TVP2 - Program TV na poniedziałek 08 kwietnia 2024

 • 04:35 Na dobre i na złe - odc. 800 Obywatel Wronka serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Do szpitala trafia mężczyzna ranny ...

  Do szpitala trafia mężczyzna ranny podczas ulicznej bójki, cichy bohater, który stanął w obronie uderzonej kobiety i ma wbity w serce nóż. A wraz z nim do Leśnej Góry przyjeżdża jego ciężarna narzeczona Adela,
  która po ataku na ukochanego zaczęła rodzić. Z kolei Falkowicz martwi się o Kasię i chce, by jego ukochaną przebadali najlepsi ginekolodzy. Inga razem ze swoim partnerem Leszkiem próbuje za to przewieźć Antka do nowego szpitala, gdzie malec ma poczekać na przeszczep serca. W drodze pojawiają się jednak problemy i w końcu zdesperowana pielęgniarka wzywa na pomoc Maksa.

 • 05:30 M jak miłość - odc. 1550 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Piotrek znów pracuje z Kamilą, ...

  Piotrek znów pracuje z Kamilą, co nie wpływa dobrze na jego małżeństwo. Kinga ma w domu wypadek, po którym trafia do szpitala. Ala, Lilka i Ewka szykują bistro do kolejnej kontroli i znajdują w lokalu mysz.
  Basia dzwoni nieoczekiwanie do Pawła i błaga, żeby jak najszybciej zabrał ją z wakacyjnego obozu, bo przez Damiana znów ma na wyjeździe problemy. Tymczasem Franka dostaje kolejne wiadomości
  od byłego narzeczonego - Krzyśka - i coraz bardziej obawia się nieobliczalnego chłopaka.
 • 06:25 Dobre historie - Javani znaczy młodość magazyn, magazyn, 2024
  Rodzicielstwo zawsze jest wyzwaniem. Tym ...

  Rodzicielstwo zawsze jest wyzwaniem. Tym większym, gdy rodzice, a szczególnie mama, sami są jeszcze dzieckiem. Jak wspierać nastoletnie dziewczyny, by podjęły się wychowania swoich pociech, jednocześnie kontynuując naukę, zdobywając zawód i jak pomóc ich bliskim, by odnaleźli się w nowej sytuacji? O tym porozmawiamy w mobilnym studiu Dobrych historii, które dziś stanęło w Poznaniu, w siedzibie Fundacji Javani.

 • 06:55 Rodzinka.pl s.VIII - odc. 173 "Czysto, czyściej, czyściuteńko" sezon 8 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia złości się na mamę, ...

  Natalia złości się na mamę, która prosi ją o pomoc. Jest zdenerwowana, bo Janina poucza ją i wie wszystko lepiej. Marek i Maria odwiedzają Boskich po zakupach dla dziecka. Ludwik kupuje prezent
  Natalii z nadzieją, że spędzą wspólnie wieczór.


 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:15 Dla niesłyszących - Okrasa łamie przepisy magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...

  Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na opowieść o sosie holenderskim, robionym na bazie sklarowanego masła, żółtek, cytryny, białego wina lub octu winnego. Jeden z wielkich francuskich szefów kuchni Auguste Escoffier, w początkach XX wieku zaliczył ten sos do piątki najważniejszych, jak to ładnie nazywano, sosów - matek, bazowych sosów, z których powstają wszelkie inne warianty. Wynalazca sosu holenderskiego, jak to w przypadku odkryć kulinarnych bywa, chowa się przed nami w mrokach dziejów. Co ciekawe, sos holenderski nie pochodzi z Holandii, ale najprawdopodobniej z północy Francji, gdzie królowało masło, a nie oliwa. Emulsja z żółtek i oliwy, jest również znanym sosem, czyli majonezem. W 1651 roku Franois de La Varenne wydał swoją przełomową książkę kucharską "Le Cuisinier Francois" - czyli "Kucharz francuski". Opisał w niej sos podobny do holenderskiego zrobiony: z dobrym świeżym masłem, odrobiną octu, soli i gałki muszkatołowej oraz żółtkiem jaja do związania sosu. Ta książka wywarła bodaj największy wpływ nie tylko na kuchnię francuską, lecz także europejską, w tym polską i doczekała się do początku XIX wieku ponad 250 wydań. W eleganckiej kuchni polskiej XIX i XX wieku sosy holenderskie towarzyszyły młodym jarzynom, w szczególności szparagom, jajkom po benedyktyńsku czy daniom z ryb. Sosy przygotowane przez Karola Okrasę: 1/ Stek z dyni z orzechowym sosem holenderskim; 2/ Smażona makrela z ziołową salsą i sosem holenderskim na palonym maśle; 3/ Pieczona bułka z sałatką z kurczaka i konopnym sosem holenderskim.

 • 11:50 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Halina nachodzi Dorotę w szkole ...

  Halina nachodzi Dorotę w szkole i próbuje przekonać nauczycielkę, że Omar jest niewinny. Tymczasem Marcin przesłuchuje kolejnego świadka - Adamskiego - właściciela auta, w którym doszło do napaści. Za to Łukasz wyznaje Stańskiemu, jak bardzo czuje się bezradny po randce Kasi z Mariuszem. Sadowska zastępuje Reginę w fitness klubie i przy okazji spotyka Celinę, która wyraźnie ma wyrzuty sumienia, że mogła doprowadzić do jej rozstania z mężem. Madzia idzie z Wiktorem na rodzinną kolację do Tomasza i Oliwki, gdzie poznaje także jego dziadków. Dziewczyna uprzedza jednak ukochanego, że na razie nie jest gotowa na zaproszenie do domu jego matki. Gdy dziadek chłopaka - Henryk - na powitanie zaczyna ją obmacywać, Madzia jest w szoku.

 • 12:30 Koło fortuny - odc. 1669 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 13:15 Akacjowa 38 - odc. 317 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2016
  Felipe donosi Cayetanie, że Leonor ...

  Felipe donosi Cayetanie, że Leonor niepochlebnie napisała o niej w swojej powieści. Teresa oznajmia Julianie, że wyjeżdża. Fabiana prosi Teresę, by przeczytała jej zapomnianą piosenkę sprzed lat. Maximiliano powiadamia Trini, że widział, jak Lourdes przywłaszcza sobie dużą sumę pieniędzy Ramona. Trini przyłapuje Lourdes, gdy ta chce wyjść z domu z walizką.

 • 14:05 Va Banque s.IV - odc. 750 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 14:35 Na sygnale - odc. 553 "Alamo" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  553 „Alamo” Kuba wciąż nie ...

  553 „Alamo”

  Kuba wciąż nie rozumie, dlaczego Karolina z nim zerwała i próbuje poznać prawdę. Nowy wyznaje w końcu Rafałowi, że są braćmi. Przeżywa szok, gdy stan chłopaka nagle się pogarsza, a badania wykazują, że chory jest bliski śmierci. Tymczasem na dyżurze zespół doktora Góry jedzie do ciężko pobitego mężczyzny, którego w barze napadli pseudokibice. Gdy lekarz wspomina o wezwaniu policji, kibole zaczynają ratownikom grozić. Z kolei ekipa Piotra i Nowego musi pomóc młodej matce, która zemdlała po powrocie ze szpitala do domu, po porodzie. Udziela także pomocy jej mężowi, który przedawkował energetyki.

 • 15:05 Na dobre i na złe - odc. 916 Czy oliwa sprawiedliwa? serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Iga Kaczorowska oficjalnie zaczyna pracę ...

  Iga Kaczorowska oficjalnie zaczyna pracę w Leśnej Górze, a jej pierwszą pacjentką zostaje zdezorientowana starsza pani z raną na głowie, która nie wie, jak się nazywa i cały czas przeklina. W postawieniu diagnozy koleżance pomaga Bart, a przy okazji dziewczyna poznaje też Pawła Gracza, który jest nią wyraźnie oczarowany, a także Alinę i Majkę, które od razu okazują jej sympatię. Tymczasem prof. Markiewicz zaczyna podejrzewać, że Kaczorowska, starając się o pracę, ukryła przed Agatą fakt, że ma na koncie wyrok. Falkowicz próbuje z kolei ocalić życie łyżwiarzowi, któremu w trakcie występu łyżwa partnerki wbiła się w szyję. Rajmund na nowo spotyka się z Sarą, tym razem już u notariusza, pewien, że w końcu uda mu się złapać oszustkę na gorącym uczynku.

 • 16:00 Koło fortuny - odc. 1670 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 16:35 Familiada - odc. 2866 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:15 Zakazany owoc - Odc. 442 (Yasak Elma) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Rzekomy sąsiad odnosi skradzioną torebkę ...

  Rzekomy sąsiad odnosi skradzioną torebkę Asuman. Ender uważa, że Kumru ma zaburzenia osobowości. Według Sedahiego kradzież torebki Asuman była ustawiona. Ender znajduje w mieszkaniu podsłuch.

 • 18:10 Va Banque s.IV - odc. 751 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 18:45 Akacjowa 38 - odc. 349 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2016
  Casilda ma wyrzuty sumienia. Na ...

  Casilda ma wyrzuty sumienia. Na pogrzebie Maximiliana mdleje. Servando postanawia zrekonstruować figurkę Matki Boskiej od cudów. Przekonuje żonę, że jest Michałem Aniołem w nowym wcieleniu. Mauro martwi się o Humildad. Podejrzewa, że ksiądz trzyma ją w zamknięciu. Leandro wypytuje Julianę o przeszłość. Liczy, że pozna jej dawne tajemnice, głównie tę związaną z pochodzeniem Victora.

 • 19:35 Barwy szczęścia - odc. 2976 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Halina nachodzi Dorotę w szkole ...

  Halina nachodzi Dorotę w szkole i próbuje przekonać nauczycielkę, że Omar jest niewinny. Tymczasem Marcin przesłuchuje kolejnego świadka - Adamskiego - właściciela auta, w którym doszło do napaści. Za to Łukasz wyznaje Stańskiemu, jak bardzo czuje się bezradny po randce Kasi z Mariuszem. Sadowska zastępuje Reginę w fitness klubie i przy okazji spotyka Celinę, która wyraźnie ma wyrzuty sumienia, że mogła doprowadzić do jej rozstania z mężem. Madzia idzie z Wiktorem na rodzinną kolację do Tomasza i Oliwki, gdzie poznaje także jego dziadków. Dziewczyna uprzedza jednak ukochanego, że na razie nie jest gotowa na zaproszenie do domu jego matki. Gdy dziadek chłopaka - Henryk - na powitanie zaczyna ją obmacywać, Madzia jest w szoku.

 • 20:10 Barwy szczęścia - odc. 2977 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Aldona - załamana faktem, że ...

  Aldona - załamana faktem, że syn trafił do zawodówki - znajduje Aleksowi miejsce w liceum. Nie wie, że chłopak jest ze swojej szkoły całkiem zadowolony. Kasia znów spotyka się z Mariuszem, a gdy przypadkiem widzi ich Celina, od razu zaczyna plotkować na ich temat z Reginą. Wcześniej Brońska proponuje Łukaszowi kolejne wspólne śledztwo, przy okazji upewniając się, że to nie ich współpraca zniszczyła jego małżeństwo. Wiktor przekonuje w końcu Madzię, by zgodziła się na wizytę jego matki, chociaż ukochana wyraźnie próbuje uniknąć kolejnych spotkań z jego rodziną. W finale dziewczyna jednak bez trudu zaprzyjaźnia się z Grażyną, a zachwycony Wiktor kolejny raz wyznaje jej miłość.

 • 20:45 Kulisy serialu "M jak miłość" - odc. 1528 , film dokumentalny, 2024
  Relacja z planu serialu, ciekawostki ...

  Relacja z planu serialu, ciekawostki o postaciach i aktorach. Zapowiedź następnego odcinka serialu.

 • 20:55 M jak miłość - odc. 1795 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  1795Do Grabiny wracają nagle Natalia ...

  1795
  Do Grabiny wracają nagle Natalia z Hanią oraz Bartek, robiąc tym Barbarze i Marii radosną niespodziankę. Lisiecki od rodziny się jednak odsuwa - wyznając, że po rozwodzie chce przez jakiś czas "pobyć z boku". Chłopak pada w ramiona Doroty, która uprzedza kochanka, że nie lubi konkurencji i upewnia się, że z Natalią łączy go tylko przyjaźń, przy okazji otwarcie okazując Mostowiakównie niechęć. Tymczasem stalker milionerki nie poddaje się i gdy Kawecka jest z Bartkiem, wybija w jej domu okno. Kisielowa też wpada w panikę, przekonana, że koło leśniczówki pojawia się zjawa. Seniorka donosi o wszystkim Barbarze, a później zmusza do wypędzenia "duchów nieczystych" księdza Grzegorza. Duchowny odkrywa, że za całe zamieszanie są odpowiedzialni Modry i Żak, którzy w tajemnicy produkują w domowym składziku leczniczą nalewkę. Budzyński organizuje dla Magdy krótkie wakacje, gdy ukochana wyznaje, jak bardzo czuje się ostatnio zmęczona. Tymczasem Dima zapowiada, że planuje wrócić na kilka tygodni do Polski. Andrzej próbuje też pomóc Rotkiewiczowi, który zostaje nagle w kancelarii aresztowany i zdradza jedynie koledze, że w końcu dorwał kierowcę, który zabił jego rodzinę. Po kilku godzinach okazuje się, że mężczyzna, którego adwokat zaatakował, ma pękniętą podstawę czaszki i walczy w szpitalu o życie.

 • 21:55 Na sygnale - odc. 554 serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  554 Prawda ekranu Martyna informuje ...

  554 Prawda ekranu

  Martyna informuje kolegów, że w bazie może być kręcony serial dokumentalny, ale ratownicy ten pomysł odrzucają. Reżyser - Roch Wielgucki - ucieka się jednak do szantażu i zmusza Strzelecką, by na zdjęcia się zgodziła. Przyjaciele ze stacji martwią się o Benia, podejrzewając, że ma romans z żoną Lisickiego, który może się za to mścić. Na dyżurze zespół lekarza odpowiada na wezwanie do mężczyzny, którego pobił niedoszły kochanek żony. Tymczasem doktor Góra też ma pracowity dzień. Najpierw lekarz zauważa przed domem półnagiego, przemarzniętego mężczyznę, który potrzebuje pomocy. A na dyżurze odpowiada na wezwanie do chorego pasażera busa, który wrócił właśnie z USA i mógł zarazić wszystkich w aucie oraz na pokładzie samolotu gorączką krwotoczną. W finale Artur rozwiązuje też skomplikowane, policyjne śledztwo.

 • 22:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:10 Stulecie Winnych - Odc. 41 (s. IV, odc. 2) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Mimo ogłoszenia amnestii przez Edwarda ...

  Mimo ogłoszenia amnestii przez Edwarda Gierka, Ryszard wciąż odsiaduje wyrok. Mania zaczyna już tracić nadzieję, codziennie czeka na męża. Tymczasem Michelle walczy z cenzurą, przygotowuje reportaż ze stoczni. Liczy, że uda się jej przemycić prawdę, nie zgadza się na lukrowanie rzeczywistości w prasie. Duże zamieszanie w życiu Stanisława i Andzi, wprowadza pojawienie się Jerzyka. Starszy syn Andzi ma głowę do interesów i zamierza rozwijać swój biznes. W tym celu adaptuje warsztat Stanisława, co powoduje iskrzenie między panami.

 • 00:00 Proxima (Proxima) film fabularny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Francja,Niemcy 2019
  Sara (Eva Green) jest astronautką. ...

  Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7 - letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi. (opis.dystr.)


 • 01:55 O mnie się nie martw s.X - odc. 2/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Odc. 2/119Marcin pozostaje głuchy na ...

  Odc. 2/119
  Marcin pozostaje głuchy na sugestie Marka, Pawła i Sylwii, że potrzebuje pomocy, by poradzić sobie z trudną sytuacją osobistą. Jego musztrowanie i rozstawianie wszystkich po kątach zaczyna wywoływać emocje, które wymykają się spod kontroli. Na oczach Marty dochodzi do dramatycznego spięcia między nim a Sylwią, a wkrótce także z Krzyśkiem. Sylwia odreagowuje konflikt z Marcinem na psychoterapii przedmałżeńskiej, na którą namówiła Pawła. Tymczasem Paweł na oczach Karoliny zostaje wystawiony do wiatru przez jednego z klientów. To wydarzenie robi na nim dużo większe wrażenie, niż mógłby się spodziewać. Karolina i Kostek są pod coraz większym urokiem swoich mentorów, a z kolei Maria narzeka na współpracę z Markiem. Krzysiek usiłuje załagodzić sytuację, ale Marcin nie potrafi i nie chce nawet udawać, że obchodzą go cudze emocje. Pewnie dlatego po stronie Krzyśka niespodziewanie staje nie tylko Marta, lecz również Oliwka i Helenka.

 • 02:55 Moje idealne życie (Muj bezvadnej żivot) komedia, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechy 2019
  Po uroczystości rodzinnej, którą Dana ...

  Po uroczystości rodzinnej, którą Dana jak zwykle świetnie zorganizowała - a przynajmniej tak wynika z jej profilu na Facebooku - bohaterka filmu budzi się rano z tajemniczymi plamkami wokół oczu. Może nie przejęłaby się tym bardzo, ale wszyscy wokół zwracają na to uwagę. Stara się więc pozbyć plamek, jednak wszelkie próby zawodzą. Wyniki testów są negatywne, a lekarze pozostają bezradni. Szef wysyła pracownicę na przymusowy urlop, bowiem uważa, że z oszpeconą twarzą nie może obsługiwać klientów w banku, gdzie pracuje. Dana zaczyna się poważnie martwić utratą pracy, zwłaszcza że ma kredyt mieszkaniowy do spłacenia. Zdesperowana trafia do psychoterapeutki, którą poleciła jej przyjaciółka. Tu dowiaduje się, że przyczyną egzemy nie jest alergia, a raczej styl życia. Dana powinna bardziej przyjrzeć się sobie i wszystkiemu, co ją otacza.
  (MUJ BEZVADNEJ ŻIVOT)

 • 04:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv