TVP2 - Program TV na niedzielę 07 kwietnia 2024

 • 05:25 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kasia zdradza Bożenie, że idzie ...

  Kasia zdradza Bożenie, że idzie na kolację z Mariuszem. Później prosi Łukasza, by wieczorem zajął się Ksawerym. Sadowski nie jest zadowolony, ale pomaga żonie w ukryciu prawdy o spotkaniu przed ich synem. A u boku Mariusza, Kasia zapomina o problemach i postanawia cieszyć się chwilą. Krystyna nadal sprzecza się z mężem, uparcie odmawiając przyjmowania leków wspomagających pamięć. Ostatecznie ma problem z rozpoznaniem na ulicy Zdzisia. Za to Dorota wraca do pracy, ale po napadzie nadal jest kompletnie załamana. Tymczasem Klemens obiecuje pomoc Halinie, gdy ta odwiedza kancelarię, szukając Natalii. Później żona Omara wpada na Kujawiak. Gdy odkrywa, że to właśnie ona oskarżyła jej ukochanego o próbę gwałtu, między nimi dochodzi do konfrontacji.

 • 06:00 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Halina nachodzi Dorotę w szkole ...

  Halina nachodzi Dorotę w szkole i próbuje przekonać nauczycielkę, że Omar jest niewinny. Tymczasem Marcin przesłuchuje kolejnego świadka - Adamskiego - właściciela auta, w którym doszło do napaści. Za to Łukasz wyznaje Stańskiemu, jak bardzo czuje się bezradny po randce Kasi z Mariuszem. Sadowska zastępuje Reginę w fitness klubie i przy okazji spotyka Celinę, która wyraźnie ma wyrzuty sumienia, że mogła doprowadzić do jej rozstania z mężem. Madzia idzie z Wiktorem na rodzinną kolację do Tomasza i Oliwki, gdzie poznaje także jego dziadków. Dziewczyna uprzedza jednak ukochanego, że na razie nie jest gotowa na zaproszenie do domu jego matki. Gdy dziadek chłopaka - Henryk - na powitanie zaczyna ją obmacywać, Madzia jest w szoku.

 • 06:35 Dla niesłyszących - M jak miłość serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  1794 O poranku Franka i ...

  1794
  O poranku Franka i Paweł spotykają pod bistro zapłakaną Elkę. Napadł na nią jeden ze znajomych, ale nie chce zgłosić ataku na policji, choć Zduńska jej to radzi. Gdy Franka donosi po cichu o wszystkim Arturowi, ten za pomocą pięści wyrównuje rachunki z niedoszłym gwałcicielem, którego sam przyjaciółce przedstawił. Kinga i Piotr urządzają imprezę dla Lenki – z okazji jej 15. urodzin. W trakcie zabawy nastolatka zalewa się łzami, bo Grzesiek nagle z nią zrywa, w dodatku przez Internet. Został oszukany przez zazdrosną koleżankę, która wmawia mu, że Zduńska spotyka się z innym. Piotr postanawia interweniować i dzięki szczerej rozmowie z chłopakiem, ratuje związek córki, za co Lenka jest mu naprawdę wdzięczna. Anita odwiedza razem z Kamilem dom, w którym się wychowała, mierząc się z bolesnymi wspomnieniami i w końcu zgadza się na kolejne spotkanie z matką. Sylwia i Werner cały czas na zmianę kłócą się i namiętnie godzą, ale gdy Adam zdaje sobie sprawę, że jego związek psuje pani Ola, wcale nie zwalnia zaborczej gosposi. Imponuje mu, że seniorka traktuje go jak bóstwo.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:35 The Voice Kids s. VII - Bitwa (13) widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  The Voice Kids - wokalny ...

  The Voice Kids - wokalny talent show dla uzdolnionych dzieci od pierwszej edycji pozyskał serca widzów, gromadząc przed telewizorami dwumilionową widownię i wykreował wiele talentów muzycznych. To tutaj zadebiutowały Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sara James, stając się idolkami młodzieży i odnosząc sukcesy na rynku muzycznym. Program ceniony jest za wysoki poziom wokalny uczestników, styl i kulturę wypowiedzi jurorów, a także spektakularny poziom inscenizacyjny. Wokalne popisy będziemy oglądać przez 10 tygodni - 6 tygodni Przesłuchania w ciemno, 3 tygodnie Bitwy plus Sing off i Finał. Nie zabraknie emocji i wzruszeń, a wokalne zmagania uczestników ocenia niezawodne jury: Cleo, Natasza Urbańska oraz Tomson i Baron. Show prowadzi Tomasz Kammel.

 • 13:10 The Voice Kids s. VII - Bitwa (13) Sing Off widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  The Voice Kids - wokalny ...

  The Voice Kids - wokalny talent show dla uzdolnionych dzieci od pierwszej edycji pozyskał serca widzów, gromadząc przed telewizorami dwumilionową widownię i wykreował wiele talentów muzycznych. To tutaj zadebiutowały Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sara James, stając się idolkami młodzieży i odnosząc sukcesy na rynku muzycznym. Program ceniony jest za wysoki poziom wokalny uczestników, styl i kulturę wypowiedzi jurorów, a także spektakularny poziom inscenizacyjny. Wokalne popisy będziemy oglądać przez 10 tygodni - 6 tygodni Przesłuchania w ciemno, 3 tygodnie Bitwy plus Sing off i Finał. Nie zabraknie emocji i wzruszeń, a wokalne zmagania uczestników ocenia niezawodne jury: Cleo, Natasza Urbańska oraz Tomson i Baron. Show prowadzi Tomasz Kammel.

 • 14:00 Familiada - odc. 2971 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 14:35 Koło fortuny - odc. 1669 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 15:15 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (4) Lanberry widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste. Amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
  W tym odcinku "Szansy na sukces. Opole 2024" bierzemy się za repertuar jednej z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów - Małgorzata Uściłowska, czyli Lanberry. Na jurorskiej kanapie zasiądzie wraz z zespołem.

 • 16:15 Tak to leciało! - odc. 40 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Tak to leciało! - realizacyjny ...

  Tak to leciało! - realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. Zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd. Uczestnicy mają przed sobą do wyboru 9 muzycznych kategorii oraz hit za 100 000 zł. Pod każdą kategorią kryją się dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich i śpiewa przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki, tak jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a na ekranie pozostaje miejsce do uzupełnienia tekstu. Jeśli uczestnik prawidłowo dośpiewa brakujące wyrazy, przechodzi dalej. Na poszczególnych etapach gry może skorzystać z wyjść awaryjnych.

 • 17:15 Człowiek ze złotym pistoletem (Man with the golden gun) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 1974
  Drugi film z "bondowskiego" cyklu ...

  Drugi film z "bondowskiego" cyklu z udziałem Rogera Moore'a, następcy Seana Connery. Tym razem partneruje mu pochodząca ze Szwecji blond piękność Britt Ekland, swego czasu jedna z czterech żon Petera Sellersa, znana m. in. z filmów "Pogoń za lisem", "Weekend w Palm Springs" czy "Klub upiorów". Kolejną ofiarą słynnego płatnego mordercy Scaramangi, zwanego też "Człowiekiem ze złotym pistoletem", ma być brytyjski agent James Bond. Złota kula bo takich tylko używa Scaramanga, przesłana na jego nazwisko do londyńskiej siedziby tajnych służb Jej Królewskiej Mości, nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości. Zamiast uciekać przed swym prześladowcą, Bond postanawia wyjść naprzeciw niebezpieczeństwu. Udaje się śladem Scaramangi najpierw do Bejrutu, potem do Macao i Hongkongu. W Hongkongu spotyka się ze swoją asystentką Mary Goodnight i poznaje piękną kochankę Scaramangi, Andreę. W nocnym klubie, gdzie miał nadzieję spotkać tajemniczego mordercę, którego twarzy nigdy dotąd nie widział, Bond jest świadkiem kolejnego morderstwa Scaramangi. Jego ofiarą pada brytyjski uczony Gibson, specjalista w dziedzinie wykorzystywania energii słonecznej, twórca rewolucyjnego urządzenia o nazwie solex, którego zastosowanie położyłoby ostatecznie kres światowemu kryzysowi energetycznemu. Kłopot jednak w tym, że solex przepadł bez śladu.

  (THE MAN WITH THE GOLDEN GUN)

 • 19:25 Rodzinka.pl - odc. 250 "Ping serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Kuba i Paula spotykają się, ...

  Kuba i Paula spotykają się, aby omówić zakończony związek. Boscy wspierają Marię i Marka po rozstaniu, każde na swój sposób. Gdy w grę wchodzi wygrana w ping-ponga, wieczór z rodzicami Magdy nie może skończyć się dobrze.

 • 20:00 Jak zostać królem (King's Speech) komediodramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2009
  Nagrodzony czterema Oscarami dramat historyczny, ...

  Nagrodzony czterema Oscarami dramat historyczny, w którym główną rolę zagrał znakomity Colin Firth jako król Jerzy VI. David Seidler zaczął pisać scenariusz do filmu już na początku lat 80. , ale zawiesił prace na życzenie Elżbiety, królowej matki, wróciwszy do sprawy dopiero po jej śmierci w 2002 r. Wątek fabularny koncentruje się na przyjaźni Jerzego VI z mieszkającym w Londynie australijskim logopedą, Lionelem Logue, stosującym niekonwencjonalne metody terapii, dzięki którym udało mu się wyleczyć brytyjskiego króla z kłopotliwej dolegliwości. Z jego pomocą przezwyciężył jąkanie, które praktycznie uniemożliwiało wygłoszenie jakiejkolwiek mowy. Książę Yorku Albert jako Jerzy VI objął królestwo po niespodziewanej abdykacji 11 grudnia 1936 r. swego starszego brata Edwarda VIII. Musiał zasiąść na tronie Anglii, mimo wielkich oporów. Jedną z największych przeszkód w wypełnianiu monarszych obowiązków był dla niego właśnie problem z wysławianiem się. Australijski specjalista od wymowy okazał się jedyną osobą, która mogła pomóc Jerzemu VI w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej. Lionel Logue pomagał królowi w przygotowaniach do wielu przemówień, w tym mowy koronacyjnej, a także licznych audycji radiowych w czasie II wojny światowej. Wkrótce rodzi się między nimi prawdziwa przyjaźń, która odmieni życie tych dwóch niezwykłych osób i zadecyduje o losach największej z wojen.

  (THE KING'S SPEECH)

 • 22:10 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 22:50 Obietnica - odc. 6 (La Promesse) serial kryminalny, telenowela, , kraj prod.Belgia,Francja 2020
  Ślady DNA znalezione na butach ...

  Ślady DNA znalezione na butach Charlotte Meyer kierują Sarę na nowy trop. Policjantka uświadamia sobie, że jest w pewien sposób powiązana ze zniknięciem Charlotte Meyer. Robi więc wszystko, aby odnaleźć Fanny Vidal, zanim spotka ją ten sam los, co przed laty małą Charlotte.

 • 00:05 Kino bez granic - Siła marzeń (Wild Rose) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2018
  23 - letnia Rose - ...

  23 - letnia Rose - Lynn Harlan (Jessie Buckley), samotna matka z Glasgow, wychodzi z więzienia po odsiedzeniu wyroku. Spędziła rok za kratkami za próbę przemytu narkotyków. W domu oprócz dwójki ukochanych pociech czeka na nią jej matka, Marion (Julie Walters), która opiekowała się wnukami podczas nieobecności córki. Marion ma już zdecydowanie dość ekscesów Rose-Lynn. Pragnie, by się ustatkowała, znalazła stałą pracę, porzuciła marzenia o karierze piosenkarki i więcej czasu poświęcała swoim dzieciom. Dzięki jej pomocy, Rose znajduje zatrudnienie jako sprzątaczka w domu Susannah. Nie rezygnuje z marzeń o śpiewaniu, wierzy, że pewnego dnia opuści rodzinne Glasgow, by spróbować swoich sił w stolicy muzyki country - Nashville. Chce pożyczyć pieniądze od Susannah na wyjazd do Ameryki. Ta wprawdzie odmawia, ale daje jej kontakt do znajomego prezentera Radia BBC, Boba Harrisa, który zachęca obiecującą piosenkarkę do pisania własnych utworów. Rose-Lynn ma wystąpić podczas wielkiego przyjęcia w domu Susannah, która namawia swoich gości, by składali datki na jej wyjazd do Nashville. Wszystko jednak idzie na opak. I gdy podróż za ocean wydaje się marzeniem nieosiągalnym, Rose nadal jest gotowa zrobić wszystko, by odmienić swój los.

 • 01:50 Ludzie i bogowie - Odc. 1 serial, film fabularny telewizyjny, 2020
  Serial przedstawia wydarzenia związane z ...


  Serial przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie Pazur, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie Wapiennik", który powstał w 1941 r. , a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zostały zainspirowane prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie.
  Odc. 1
  Warszawa, rok 1941. Porucznik Leszek Zaręba, ps. Onyks i kapral Tadeusz Korzeniewski ps. Dager po klęsce kampanii wrześniowej prowadzą w stolicy na pozór normalne życie cywili. Obaj jednak są zaangażowani w działalność Związku Walki Zbrojnej. Sąd kapturowy wydaje wyrok na Igo Syma i to ich oddział jest odpowiedzialny za jego likwidację. Po wykonaniu wyroku nasilają się represje ludności cywilnej. Matka Dagera ląduje na Pawiaku. Kapral wraz z bratem chcą ją wykupić.

 • 02:35 Joanna dramat, film fabularny kinowy, 2010
  Kraków, okupacja hitlerowska. Joanna, młoda ...


  Kraków, okupacja hitlerowska. Joanna, młoda kobieta, której mąż zaginął na wojnie, znajduje w kościele siedmioletnią Różę, ocalałą z łapanki. Dziewczynka nie ma dokąd pójść, więc Joanna postanawia zabrać ją do siebie. "Kameralny, świadomie staroświecki film Falka ma czysty ton, rzadki w nowym polskim kinie. Dobro i zło są tu pozbawione masek, jakie nakłada im zbiorowość. „Joanna” powstała jako reakcja na sytuację współczesną, gdy kwestie moralności i wiary wywleka się na sztandary, łącząc je ze zbiorowością, z narodem, z partią. Falk sprowadza te wartości na grunt osobowy. To punkt widzenia chrześcijański, personalistyczny. Samotne dobro, napiętnowana cnota ukryta pod pozorem grzechu, nierozpoznane poświęcenie - to przecież ewangeliczne paradoksy" pisał w recenzji Tadeusz Sobolewski. Owa "staroświeckość", czy też "stereotypowość" dzieła Falka jest zatem zwodnicza. Reżyser posługuje się nią, by kręcąc kolejny film "o ratowaniu Żydów" opowiedzieć jednocześnie bardziej uniwersalną, poruszającą historię o ludzkiej samotności, kruchości więzów międzyludzkich, nieustannej grze prawdy i pozorów, w której ukryte dobro piętnowane bywa jako zło, a deklarowana przyzwoitość i patriotyzm mogą posłużyć za fałszywe moralne alibi, pozwalające "nie dostrzec" krzywdy drugiego człowieka. Bogaty w treść, dojrzały scenariusz i reżyserska sprawność w przetłumaczeniu go na język ruchomych obrazów to jednak nie jedyne walory dzieła Falka. Wśród tych ostatnich nie sposób pominąć Urszuli Grabowskiej, odtwarzającej tytułową postać. Kameralny film, jakim jest "Joanna", by przekonać widza wymaga bowiem świetnego aktorstwa. Tu liczy się prawda każdego gestu, spojrzenia, słowa, a nawet milczenia. Urszuli Grabowskiej udało się tę prawdę pokazać, podobnie jak i partnerującym jej kolegom koleżankom, ze szczególnym uwzględnieniem drugoplanowych ról Stanisławy Celińskiej i Kingi Preis. "Joannę" uhonorowano nagrodami za reżyserię, scenariusz, kostiumy i charakteryzację na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2010) oraz Orłami za najlepszą główną i drugoplanową rolę kobiecą 2010 roku. Ponadto film zdobył laury na festiwalach w Moskwie, Taszkiencie, Chicago, Palm Beach i Los Angeles. Kraków, lata okupacji hitlerowskiej. Joanna Kurska pracuje jako kelnerka w restauracji. Pewnego dnia niemieccy żołnierze urządzają w okolicy łapankę. Jej ofiarami padają także goście lokalu. Na szczęście Joannie udaje się uciec. Podobnie jak małej siedmioletniej Róży, żydowskiej dziewczynce, którą matka, zdemaskowana przez siedzącego obok szmalcownika, na chwilę przed niemieckim "nalotem" wysłała do położonego naprzeciwko restauracji kościoła. Do tego samego kościoła często zachodzi Joanna, by prosić Boga o powrót niedawno poślubionego męża, który poszedł na wojnę we wrześniu 1939 roku i jak dotąd nie wrócił. Czy w ogóle jeszcze kiedykolwiek go zobaczy? Joanna wciąż ma nadzieję, co pomaga jej stawiać czoło coraz bardziej natarczywej i nieznośnej samotności. Tym bardziej że czuje, iż w rodzicach i siostrze nie ma pełnego oparcia. Namiastkę poczucia spokoju i bezpieczeństwa daje jej tylko mieszkanie, wciąż pełne dawnej obecności męża i pamiątek po nim, ale i na ów ostatni azyl w dobie powszechnych dokwaterowań coraz więcej osób spogląda łakomym okiem. Kiedy nazajutrz po niemieckiej łapance Joanna jak zazwyczaj modli się w pustym kościele, ku swemu zdumieniu znajduje śpiącą pod ławką dziewczynkę. Jest nią Róża. Jeden rzut oka i Joanna już wie, że mała jest Żydówką i jeśli nikt jej nie pomoże wkrótce zginie. Niewiele myśląc kobieta postanawia ukryć ją w swoim mieszkaniu. Nie mając pełnego zaufania do rodziny, przyjaciół i sąsiadów, a zapewne także nie chcąc ich narażać, Joanna nikomu nie mówi, że w domu "ukrywa Żyda". Jednocześnie m

 • 04:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv