TVP2 - Program TV na piątek 03 maja 2024

 • 06:00 Zainwestuj w miłość (Starting Up Love) komedia, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.USA 2019
  Jillian dowiaduje się, że odziedziczyła ...

  Jillian dowiaduje się, że odziedziczyła po wujku domek w górach. Niestety, okazuje się, że to ruina i wymaga wielu napraw. Jillian poszukuje kogoś, kto pomoże jej wyremontować dom, ale najchętniej pozbyłaby się jak najszybciej uciążliwego spadku. Zupełnie nieoczekiwanie zmieni jednak zdanie. Początkowo nawet się nie spodziewa, że szukając złotej rączki do odnowienia zrujnowanej nieruchomości, znajdzie swoją wielką miłość. Okazuje się również, że nie jest jedyną właścicielką chatki w górach.


 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:50 Asterix na olimpiadzie (Asterix aux jeux olympiques (Asterix at the Olympic games)) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Belgia,Francja,Hiszpania,Niemcy 2008
  Po rekordowych pod względem popularności ...

  Po rekordowych pod względem popularności komediach "Asterix i Obelix kontra Cezar" i "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", to trzeci film z cyklu zrealizowanego na podstawie kultowych już komiksów, które stworzyli: Rene Gościnny (syn Polaka i Ukrainki, autor tekstu) oraz Albert Uderzo (rysownik). Podobnie jak w poprzednich produkcjach i tym razem fabuła nie jest skomplikowana, a cała zabawa opiera się na humorze słownym i sytuacyjnym oraz znakomitych dialogach (film w polskiej wersji językowej). Żródło śmiechu to głównie komiczne zderzenie zamierzchłej przeszłości ze współczesnymi realiami, a także przemieszanie kulturowych stereotypów oraz mnóstwo odniesień do naszego życia codziennego. Imponujące są w filmie zdjęcia malowniczych plenerów, inscenizacyjny rozmach, wspaniałe kostiumy oraz tłumy statystów i doborowa obsada.
  Jest rok 50 p. n. e. Cała Galia została podbita przez Rzymian. Ale jest takie jedno miejsce zamieszkane przez dzielnych Galów, gdzie mieszkańcy pędzą beztroski żywot i wciąż stawiają opór najeźdźcom. W tej jedynej galijskiej wiosce, której do tej pory nie zdołał podbić Cezar, żyje sobie Romantix - młodzieniec raczej cherlawy i niezbyt zaprawiony w boju, ale za o duszy romantyka i nade wszystko kochający poezję. Przepełnione miłością wiersze Romantix śle do swej lubej - księżniczki greckiej. Piękna Irina, choć jeszcze osobiście nie poznała tajemniczego adoratora, jest już w nim po uszy zakochana. Teraz odlicza dni, kiedy w końcu spotka się z nim. Tymczasem zjawia się syn Cezara, Brutus, który oświadcza królowi, że zamierza poślubić księżniczkę, na co jej ojciec daje przyzwolenie. Ale Irina stawia sprawę jasno, ona kocha Romantiksa i tylko on może zostać jej mężem. Kiedy zadufany w sobie, pyszniący się i głupkowaty Brutus, nie zważając na nic staje przed obliczem króla i prosi o rękę Iriny, wtedy ujawnia się Romantix, który śmiało wyznaje, że kocha Irinę i to on ją poślubi. Na pytanie kim jest i jakich wielkich czynów dokonał, że śmie ubiegać się o rękę księżniczki, kandydat na męża bez zastanowienia odpowiada, że zwycięży w igrzyskach olimpijskich, czym wzbudza gromki śmiech zebranych. Ale Irina szybko podchwytuje tę myśl i oświadcza zaskoczonemu królowi, że istotnie wyjdzie tylko za tego, kto zdobędzie olimpijskie laury. Nieco skonfudowany Brutus szuka wsparcia u Cezara. Mówi ojcu, że pragnie ożenić się z księżniczką i dlatego będzie reprezentował Rzym podczas igrzysk w Grecji i zwycięży. Tymczasem do rodzinnej wioski wraca Romantix, który jest nie mniej zdeterminowany. Szczerze kocha Irinę, ale zdaje sobie sprawy, że nie ma szans z tak groźnym rywalem jak Brutus. Jego ziomkowie nie tracą jednak nadziei. Potężny i nieustraszony Obelix oferuje nieograniczoną pomoc w przygotowaniach. Pokrzepiony na duchu Romantix rusza w końcu do Grecji na olimpiadę. W podróży towarzyszą mu Obelix i Asterix.


 • 14:00 Familiada - odc. specjalny 2979 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 14:35 Koło fortuny - odc. 1695 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 15:15 Postaw na milion s.XXVIII - odc. 338 teleturniej, teleturniej, 2024
  "Postaw na milion" to teleturniej ...

  "Postaw na milion" to teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz jak miesza się wiedza, ryzyko i wielki pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 16:15 Tak to leciało! - odc. 37 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
  Tak to leciało! - kultowy ...

  Tak to leciało! - kultowy program w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący, idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Uczestnicy mają przed sobą do wyboru 9 muzycznych kategorii oraz hit za 100 000 zł. Pod każdą kategorią kryją się dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich i śpiewa przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki, tak jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a na ekranie pozostaje miejsce do uzupełnienia tekstu. Jeśli uczestnik prawidłowo dośpiewa brakujące wyrazy, przechodzi dalej. Na poszczególnych etapach gry może skorzystać z wyjść awaryjnych.

 • 17:15 Uciekająca panna młoda (Runaway Bride) komedia romantyczna, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 1999
  Zdobywczyni Oscara za "Erin Brockovich" ...

  Zdobywczyni Oscara za "Erin Brockovich" Julia Roberts oraz Richard Gere i reżyser Garry Marshall spotkali się na planie filmowym już dziewięć lat wcześniej. Ich pierwszym wspólnym filmem była romantyczna komedia "Pretty Woman", która okazała się kasowym sukcesem, a Julia Roberts dzięki tytułowej roli, uhonorowanej nominacją do Oscara, stała się gwiazdą. Gwiazdą była również w "Uciekającej pannie młodej", urzekającej opowieści o romantycznej miłości. Zagrała dziewczynę z prowincjonalnego miasteczka, która tuż przed ołtarzem kilkakrotnie wycofuje się z obietnicy małżeńskiej, nie wierząc w prawdziwe uczucie. Gdy los połączy ją z przystojnym nowojorskim felietonistą, wszystko się zmienia. Początkowo są wrogami, ale z czasem nienawiść przeradza w płomienną miłość, która wreszcie ma być przypieczętowana węzłem małżeńskim. Prace nad filmem rozpoczęto 19 października 1998 roku. Zdjęcia kręcono w okolicach Baltimore oraz w stanie Maryland, rodzinnych stronach tytułowej bohaterki. Największym wyzwaniem dla twórców "Uciekającej panny młodej" były sceny kolejnych ślubów. Każda z przebogatych ceremonii musiała być inna, wyróżniały się także wytworne kreacje ślubne. Maggie Carpenter (Julia Roberts) już trzy razy uciekała sprzed ołtarza, wprawiając w osłupienie niedoszłych mężów, narażonych na wstyd i złośliwe docinki licznie zebranych gości. Maggie jest ładna, sympatyczna, powszechnie lubiana i ma powodzenie u mężczyzn, ale ciągle nie może się zdecydować na tego jedynego. Mieszkańcy rodzinnego miasteczka zastanawiają się, kiedy w końcu kapryśna panna młoda włoży obrączkę. Emocje rosną, bo właśnie Maggie szykuje się do kolejnego hucznego ślubu. Czwarty kandydat na męża, sportowiec i zapalony alpinista, wydaje się idealnym partnerem, a Maggie sprawia wrażenie bez pamięci zakochanej. Ale i ten ślub nie dochodzi do skutku. Tymczasem o "uciekajacej pannie młodej" dowiaduje się przypadkowo Ike Graham (Richard Gere), popularny nowojorski dziennikarz z "USA Today", który od czasu rozwodu zraził się do kobiet i we wszystkich swoich felietonach pisze o niewieściach wadach. W barze przy kuflu piwa jeden z porzuconych narzeczonych żali się na swój los. Świadkiem wynurzeń mężczyzny jest Ike, który postanawia napisać artykuł o Maggie i przeinacza fakty. Zdenerwowana kobieta w liście do redakcji żąda sprostowania na łamach gazety i zwolnienia nierzetelnego dziennikarza. Ike traci posadę i postanawia wyjaśnić całą sprawę, udając się do rodzinnego miasteczka Maggie. Spotkanie dziennikarza z "uciekającą panną młodą" przynosi zaskakujące zwroty sytuacji. Ona jest na niego wściekła i robi mu na złość, on wyraźnie chce się na niej zemścić. Z czasem jednak rodzi się między nimi przyjaźń, która przeradza się w głębsze uczucie. Postanawiają stanąć na ślubnym kobiercu. Ale czy tym razem panna młoda dotrzyma obietnicy?

 • 19:10 Przepis dnia s.VIII - odc. (66) , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. Za każdym razem szef kuchni zaprezentuje przygotowanie jednej potrawy od początku do końca. Pokaże, jak oszczędzić w kuchni czas. W tym odcinku przedstawi przepis na tartę z gruszkami, orzechami i wędzonym serem.

 • 19:25 Barwy szczęścia - odc. 2994 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Czesław zjawia się nagle o ...

  Czesław zjawia się nagle o poranku u Basi. Później jedzie z Walerią do Kasi, gotów opowiedzieć w końcu córce o swojej zmarłej żonie i spędzić z rodziną cały dzień. Między Olgą i Markiem dochodzi do napiętej sytuacji. Złoty ma łóżkowe problemy, ale wyraźnie nie chce o tym z ukochaną porozmawiać. Z kolei Vincenzo rozpieszcza Anię, kiedy ona zdecydowała się mu wybaczyć. Dziewczyna wciąż jednak nie umie zapomnieć, że zawiódł jej zaufanie. Nie cieszy się też przygotowaniami do ślubu. A gdy Bianca wyznaje, że na Sycylii doszło do zdrady i żąda, by rywalka zostawiła jej ukochanego w spokoju - Żabcia pocieszenia znów szuka u Sławki.

 • 20:10 Barwy szczęścia - odc. 2995 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Miłość Olgi i Marka rozkwita ...

  Miłość Olgi i Marka rozkwita do tego stopnia, że Witek przez igraszki dorosłych zaczyna mieć problemy ze snem. Za to Ania po rozstaniu z ukochanym znów mieszka ze Sławką. Dodatkowo przyjaciółka proponuje jej pracę. Z kolei Vincenzo o swoich problemach opowiada Jaworskiemu. Natomiast Krystyna pod nieobecność męża wychodzi z domu i znika. A gdy Złoty odnajduje matkę, ta w ogóle go nie rozpoznaje. Tymczasem Agnieszka odsuwa się od Kasi. Jest wyraźnie zazdrosna o zainteresowanie, które Czesław zaczął okazywać jej i Ksaweremu.

 • 20:50 Anna Wyszkoni na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyka na dobry wieczór to ...

  Muzyka na dobry wieczór to cykl kameralnych koncertów, których bohaterem, za każdym razem, będzie inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów bardziej przypominać będzie formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszyć będą ich zespoły, grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli byłby dla nich szczególnie ważny. Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska.

 • 21:55 To jest grane - (8) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Co tydzień prezentacja największych hitów ...

  Co tydzień prezentacja największych hitów z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienie bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrowane są fragmentami teledysków. W kolejnych odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Istotnym punktem programu jest też krótka rozmowa z artystą i premiera jego nowej płyty bądź teledysku. Ponadto prezentacja zagranicznej lub polskiej nowości płytowej. Gospodarzem programu jest Marek Sierocki, który przedstawia utwory i ich wykonawców. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

 • 22:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:05 Spectre (Spectre) film sensacyjny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2015
  Dwudziesty czwarty film z serii ...

  Dwudziesty czwarty film z serii sensacyjnych opowieści, których główną postacią jest szpieg brytyjskiej Secret Intelligence Service, James Bond. Niepokonanego agenta 007 zagrał Daniel Craig, który po raz czwarty wcielił się w słynnego bohatera. Tytuł filmu nawiązuje do organizacji terrorystycznej Spectre, której szefem jest Ernst Stavro Blofeld. Tajemnicza wiadomość na temat przeszłości Jamesa Bonda, skłania samego zainteresowanego do podjęcia kolejnej tajnej misji. Tym razem Bond wyrusza do Meksyku tropem niebezpiecznej organizacji terrorystycznej. Próbuje zapobiec wysadzeniu w powietrze wypełnionego po brzegi stadionu w stolicy, gdzie odbywa się wielka fiesta w dniu zmarłych. Udając się w pościg za uciekającym helikopterem członkiem organizacji Spectre, Marco Sciarrą, James Bond po raz kolejny daje prawdziwy popis siły i zręczności. Po tych wydarzeniach wraca na krótko do Londynu, gdzie dostaje niekorzystne dla niego rozkazy, które jednak skutecznie łamie. Następnie jedzie do Rzymu, by uczestniczyć w pogrzebie Sciarry. Tego dnia odwiedza jeszcze wdowę po zmarłym, piękną Lucię Sciarrę, którą zaczyna uwodzić. Lucia zdradza mu miejsce spotkania członków tajnej organizacji, do której należał jej mąż. Bondowi udaje się przeniknąć na miting Spectre, dzięki pierścieniowi skradzionemu Marco. Niestety, zostaje zdemaskowany przez szefa organizacji, który wysyła z nim swojego człowieka, bezwzględnego płatnego zabójcę Hinxa. Ulicami Rzymu trwa spektakularny pościg jaguarem za Bondem, uciekającym swoim sportowym samochodem marki Aston Martin.


 • 01:45 Legalna blondynka (Legally Blonde) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2001
  Film zrealizowany na podstawie pełnej ...


  Film zrealizowany na podstawie pełnej błyskotliwego humoru powieści Amandy Brown miał złamać stereotyp głupiutkiego blond kociaka. I w pewnym sensie udało się. Debiutujący w produkcji kinowej Australijczyk Robert Luketic wyreżyserował całkiem zabawną komedię, której bohaterka, oczywiście blondynka, z pustej, nie grzeszącej mądrością panienki przeistacza się w ambitną studentkę prawa, starającą się udowodnić wszystkim swoją wartość. W tytułowej roli wystąpiła utalentowana piękność o jasnych włosach - Reese Whiterspoon, której kreację krytyka przyrównała do brawurowego występu Julii Roberts w "Pretty Woman". "Legalna blondynka" wywodzi się z bogatej kalifornijskiej rodziny, chodzi do dobrej szkoły, najlepiej zna się na modzie, błyszczy w towarzystwie. Finalistka konkursu piękności i jedna z "missek" szkolnego kalendarza jest próżna, rozpieszczona, obnosi się ze swoją cukierkową urodą, podkreślając swoje wdzięki wszystkimi odcieniami różu, który jest jej ulubionym kolorem. Wydawałoby się, że los jej sprzyja i dziewczyna ma u swych stóp cały świat. Niebawem bohaterka przekonuje się, że jednak życie nie zawsze wygląda tak różowo. Słodka i beztroska Elle Woods przeżywa dramat: niczym domek z kart nagle rozpada się jej świat, w którym czuła się bezpieczna i szczęśliwa. Kiedy zostaje zaproszona przez swojego chłopaka na kolację, spodziewa się oświadczyn. Tymczasem ukochany, zamiast złożyć małżeńską propozycję, po prostu z nią zrywa. Pochodzący z senatorskiej rodziny Warner Huntington (Matthew Davis) wybiera się na studia prawnicze na Harvardzie, marzy o karierze politycznej. Jako przyszły prawnik i polityk chce mieć u swego boku dziewczynę mądrą, inteligentną, która dorówna mu intelektem i ambicjami zawodowymi. Elle jest kompletnie zdruzgotana, ale szybko otrząsa się z szoku. Postanawia za wszelką cenę odzyskać Warnera, dostając się do Harvardu na wydział prawa. Pomyślnie przechodzi egzaminy i zostaje studentką. Gdy zjawia się w murach szacownej uczelni, swoim stylem bycia, ubiorem, zachowaniemwzbudza sensację wśród snobistycznego towarzystwa. Głupiutka blondynka nie pasuje do nich i naraża się tylko na śmieszność. Na domiar złego, jej ukochany ma już inną dziewczynę, wyniosłą i dumną Vivian (Selma Blair). Elle nie daje za wygraną, a jej zawziętość i determinacja wkrótce zostają nagrodzone.
 • 03:30 Godziny strachu (Butterfly on a Wheel) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Kanada,USA 2007
  Neil Randall i jego żona ...

  Neil Randall i jego żona Abby mieszkają w Chicago. Od lat tworzą szczęśliwą parę i wiodą wspaniałe, dostatnie życie. Owocem ich udanego związku jest piękna córka, Sophie, dla której są gotowi poświęcić wszystko. Nagle ich poukładany świat zostaje brutalnie wywrócony do góry nogami. Sophie pada ofiarą niezrównoważonego psychicznie Toma Ryana. Od tej pory porywacz socjopata przedstawia coraz to nowe, absurdalne żądania, znęcając się nad zrozpaczonymi rodzicami dziewczyny i grając na ich emocjach. W obawie o życie ukochanej córki, Neil i Abby nie zawahają się spełnić każde polecenie niebezpiecznego przestępcy. Trwa dramatyczna walka o życie jedynaczki. Od razu staje się jasne, że przestępcy w ogóle nie chodzi o pieniądze.

 • 05:10 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv