TVP1 - Program TV na wtorek 27 lutego 2024

 • 04:50 Klan - odc. 4287 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4287Ola opowiada mężowi o tym, ...

  4287
  Ola opowiada mężowi o tym, jak wczoraj w Elmedzie spotkała jego sobowtóra. Był tak bardzo podobny, że nawet Filipek się pomylił. Antek jeszcze raz odpytuje Mariusza o sprawę z traktorem. Stresuje się, bo musi powiedzieć Justynie, że została oszukana, co zresztą było do przewidzenia, Justyna nie zamierza zostawić tej sprawy. Już dała stosowne ogłoszenie w sieci, a teraz chce iść na policję. Czesia wybiera się na pogrzeb znajomego rodziny. Nie ma wcale chęci, bo z jego osobą wiążą się złe wspomnienia, ale obiecała rodzicom. Do domu ze szpitala wraca Dżastin. Dżesika i Dymka przygotowali prezenty dla syna. Zjawił się na chwilę nawet Darek. Sąsiad Skoczek składa nieoczekiwaną wizytę Lubiczom. Zaprasza na inaugurację swojego sklepu monopolowego. Paweł, który nie ma najmniejszej ochoty na taką uroczystość, kłamie na poczekaniu, że akurat w piątek wyjeżdżają z Wigą do Krakowa, bo siostrzeniec świętuje doktorat. Kamila na dobre rozkręca się w firmie Emilii. Dzisiaj podpisuje kolejny kontrakt z odbiorcą ich sprzętu komputerowego. Tymon zagląda do szkoły Agnieszki. Snuje plany związane z Leną. Przerywa ich rozmowę wejście sobowtóra Rafała, o którym opowiadała Ola. Okazuje się, że Tomasz wczoraj w Elmedzie znalazł ulotkę szkoły jogi Agnieszki.

 • 05:15 Dziedzictwo - odc. 223 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Seher postanawia wybaczyć Yamanowi, choć ...

  Seher postanawia wybaczyć Yamanowi, choć nie wie, czy będzie w stanie ponownie obdarzyć go zaufaniem. Yaman zaś przyrzeka na nią czekać. Ali znajduje liścik od Kiraz i niedokończony szalik, który zamierzała podarować mu na urodziny. W dniu pogrzebu Kiraz Yusuf, Yaman i Seher wspólnie ją wspominają. Wszyscy najbliżsi zbierają się na smutnej ceremonii. İkbal odwiedza Zuhal w więzieniu.

 • 06:05 Złoty chłopak - odc. 125 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Nukhet tłumaczy synowi, dlaczego zjawiali ...

  Nukhet tłumaczy synowi, dlaczego zjawiali się w rezydencji Halisa Korhana. Kazim, na prośbę Ferita, wprasza się na kolację. Seyran ma pomysł jak poprawić atmosferę w domu. Orhan znajduje sobie nowe hobby. Sultan informuje Ifakat o nowych porządkach w kuchni.

 • 07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze , sprawozdanie, 2024
 • 07:30 Kościół z bliska , magazyn, 2023
 • 08:00 Wydział kryminalny Kitzbühel - odc. 17 Łowcy duchów (SOKO Kitzbühel ep. Geisterjaeger) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Austria,Niemcy 2011
  Podczas akcji zespołu badaczy zjawisk ...


  Podczas akcji zespołu badaczy zjawisk paranormalnych dochodzi do wypadku. Wszyscy w grupie podejrzewają, że odpowiedzialny był duch. Zdaniem policji sprawcą zabójstwa był jednak człowiek. Rozpoczyna się poszukiwanie winnego.

 • 08:45 Ranczo s.II - odc. 17 (seria II, odc. 4) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  W Wilkowyjach szykuje się pierwsza ...

  W Wilkowyjach szykuje się pierwsza od lat wizyta biskupa. Co prawda, kościelny hierarcha przybywa incognito, ale i tak parafia powinna się godnie zaprezentować. Nawet wójt jest gotów przeznaczyć z tej okazji specjalne środki na przygotowanie gminy do takich odwiedzin. Decyduje też o przyznaniu biskupowi dyskretnej ochrony w osobie policjanta po cywilnemu. Biskup, w przeszłości inwigilowany przez lepiej wyszkolonych funkcjonariuszy, łatwo demaskuje "ochronę". Czerepach podsuwa wójtowi pomysł sporządzenia rejestru wykroczeń obywateli wobec gminy. Początkowo wójtowi idea ta bardzo się podoba. Zmienia jednak zdanie, kiedy okazuje się, że Czerepach gromadzi dowody także przeciw niemu.

 • 09:45 Komisarz Alex s.XVI - odc. 196 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Na terenie Akademii Sztuk Pięknych ...

  Na terenie Akademii Sztuk Pięknych zostaje zamordowana Irmina Wójcik, studentka malarstwa. Zgodnie z zeznaniami znajomych, dziewczyna była osobą lubianą, wrażliwą, nie miała wrogów. Była bardzo zaangażowana w zbieranie środków na leczenie ciężko chorego ojca. Policjanci w toku śledztwa odkrywają, że kwoty zebrane przez dziewczynę były bardzo wysokie, a ich źródło jest trudne do ustalenia. Uwagę śledczych zwraca fakt, że w noc morderstwa ktoś ukradł z mieszkania denatki komputer. Wiele wskazuje na to, że jego zawartość może mieć kluczowe znaczenie dla śledztwa. Trop prowadzi do jednego z łódzkich squatów, w którym mieszka koleżanka Irminy z roku. Tymczasem na jaw wychodzi burzliwe życie uczuciowe Irminy, w tym zaangażowanie w relację z jednym z wykładowców. Żona mężczyzny zapewnia policjantów, że jej mąż nie jest zamieszany w morderstwo, jednak wiadomość elektroniczna otrzymana od anonimowego nadawcy rzuca zupełnie nowe światło na sprawę.

 • 10:45 Ojciec Mateusz s.XXV - Odc. 322 (Ojciec Mateusz s. XXV odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Podczas napadu na konwój służby ...

  Podczas napadu na konwój służby więziennej ginie jeden z konwojentów, Marek Rudzki. Szybko okazuje się, że napastnikom wcale nie chodziło o odbicie więźnia. Marka najbardziej opłakuje jego dziewczyna i to ona nakierowuje policję na pierwszy trop w śledztwie. W jego wyniku inspektor Możejko i jego ludzie odkrywają, że Rudzki miał znacznie większe ambicje zawodowe niż służba więzienna - i że mógł mieć z tego powodu niebezpiecznych wrogów. Tymczasem Natalia, za namową znajomej, próbuje zmienić sposób myślenia i otworzyć się na miłość, za którą tęskni. W tym celu decyduje się na spotkanie z terapeutką, która obiecuje swoim pacjentom redukcję stresu i naprawę aury. Natalia nie wie jednak, że terapeutkę łączy pewna relacja z Pluskwą i że będzie to miało znaczny wpływ na wynik jego terapii.

 • 11:35 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 136 (sezon 2 odc. 11) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W niewoli zasad. Rok 1422. ...

  W niewoli zasad. Rok 1422. Zofii (Maria Pawłowska) trudno przywyknąć do dworskich obyczajów. Szpieg krzyżacki Herman (Robert Kowalewski) próbuje zrealizować zadanie - przeszkodzić w zawarciu sojuszu z Brandenburgią podczas wizyty margrabiego Fryderyka Hohenzollerna (Paweł Stachowczyk) na Wawelu. Podcina popręg w siodle królewny. Na szczęście Zofia to zauważa i Jadwiga unika wypadku. Królewna Jadwiga (Maja Szopa) nie ma zamiaru dziękować Zofii i nie wiedzieć czemu chce, aby Strasz (Paul Matura) został jej pokojowcem. Lech (Mariusz Jakus) chce się zemścić na tym, kto skradł jego sakiewkę. Oprócz pieniędzy miał w niej swoje wybite zęby. Złodziej Sławoj (Arkadiusz Smoleński) próbuje je sprzedać jako relikwie św. Lamberta. Zbigniew Oleśnicki (Przemysław Stippa) i Jan Hincza (Kamil Szklany) posłują do Malborka. Jeśli nie przywiozą całej sumy, będzie wojna.

 • 12:10 Agrobiznes , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 12:30 Agropogoda magazyn, felieton, 2024
 • 12:35 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2023
 • 12:55 Natura w Jedynce - Portugalia (Portugal - Europe's Wild West) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Niemcy 2020
  Dokument opowiada historię odległej i ...

  Dokument opowiada historię odległej i dzikiej Portugalii, otoczonej ośnieżonymi górami od północy, skalistym wybrzeżem Atlantyku na zachodzie i gorącymi, piaszczystymi plażami wybrzeża Algarve na południu. Dzikie krainy Portugalii przetrwały z dala od reszty świata. Ten odizolowany zakątek Europy jest domem dla wielu stworzeń. To kraina, w której surowe, mroźne szczyty spływają do kaskadowych wodospadów. Watahy wilków krążą wokół stad dzikich koni, a drapieżniki wspinające się po drzewach obserwując lasy. To miejsce, gdzie przetrwanie jest zarezerwowane dla tych, którzy mają najostrzejsze zmysły i najlepsze sposoby na przeżycie. Postrzępione, skaliste wybrzeże Cabo Sardao jest najbardziej wysuniętą na zachód granicą Europy. Portugalia jest domem dla ponad jedenastu tysięcy par bocianów. Pomimo surowych warunków życia na szczytach skał ptaki dostają dokładnie to, czego potrzebują. Na dalekim południu Portugalii plaże wybrzeża Algarve są jednymi z najbardziej słonecznych i popularnych w Europie. Nic dziwnego, skoro słońce świeci tu przez trzysta dni w roku. Jednak wzdłuż sześćdziesięciokilometrowego odcinka laguny zwanej Ria Formosa to księżyc nadaje ton.

 • 14:00 Złoty chłopak - odc. 126 (Yali Capkini) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2022
  Ifakat zwołuje rodzinną naradę w ...

  Ifakat zwołuje rodzinną naradę w sprawie Nukhet i jej syna. Seyran prosi Kayę o rozmowę. Wszyscy mieszkańcy rezydencji zbierają się na kolacji. Kazim próbuje zawstydzić córkę Halisa. Ferit zostaje upokorzony przez dziadka i postanawia odejść z domu.

 • 14:55 Jaka to melodia? - odc. 5313 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 15:35 Gra słów. Krzyżówka - /747/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 16:05 Dziedzictwo - odc. 224 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Na ceremonii pogrzebowej, Yaman i ...

  Na ceremonii pogrzebowej, Yaman i Seher po raz kolejny uświadamiają sobie, jak ważne jest, by dzielić życie z ludźmi, których się kocha. Tragiczne wydarzenia sprawiają, że i Frat myśli o tym, aby wyznać Neslihan swoje uczucie. Bora jest świadkiem ich pożegnania i robi Neslihan scenę zazdrości. Dziewczyna jest oburzona jego zachowaniem w tak bolesnej chwili, więc Bora robi wszystko, żeby ją udobruchać. Nagłe zniknięcie Alego wywołuje niepokój przyjaciół. Ludzie Melahat porywają İkbal.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Jaka to melodia? - odc. 5314 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
 • 17:55 Klan - odc. 4288 telenowela TVP, telenowela, 2024
  4288Brajan zwraca uwagę na kiepski ...

  4288
  Brajan zwraca uwagę na kiepski nastrój Czesi. Podpytuje, czy to w związku z wczorajszym pogrzebem, w którym uczestniczyła. Czesia zaprzecza, ale niechętnie mówi o zmarłym. Powinna pojechać na odczytanie testamentu, chce jednak wykręcić się od tego. Barbara dziękuje Annie za pomoc w dekorowaniu hotelu i wręcza jej zaproszenie na otwarcie. W salonie sukien ślubnych zjawia się Dymka. Zaprasza Barbarę na kawę, a ta stara się nakłonić go do zwierzeń. Dymka opowiada o swoim dziwnym związku z Dżesiką. Sąsiad Skoczek nie ustaje w próbach nawiązania bliższego kontaktu z Lubiczami. Skoro w piątek nie ma ich w Warszawie, to może wpadną do niego w sobotę na brydża? Pod wpływem Wigi – Paweł zgadza się. Problem tylko w tym, że kompletnie nie umie grać w brydża. Emilia zagląda do swojej firmy. Kiedy siada w fotelu, znajduje kartę do siłowni nowego klienta - Bogdana. Kamila dzwoni do niego z informacją, że jego karta jest u nich. Gabriela razem z Konradem szykują się do gry. Konrad na chwilę odchodzi i Gabriela zostaje sama z Aleksem. Aleks chwali jej gładką skórę.

 • 18:25 Leśniczówka - odc. 842 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Konrad całując Ewelinę przypomina sobie ...

  Konrad całując Ewelinę przypomina sobie momenty swojego życia z Kasią. Z ostrym bólem głowy Lesiński trafia do szpitala. Tam odkrywa, że odzyskał pamięć. Henryk nie przyznaje się, że wykasował rezerwację Artura. Krawczyk zamierza to udowodnić. Wiesiek zbiera odciski palców z telefonu przyjaciela. Tamara informuje Janusza, że nie mogą już dłużej ze sobą współpracować. Karcz namiętnie ją całuje. Stańczyk zostaje u niego na noc. Lilia zrywa z Robertem po tym, jak przez ścianę słyszy rozmowę Matyska z Misią.

 • 19:00 Jeden z dziesięciu - 18/136 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 19:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:30 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 137 (sezon 2 odc. 12) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Panny dworskie. Rok 1422. Jagiełło ...

  Panny dworskie. Rok 1422. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) planuje wojnę z zakonem krzyżackim. Zofia (Maria Pawłowska) martwi się i o niego i o Hinczę (Kamil Szklany). Na Wawel przyjeżdżają nowe dwórki, panny Szczukowskie - Kachna (Justyna Ducka) i Eliszka (Milena Suszyńska). Okazuje się, że Zofia i Olga (Klara Williams) znają je, ale z najgorszej strony. Jagiełło obiecuje pomoc Zygmuntowi Korybutowiczowi (Mikołaj Chrostowski), którego Witold wysłał jako swojego namiestnika do Pragi. Tymczasem Oleśnicki (Przemysław Stippa) w swoim kazaniu piętnuje husytów. Mikołaj Trąba (Radosław Pazura) ostrzega króla przed kanonikiem Oleśnickim: "Ma dar przekonywania ludzi i prowadzi swoją grę...". Lech (Mariusz Jakus) wymyśla intrygę przeciw Sławojowi (Arkadiusz Smoleński). Upija go w karczmie, ładuje na wóz i planuje wywieźć z Krakowa. Ale konkurent w złodziejskim fachu ląduje w lochu, uznany za szpiega.

 • 21:10 Legenda Herkulesa (Legend of Hercules) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2014
  Herkules, uwielbiany i czczony heros ...

  Herkules, uwielbiany i czczony heros mitologii rzymskiej, zasłynął z niezwykłego męstwa, waleczności i sił. Rok 1200 p.n.e. Grecka królowa Alkmena zostaje uwiedziona przez Zeusa. Rodzi się Herkules, którego przeznaczeniem będzie obalić tyranię króla Amfitriona i przywrócić pokój w państwie. Chłopak dorasta jednak w niewiedzy co do swojej tożsamości i roli, jaką los mu wyznaczył. Na razie pragnie tylko jednego, pojąć za żonę księżniczkę kreteńską Hebe. Ale ta została obiecana jego starszemu bratu. Herkules sprzeciwia się temu, wtedy zostaje wygnany i sprzedany do niewoli. Kiedy dowiaduje się prawdy o sobie, postanawia wykorzystać swe nadludzkie umiejętności do walki o pokój, sprawiedliwość i miłość.

  (LEGEND OF HERCULES)

 • 22:55 Kaznodzieja z karabinem (Machine Gun Preacher) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2011
  Twórców filmu zainspirowała niezwykła postać ...

  Twórców filmu zainspirowała niezwykła postać Sama Childersa, znanego w świecie jako Machine Gun Preacher, czyli kaznodzieja z karabinem, byłego członka gangu motocyklowego z Pensylawnii, który z agresywnego alkoholika i narkomana przeobraził się w człowieka wielkiej wiary, obrońcę sierot. Wraz z żoną założył fundację Angels of East Africa, mającą na celu ratowanie dzieci w Sudanie Południowym i Ugandzie. Swoje życie i dramatyczne doświadczenia Childers opisał w biograficznej książce, wydanej w Polsce pod tytułem "W obronie innych", która stała się właśnie podstawą scenariusza. Główny wątek skupia się przede wszystkim na osobie Sama Childersa, ale scena otwierająca film pokazuje najpierw Sudan Południowy, gdzie Armia Bożego Ocalenia (LRA) dopuszcza się gwałtownego ataku na wioskę. Ta sekwencja nie jest bez znaczenia dla całego kontekstu filmu. Childers był złym człowiekiem, żyjącym na marginesie, nadużywał alkoholu, brał heroinę i kokainę, wchodził w konflikt z prawem, co przypłacił utratą wolności. Po wyjściu z więzienia dowiaduje się, że jego żona striptizerka zerwała z zawodem i nawróciła się na chrześcijaństwo, ale on nie zamierzał się zmieniać. Kiedy nieomal zabija bezdomnego, żona mocno nalega, by poszedł z nią do kościoła. Od tej pory jego życie powoli się zmienia. Childers znajduje dobrą pracę w budownictwie, a potem zakłada własną firmę budowlaną. Podczas służbowej podróży do Ugandy, gdzie nadzoruje budowę domów dla uchodźców, wyrusza do Sudanu, choć zostaje ostrzeżony o rozdartej wojną strefie. Tu styka się z tragicznym losem sudańskich dzieci i postanawia wybudować dla nich sierociniec. Jego wysiłek idzie jednak na marne, bo oddziały LRA, sprawujące w Sudanie krwawe rządy, zrównują budowlę z ziemią. Zrezygnowany i zły dzwoni do żony, która zachęca go, by bez względu na sytuację odbudował sierociniec. Teraz już nic nie powstrzyma Childersa, który wypowiada prawdziwą wojnę oprawcom z LRA i staje się obrońcą bezbronnych i pokrzywdzonych dzieci. Wreszcie sprzedaje swój biznes w Ameryce i wraca do Sudanu, by wraz z żoną całkowicie poświęcić się słusznej sprawie.

 • 01:15 Agonia film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  W filmie "Agonia" zabierzemy widzów ...

  W filmie "Agonia" zabierzemy widzów w świat muzyki tradycyjnej, widziany oczami charyzmatycznego narratora, Adama Struga. To podróż przez jej zmierzch, próba przyjrzenia się i opisania dzisiejszego stanu rzeczy. Głównym tematem będzie jej agonia - śmierć muzyki przekazywanej drogą ustną - odchodzi dawny model słyszenia i wykonawstwa. Na naszych oczach odchodzą ostatni jej reprezentanci, pokolenie urodzone przed pierwszą i drugą wojną światową. Wraz z nimi kończy się pewien etap. To także opowieść o kraju, którego 1/3 to ziemie "odzyskane", opowieść o ludziach, którzy nie mieli szansy zakorzenienia się. Nie da się kultury ludowej stworzyć przez 50 lat, opowieść o wyborze, przed jakim stanęli Polacy w latach 60. Kultura ludowa w postaci "Mazowsza" vs kontrkultura. Czyli o powodach początku jej zaniku. Opowieść o Polsce i naszej wypartej chłopskiej tożsamości. O tym, jaki wpływ miał na to komunizm. O transformacji i latach 90. oraz o dzisiejszych archeologach, którzy starają się ją zapisać. Ludzie w interiorze, ci, którzy są ostatnimi reprezentantami muzyki źródeł, przez sąsiadów postrzegani są przez pryzmat "Mazowsza", "Cepelii", oficjeli gminnych czy disco polo. Różne środowiska starają się zachować prawdę ich muzyki, ale droga to niełatwa, a z zachowaniem pierwowzoru niewielu się udaje. "Agonia" nie będzie oskarżeniem, raczej medyczną diagnozą, niepozostawiającą złudzeń, nikogo nieoskarżającą. Muzykalność polska niegdyś polegała na tym, że obok siebie funkcjonowała nieskończona ilość gatunków. Dziś wszystko zaczyna się zacierać i mieszać ze sobą. To z jednej strony film o "ostatnich Mohikanach", o próbie zatrzymania czasu i utrwalenia źródła, ale także o deformacji, świadomym lub nie wykrzywianiu, a także polityce kulturalnej ostatnich 100 lat. To film o agonii, ale zarazem głos, a wręcz krzyk o nowe otwarcie.

 • 02:30 Za wszelką cenę (Million Dollar Baby) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2004
  Cztery Oscary 2005 (najlepszy film, ...

  Cztery Oscary 2005 (najlepszy film, reżyseria, aktorka pierwszoplanowa - Hilary Swank, aktor drugoplanowy - Morgan Freeman), nominacje do nagrody Akademii w trzech innych kategoriach, dwa Złote Globy 2005 (reżyseria i aktorka pierwszoplanowa) oraz wprost niezliczone nagrody branżowe na całym świecie to chyba najwłaściwsza miara jakości tego świetnego filmu. Clint Eastwood po raz kolejny pokazał, że jest jak wino - im starszy, tym lepszy. Wprawdzie o jego dziele pisano, że to właściwie kicz przekazujący widzom banalne prawdy, ale dzięki reżyserskiej prostocie i precyzji, oszczędności środków wyrazu, realizmowi, umiejętnie zachowanym proporcjom, niebanalnym podtekstom i aktorstwu najwyższej próby ogląda się go z wielkim przejęciem. To opowieść o starym, wypalonym wewnętrznie mistrzu, który stracił wiarę w Boga i ludzi, i który pod wpływem młodej adeptki oraz różnych dramatycznych wydarzeń odzyskuje nadzieję i wiarę. Scenariusz powstał na podstawie wydanych w 2000 r. wspomnień F. X. Toole'a, wieloletniego asystenta trenera bokserskiego. W przeciwieństwie do wielu filmów "bokserskich" osią akcji nie jest historia kariery zawodnika, który z nikomu nieznanego pięściarza staje się gwiazdą, chociaż i taki wątek jest tu zarysowany, ale główny nacisk jest położony na relacje między zawodnikiem (a dokładniej zawodniczką) i jej trenerem. Przy czym relacje te nie mają podtekstów erotycznych, oboje będą dla siebie jak ojciec i córka. Początkowo nic zresztą nie wskazuje, że w ogóle nawiąże się między nimi nić porozumienia. Frankie Dunn, zmęczony życiem, samotny trener i właściciel bokserskiej sali treningowej w Los Angeles, zatrudniający jako dozorcę
  i pomocnika równie wiekowego byłego boksera, Eddiego Duprisa, prowadzi paru zawodników, z których największe szanse na sukces ma "Duży Willie". Ale chłopak chce walczyć i zarabiać, a Frankie unika ryzyka, więc wkrótce Willie przechodzi pod skrzydła konkurencji. Frankie regularnie bywa na mszy w pobliskim kościele, usiłując zrozumieć, dlaczego jego córka Katie przed 23 laty zerwała z nim wszelkie kontakty i nie odpowiada na jego listy. Bóg jednak uparcie milczy. Kiedy pewnego dnia w sali Dunna pojawia się 31 - letnia Maggie Fitzgerald, kelnerka marząca o karierze bokserskiej i szukająca trenera, Frankie próbuje jak najszybciej się jej pozbyć. Nie lubi damskiego boksu, z zasady nie trenuje kobiet, a Maggie ma - jego zdaniem - zbyt wiele lat i zbyt mało umiejętności, żeby jeszcze coś osiągnąć w tej dyscyplinie. Dziewczyna jest jednak uparta, ćwiczy nawet nocami, więc wreszcie, dzięki poparciu Eddiego, udaje się jej przełamać niechęć Dunna. Szybko nadrabia braki, robi wielkie postępy. Boks stanowi dla niej nie tylko źródło wielkiej satysfakcji, lecz także nadzieję na zyskanie szacunku bliskich - matki, siostry, szwagra. Ojciec - jedyny, który ją rozumiał, nie żyje. Maggie, stosująca się pilnie do wszystkich wskazówek trenera i - jak się okazuje - bardzo utalentowana, zaczyna rozgrywać pierwsze pojedynki na zawodowym ringu i zarabiać pierwsze większe pieniądze. Rodzinę śmieszy jej nowy zawód, ale skwapliwie przyjmują przysyłane im przez Maggie pieniądze, domagając się wciąż nowych datków i nie okazując ani cienia wdzięczności za to, co już dostali. Bardzo rozważny z natury Frankie jest szczególnie ostrożny w dobieraniu przeciwniczek swojej podopiecznej. Maggie roznosi jednak w pył słabe zawodniczki i wkrótce nie ma już z kim walczyć w swojej klasie. Frankie decyduje się więc zmienić jej kategorię wagową i podpisuje kontrakt na walkę w Las Vegas. Tym razem jej przeciwniczka jest wyjątkowo groźna? słynie z żelaznej kondycji, niedźwiedziej siły i wyjątkowo nieczystych zagrań. Mimo próśb Dunna Eddie nie chce towarzyszyć obojgu w tej podróży. Jakby przeczuwał coś złego.

 • 04:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv