TVP2 - Program TV na czwartek 08 czerwca 2023

 • 05:55 Ziemski raj (Terra Buona, La (aka The Good Place)) dramat, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Włochy 2018
  Val Grande o powierzchni 152 ...

  Val Grande o powierzchni 152 km² to największy obszar dzikiej przyrody w Europie. Znajduje się on we Włoszech nieopodal szwajcarskiej granicy. Nie ma tam ludzi, dróg, wsi czy świateł ulicznych. Miejsce zamieszkuje jedynie osiemdziesięcioletni benedyktyński mnich Sergio (Giulio Brogi) oraz jego prostolinijny pomocnik Gianmaria (Orfeo Orlando). Pewnego dnia chłopak powraca z zapasami żywności w towarzystwie chłopca i dziewczyny, którzy wydają się być wyraźnie zmęczeni czterogodzinnym spacerem z wioski. Okazuje się, że przybyli na pustkowie nie po to, aby spotkać się z ojcem Sergio, ale człowiekiem, który potajemnie żyje w Val Grande od blisko miesiąca.

 • 07:55 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 10:45 Siatkówka mężczyzn - Liga Narodów: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 10:50 Siatkówka mężczyzn - Liga Narodów: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 12:55 Siatkówka mężczyzn - Liga Narodów: Polska , sprawozdanie, 2023
 • 13:20 Krzysztof Klenczon - największe przeboje koncert, koncert, 2021
  W programie przypomnimy Krzysztofa Klenczona, ...

  W programie przypomnimy Krzysztofa Klenczona, artystę, kompozytora największych przebojów zespołu Czerwone Gitary, którego był liderem. W programie znajdą się największe hity, które skomponował i które wtedy śpiewała cała Polska, wśród nich m.in.: "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary, gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park", "10 w skali Beauforta", "Port", "Czyjaś dziewczyna". Te przeboje mimo upływu lat znane są i słuchane do dziś.

 • 14:00 Familiada - odc. 2759 teleturniej, teleturniej, 2021
 • 14:35 Koło fortuny - odc. 1226 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:15 Szansa na sukces. Eurowizja Junior - odc. (1) Współczesne Hity widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Muzyczny talent show, w którym ...  Muzyczny talent show, w którym o wygraną rywalizują uczestnicy wyłonieni na podstawie castingów. Występy w programie oceniają jurorzy: gwiazdy polskiej muzyki, autorzy tekstów, gwiazdy związane z konkursem Eurowizji i Eurowizji Junior. Nagrodą odcinka jest występ zwycięzcy w finałowym odcinku Live "Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2022". Ważnym elementem programu są przypominane materiały archiwalne oryginalnych wykonań piosenek wylosowanych przez uczestnika konkursu. Pierwsze trzy odcinki "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" to odcinki, w których wezmą udział dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Odcinek czwarty to finał na żywo, w którym zmierzy się trójka finalistów. Zwycięzca tego finału będzie reprezentował Polskę na festiwalu Eurowizja Junior 2022 w Armenii. O tym kto wygra, zadecydują SMS - y od widzów oraz Jury programu.

 • 16:20 Mój przyjaciel Hachiko (Hachi: A Dog's Tale) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2009
  Oparty na historii z życia ...

  Oparty na historii z życia wziętej film o wielkim przywiązaniu i miłości, łączących psa i jego pana. Opowieść snuje Ronnie, wnuk właściciela uroczego pupila o imieniu Hachiko. To właśnie historię psa dziadka wybrał chłopiec do prezentacji w szkole na temat "Mój bohater". Profesor Parker Wilson znajduje na stacji kolejowej zagubionego szczeniaka, który odbył podróż z Japonii do USA i uciekł z transportu w pobliżu Providence. To tu mieszka profesor, który zabiera szczeniaka na noc do domu, by następnego dnia znaleźć jego właściciela. Poszukiwania kończą się jednak fiaskiem. I tak Hachiko zostaje w domu Parkera Wilsona, mimo początkowej niechęci żony profesora, Cate. Mijają dni i miesiące, Parkera i jego czworonożnego przyjaciela łączą coraz silniejsze więzi. Codziennie o siedemnastej Hachiko czeka na stacji kolejowej na powrót swego pana z pracy. Ale pewnego dnia Wilson ma wylew krwi do mózgu i już nie wraca do domu. Hachiko na próżno czeka na niego na stacji. Robi to codziennie, nie tracąc nadziei, że w końcu zobaczy swego ukochanego pana. W końcu Cate sprzedaje dom i przeprowadza się. Hachiko trafia do córki Wilsonów, Andy, jej męża Michaela i ich nowo narodzonego syna Ronniego. Pies ucieka jednak i wraca na stację, skąd nie chce się ruszyć. 10 lat później Cate opowiada wnukowi Ronniemu o Hachiko, który pozostał wierny swemu panu.


 • 18:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 18:20 41 dni nadziei (Adrift) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Islandia,Chiny,Wielka Brytania 2018
  Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, ...

  Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, chociaż pewne fakty zostały zmienione na potrzeby hollywoodzkiej produkcji. Ta dramatyczna historia miała miejsce we wrześniu 1983 roku. Do tragedii doszło wskutek potężnego huraganu Raymond, który rozpętał się na Oceanie Spokojnym.
  23-letnią Amerykankę Tami Oldham i starszego o ponad 10 lat Anglika Richarda Sharpa połączyła wielka miłość do siebie i do żeglarstwa. Mieli się wkrótce pobrać. Przedtem jednak przyjmują zlecenie na doprowadzenie za 10 tysięcy dolarów prywatnego jachtu z Tahiti do San Diego w Kalifornii. Mają do przepłynięcia prawie 7 tysięcy kilometrów przez Pacyfik. To dla zapalonych żeglarzy fantastyczna przygoda i rejs życia. Kiedy są w połowie drogi, rozpętuje się potężna burza tropikalna. Huragan Raymond osiąga prędkość 250 kilometrów na godzinę. Zderzenie jachtu z taką siłą prowadzi do tragedii. Richard zostaje ciężko ranny, a jacht niemal kompletnie rozbity. Mimo strachu i wyczerpania Tami nie poddaje się. Walczy z żywiołem i swoimi słabościami. Wie, że musi przetrwać, by uratować siebie i ukochanego. Nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, Tami dokonuje wręcz cudu, płynąc 41 dni uszkodzonym jachtem przez wzburzony ocean.
 • 20:10 Postaw na milion s.XXV - odc. 301 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 21:10 Vabank komedia sensacyjna, film fabularny kinowy, 1981
  Juliusz Machulski debiutujący tym ...


  Juliusz Machulski debiutujący tym filmem jako reżyser (ur. 1955) był również autorem scenariusza, który powstał jeszcze w czasie jego studiów reżyserskich w łódzkiej szkole filmowej. Film cieszył się ogromną popularnością. Powszechnie przyrównywano go do obsypanego Oscarami amerykańskiego "Żądła" z Paulem Newmanem i Robertem Redfordem. Do sukcesu filmu przyczynił się niemało ojciec reżysera, Jan
  Machulski, który znakomicie wcielił się w postać kasiarza Kwinto, dużą rolę odegrała też wspaniała oprawa muzyczna Henryka Kuźniaka. "Vabank" otrzymał nagrodę za najlepszy debiut 1981 roku FPFF w
  Gdańsku. Święcił również triumfy na festiwalach w Koszalinie, Karlovych Varach, Manili, Vevey, Marsylii. Reżyser otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki II stopnia w 1983 r.Akcja filmu dzieje się w epoce "retro" - w latach trzydziestych. Z więzienia, po odsiedzeniu wyroku za napad na bank, wychodzi Henryk Kwinto. Mówi się o nim z szacunkiem - pierwszy kasiarz Rzeczypospolitej. Jest kasiarzem perfekcjonistą, którego trudno złapać, a jeszcze trudniej udowodnić mu winę. Wpadł wydany policji przez wspólnika Kramera, wychodzi z więzienia z solennym postanowieniem ostatecznego zerwania ze swoim fachem. Okoliczności sprawią, że zmieni zdanie. Trafi mu się okazja dokonania zemsty na byłym kompanie. Zemsta będzie pomysłowa i perfidna.


 • 23:05 60 lat minęło. Największe hity opolskich festiwali - (3) widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Cykl montażowy najlepszych koncertów opolskich ...

  Cykl montażowy najlepszych koncertów opolskich ostatnich lat z największymi przebojami. To wprowadzenie do jubileuszowego wydania KFPP Opole 2023. W koncercie przebojów stulecia - Piosenka ci nie da zapomnieć - wezmą udział gwiazdy polskiej piosenki, znakomici wokaliści reprezentujący różne pokolenia polskich piosenkarzy. Artyści wykonają wyjątkowe aranżacje, niepowtarzalne interpretacje i międzypokoleniowe duety, a ich występy zachwycą kunsztem wokalnym.

 • 23:55 Summer Night - koncert Schoenbrunn 2023 (Summer Night - koncert Schoenbrunn 2023) koncert, koncert, , kraj prod.Austria 2023
  Plenerowy koncert Summer Night odbywa ...

  Plenerowy koncert Summer Night odbywa się w ogrodach pałacu Schoenbrunn w Wiedniu, każdego roku wiosną począwszy od 2004 roku. Tym razem Orkiestrę Filharmoników Wiedeńskich po raz pierwszy poprowadzi maestro Yannick Nezet - Seguin. Repertuar będzie oparty na utworach francuskiego impresjonizmu. Wydarzenie w ogrodach Schoenbrunn uświetni występ pochodzącej z Łotwy solistki Eliny Garancy. Mezzosopranistka zaśpiewa arie z opery Georges'a Bizeta "Carmen", "Sapho" Charles'a Gounoda oraz "Samson i Dalila" Camille’a Saint - Saensa.

 • 01:40 Nowe imperium (Final Inquiry) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Włochy,USA,Hiszpania 2006
  35 rok naszej ery. Rzymski ...

  35 rok naszej ery. Rzymski wojownik Taurus otrzymuje od cesarza Tyberiusza zadanie zgłębienia tajemnicy zmartwychwstania. Wyrusza do Jerozolimy w poszukiwaniu informacji. Bada sprawę śmierci i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu. Taurus odkrywa fakty, które mogą zagrozić istnieniu Imperium Rzymskiego. • 03:35 Na zawsze w moim sercu (Forever in My Heart) film obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.USA 2020
  Jenna i Charlie poznali się ...

  Jenna i Charlie poznali się w Irlandii. Ta znajomość przerodziła się w głębsze uczucie. Okoliczności sprawiają jednak, że muszą się rozstać. Do ponownego spotkania dochodzi pięć lat później. Wracają piękne wspomnienia. Okazuje się, że uczucie, które niegdyś łączyło Jennę i Charliego nie wygasło i wciąż jest żywe.

 • 05:05 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv