TVP1 - Program TV na wtorek 23 kwietnia 2024

 • 04:50 Klan - odc. 4325 telenowela TVP, telenowela, 2024
 • 05:20 Dziedzictwo - odc. 261 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Wieść o tym, że to ...

  Wieść o tym, że to Selim porwał Yusufa dociera do wszystkich, wywołując wzburzenie i niedowierzanie. Czarna troskliwie opiekuje się chorym İbrahimem, a ciocia Sultan przygląda się temu z rozrzewnieniem. Ali i jego ekipa znajdują ślad Selima i ruszają jego tropem. Zuhal niecierpliwie czeka na rozprawę. Seher odchodzi od zmysłów, czekając na wieści o Yusufie. Selim dostarcza jej telefon, na który dzwoni i przesyła nagranie z chłopcem. Selim grozi Seher, że jeśli sama do niego nie przyjedzie, on zabije chłopca. Seher nie jest w stanie dłużej czekać, wymyka się z rezydencji i rusza na spotkanie z Selimem. Yaman dowiaduje się o zniknięciu Seher.

 • 06:10 Złoty chłopak - odc. 164 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ferit jest rozczarowany kolejną rozmową ...

  Ferit jest rozczarowany kolejną rozmową z Seyran. Pelin wprowadza się do rezydencji Korhanów. Sehmuz informuje Halisa, że planuje poślubić Nukhet. Seyran, dzięki pomocy koleżanek, znajduje pierwszą pracę. Nukhet szantażuje syna.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Kościół z bliska , magazyn, 2024
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 56 Mroczne strony (SOKO Kitzbühel ep. Dunkle Seiten) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2014
  Policja znajduje zwłoki naukowca, który ...

  Policja znajduje zwłoki naukowca, który badał zanieczyszczenia tyrolskich cieków wodnych. Pada podejrzenie, że natknął się na coś, co któryś z przemysłowców wolałby zachować w tajemnicy. Karin odkrywa jednak, że naukowiec był aktywny w chat roomach dla osób skłaniających się do popełnienia samobójstwa. Stwierdzono właśnie duży wzrost liczby samobójstw wśród nastolatków.

 • 08:50 Ranczo s.V - odc. 61 (seria V, odc. 9) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Lucy znajduje nowe wyzwanie. Chce ...

  Lucy znajduje nowe wyzwanie. Chce poprawić stan zdrowia mieszkańców gminy. Bezskutecznie szuka w gminie sojuszników. Ksiądz nie chce namawiać parafianek na udział w ćwiczeniach tai-chi, gimnastyki podejrzanej i obcej ideologicznie. Po wyjeździe Franceski Witebski wychodzi z ukrycia, ale wolność nie daje mu szczęścia. Coraz bardziej tęskni za narzeczoną i żałuje, że pozwolił jej odejść. Z rozpaczy rzuca się w wir pracy nad nową powieścią. Michałowa wciąż niedomaga, ale już się nie martwi, że pozostawiła księży bez opieki, bo ma nowy problem. Teraz dręczy ją myśl, że Jola tak dobrze ją zastępuje, że ona sama jest już niepotrzebna. Gospodyni popada w głęboką depresję. Chcąc jej pomóc, księża muszą mocno nagiąć jedno, a być może nawet dwa z dziesięciu przykazań. Niby w wyższej konieczności i w dobrej sprawie, ale niepokój moralny pozostaje.

 • 09:45 Komisarz Alex - odc. 241 (seria XIX, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Na pętli tramwajowej zostaje znalezione ...

  Na pętli tramwajowej zostaje znalezione ciało Marka Bromeckiego, motorniczego tramwaju linii 17. Okazuje się, że ofiara to były żołnierz, który w zakładzie komunikacji zatrudnił się parę miesięcy wcześniej. Alex znajduje telefon komórkowy denata w pobliskiej studzience kanalizacyjnej. Urządzenie jest zniszczone, komisarz Sochoń podejrzewa jednak, że może stanowić ważną wskazówkę w śledztwie. Tymczasem policyjny technik odkrywa nagranie z monitoringu, z którego wynika, że w trakcie swojego ostatniego kursu Bromecki stanął w obronie pasażerki, którą zaczepiało dwóch agresywnych wyrostków. Pada podejrzenie, że mogli szukać zemsty na motorniczym, kiedy ten zakończył kurs. Policjanci rozpoczynają poszukiwania podejrzanych, jednak w trakcie czynności wychodzą na jaw szczegóły życia osobistego ofiary. Okazuje się, że Marek Bromecki na kilka tygodni przed śmiercią rozstał się w burzliwych okolicznościach ze swoją dziewczyną - Różą Dobrzańską. Czy była dziewczyna ofiary skrywa jakąś tajemnicę? Oprócz skomplikowanego śledztwa, komisarz Sochoń będzie musiał stawić czoło niespodziewanej wizycie bliskiego członka swojej rodziny.

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXVIII - Odc. 367 (s. XXVIII, odc. 12) Sztuka zysku serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Księdza Mateusza odwiedza spodziewające się ...

  Księdza Mateusza odwiedza spodziewające się dziecka małżeństwo, Jacek i Ilona Wojtczukowie. I choć wydają się parą idealną, Mateusz wyczuwa, że Jacek kryje przed żoną jakąś tajemnicę. Podejrzenia potwierdzają się, kiedy znów widzi Jacka, tym razem na wernisażu organizowanym przez Roberta Michalaka, mecenasa sztuki. Jedną z promowanych tam lokalnych artystek jest Julia, utalentowana malarka, planująca studia w Londynie. Splot przykrych okoliczności wpływa jednak drastycznie i na plany Julki, i na życie rodzinne Ilony i Jacka, a sztuka, która ich łączyła, jak się okazuje ma drugie dno. Tymczasem Gibalski nie daje sobie rady z godzeniem rodziny z pracą i wykończony bliźniakami, postanawia zrobić sobie wolne od wszystkiego. Niestety, szybko odkrywa, że policjantem jest się nawet podczas pobytu w SPA.


 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 158 (sezon 2 odc. 33) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Zaraza w Koronie. Grudzień 1425. ...

  Zaraza w Koronie. Grudzień 1425. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) i Zofia (Maria Pawłowska) w drodze do Wilna dowiadują się, że do Krakowa dotarła zaraza. Zofia chce wracać, ale król decyduje, że jadą dalej, a mały królewicz Władysław zostanie przewieziony do Chęcin. Jadwiga (Maja Szopa) zostaje na zamku i chce organizować pomoc dla mieszczan. Będzie pomagać tak, jak jej matka. Na wawelskim korytarzu dotyka zarażoną służącą. W Krakowie zaczynają umierać ludzie. Klienci, którzy byli w karczmie, zostają w niej zamknięci. Trwa kwarantanna.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Magazyn Rolniczy , magazyn, 2024
 • 12:55 Natura w Jedynce - U wybrzeży Nowej Zelandii seria III (Our Big Blue Backyard III Muaupoko (2/6)) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Nowa Zelandia 2022
  Powrót do pięknej serii przyrodniczej, ...

  Powrót do pięknej serii przyrodniczej, który zabierze nas pod powierzchnię morza do świata oszałamiających stworzeń żyjących wzdłuż wybrzeża Nowej Zelandii i na lokalnych wyspach. Ta seria ukazuje codzienne dramaty, wyzwania i triumfy zwierząt morskich żyjących w tych dzielnicach - od kultowych orków, delfinów i rekinów po dorsza błękitnego i raki oraz wszystko pomiędzy.
  Odc. 2 Półwysep Otago, w języku Maorysów - Muaupoko, osłania zatokę i duże miasto. To raj dla najrzadziej występujących zwierząt półkuli południowej. Żyzne prądy morskie przyciągają przybyszów ze wzburzonego oceanu. Niektóre gatunki po latach nieobecności wracają do tej dzikiej południowej krainy. Aotearoa - Nowa Zelandia. Wczesna wiosna w wodach u wybrzeży Muaupoko. Ten powrót ma wyjątkowe znaczenie. Zaledwie 200 lat temu na tych wybrzeżach roiło się od ssaków morskich. Zdziesiątkowani wskutek polowań przodkowie tych samic zostali zmuszeni, by wycofać się z wyspy na bezpieczne obszary subantarktyczne Oceanu Południowego. Półwysep Muaupoko to niezwykły dom dla wielu zwierząt.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 165 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Suna zaniepokojona obecnością Pelin, przychodzi ...

  Suna zaniepokojona obecnością Pelin, przychodzi po radę do Ifakat. Orhan, pod wpływem ojca, próbuje rozmówić się z żoną. Ferit znajduje sposób, jak odwrócić uwagę od feralnego zdjęcia. Kaya przygotowuje romantyczną kolację dla Suny. Halis wyznacza rodzinie nowe obowiązki.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5368 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /855/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 262 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Selim pokazuje Seher fałszywe dokumenty ...

  Selim pokazuje Seher fałszywe dokumenty tożsamości. Dziewczyna jest przerażona jego desperacją i zachowaniem graniczącym z obłędem. Nie może uwierzyć, że kiedyś Selim był jej najbliższym przyjacielem. Firat ustala, że to Ikbal doprowadziła do kontrolnych wizyt opieki społecznej. Czarna troskliwie opiekuje się chorym Ibrahimem, który pragnie uczestniczyć w poszukiwaniach Selima. Mimo zaleceń Alego, Yaman nie jest w stanie bezczynnie czekać. Próbuje nakłonić Camgoza do mówienia. Gdy ten jednak jest nieugięty, postanawia inaczej wyciągnąć z niego informacje. Kradnie dostawę broni Camgoza. Ikbal dowiaduje się, że jest śledzona. Czarnej i Ibrahimowi udaje się ustalić przybliżone miejsce pobytu Selima. Podczas szamotaniny z Selimem, Seher rani mężczyznę.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5369 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4326 telenowela TVP, telenowela, 2024
 • 18:25 Leśniczówka - odc. 880 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Orłowski jest wdzięczny Kasi, że ...

  Orłowski jest wdzięczny Kasi, że nie zostawiła go pod płotem i uratowała jego reputację. Gdy jednak do Internetu trafia filmik z pijanym Grzegorzem w roli głównej, ten wypowiada Kasi wojnę. Kurkowie, aby podratować domowy budżet, wystawiają na internetowej licytacji niepotrzebne przedmioty. Przypadkowo trafia tam figurka, należąca do Krawczyka. Kupuje ją sołtys Gałek. W przychodni zaczyna pracę nowa lekarka. Udaje jej się przekonać Gromniaka, aby dał jej się zbadać. Magda chce pomóc Jackowi przygotować się do wizyty w prokuraturze. Mondrasiuk udaje, że nie ma tematu.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 15/142 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:15 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 159 (sezon 2 odc. 34) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Wypadek na polowaniu. Rok 1426. ...

  Wypadek na polowaniu. Rok 1426. W Krakowie szaleje zaraza. Król (Sebastian Skoczeń) i królowa (Maria Pawłowska) przebywają w Wilnie, królewicz w Chęcinach, a królewna Jadwiga (Maja Szopa) pozostaje zamknięta w wawelskiej komnacie. Być może zaraziła się od chorej służącej. Tylko Adam Świnka (Bartosz Jędraś) jej nie opuścił.
  W krakowskiej karczmie trwa kwarantanna. Greta (Iwona Katarzyna Pawlak) z Kunegundą (Weronika Jaskółka) szorują Lecha (Mariusz Jakus), który wysmarował się cuchnącą maścią. Witold (Michał Chorosiński) chce dogadywać się z Krzyżakami i dostać od nich poparcie w czasie wyprawy na Ruś. Jagiełło na polowaniu zostaje zaatakowany przez dzika. Jan z Czyżowa (Bartosz Obuchowicz) próbuje go bronić.

 • 21:10 Zwerbowana miłość dramat, film fabularny kinowy, 2009
  Styczeń 1989 roku. Polska stoi ...

  Styczeń 1989 roku. Polska stoi na skraju bankructwa. Społeczeństwo domaga się ustąpienia komunistycznego rządu, krajowi grozi krwawa konfrontacja. Wśród wysokich funkcjonariuszy SB dochodzi do brutalnej walki o wpływy, pieniądze i polityczną nietykalność. Niedługo zostaną podjęte rozmowy z Solidarnością, coraz częściej mówi się o Obradach Okrągłego Stołu. Autorzy scenariusza już na początku filmu sugerują, że zainspirowały ich wydarzenia, jakie rozgrywały się w Polsce wraz z zaczynającymi się wielkimi zmianami ustrojowymi. Solidarność powoli przejmuje władzę. Odchodząca ekipa rządząca postanawia skopiować meldunki operacyjne oraz akta i tajne teczki najważniejszych osób w kraju, by móc w odpowiednim momencie posłużyć się szantażem. Zabezpieczone cenne materiały co tydzień docierają do Wiednia, gdzie przejmuje je zaufana agentka i umieszcza w skrytce w bankowym sejfie. Zostały jeszcze dwa albo trzy austriackie przerzuty i wysoko postawieni urzędnicy będą mogli czuć się całkowicie bezpieczni. Zgromadzone teczki zagwarantują im nietykalność i spokój do końca życia. O swoją przyszłość w nowej Polsce zamierzają walczyć także niżsi rangą funkcjonariusze SB, którzy dzięki podsłuchom znają wszystkie plany przełożonych. Agenci służb specjalnych kap. Andrzej Leszczyński i kap. Leon Siejka śledzą każdy krok ekipy rządzącej, której dni są już policzone. Kiedy Siejka czuwa na podsłuchu i nagrywa rozmowy, Andrzej konsekwentnie realizuje inną część ich przebiegłego planu. Nawiązuje kontakt z prostytutką Anną, dając jej do zrozumienia, że ich związek to coś więcej niż przelotna znajomość. Jednocześnie przygotowuje kolejny etap intrygi, co wymaga wtajemniczenia lekarza z przychodni. Faszerowana przez Andrzeja lekarstwami Anna czuje się źle, a wykonane przez znajomego doktora badania wykazują, że dziewczyna ma białaczkę. Życie może jej uratować przeszczep, na co potrzebne są spore fundusze. W tej sytuacji Andrzej, który wyjawia Annie, że jest pracownikiem służb specjalnych, proponuje dziewczynie wykonanie tajnego zadania w Wiedniu dla jego przełożonych, w zamian za duże pieniądze i zagraniczne leczenie. Nie mając innego wyjścia, Anna wyraża zgodę. Ale kiedy dziewczyna orientuje się, że została oszukana i jej ukochany chciał się nią tylko posłużyć, rozpoczyna własną grę. Nie wie jednak jednego, że Andrzej jest w niej zakochany naprawdę i zrobi dla niej wszystko.


 • 22:50 Bez kompasu (Rudderless) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Kanada 2014
  Sam, wysokiej klasy specjalista do ...

  Sam, wysokiej klasy specjalista do spraw reklamy, przeżywa rodzinny dramat. Kompletnie się załamuje, kiedy jego kilkunastoletni syn Josh ginie tragicznie w strzelaninie na uniwersytecie. Pogrążony w żalu ojciec topi smutki w alkoholu, nie widząc już sensu życia. Rzuca karierę zawodową, mieszka na łodzi, trudni się pracami malarskimi, przesiaduje w barze ze swymi nowymi kolegami, nigdy nie zwierzając się ze swej smutnej przeszłości. Po dwóch latach jego była żona Emily odnajduje go. Chce jak najszybciej uregulować sprawę ich wspólnego domu. Przy okazji spotkania oddaje Samowi starą gitarę i pudło, w którym znajdują się nagrania i spisane na kartkach teksty piosenek autorstwa Josha. Sam bierze udział w barowej imprezie otwarty mikrofon, grając na gitarze i wykonując utwory swego syna. Nie zdradza jednak, kto jest ich autorem. Zdobywa pierwszego zagorzałego fana, muzyka Quentina, który namawia go do założenia zespołu.

 • 00:45 Magazyn Ekspresu Reporterów , magazyn, 2024
  Magazyn Ekspresu Reporterów to wielokrotnie ...

  Magazyn Ekspresu Reporterów to wielokrotnie nagradzany i ceniony przez widzów program reporterski, w którym reporterzy Telewizji Polskiej pokazują życie z jego blaskami, ale i dramatami. Zawsze blisko ludzi. Kultowa marka wraca na dużą antenę pod wodzą Barbary Paciorkowskiej i ulubionego prowadzącego Michała Olszańskiego.


 • 01:50 Chinatown (Chinatown) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1974
  Dzieło Romana Polańskiego, jedno z ...


  Dzieło Romana Polańskiego, jedno z najgłośniejszych wydarzeń artystycznych 1974 roku, otrzymało aż dziesięć nominacji do Oscara, m.in. w kategoriach najlepszy film, reżyseria, muzyka oraz najlepszy aktor (Jack Nicholson), aktorka (Faye Dunaway). Złotą statuetkę Akademia Filmowa przyznała Robertowi Towne za scenariusz. Branżowy magazyn "Sight and Sound" oznaczył "Chinatown" czterema gwiazdkami, najwyższą klasyfikacją, którą tenże miesięcznik przyznawał zaledwie kilku filmom w roku. Najlepszy obraz Romana Polańskiego od czasów "Noża w wodzie" - pisali recenzenci amerykańskiej prasy fachowej. Uwagę krytyki zwróciła również znakomicie oddająca atmosferę lat 30. muzyka Jerry'ego Goldsmitha, amerykańskiego kompozytora, zdobywcy kilkunastu nominacji do Oscara. Goldsmith jest autorem popularnych kompozycji do seriali telewizyjnych oraz filmów, m.in. "Freud" "Planeta małp", "Patton", "Star Trek", a także "Omen", za który otrzymał złotą statuetkę. "Chinatown" był pierwszym filmem polskiego reżysera, do którego on sam nie napisał scenariusza. Jednak, jak powiedział w jednym z wywiadów, spędził dwa miesiące, przerabiając tekst z Bobem Towne. Główną rolę Polański powierzył Jackowi Nicholsonowi, jednemu z najwybitniejszych współczesnych artystów amerykańskich. Detektyw J. J. Gittes z "Chinatown" w wykonaniu Jacka Nicholsona jest jakby wyjęty żywcem z "czarnych" klasycznych powieści Dashiella Hammeta i Raymonda Chandlera, przypomina osławionych prywatnych detektywów Sama Spade'a czy Philipa Marlowe'a. Miliardera Noaha Crossa zagrał z kolei 68 - letni wówczas John Huston, słynny reżyser "czarnej serii", twórca m.in. "Sokoła maltańskiego" (1942). W jednego z gangsterów będących na usługach Crossa wcielił się sam Roman Polański.
  Akcja "Chinatown" rozgrywa się w latach 30. w Los Angeles. Do biura prywatnego detektywa J. J. Gittesa, specjalizującego się w sprawach matrymonialnych, zgłasza się pewna kobieta. Podając się za żonę Hollisa Mulwraya, kierującego przedsiębiorstwem zaopatrzenia w wodę i energię całego okręgu miejskiego, prosi go o zdobycie dowodów zdrady swego męża. Gittes dostarcza jej zdjęcia Hollisa z dziewczyną, które zostają opublikowane w gazecie, sprawa nabiera posmaku skandalu. Wkrótce nadchodzi wiadomość o tragicznej śmierci Mulwraya, którego ciało wyłowiono ze zbiornika z wodą w pobliżu miasta. Śledzący sprawę detektyw Gittes odkrywa, że zmarły był przeciwny budowie tamy wodnej. Dowiaduje się też, że żoną Mulwraya jest Evelyn, córka Noaha Crossa, jego byłego wspólnika, a nie kobieta, która się za nią podawała. Cross był autorem projektu nowej tamy, który wywołał spore zamieszanie. Sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana, ale Gittes nie daje za wygraną. Postanawia za wszelką cenę rozwikłać tę tajemniczą zagadkę. Nieustraszony stróż prawa nie zraża się nawet wówczas, gdy kilku gangsterów dobiera mu się do skóry. Wkrótce zamordowana zostaje Ida Sessions, która udawała żonę Mulwraya. Z Gittesem współpracuje piękna Evelyn, z którą detektyw nawiązuje romans. Jego zdumienie jest ogromne, kiedy pewnego razu odkrywa w domu kochanki dziewczynę, z którą romansował jej zamordowany mąż.


 • 04:05 Tacy byliśmy - Czerwone gitary cykl reportaży, reportaż, 2023
  Historia Czerwonych Gitar, czyli zespołu, ...

  Historia Czerwonych Gitar, czyli zespołu, który jak żaden inny potrafił łączyć rytm, melodię i tekst w wielkie, ponadczasowe przeboje. Dzisiaj wspólnie przypomnimy sobie losy grupy, która sprawiła, że gitary w Polsce już zawsze będą miały tylko jeden kolor.
  "Tacy byliśmy" to cykl, którego twórcy śledzą losy największych gwiazd polskiej piosenki. W każdym odcinku w nostalgiczny sposób opowiadają, jak twórczość muzycznych idoli wpływała na nasze życie oraz na nas samych. Cykl stanowi niezwykłą i barwną podróż w czasie do lat 70. i 80. minionego stulecia. Przypominamy, jak wyglądało wówczas życie i... jacy byliśmy.

 • 04:35 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv