TVP2 - Program TV na piątek 09 czerwca 2023

 • 05:35 M jak miłość - odc. 1627 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Kamil szaleje z niepokoju, bo ...

  Kamil szaleje z niepokoju, bo porywacz Poli zerwał z nim kontakt, a policja nie ma żadnych nowych tropów. Niespodziewanie bandytę odnajduje jednak Marcin. Tymczasem Orzechowski, by uniknąć aresztowania,
  brutalnie atakuje detektywa. W agencji Chodakowski zajmuje się poza tym sprawą Sylwii, atrakcyjnej klientki, której przekazuje dowody na zdradę męża. Aneta postanawia zaprosić całą rodzinę na kolację i po spotkaniu z bliskimi zalewa się nagle łzami.

 • 06:20 Anna Dymna - spotkajmy się , dysk./wywiad/debata, 2023
 • 06:55 Rodzinka.pl s.VII - odc. 165 "Trudna miłość" sezon 7 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Natalia próbuje nauczyć Kubę manewrowania ...

  Natalia próbuje nauczyć Kubę manewrowania samochodem, lecz brakuje jej cierpliwości. Wizyta księdza w domu wywołuje panikę. Kuba sposobem na naukę parkowania wyciąga kasę od rodziców. Dziadek prosi Kubę o pomoc w sprzedaży roweru sąsiada - pana Miecia. Zadanie to spada jednak na Kacpra, który od razu ustala stawkę za przysługę. Natalia planuje jak ulokować szczęśliwe 100 PLN Kacperka. Kacper przeżywa zawód miłosny.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:40 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 1 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  Audycja prezentująca charakterystyczną architekturę Podhala. ...

  Audycja prezentująca charakterystyczną architekturę Podhala. Chałupa Gąsieniców-Sobczaków jako idealny przykład podhalańskiej architektury. Jednoizbowa chałupa została zbudowana w okolicach 1830 r. przez Joachima Gąsienicę-Sobczaka, a rozbudowana kilkanaście lat później przez jego syna Jana. To klasyczny system tradycyjnej góralskiej chaty: przedsionek, izba biała i izba czarna. Sebastian Karpiel-Bułecka opowie o przeznaczeniu i detalach konstrukcyjno-dekoratorskich obu izb. Dom Gąsieniców-Sobczaków, czyli dom pradziadów Sebastiana, był inspiracją architektoniczną do zaprojektowania przez Sebastiana domu w Kościelisku (dom dla mamy). W tej klasycznej konstrukcji rozwiązania góralskie mieszają się z nowoczesnymi elementami. Projekt nadzorował Władysław Trzebunia - Rząska, budowniczy i konstruktor podhalański. Wraz z Sebastianem opowiedzą o nietypowych rozwiązaniach zastosowanych przy budowie.

 • 11:40 Msza z Kościoła polskokatolickiego w Lublinie , sprawozdanie, 2023
  Uroczysta msza św. z polskokatolickiej ...

  Uroczysta msza św. z polskokatolickiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie, położonej w dekanacie lubelsko - chełmskim diecezji warszawskiej. Towarzyszyć będzie jej wyjątkowa intencja modlitewna o zmarłego zwierzchnika tego Kościoła, profesora teologii, nauczyciela akademickiego i wybitnego ekumenisty, ks. bp. prof. Wiktora Wysoczańskiego (1939-2023).

 • 12:35 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Oliwka w końcu szczerze wyznaje ...

  Oliwka w końcu szczerze wyznaje Patrykowi, że go nie kocha. A gdy oboje mówią o swoim rozstaniu przyjaciołom Justinowi i Madzi oni wcale nie są zaskoczeni. Grażyna donosi Hubertowi o kryzysie w związku Iwony i Tomka, sugerując, że lekarka ma w USA romans. Pyrka odkrywa później, że Kępski - kompletnie załamany - sięgnął po alkohol, choć po przeszczepie stanowi to dla niego śmiertelne zagrożenie. Małgorzata i Jerzy niepokoją się o związek Kacpra z Hanią świadomi, że chłopak poświęca ukochanej zbyt mało uwagi.
  Tymczasem Krysiak przed kolejnym wyścigiem z rywalem zmienia w bolidzie część ustawień. Robi to tak, by Jabłoński nie
  mógł pokonać go na torze. Damian znów spotyka Beatę, tym razem podczas zlecenia dla szkoły. Od razu zaczynają flirtować, a w finale Wójcik namiętnie całuje nauczycielkę i zaprasza ją na kolację.

 • 13:15 Akacjowa 38 - odc. 107 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Justo ratuje Manuelę z pożaru ...

  Justo ratuje Manuelę z pożaru w kawiarni. Juliana jest ciężko ranna. Jej życie wisi na włosku. Casilda jest wdzięczna Pablowi, że ją uratował. Felipe postanawia częściej przebywać poza domem, by unikać teściowej. Tymczasem ona przychodzi na męskie spotkanie w mieszkaniu Ramona.

 • 14:05 Va Banque s.I - odc. 159 teleturniej, teleturniej, 2020
 • 14:35 Na sygnale - odc. 444 "Z jasnego nieba" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Ratownicy spotykają się z okazji ...

  Ratownicy spotykają się z okazji ślubu syna Zdzisia. Znów ruszają do akcji, gdy ksiądz, który ma poprowadzić uroczystość, traci nagle przytomność. Kuba i Nowy szybko ustalają, że kapłan jest pod wpływem narkotyków, bo jego gosposia pomyliła leki i nakleiła mu na bolące plecy plaster z opiatami zamiast rozgrzewającego. Wcześniej przy świątyni spada z nieba skoczek ze spadochronem, prosto na Artura oraz Beatę. Mężczyzna wyznaje, że przed skokiem miał problemy neurologiczne, które zignorował, a podczas lotu został nagle sparaliżowany. Jego stan nagle pogarsza się. Tymczasem ciężarna dziewczyna rannego zaczyna krwawić. Do kościoła przyjeżdżają narzeczeni, ale Marcin wyznaje w końcu Zdzisiowi, że na ślub wcale nie ma ochoty i odchodzi. Gdy senior zostaje z Mariettą sam, zapewnia niedoszłą synową, że na jego pomoc wciąż może liczyć i że będzie najlepszym dziadkiem na świecie.

 • 15:05 M jak miłość - odc. 1680 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Rokowania Karskiego nie są dobre, ...

  Rokowania Karskiego nie są dobre, ale Jakub i tak rozpoczyna leczenie i nie traci nadziei, cały czas wspierany przez Kasię. Przed pójściem do szpitala detektyw spotyka się jednak z notariuszem i cały swój majątek zapisuje ukochanej w testamencie. Aneta wraca do pracy w klinice, ale chce również kontrolować, co dzieje się w jej domu i instaluje w mieszkaniu kamery. Gdy Olek z Iwoną dowiadują się o jej "inwigilacji", w rodzinie Chodakowskich wybucha ostry konflikt. Kłótnię młodych Aleksandra próbuje łagodzić, tłumacząc synowi pod jaką presją żyje Aneta. Tymczasem Iwona postanawia pomóc Aleksandrze, gdy ta skarży się, że Janek na nowo zaczął ją nękać. W rezultacie obie seniorki nagrywają jego groźby i później ostrzegają, że jeśli nie zostawi Chodakowskiej w spokoju, prześlą film do jego współpracowników oraz biznesowych klientów.


 • 16:00 Koło fortuny - odc. 1227 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:35 Familiada - odc. 2760 teleturniej, teleturniej, 2021
 • 17:15 Zakazany owoc - Odc. 234 (Yasak Elma) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
 • 18:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 18:20 Va Banque s.I - odc. 160 teleturniej, teleturniej, 2020
 • 18:45 Akacjowa 38 - odc. 108 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Cayetana żąda, by German przestał ...

  Cayetana żąda, by German przestał leczyć Manuelę. Justo interesuje się zdrowiem Manueli. Matka Celii wprowadza w kamienicy zamieszanie swoim swobodnym zachowaniem i przekonaniami sufrażystki. Don Maximiliano próbuje pomóc Wiktorowi zdobyć pożyczkę bankową na odbudowanie kawiarni.

 • 19:30 Na sygnale - odc. 406 "Pot i łzy" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  406 Pot i łzySerial fabularyzowany, ...  406 Pot i łzy


  Serial fabularyzowany, Polska 2022
  Reżyseria: Jan Jagielski
  Scenariusz: Zbigniew Zborowski
  Aktorzy: Hubert Jarczak, Grzegorz Gierak, Natalia Rewieńska, Wojciech Zygmunt, Jarosław Gruda, Tomasz Piątkowski, Lea Oleksiak, Wojciech Kuliński, Dariusz Wieteska, Monika Mazur Chrapusta, Kamil Wodka, Paulina Zwierz, Adam Turczyk


  Na dyżurze Martyna i Nowy muszą pomóc mężczyźnie, który doznał udaru płynąc łódką po Wiśle.
  Doktor Góra, Kuba oraz Piotr biorą za to udział w Zawodach Medycyny Pola Walki - na co namówił
  ich Bieliński. Ponoszą klęskę. W drodze powrotnej ratownicy pomagają jednak ocalić życie pacjenta
  Martyny, a doktor Góra okazuje się prawdziwym bohaterem.
  Po pracy Nowy umawia się w końcu na wymarzoną randkę z Leną, ale po przyjściu do restauracji
  wybranka kompletnie go nie poznaje i po chwili traci przytomność. Gdy Gabriel wzywa na pomoc kolegów,
  na miejsce przyjeżdżają doktor Reiter z Kubą. Ratownicy odkrywają w końcu, że są zauroczeni
  tą samą dziewczyną.

 • 20:10 Postaw na milion s.XXVI - odc. 307 teleturniej, teleturniej, 2023
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 21:10 Vabank II, czyli riposta komedia sensacyjna, film fabularny kinowy, 1984
  Kontynuacja "Vabanku" - debiutu ...


  Kontynuacja "Vabanku" - debiutu Juliusza Machulskiego. W wyniku misternej intrygi Kwinty Kramer ląduje w Sikawie - więzieniu o zaostrzonym rygorze. Podczas jednego ze spacerów niejaki Sztyc proponuje byłemu bankierowi ucieczkę w zamian za połowę ocalonego przed konfiskatą szwajcarskiego konta. Kramer wyraża zgodę.Po kilku dniach do więzienia przyjeżdża kobieta podająca się za hrabinę Żwirską. Łatwo terroryzuje skonsternowanego naczelnika Twardyjewicza i umożliwia Kramerowi ucieczkę. Ten od razu zaczyna knuć plan zemsty na Kwincie, który niczego nie podejrzewając, prowadzi spokojny żywot hodowcy warzyw."Riposta" nie spotkała się już z takim aplauzem krytyki jak "Vabank" i "Seksmisja" - dwa wcześniejsze filmy Machulskiego.Realizując klasyczny "sequel" reżyser nie uniknął autocytatów i kopiowania pomysłów z pierwszej części. Gdzie zawiodła go inwencja, posłużył się pastiszem i traktowaną z humorem aluzją. Uważny widz dostrzeże w wielu scenach "Vabanku" prześmiewcze nawiązania do "Ojca
  chrzestnego" Coppoli, "Żądła" Hilla, klasycznych westernów w rodzaju "Rio Bravo" czy stylu gry takich aktorów, jak Humphrey Bogard i Edward G. Robinson. Lista zapożyczeń jest zresztą dużo dłuższa. Jednak nie sam talent parodystyczny Machulskiego sprawił, że"Vabank II" poprawił sytuację finansową wielu kin. Inne mocne strony "... Riposty" to interesująco opowiedziana intryga i świetne aktorstwo,zwłaszcza w wykonaniu Leonarda Pietraszaka (Kramer) i Bronisława Wrocławskiego (Sztyc).


 • 23:05 Sztokholm (Stockholm) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Kanada 2018
  Akcja filmu rozgrywa się na ...

  Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 70. ubiegłego stulecia. Lars Nystrom w przebraniu napada na jeden ze sztokholmskich banków i przetrzymuje zakładników. Grożąc im próbuje zmusić władze do uwolnienia swego kumpla Gunnara, który przebywa za kratkami. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli, nic nie przebiega tak, jak sobie wcześniej obmyślił napastnik. Gunnar nadal siedzi w więzieniu, a Lars czeka na decyzję władz i nie ma pojęcia, co robić dalej. Czas upływa, długie godziny oczekiwań na jakieś rozwiązanie sprawy, zamieniają się w dni. Opieszałość i nieudolność decydentów w zorganizowaniu akcji odbicia ludzi przetrzymywanych w budynku, doprowadza do zgoła tragikomicznej sytuacji. Więzieni pracownicy banku zaczynają się solidaryzować z porywaczem i nieoczekiwanie biorą stronę swego prześladowcy. Między napastnikiem a jego ofiarami nawiązuje się nić sympatii i zrozumienia. Spędzone razem dni na zawsze odmienią ich życie.

 • 00:50 Mój przyjaciel Hachiko (Hachi: A Dog's Tale) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2009
  Oparty na historii z życia ...

  Oparty na historii z życia wziętej film o wielkim przywiązaniu i miłości, łączących psa i jego pana. Opowieść snuje Ronnie, wnuk właściciela uroczego pupila o imieniu Hachiko. To właśnie historię psa dziadka wybrał chłopiec do prezentacji w szkole na temat "Mój bohater". Profesor Parker Wilson znajduje na stacji kolejowej zagubionego szczeniaka, który odbył podróż z Japonii do USA i uciekł z transportu w pobliżu Providence. To tu mieszka profesor, który zabiera szczeniaka na noc do domu, by następnego dnia znaleźć jego właściciela. Poszukiwania kończą się jednak fiaskiem. I tak Hachiko zostaje w domu Parkera Wilsona, mimo początkowej niechęci żony profesora, Cate. Mijają dni i miesiące, Parkera i jego czworonożnego przyjaciela łączą coraz silniejsze więzi. Codziennie o siedemnastej Hachiko czeka na stacji kolejowej na powrót swego pana z pracy. Ale pewnego dnia Wilson ma wylew krwi do mózgu i już nie wraca do domu. Hachiko na próżno czeka na niego na stacji. Robi to codziennie, nie tracąc nadziei, że w końcu zobaczy swego ukochanego pana. W końcu Cate sprzedaje dom i przeprowadza się. Hachiko trafia do córki Wilsonów, Andy, jej męża Michaela i ich nowo narodzonego syna Ronniego. Pies ucieka jednak i wraca na stację, skąd nie chce się ruszyć. 10 lat później Cate opowiada wnukowi Ronniemu o Hachiko, który pozostał wierny swemu panu.


 • 02:35 Vabank komedia sensacyjna, film fabularny kinowy, 1981
  Juliusz Machulski debiutujący tym ...


  Juliusz Machulski debiutujący tym filmem jako reżyser (ur. 1955) był również autorem scenariusza, który powstał jeszcze w czasie jego studiów reżyserskich w łódzkiej szkole filmowej. Film cieszył się ogromną popularnością. Powszechnie przyrównywano go do obsypanego Oscarami amerykańskiego "Żądła" z Paulem Newmanem i Robertem Redfordem. Do sukcesu filmu przyczynił się niemało ojciec reżysera, Jan
  Machulski, który znakomicie wcielił się w postać kasiarza Kwinto, dużą rolę odegrała też wspaniała oprawa muzyczna Henryka Kuźniaka. "Vabank" otrzymał nagrodę za najlepszy debiut 1981 roku FPFF w
  Gdańsku. Święcił również triumfy na festiwalach w Koszalinie, Karlovych Varach, Manili, Vevey, Marsylii. Reżyser otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki II stopnia w 1983 r.Akcja filmu dzieje się w epoce "retro" - w latach trzydziestych. Z więzienia, po odsiedzeniu wyroku za napad na bank, wychodzi Henryk Kwinto. Mówi się o nim z szacunkiem - pierwszy kasiarz Rzeczypospolitej. Jest kasiarzem perfekcjonistą, którego trudno złapać, a jeszcze trudniej udowodnić mu winę. Wpadł wydany policji przez wspólnika Kramera, wychodzi z więzienia z solennym postanowieniem ostatecznego zerwania ze swoim fachem. Okoliczności sprawią, że zmieni zdanie. Trafi mu się okazja dokonania zemsty na byłym kompanie. Zemsta będzie pomysłowa i perfidna.


 • 04:35 Rodzinka.pl s.XII - odc. 236 "Stymulujemy się intelektualnie" sezon 12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Kacper i Kuba niepokoją się ...


  Kacper i Kuba niepokoją się porannym humorem rodziców. Ludwik narzeka na treningi Kacpra,
  jednak powodem wcale nie są same zajęcia. Ludwik miga się od firmowej imprezy Natalii.
  Magda skrupulatnie stara się powrócić do łask rodziny.
  Kuba robi się coraz bardziej zazdrosny o Agatę.

  Serial komediowy,

 • 05:10 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv