TVP2 - Program TV na poniedziałek 05 czerwca 2023

 • 04:30 Na dobre i na złe - odc. 726 Mój przyjaciel, mój wróg serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Marcin i Julka jadą motocyklem ...

  Marcin i Julka jadą motocyklem na wycieczkę za miasto. Gdy zatrzymują się na odpoczynek, Marcin zostaje potrącony przez samochód. Kierowca auta ucieka, powodując chwilę później wypadek, w którym zostaje ranna inna para: Arek i ciężarna Magda. Marcin i Julka pomagają pasażerom rozbitego auta. Okazuje się, że Arek ma odmę i problemy z oddychaniem. Tymczasem Magda zaczyna rodzić. Na domiar złego, doktor Molenda po kilku minutach traci nagle przytomność. Gdy Marcin trafia do szpitala, badania wykazują, że lekarz ma uraz mózgu i wymaga natychmiastowej operacji. Akurat gdy Bart zaczyna zabieg, Leśna Góra pada ofiarą hakera, który wyłącza w całym budynku prąd. Falkowicz od razu zgłasza atak na policję, a głównym podejrzanym wydaje się młody pacjent Wiki, Jędrek.


 • 05:30 M jak miłość - odc. 1624 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Ala zauważa, że Majka dziwnie ...

  Ala zauważa, że Majka dziwnie się zachowuje i donosi France, że dziewczyna może brać narkotyki. Później góralka odkrywa, że Chojnacka współpracuje za jej plecami z Krzyśkiem i zirytowana żąda od chłopaka wyjaśnień. Sama Majka kolejny raz odwiedza w rowerowni Pawła i nagle zaczyna byłego ukochanego namiętnie całować. Piotrek próbuje pomóc jako prawnik pani Reni - starszej sąsiadce, która została oszukana na pokazie sprzętu AGD. Do pomocy wciąga także Budzyńskiego, nieświadomy, że syn kobiety Zbyszek dziesięć lat wcześniej trafił do więzienia właśnie za sprawą Andrzeja.

 • 06:20 Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki - Franciszkanie z Wieliczki magazyn kulinarny, magazyn, 2021
  Remigiusz Rączka odwiedza klasztor franciszkanów ...

  Remigiusz Rączka odwiedza klasztor franciszkanów w Wieliczce, który istnieje od 1623 r. Zakonnicy opiekują się tutejszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki, prowadzą parafię oraz liceum męskie z internatem. Wspólnie z bratem Lucjuszem, Remigiusz przygotowuje franciszkański bigos oraz pstrąga w soli z surówką z selera.

 • 06:55 Rodzinka.pl s.VII - odc. 162 "Powrót Magdy" sezon 7 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Natalia próbuje pocieszyć Tomka i ...

  Natalia próbuje pocieszyć Tomka i opowiada o byłych miłościach Ludwika. Kacper wraca do domu z rozkwaszonym nosem. Natalia nie daje mu dojść do słowa i wytłumaczyć co się stało. Dziadkowie wpadają z niezapowiedzianą wizytą. Kuba chce być testerem jak Filip.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:15 Dla niesłyszących - Okrasa łamie przepisy magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W kolejnej wyprawie kulinarnej Karol ...

  W kolejnej wyprawie kulinarnej Karol Okrasa wyrusza w okolice Puszczy Kozienickiej. Kuchnia tego rejonu Mazowsza jest znacznie mniej znana niż kuchnia podlaska, śląska czy mazurska. Najstarsze drukowane relacje o pożywieniu lokalnej ludności pochodzą z pierwszej połowy XIX wieku i są zawarte między innymi w opracowaniach ks. Józefa Gackiego czy Oskara Kolberga. Dieta dawnych mieszkańców tych ziem oparta była na gospodarce rolniczo-hodowlanej oraz na naturalnych zasobach łąk i lasów. Wśród roślin uprawnych zdecydowanie przeważały zboża, które w postaci kaszy i mąki trafiały na stoły mieszkańców. Z warzyw uprawiano głównie rzepę, buraki, marchew, pietruszkę, cebulę. Wyjątkowo dużo spożywano kapusty, którą kiszono w wielkich dębowych kłodach lub beczkach zwanych śledziówkami. Do kiszenia kapusty, często w całych główkach, dodawano liście wiśniowe, leśne jabłka lub gruszki. Z kiszonych liści kapusty przygotowywano także gołąbki, faszerowane kaszą jaglaną. W każdej zagrodzie chłopskiej nie mogło także zabraknąć chleba. Wypiekany był na zakwasie z mąki żytniej razowej lub z mąki mieszanej zwanej spółką. Pieczono go na liściach chrzanu lub kapusty w chlebowych piecach opalanych drewnem. Zbieranie grzybów, jagód czy dziko rosnących roślin na obszarze puszczy było powszechnie praktykowane. W okresach głodu posiłki przyrządzano z dzikich roślin oraz z niedojrzałego ziarna zboża. Komosę białą zwaną lebiodką lub łopuchą, gotowano na zupę, którą zasypywano śrutą żytnią. Jako okrasy używano mleka. Zbierany szczaw wchodził w skład pożywienia codziennego tzw. barszczu. W okresach głodu sporządzano z niego kwaśne polewki zaprawione mlekiem lub mąką z dodatkiem posiekanych drobno ziemniaków. Oprócz szczawiu zbierano pokrzywę i powój polny zwany zajęczą kapustą. W trakcie swojej wędrówki Karol odwiedzi panią Justynę, która interesuje się lokalną kuchnią. Sama przygotowuje w domu wiele kozienickich przysmaków. Z niektórymi z nich podzieli się z naszym kucharzem. A co będzie w menu? 1/Zupa z rwokami czyli kluseczkami na bazie wiosennych ziół z jagnięciną; 2/ Parzybroda ze słodkiej kapusty z kiszonymi ziemniakami i sosem z rydzów, podana ze smażonym dorszem; 3/ Sójki kozienickie, czyli pieczone pierożki z farszem z kaszy jaglanej, kapusty, grzybów i serka koziego.

 • 11:50 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sebastian i Dominika zaczynają planować ...

  Sebastian i Dominika zaczynają planować kameralny ślub. Marek przedstawia przyjacielowi swoją nową ukochaną, Olgę. Weronika, wspierana przez Brodę, odnajduje Gryzalskiego i żąda wyjaśnień w sprawie porzuconego w lesie psa. Tymczasem Natalia przekonuje obrońcę Konarzewskiego, by oddał jej niewygodną sprawę. Z kolei Kępski przylatuje niespodziewanie do Polski, ale wyraźnie jest nieswój. Zamiast u Pyrków biznesmen woli zatrzymać się w hotelu Stańskich i uparcie unika rozmów o Iwonie.

 • 12:30 Koło fortuny - odc. 1222 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 13:15 Akacjowa 38 - odc. 104 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Pablo przekonuje Casildę, że ptak, ...

  Pablo przekonuje Casildę, że ptak, którym się opiekowali jest już zdrowy i należy go wypuścić. Consuelo nie jest zadowolona z lektur swojej córki. Germn aplikuje Justowi laudanum, ale pacjent dostaje drgawek. Ursula wymyśla pretekst, by zbliżyć się do Manueli. Clara rozgrywa z Leandrem partyjkę szachów.

 • 14:05 Va Banque s.I - odc. 156 teleturniej, teleturniej, 2020
 • 14:35 Na sygnale - odc. 440 "Jak pies z kotem" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Trwa kryzys w małżeństwie Góry. ...

  Trwa kryzys w małżeństwie Góry. Bieliński, który pracuje w szpitalnej przychodni przyjmuje Artura jako pacjenta. Alek bierze w pracy wolne, by zająć się panią Stasią. Kobieta ma problemy neurologiczne. Pod jego opieką zostaje porażona prądem. Chora trafia do szpitala, a Klis znów zostaje bez dachu nad głową. Niespodziewanie koledze pomaga Benio. Na dyżurze zespół doktora Vicka trafia na rodzinną awanturę z udziałem znanego aktora i jego teściowej. Wściekła kobieta rzuca w zięcia doniczkami. Gwiazdor trafiony w głowę zaczyna się źle czuć. U kobiety ratownicy podejrzewają problemy z tarczycą. Po chwili okazuje się, że aktor ma przy sobie podejrzany proszek.

 • 15:05 M jak miłość - odc. 1677 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  1677Serial obyczajowy, Polska 2022Reżyseria: Sylwester ...  1677

  Serial obyczajowy, Polska 2022
  Reżyseria: Sylwester Jakimow
  Scenariusz: Alina Puchała, Katarzyna Terechowicz
  Aktorzy: Anna Mucha, Krystian Wieczorek, Jacek Kopczyński, Marcin Mroczek, Katarzyna Cichopek, Jacek Kopczyński, Marcin Bosak, Hanna Turnau, Marta Chodorowska, Ewelina Kudeń Nowosielska, Melania Grzesiewicz, Hanna Nowosielska

  Magda odkrywa, że o zdradzie Budzyńskiego wiedzieli jej koledzy z kancelarii oraz Kinga i postanawia zerwać
  kontakt ze wszystkimi, którzy dotąd ją okłamywali. Zamierza odejść z pracy i uciec do Grabiny. Zduńska przyjeżdża
  jednak do siedliska, by ratować ich przyjaźń i otacza opieką zrozpaczoną dziewczynę.
  Tymczasem Sylwia wciąż namawia Julię, by jednak walczyła o serce Andrzeja i w końcu nagrywa się jego żonie
  na pocztą głosową.
  Werner nadal "adoruje" Weronikę, po cichu cały czas wspierany przez Anitę oraz małą Polę.

 • 15:50 Przepis dnia s.VI - odc. (41) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser, przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 16:00 Koło fortuny - odc. 1223 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:35 Familiada - odc. 2756 teleturniej, teleturniej, 2021
 • 17:15 Zakazany owoc - Odc. 231 (Yasak Elma) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
 • 18:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 18:20 Va Banque s.I - odc. 157 teleturniej, teleturniej, 2020
 • 18:45 Akacjowa 38 - odc. 105 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Rita opowiada na poddaszu o ...

  Rita opowiada na poddaszu o swojej karierze w teatrze. Zaprasza wszystkich na przedstawienie. Leonor zachęca Casildę, by robiła to o czym marzy. Fabiana spotyka się z dawnym ukochanym, Mateo. Justo chce zrezygnować z dalszego leczenia i prosi Felipe, by przekazał to Germanowi. Cayetana składa w kawiarni duże zamówienie.

 • 19:30 Na sygnale - odc. 402 "Związki wybuchowe" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  402 Związki wybuchoweSerial fabularyzowany, Polska ...  402 Związki wybuchowe


  Serial fabularyzowany, Polska 2022
  Reżyseria: Grzegorz Waller
  Scenariusz: Monika Zięba
  Aktorzy: Hubert Jarczak, Grzegorz Gierak, Natalia Rewieńska, Wojciech Zygmunt, Jarosław Gruda, Tomasz Piątkowski, Lea Oleksiak, Wojciech Kuliński, Dariusz Wieteska, Monika Mazur Chrapusta, Kamil Wodka, Paulina Zwierz, Adam Turczyk

  Britney bierze wolne, by uniknąć spotkań z Alkiem, a Gabriel coraz bardziej się niepokoi o przyjaciółkę. Przestała
  nagle odpowiadać na telefony. Gdy Alek przyjeżdża pod dom byłej ukochanej, na miejscu atakują go "znajomi"
  ratowniczki z sąsiedztwa. Zamykają nieprzytomnego chłopaka w bagażniku jego samochodu. Tymczasem Britney
  spotyka się z żoną Alka Ewą.
  Na dyżurze Kuba i Piotr trafiają do szkoły, w której dochodzi do wybuchu w pracowni chemicznej. Doktor Góra
  musi pomóc pacjentce, która desperacko próbuje się odchudzić. W dodatku może mieć zapalenie wyrostka.
  W drodze do szpitala stan chorej gwałtownie się pogarsza.
  Wiesława uprzedza Artura, że karty przepowiadają jego rozwód. Później powiadamia również jego żonę.
  Między Piotrem i Martyną nadal trwają ciche dni.

 • 20:10 Na sygnale - odc. 403 "Ponury żniwiarz" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Serial fabularyzowany, min, Polska 2022Reżyseria: ...
  Serial fabularyzowany, min, Polska 2022
  Reżyseria: Jan Jagielski
  Scenariusz: Marcin Wysocki
  Aktorzy: Hubert Jarczak, Grzegorz Gierak, Natalia Rewieńska, Wojciech Zygmunt, Jarosław Gruda, Tomasz Piątkowski, Lea Oleksiak, Wojciech Kuliński, Dariusz Wieteska, Monika Mazur Chrapusta, Kamil Wodka, Paulina Zwierz, Adam Turczyk

  W pobliżu bloku Britney dochodzi do eksplozji. Ratowniczka musi pomóc mężczyźnie, który znalazł się w centrum
  wybuchu. Wiesława wróży z kart Martynie. Przepowiada dziewczynie śmierć. Później Strzelecka jedzie na wezwanie
  do chłopaka, na którego osunęła się część złomowiska. Alek nadal tkwi uwięziony w swoim aucie porzuconym
  na złomowisku. Koledzy przypadkowo odnajdują ratownika. Oglądając telewizyjny reportaż, zauważają w tle jego
  samochód. Chłopak mówi Wiktorowi, że wśród nastolatków, którzy ukradli jego auto, rozpoznał głos Czarka.

 • 20:45 Bez kompasu (Rudderless) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Kanada 2014
  Sam, wysokiej klasy specjalista do ...

  Sam, wysokiej klasy specjalista do spraw reklamy, przeżywa rodzinny dramat. Kompletnie się załamuje, kiedy jego kilkunastoletni syn Josh ginie tragicznie w strzelaninie na uniwersytecie. Pogrążony w żalu ojciec topi smutki w alkoholu, nie widząc już sensu życia. Rzuca karierę zawodową, mieszka na łodzi, trudni się pracami malarskimi, przesiaduje w barze ze swymi nowymi kolegami, nigdy nie zwierzając się ze swej smutnej przeszłości. Po dwóch latach jego była żona Emily odnajduje go. Chce jak najszybciej uregulować sprawę ich wspólnego domu. Przy okazji spotkania oddaje Samowi starą gitarę i pudło, w którym znajdują się nagrania i spisane na kartkach teksty piosenek autorstwa Josha. Sam bierze udział w barowej imprezie otwarty mikrofon, grając na gitarze i wykonując utwory swego syna. Nie zdradza jednak, kto jest ich autorem. Zdobywa pierwszego zagorzałego fana, muzyka Quentina, który namawia go do założenia zespołu.

 • 22:40 Obietnica - odc. 1 (La Promesse) serial kryminalny, telenowela, , kraj prod.Francja 2020
 • 23:50 Na karuzeli życia (Wonder Wheel) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2017
  Mickey Rubin, ratownik z Coney ...

  Mickey Rubin, ratownik z Coney Island, marzy o karierze dramatopisarza, chce być jak sławny laureat Nagrody Nobla z 1936 r. w dziedzinie literatury, Eugene O'Neill. To on jest narratorem w filmie. To historia czterech bohaterów, których losy są związane z parkiem rozrywki na Coney Island. Lata 50. ubiegłego stulecia. Carolina, córka Humpty'ego Rannella, operatora karuzeli, pojawia się po długiej nieobecności w poszukiwaniu Ginny Rannell, drugiej żony swego ojca, która pracuje w niewielkim barze jako kelnerka. Dziewczyna błaga macochę, by pozwoliła jej zamieszkać z nimi. Ojciec wyrzucił ją z domu, gdy związała się z gangsterem Frankiem i dla niego zrezygnowała z dalszej nauki w college'u. Caroline wyznaje, że uciekła od Franka, bo ten chce ją zabić za to, że wydała go FBI. Ostatecznie Humpty przyjmuje córkę z powrotem, pod warunkiem, że zacznie oszczędzać pieniądze i wróci do college'u. Ginny, która załatwia jej prace w barze, sama ma za sobą burzliwą przeszłość. Była aktorką, żyła w udanym związku. Pierwszy mąż zostawił ją, bo miała skłonności do flirtowania. Wyszła za Humpty'ego, gbura i trzeźwiejącego alkoholika, nie jest z nim szczęśliwa. Razem wychowują jednak jej nieletniego syna Ritchiego, który sprawia duże problemy. Ginny romansuje z młodszym od siebie Mickeyem Rubinem, któremu imponuje jej życiowe doświadczenie. Kiedy Carolina i Mickey poznają się przypadkowo, on jest nią zafascynowany. Wydaje się mu, że ją kocha, jednocześnie nie potrafi się wyrzec Ginny. A kiedy ta uświadamia sobie, co łączy ukochanego z jej pasierbicą, staje się coraz bardziej zazdrosna. Tymczasem na horyzoncie pojawiają się gangsterzy, którzy szukają Caroliny.

 • 01:45 La Bandida - odc. 47 (La Bandida) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Meksyk 2019
  Max informuje Pedro, że odbije ...

  Max informuje Pedro, że odbije mu Bandidę. Salvador przebiera się za kobietę, by uciec przed oprawcami. Księżniczka zaczyna tracić włosy i czuje się osaczona przez Teresę. Antonio wyznaje miłość Marinie. Damin zrywa z Edith i zwierza się ojcu ze swojej fascynacji inną dziewczyną. Graciela zatrudnia nową kucharkę, Altagracię. Daniel prosi Nimfę, by dała mu jeszcze jedną szansę. Marina dowiaduje się od Edith, czym naprawdę zajmuje się jej matka.

 • 02:45 Bolivar - odc. 1 (Bolivar) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kolumbia 2019
  Historia oparta na życiu Simona ...

  Historia oparta na życiu Simona Bolivara, wenezuelskiego działacza niepodległościowego, wyzwoliciela wielu krajów Ameryki Łacińskiej spod władzy Hiszpanów. Poznajemy jego losy i działalność od wczesnej młodości, aż po kres życia. Simon Bolivar walczy o wyzwolenie dzisiejszej Wenezueli i Kolumbii spod kolonialnej władzy hiszpańskiej. Prowadzi swoich półnagich i bosych żołnierzy przez Andy, żeby zaskoczyć armię rojalistów. Cofamy się do lat jego dzieciństwa w majątku zamożnych plantatorów. Po przedwczesnej śmierci ojca, również matka nastoletniego Simona zapada na śmiertelną chorobę.


 • 03:45 O mnie się nie martw s.XII - odc. 1/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Marcin wraca do pracy po ...

  Marcin wraca do pracy po nocy spędzonej poza domem. Nieoczekiwanie dzięki temu będzie mógł pomóc kobiecie zaatakowanej przez młodocianych bandytów. Nie podoba się to Karolinie, ale okazuje się również, że z tą kobietą wiąże go coś więcej niż przypadkowy kurs taksówką. Marek, wiedząc, że Sylwia lada dzień będzie rodzić, szykuje kancelarię na zmiany, jakie wkrótce nastąpią. Nastąpią zresztą szybciej niż myśli, i to on, razem z Martą musi pomóc Sylwii dostać się do szpitala, bo Paweł popada w konflikt z mężczyzną spotkanym na siłowni i trafia do szpitala z zupełnie innych powodów. Marta, która nie radzi sobie z własnymi problemami, zostaje wciągnięta w wieczny problem Kostka, który wreszcie dojrzał do męskich decyzji. Niestety, jego precyzyjnie opracowany plan, mimo najszczerszych chęci Marty, doprowadza do nieco wstydliwego finału.


 • 04:45 Rodzinka.pl s.XII - odc. 235 "Małe przyjemności" sezon 12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Natalia podsłuchuje wulgarną rozmowę chłopaków. ...


  Natalia podsłuchuje wulgarną rozmowę chłopaków. Ludwik przyłapuje Kacpra
  robiącego sobie żarty z ludzi za pomocą telefonu, postanawia ukarać syna.
  Kacper kryje mamę, która nie chce rozmawiać z Violą.
  Chłopcy obawiają się o zdrowie ojca.
  Paula wybiega z domu po rozmowie z Kubą.
  Natalia podejrzewa, że Ludwik ją zdradza.


  Serial komediowy,

 • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv