o niewystępowaniu przeciwko władzom PRL - u. To był warunek, żeby umierająca matka Pawła została przewieziona z Bielska - Białej do najlepszego warszawskiego szpitala. Trzy tygodnie po operacji, matka jednak umarła. Dali mu spokój, nie musiał donosić. Choć Paweł również przeżywa trudne chwile, dzielnie wspiera ojca i nakłania go, żeby wyjawił prawdę. Musi walczyć o odzyskanie dobrego imienia. Za namową Tadeusza, Zygmunt postanawia jednak zostać we Francji na dłużej. Paweł wraca do kraju, gdzie rozpoczyna samotną batalię o honor ojca. Cała ta sytuacja wpływa negatywnie na jego relacje z żoną, która traci zaufanie do męża i do teścia. Na kolejnej rozprawie w sądzie zjawia się emerytowany oficer, kapitan Stefan Garbarek, który został wezwany do złożenia zeznań w charakterze świadka w sprawie działalności Kreta. Kapitan odczytuje przygotowane wcześniej
  oświadczenie, które wywołuje niemałą sensację. Tymczasem Paweł dostaje wiadomość od Janka z Francji, że jego ojciec miał zawał serca i trafił do szpitala, gdzie jest operowany.  Dramat, 104 min, Polska/Francja 2010
  Reżyseria: Rafael Lewandowski
  Scenariusz: Iwo Kardel, Rafael Lewandowski
  Zdjęcia: Piotr Rosołowski
  Aktorzy: Borys Szyc, Marian Dziędziel, Magdalena Czerwińska, Wojciech Pszoniak, Jasz Pawlus, Bartłomiej Topa,
  Sławomir Orzechowski, Jerzy Janeczek, Dariusz Szymon, Krystyna Wiśniewska - Sławik, Stanisława Łopuszańska

 • 23:10 Shindisi (Shindisi) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Gruzja 2019
  Shindisi to nazwa wsi pod ...

  Shindisi to nazwa wsi pod Tbilisi, gdzie rosyjskie siły okupacyjne oblegają wojska gruzińskie. Mimo utworzenia korytarza humanitarnego, Rosjanie nie przestrzegają zasad i podstępnie otwierają ogień. Mieszkańcy wioski podejmują ryzyko ratowania rannych żołnierzy. Fabuła filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 roku. To opowieść o człowieku, który nie był świadomy swojej wewnętrznej siły i stał się bohaterem w pełnym tego słowa znaczeniu.

 • 01:00 Dorośli w pokoju (Adults in the Room) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja,Grecja 2021
  Film zrealizowany na podstawie wspomnień ...

  Film zrealizowany na podstawie wspomnień Janisa Varufakisa z czaów, kiedy był ministrem finansów Grecji. Jest rok 2015. Gospodarka Grecji pogrąża się w kryzysie, a kraj jest na skraju bankructwa. Nowy rząd buntuje się przeciwko żelaznym rządom UE. Do akcji wkracza charyzmatyczny minister Janis Varufakis (Christos Loulis), który ze wszystkich sił stara się wynegocjować dla swojego kraju jak najlepsze porozumienie.

 • 03:15 Tryptyk rzymski film animowany, film animowany, 2008
  Poemat Jana Pawła II stał ...


  Poemat Jana Pawła II stał się wydarzeniem kulturowym i religijnym od momentu publikacji. W Watykanie "Tryptyk rzymski" hierarchom Kościoła prezentował ówczesny kardynał Joseph Ratzinger, podkreślając rangę dzieła. Ekranowy "Tryptyk" pomyślany został ambitnie, jako tzw. animacja kombinowana, która w polifonicznej impresji ma zawrzeć refleksyjną treść poematu Jana Pawła II, sens metafor oraz rytm poetyckiego słowa. Tradycyjny animowany rysunek reżyser wzbogaca m. in. scenami spotkań Stworzyciela z człowiekiem pędzla Michała Anioła ożywionymi przez mimów oraz zdjęciami pejzażowymi przetwarzanymi komputerowo.


 • 04:30 Notacje - Marek Dzienkiewicz. Geometria to nie jest asceza cykl dokumentalny, felieton, 2020
  Marek Dzienkiewicz urodził się w ...

  Marek Dzienkiewicz urodził się w 1951 r. w Warszawie. Ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej ASP, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Od 1989 r. prowadził pracownię tkaniny na Wydziale Malarstwa w macierzystej uczelni, a w 2014 r. uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Jego malarstwo to abstrakcja figur i form. Swoje prace komponuje z modułów wywodzących się z figur geometrycznych. W latach 80 - tych przeszedł od malarstwa i tkaniny do obiektu i rzeźby. Używał nietypowych materiałów takich jak korek, klepka dębowa czy tekturowe rurki. Konstrukcje jego obrazów tworzą ściśle geometryczny podział płaszczyzny, z którego emanuje emocja i muzyczność koloru. Posługując się orfistycznymi, purystycznymi, strukturalnymi oraz symultanicznymi środkami wyrazu, tworzy obrazy liryczne i wieloznaczne. Wziął udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, a także w Muzeum Narodowym oraz w kolekcji Galerii Studio w Warszawie. Laureat Złotej Odznaki ZPAP.

 • 04:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv